Jak powstał portal Niepijemy.pl

Poznaj historię naszej wspólnoty i założyciela forum

Pomysł i utworzenie portalu „niepijemy”

Moje nie picie rozpocząłem w 1993 roku, w kolejnym roku miałem pierwszy kontakt z grupą AA. Moja droga do trzeźwości była trudna i mozolna, nie słuchając, nie słysząc, co mówią inni alkoholicy we Wspólnocie, nie włączając Pokory dotarłem do kolejnego zapicia. Podniosłem się, było to na emigracji, poznałem wielu aowców w Europie i na świecie, podjąłem się programu AA i tak żyję do dzisiaj. Moje trzeźwienie zaowocowało tym, że założyłem w 2004 roku 1-szą pionierską Polskojęzyczną grupę AA w Holandii. To, co niewinnie się zaczęło, pozwoliło rozwinąć przesłanie i powstały następne 4-y Polskojęzyczne grupy AA w Holandii.

Pod Koniec 2009 roku podjąłem decyzję o zbudowaniu Portalu „niepijemy” na oddzielnym serwerze. Następnie zrodził się pomysł stworzenia Domeny „Koalkoholizm”, która zasila Domenę „niepijemy” rozszerzonymi wiadomościami w kwestii choroby alkoholowej. Miałem wiele wątpliwości, aby cokolwiek budować dalej, bo wszelkie oceny, oskarżenia innych, że robię to dla własnej chwały i dumy odbierały mi chęć do robienia czegoś, co nazywa się dobrem i niesieniem również posłania pomocy tym, którzy cierpią, jednak uznałem, że należy tą Wirtualną Pomoc tworzyć. Portal „niepijemy” ma służyć nam wszystkim na drodze w trzeźwieniu, we współuzależnieniu i w codziennych troskach życiowych jakie nas spotykają. Budowa całości tego wszystkiego nastąpiła w myśl Billa W., aby wykorzystać możliwość internetu do niesienia posłania i umacniania się w chorobie alkoholowej. W trakcie Tworzenia i Budowy Portalu szukałem osoby, chętnej do pomocy technicznej i tematycznej. Los, Siła Wyższa sprawiła, że gdzieś tam w Necie przyszła z pomocną dłonią Szekla. Mając oddzielne, różne poglądy, ja jako alkoholik trzeźwiejący we Wspólnocie – Szekla trzeźwiała na swój sposób, po długich przemyśleniach i doświadczeniu w prowadzeniu For alkoholowych, uznałem, że ten 'sposób” będzie świetną pomocą i realizacją dla Motta tego Forum ” Każda droga, która prowadzi do trzeźwości – jest drogą słuszną i dobrą”. Przecież to Portal dla wszystkich, którzy chcą w jakikolwiek sposób podjąć próbę nie picia i zmienić swoje życie.

Współtwórczyni Portalu „Niepijemy.pl”

Wyjście ze współuzależnienia zapłaciłam własnym alkoholizmem. Dzisiaj nie piję i chętnie dzielę się swoim doświadczeniem. Pomagając innym pomagam również sobie. Siłę czerpię od trzeźwiejących alkoholików bez względu czy to AA czy Stowarzyszenie, bo dla mnie każda droga do trzeźwości jest dobra o ile jest skuteczna.

Moją radością jest każdy dzień bez alkoholu. Kocham przyrodę i zwierzęta.

Ogólna Historia „Forum Norbiego” i Portalu „Niepijemy.pl”

Pomysł powstania Forum Norbiego narodził się niewinnie, kiedy wyjechałem w 2000 roku do pracy w Holandii, zostawiając rodzinę w Polsce, to wtedy nie odczuwałem braku kontaktu z ludźmi uzależnionymi, czy współuzależnionymi, bo co jakiś czas jeździłem do kraju i miałem możliwość kontaktu z tymi ludźmi na spotkaniach Wspólnoty AA, w których brałem udział.

W 2001 roku kiedy do Holandii ściągnąłem całą moją rodzinę, czyli żonę i dzieci, osiedliłem się na stałe w Holandii, gdzie podjąłem nowe życie i nowe wyzwania. Nasze wyjazdy do Polski zmniejszyły się do 2-3 razy na rok, zaczęło mi brakować AA, Klubu Abstynenta, jak i spotkań, rozmów, kontaktów w Realu, z ludźmi cierpiącymi i chorymi na tą samą chorobę, co ja, czyli alkoholizm. Nie znając w obcym kraju ich języka, nie uczęszczałem na żadne mitingi AA, a Polskich grup AA nie było. Przez okres około 2 lat nie miałem internetu, zresztą nie wiedziałem i nie kojarzyłem tego, że to tak wspaniała rzecz, która pomaga w komunikacji z każdym i wszędzie na całym świecie.

W 2003 roku, kiedy zacząłem serwować po internecie, ucząc się również obsługi na komputerze przyszła mi do głowy myśl, aby zbudować Forum Alkoholowe i tak zrobiłem. W serwisie na www.o2.pl otworzyłem proste i zwykłe Forum Norbi o tytule „Alkohol-Życie-Rodzina-Wiara”. Cel i powodów powstania takiego Forum była kilka, chciałem otrzymać od innych posłanie pomocy dla mojej trzeźwości, oraz też tą pomoc dawać innym, którzy takową pomoc potrzebowali. Chciałem złapać kontakt wirtualny z alkoholikami i Al-anonkami i DDA. Odczuwałem tak wielką potrzebę tego wszystkiego, że jestem wdzięczny Sile Wyższej, że nasunęła mi taką myśl i udało się Forum Norbiego ruszyło, proste, zwyczajne, bez specjalnych technicznych możliwości. Z biegiem czasu to Forum pomogło mi poznać wiele osób na całym świecie, czułem tą Siłę i Niesienie Pomocy przez te osoby, które przychodziły na ten Portal Społeczny i dzieliły się swoim doświadczeniem. Następnie zbudowano domenę norbi.niepije.pl na „Strefie” które zaczęło funkcjonować od 2004 r. Wszystko się pięknie rozwijało, wszystko sprawiało radość i miało jeden cel, pomagać na drodze w trzeźwości, pomagać cierpiącym, którzy żyją obok alkoholika i też tak się stało. To wszystko też zaowocowało tym, że poznałem wielu alkoholików i koalkoholików w Europie, od nich właśnie dostałem doświadczenie i tzw:kopa aby w Holandii utworzyć pierwszą Polskojęzyczną Grupę AA i też tak się stało. W 2004 roku wiosną w Rotterdamie powstała grupa AA, w tym działaniu dostałem wielkie wsparcie również od Ks. Bartka, który na owe czasy był Proboszczem Parafii Polskiej w Rotterdamie.

W 2009 roku podjąłem decyzję o przeniesienie tego Forum na osobną i nową Domenę i Serwer. Było wiele dyskusji, krytyki, nie zadowolenia innych i moje również, pewne techniczne i nie tylko zawiłości sprawiły, że podjąłem decyzję o zbudowaniu Forum „Niepijemy” na oddzielnym serwerze. Następnie zrodził się pomysł stworzenia Domeny „Koalkoholizm”, która zasila domenę „Niepijemy” rozszerzonymi wiadomościami w kwestii choroby alkoholowej.

Obecne Nowe Forum na www.niepijemy.pl jest na niezależnej Domenie i serwerze, gdzie administratorzy, moderatorzy i użytkownicy będą wspierać i pomagać w doskonaleniu i rozwoju tej Domeny i Forum.

To Forum ma służyć nam wszystkim na drodze w trzeźwieniu, we współuzależnieniu i w codziennych troskach życiowych jakie nas spotykają.

Zobacz, poczytaj kim jesteśmy…
Nam się udało – Tobie się też uda. 

Dodaj komentarz