Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Dopaminowa kremówka 2021/03/15 20:48 #176

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 623
Pomału upływają dzień za dniem. Jestem teraz w trakcie cukrowego głodu. Nie jest łatwo ale trwam. Podejście duchowe do sprawy mocno pomaga. W sumie to głównie ono mnie trzyma. Mój organizm nie bardzo radzi sobie w tą sytuacją. Jestem osłabiona, łapię zadyszkę przy trzecim piętrze, czasem jestem senna, czasem zbytnio pobudzona. Trudny to dla mnie czas.
W życiu codziennym jak zwykle zabiegana, choć z perspektywy czasu dużo mniej niż wcześniej.
Pomału przeprowadzam się na wieś. Wreszcie mam swoje miejsce na ziemi. Mój maleńki punkcik na powierzchni planety Ziemia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Kayo78, marcin, Anetka, Krysia 1967

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dopaminowa kremówka 2021/03/20 06:49 #177

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Oj dzieje się u mnie, dzieje. Jesteśmy już w nowym domu. Wygląda to bardziej jak mieszkanie bezdomnych niż dom. Dlaczego? Mieszkamy między kartonami buahaha
Nie pudełkami tylko wielkimi kartonami w których były meble, sprzęty, akcesoria. Pomału z dnia na dzień się z nich odkopuję. Skręcam medale, szafki, akcesoria.
Do tego szaleństwo zakupów trwa. Dziwnie się z tym czuję, bo wydaję lawinowo pieniądze, które odkładałam przez lata. Ale w końcu odkładałam je właśnie na ten cel. Dziwnie się czuję też z tym, że kupuję drogie rzeczy. Zawsze na każdy zakup patrzę bardzo oszczędnie a tu stojak na papier toaletowy za 200zł. Jest we mnie wewnetrzna walka. Coś we mnie woła nie kupuj, za drogie, czy na pewno, może to tańsze plastikowe dziadostwo, jednak z tyłu głowy słyszę, przecież kupujesz to dla siebie, do własnego domu, odkładałaś właśnie na to żeby pięknie, przyjemnie żyć. I kupuję.

Córka zwróciła mi uwagę na to czy zdaję sobie sprawę, że już tutaj mieszkamy. :-?
No właśnie, nie.

Jakoś dziwnie nie dopuszczam do siebie tej myśli. Nie pozwalam sobie na radość z tego, że MIMO WSZYSTKO osiągnęliśmy to. Własnymi rękami. Mamy własny domu. Mimo alkoholizmu, zaburzeń, wyrzeczeń, problemów. Nie chcę nawet myśleć o tych złych, trudnych doświadczeniach. Mimo to spełnia się nasze marzenie o własnym domu.

Jestem rozchwiana wewnętrznie w związku z nieregularną pracą, teraz dochodzi do tego poukładanie spraw ze zdalną szkołą młodego i ogarnięciem się w nowym miejscu.
W pracy znów odstawiłam zadanie na ostatnią chwilę. No może jeszcze nie zupełnie, bo mam na to półtorej tygodnia, ale już czuję w kościach że zaczynam spsychoterapię najważniejszego zadania na koniec miesiąca. W zamian zajmuję się tysiącem pierdół, rozwiązywaniem nie swoich problemów itp. W Poniedziałek chcę zająć się tą sprawą.

Na koniec wysyłam wszystkim dobrą energię z małopolskiej wsi. Ptaki tutaj śpiewają jak na zawodach w to, kto głośniej. Śmiać mi się chce z tego, bo w mieście śpiewał jeden ok czwartej nad ranem, tutaj muzyka nie cichnie. Powietrze pachnie wsią, można wyjść na pole (ja za domem mam pole orne więc nijak ten dwór tu nie pasuje :lol: ) i oddychać. Życzę wam wszystkim własnych, malutkich i większych oaz spokoju i wyciszenia. Wysyłam ciepłe myśli i wirtualne przytulasa. Zaraz wstaję i wskakuję w wir pracy, ciężkiej ale niezwykle satysfakcjonującej pracy fizycznej.
Miłego trzeźwego dnia.
:ymhug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, ursa, szekla, Zakapior, Katarzynka77, Kayo78, Alex75, marcin, Anetka, Bajka, leszek277

Ostatnia edycja: przez Namika.

Dopaminowa kremówka 2021/03/20 08:18 #178

• Anetka
  • Anetka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 828
Kochana Namiko
Gratuluję przeprowadzki i pięknego, własnego domu na wsi.
Duża zmiana, dużo adrenaliny, emocji i zmeczenia.
Dbaj o siebie proszę podwójnie.
Przytulam @};-
Pozdro dla ptakowm
„Szczęście mieszka w Tobie, zaczyna się w Twojej głowie. To od Ciebie zależy, jak patrzysz na codzienność.”

Dopaminowa kremówka 2021/03/20 18:31 #179

• leszek277
  • leszek277 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 391
Fajnie czytać o sukcesach w trzeźwym życia . Tak sobie myślę jak czytam Namiko o Twym " oswajaniu " się z nowa sytuacją :grin: : jest taka piosenka którą śpiewa Cierniewski " Dwie morgi słońca " . Mnie to zawsze kojarzyło się z polem , obszarem we mnie . Wewnątrz . Dom już masz , pole :) . Teraz tylko stworzyć ten dom w domu .Słoneczny . Życzę by taki był .
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Namika

Dopaminowa kremówka 2021/03/25 20:56 #180

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert

. Teraz tylko stworzyć ten dom w domu .Słoneczny . Życzę by taki był .
Pozdrawiam

Dziękuję Leszku, też sobie tego życzę.

Przeprowadzka trwa. Pomału, dzień po dniu przewożę rzeczy. Przytłacza mnie to bo lubię mieć wszystko na swoim miejscu a tutaj nie wiem gdzie co będzie miało to miejsce. Część rzeczy będzie musiała więc pozostać w pudłach do czasu aż to miejsce dla nich znajdę. Nie lubię takich sytuacji ale muszę się z tym pogodzić.
Niesamowicie cieszy mnie to że wym trudnym czasie gdy wszystko i wszystkich się zamyka ja będę zamknięta w miejscu nieograniczonym nawet ogrodzeniem. Cieszy mnie zapach, cieszy mnie przestrzeń.
Nie mam w domu telewizji i to kolejny plus tego miejsca.
Czuję na sobie odpowiedzialność za swoje dzieci i za to aby w tym trudnym czasie sytuacja w której się znajdujemy nie odbijała się na nich negatywnie. Czuję że tutaj będzie dobrze, że tutaj będzie mi łatwiej zadbać o dobrą, zdrową atmosferę.
Pozdrawiam wszystkich i oczywiście kwiaaatek
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, aga66, Zakapior, Anetka, leszek277

Dopaminowa kremówka 2021/03/28 07:55 #181

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Zablokowany
  • Zablokowany
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 13358
Cześć Namiko. Gratuluję przeprowadzki! Cieszę się Twoją radością, masz swoje wyczekane miejsce na ziemi... a jednak czepię się tego co napisałaś ^^)

Czuję że tutaj będzie dobrze, że tutaj będzie mi łatwiej zadbać o dobrą, zdrową atmosferę.

Warto pamiętać, że gdziekolwiek się przeprowadzisz, to weźmiesz ze sobą swoją głowę.
Ile to razy ja liczyłam na magię nowego miejsca? Nowego dnia? Nowego tygodnia? Nowej metody? Usłyszanej gdzieś konferencji?
Jasne, że będzie Ci łatwiej, niewątpliwie. Trzymaj się tej myśli, pamiętając jednocześnie, że będzie łatwiej, bo Ty tego chcesz, bo jesteś gotowa na zmiany.
Wiem, że jesteś.
Pozdrawiam serdecznie @};-
"Jeśli ci się nic nie chce, to wypij dużo wody. Będzie ci się chciało sikać"
Za tę wiadomość podziękował(a): Namika, dzordzklunej

Dopaminowa kremówka 2021/03/28 09:37 #182

• aga66
  • aga66 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 1042
Witam :czesc: ,,Ważne są nie wydarzenia,lecz Twoja reakcja na nie,, w naszym życiu wciąż coś się wydarza,a przeprowadzka to wspaniały czas na twórczość,na coś nowego,coś świeżego,coś innego czego jeszcze nie dokonaliśmy,w każdym nowym miejscu i wydarzeniu potrzebne są narzędzia a są nimi Cierpliwość i Wytrwałość,to właśnie w te narzędzia należy się w doskonały sposób zaopatrzyć,wtedy spokojnie poukładasz sobie to co zaplanowałaś,człowiek w którym brak jest Cierpliwości chce wszystko na "już" na "teraz",bo nie wie o tym że wszystko wydarza się w odpowiednim dla niego czasie :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Namika

Dopaminowa kremówka 2021/04/03 18:18 #183

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Pisząc dziś życzenia na forum dotarło do mnie jak ważną rzeczą jest dla mnie ta internetowa wspólnota. Jak ważni jesteście Wy.
Jestem częścią tej wspólnoty na swój nieudolny sposób, jednak nie zmienia to faktu że jestem.

Jestem już ponad trzy lata i trzy miesiące. Na przestrzeni tego czasu mogę zaobserwować swoje zachowania względem drugiego człowieka. Te pozytywne jak i te aspołeczne. Swoje powolne nawiązywanie relacji i przełamywanie własnych barier. Swoje ucieczki i upadki.

Miało być zwykłe wszystkiego najlepszego a skończyło się na głębokich przemyśleniach.

Cieszę się że jesteście.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, jerzak, Zakapior, Katarzynka77, Kayo78, marcin, Annaannaanna, Anetka

Dopaminowa kremówka 2021/04/07 18:54 #184

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
W Poście postanowiłam nie jeść cukru. Mimo trudności udało mi się dotrwać bez słodyczy do wielkiego tygodnia. Na święta nadrabiałam plackowe zaległości żeby w poniedziałek wielkanocny zacząć kolejne wyzwanie czyli 100 dni do zdrowszej Namiki. Od trzech dni wprowadzam zdrowe nawyki. Małymi kroczkami jak w alkoholiźmie. 10 minut porannego ruchu, rano cytrynka, zdrowe proporcje. Myślę że mój post od cukru był dobrym wprowadzeniem bo nie odczuwam teraz cukrowych głodów. Czy mi się uda, :-? wierzę że tak. Trzymajcie za mnie kciuki. :-BD
PS
To straszne ale po pięciu pompkach mam zakwasy. x_x
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, Zakapior, Anetka, Krysia 1967

Dopaminowa kremówka 2021/04/07 19:00 #185

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 7799
Pamiętaj, że ból jest dobry, bo świadczy o tym, że żyjesz i jutro zrób sześć pompek, a pojutrze siedem :grin: ja pracuję fizycznie, ciężko pracuję i nauczyłem się jednej prostej rzeczy, że kiedy działam codziennie to bólu nie ma, a kiedy dam sobie na luz i później ruszam z kopyta to ręce mam naciągnięte niczym orangutan :lol:
Powolna, żmudna, metodyczna praca przynosi prawdziwe efekty.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kayo78, Namika, Krysia 1967

Dopaminowa kremówka 2021/04/11 15:48 #186

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Tydzień powrotu do zdrowia za mną. Teraz jestem bardzo zmęczona, bo mam za sobą testy sprawnościowe, ale ogólnie entuzjazm i energia utrzymują się na stałym, wysokim poziomie.
Po tygodniu wszystkie testy wyszły lepiej niż wcześniej. Dwa wyszły tak samo więc "musiałam" je powtórzyć.
Co mnie to tego skłoniło? Kiedyś powiedziałabym że chora ambicja dziś mówię, chcę i mogę być lepsza. Jeśli mogę to do dzieła. A że mogłam to zrobiłam.
Cieszę się z tych moich maleńkich sukcesów. Droga małych kroczków jest idealna dla mnie.
Wiem że to dopiero początek jednak nie zamierzam wybiegać w przyszłość i wróżyć jak będzie. Dziś jest dobrze i dziś się z tego cieszę.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, Zakapior

Dopaminowa kremówka 2021/04/20 20:59 #187

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Ja już ponad dwa tygodnie na zdrowej drodze. Przez całe dwa tygodnie mam zakwasy. No masakra.
Boli mnie wychodzenie na drugie piętro. Najgorsze nie jest to ciągle uczucie bólu ale myśl w jak złym stanie fizycznym jestem. Myślę że niejedna sześćdziesięciolatka czuję się lepiej niż ja. x_x ale to się zmieni. Pomalutku dzień za dniem.
Praktycznie każdego dnia czuję się przejedzona. Dziś też kładę się spać pełna po sam korek, aż źle się czuję. Ale waga spada więc chyba jednak ktoś kto układał tą dietę wiedział co robi.
Mocno dociska mnie psychicznie, pogoda sprawia że chce mi się wyć do księżyca jak wilk.Mimo że staram się ją oszukać jak mogę to coraz trudniej wmówić samej sobie że będzie lepiej. Jest ciężko.
Macie jakieś sposoby na naładowanie endorfin? Bardzo potrzebuję jakiejś metody na podniesienie się z podłogi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Anetka

Dopaminowa kremówka 2021/04/21 04:46 #188

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 3122

Macie jakieś sposoby na naładowanie endorfin? Bardzo potrzebuję jakiejś metody na podniesienie się z podłogi.

U mnie zawsze niezawodnie działa kontakt z naturą - czasem rower, czasem spacer z psem po lesie. A jeśli potrzebuję się wyłączyć i przestać o czymś myśleć, odpocząć na chwilę - to najlepiej się sprawdza Agata Christie :) Ogólnie jestem maniakiem kryminalnych historii, więc na spacerze też dodatkowo ładuję akumulatory słuchając jakiegoś "morderczego" podcastu na spotify.

Też wróciłam do ćwiczeń. Trochę nawet już kombinuję z obciążeniem. Zakwasy już mi puściły, ale do formy jeszcze daleko... :ymdevil:
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, darek70, Namika

Ostatnia edycja: przez Kayo78.

Dopaminowa kremówka 2021/04/24 19:42 #189

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Kolejny tydzień dobiega końca. To był zły tydzień. Praca ponad siły, nadgodziny i dniówki po 12h, niedojadanie. Wszystko to przedłożyło się na mocne osłabienie. Dziś dzień odpoczynku, pomału zaczynam wracać do normy. Pomalutku.
Mimo całej tej chorej sytuacji trwam w porannych ćwiczeniach. Ciągłe trzymam się wytyczonej drogi. Słodyczy nadal brak, cukier uzupełniam owocami. Szału nie ma ale widzę mikro poprawy kondycji. To utwierdza mnie w stworzeniu że to droga dla mnie.

Kayo79. Cieszę się że ty również ćwiczysz . Jak to mówią w kupie siła Trzymam za Ciebie kciuki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, Kayo78, Anetka

Ostatnia edycja: przez Namika.

Dopaminowa kremówka 2021/04/30 19:23 #190

• Namika
  • Namika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
Witam kochani. Ostatnio wiele dzieje się w moim życiu. Nie będę jednak bardzo się rozpisywać.
Z najważniejszych rzeczy to to że znam przyczynę mojego zmęczenia. Jestem po wynikach i konsultacji lekarskiej. Udało się bez szpitala choć było bardzo blisko. Teraz jestem na dwutygodniowym zwolnieniu i leczeniu.
Czekaj mnie jeszcze jedna wizyta której panicznie się boję.
Dziś jednak podnoszę się pomalutku z ziemi.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75, marcin, Anetka

Dopaminowa kremówka 2021/04/30 20:52 #191

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 8158
W takim razie dużo zdrowia dla ciebie. Ściskam :ymhug:

Dopaminowa kremówka 2021/05/01 08:42 #192

• Anetka
  • Anetka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Otrzymane podziękowania: 828
Czesc Namiczko czyzby tarczyca?
Dobrze znac wroga i dobrze wiedziec jak z nim walczyc. Trzymam kciuki i mocno Cie wspieram.Dbaj o siebie i odpoczywaj.
Nikt nie oczekuje od Ciebie pracy po 12 godzin,niedojadania i pracy ponad sily , jesli sie na to nie zgodzisz.Wciaz to sobie robisz..dlaczego?
Ciesze sie,ze pozwolilas sobie na zwolnienie lekarskie, a raczej choroba Cie zmusila.
Tracisz kontrole? To dobra lekcja pokory, nie musisz byc Silaczka, chyba ze inaczej juz nie potrafisz.
Przepraszam za trudne slowa.Bardzo Cie lubie, ale trudno mi sie czyta,kiedy piszesz o traktowaniu siebie w tak okrutny sposob.
Pozdrawiam cieplo @};-
„Szczęście mieszka w Tobie, zaczyna się w Twojej głowie. To od Ciebie zależy, jak patrzysz na codzienność.”
Za tę wiadomość podziękował(a): Beata01, Alex75, marcin

Ostatnia edycja: przez Anetka.

Dopaminowa kremówka 2021/05/02 11:45 #193

• Sandra87
  • Sandra87 Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja apetyt jak koń od zawsze, teraz jak nie pije to podwójny... Już mnie to drażni, myślałam że schudnę a tu wygląda że będzie gorzej...