Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Przemocy Stop - Większość żon, kochanek, par, ludzi kochających się pozwala sobie na poniżanie, pobicia ,tortury, gwałty.

TEMAT: Przemoc wobec kobiet

Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 14:48 #1

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 70
Do zalożenia wątku sprowokowal mnie temat innej użytkowniczki, a że nie chcę jej zaśmiecać wątku swoimi pytaniami to zakladam oddzielny. Chodzi o bicie kobiet, jeśli czytelniku to robisz/robileś to czemu? Co to daje? Jak podbudowuje Twoje męskie ego? Czytelniczko jeśli jesteś bita to czemu facet to robi? Co w ten sposób udowadnia??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 15:07 #2

• Alerk
  • Alerk Avatar
I myślisz Aslan, , że czytelnik/facet Ci tu odpowie, dlaczego to robi czy robił?
Znam jednego, słownie j e d n e go faceta z AA , , który otwarcie mówi o stosowanej przez siebie przemocy wobec partnerek. Mówi, co robił, nie zrzucając przy tym winy na drugą stronę. I choć jestem ofiarą przemocy, bardzo szanuję go za szczerość i otwartość. Oprocz niego nigdy nie slyszalam, by ktokolwiek przyznał się do stosowania przemocy.
A ja jako ofiara przemocy, nie odpowiem Ci dlaczego moi partnerzy to robili.
W necie pewnie możesz dostac na to odpowiedź. Ja mogę tylko domniemywać.

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 15:14 #3

• maciejka
  • maciejka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 198
Moim zdaniem udowadnia swoją bezradnośc i próbuje usprawiedliwić swoje podłe zachowanie tekstami typu; gdybys mnie sprowokowała, zasłuzyłas na to , zasłużyłas na ukaranie, masz mi być posłuszna itp. Leczy w ten sposób swoje kompleksy i nieradzenie sobie se soba , emocjami, uczuciami, tłumi i one musza gdzies znaleść ujście i znajduja w postaci agresji wobec siebie albo zazwyczaj najbliższych . Napisałam to jako dziecko przemocowca, niepijącego. Tak myslę.
Tak naprawdę to tylko on zna na to odpowiedź a to moje odczucia, doświadczenia. Na szczęścia to już historia i po zderzeniu z prawdą tatuś zerwał kontakt jako ofiara niewygodnej prawdy widzianej moimi oczami.
Jak nie ja to kto, jak nie teraz to kiedy...
Za tę wiadomość podziękował(a): Aslan, sobasia

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 15:35 #4

• Kristina
  • Kristina Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 2986
Też myślę, że bije się z bezradności, ze słabości i wybiera się słabszą od siebie ofiarę, kobietę, dziecko. Mój ex w ten sposób chciał oduczyć mnie picia. Bicie to była kara za sięganie po alkohol, za niesłuchanie się jego. Agresja to zachowanie emocjonalne, wyżycie się na kimś, na czymś. Trzeba być nauczonym takiego sposobu odreagowywania stresu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aslan

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 15:38 #5

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Alerk a w sumie czemu ma się nie przyznać? Tu ludzie mówią o różnych rzeczach. I wsio rawno czy napisze to z żalem, czy dumny że terroryzuje kobiety i dzieci bo tak trzeba. No ja tego nijak nie ogarniam, rozumiem pójść na wódę bo mi baba marudzi, nawet rozumiem zdradę bo czasem ktoś jest święcie przekonany że robi dobrze. Ale co czuje chłop bijąc babę? To mnie ciekawi. Nie starcza mi wersja że odbija mu po pijaku, to siedzi głębiej w człowieku. Mnie możecie nie wiem jak spić i napewno będę niespotykanie spokojnym człowiekiem, bo to siedzi we mnie, alkohol tego nie zmieni, i tak samo odwrotnie, damski bokser nie robi tego tylko dlatego że popił. I właśnie po co to robi? Co mu to daje? Pan domu?

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 15:42 #6

• maciejka
  • maciejka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 198
Tato nigdy nie pił, w sposób uzalezniony znaczy az padł, ale wybuchy agresji miał zawsze na trzeźwo nigy po pijaku. Co on czuł? Trzeba by było zapytać jego. Na pytanie policjanta skąd matka ma siniaki, mówił , ze sie usmoliła. Żałosne.
Jak nie ja to kto, jak nie teraz to kiedy...

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 16:03 #7

• Kristina
  • Kristina Avatar
  • Wylogowany
Aslan, jaki facet powie "biłem bo byłem słaby, byłem zwykłym gnojkiem, damskim bokserem". Jakby to zrobił, to by świadczyło o jego sile i odwadze. A o to chodzi, że właśnie dlatego bije, że tego nie posiada. Jest tchórzem.
Pamiętam, jak mój syn miał taki okres w życiu, że nie chciał jeść. Postawiłam mu obiad przed nosem, którego nawet ie tknął. Miał ok, 7 lat. W pewnym momencie uderzyłam go kilka razy po głowie !!! i krzyczałam, że ma jeść !!! I myśl, Boże co ty robisz kobieto ! Pamiętam co czułam. BEZRADNOŚĆ. Słabszych bije się z własnej bezradności. Z nie radzenia sobie ze sobą, z własnymi emocjami. Kiedyś zapytałam lekarza, dlaczego ludzie jeszcze kopią jak ktoś już leży. Odpowiedział, "bo to jest najłatwiejsze". Myślę, że w każdym z nas drzemią najniższe instynkty. Kwesta tylko tego, czy je uwolnimy, czy nad nimi zapanujemy.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, maciejka, Aslan, sobasia

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 16:16 #8

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
kristina napisał:
Aslan, jaki facet powie "biłem bo byłem słaby, byłem zwykłym gnojkiem, damskim bokserem". Jakby to zrobił, to by świadczyło o jego sile i odwadze. A o to chodzi, że właśnie dlatego bije, że tego nie posiada. Jest tchórzem.
Tak samo jak powie że jest pijakiem, to też nie powód do dumy, silny facet przegrał z butelką i robił rzeczy których się wstydzi. A są przecież tu tacy, tak samo pisząc wątek liczyłem na szczere wynurzenia, a nawet na przechwałki że bije bo to dobre

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 16:43 #9

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Nie wiem jak to ubrać w słowa, ale chyba jest jakaś adrenalina, jakiś wspólny mianownik. Nie zwalam winy na alkohol bo mogę ręczyć za tych co znam że kupując im flaszkę mogę zgadywać jak sie zachowają, jeśli ma skłonności do narzekania to po pijaku bedzie mi bardziej marudził. Zresztą chyba wiecie że pijak jest bardzo powtarzalny, marudzi o tym samym. Ale jest chyba jakaś satysfakcja z bicia??

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 17:03 #10

• Alerk
  • Alerk Avatar
Aslan, skoro takiś pewny, że ktoś Ci tu napisze, poczekam , , zobaczę.
W AA jestem od dobrych trzech lat. Dodatkowo chodzę na terapię. Znam facetów, którzy mieli, czy mają niebieską kartę. Tylko jeden mówi szczerze o sobie, jaki był, co czuł , , jakie były wtedy jego emocje. Jeden mówi, co robił . Reszta doszukuje się powodów w drugiej osobie.
I dlatego ten jeden jest dla mnie teraz godnym podziwu, i szacunku facetem. I jest jedną z niewielu osób, której bezgranicznie mogę ufać.
Ostatnio zmieniany: 2015/12/02 17:04 przez Alerk.

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 17:16 #11

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Alerk napisał:
Nie twierdze że jestem pewny. Ale czy robi dużą rożnicę czy ktoś pił i bił babe czy pił i chodził na dziwki? Jak dla mnie to nie robi różnicy bo pisanie o tym jest jednakowo bolesne. A ludzie tu piszą o bolesnych sprawach

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 17:25 #12

• Alerk
  • Alerk Avatar
Aslan napisał:
Ale czy robi dużą rożnicę czy ktoś pił i bił babe czy pił i chodził na dziwki?
Aslan, mnie robi różnicę, byłam bita i nie tylko, latami. Nie życzę sobie byś nazywał mnie babą. Na tym zakonczę z Tobą konwersację, bo Ci słoma z butów wystaje.
Ostatnio zmieniany: 2015/12/02 17:29 przez Alerk.

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 17:25 #13

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Wszystko przemija
  • Otrzymane podziękowania: 2125
bnggfgbfb Aslan powiem ci tak moj maz bil i stosowal alkochol i przemoc bo ,nauczyl sie tego od taty ,tata go bil ,bo mu wkoncu oddal i mnial przewage,stary sie jego bal ,bo bronil matke a potem bo chcial mniec kontrole ,bo nie radzil sobie z przeszloscia jego,bo w sytuacjach stresowych nie dawal sam sobie rady i byl bezradny itp itp ,przemocowca sam ze soba ma problem jak i alkocholik a wyzywa sie juz.............wiadomo na slabszych
Wszystko przemija nawet wczoraj ,nie warto zyc hstoria

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 17:31 #14

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7714
Aslan napisał:
Alerk napisał:
Nie twierdze że jestem pewny. Ale czy robi dużą rożnicę czy ktoś pił i bił babe czy pił i chodził na dziwki? Jak dla mnie to nie robi różnicy bo pisanie o tym jest jednakowo bolesne. A ludzie tu piszą o bolesnych sprawach
Jesli nie widzisz roznicy to ... mysle, ze to forum jest nie dla Ciebie, zbyt duzo jest tu skrzywdzonych kobiet, przez przemocowych alkoholikow, ktorym w ten sposob nie okazales szacunku.
Ps Sylwia zastanawiam sie co Ciebie tak smieszy, ale moze jestem dziwny.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Za tę wiadomość podziękował(a): Pavulon

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 17:32 #15

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 18054
Krzysiek te niektóre Twoje pytania :wmur: lepiej ich nie komentować i nie ma co porównywać, tym bardziej, że kompletnie oderwane są, jedno z drugim nic wspólnego nie ma. Czy Ty na serio pytasz czy piszesz, aby pisać?
A tak w ogóle to mnie nie interesuje, mam gdzieś co taki delikwent czuje i dlaczego bije, dla mnie skończony jest i tyle, niech się leczyć idzie i ludziom d...y nie zawraca i psychicznie nie wykańcza.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Ostatnio zmieniany: 2015/12/02 17:36 przez Moni74.

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 17:32 #16

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Alerk może nazywanie kogoś babą jest obelgą, ale o sobie też mówiłem chłop więc nie czuję się winny;) Ale może masz rację, kończymy rozmowę. Po prostu nie zgadzam się że jeśli załóżmy czyta to dziesięciu bokserów to wszystkim braknie odwagi by z nami popisać. Ale ok, kończymy rozmowę

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 17:43 #17

• Alerk
  • Alerk Avatar
Guzik mnie obchodzi jak okreslasz siebie. Jesli kąpiesz się w szambie, nie oznacza, że ja mam być opryskana.
Mnie Twoje określenie razi. Bo uważam że zasluguję na odrobinę szacunku. A w taki sposób rozmawiaj sobie z kolesiami w barze.

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 19:00 #18

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Siwy nie widzę różnicy w tym sensie że przypuszczam że czuł bym podobny wstyd opowiadając na forum o biciu kobiety albo jej zdradzaniu. Dziwię się że dla niektórych to aż takie tabu że nie wierzą że ktoś sie przyzna do bicia.
Monika temat ciekawy, tylko jak pisałem gdzieś wyżej nie wiem jak go ubrać w słowa. Bo mocno uogólniając temat kręci sie wokół alkoholu i nikt nie rusza sedna sprawy.
Alerk moje zniewagi są nieumyślne. Przepraszam Wszystkich których poniżyłem używając słów "chłop i baba". Wiem, czasem jestem zbyt prosty, taki gramatyczny korwinowiec. Postaram się to naprawić bo czasem są różne niedomówienia, jak tutaj
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 19:01 #19

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12314
Troche tu zalecialo bagatelizowaniem tematu, a szczegolnie, ze zostal rozpoczety w Hyde Parku...
Sama bylam ofiara przemocy, ale tez sama stosowalam przemoc... tak, potrafilam byc agresywna po alkoholu. Rozwalilam pierscionek zareczynowy na glowie mojego nazeczonego... zlamalam sobie malego palca gdy dostal z piesci w czache...dlaczego to robilam? Bo bylam pijana i bezradna, ze zwyklej bezradnosci i strachu, dlatego zgadzam sie z Krysia.
"I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja ze swoją miłością niech sobie będę głupi." Sted
Za tę wiadomość podziękował(a): Aslan, sobasia

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 19:08 #20

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Wszystko przemija
  • Otrzymane podziękowania: 2125
Siwy rozsmieszyly mnie rozwazania typu co gorsze BYC przemocowcem ,alkocholikem hazardzista czy sekskocholikem czy innym delikwentem -prosze mi wybaczyc okreslenie ,jedni i inni maja powazne problemy i ich rodzinny takze.nieraz jest tak ze sa kombinacje jak u moje meza alkocholizm i przemoc fizyczna ,psychiczna
Wszystko przemija nawet wczoraj ,nie warto zyc hstoria

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 19:26 #21

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 27310
Ja moge powiedziec za siebie, że nie wiem co czułam jak byłam poalkoholowym przemocowcem. Nie mam pojęcia co czułam. Pewnie złość i nienawiść do samej siebie za to, że znów sie nachlałam, że sobie nie radzę. ale tak właściwie to dopiero teraz tak tłumaczę sobie swoje zachowanie bo innego wytłumaczenia nie mam. Sama nie wiem więc skąd mam wiedzieć co czuje przemocowiec stosując swoja agresję. Wiem za to co czułam jak byłam katowana. Nie było tam chwili abym zechciała rozkminiać co on w danym momencie czuje.
Ten temat jest raczej nie dla mnie. Wole się skoncentrować nad swoją psychiką niż nad psychiką oprawcy. Przed katem wole zwiewać.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 19:42 #22

• sobasia
  • sobasia Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Jestem
  • Otrzymane podziękowania: 2439
Tutaj mowa o przemocy wobec kobiet, a ja pijąc stosowałam przemoc wobec mojego męża. Nie tylko mężczyzn to dotyczy. Ja w momencie agresji czułam wściekłość na świat, na życie, zazdrość ogromną o wszystko, bezradność, furię,czułam się beznadziejna tylko uderzenie, rzucenie czymś ciężkim w jego kierunku na chwilę mogło mnie uspokoić. Byłąm agresywna tylko w stosunku do męża, zobaczyłam w nim coś słabego i ... nigdy mi nie oddał. Gdy piłam często włączała się agresja dlatego między innymi nie piję i leczę się. Bardzo poważny i smutny temat.
Miłość Odwaga Wiara

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 19:49 #23

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
No i widzicie moi oponenci, jednak są tacy co nie boją się o tym mówić ;) dzięki Sobasia za konkretną odpowiedź, nie tylko Ty zresztą :)

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 19:59 #24

• sobasia
  • sobasia Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Jestem
  • Otrzymane podziękowania: 2439
Ja nie uważam, że to kwestia odwagi, a może to coś z czym sama chcę sobie poradzić, a ten temat mi pomógł, nasunął myśl o tym dlaczego ja się tak zachowywałam.
Nie byłam bita przez mężczyznę, ale w ten sposób zachowywała się moja mama, która zresztą też wiele lat nie pije... więc myślę, ze kwestia wychowania, w takich a nie innych warunkach się wychowałam i widziałam jak radzą sobie moi najbliżsi z problemami, tak ja soie radziłam chociaż mówiłam, ze nigdy nie będę jak Ona stałam się w pewnym sensie jej kopią... teraz pracuję nad sobą.
Wiem to może nie jest dobre porównanie, bo biła mnie mama, ale jako małą dziewczynkę naprawdę było traumatycznym przeżyciem. Teraz, po czasie zaczynam rozumieć dlaczego tak się działo... skąd ta agresja i przemoc... można naprawić... zapomnieć się nie da, ale wybaczyłam, staram się wybaczyć...
Miłość Odwaga Wiara

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 20:10 #25

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Nie zawsze jabłko pada blisko jabłoni, ja jestem przeciwieństwem warunków w których dorastałem. Całkiem anty zachowaniom ojczyma czy matki. Jest taki raper, zapomniałem ksywę, narkoman i chyba alko, teraz jeździ i nawraca ludzi. Kiedyś walnął takie zdanie że wbiło mnie w fotel, coś żeby nie oceniać rodziców. Strzelił w dziesiątkę, nie oceniam od tego czasu

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 23:36 #26

• Pavulon
  • Pavulon Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 2388
Odbieram Cie Aslan jako swoistego rodzaju wampira energetycznego.
Ostatnio nie widzę w Twoich postach nic, co dawałoby mi coś pozytywnego. Natomiast odbieram nachalną ciekawość.
Chcesz wiedzieć jak to jest?
To odpowiem przypowiastką zasłyszana kiedyś gdzieś...
Koleś złapał złotą rybkę. A że nie za bardzo rozgarnięty był, to kiedy usłyszał informację o spełnieniu jednego życzenia wypalił bardzo efektownie: "Chciałbym się dowiedzieć jak to jest być sławnym i bogatym jak Hugh Hefner..."
W momencie kiedy skończył wypowiadac swoje życzenie usłyszał za sobą dźwięk zatrzymującego się samochodu.
Odwraca się i widzi...
Lśniąca limuzyna bentley opływająca złotem powoli staje. Szofer wysiada i z pietyzmem otwiera drzwi pasażerowi, którym okazuje się, a jakże, Hugh Hefner.
Ten wysiadając w swoim lśniącym od diamentów szlafroku jest natychmiast oblegany przez przepięknej urody kobiety. Podają mu winogrona, gazetę, masują kark, ale nie nachalnie tylko delikatnie, bez narzucania. Kiedy odbiera z rąk jednej cygaro, a od drugiej podpaloną studolarówkę rusza w kierunku szczęśliwca przypalając po drodze cygaro. Podchodzi, patrzy życzliwie i pyta:
- To ty chciałeś wiedzieć jak to jest być mną?
- No tak...
- No to słuchaj uważnie stary... Jest za..biście.

Koniec ;)
Materiał do przemyślenia na długie wieczory ;)
Dobranoc :)
Piłem... bo nie umiałem żyć.
Nad chmurami niebo jest zawsze piękne, spokojne i czyste :)
Ostatnio zmieniany: 2015/12/02 23:38 przez Pavulon.

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/02 23:58 #27

• Aslan
  • Aslan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Wampir energetyczny :D rozumiem że tak mnie widzisz,, ja nawet nie chcę ludziom coś dawać od siebie bo zwyczajnie nie mam nic ciekawego do zaoferowania. Temat bicia mnie ciekawi bo od lat nastoletnich zasłuchiwałem sie w audycje radiowe o wychodzeniu z nałogów, kiedyś często Bis poruszał takie tematy. I jak pisałem dużo zrozumiem ale pobicia nie ogarniam. Dobranoc

Odp: Przemoc wobec kobiet 2015/12/03 04:21 #28

• Kristina
  • Kristina Avatar
  • Wylogowany
Aslan napisał:
I jak pisałem dużo zrozumiem ale pobicia nie ogarniam.

Aslan, czy przez Ciebe przemawia naiwność dziecka ? :)
Bicie jeszcze do niedawna było uznawaną metodą wychowawczą w szkołach i w domach.
Moja była teściowa, emerytowana nauczycielka często powtarzała z uśmiechem : "lepiej bite niż zdechłe".
Zaobserwuj bawiące się ze sobą małe dzieci, jedno drugiemu zabiera zabawkę, jaka jest reakcja ?
Niektórzy naukowcy zaliczają agresje nawet nie do zachowań, ale do popędów ludzkich, a jak Tobie wiadomo, nad popędami człowiek musi się nauczyć panować, ale jak mawiają najlepsze panowanie to uleganie :)
Obejrzyj film na faktach, "Eksperymentator", o badaniach naukowych, z jaką łatwością zwykli ludzie potafią innym zadawać ból, chociaż nic im nie zrobili, tylko ktoś im kazał, siła autorytetu.

PS. Myślę jednak, że rozumiesz :) , bo to nie trygonometria czy całki :grin:
Często mówimy, "nie rozumiem, jak on mógł się tak zachować", a mamy na myśli, że nie zgadzamy się z czyimś zachowaniem, czy postępowaniem, a możemy jedynie przyjąć coś do wiadomości, jak wiedzę.
Bo na przemoc, szczególnie wobec słabszych i bezbronnych, zgody być nie może, nigdy.
Za tę wiadomość podziękował(a): sobasia