Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

Mesjasz narodów

Więcej
2022/02/14 14:14 #106 przez makino
makino odpowiedział(a) w temacie Mesjasz narodów
Dziękuję Ci Tomaszu. Wiele stracił odrzucając rodzinę, ale za to rodzina wiele na tym zyskała. Jedyne na co mam nadzieję, to że nigdy nie pojawi się w moim życiu w celu, aby mi jakoś zaszkodzić.

Działaj konsekwentnie. Dzień po dniu.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Tomasz23

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/02/17 06:13 #107 przez makino

Zauważyłam też u siebie, że sama staram się na innych wymuszać rzeczy swoim złym nastrojem i np. nie odzywaniem się. Mam takie doświadczenie z domu rodzinnego, że postawienie sprawy jasno i powiedzenie czego potrzebuję nie przyniesie żadnego efektu. Wiem że nie każdy jest taki sam i nie można mierzyć wszystkich jedną miarą, ale schemat zostaje. Nie wiem co mam ze sobą zrobić kiedy świat nie układa się tak jak chcę i ludzie nie robią dla mnie tego czego bym oczekiwała. Więc albo próbuję się "podlizać" albo właśnie "zaszantażować" emocjonalnie.
Czytam sobie siebie z listopada, i ej, nie robię tak! To znaczy robię. Ale tak o 40% mniej :lol:

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krzysztof Z., Krysia 1967, Tomasz23

Więcej
2022/02/17 10:46 #108 przez Tomasz23
Tomasz23 odpowiedział(a) w temacie Mesjasz narodów
40% to piękny postęp. :-BD Tak trzymaj!
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: makino

Więcej
2022/02/18 06:33 #109 przez aga66
aga66 odpowiedział(a) w temacie Mesjasz narodów
Witam :czesc: kiedy dwoje ludzi się rozstaje żadna ze stron nic nie traci a wręcz przeciwnie,odzyskuje to co utracili-Wolność,każda ze stron odzyskuje czas dla siebie aby przemyśleć to co im służy a czego pozbyć się powinni,dwoje ludzi zostaje Sam na Sam ze sobą,to piękny czas żeby przywrócić swoją równowagę psychiczną do punktu wyjścia,to piękny czas gdzie człowiek poznaje na nowo Siebie,odzyskuje Siebie w Pełni,a chaos zamienia się w cudownie uzdrawiającą Ciszę :ymhug: napisałaś że on dużo stracił,a skąd takie przypuszczenia ? skąd wzięły się w Tobie takie przekonania ? nie znasz tego człowieka,bo gdybyś go naprawdę poznała nie zakończyłaby się Wasza Relacja,dwoje zagubionych ludzi nie potrafi stworzyć zdrowej Relacji,nie potrafią zbudować zdrowej duchowej więzi dlatego ich drogi się rozchodzą,zdrowa Relacja nigdy się nie kończy,nie rozpada,w zdrowej Relacji panuje Szczęście i harmonia,trzeba najpierw zrobić porządek ze sobą-w sobie,w swoim duchowym środowisku,w swojej duchowej rzeczywistości a dopiero wtedy zacząć budować coś zdrowego,coś gdzie już człowiek nie będzie krzywdził drugiego człowieka :-H
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin

Więcej
2022/02/18 06:57 #110 przez makino
Hej aga66, coś jednak o nim wiem. Moje traumatyczne dzieciństwo, moje dzisiejsze problemy, wynikają bardzo mocno z jego obecności w moim życiu. Nie będę tutaj opisywać co robił kiedy byłam dzieckiem I jak się pojawiał raz na jakiś czas żeby napsuć krwi. I na tym zakończę. :)

Mam wrażenie że odebrałaś moja wiadomość o rozstaniu jako opowieść o partnerze, to jest o moim biologicznym ojcu, nie o chłopaku z którym byłam związana.

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krzysztof Z., marcin

Więcej
2022/02/19 05:47 #111 przez aga66
aga66 odpowiedział(a) w temacie Mesjasz narodów
Witam :czesc: tak czy inaczej dotyczy nas to wszystkich i każdej relacji,nie istotne jest to czy to relacja żona-mąż,czy córka-ojciec,człowiek obwinia wszystkich o wszystko i nie szuka przyczyny takiego zachowania,a przyczyna jest oczywista-Zagubienie,brak wiedzy o sobie a to skutkuje tym,że człowiek nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami,nie potrafi odnaleźć siebie w doświadczeniach jakie dotykają go na co dzień :-H

Więcej
2022/03/21 13:19 #112 przez makino
Hejooo. %%- Mam dzisiaj potrzebę napisać co tam u mnie.

Zapisałam się na terapię grupową DDA/DDD (dzięki @Tomoe za podpowiedzi i pomoc). Terminy oczywiście za dwa lata, więc sobie poczekam.

W międzyczasie, odstawiam leki które mi w zeszłym roku wciśnięto, sporo ostatnio piszę, no i mam nową terapeutkę na terapii indywidualnej. Na NFZ terminy na indywidualną również za dwa lata, nie chciałam na to czekać.

Pani pracuje z osobami z problemami podobnymi do moich (nawet nie o wszystkich tu pisałam, bo nie o to chodziło). Pracuje w nurtach CBT, DBT, AC i terapii schematów. Widziałam się z nią dotąd raz, wydaje się bardzo sympatyczna i nie tak "chłodna" jak moja poprzednia terapeutka. Dostałam kwestionariusze do wypełnienia - test schematów emocjonalnych i jakiś drugi nie wiem nawet jak się to nazywa bo to jakiś skrót ^^) także dzisiaj pewnie będziemy to omawiać. Bardzo konkretna się wydaje jak na razie, ale przy tym przyjazna. Skupia się na tym co tu i teraz, jak teraz sobie radzę z życiem i co teraz jest do poprawy. To bardzo duża różnica dla mnie, bo na poprzedniej terapii ciągle wracałyśmy do przeszłości, aż było to męczące. Wiem że sama dużo o tym gadam, ale tutaj pani mnie trochę przywołuje do tego co tu i teraz i co teraz mogę zmienić, a nie dlaczego jest tak a nie inaczej.

Omawiałyśmy cele które chcę tu osiągnąć, dzisiaj będziemy kontynuować. Dużo w tygodniu myślałam co właściwie chcę zmienić. Bardzo mi się podoba to konkretne podejście, że cele mają być mierzalne. To też duża różnica, na psychodynamicznej ja wiedziałam jakie mam cele, ale nigdy nie zostało to jasno określone, tylko sobie tak dywagowałyśmy. Nikogo nie oskarżam ;) tylko mówię jak było.

Poza tym, szukam nowej pracy, tańczę, piszę, planuję ślub i wesele. Wracam do treningów kondycyjnych, a nie tylko siła i siła. Ogólnie rzecz ujmując, bardzo fajnie :)

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alchemia, Alex75, marcin, Krysia 1967, Tomasz23

Więcej
2022/03/26 09:45 - 2022/03/26 09:49 #113 przez makino

Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako doradztwo, jeśli napiszę: uważaj w co się wikłasz, bo potem trudno się odwikłać.

To jest normalnie słuchajcie jedna z najlepszych "porad" jakie w życiu usłyszałam (z wątku Marianki). Kocham ją! Trzymam w sercu.

Ostatnia edycja: 2022/03/26 09:49 przez: makino

Więcej
2022/03/26 12:15 #114 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Mesjasz narodów
Makino, przypominam, że na forum nie używamy wulgaryzmów. W innym języku to też wulgaryzm. Następne użycie to blokada konta na 48 godzin. Chodzi o wątek Marianki.

Więcej
2022/03/26 13:32 #115 przez makino
Nie byłam pewna czy skrót wulgaryzmu w innym języku to wulgaryzm. Teraz już wiem. Dzięki za ostrzeżenie :)

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75

Więcej
2022/04/03 09:56 - 2022/04/03 09:56 #116 przez makino
Zbliża się Wielkanoc. Zaprosiłam wszystkich z którymi lubię spędzać święta, w tym bliskiego alkoholika. Z różnych przyczyn odmówił, także spotkanie się jednak nie odbędzie. Ale, jakby co, będą inni goście, nie będziemy siedzieć sami. To było kilka dni temu.

I teraz siedzę czytam forum, i myślę, co ja mam w głowie. Przecież robię mu sieczkę z mózgu. Tu odmawiam spotkań, prezenty dla dzieciaków wysłałam pocztą, żeby się nie spotkać, a potem zapraszam na Wielkanoc. To jest nie fair w stosunku do niego. Czynny alkoholik czy nie, jednak jest człowiekiem.

Boże (Siło Wyższa raczej), czemu to takie trudne.

Ostatnia edycja: 2022/04/03 09:56 przez: makino
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, Tomoe, Alex75, marcin