Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: Alkoholizm partnera

Alkoholizm partnera 2020/05/20 07:31 #1

• Ania1488
  • Ania1488 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dzien dobry, jestem tu nowa mam na imie Ania jestem współuzależniona. Mam partnera alkoholika czynnego, który chce przestac pić, uczeszcza na terapie i mityngi. Jednak co ok 2 tygodnie zapija na caly weekendy i od nowa wszystko. Co zrobić? Jak to jest, że chce przestać ma siebie dość ale jednak zapija i mówi, że jest to silniejsze od niego. Czy odwyk cos tu da? Co jeszcze może zrobic? Ja szczerze jestem załamana tym wszystkim. Może jest ktoś z kim mogłabym porozmaiwac? Dziękuję
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alkoholizm partnera 2020/05/20 08:19 #2

• jeryho 1
  • jeryho 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2039
cześć
mam wrażenie że tylko mówi że chce przestać, ja kiedy zacząłem terapię zacząłem też zmieniać swoje zachowania w codziennym życiu.
Czy coś się zmieniło oprócz tego że
uczeszcza na terapie i mityngi.
?
tylko dzisiaj

Alkoholizm partnera 2020/05/20 08:27 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 18045
Witaj Aniu :czesc:
Uczęszcza na terapię, mityngi i pije, to gdzie tutaj logika. Chcieć i robić, a nie tylko mówić i dalej szukać wytłumaczenia, powodu do picia, to nie są zmiany i nie ma co sobie nadziei robić. Dalszy ciąg oszukiwania siebie i innych, to przecież znasz. Gdyby bardzo chciał, to by to zrobił i zmienił. Odwyk to jest terapia. Co z Tobą, jak Ty się czujesz? Szukałaś, zamierzasz szukać wsparcia dla siebie? On o jego picie, Ty i Twoje życie.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Ostatnio zmieniany: 2020/05/20 08:27 przez Moni74. Powód: Literówka
Za tę wiadomość podziękował(a): Malgorzata, mała36

Alkoholizm partnera 2020/05/20 09:00 #4

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 5307
Witaj Aniu na forum :czesc:

Pytasz co można jeszcze zrobić. Można zadbać o siebie. Ja się bardzo długo kręciłam koło alkoholika chcąc mu pomóc i zrozumieć dlaczego ciągle wraca do picia. Po części mi się to udało kiedy poszłam na terapię współuzależnienia. Tam zrozumiałam mechanizmy, które rządzą umysłem osoby uzależnionej ale co ważniejsze odkryłam moje braki i motywy moich działań.
Zrozumiałam też bardzo ważną rzecz, że nie mam wpływu na drugą osobę i on przestanie pić tylko wtedy kiedy sam będzie tego naprawdę chciał.

Zapraszam cię też na mityng Al-anon. Co niedzielę o 20:00 odbywa się taki online, szczegóły są u góry strony. Możesz tam spotkać i słuchać osób z podobnym doświadczeniem, które mają wśród swoich bliskich alkoholika. Dużo można wziąć dla siebie i zobaczyć jak inne osoby sobie radziły lub radzą w takiej sytuacji.
Ostatnio zmieniany: 2020/05/20 09:01 przez Alex75.
Za tę wiadomość podziękował(a): Oktavia

3 razy odmówił za 4 sie napił 2020/06/30 05:42 #5

• Ania1488
  • Ania1488 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witajcie.

Partner alkoholik 3 razy odmowil alkoholu za 4 razy nie i sie napił. Dodam ze jest na terapii. Na plus, ze nie poszedl w picie na dluzej tylko na jeden wieczór. Na minus, że wogole to zrobił i tu jest problem. Moje pytanie brzmi czy to jest wpisane w trzezwienie czy już tak bedzie zawsze?
Ostatnio zmieniany: 2020/06/30 05:42 przez Ania1488.

3 razy odmówił za 4 sie napił 2020/06/30 05:51 #6

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 27273
Witaj na Forum :czesc:
Zdecydowanie najważniejsza jest abstynencja a wraz z nią uczciwość.
Alkoholikiem nie można byś tylko trochę, czyli dziś wypiję a jutro nie. To są mżawki o nauce kontrolowanego picia a takowe dla alkoholika nie istnieje.

Partner jest na terapii. A Ty? Czy też sie leczysz?
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin19

Alkoholizm partnera 2020/06/30 06:09 #7

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 5153
Witaj Aniu :czesc: jestem Marcin alkoholik. Masz już swój wątek na forum, w którym możesz pisać. Nie ma potrzeby, abyś zakładała nowe tematy. Dobrego dnia @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Benia, Alex75

Alkoholizm partnera 2020/06/30 06:16 #8

• Benia
  • Benia Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu..
  • Otrzymane podziękowania: 9268
Witaj Aniu :czesc:
Jestem Bernadetta współuzależniona i była żona alkoholika.
Mój eksmałżonek był na kilku terapiach z żadnej nie wyniósł nic. Dlaczego? Bo tak naprawdę to nie on chciał leczenia a rodzina. Kiedyś, tuż przed rozstaniem,powiedział mi wprost że on chce pić i pić będzie. Wtedy zrozumiałam że nie zmierzamy w tym samym kierunku, a nasze drogi się rozchodzą. Ja chciałam czego innego,normalnego życia,więc udałam się po pomoc dla siebie. Terapia,Mityngi Al anon, forum i książki bardzo mi pomogły. %%-
A najlepsza pomoc dla alkoholika? Brak pomocy i oddanie mu decyzji i konsekwencji poczynań (w tym upadków do samego dna) w jego ręce bez zastanawiania się co ja mogę zrobić jeszcze dla niego. @};-
Opuszczenie toksycznych ludzi to ważny krok do bycia szczęśliwym.
Ostatnio zmieniany: 2020/06/30 06:18 przez Benia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, marcin19

Alkoholizm partnera 2020/06/30 17:28 #9

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 11551
Aniu :czesc: myslę, że Twój facet jeszcze nie dojrzał do zdrowienia.
Inaczej mówiąc - nie dopił jeszcze swojego "wiaderka".
Nie traktuje serio terapii popijając.
Jego wymówka, że jest to silniejsze od niego, przypomina mi kolegę z początku drogi, który twierdził, że: pije - bo jest alkoholikiem.
Przyznasz Aniu, że to wspaniałe uzasadnienie dla chcącego pić alkoholika.
Jestem alkoholikiem i akceptując ten fakt UCZCIWIE - wiem, że zobowiązuje mnie to do bezwzględnej abstynencji.
Warto Aniu zająć się swoim współuzależnieniem by nie być podatnym na jego manipulacje. :-BD @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur034

3 razy odmówił za 4 sie napił 2020/06/30 20:01 #10

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1061
Ania1488 napisał:
Witajcie.

Partner alkoholik 3 razy odmowil alkoholu za 4 razy nie i sie napił. Dodam ze jest na terapii.

Kayo, niepijąca alkoholiczka :czesc:

Aniu, powtórzę za innymi - nie dojrzał jeszcze do trzeźwości. Krótki okres abstynencji i już tyle okazji... To się nazywa umiejętność znajdowania w odpowiednim miejscu i czasie :-?

Warto postawić na siebie i swoje zdrowienie, bo choćbyś nie wiem jak bardzo pragnęła, za niego wyzdrowieć nie możesz, ani on za Ciebie @};-