Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT:

temat sylwi 2017/03/24 10:58 #281

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
  • Otrzymane podziękowania: 2390
Obawiam sie ze do Lichenia nie dotre, praiw 400 km od Szczecina ,to troche za daleko ............jak na jazde z dzieckiem,pozatym moge sie spotkac z Paroma szczecinakami,bede okolo 12 dni,chyba pojedziemy parowozem ........................Dobra wiadomosc jade do Bawari w kwietniu kwiaaatek kwiaaatek kwiaaatek ~O) ~O) Cieszy mnie to bardzo.bo potrzebuje zekomych Swojich bnggfgbfb bnggfgbfb jakies AA albo AALAnowiec zawsze z miloscia mnie sprowadzi na planete zwana ZIEMNIA
Wszystko przemija nawet wczoraj ,nie warto zyc hstoria
Za tę wiadomość podziękował(a): Dahud

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

temat sylwi 2017/04/03 18:53 #282

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Moj syn mateusz .................Nie moge sobie pozwolic na zalamania,nie moge sobie pozwoli na uzalanie ,nie moge sobie pozwolic NA zajecie sie alkholikem.Bo mam bezsilnosc czesto wobe Autyzmu synka,jestem zmeczona ,oczywiscie ze zostalam ztym SAMA,tatus zajety soba............bycia chorym na rozdme pluc i szacona butelczke czy puszeczke.Ostatni czas czuje ze lece na beradnosc ,co mnie przeraza,bo nie tak to ma byc,chce byc matka i ojcem jesli trzeba to trzeba.AUT_JA SAM ,albo tak ale po mojmu ,malo empati wnim eh wyc mi sie chce ............chwilowo,My go nie rozumniemy ,nie wiemy co on chce ..............nie mozemy sie znim bawic. x_x x_x Odczewam frustracje ztym ze bawie sie znim w policjanta czy nadzorce.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, szekla, Magda, Bea

temat sylwi 2017/04/03 19:52 #283

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 9768
Sylwio,
wspaniale sobie radzisz. Masz może chwilę słabszą, ale naprawdę jesteś dzielna.
kwiaaatek

temat sylwi 2017/04/03 21:17 #284

• kika
  • kika Avatar
  • Gość
  • Gość
Sylwia teraz jest taki gorszy okres. Mój młodszy też ma autyzm. Ostatnio nasiliły się ataki agresji i autoagresji. To przesilenie. Co roku o tej porze to samo. To minie.
Syn jest mówiący? Komunikuje się?

temat sylwi 2017/04/04 11:50 #285

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Dziekuj Kika wlasnie kogos potzrebuje zeby zrozumniec :ojej: :ojej: .Bo ja wlasnego dziecka nie rozumniem,a on mnie.Jest zbuntowany i rozwydzony raczej,Teraz ma na wszystko na Nie,tylko co On lubi,ciagla walka znim.Mnie wykancza jakby energie mi wyssano...................Mateusz z braku koncetracji wogule malo Co do niego dociera.NP ze ma po sobie posprzatac,ze ma na czas isc spac,i nie wymyslac 10 powodow dla ktorych On nie moze zasnac,ze ma jsc bo moje dziecko zyje na pizzy,frytkach i nalesnikach.W szkole zanosze owoce tam Pani dzieli ,dzieci jedza.Ze ma sie sam ubrac itp Ma 6 lat ,czy za duzo wymagam????????????
Za tę wiadomość podziękował(a): kika

temat sylwi 2017/04/04 11:51 #286

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Jak na utyste PRZYSTALO ,mowi w trzech jezykach naraz,bo z odroznieniem jest klopot Holenderski ,Angelski i polski >>>>>>>>>>>>>czasami,umie nadzwyczajnie liczyc i cos konstruowac np lego
Za tę wiadomość podziękował(a): kika

temat sylwi 2017/04/04 13:57 #287

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
niejedno dziecko bez autyzmu nie sprząta po sobie zabawek, jada tylko ulubione potrawy oraz nie słucha co się do niego mówi.
Dzieci z autyzmem lub aspergerem są zazwyczaj ponadprzeciętnie zdolne, tylko kontakt z nimi inny niż z dziećmi bez autyzmu.

temat sylwi 2017/04/04 16:12 #288

• kika
  • kika Avatar
  • Gość
  • Gość
Bea to co piszesz to są niestety stereotypy. Wcale tak dużo nie ma sawantów. O autystach ze sprzężeniami takich jak np. mój mało się mówi,bo to temat niechodliwy ,ale jednak jest spory odsetek.

Sylwia ,a próbowaliście wdrożyć plan dnia ? Od samego rana po kolei co będzie, np. pobudka,łazienka(wc, mycie zębów) , śniadanie , szkoła, obiad itd. najlepiej na obrazkach ,bo autyści myślą poprzez obrazy. Możesz sama rysować ,albo korzystać z gotowych piktogramów. Jeżeli zna godziny , można dodać przedział godzinowy. Chodzi o to ,żeby usystematyzować mu dzień.

Na ubieranie to samo na obrazkach po kolei co ma włożyć od majtek po spodnie ,bluzę. I zastosować timer. Na początek włączyć na dłuższy okres ,a potem zmniejszać ,aż się nauczy,że musi się ubrać.
Systematyczność i konsekwencja,ale to chyba już wiesz ;)

temat sylwi 2017/04/04 16:48 #289

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Kika chyba pictogramy zaczne stosowac ..............lepiej to na niego dziala................Nie wiem ja k w polsce jest ale tutaj Sa rozne filmy ,kursy na ten temat.Nie wiem jak twoj autysta zamian alkoholika bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb ,moj ma zero leku,ucieka ,znika.Np na basenie wylowiono go z 1 .80 i Ratownik doslownie Darl sie przes megafon ze rodzice chlopca w zoltych majtkach maja odebrac i pilnowac x_x x_x Obciach na sali.i co mam tlumaczyc sie ze pilnowlam siedzialm na brodzikem wpatrzona jak w camere ,A Mateusz zmikl w 4 sekundy.BEA normalne tzw dzieci nie leca na byka przes ulice,moga sie bawic same,sa rozmowne .MOJ syn nie,wymuszam czasami kontakt.Ale za to lubi sie tulic,malowac czasami ,i kontakt z dziecmi...............mimo ze ma emocjonalnie z trzy lata

temat sylwi 2017/04/04 16:52 #290

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Nie raz w zlosci albo bez pytam>>>>>>>>>>>>>>>>Prosze powtorzyc ,co owiedzialam?????????????? 2 minuty .On nie wiem. :ojej:

temat sylwi 2017/04/04 17:48 #291

• kika
  • kika Avatar
  • Gość
  • Gość
Napisałam się i skasowałam przez przypadek :ojej:
Mój nie ucieka. Nawet jak nie chciał gdzieś iść ,a ja i tak uparcie szłam ,to szedł za mną z płaczem. Często zmieniałam drogę do przedszkola,żeby nie wchodził w schematy.
Jego plusem jest duża samodzielność. Mowa jeszcze nie wyraźna ,bo zaczął powtarzać dopiero w wieku8-9 lat. Teraz są to proste zdania,ale bez problemu powie co chce o ile to wie. Opowiada bajki oczywiście w pojedynczych słowach i czasem muszę się domyślać o co chodzi ,ale nie narzekam. Wcześniej wprowadziłam Makaton zanim zaczął mówić. Też był postęp , bo już nie musiałam się domyślać co chce tylko mi pokazywał gestem.Nie było tej złości. Wiadomo ,że z racji upośledzenia pewnych rzeczy nie przeskoczymy ,ale robię wszystko ,żeby było i żyło się lepiej.
Gdyby nie te napady agresji i autoagresji byłoby całkiem znośnie. A tak to nawet boję się go zostawić ze starszym bratem ,bo wiem ,że może być ciężko.Ale to wpisane jest w to zaburzenie. Mój ma już prawie 13 lat więc to już stary chłop :)
aaa i do autysty krótkie komunikaty ,bo oni więcej nie zapamiętają

Ostatnia edycja: przez kika.

temat sylwi 2017/04/04 18:07 #292

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Mam znajomych z dzieckiem z aspergerem i innych z autyzmem.
Obaj chłopcy są jueobecni w komunikacji, ale obaj są bardzo zdolni, choć trudno to wydobyc komuś kto nie zna istoty choroby. W dodatku pierwsi z rodziców do 10 roku życia walczyli z dzieckiem i systemrm szkolnym, bo nikt nie wiedział skąd agresja, krzyki i brak kontaktu.

Ale oczywiście moje spojrzenie jest powierzchowne.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975

temat sylwi 2017/04/05 11:31 #293

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Bea mateusz tez sie rozwija tylko powolne i zmudne to.............Teraz ma przyjsc pani ze stowarzyszenia Leergeld ,zeby mi oplacic lekcje plywania ,bo mam minimum i tu mi sie nalezy ,chyba polubilam ten kraj ,co tam jak mam prawo bnggfgbfb psttttttttttt tak skrycie niby zalatwiam jeszcze sport dla Synio,dzisiaj rano tak wiercil oczami ze myslam ze go w pizamnie zawleke do szkoly.Moj mateusz chodzi do specjalnej szkoly,i dwa razy w tygodniu do zorg boederij -osrodek terapetyczny polegajacy na kontakcie ze zwierzetami,teraz sie dowiedzialam ...........od matusza ze byl karmic mlode owce,kozki
Za tę wiadomość podziękował(a): Magda, Bea, Dahud

temat sylwi 2017/04/17 19:00 #294

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Witam pogoda be i ja tez chyba be ,nie robilam specjalnie nic na swieta,nawet saltka mi nie wyszla.Cos ze mna nie tak,mam tez jakies Slabosci,dola ,rodzaj zaloby po rozwodzie ...................konfrontacja ze to juz trzecia generacja samotnych matek Babcia -mama-Ja ,dwie wdowe ,ja rozwiedziona.Eh przykro mi ,ze wzgledu na Dzieci,mateusza glownie.Dalej jestem w jakims zawieszeniu,ostatni czas ,trudno mi samej okreslic,ale zakladam Znowusz dzieniczek uczuc czas na wyjazd z tad zmiane otoczenia,czas na docenienie Siebie.

temat sylwi 2017/04/17 19:23 #295

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 29841
Zmiana otoczenia jest bardzo fajna. Troche Wam zazdroszczę, tak niezawistnie bo góry raczej nie dla mnie.
Szczerze jednak życzę Wam wspaniałych przygód, udanego spotkania.
Odprężcie się, pogadajcie, poplotkujcie, pośmiejcie....i rozejdźcie się mówiąc z uśmiechem "do zobaczenia"
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

temat sylwi 2017/04/18 05:29 #296

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Carpe diem...
  • Otrzymane podziękowania: 4078
Hej Sylwunia...jeszcze tylko tydzien i wyladujecie u mnie... aypererew Zbieraj sily na zwiedzanie, zamiast sie smucic i dolowac. Jak dalej tak pogoda bedzie wariowac, to na narty pojedziemy bnggfgbfb
A powaznie, twoj synek ma juz pare lat, od poczatku wiedzialas, z czym przyjdzie ci sie mierzyc.Podjelas sie tej walki o dziecko i chwala ci za to. Jednak jestes tylko czlowiekiem i masz czasem gorsze dni. Jak kazdy. Szukaj pozytywow, jak zawsze :ymhug: :-* Skup sie na wyjezdzie. :grin: Czekam juz na was :ymhug:
,, ... Wazne sa tylko te dni, ktorych jeszcze nie znamy...''

temat sylwi 2017/04/19 11:20 #297

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Ja tez licze Dni jak Dziecko aypererew aypererew ,czas na przygode ,znoudzila mi sie montonia praca ,zakupy itp.Chce wyjazdu kwiaaatek kwiaaatek ,co do bylego meza Nadal go kocham i za nim tesknie czasami,lecz niechce byc znim razem.Nie potrafila bym nawet zaufac.Zreszta oczym tu mowic :P ,bylo mi minelo,byly tez wspanile momenty,ale i tez bardzo zle.Maz sie poddal wyglada na to balaga w domu <on roztyly nie ogarniety ,jedyne co moge to zyczyc mu dobrze.Zycze mu dobrze i moze jakas Sila wyzsza poppchnie do dzialan.JA COZ ZYJE DALEJ

temat sylwi 2017/05/01 11:39 #298

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
No witam wszystkich,co u mnie slychac..................Bylam na urlopie,bylo bardzo fajnie,milo i wogule super.Jechalismy pociagiem choc dziecko stwierdzilo ze nie bylo jeszcze samolotem,no kiedys poleci z mamusia.Czekam na lekcje plywania bnggfgbfb aypererew ,dostalam zezwolenie ze stowarzyszenia,w przeciagu 14 dni ma do mnie Pan/Pani zatelefonowac z basenu .Ja ide na testy 8,9,10 i 11 wyniki z jezyka holenderskiego,i podejmne pod tym tytulem dalsze ............poczynania,np kurs computerowy itp.Jak bedzie wiadomo napisze.W celu podszkolenia umiejetnosci.dostalam prezent niezbyt ciekawy od pana komornika,nasz exa i moj wspolny dlug spora kwota,wiedzialm ze bedzie ,mimo to zdenwerwowalo mnie to.Pozdrawiam milego dnia
Za tę wiadomość podziękował(a): Magda, Dahud

temat sylwi 2017/05/07 08:38 #299

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
No to witam wszystkich we wspolce ,jak dobrze byc w tej wspolce bo Nie jestem sama w tym............g ,ale az takie bagienko wcale nie jest.Bo nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. 3aa 3aa ,Praca paru uzaleznionych otrzymac mam pod tytulem klient,no to bedzie praktyka,chociaz juz ja mam z moja mama,a upor.................brrrrrrrrrrrrrr.Zbieram na naprawe autka ,bo sie psuje.Albo inne winmer ,najpierw chcialam poprosic bylego zeby ze mna pojechal kupic inne,ale nie chce byc az taka swinia,chociaz cos z tej swinki mam,moze to rodzaj odwentu??????????????????Nie wiem.Niechce go,jako partnera,za duzo sie wydazylo.A teraz moja PYCHA alez zem zaradna bnggfgbfb bnggfgbfb kwiaaatek kwiaaatek .Daje rade i dziekuje wam i znajomym po za i mamnie ze byla sama,bez ojca .Bo znim by nie bylo co jesc.Dziekuje ojcu ze posidam Dar zawierania znajomosci
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

temat sylwi 2017/05/12 13:52 #300

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
witam ponownie ,no jak przewidywlam Byly zjezdza w dol ,po rowni pochylej,komorniki sie do mnie dobijaja ,A on biedaczek nie ma zarobkow................. :ojej: :ojej: Szlak mnie bierze.Chcial sobie kupic samochod i wkoncu nie placic za dom w ktorym On mnieszka z corka ,jeszcze Bo corki tak dopilnowal ,ze ochrona dziecka ma w planach zawitac,ciekwe tylko kiedy.EH niby nie moje,a jednak moje problemy.Zostawim to sile wyzszej ,bo juz mi brakuje Sily na Dna mojego ex malozonka.musze wkoncu sprzedac Dom z dlugiem i isc do banku dluznikow ,tak to tu sie nazywa .No i mam znowusz wszystko na mojich Barach.No coz po co kupowalam z nim dom.Trudno stalo sie.Mysle ze do wrzesnia poczekam ,chociaz juz Sama nie wierze jemu,a potem zapisze sie pod urzad i bank zabierze dom.Napisze mu to zeby nie bylo ,ze nie wiedzial.Rece opadaja
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, andrzejej

temat sylwi 2017/05/12 16:30 #301

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 13058
Sylwia :czesc: przykre, że ten męski gatunek tak Cię doświadcza. :-? x_x
Nie daj się, zawalcz o siebie i Mateuszka. Mogę Was jeno przytulić :ymhug: i życzyć jak najmniej kłopotów oraz podołaniu wszelkim trudnościom. :-BD

temat sylwi 2017/05/12 16:35 #302

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Carpe diem...
Sylwia, przeciez sprzedaz domu nie pokryje hipoteki...Czy w Holandii nie ma czegos takiego jak rozdzielnosc majakowa? Czy ty, jako samotna matka, z ,,niepelnospranym'' dzieckiem nie powinnas byc chroniona przez kraj ? Moze powinnas znalezc jakiegos dobrego prawnika, ktory by mogl cie nieco ,,naprowadzic'' na to, jak mozesz sie bronic.? Nie wiem, co ci doradzic.. to chociaz to :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: %%- %%- %%- :-*

temat sylwi 2017/05/12 19:34 #303

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Magdo jest rozdzielnosc majtkowa ,ale bank glupi nie jest i bez pokrycia sie nie zgodzil zolta-kartka zolta-kartka ,kredyty wspolne ,jak jeden nie placi szukaja drugiego ,im obojetne kto zasposoruje.moze to byc sasiad,kochanek owego nie mam bnggfgbfb bnggfgbfb .Nazwiska dwa figuruja niestety pod kredytem

temat sylwi 2017/05/14 18:10 #304

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Gdyb kozka nie skakala to by stopki nie zlamala 3aa 3aa ,kozka skakal i byla na rentgenie ,teraz se posiedziw domu ze zwichnieta stopka ...................Jakies Cudowne uzdrowienie moze,ach takie nie istnieje,to juz wiem

temat sylwi 2017/05/15 02:35 #305

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Carpe diem...
Eeeeee tam...podejdz do tego optymistycznie...bedziesz mila co wspominc na starosc...Jak na zmiane pogody bedzie cie tam reumatyzm rwal buahaha buahaha
A serio, wykozystaj ten czas na odpoczynek. :-*

temat sylwi 2017/05/15 20:50 #306

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
No witajcie zadne nowe wiesci ,poz atym ze bylemu prad odcieto,ach to juz nie nowosc ,zabrano samochod ,i moze wkrotce Dziecko tez x_x x_x oj ma chlopina Dnow ciekawe ile??????????????Mateuszek byl na lekcji plywania.Corka nasza na czas braku pradu mnieszka u Kolezanki z jej mama.

temat sylwi 2017/05/21 19:34 #307

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
:-? Witam u nas wiosna nadchodzi,oj chyba kogos poznalam,takie chyba bo przes nowoczesznosc zwana internet ,narazie spoko.fajny chyba facet,okaze sie w praniu.
Zucilam propozycje bylemu zeby przejal caly dlug,bo moze z tego co mi wiadomo.Ale odparskal przes whats upa ze tak rano mu d............zawracam.Zyczylam milej niedzieli.Matka tez zaatakowala ze ja obgaduje i na wymyslala mi przes skypa.Oj dzieje sie dzieje,i jak dla mnie nawet w dobra strone,bo sie za bardzo nie przejmuje.Chociaz nie raz To mam doslownie dosyc,ile mozna byc takim,Zatem gdzie czlowike nie potrafi wybaczyc<niech Bog czy Sila wyzsza wybacza.Bo mi sil braknie,na ciagle wybaczania.Mateuszek ma lekcje plywania,ja przypuszczalam idzie mu dobrze,Ja ide do pracy stawic Czola nowym wyzwaniom czyli panu co lubi narkotyki :-? :-? Klient ,klientem.Teraz z musu chyba znowusz zaplace mniesiac kredytu hipotecznego bo mi list do domu przyszedl ,od komornika <Szukaja mnie,bylego nie mam zamiaru informowac otym .Nie biedak trzesie bo jest znowusz zaleglosc cztery raty. :ojej: Juz chyba przywyklam do syfu znim ,niby po rozwodzie a spokoju brak co do tego
Za tę wiadomość podziękował(a): tommygun

temat sylwi 2017/06/07 18:16 #308

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Wiam na swojej stronce aypererew chcac powiedziec wszystkim wspouzaleznionym Ze mozna sobie radzic ,kupilam samochod sobie chevroleta matiz niby nie zaden cud,ale z 2008 roku,mateusz byl operowany na zeby ,same dziury byly dentyska ZLa na mnie,ze dziecko za duzo cukru je ,uffffffffffff pewnie tak.trzeba to zmienic.Zaplacilam rate za dom,ktory zaczyna mi uwierac ,a zwlaszcza SYF tam,szkoda ze byly zrobil z domu ruine ,nic nie warta.Normalni ludzie patrza do przodu ...............On zawiesil sie gdzies tam.pomiedzy chorobami.Przykre to.Jade na urlop w sierpniu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Magda, Bea, Dahud

temat sylwi 2017/06/16 15:59 #309

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Dzien dobry no i Sevenna mnieszka U mnie ,syf braki pradu i prysznica zaczelo jej uwierac.Byly w placzu bo chce ja zameldowac na moj adres,oznacza ze biedaczyna bo tak wyglada w tej chwili bbann ,bedzie musial sie w ciago trzech tygodni ogarnac i isc powalczyc o swoje dochody,przesiedzial rok bez.W koncu odcieto mu prad.Troche mi go zal,ale nic nie moge zrobic.gadal Dziad do obrazu,nie wierze ze cos zmieni sie ,chyba ze za trzy tygodnie przemelduje corke,na co Ona sie zgadza,litosc widocznie i jej przemija
Za tę wiadomość podziękował(a): Annika75, Magda, Bea, mariusz63, tommygun, Dahud, Havana

temat sylwi 2017/06/16 18:29 #310

• Annika75
  • Annika75 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2242
Zobacz, idziesz do przodu jak burza. Odzyskujesz wszystko co dla Ciebie ważne. To musiało się tak skończyć. Ty jesteś w stanie zapewnić dzieciom normalny dom, z normalnymi warunkami do nauki, do rozwoju, do spokojnego życia . Brawo :YMAPPLAUSE: %%-
Jak strumienie i rośliny, dusze także potrzebują deszczu, ale deszczu innego rodzaju: nadziei, wiary, sensu istnienia. Gdy tego brak, wszystko w duszy umiera, choć ciało nadal funkcjonuje. Można wtedy powiedzieć: "W tym ciele żył kiedyś człowiek". Paulo Coelho "Piąta góra".
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, Magda

temat sylwi 2017/08/18 20:17 #311

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Dobry wieczor Corka nadal mnieszka U mamusi,mamusia byla na urlopie ZNOWUSZ aypererew aypererew tym razem w Szczecinie byl zlot zaglowcoe ,aal-anon po pl , mozre w swinoujsciu,lasy ,sklepy , SZczecin polecam,Berlin tez atrakcja stacja sama nawet 3aa 3aa w zyciu nie widzialm 4-5 pietrow na stacji pociagowej tyle wind,ludzi ,Mateuszek polubil windy.Mi podskoczyla adrelalina czy da reze nas uniesc z wozkami ,z inwalidami itp ,mam bojna wyobraznie,albo strach ma wielkie oczy.TeraEez Czytam izabelle kozubska super mini 12 stopni uwazam Mysl jest Tworcza.Medytuje jak mi popadnie Zen,pozatym kupilam z przymusu nowy telefon ,zabawka fajna,ale jestem chwilowo chuyba ze Bank mnie dopadnie bo Pan a jest bankrytem ofijalnie,jestem Tak wciekla za To ze bym gooooooooooooo...................wlasnorecznie.Czy jestem zdziwiona troche ze taki czlowiek wstyd nawet przepije i jest NIC ,ze zona byla ale oke ,dzieci a On na to jak na lato,teraz niby (bo mu w nic nie wierze) do adwokata sie wybiera :-? Zoabaczymy pozyjemy.Dal jadu po calej LINI,czy daje rade hm Raczej Tak.teraz czekamy na wekend z baloanmi w mniasteczku obok maja byc minionki Balonny powietrzne,i w ten wekend tez sa przeedstawienia z teatru malego.Tylko pogoda zeby dopisala
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Magda, Bea, Dahud, Ivi, Havana

temat sylwi 2017/08/21 19:48 #312

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Carpe diem...
Sylwia buahaha buahaha buahaha buahaha buahaha buahaha buahaha buahaha buahaha
przepraszam, ale musze ci to powiedziec. DZIEKUJE CI za to, ze dzieki tobie i twoim wpisom nigdy nie dostane demencji bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb
Nawet nie zdajesz sobie sprawy, do jakiego umyslowego wysilku sie zmuszam, zeby zrozumiec, co piszesz :wmur:
A powaznie, dasz sobie ze wszystkim rade, wiem to. Usun pasozyta z domu, a reszta sie pomalu ,,naprostuje''.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, sylwia1975

temat sylwi 2017/08/21 20:20 #313

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Tez mi weszla MYSl<nawet reflekcja ze TO PASOZYT,takie sa zwiazki z czynym uzaleznionym.Jestes cacy dopoki grasz na mojich strunach.Bardzo sie uradowalam na wiesci ze Dzieki mnie alhazhmiera nie bedzie,i zadnych pieluszek. bnggfgbfb bnggfgbfb Dobrej Nocki

temat sylwi 2017/08/21 21:08 #314

• wiktoria
  • wiktoria Avatar
  • Gość
  • Gość
Zawsze lubię czytać twoje odpowiedzi w innych kacikach. Są trafne i proste. Zajrzałam do ciebie i zobaczyłam mocną kobietę. Pozdrawiam.

temat sylwi 2017/08/25 15:45 #315

• sylwia1975
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
Nasz dom idzie wkrotce na sprzedaz,w koncu chyba czas na to.ojciec mojich dziec znalaz sobie mnieszkanko w razie awari u znajomego ,cieszy mnie to bo bedzie mnial gdzie mnieszkac.Na wiosce z ktorej pochodzi,dla niego wsam raz.Twierdzi ze zalatwia z kredytem Bank tzw zadluzonych.Ja tez pewnie bede musiala tam isc ,no coz od 3 do 5 lat pod kuratorem i kieszokowe przypuszczam,ale potem znowusz sprawa sadowa o umozenie reszty,i roztrzygniecie.Tak to tu wyglada.Balam sie tego przes dlugie lata ,az wkoncu Doroslam do tego.Dam rade jak zwykle ,zreszta musze i chce
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Dahud