Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

• Strona:
  • 1

TEMAT:

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 14:22 #1

• adamcio
  • adamcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
Mam 22 lata i przez całe dzieciństwo mieszkałem z rodzicami alkoholikami i byłem bity przez ojca za prawie każde najmniejsze przewinienie.
Powód do bicia zawsze się znalazł - czy to niedorobione lekcje, nieposprzątany pokój, nie wyprowadzony na spacer pies, można by mnożyć i mnożyć.
Dostawałem po prostu zawsze pasem po gołym tyłku, na co nikt nie reagował, nawet nauczyciele w szkole jak pewnego razu wuefista widział moje czerwone pręgi na tyłku nic nie powiedział.
Ogólnie gnębili mnie też koledzy w szkole, jeden nawet na mnie napluł kiedyś i wszyscy mieli z tego bekę,
raz też jak byliśmy na kąpielisku to schowali mi buty i musiałem w skarpetkach wracać pieszo albo jeden z kolegów kazał mi wystawić ręce i trzymać w nich pokrzywy.
No i wiele wiele było takich sytuacji przez to miałem lekką depresje, teraz już z tego wychodzę i chciałbym z kimś po prostu pogadać z kimś kto też miał takie przekichane dzieciństwo że był bity i poniżany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, szekla, jerzak, Katarzynka77, Alex75, marcin, Krysia 1967, Basick, Iwona77.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 15:09 #2

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 20920
Witaj Adamcio :czesc:
Bardzo wiele niedobrego wydarzyło się w Twoim dotychczasowym życiu :( Życzę Ci pełnej słońca reszty życia %%-
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 15:25 #3

• adamcio
  • adamcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Cześć,
No na razie wszystko idzie ku dobremu bo chodze do psychologa, mam dziewczynę, prace i jakoś sobie radzę ale czasem wspomnienia z dzieciństwa powracają,
i tak jakby jak z kimś o tym porozmawiam to jest mi lżej, co w sumie też stwierdził u mnie ten psycholog do którego chodzę, że mam taką potrzebę jakby porozmawiania z kimś bo wtedy robi mi sie lżej, może to głupie troche w sumie ale wtedy czuje się że nie tylko ja tak miałem i że nie jestem z tym sam.
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Aknum

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 15:53 #4

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Witaj na forum :czesc:

Dobrze, że napisałeś. Nie jesteś już sam.

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 17:34 #5

• blackangel
  • blackangel Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 341
Witaj,
Oj ciężko mi sie czyta takie wpisy.. bardzo mi przykro, ze przez takie rzeczy musiales przejsc. Nikt nie powinien tego doświadczyc. Dobrze, ze jestes pod opieka specjalisty i dobrze, ze tutaj trafiles ^^)
Zycze Ci duzo dobrego kwiaaatek

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 18:17 #6

• adamcio
  • adamcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dzięki za dobre słowa,
jestem pod opieką specjalisty o to się nie martwcie, dość regularnie chodzę do tego psychologa średnio co miesiąc,
też ta dziewczyna którą poznałem jest tak jakby z "dobrego domu" i jak mam jakieś nie wiem jak to nazwać echa dzieciństwa że czasami sie złoszcze na ludzi tak jak ojciec kiedyś na mnie, to ona przywołuje mnie do porządku :grin:
i to ona mnie namówiła na tego psychologa, nie wiem co by ze mną było jakby nie ona, myślałem jak ją poznałem że mnie oleje jak sie dowie jakie miałem dzieciństwo, ale jak jej to opowiedziałem to aż sie rozpłakała i mnie przytuliła i powiedziała że już mnie nigdy nie puści :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Magda777, A_niech_to, Aknum

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 19:26 #7

• Mateusz29l
  • Mateusz29l Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 442
Adam bracie, mogę tylko sobie wyobrazić co przeszedłeś. Ja całe swoje życie byłem przez rówieśników lubiany, ale tez zawsze reagowałem, gdy komuś działa się krzywda. Niezliczoną ilość takich skończonych kretynów ustawiałem do piony, a w późniejszym okresie życia patrzyłem jak staczali się na dno. Bo z reguły Ci co się pastwili nad innymi, to byli ludzie ograniczeni intelektualnie i mieli duże problemy społeczne. Doświadczyłeś dużo złego, ale zobaczysz, że spotka Cie też wiele wiele dobrego. Mam nadzieje, że te dobre zjawiska przysłonią te złe. Chodź konsekwentnie do specjalisty, dużo mów o tym co czujesz i nie bój się świata. Piona!
Słońce szybko chowało się za horyzontem, a po niebie rozlewał się złowieszczy mrok. Nie podobało mi się to przedstawienie. Ale los dał mi miejsce w pierwszym rzędzie…
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Krysia 1967, Aknum

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 20:48 #8

• adamcio
  • adamcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
zawsze zazdrościłem wtedy tym co byli lubiani przez rówieśników,
ja z racji ojca alkoholika byłem wręcz wyszydzany bo wszyscy z klasy widzieli jak mój ojciec chodzi pijany,
no i robili mi różne kawały, nikt nie chciał ze mną siedzieć w ławce.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, Mateusz29l

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/07 22:02 #9

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5692
Cześć Adam :czesc:
Przykro mi że tyle przeszłeś,rozumiem Cię,ja pochodziłam z wielodzietnej rodziny,czułam się zawsze gorsza , biedniejsza,mniej lubiana przez to,byli też tacy,co dokuczali mi,nie umiałam się bronić,naszczęście znaleźli się też tacy,co mnie bronili,to było okropne, smutne,ale prawdziwe,domyślam się jak mogłeś się czuć,aż serce boli .Masz mądrą dziewczynę, dobrze,że Cię namówiła na terapię i wspiera.Fajnie,że tu jesteś @};-
Jestem Krysia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, marcin

Ostatnia edycja: przez Krysia 1967.

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/08 11:33 #10

• adamcio
  • adamcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Cześć Krysia,
dzięki za posta, miałem podobnie jak ty w dzieciństwie że nie umiałem sie bronić, mnie wtedy nikt nie bronił,
większość klasy mi dokuczała i się śmiała że mam ojca pijanego,
cały czas w szkole mialem jakieś zaczepki typu że rozlewali mi wodę na krzesło albo brali piórnik i nim rzucali między sobą a ja musiałem go łapać,
no takich przykładów mógłbym mnożyć, już nie licząc wyzwisk typu- menel, debil, szmata itd

No ale było minęło, teraz zaczynam jakby nowe lepsze życie.
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Krysia 1967

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/08 13:17 #11

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5692
Tak,teraz zaczynasz nowe życie,bo między innymi terapia Ci to napewno da,z doświadczenia wiem,że tu przedewszystkim ucierpiało niskie poczucie wartości,które ciągnęło się latami,teraz ważne,żebyś podniósł się z tego,bo wiesz,że rodziców nie wybieramy i to nie Twoja wina,że ojciec był jaki był,teraz Ty masz wpływ na siebie ,to Twoje życie i Ty wiesz jakim wartościowym jesteś człowiekiem,nie zasługiwałeś na takie traktowanie nigdy.Dobrze,że piszesz o tym,wyrzucasz to z siebie,mam nadzieję, że i terapia pomoże Ci rozładować emocje z tym zwiazane @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): Aknum

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/08 13:54 #12

• adamcio
  • adamcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
no jeszcze psycholog mi powiedział że byłem jakby współuzależniony bo na przykład jak ojciec pijany kładł się do łóżka to ja go przykrywałem kołdrą żeby mu nie było zimno,
i byłem jakby na każde prawie jego zawołanie np mówił żeby mu zrobić kawę to zrobiłem a on potrafił ją wylać na podłogę z słowami "ale ochydne, nic nie umiesz dobrze zrobić, ja cię wychowam porządnie", albo szedłem mu do sklepu po piwo często
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, marcin, Krysia 1967

chciałbym z kimś pogadać 2022/07/13 14:23 #13

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
  • Otrzymane podziękowania: 2603
Tu wszystkie trzy Alholik ,Wspouzaleniony ,Dosodle dziecko alkoholika sie wiaza,nie raz uda komus sie zatrzymac na....odziale DDA ,ale czesto stajemy sie sami.... alkoholikam badz wspouzalenionymi,ale nawet wszystkim,na raz. Zycze ci powodzenia w terapi,jestes mlody,i bedzie dobrze,sa mitingi DDA polecam
Wszystko przemija nawet wczoraj ,nie warto zyc hstoria

• Strona:
  • 1