Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

• Strona:
  • 1

TEMAT:

Nie wiem jak zacząć. 2022/04/18 14:19 #1

• Janusz
  • Janusz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 8
Cześć. Piszę tego posta ponieważ nie radzę sobie ze swoim życiem, mam dość tego jak ono wygląda na dodatek mam wrażenie, że to już koniec nic mnie w życiu nie czeka taka totalna pustka bez jakiegoś celu. Ktoś może napisze jaką książkę przeczytać lub powie co robić do czasu terapii.
Jestem 29 prawie 30 letnim facetem, który nie umie wyrażać uczuć tych pozytywnych z mega brakiem umiejętności nawiązywania rozmowy czyli typowy DDA. W pracy nie utrzymuje jakichś większych znajomości niż przelotnie powiedziane cześć. W domu mieszkam z Matką, siostrą i jej chłopakiem i szczerze powiedzieć tu też ze sobą nie rozmawiamy na żaden temat, a rozmowa o tym jak się czuje nawet nie wchodzi w grę ponieważ nikt mnie nie wysłucha lub stwierdzi że wymyślam.
Nawet napisanie tego posta wywarło na mnie takie emocje do tego stopnia, że już myślałem by go usunąć i odpuścić sobie, zniknąć.
Każda próba rozmowy z kimś kończy się ciszą i pustką, czy moje następne zdanie kogoś nie obrazi lub nie przekroczy jego lub jej strefy komfortu.
Chciałbym z kimś porozmawiać, odkąd odsunąłem się od ludzi, znajomych tak naprawdę nie mam z kim pogadać a już gdy się ktoś pojawi to czuję taką pustkę w głowie do tego stopnia, że każde nawiązanie rozmowy kończy się ciszą z którejś ze stron.
Ojciec akocholik pił od kiedy sięgam pamięcią, przemocy fizyczna występowała rzadko, ale nader często występowała przemoc słowno-psychiczna. Przez niego mocno się zmieniłem z człowieka radosnego i spokojnego w człowieka który cały czas żyje w napięciu, stresie i na dodatek jest agresywny. Wiele razy czytałem o wybaczaniu że to pomaga, ale ja nie mogę moja psychika nie dopuszcza by mógłbym mu wybaczyć.
Po śmierci ojca alkocholika zrozumiałem, że coś jest ze mną nie tak mimo jego śmierci ja dalej tkwie w tym co mi po nim zostało. Po kilku wizytach u terapeuty stwierdziłem, że to nie na moją kieszeń. Na ten moment jestem zapisany w kolejce Ośrodka Terapii Uzależnień i zdaję sobie sprawę z tego jaki czas może to potrwać zanim będzie miejsce.
Nie chcę by ktoś odebrał ten post jako wylane żale, po prostu szukam jakiejś formy wsparcia lub rozmowy.

Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, jerzak, Alchemia, Arbuz, Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, Halotoja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie wiem jak zacząć. 2022/04/18 14:23 #2

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 13578
Witaj na forum Janusz :czesc: Kasia
Pierwszy krok zrobiłeś pomimo tego że chciałeś się wycofać usuwając wpis.
Fajnie że jesteś tu z nami.Czytaj pisz i działaj .@};-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): Alchemia

Nie wiem jak zacząć. 2022/04/18 15:03 #3

• Alchemia
  • Alchemia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2117
:czesc: Janusz , wiesz o tym ,że " do odważnych świat należy"? często jest tak w życiu, że smutne doświadczenia pozwalają nam na głębsze poznanie siebie , jeśli tylko odrobinę jesteśmy odważni i wychodzimy ze swojej tzw. "strefy komfortu" tak jak Ty to zrobiłeś zakładając konto na forum niepijemy .Tu na forum jest cały przekrój ludzi doświadczonych różnie przez alkoholizm , dlatego uważam że tu znajdziesz wsparcie . Tutaj nie osądzamy wpisów userów , jeśli masz ochotę na wyżalenie się to tu też jest dla Ciebie miejsce. Pisz Janusz o swoich żalach , troskach może i radościach , czytaj u osób o podobnych problemach .W grupie jest zawsze siła. Witaj na forum @};- Jestem trzeżwą alkoholiczką
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, marcin, Halotoja

Nie wiem jak zacząć. 2022/04/18 15:03 #4

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Witaj Janusz na forum :czesc:

Forum to kopalnia wiedzy i doświadczeń osób, które Cię rozumieją ponieważ borykają się z podobnym problemem.

Nie wiem czy celowo post napisałeś pogrubioną czcionką czy to przez pomyłkę?
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, Janusz

Nie wiem jak zacząć. 2022/04/18 16:00 #5

• Janusz
  • Janusz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 8
Lubię pisać z pogrubieniem, lepiej mi się czyta text pogrubiony.

Nie wiem jak zacząć. 2022/04/18 16:08 #6

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33132
Przychodzi mi do głowy hasło "Uwierz w siebie". Z ta wiarą powoli, sukcesywnie możesz przełamywać te bariery, które Cie blokują.
Powolutku, byle do przodu.
Do czasu terapii masz już Forum, sa też mitingi DDA a czas oczekiwania-wierzę, że może Cię zaskoczyć.
Powodzenia %%-
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Janusz

Nie wiem jak zacząć. 2022/04/18 22:03 #7

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5692
Cześć Janusz :czesc: .
Jak dobrze,że przełamałeś się i napisałeś tutaj.Teraz możesz, pisać kiedy tylko zechcesz i będziesz miał taką potrzebę.
Jestem Krysia alkoholiczka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, marcin, Halotoja, Janusz

• Strona:
  • 1