Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

ABCD wita 2022/03/29 07:18 #36

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 13578

Zdarzają się nawet przypadki wyzdrowienia z homoseksualizmu, więc nie widzę przeszkód by było też możliwe wyzdrowienie z alkoholizmu, jeżeli te zaburzenia, choroby, są przypadłościami człowieka.
A od kiedy to homoseksualizm jest chorobą? Ma symbol choroby :-? Raczej nie.Kto z kim śpi to jego sprawa.Co mnie do tego.Dla mnie to bzdurne jest.Ale ja to ja a Ty to Ty.
Alkoholizm jest chorobą śmiertelną i nie da się z niej wyleczyć.Hamulec zepsuty,przekroczone granice .Nie ma części zamiennych do tego hamulca.Trzeba nauczyć się żyć z tą chorobą.
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Krysia 1967, dzordzklunej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ABCD wita 2022/03/29 08:21 #37

• marcin
  • marcin Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 4228
Alkoholizm jest chorobą nieuleczalną i mogę co najwyżej zatrzymać jej rozwój.

Co do reszty posta i cytatów z Pisma Świętego. To nie mój klimat.
Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967, abcd

ABCD wita 2022/03/29 08:45 #38

• abcd
  • abcd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 15
Katarzyno
Nie no, oczywistością jest, że homoseksualizm ( jak pedofilia, zoofilia i tego typu zaburzenia w obrębie sfery seksualnej (która też jakoś tam rzutuje na inne sfery człowieka) nie jest normalnym stanem człowieka. Człowiek niezaburzony, zdrowy w sferze seksualnej ma pociąg seksualny ukierunkowany na drugiego człowieka płci przeciwnej. Oczywista oczywistość. Rozumiem że teraz świat szajby dostał na punkcie tolerancji (mylnie pojmowanej), ale nie oszukujmy się, homoseksualizm nie jest normą w człowieku (co najwyżej normą, że może wystąpić u człowieka. Występował i pewnie będzie występował.). Chorobą to chyba nie jest, ale zaburzeniem/zboczeniem/dewiacją już tak? Tak jak chorobą nie jest DDA a zaburzeniem, z tego co się orientuję.
Mnie też nic do tego kto z kim śpi. Ale jako osoba wierząca w Boga Trójjedynego, albo nawet z samego, naturalnego podejścia do człowieka, mam obowiązek z miłości przypominać i pomagać człowiekowi, który jest niestety zaburzony w sferze pociągu seksualnego (homoseksualizmem), by baczył żeby nie upadł i podtrzymywać go, żeby nie upadł (oczywiście jeżeli jestem w stanie), a nie utwierdzać w jego zaburzeniu. Nikt tu nikogo nie potępia (potępia jedynie, w tym przypadku czyny homoseksualne, bo czyny te między innymi prowadzą człowieka do upadku, i odejścia od swojej natury. Oczywiście jeżeli ktoś mimo wszystko chce, to nic mi do tego, ale nie ma prawa narzucać innym, że czyni w porządku, że jest to zdrowe, że jest to norma. )

Piszesz że z alkoholizmem trzeba nauczyć się żyć, jak człowiek może się nauczyć żyć z chorobą. A w przypadku homoseksualizmu nie widzisz problemu i człowiek zaburzony homoseksualizmem może żyć tak jak mu to zaburzenie dyktuje. Heh, żyć pod dyktando zaburzenia. :/

Ostatnia edycja: przez abcd.

ABCD wita 2022/03/29 08:55 #39

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Aby zapobiec przerodzeniu się tej wymiany zdań na temat homoseksualizmu w gorącą dyskusję lub nawet kłótnię przypominam, że forum zajmuje się innym tematem i na tym temacie proszę się skupić.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Katarzynka77, marcin

Ostatnia edycja: przez Alex75. Powód: Literówka

ABCD wita 2022/03/29 09:02 #40

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum

Piszesz że z alkoholizmem trzeba nauczyć się żyć, jak człowiek może się nauczyć żyć z chorobą. A w przypadku homoseksualizmu nie widzisz problemu i człowiek zaburzony homoseksualizmem może żyć tak jak mu to zaburzenie dyktuje. Heh, żyć pod dyktando zaburzenia. :/
Nie widze problemu w homoseksualiźmie.Każdy ma prawo żyć tak jak chce.
Zdrowienie zaczynamy od siebie .Więc warto pomyśleć o sobie .
Alex 75 no musiałam :mrgreen: przepraszam.Uciekam już.
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin

ABCD wita 2022/03/29 09:37 #41

• abcd
  • abcd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Oj tam Alex75, nie kłócimy się. :ymhug:

Katarzynka
No dobra, ale prawo wymaga prawdy i ponoszenia konsekwencji postępowania. I oczywiście każdy ma prawo żyć jak chce, ale i w oparciu o coś (bo nie żyjemy w próżni). Samo to, że piszesz, że każdy ma prawo, zakłada jakąś też powinność, cel, zakaz, nakaz, dopuszczenie itd.
Czy ktoś zabrania człowiekowi zaburzonemu homoseksualizmem żyć jak chce? Nikt nie zabrania, ale z racji tego zaburzenia, człowiek dotknięty tym, jest w sferze seksualnej ograniczony i po prostu nie może kierować się swoim pociągiem seksualny w sposób intuicyjny, bo źle się dla niego to skończy. No chyba że świadomie i dobrowolnie wybiera błąd, zło, odchodzi o natury ludzkiej itd., ale wtedy to przecież głupota. Tak... każdy może żyć jak chce i żyć nawet w głupocie, wybierając głupotę...

To "Zdrowienie zaczynamy od siebie. Więc warto pomyśleć o sobie." rozumiem że to do mnie. Tylko co to miało zasugerować? Pf. To że sam mam jakieś tam problemy, więc nie mogę, albo nie mam prawa mówić o błędzie u innego i gdzie indziej? Mogę :P (ale nie w celu potępienia, a dla dobra bliźniego, z miłości i dla miłości bliźniego).((dusze

do następnego, cześć :czesc:

ABCD wita 2022/03/29 12:27 #42

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator

Oj tam Alex75, nie kłócimy się. :ymhug:

Zgadzam się, jeszcze nie :lol:

Ale tego typu rozmowy bardzo szybko się zaogniają, dołączają kolejne osoby, pojawiają się niepotrzebne emocje, dlatego warto zakończyć jak jeszcze jest miło i spokojnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin

ABCD wita 2022/03/29 16:22 #43

• abcd
  • abcd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Alex, ale w dyskusji ważniejsza jest prawda niż emocje i jeżeli toczy się w oparciu o argumenty, w oparciu o trzeźwe/realistyczne patrzenie, to tylko się cieszyć, a nie, prewencyjnie zakończyć i tkwić w błędzie( ale za to nie było kłótni (której być może i nie byłoby ;)) ). Właśnie alkoholicy czy seksoholicy, albo współuzależnieni chyba mają problem z emocjami i z przyjmowaniem prawdy (tej trudniejszej) na klatę i uciekają w alkohol/seks, albo w jakieś tłumaczenie sobie, bo miotają nimi emocje (bo nie było miło i spokojnie- można i tak to sobie usprawiedliwić). Trzeba dojrzeć i nawet z emocjonalnymi tematami mierzyć się i nauczyć rozmawiać tak by emocje nie przyćmiewały rozumu. Ostatecznie z korzyścią, bo prawda wyzwala. A że sami sobie utrudniamy poznawanie prawdy, to często też bywa bolesne i trudne takie poznawanie. Tak to widzę.

ABCD wita 2022/03/29 17:53 #44

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33132
A ja ABCD przypomnę, że na Forum dzielimy sie własnym doświadczeniem, problemami, smutkami, radościami,....a nie wywodami na temat np. homoseksualizmu.
Zatem co byś chciał dzisiaj opowiedziec o sobie?
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, Alex75, marcin, dzordzklunej, karencja

ABCD wita 2022/03/31 08:37 #45

• abcd
  • abcd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Szekla, chyba jakieś przewrażliwienie z Twojej strony na temat homoseksualizmu? Zaburzenie to (homoseksualizm), poruszyłem w kontekście alkoholizmu, Katarzynka wtrąciła się, a ja zacząłem polemizować i już, jaki problem? Po prostu ciąg rozmowy o człowieku, o jego zaburzeniach, chorobach, niedoskonałościach itd. w poszukiwaniu i odkrywaniu prawdy, trzeźwego, wolnego od zniewoleń życia.
O sobie powoli opowiadam. Ale przyznaję, że na razie zniechęciłem się, bo jeżeli miałoby być tutaj, za samo napisanie prawdy, że homoseksualizm jest zaburzeniem ze sfery seksualnej, jakieś szykany, wielkiej aj waj oburzenie, to dajcie spokój ludzie kochani, co się z wami dzieje, co się z wami stało? :(

Poproszę, to może zmień tytuł tematu, na ostrzeżenie typu: : "Poruszane kontrowersyjne, emocjonalne tematy. Wchodzisz na własną odpowiedzialność." Czy coś w ten deseń?

ABCD wita 2022/03/31 08:50 #46

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33132
Tolerancja nie jest przewrażliwieniem a Forum jest tematyczne a nie ogólnie-poglądowe na temat taki, taki, lub taki.
Jeśli będziesz pisał o swoich zaburzeniach zapewne nie zwrócę Ci uwagi w myśl .... i tu powtórzę:

na Forum dzielimy sie własnym doświadczeniem, problemami, smutkami, radościami
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75

ABCD wita 2022/03/31 08:50 #47

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator

Ale przyznaję, że na razie zniechęciłem się, bo jeżeli miałoby być tutaj, za samo napisanie prawdy, że homoseksualizm jest zaburzeniem ze sfery seksualnej, jakieś szykany, wielkiej aj waj oburzenie, to dajcie spokój ludzie kochani, co się z wami dzieje, co się z wami stało? :(

Nie wiem czy zauważyłeś jeden z postów, który był w innym wątku a dotyczył właśnie homoseksualizmu. Skończyło się bardzo nieprzyjemnie, doszło do wyzwisk i forumowicz za swoje zachowanie musiał opuścić to miejsce. Ty uważasz że taka jest prawda jak w powyższym cytacie, inni mają odmienne zdanie i mają swoją prawdę. Dlatego bardzo często jest tak, że ktoś wypowiada swoją opinię na dany temat, inne osoby się dołączają, rozpoczyna się dyskusja z wieloma uczestnikami forum i już nie raz było tak, że ze spokojnej polemiki dochodziło do kłótni. Dlatego tak jak Emilka napisała lepiej trzymać się tematu forum, dzielić się swoim doświadczeniem, pisać o sobie, bo to miejsce do tego zostało stworzone.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Katarzynka77, marcin

ABCD wita 2022/03/31 08:56 #48

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum

O sobie powoli opowiadam. Ale przyznaję, że na razie zniechęciłem się, bo jeżeli miałoby być tutaj, za samo napisanie prawdy, że homoseksualizm jest zaburzeniem ze sfery seksualnej
Chciałam coś napisać..i napisałam :mrgreen: ale lepiej odpuścić.@};-

Ostatnia edycja: przez Katarzynka77.

ABCD wita 2022/03/31 08:59 #49

• abcd
  • abcd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Szekla i Alex, później Wam odpiszę, ale nie wiem czy dzisiaj.

udanego dnia

Pisz Kaśka! :P

Ostatnia edycja: przez Alex75. Powód: Połączenie wpisów, możliwa edycja

ABCD wita 2022/03/31 09:21 #50

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
Proszę jeszcze abyś nie pisał posta pod postem kiedy jest możliwość edycji, czyli 15 minut od momentu wysłania wpisu. Dziękuję

ABCD wita 2022/04/01 08:13 #51

• abcd
  • abcd Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Szekla, napisałaś: "Tolerancja nie jest przewrażliwieniem a Forum jest tematyczne a nie ogólnie-poglądowe na temat taki, taki, lub taki.
Jeśli będziesz pisał o swoich zaburzeniach zapewne nie zwrócę Ci uwagi w myśl .... i tu powtórzę:

na Forum dzielimy sie własnym doświadczeniem, problemami, smutkami, radościami
"

Szekla, tylko co ma tolerancja do tego co napisałem? Dlaczego założyłaś, że coś z moją tolerancją nie teges? (tolerancja- z łac. oznacza cierpliwie znosić.) I ja cierpliwie znoszę między innymi to, że są ludzie, którzy i takie problemy mają, jak pociąg seksualny do tej samej płci i na tym swoją osobę budują. Ale na pewno nie będę tego afirmował (bo chyba nie oczekujesz tego ode mnie, a co współcześni inżynierowie dusz ludzkich oczekują? ^#(^ ). Czy mówiąc alkoholikowi, uświadamiając go, że ma problem alkoholowy stajesz się nietolerancyjnym człowiekiem? (oczywiście nic na siłę, nie chcesz żyć w prawdzie- twoja sprawa ziom, ale nie możesz oczekiwać, że nie będziesz określony głupcem.). Czy rozmawiając na temat chorób i zaburzeń, gdy przywołasz zaburzenie opisane jako homoseksualizm, stajesz się człowiekiem nietolerancyjnym? (ojej, on powiedział że homoseksualizm to coś nienormalnego. Toż to cham i homofob! x_x Zabrać mu facebooka! :grin: ) Nie no, nie wygłupiajmy się. Ale na pewno, jeżeli homo (a zwłaszcza gej) będzie się zalecał natarczywie do normalnego faceta, to musi się liczyć z tym, że dostanie w twarz. I jest to normalne, tak jak normalne, że w społecznościach są homoseksualiści.

A Alex napisała: "Nie wiem czy zauważyłeś jeden z postów, który był w innym wątku a dotyczył właśnie homoseksualizmu. Skończyło się bardzo nieprzyjemnie, doszło do wyzwisk i forumowicz za swoje zachowanie musiał opuścić to miejsce. Ty uważasz że taka jest prawda jak w powyższym cytacie, inni mają odmienne zdanie i mają swoją prawdę. Dlatego bardzo często jest tak, że ktoś wypowiada swoją opinię na dany temat, inne osoby się dołączają, rozpoczyna się dyskusja z wieloma uczestnikami forum i już nie raz było tak, że ze spokojnej polemiki dochodziło do kłótni. Dlatego tak jak Emilka napisała lepiej trzymać się tematu forum, dzielić się swoim doświadczeniem, pisać o sobie, bo to miejsce do tego zostało stworzone."

Alex, nie zauważyłem. Widziałem jedynie temat o spotkaniach AA dla homoseksualistów, ale raz wszedłem, kilka odpowiedzi przeczytałem i to wszystko. Nie ma co się dziwić, że doszło i będzie dochodzić do wyzwisk, a nawet pogromów gejów (i wtedy pewnie będzie się dostawać normalnym homoseksualistom), bo obecnie ta cała afirmacja, zakłamywanie rzeczywistości środowisk LGBT, coraz bardziej robi się nie do zniesienia (aż zostanie przekroczona granica tolerancji) i nie dziwię się, że niektórym nerwy puszczają. Ideologia LGBT redukuje człowieka do postrzegania w pierwszej kolejności przez pociąg i popęd seksualny, przez zaburzenia z tym związane. A prawda jest taka, że to tylko część człowieka i nie najważniejsza.

Odnośnie prawdy w powyższym cytacie- jak to napisałaś. Nie uważam, że taka jest prawda jak w powyższym cytacie, bo tak mi wygodnie i ja sobie taką prawdę wybrałem z wygody. Po prostu, taka jest prawda o człowieku i albo przyjmuję tę prawdę i żyję w prawdzie, albo odrzucam tę prawdę i żyję w błędzie, w zakłamaniu. Każdy wybór ma konsekwencje. I są wybory, które rzeczywiście mogę z własnej wygody, a są wybory fundamentalne, które po prostu muszę przyjąć jak chcę żyć w wolności, prawdzie, dobru, miłości albo w zniewoleniu, fałszu, złu, nienawiści.

Zakłamywać rzeczywistość, że homoseksualizm jest czymś spoko, że w sumie to jest normalny pociąg seksualny, i takie tam, to robienie krzywdy samemu homoseksualiście i pozostałym którym jest to narzucane, bo tworzy napięcie (może nie? każdy, kto zastanowi się nad tym i stanie w prawdzie, to dojdzie do wniosku, no, że jednak nie jest to normalne, żeby facet pociągał seksualnie faceta. Czym innym jest przyjaźń, koleżeństwo, a czym innym miłość faceta do faceta (jak to w przypadku gdy mężczyzna do kobiety).

A tak w ogóle to ciekawe, że osoby z trudnościami typu współuzależnienie, tak są przewrażliwione na punkcie homoseksualizmu. (ojej, geje biedne geje, jakie to ofiary, męczennicy normalnie). Rozumiem że chcecie dobrze, ale tak samo dobrze chce matka czy małżonka usprawiedliwiająca chlanie synusia. Co ostatecznie świadczy o współuzależnieniu i nie sprzyja w wyjściu z alkoholizmu i życiu w prawdzie.

A osobie w kontekście homoseksualizmu, to wychowałem się na Queen (wiadomo, najlepsza z najlepszych muzyka, jeśli chodzi o popularną. Ale naprawdę, bez dyskusji, taka jest prawda. :AR! ), na podwórku miałem (to znaczy nie przestał być kolegą, ale długie lata go nie widziałem) kolegę, który widać było, że miał miękkie ruchy i zadawał się z dziewczynami ( hi hi :-* ), raz się do mnie zalecał homoś( :ymhug: ), ale on później do każdego i musiałem go bronić, bo mało nie dostał bęcków ( no i co ? czy to nie świadczy żem nie jest taki nie ludzki? 3aa ) Miałem jeszcze kilka styczności z ludźmi o tym problemie, ale już mniejsza o to. To tak trochę o mnie w tym kontekście.

*I tak Alex, przepraszam z tym umieszczeniem postu pod postem, zamiast edycji, ale na usprawiedliwienie dodam, że to z przyzwyczajenia z innego forum. Tam jest tak, że jak się napisze post pod rząd, to automatycznie wkleja do pierwszej odpowiedzi. Obiecuję poprawę i już więcej tak nie robić. Dziękuję za wyrozumiałość. kwiaaatek

• Strona:
  • 1
  • 2