Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

• Strona:
  • 1

TEMAT:

Ojciec alkoholik 2022/01/23 16:44 #1

• mevzove
  • mevzove Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 3
mój ojciec pije. tzn - na tygodniu chodzi do pracy, zarabia, zawozi mnie na spotkania, jest miły i można z nim pożartować. Ale przychodzi weekend i on zaczyna pić. weekend w weekend. zawsze krzyczy, psuje cała atmosferę, mama przez niego płacze, a brat się boi. ja juz od piątku stresuje się myślą, że zaraz weekend, zaraz zobaczę pijanego ojca w kuchni.
I chyba trochę mnie to przerasta, nie mam komu o tym powiedzieć, jak rozładować myśli. Mama stara się coś z tym zrobić, ale widzę jak cierpi I płacze i mi samej kraje się przez to serce. Czy coś tu się w ogóle da zrobić? Ojciec w ogóle nie chce się zmienić I nie qidzi problemu. Nie zależy mi na nim kompletnie, ale chciałabym jakoś pomóc mamie, pozbyć się tego dziwnego uczucie (tej dziwnej świadomości że on znow gdzieś leży pijany a mama płacze)
nie wiem co zrobić ze sobą po prostu.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, williwilli55, Basick

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ojciec alkoholik 2022/01/23 17:04 #2

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Witaj na forum :czesc:

Skoro ojciec nie chce się zmienić to z jego piciem nic nie zrobisz ale możesz pomóc sobie. Nie wiem ile masz lat ale możesz i ty i twoja mama skorzystać z pomocy specjalisty ale ona też musi chcieć sobie pomóc.

Ja pomogłam sobie korzystając z terapii współuzależnienia. Dla osób mających wśród swoich bliskich alkoholika są mitingi Al-anon/Alateen. Możesz znaleźć na stronie internetowej najbliższy w okolicy gdzie mieszkasz albo skorzystać z takiego spotkania online.
Dzisiaj, w niedzielę, jest takie spotkanie. Szczegóły znajdziesz w zakładce u góry strony.

Dobrze, że wychodzisz z problemem do ludzi i szukasz pomocy.
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK

Ostatnia edycja: przez Alex75.

Ojciec alkoholik 2022/01/23 17:46 #3

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4409
:czesc:
Darek alkoholik
Dzieki takim wpisa jak twoj wiem co czula druga strona :(
A teraz niepije i relacja z moja pociecha jest bardzo dobra:)
Trzymam kciuki za was
Pogody Ducha

Ojciec alkoholik 2022/01/23 19:40 #4

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33132
Witaj :czesc:

nie wiem co zrobić ze sobą po prostu.
Skoncentruj się właśnie na tym. Pomyśl co ze sobą zrobić i zacznij to robić. Pomocy jest dużo, więc nie wahaj się z niej korzystać.
Z mamą możesz porozmawiać ale myślę, że najskuteczniej zadziałają zmiany jakie wprowadzisz w swoje życie. Pokażesz jej tym samym, że można żyć inaczej.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Ojciec alkoholik 2022/03/22 19:25 #5

• LAWINA9
  • LAWINA9 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 51
Witaj, wiem co czujesz też nienawidzę weekendów świąt i wszelakiego czasu, który stawał się okazją do picia... możecie zrobić dwie rzeczy dla siebie: poszukać pomocy na terapii AA dla współuzależnionych i dda da ciebie. Choć nie wiem ile masz lat, wiem, że celem jet to byście pomogły sobie i trzymań mocno kciuki GOOGLE pomoże ci znaleźć te miejsca.
P.S. Mnie płacz pomagał i pomaga to nie jest nic złego, ale bez waszej terapii płacz nic nie zmieni.

Ostatnia edycja: przez LAWINA9.
  • Strona:
  • 1