Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

TEMAT: Jak wyrzucić ojca z domu?

Jak wyrzucić ojca z domu? 2020/08/20 20:46 #1

• Picolette
  • Picolette Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witam, chciałam się zapytać co zrobić w sytuacji, gdy ojciec alkoholik, obecnie pije cały czas (jeszcze pare lat temu zdarzały się 2 tygodniowe przerwy) codziennie przychodzi i wyniszcza nas psychicznie cały czas gadając, obrażając nas i wszystkich dookoła. Zazwyczaj staramy się nie odzywać i go ignorować, ale czasami już po prostu się nie da.
Moim pytaniem jest czy jeśli nie jest zameldowany to w jaki sposób pozbyć się go z mieszkania? Czy wystarczy wystawić rzeczy i zmienić zamki? Czy trzeba to robić drogą prawną? Czy są jakieś służby, które by nam w tym pomogły?
Pozdrawiam Patrycja
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak wyrzucić ojca z domu? 2020/08/20 22:20 #2

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 6158
Patrycja niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytania ale witam cię na forum :czesc:

Jak wyrzucić ojca z domu? 2020/08/21 06:44 #3

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 27700
Sugerowałabym drogę prawną, tak dla siebie, by wiedzieć co możesz a co nie i czuć się w tym wszystkim w porządku. Forum prawne jest bardzo prężne, szybko znajdziesz je w necie.
Poza tym są Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Opieka Społeczna, Policja ( w razie awantur )
Wszystko dostępne i nieodpłatne.
Witaj :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Alex75, marcin19

Jak wyrzucić ojca z domu? 2020/08/29 11:56 #4

• Rusałka
  • Rusałka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 68
Ja również myślę, że najlepsza będzie droga prawna. Jeśli robi awanturę, zawsze możesz wezwać policje. radziłabym też albo zerknąć na forum prawne, albo skontaktować się z jakimś prawnikiem w celu ustalenia co faktycznie możesz zrobić w tej sytuacji. Tylko wiadomo, prawnik kosztuje, ale może są jakieś porady prawne nieodpłatne? Kiedyś coś takiego widziałam, nie wiem czy jeszcze istnieją, albo np. porada online?
W księżyca świetle szukam drogi do siebie...

Jak wyrzucić ojca z domu? 2020/08/29 13:35 #5

• Oktavia
  • Oktavia Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 508
Cześć,
jeżeli nie jest zameldowany, to rzeczywiście wystarczy wymienić zamki, wystawić rzeczy przed próg. Na wypadek awantury - wzywać policję. Wszystkie wezwania policja ma odnotowywać, na wypadek dalszego postępowania.
Najlepiej udać się do CPR (Centrum Pomocy Rodzinie), gdzie poinformują co można w takiej sytuacji zrobić. Ponad to, powinien tam być prawnik, który udziela porad i pisze pisma procesowe, bezpłatnie.
Potrzebne są zdecydowane i konsekwentne działania zmierzające do określonego celu.
Na tym forum nie udziela się rad. Trudno mi jednak było pominąć tę sytuację. Ładnych parę lat temu, udzielałam się jako wolontariuszka w CPR.
Dobrych wyborów i powodzenia.
Oktavia

Jak wyrzucić ojca z domu? 2020/08/29 17:16 #6

• Wiola74
  • Wiola74 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • alkoholiczka 10/07/2017
  • Otrzymane podziękowania: 289
:czesc: Niestety wyrzucenie kogoś z domu nie jest takie proste. Meldunek lub jego brak nie maja żadnego znaczenia. Jeśli jest mężem i ma tam zabezpieczone potrzeby to ma prawo tam przebywać i mieszkać. Sama przeszłam podobna, długa przeprawę z byłym mężem, chorym psychicznie, nie leczącym się i uciążliwym. Jest szereg instytucji, jak już pisano wcześniej, które niosą bezpłatna pomoc w takich sytuacjach, do nich warto zwrócić się po pomoc. Wszelkie samodzielne działania, typu wymiana zamków, mogą być ryzykowne, to ostateczność. Zawsze lepiej mieć prawo i instytucje po swojej stronie oraz dowody w ręku.
„Nikt nie może się cofnąć w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj dopisać nowe zakończenie”
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Jak wyrzucić ojca z domu? 2020/08/29 18:33 #7

• Oktavia
  • Oktavia Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 508
Nie można ustawiać się negatywnie i od razu na przegranej.
Wymeldowanie mojego byłego męża alkoholika i przemocowca, trwało ok. roku. Ale w dniu otrzymania decyzji o wymeldowaniu, spakowałam jego wszystkie rzeczy i zawiozłam do jego rodziców. W tym samym też dniu, wymieniłam zamki.
Wściekał się i burzył, straszył na różne sposoby i zgłaszał policji ale nic nie osiągnął. Policja palcem nie ruszyła.
Każdy przypadek jest inny. Trafia się też na różnych ludzi, którzy potraifią jakoś pomóc.
Najgorzej nic nie robić i nadal pozwolać na niszczenie siebie.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Zakapior, Katarzynka77, Kayo78, marcin19

Jak wyrzucić ojca z domu? 2020/08/30 03:24 #8

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 5724
Dokładnie tak, prawdą jest, że każda historia jest inna. W mojej okolicy kobiety krzywdzone przez mężów alkoholików narzekają na bierność odpowiednich służb i instytucji. Za to w moim przypadku poszło gładko, wizyta policji, sprawne działanie, sąd, wyrok i koniec. Trzeba zgłaszać aż do skutku bo nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt. Nie wolno się poddawać.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, williwilli55, Kayo78, marcin19, Oktavia