Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

TEMAT: Ojciec alkoholik rujnuje wszystko

Ojciec alkoholik rujnuje wszystko 2020/08/02 12:04 #1

• Ang21
  • Ang21 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 64
Witam. Jestem alkoholiczką i córką alkoholika. Sytuacja w moim domu rodzinnym jest dramatyczna, choć już tam nie mieszkam. Przejde do rzeczy, bo nie wiem co mam robić. Mój tata, zgłoszony przeze mnie 2 lata temu na odwyk przymusowy ma być zabrany do szpitala jakoś w sierpniu, oczywiście w przeciągu 2 lat, było mnóstwo przemocy na mamie, siostrze. Jest niebieska karta, jest sprawa w sądzie o znęcanie się. Teraz dochodzę do sedna, obok moich rodziców mieszka babcia, jego matka, która w wszystko mu wierzy. Teraz w końcu gdy mama przestała mu prać, sprzątać, gotować, dawać pieniądze, zawozic i odwozic go nachlanego, zaczęła żyć własnym życiem, to super babcia zaczęła obwiniać moja mame i nas, moja siostre i mnie o jego alkoholizm. Bo my nie przyjeżdżamy do niego na dzień ojca, urodziny, nie odwiedzamy go, jeszcze śmiałysmy składać zeznania przeciwko niemu. On kłamie jej, ona mu wierzy. Mało tego mój tata ma rodzeństwo i wszyscy go bronią i nas obwiniają o jego picie. Babcia mówi, że przez nas go zamkną, że przez nas ma niebieską kartę... Oprócz tego uważają, że mama powinna z nim siedzieć, nie jeździć nigdzie bez niego, bo on biedny i samotny to dlatego pije. Według babci jak on stoi na nogach to jest trzeźwy, a trzeźwy ostatni raz był 3 lata temu jak trafił do sanatorium po zawale... Mnie i siostrę wyklął, nie jesteśmy jego córkami. Tata znalazł jakąś kobietę też alkoholiczkę i z nią piję czasem i u niej nocuje. Jego rodzina nawet coś kombinowała z podziałem majątku żeby się pozbyć mamy, ale nie da sie bez jej zgody nic podzielić. Ja mam pytanie jak przestać się tym przejmować? Nie chce być obwiniana o jego picie, nikt z nas mu nic nie zrobił. Nie potrafię sobie poradzić z tym napięciem, a nie chcę też z nikim się kłócić...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, denon

Ojciec alkoholik rujnuje wszystko 2020/08/02 12:21 #2

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 5717
Witaj na forum :czesc:

'Nie przez Ciebie pije i nie dla Ciebie przestanie'. Warto o tym pamiętać.
Mi w odcięciu od alkoholika pomogła terapia współuzależnienia. Tam dostałam narzędzia i nauczyłam się je używać. Dzięki temu przestałam pozwalać wpędzać się w poczucie winy i żyć życiem innych, na które nie mam wpływu.

Napisałaś, że też jesteś alkoholiczką. Korzystasz z pomocy? Z terapii, mityngów?

Ojciec alkoholik rujnuje wszystko 2020/08/02 19:12 #3

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3559
:czesc:
Darek alkoholik

Ojciec alkoholik rujnuje wszystko 2020/08/03 04:24 #4

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1337
Kayo alkoholiczka :czesc:
Witaj na forum @};-

Ojciec alkoholik rujnuje wszystko 2020/08/03 05:19 #5

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 27461
Ang...w zdrowieniu tak jak i w życiu wskazane są priorytety. Jesteś Alkoholiczką, więc znasz mechanizmy uzależnienia i współuzależnienia. Wszyscy są winni i przeciwko mnie a przecież ja jestem w porządku.
Myślę, że specjalista pomoże Ci nauczyć się by nie przyjmować winy na siebie, odciąć sie emocjonalnie od zarzutów. Nie pamiętam czy sie leczysz czy nie. Jeśli nie to proponuję byś zaczęła. Najpierw swoje uzależnienie, na resztę przyjdzie czas.
Pozdrawiam :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior

Ojciec alkoholik rujnuje wszystko 2020/08/03 05:20 #6

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 272
:czesc: witaj ang21.Dobrze,że tu jesteś.
Krysia alkoholiczka.