Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

TEMAT: Cześć, hej, dzień dobry!

Cześć, hej, dzień dobry! 2019/11/21 14:26 #1

• aniastachowiak
  • aniastachowiak Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 3
Hej,
nazywam się Ania i jestem dorosłym dzieckiem alkoholika. Ojciec pił odkąd pamiętam, gdy byłam w gimnazjum moja silnie współuzależniona mama również zaczęła się upijać, co trwało kolejne dziesięć lat. Przemoc psychiczna, odrzucenie, nieakceptowanie, nigdy nie byłam wystarczająca (mimo że wygrywałam konkursy, olimpiady przedmiotowe itd.). W liceum pojawiło się też kilka epizodów przemocy fizycznej, uciekanie z domu w środku nocy (tak wyglądały cztery wigilie z rzędu, do dzisiaj nie przepadam za Bożym Narodzeniem...)

Obecnie oboje rodzice są abstynentami, ojciec po odwyku, cały czas pracuje nad sobą i korzysta z pomocy psychologicznej, mityngów etc.
Moja historia nie jest niezwykła, pewnie każdy z Was ma podobną, niestety. Jestem po dwóch terapiach, jedna dla DDA, druga dla lękowo-depresyjnych.
Przez większość życia byłam ostro w roli bohatera, w okresie studiów z domieszką kozła ofiarnego i dziecka we mgle.
Mniej więcej do 25-ego roku życia mocno stawiałam na samoleczenie się alkoholem i narkotykami. Omawiałam z terapeutami i psychiatrą moje schematy picia, byłam na prostej drodze do pójścia w ślady ojca. Na szczęście się opamiętałam, od trzech lat pracuję nad sobą. Alkoholizm to jednak temat, który wciąż mocno mnie zajmuje. Sama jestem psychologiem-teoretykiem, zaczynam także pisać reportaże, okazało się, że oczywiście porusza mnie głównie temat alkoholizmu. Tak bardzo dobiło się to mojej rodzinie, w której trwa w najlepsze sztafeta pokoleń (picie szkodliwe wśród rodzeństwa ojca i ich dzieci), że nie potrafię tak po prostu zignorować jego wpływu na całe nasze społeczeństwo.

Zdecydowałam też, że mój pierwszy duży projekt reporterski poświęcę alkoholizmowi, dysfunkcyjnym rodzinom w Polsce, a także społecznego przyzwolenia dla grupowego picia. A przecież od przyjacielskich, suto zakrapianych biesiad niemal każdy alkoholik zaczynał. Nawet nie zauważając, kiedy przekracza magiczną granicę... Jeśli ktoś z Was chciałby opowiedzieć mi o swojej historii, zachęcam do kontaktu! Mój mail jest widoczny, zapraszam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, kalka, jerzak

Cześć, hej, dzień dobry! 2020/01/02 13:06 #2

• Benia
  • Benia Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu..
  • Otrzymane podziękowania: 9290
Aniu na naszym forum obowiązuje zakaz wszelakich ankiet, zapytań o wywiady. Mówi o tym regulamin,który przy rejestracji zaakceptowałaś.
Linki, załączniki inne niż dotyczące AA lub Al anon również są zabronione.
Opuszczenie toksycznych ludzi to ważny krok do bycia szczęśliwym.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Zakapior

Cześć, hej, dzień dobry! 2020/01/02 17:45 #3

• aniastachowiak
  • aniastachowiak Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 3
W porządku! Przepraszam bardzo!