Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

TEMAT:

Wątek Agi Mars 2020/07/04 08:44 #701

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 4431
4 lipca
Długotrwała trauma

„Przez pierwsze 18 lat naszego życia, nasze rodziny dały nam 6 570 dni wstydu, lekceważenia, ignorancji, krytykowania lub manipulacji w naszych młodzieńczych latach.” BRB str. 105

Źródło: CODZIENNE AFIRMACJE "Wzmacniając moje zdrowienie". Medytacje dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i Rodzin Dysfunkcyjnych.
Adult Children of Alcoholics World Service Organization, Inc. © 2013-2019.

Dzis bede dla siebie dobra, bede uwazna i bede dbac o moje potrzeby 3aa

Dzis chcialam zaczac post Daniela, jednak jutro ide jeszcze na spotkanko "klasowe" do znajomych. Co jakis czas potykamy sie z kilkoma osobami z kliniki z zeszlego roku. Z powodu pandemii dlugo sie nie widzielismy, wiec teraz tym wieksza radosc. Tak wiec post Daniela przesuwa sie o kilka dni. Moze od wtorku zaczne? Albo od srody. W srody przyjezdza malorolny z PL, wiec bede miala swieze warzywka.
Poza tym spoko. W czwartek bylam u kolezanki na kawce, wczoraj spotkalam sie z przyjaciolmi w lodziarni a wieczorem bylam na mitingu DDA/DDD tej nowej grupy na discordzie. Ksiazki z PL doszly. :muza: Pogoda bardzo fajna. Slonce ale nie ma upalow.
Pieknego dnia i pogody ducha ~O)
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Tomoe, Zakapior, Katarzynka77, Alex75, marcin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wątek Agi Mars 2020/07/06 06:56 #702

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
6 lipca
Zmiana w pracy

"Dzięki korzystaniu z naszego programu i wsparcia naszej wspólnoty, rozumiemy, ze możemy mieć wpływ na zmiany w naszym profesjonalnym życiu". BRB, s.425

Źródło: CODZIENNE AFIRMACJE "Wzmacniając moje zdrowienie". Medytacje dla Dorosłych Dzieci Alkoholików i Rodzin Dysfunkcyjnych.

Wczorajsze spotkanie bylo ciekawe. Milo spedzilam czas, jednak wrocilam do domu potwornie zmeczona. Widze, ze osoby z nieprzepracowanymi lekami i atakami paniki mecza mnie nadal swoja obecnoscia. Cialo zaczyna mi "wariowac". Moze sie robia jakies przeniesienia? :-?
Ogolnie bardzo milo spedzilam czas. Pogadalismy sobie o wszystkim. Jak z kims bylo sie kilka tygodni w klinice, to gadac mozna bez ogrodek o wszystkim. I to jest niesamowite. Nawet na mitingach (po mitngach) tego nie doswiadczylam.
Chcialysmy sie dzis spotkac z "pania domu" same na kawke, ale cos jej tam teraz wyskoczylo. No coz, trzeba bedzie przelozyc na "po poscie". Jutro jeszcze zamierzam odwiedzic moja przyjaciolke w butiku. Wieczorem bede piekla cos na te okolicznosc. A od srody zamierzam zaczac post :muza:
Zanim jednak zabiore sie za pieczenie, spotkam sie z moim przewodnikiem duchowym. A jutro mam wizyte u psychologa. Mysle, ze to bardzo dobre przygotowanie do postu. :grin:
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Katarzynka77, Alex75, marcin

Wątek Agi Mars 2020/07/07 07:25 #703

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
7 lipca
Dogadzanie ludziom

"Kiedy zmienimy nasz nawyk dogadzania ludziom, nie przestaniemy dbać o innych, jednakże, przestaniemy przekraczać granice po to, by mieć pewność, że nigdy nie zostaniemy porzuceni". BRB, s. 112

Zaczelam przepracowywanie traum. Wczoraj kilka sytuacji przegadalam z moim przewodnikiem duchowym a dzis u psychologa porusze kolejne. Czuje taka potrzebe.
Byl czas, kiedy zastanawialam sie nad pojsciem do kliniki specjalizujacej sie w przepracowywaniu traum, ale terapie sa dla osob, ktore albo nie przypominaja sobie sytuacji, w ktorych mialo miejsce traumatyczne zdarzenie, albo nie potrafia sobie z tym wydarzeniem same poradzic. Ja mialam problem z przypomnieniem sobie traumatycznych wydarzen, ale wydaje mi sie, ze pandemia, praca w szkole i kilka trudnych sytuacji we Wspolnocie DDA/DDD uruchomilo mase wspomnien. Poczulam potrzebe rozmawiania o tym, wiec korzystam z tego, ze otaczaja mnie madrzy i doswiadczeni ludzie.
Prace na 4 Kroku Programu DDA/DDD poki co zawiesilam. Moj wspolsponsor potrzebuje czasu na "ogarniecie sytuacji zyciowej", wiec spokojnie czekam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Kingarocznik94, Katarzynka77, Alex75

Wątek Agi Mars 2020/07/20 08:31 #704

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
18 lipca

Utrwalona trauma

„Badania klinicznie usilnie sugerują, że trauma z dzieciństwa lub zaniedbania są magazynowane w tkankach dziecka. Psychiczna, bądź fizyczna trauma nie opuści nas bez włożenia wysiłku w rozwiązanie jej przyczyny.” BRB, str. 17

Wstawilam fragment afirmacji z soboty, bo idealnie pasuje do tego, co sie u mnie dzieje. W tym roku mam problemy z bolem brzucha. Oczywiscie mozna by to bylo zrzucic na stres w pracy, pandemie itp, mysle jednak, ze laczy sie to tez z praca nad traumami. Ostatnie dni sa naprawde niezbyt przyjemne. Na razie sie temu przygladam i jeszcze bardziej staram sie wypoczywac i relaksowac. Do konca wakacji zostaly 2 tygodnie i 2 dni. Ale ten czas leci :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Krzysztof Z., Zakapior, Katarzynka77, Alex75

Wątek Agi Mars 2020/07/22 08:56 #705

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
22 lipca

Terapia i Dwanaście Kroków

Cudowne połączenie terapii i pracy na Dwunastu Krokach wyzwoliło mnie z więzienia dzieciństwa, bym mógł/mogła eksplorować i doświadczać moje prawdziwe i wyjątkowe ja. BRB s.55

Zaczelam wychodzenie z Postu Daniela. Zrobilam 12 dni i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. W niedziele mialam bardzo niemila rozmowe z moja mama i mam wrazenie, ze to byl jeden z czynnikow, ktore spowodowaly zakonczenie postu. Oprocz tego odczuwam od prawie tygodnia jakis wewnetrzny niepokoj, zastanawiam sie, czy to wlasnie jakies traumy daja o sobie znac. :-? Ogladam sobie teraz seriale z czasow dziecinstwa i moze przy tym sie cos uwalnia? No nic, obserwuje siebie, wakacjuje sie nadal i powoli zaczynam zerkac w strone nowego roku szkolnego :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, Tomoe, Krzysztof Z., Zakapior, Katarzynka77, Alex75, marcin

Wątek Agi Mars 2020/07/23 09:39 #706

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
23 lipca

Smutek i Dzieciństwo

,,Przeżycie prawdziwego żalu nad naszym dzieciństwem kończy naszą fascynację przeszłością i pozwala nam powrócić do teraźniejszości, stać się wolnym, by żyć jak dorosły. Przeżycie konfrontacji z latami życia w bólu i poczuciu straty na początku wydaje się być przytłaczające.’’ BRB p.83

Dziś opowiem prawdziwą historię mojej dziecięcej traumy. Robiąc to, wyzwalam swoją prawdziwą osobowość i cieszę się tym dniem, podarowanym mi przez moją Siłę Wyższą.

Koncze czytac "Czlowiek w poszukiwaniu sensu" Wiktora E. Frankla. Niesamowita ksiazka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Zakapior, Katarzynka77, Alex75

Wątek Agi Mars 2020/07/23 11:30 #707

• believer
  • believer Avatar
  • Gość
  • Gość
Witam :-H Jak skończysz książkę Frankla to napisz co o niej myślisz, bo ja już dosyć dawno ją czytałem i byłem zawiedziony, bo według mnie to on żadnego sensu nie odnalazł. Zachęciłem się tytułem, a tu ... :(

Wątek Agi Mars 2020/07/24 07:20 #708

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik

believer napisał: Witam :-H Jak skończysz książkę Frankla to napisz co o niej myślisz, bo ja już dosyć dawno ją czytałem i byłem zawiedziony, bo według mnie to on żadnego sensu nie odnalazł. Zachęciłem się tytułem, a tu ... :(

A tu co? Czego sie spodziewales?

24 lipca
Niezdecydowanie
Dzieci alkoholików są sparaliżowane przez niezdecydowanie, kiedy próbują odseparować się emocjonalnie od swoich domów. BRB, s. 87

Ostatnia edycja: przez Alex75. Powód: Połączenie wpisów, możliwa edycja

Wątek Agi Mars 2020/07/24 07:59 #709

• believer
  • believer Avatar
  • Gość
  • Gość
No chodzi mi o to, że wg. mnie odkryć sens ludzkiego życia, to np. odkryć skąd się wzięliśmy, po co istniejemy, co się dzieje po śmierci, jak teraz sensownie żyć, co się stanie w przyszłości itp. tematy i myślałem, że on coś z tych zagadnień będzie badał i że może coś w tych tematach odkrył :-? .

Ostatnia edycja: przez believer.

Wątek Agi Mars 2020/07/24 09:14 #710

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Aga proszę nie pisz posta pod postem jak nie upłynęło 15 min i jest możliwa edycja.
Za tę wiadomość podziękował(a): AgaMars, Zakapior

Wątek Agi Mars 2020/07/25 09:08 #711

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
25 lipca

Uczucia

Ludzie chcą uzdrowienia, ale wolą, by było one bezbolesne. Da się to zrozumieć, ale niestety, rozpoznanie i czucie naszych uczuć jest częścią zdrowienia. BRB, wstęp XXIII

Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Katarzynka77, Alex75, marcin

Wątek Agi Mars 2020/07/27 11:54 #712

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
27 lipca

Współuzależnienie

"Skupiamy się na innych, by uniknąć patrzenia na nasze własne zachowanie i strach". BRB s.335

Zaczyna sie ostatni pelny tydzien wakacji, bo w przyszlym od srody do pracy. Dzis spotykam sie z moim przewodnikiem duchowym, bede dalej przepracowywac traumy z dziecinstwa. Poza tym zamierzam sie relaksowac na maksa. Cialo chyba odreagowuje pandemiczne stresy, bo w nocy lub nad ranem budze sie w stanie przepanikowym. Wiadomo, po ogromnym napieciu przychodzi odreagowywanie a u mnie tak sie wlasnie objawia. Na szczescie potrafie sobie z tym poradzic :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Katarzynka77, Kayo78

Wątek Agi Mars 2020/07/28 10:24 #713

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
28 lipca

Wrażliwość

„By wytrzymać intensywny ból życia z szaleństwem i by mieć jakikolwiek sens kontroli musimy wypierać nasze uczucia i ukrywać naszą wrażliwość.” BRB s. 356

Wczoraj skonczylam pierwsze cwiczenie z 4 Kroku DDA/DDD z moim przewodnikiem duchowym. Przepracowuje moje traumy wg cwiczen z kroku, ktore juz zrobilam w tamtym roku. Pierwsze cwiczenie zabralo mi chyba 4 spotkania po godzinie. Na szczescie wiekszosc kolejnych cwiczen jest krotsza. Dzis relaksowanie sie przy pieczeniu :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Zakapior, marcin

Wątek Agi Mars 2020/07/29 07:52 #714

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
29 lipca

Zespół Stresu Pourazowego

„Symptomy ZSP mogą obejmować nadmierną czujność i ciągłe monitorowanie swojego otoczenia w celu zidentyfikowania potencjalnych zagrożeń.” BRB s. 345

Skonczylam ksizke Frankla, jest swietna. Moj przewodnik duchowy zna wiele jego pozycji, wiec w poniedzialek porozmawialismy sobie troche i o sensie zycia i o logoterapii (wlasnie Frankl ja stworzyl). Pierwsza czesc wstrzasajaca, bo opisuje przezycia i przemyslenia autora z pobytu w obozach koncentracyjnych. Druga czesc streszcza podstawowe zalozenia logoterapii czyli terapii skupionej na poszukiwaniu sensu w zyciu i zyciu wlasnie takim swiadomym i odpowiedzialnym zyciem. Odpowiedzialnosc jest w ogole pojeciem kluczowym tego nurtu psychoterapii.

A tu kilka cytatow, ktore zapadly mi mocno w serce.
"Nie liczy sie to, czego my oczekujemy od zycia, ale czego zycie oczekuje od nas.(...) Ostatecznie zycie sprowadza sie do wziecia na siebie odpowiedzialnosci za znalezienie wlasciwego rozwiazania problemow i zadan, jakie stale stawia ono przed kazdym z nas. Zadania te, a co za tym idzie, rowniez sens zycia, sa rozne dla roznych ludzi i sytuacji. Niemozliwoscia jest zatem podanie ogolnej definicji sensu zycia."
"To, ze jako istoty ludzkie jestesmy wyjatkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyroznia nas sposrod innych, nadajac sens naszej egzystencji i wplywajac w jednakowy sposob zarowno na nasza prace tworcza, jak i na nasza zdolnosc do milosci. Kiedy uswiadomimy sobie, ze nie da sie zastapic jednego czlowieka drugim, rola odpowiedzialnosci, jaka ponosimy za wlasne zycie i jego podtrzymanie, ukaze sie nam w calej swej wielkosci."
"Logoterapia rozni sie od psychoanalizy tym, ze uwaza czlowieka za istote, ktorej podstawowa motywacje stanowi dazenie do wypelnienia sensu swojego zycia, a nie tylko osiagniecie zadowolenia i zaspokojenia swoich popedow i impulsow, pogodzenia sprzecznych roszczen id, ego i superego czy adaptacji i przystosowania sie do wymogow spoleczenstwa i srodowiska."
"Podstawa zdrowia psychicznego jest pewien stopien napiecia - rozdzwiek pomiedzy tym, co juz osiagnelismy, i tym, co jeszcze musimy osiagnac, albo tym, kim jestesmy, a kim byc powinnismy. Tego rodzaju wewnetrzne napiecie jest nieodlaczna cecha ludzkiej natury, a co za tym idzie, niezbednym warunkiem zdrowia psychicznego. Nie nalezy sie zatem wahac przed wskazywaniem czlowiekowi potencjalnego sensu, ktory powinien wypelnic."
"Sens zmienia sie nie tylko z dnia na dzien i z godziny na godzine, ale takze od czlowieka do czlowieka. Dlatego liczy sie przede wszystkim nie jakis ogolnie pojety sens, lecz to, co w danym momencie ma znaczenie z zyciu konkretnej jednostki."
"Zycie kazdemu z nas stawia pytania, a jedynym sposobem, aby mu odpowiedziec, jest odpowiadac za swoje zycie, byc za nie odpowiedzialnym. Tym samym logoterapia dostrzega w odpowiedzialnosci istote ludzkiej egzystencji."
"Sens zycia mozna odkryc na trzy sposoby: (1) poprzez tworcza prace lub dzialanie, (2) poprzez doswiadczanie kogos lub czegos lub konktakt z innym czlowiekiem oraz (3) poprzez to, jak znosimy nieuniknione cierpienie."
"Wiem, ze wewnetrzny rozwoj, jakiego doswiadczylem, nie bylby mozliwy bez cierpienia."
"Nawet gdy nie jestesmy w stanie zmienic sytuacji powodujacej cierpienie, mozemy wybrac postawe, jaka wzgledem niej zajmiemy."
"Wystarczy wspomniec zespol neurotyczny masowo dotykajacy przedstawicieli mlodego pokolenia; istnieja dostateczne empiryczne dowody na to, ze trzy aspekty tego zespolu - a mianowicie depresja, agresja i uzaleznienie - sa winikiem zjawiska, ktore w logoterapii nosi miano egzystencjalnej pustki, to znaczy poczucia wewnetrznej prozni i braku sensu".
"Jezeli zas chodzi o trzeci problem, jakim jest uzaleznienie, przychodza mi na mysl potwierdzone obserwacjami klinicznymi i danymi statystycznymi wyniki pracy Annemarie von Frostmeyer; stwierdzila ona, ze 90 procent przebadanych przez nia alkoholikow traktowalo swa egzystencje jako bezsensowna i bezcelowa. Natomiast juz 100 procent narkomanow badanych przez Stanleya Krippnera uwazalo, ze ich zycie *nie ma sensu*."
Zrodlo: Viktor E. Frankl "Czlowiek w poszukiwaniu sensu". Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2020.

Dzis umowilam sie z przyjaciolmi na kawke. Na miescie a wlasciwie na Starowce. :grin: A potem wpadne jeszcze na chwile do przyjaciolki do butiku. Zabiore dla nich wszystkich efekty moich wczorajszych wyczynow pieczeniowych, czyli tort Opium i czekoladowe serniczki z suszonymi sliwkami. :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Tomoe, Kingarocznik94, Katarzynka77, Alex75

Wątek Agi Mars 2020/07/29 15:32 #715

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Wszystko przemija
  • Otrzymane podziękowania: 2603
Czesc aga bedac u magdy stwierdzilam ze afrmacje DDA ,bardziej do mnie przemawiaja niz dzien po dniu i odwaga do zmian,moze mama potrzebe byc ta szlicza niunia ktoras kiedys bylam ,poszukam gdzie kupic ,i te wypieki twoje chyba wpadne ,jak tak dalej bedzie haha ,Ja mnieszkam w holandi,wciaz z odwiedzajacym mnie panem stalkierem w wolnych chwilach,mam prezent po zakochaniu w wieku 17 lat w nim ,a mnianowicie ptst nadmierna czujnosc i monitorownaie otoczenia,Co mnie nie dziwi WCale ,tylko jak sobie ztym radzic,odcinam sie oczywiscie, z roznymi skutkami
Wszystko przemija nawet wczoraj ,nie warto zyc hstoria
Za tę wiadomość podziękował(a): AgaMars

Wątek Agi Mars 2020/07/30 07:05 #716

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
30 lipca

Tradycja siódma

"We wspólnocie uczymy się dawać z właściwych powodów i tyle ile uważamy za słuszne. Dajemy tyle ile się należy i pozwalamy innym dać tyle ile się należy, tak, że wszyscy jesteśmy równowartościowymi członkami". BRB s. 524

Spedzilam wczoraj bardzo przyjemny dzien, tort prawie caly juz rozsprzedany, serniczki tez. Tak lubie :grin: Dostalam piekne gladiole i teraz ciesze oko ich widokiem. Czytam znow ksiazke "Milosc to wybor. O terapii wspoluzaleznien". Poza tym laba :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Zakapior, Katarzynka77, marcin

Wątek Agi Mars 2020/07/31 06:48 #717

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
31 lipca
Izolacja
„Nasze doświadczenie pokazuje, że nie możesz wyzdrowieć w izolacji”.
Big Red Book, str. s. 127

Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77

Wątek Agi Mars 2020/08/05 15:20 #718

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
5 sierpnia
Tolerowanie bólu
„Poziom bólu jaki dorosłe dzieci potrafią tolerować bez przyznania, że osiągnęły dno jest zdumiewający.” Big Red Book, str. 68

Witaj szkolo :lol:
No i wakacje sie skonczyly. Dzis mielismy pierwszy dzien pracy, jeszcze bez dzieciakow, te zaczynaja od poniedzialku.
Pod koniec roku chcialam napisac tu troche o moim pierwszym roku w szkole, ale w sumie po co, skoro pisalam o tym wszystkim w miare regularnie. :-?
Wrocilam dzis do pracy, moze nie jakos mega wypoczeta, ale pelna checi i zapalu. Dobrze mi sie tam pracuje. Teraz stawiamy na prace online. Choc zajecia beda sie odbywac normalnie (tylko wszyscy maja nosic w budynkach maseczki), to przygotowujemy sie na wypadek nawrotu pandemii. Dzis wszystkie szkolenia dotyczyly wlasnie tematu prowadzenia lekcji online. Mysle, ze najwieksze wyzwanie to dzieciaki z pierwszej klasy, ktore co prawda sprawnie korzystaja z wszystkich telefonow, tabletow, laptopow itp natomiast nie potrafia czytac. Zeby dotrzec do dzieciakow stawiamy na nagrywanie krotkich filmikow instruktazowych. Akurat w muzyce to akurat idealne medium, a poza tym ucze dzieciaki w klasach 3-6, ktore juz jakos tam czytaja, ale kurcze jak nauczyc male dziecko czytac i pisac przez YT? Nie wiem :shock: No nic, pozyjemy, zobaczymy.
Moj plan dzialania na ten rok to work-life balance, wprowadzenie zmian koncepcie mojego projektu i nawiazanie wspolpracy z obecna szkola. Tak sobie mysle, ze w sumie moglabym sobie tu przygotowywac przyszlych uczniow. Tylko jak to ugryzc? To wlasnie bede sobie w tym roku szkolnym rozgryzac. A teraz przez nastepne 9 tygodni bedziemy intensywnie pracowac z dzieciakami. A potem ferie jesienne :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): Hogata9, Krzysztof Z., Zakapior, Katarzynka77, Kayo78, Alex75

Wątek Agi Mars 2020/08/07 07:40 #719

• Hogata9
  • Hogata9 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1854
Już po wakacjach? A tyle co się zaczynały...jak ten czas szybko biegnie x_x Jak tak dalej pójdzie to będziemy tu pisać o emeryturze Agus :grin:
Wszystkiego co najlepsze w nowym roku szkolnym i spełnienia planów zawodowych Ci życzę :-*

Wątek Agi Mars 2020/08/11 08:08 #720

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
11 sierpnia
Prawdziwe ja
„Podczas gdy Wewnętrzne Dziecko czy Prawdziwe Ja może być iskrą naszej kreatywności, musimy również pamiętać, że to także głęboko zraniona część nas”
Big Red Book, str. 303

A no leci ten czas leci Hogatko, o emeryturze tez moge pisac :D
A teraz ja lece do pracy :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Katarzynka77

Wątek Agi Mars 2020/08/12 15:09 #721

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
12 sierpnia
Reparenting - rodzicielstwo siebie
„Potrzeba ponownego wychowania siebie pochodzi z naszych prób czucia się bezpiecznymi jako dzieci”
Big Red Book, str. 83

Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77

Wątek Agi Mars 2020/08/22 08:41 #722

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
22 sierpnia
PTSD - Zespół Stresu Pourazowego
„PTSD to taki stan ciała i umysłu, w którym osoba przechowuje w pamięci ataki przemocy lub zagrażające życiu zdarzenia” Big Red Book, str. 344

Dwa tygodnie pracy za mna. Czuje sie tak, jakby wakacje byly z pol roku temu :lol: Zobacze, jak bedzie w poniedzialek, mam nadzieje, ze lepiej. U nas byly koszmarne upaly. Upaly plus przygotowywanie materialow i planow dzialania na wypadek pandemii to nie jest to, co Agi Mars lubia najbardziej. ^^)
Tak sobie mysle, ze w sumie to calkiem dobra okazja na wycwiczenie work-life balance. Jak ogarne to w takim chaosie, to bede mistrzem swiata w wypoczywaniu i regenerowaniu sie.
Weekend zapowiada sie milo. Temperatury spadly do normalnych 26 stopni, wiec mozna dzialac. Dzis spotykam sie z przyjaciolmi a wieczorem cos upieke (to, co upieke, zalezy od tego, co upoluje u malorolnego), za to jutro zamierzam spedzic troche czasu na lonie przyrody, rower, spacer, te sprawy.
Dobrego weekendu :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Katarzynka77, Alex75

Wątek Agi Mars 2020/08/31 08:38 #723

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
31 sierpnia
Wnuki alkoholików
„Coraz więcej ludzi utożsamia się z wnukami alkoholików. Z technicznego punktu widzenia wnuki alkoholików to dorosłe dzieci alkoholików. Są oni wychowywani przez rodziców, którzy przekazali im chorobę rodzinnej dysfunkcji bez obecności alkoholu w domu.” Big Red Book, str. 56 dopisek

Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Zakapior, Katarzynka77, Kayo78, Alex75, marcin

Wątek Agi Mars 2020/09/14 08:21 #724

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
14 września
Błędy
,,Zawsze, gdy ocenialiśmy siebie bez litości, doznawaliśmy poczucia straty.’’
Big Red Book, str. 199

U nas upaly do srody, a potem znow 20 stopni. Hmmm no coz, mam nadzieje, ze to juz ostatnie tego roku.
W pracy powoli wszystko sie uspokaja, choc szkola nadal mega chaotyczna. Jednak ja ucze sie w tym chaosie odnalezc. Udalo mi sie tez w miare zregenerowac po koszmarnych pierwszych dwoch tygodniach. Niestety wczesniejsze stresy znow odbily sie na moich problemach z biodrami. No coz, widocznie taka moja uroda. :mrgreen: Mysle, ze przyczyna moze byc tez to, ze ostatnie kilka miesiecy bardzo zaniedbalam ruch. Na szczescie w klinice mozna znow trenowac, nawet powiekszyla sie oferta dla osob takich jak ja, czyli "poklinicznych", ktore moga korzystac nadal z niektorych ofert. Tak wiec, jak tylko biodra odrobine sie uspokoja zaczne regularne treningi. Na razie staram sie wiecej jezdzic na rowerze.
Wczoraj po raz pierwszy od zimy odwiedzilo mnie kilka osob, matko i corko, jak mi tego brakowalo. Od razu odzylam wewnetrznie i naladowalam moje emocjonalne baterie :grin:
Dobrego dnia wszystkim ~O) :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, Tomoe, Krzysztof Z., Zakapior, Katarzynka77, Alex75, marcin, Namika

Wątek Agi Mars 2020/12/27 07:04 #725

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 10941
Widziałem życzenia w wątku Bożonarodzeniowym, podziękowałem, a teraz spieszę tu z pytaniem co u Ciebie. Dawno nie pisałaś, zaniedbujesz nas ^^)

Pozdrawiam ciepło @};-
„Been searching somewhere out there
For what’s been missing right here”
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, AgaMars

Wątek Agi Mars 2021/04/10 10:42 #726

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
10 kwietnia
Ból emocjonalny
„Nasze doświadczenie pokazuje, że ból emocjonalny ma pewną wartość. Ze wsparciem i z łagodnością możemy odnaleźć nasz zdrowy ból i jego lecznicze uwolnienie, podobnie jak odzyskujemy naszą zdolność do płaczu.”
BRB s. 212

Dawno mnie tu jakos nie bylo ^^)
Duzo sie u mnie dzialo i dzieje. W DE szkoly pracuja caly czas, choc na jeszcze bardziej wariackich papierach, niz wczesniej. Caly ten chaos i niepewnosc plus sama szkola odblokowaly we mnie mase rzeczy, ktorych jeszcze nie udalo mi sie poukladac. Niepostrzezenie wrocily stare nawyki i zachowania, o ktorych myslalam, ze juz nie sa moim problemem. Teraz znow pracuje nad zdrowym snem, zdrowym jedzeniem, ruchem, wypoczynkiem. Na szczescie jest to praca latwiejsza, bo juz raz te droge przeszlam.
Nadal szukam terapeutki, z ktora moglabym zaczac przepracowywac traumy. Mimo to sporo tez odkrywam sama. Dzieki wczesniejszej terapii jestem bardziej swiadoma tego, co sie we mnie dzieje. Odblokowala mi sie stara zlosc, wiec sie teraz nia w pierwszej kolejnosci zajmuje.
Brakuje mi przede wszystkim regularnych kontaktow z moimi zdrowymi emocjonalnie i dojrzalymi przyjaciolmi. :( Spotkanka z dziewczynami zawieszone sa od roku, bardzo za nimi tesknie. Spotykamy sie pojedynczo od czasu do czasu na jakims spacerku, ale takie porzadne spotkania w wiekszym gronie przy kawce i ciachu nie wchodza poki co w gre.
Na szczescie pojawila sie nowa opcja. Regularne spotkania w necie z moimi przyjaciolkami z PL. Do tej pory spotykalam sie z nimi pojedynczo, a teraz pojawil sie pomysl na spotkanka w wiekszym gronie. Mysle, ze to bedzie to!!!!!
Poza tym kwiecien plecien :lol:
Dobrego dnia wszystkim ~O) :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, Alchemia, Tomoe, Krzysztof Z., Zakapior, Kingarocznik94, Katarzynka77, marcin

Wątek Agi Mars 2021/04/10 14:30 #727

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 13815
Dla mnie czas pandemii to okres wielkiej próby.
Radzę sobie, ale "boboki" czasem wyłażą i dają o sobie znak. Ode mnie zależy jak bardzo dam im się obezwładnić.
Ja bardzo poległam na jedzeniu w tym okresie, ale też traktuję to jak mniejsze zło i idę dalej, nie załamuję się, nie kopię.
Fajnie Cię znowu czytać Aguś @};-
Pozdrawiam.
" Wszystko czego kiedykolwiek pragnąłeś, jest po drugiej stronie lęku"
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, AgaMars

Wątek Agi Mars 2022/04/09 11:35 #728

• AgaMars
  • AgaMars Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Mija wlasnie rok od mojego ostatniego wpisu. Zagladalam kilka razy na forum, ale nie mialam ochoty na pisanie. W sumie nadal nie mam, wiec dzis krotko.
Niesamowicie duzo sie dzialo i nadal sie dzieje. W maju znalazlam wreszcie terapke, z ktora zaczelam prace nad PTSD. Nadal pracuje na Programie 12 Krokow DDA i dzialam we wspolnocie.
Praca w szkole uwalnia moje "demony". Z jednej strony idealnie, bo moge sie zajmowac na biezaco tymi tematami. Z drugiej strony koszmarnie jest to meczace. Wlasciwie mozna powiedziec, ze czas pandemii w polaczeniu z praca w szkole spowodowal tzw "nawrot".
Byl czas, kiedy myslalam, ze wszystko, co osiagnelam w pracy nad soba przepadlo. Prawie wszystko sie pogorszylo. Praca, jedzenie, ruch, relacje, duchowosc. Oj, duchowosc to obecnie bardzo trudny temat.
Na szczescie to tylko krok do tylu (no moze dziesiec ^^) ), samoswiadomosci jednak nie zatracilam i powoli wszystko wraca do stanu, ktory mi odpowiada.
Dobrego dnia ~O) :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, szekla, Ivi, jerzak, Alchemia, Katarzynka77, Alex75, marcin, Krysia 1967

Wątek Agi Mars 2022/04/09 11:45 #729

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 13578
Aga jak miło :ymhug: wielokrotnie myślałam o Tobie.Odzywaj się czasami @};-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..