Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT:

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 18:38 #36

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
"To fakt nie pijący alkoholicy nie garną się do służb,trzeżwiejący bardzo chętnie".....

Tu się z Tobą nie zgadzam....ja uważam że służba w AA nie jest miarą trzeźwienia....a Ty Norbi nie powinieneś oceniać, kto trzeźwieje, a kto nie pije. Każdy ma swoją drogę ku trzeźwości....jedni terapię drudzy AA inni forum. Nie ma jedynej słusznej drogi....każda która prowadzi do trzeźwości jest dobra.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 18:45 #37

• szekla
  • szekla Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Nie ma jedynej słusznej drogi....każda która prowadzi do trzeźwości jest dobra.

No, no :) ) )

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 18:51 #38

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3774
Fantomas okej Sory :oops: ale samo nie picie nie jest dla mnie trzeżwieniem.Jest dobrze,że udało się nam przestać pić,a co dalej ?

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 18:57 #39

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
a to dalej ....że bynajmniej ja, zmieniam swoje życie. Pospłacałem długi, pomagam w domu, zajmuje się dziećmi, jeżdżę rowerem, wędkuję. Niby normalna rzecz, ale wczesniej tego nie robiłem. Mam czas dla żony, dla dzieci, powracają stare zainteresowania. Jest dobrze....gdybym chodził 5 razy w tygodniu na mitingi, nie robił w domu tego co robię, zostawił wszystko tak jak było......wtedy bym trzeźwiał?????....Otóż nie, bo tamto życie było do dupy. Ja to widzę tak.....i wiele jeszcze mam do zrobienia...

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 19:29 #40

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Gość
  • Gość
podoba mi się ta dyskusja !
rzuca światła z każdej strony , bylebyśmy broniąc swoich zdań jak niepodległości,zachowali dla siebie wzajem szacunek !!!
opowieści,że trzeźwieć dobrze,to służyć w AA,kojarzą mi się z "... dawno,dawno temuuu...."
dzisiaj w dobie globalizacji,gdzie SMS zastąpił telegram,albo list , gdzie rozmawiamy z pozycji Wawki,Holandii, Londynu albo mojej "pipidówki" nie muszę biegać na miting,BO TO CO TERAZ ROBIMY,TO TEŻ MITING !!!
każdy ma prawo nie obrażając innych do wypowiedzi związanej z tematem,Forum to prowadzący,kawa stoi przy kompie CZERPIĘ CAŁYMI GARŚCIAMI WIEDZĘ.
oczywiście,brak bezpośredniego kontaktu daje się odczuć i to może przeszkadzać,ale innym może przeszkadzać właśnie nadgorliwość w bezpośrednim kontakcie.blokuje wypowiedzi w obawie,że ten lub inny zapije i wyniesie..? a tu schowani za nickiem możemy wylać z siebie najgorsze bagno (co jest bardzo oczyszczające)bez obaw,możemy pogadać,bo formuła mitingu nie każdemu odpowiada.
mam przekonanie,że ilu nas jest na tym Forum,tyle jest opinii na ten temat.
ACH!jeszcze bardzo ważna rzecz !
nie podlega dyskusji,że AA to wielka sprawa,ale nigdy nie odważyłbym się powiedzieć,że ten kto skończył terapię -trzeźwieje,a kto chodzi na AA nie pije
JA ZROBIŁEM PRAWO JAZDY NA "MALUCHU"A OSTATNIO JEŹDZIŁEM FOCUSEM,A MÓJ SYN NA TOYOCIE I TEŻ JEŹDZIŁ FOCUSEM.I WIERZCIE MI NIE MUSIAŁ JEŹDZIĆ "MALUCHEM ",ŻEBY PROWADZIĆ RÓWNIE DOBRZE JAK JA TEGO FOCUSA!!!
On nawet lepiej go prowadził... :oops:

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 19:32 #41

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Gość
  • Gość
PRZEPRASZAM, ZAPOMNIAŁEM O MAZURACH !!!

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 19:33 #42

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
AA to wielka sprawa,ale nigdy nie odważyłbym się powiedzieć,że ten kto skończył terapię -trzeźwieje,a kto chodzi na AA nie pije

tak..AA to wielka sprawa....."kto skończył terapię -trzeźwieje,a kto chodzi na AA nie pije" - nikt tego nie powiedzial

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 20:04 #43

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik

a to dalej ....że bynajmniej ja, zmieniam swoje życie. Pospłacałem długi, pomagam w domu, zajmuje się dziećmi, jeżdżę rowerem, wędkuję. Niby normalna rzecz, ale wczesniej tego nie robiłem. Mam czas dla żony, dla dzieci, powracają stare zainteresowania. Jest dobrze....gdybym chodził 5 razy w tygodniu na mitingi, nie robił w domu tego co robię, zostawił wszystko tak jak było......wtedy bym trzeźwiał?????....Otóż nie, bo tamto życie było do dupy. Ja to widzę tak.....i wiele jeszcze mam do zrobienia...

Fantomas to przestawiłeś materialne spojrzenie na trzeżwienie.A gdzie duchowość ? Choroba alkoholowa to choroba ciała i duszy.Wiesz ja nie chcę negować Twojego zdania ani innych ja piszę jak ja to odbieram.Gdybym miał np: wybrać,czy wymienić drzwi,czy pomalować pokój,czy iść na AA to wybiorę to drugie.Bo jak będę trzeżwy to mogę te materialne sprawy po mitingu zrobić.Na moje picie poświęcałem bardzo wiele czasu,więc na moje trzeżwienie chcę tego czasu jeszcze więcej poświęcić.W mojej rodzinie nie planuje się żadnych zajęć na te godziny ,kiedy mam miting.Moja rodzina zaakceptowała fakt,że ten czas jest dla mojego zdrowienia.Chorego wozi się do lekarza,albo do szpitala ,ja się wiozę do AA.Wierz mi Duchowość w trzeżwieniu jest bardzo ważna,nie wspominając o wdzięczności.
Motto na forum jest ,że każda droga ,która prowadzi do trzeżwości-jest drogą słuszną,ale samo odstawienie alkoholu nie jest zdrowieniem.ja odstawiłem alkohol,ze strachu,z przymusu sytuacyjnego i nie od razu zaakceptowałem Krok 1-y AA,bo ja uparty jestem i uznawałem,że potrafię kierować swoim życiem.Gdybym potrafił ,nie został bym alkoholikiem.

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 20:18 #44

• szekla
  • szekla Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Hola hola Panowie
Rozpędziochy już dostajecie.
Proszę o ostudzenie swoich emocji :)
Dziękuję za uwagę 8-) )

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 20:19 #45

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
Tu się z Tobą zgodzę.....
Tylko cały czas chodzi mi o poniższy wpis...

To fakt nie pijący alkoholicy nie garną się do służb,trzeżwiejący bardzo chętnie.

Czyli nadal uważasz, że nie chodząc często na AA - tak jak ja - z powodu pracy zmianowej (jak mogę to chodzę) - ja nie piję tak?
a Ci co chodzą to trzeźwieją?

Czyli wszyscy jesteśmy równi...załóżmy niebiescy - jasnoniebiscy z przodu, ciemnoniebiescy z tyłu.
To jest Twoja teoria, ja się z nią nie zgadzam...może się mylę?...nie wiem. Dla mnie to wszystko jedno...możesz mówić ze jestem pijany. Ważne że to JA wiem jaki jestem i co ze sobą robię i jak trzeźwieję - nie piję

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 20:31 #46

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Fantomas być w AA a zdrowieć w AA to dwie różne sprawy.Jak ja nie piłem,to tylko byłem w AA,wrzuciłem do kapelusza 2 zł i papa jak podjąłem trzeżwienie,znalazłem czas na rozwój osobisty i duchowy.
Zobacz co pisze Anna Dodziuk w artykule na temat trzeżwienia www.prometea.pl/index.php?list=go&idx=101

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 20:46 #47

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość

Fantomas być w AA a zdrowieć w AA to dwie różne sprawy.Jak ja nie piłem,to tylko byłem w AA,wrzuciłem do kapelusza 2 zł i papa jak podjąłem trzeżwienie,znalazłem czas na rozwój osobisty i duchowy.
Zobacz co pisze Anna Dodziuk w artykule na temat trzeżwienia www.prometea.pl/index.php?list=go&idx=101

Norbi to Ty tak robiłeś.....a skąd Ty wiesz co ja robie ze swoim rozwojem osobistym i duchowym?
Ja powtórzę jeszcze raz...Każda droga do trzeźwości jest dobra....Ty masz dobrą....ja mam złą...
Poniżej cytat z artykułu....

"Tymczasem ani bycie działaczem abstynenckim, ani wędrowanie z terapii na terapię, ani tym bardziej praca w odwyku same przez się nie tylko nie gwarantują trzeźwienia, ale niekiedy są zasłoną dymną dla niezajmowania się sobą."

Dzięki za ten artykuł

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 21:32 #48

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Fantomas każdy nie pije,trzeżwieje ,utrzymuje abstynencję na swój sposób ,ważne ,że nie pijemy,że udaje się nam zachować dzień na trzeżwo,a to bardzo ważne,że chcemy zmieniać siebie.Fantomas znajdż sobie drugiego alkoholika- sponsora-oczywiście to sugestia.

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 21:42 #49

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
No mam takowgo...no i ???

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 21:49 #50

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
Norbi Ty jesteś taki, ja jestem taki.....czy pomyślałeś przez chwilę że może ja nie chcę być taki jak Ty????
Ja to widze inaczej, Ty to widzisz inaczej.....i niech tak pozostanie

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 21:52 #51

• megi
  • megi Avatar
  • Gość
  • Gość
Panowie drodzy,fajna ta Wasza polemika,aż iskry się sypią :lol: Jak wiemy wszyscy-każdy z nas osiągnął SWOJE dno i każdy z nas trzeźwieje i (daj Boże) rozwija się po SWOJEMU.Grunt to nie wpadać w przesadę i moim zdaniem trzeba równoważyć udzielanie się w ruchu aowskim i dbanie o rodzinę.Nie można nikomu narzucać sposobu rozwoju duchowego bo to jest indywidualna sprawa.Ja jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości w podjęciu decyzji MNIE dotyczących,zadaję sobie pytanie "czy to będzie służyć mojemu trzeżwieniu?" i wybieram to co jest dla MNIE jedyne i słuszne :) D

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 21:54 #52

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja nie chce sie do nikogo porównywać...jestem jaki jestem, pracuje nad soba ciężko. Skoro uwazasz ze nie piję i jedynie Twoja trzeźwość jest słuszna, to niech tak bedzie....Twoja na wierzchu

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 21:58 #53

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Gość
  • Gość

To fakt nie pijący alkoholicy nie garną się do służb,trzeżwiejący bardzo chętnie.

ten kto skończył terapię -trzeźwieje,a kto chodzi na AA nie pije

jeżeli te dwa zdania wywołują tyle emocji,to jak nowicjusz ma zrozumieć to:

"Anonimowi Alkoholicy to ogólnoświatowa wspólnota mężczyzn i kobiet, którzy pomagają sobie nawzajem trwać w trzeźwości. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia..."
Przedruk z broszury "Duchowni pytają o Wspólnotę AA"

teraz tutaj ta dyskusja - mam nadzieje - to pomaganie sobie w zrozumieniu tematu,a nie udowadnianie kto ma rację...

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 22:02 #54

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Gość
  • Gość
rzeczywiście, dla uspokojenia nerwów zapraszam na mój wątek.... na kilka minut :lol: :lol: :lol:

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 22:07 #55

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja nikomu nie chce udowodnić swojej racji.....tylko chcę powiedzieć....że każda droga do trzeźwości jest dobra. Co okazało sie nieprawdą...bo skoro tak to powinna być droga do nie picia lub wspomniana droga do trzeźwości

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 22:13 #56

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Gość
  • Gość
DZISIAJ NIE PIJĘ :D
ZAIMPONOWAŁEŚ MI FANTOMASIE !!!

Co to jest trzeźwienie 2010/11/08 22:16 #57

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
ja też dziś nie piję

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 06:38 #58

• szekla
  • szekla Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tak czytam ten wątek i się zastaniawam............trzeźwienie........ja trzeźwieję tak a ja tak. Każdy ma jakieś swoje idee i jakieś priorytety. każdy widzi swoje trzeźwienie inaczej a reszta nie powinna się w to wtrącać. Jasną jest rzeczą, że jak czuję niepokój powinnam iść na miting ale jeszcze jaśniejszą, że nie pójdę na miting bo NIE ZOSTAWIĘ W DOMU DZIECI SAMYCH. Jak sobie tam naładuje akumulatory jeśli myślami będę z DZIEĆMI! Kto wie? A może jedno drugiemu wydłubało oczko?
Zejdźmy z obłoków na ziemię. Trzeźwienie to nie wieczne modlitwy z prośbami i podziękowaniami, to jest wybór prioRytetów na swojej drodze, to co dla mnie najważniejsze i najlepsze. Odróżnijmy jedno od drugiego
CHCĘ IŚĆ ALE NIE MOGĘ od MOGĘ IŚĆ NA MITING ALE MI SIĘ NIE CHCE

POGODY DUCHA

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 09:56 #59

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik

teraz tutaj ta dyskusja - mam nadzieje - to pomaganie sobie w zrozumieniu tematu,a nie udowadnianie kto ma rację...

No to miałem na myśli,Fantomas tu nie chodzi o racje i kto ją ma,racje zawsze miałem jak piłem(tak mi się wydawało)
Dla mnie pojęcie trzeżwości jest odmienne jak Twoje,to moje doświadczenia oparte na moim grzbiecie.
Wierz mi Fantomas jak przestałem pić,też uważałem ,że trzeżwieję a te 1-e 4 lata to jednak było tylko moje nie picie,aby się o tym przekonać to moje zapicie po 4 latach nie picia,było mi potrzebne ,aby pojąć czym jest trzeżwienie.Ja nie próbuję Ci niczego udawadniać i wmawiać Ci,podaję Ci moje doświadczenia ,myśli i sugestie,a Ty się bronisz,po co ? i przed czym ?Twoje spojrzenie na trzezwość jest takie,moje jest takie.Ty wytłumaczyłeś mi na czym polega Twoje trzeżwienie a mnie nie chodziło o usprawiedliwianie się i szukanie dowodów Twojej trzeżwości,chciałem Ci pokazać swoje trzeżwienie.Ty nie masz czasu na AA ,ja go mam,więc Szekla bardzo fajnie to określiła w swoim poście.
CHCĘ IŚĆ ALE NIE MOGĘ od MOGĘ IŚĆ NA MITING ALE MI SIĘ NIE CHCE

Po moim zapiciu przyszedłem na miting,siadłem w rogu, podniosłem rękę i powiedziałem,że jestem alkoholikiem,wyjąłem watę z uszu i włożyłem do ust-tak ja zaczynałem swoje trzeżwienie Słuchałem,myślałem i wiem ,ze ta pokora pomogła mi zrozumieć pojęcie zdrowego trzeżwienia.Następnie po jakimś czasie dojrzałem do faktu "Wdzięczności"za to,co otrzymałem od Wspólnoty i podjąłem służbę w grupie.Służba w AA umacnia moje trzeżwe myślenie a to owocuje tym,że od kilku lat nie mam np: pijanych snów..Fantomas polecam "Niebieską księgę AA"każdy trzeżwiejący alkoholik powinien ją mieć,ja ten egzemplarz też nabyłem dopiero po moim zapiciu i podjąłem czytanie tych mądrości tam zawartych.
Pogody Ducha życzę.
Cytrynka dziękuję za piękne wiersze.
Odnośnie trzeżwienia zapraszam tu do dyskusji <!-- l <a class="postlink-local" href="niepijemy.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=...9a6fe8be225820604,bo">viewtopic.php?f=10&t=261&sid=16773afa3a754559a6fe8be225820604,bo
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Od ostatniego czasu przybyło nas trochę może ,ktoś chciałby wesprzeć ten temat swoim doświadczeniem.

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 10:37 #61

• szekla
    • szekla Avatar Autor
    • Gość
    • Gość
    No dobra Norbi. Miting to grupa a w grupie siła. Nie jestem przeciwniczka mitingów ale też uważam, że nie każdy miting jest fajny, czyli taki który naładuje mnie pozytywnie. Byłam kilka razy na pewnej grupie i raz po mitingu była :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: do sklepu. Dlaczego? Bo ile moge słuchac jak panu Tadeuszowi jest fajnie jak nie pije...i na rowerku sobie jeździ i jest mu fajnie bo nie pije, bo sobie na rowerku jeździ. Mnie owy pan Tadeusz dał siłę, ale odwrotnie skierowaną do kierunku, w którym zmierzałam. Rowerek sie powtarzał aż do momentu jak zmieniłam grupę
    Dlatego jeśli ktoś pisze, że nie odnajduje się na mitingu to nie oponuję bo ja.....mam te swoje doświadczenie

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 11:12 #62

• Conradus78
    • Conradus78 Avatar
    • Gość
    • Gość
    O tym, że różnica między trzeźwieniem a abstynencją jest zasadnicza, nie sądzę, żeby trzeba było kogokolwiek przekonywać. Mam nawet na ten temat swoje rozważania na forum strefy problem, ale z zasady nie przeklejam tematów. Tak w skrócie to chyba jednak sprowadzić tę różnicę do rozeznania, między tym, że tak jest dobrze, a tym, że tak chcę. Z drugiej jednak strony jest to dość poważne uproszczenie, ale w chwili obecnej nie mam czasu dołożyć nowych przemyśleń, tak by nie powtórzyć się a zarazem nie popisać albo truizmów, albo zwyczajnych głupot.

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 11:56 #63

• Norbi
    • Norbi Avatar
    • Wylogowany
    • Autor Portalu
    • Autor Portalu
    • Alkoholik
    Mnie takie sytuacje już nie irytują na mitingu,bo każdy z nas ma jakiś początek swojego trzeżwienia i zaczyna opowiadać o swoich radościach i smutkach.Ja jestem na mitingu dla siebie ,a nie żeby krytykować i oceniać wypowiedzi innych,jeżeli mówią nie na temat to jako prowadzący miting(jeżeli prowadzę)sprowadzam go do tematu i opowiadanie o rowerku się kończy. ;) Tylko nowicjusz ma prawo mówić co mu popadnie i umiem to już tolerować.
    A w przerwie są różne dysputy-to nie może mieć wpływu na podjęty temat mitingu.
    Jest miesiąc Listopad jeżeli rzucony temat na mitingu będzie np: Krokiem 11
    Dążyliśmy poprzez modlitwę i medytację do coraz doskonalszej więzi z Bogiem,Jakkolwiek go pojmujemy,prosząc jedynie o poznanie jego woli wobec nas oraz Siłę do jej spełnienia
    To jak ktoś mi zacznie mówić o jeżdzie na rowerku, o remoncie domu,o tym,ze ma lepszy samochód ,to sory ,ale dyskusja omija temat mitingu i zabieram mu głos.On się obrazi i więcej nie przyjdzie ;) ,lub zrozumie sens czym jest miting i na kolejnym spotkaniu włączy się do dyskusji w temacie.
    Szekla już Ci kiedyś pisałem,że miting nie jest "paplaniną" i rozmową typu "Koła Gospodyń Wiejskich"
    Sam miting AA kierowany jest na Zasadach i Tradycjach ,jeżeli to jest łamane to nie jest AA,tylko zbiorowe gadulstwo.
    W AA nie ma złych mitingów-to my stanowimy jego wartość i od nas zależy jaki ten miting będzie.

raz po mitingu była :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: do sklepu. Dlaczego? Bo ile moge słuchac jak panu Tadeuszowi jest fajnie jak nie pije...i na rowerku sobie jeździ i jest mu fajnie bo nie pije, bo sobie na rowerku jeździ.

A po co szukać winy i przyczyny pójścia do sklepu,przecież mam zmieniać siebie.

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 12:28 #64

• szekla
    • szekla Avatar Autor
    • Gość
    • Gość
    Ja nie skrytykowałam tylko podzieliłam się swoim odczuciem

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 15:17 #65

• Norbi
    • Norbi Avatar
    • Wylogowany
    • Autor Portalu
    • Autor Portalu
    • Alkoholik
    Conradus możesz przekleić ze strefy swoje rozmyślania,to nie przestępstwo.To jest Twoje dzieło,czy ono będzie tu i tam,co za różnica,ma pomagać w rozmyślaniu o naszym trzeżwieniu i nie piciu.Jestem zawsze otwarty za pomocą i sugestią. ;)
    No i nie chodzi mi o przekonywanie ale o fakty,że różnica jest,Ty to wiesz,ja to wiem,inni wiedzą ,ale są tacy,którzy nie wiedzą ;) lub nie chcą wiedzieć.

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 15:31 #66

• Fantomas
    • Fantomas Avatar
    • Gość
    • Gość
    Widzisz Norbi i taka z Tobą dyskusja...ja o niebie Ty o chlebie....Dalej mi będziesz wmawiał że ja nie piję....ok ja nie piję (dziś) a Ty trzeźwiejesz. Życzę Ci powodzenia, tylko wiesz co???? Twoje sugestie śa jedyne i prawdziwe, a ja się przed nimi wcale nie bronię. Napisałem że może nie chcę być taki jak Ty, ale Ty tego nie dopuszczasz do siebie, bo jak to?...przecież jestem idealny, trzeźwieję. Napisalem Ci na czym polega moje trzeźwienie, a Ty mi wmawiasz że ja się przed Tobą usprawiedliwiam....i zapamiętaj jedną podstawową rzecz...ja się przed niczym nie bronię...a Twoje sugestie są zwykłymi nakazami...Tak macie robić, bo ja tak robię i to jest najlepsze. To wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie. Więcej nie będę dyskutował bo nie chcę zostać zbanowany

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 15:47 #67

• Norbi
    • Norbi Avatar
    • Wylogowany
    • Autor Portalu
    • Autor Portalu
    • Alkoholik

Widzisz Norbi i taka z Tobą dyskusja...ja o niebie Ty o chlebie....Dalej mi będziesz wmawiał że ja nie piję....ok ja nie piję (dziś)

Fantomas piana ubita okej ;) ,gdzie ja Ci powiedziałem,że "Fantomas nie trzeżwieje,"uderz w stół a nożyce się odezwą"Ja opisałem jaka jest różnica w trzeżwieniu a w nie picu w/g moich doświadczeń.Co Cię boli ? że nie masz tyle czasu,albo nie chcesz mieć na AA i służby,co ja,za to Ty masz czas na coś innego Twój wybór.

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 15:58 #68

• Fantomas
    • Fantomas Avatar
    • Gość
    • Gość

Widzisz Norbi i taka z Tobą dyskusja...ja o niebie Ty o chlebie....Dalej mi będziesz wmawiał że ja nie piję....ok ja nie piję (dziś)

Fantomas piana ubita okej ;) ,gdzie ja Ci powiedziałem,że "Fantomas nie trzeżwieje,"uderz w stół a nożyce się odezwą"Ja opisałem jaka jest różnica w trzeżwieniu a w nie picu w/g moich doświadczeń.Co Cię boli ? że nie masz tyle czasu,albo nie chcesz mieć na AA i służby,co ja,za to Ty masz czas na coś innego Twój wybór.

Napisaleś że ci, którzy nie służą w AA nie piją a ci którzy służą trzeźwieją. Także dałeś do zrozumienia ze Ty trzeźwiejesz. Nic mnie nie boli, tylko drażni mnie narzucanie przeż Ciebie każdemu, jak ma robić i co ma robić - bo Ty tak robisz i to jest najlepsze. Teraz powiem Ci co robię że NIE MAM czasu a nie NIE CHCĘ mieć czasu na AA i służbę. Mam dwoje dzieci, syn 9 lat, córka 2 latka. Pracuję na 3 zmiany, a żona na 2. Widuję się z żoną w wekendy, czasem w tygodniu - jak zejda nam się zmiany. Wtedy bardzo chętnie idę na miting. Inaczej nie ma szans....a na co mam czas wtedy kiedy Ty masz na AA - już Ci mówię....otóz na opiekę nad dziećmi, pranie, zmywanie, gotowanie, odrabianie lekcji i inne prace domowe, które muszę wykonywać ponieważ jestem sam z nimi w domu....i takie to jest ten MÓJ WYBÓR

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 16:10 #69

• megi
    • megi Avatar
    • Gość
    • Gość
    Sorki ale CHCĘ wtrącić swoje 3 grosze,mogę? ;) Norbi,chwała Ci za to,że tak bardzo jesteś zaangażowany w ruch AA,masz na to czas,dzieci dorosłe,żona przyzwyczajona i akceptuje w pełni ten Twój czas oddany wspólnocie.Chciałabym jednak,abyś wziął pod uwagę to,że nie każdy ma taki komfort jak Ty.Trzeźwienie to nie tylko mitingi,służba we wspólnocie ale także rozwój osobisty,medytacje i spędzanie czasu ze swoimi najbliższymi.Takie jest MOJE zdanie więc bliżej mi do Fantomasa biorąc także pod uwagę miejsce zamieszkania :)

Co to jest trzeźwienie 2010/11/09 16:15 #70

• Fantomas
    • Fantomas Avatar
    • Gość
    • Gość
    Dla mnie trzeźwienie to nie tylko AA...jest to również zmiana myślenia, powrót do starych zainteresowań, ogarnięcie róznych spraw, które zaniedbywałem gdy piłem. Rodzina, zdrowie to jest teraz moje trzeźwienie, nie bylo mnie dla nich...teraz jestem...powolutku i po kolei...nie wszystko na raz