Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG

Więcej
2012/01/13 13:39 #71 przez MISIA
MISIA odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG
Po dodaniu mojej wiadomości,wskoczyła chwilę wcześniej Twoja ha ha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/01/13 13:41 #72 przez ursa
:)) =)) ja tam raczej malo owlosiona jestem :lol: na glowie niestety tez nie mam zbyt wiele =))

" Wszystko czego kiedykolwiek pragnąłeś, jest po drugiej stronie lęku"

Więcej
2012/01/13 13:44 #73 przez MISIA
Grunt to mieć poczucie humoru,głupawka Mnie wzięła :))

Więcej
2012/01/13 14:40 #74 przez MISIA
"LECI" W RMF

Więcej
2012/01/14 09:08 #75 przez MISIA
Witajcie! 6 dzień,dzisiaj nie piję,hura,hura,przeżyłam piątek,po raz pierwszy świadomie ;) .Ktoś na górze pierzynę trzepał,tak biało.Zająca dzisiaj złapałam :lol: .Szkoda,że takie oprawy nie było w okresie świąt.

• agda
2012/01/14 09:13 #76 przez agda
:-BD Misia!!! :-BD

• czorny
2012/01/14 09:31 #77 przez czorny
czorny odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG
hejka,misia gratuluje i możemy podać sobie :czesc: bo ja piąty dzień nie pije a najważniejsze jest to że choć problemów masa to powraca do mnie radość życia i nadzieja na lepsze dziś i jutro ale jutro dopiero będzie ,więc dziś nie piję :-BD

Więcej
2012/01/14 09:48 #78 przez MISIA
Witaj czorny,przed chwilą czytałam Twój wpis,miałam Ci napisać,że prawie w tym samym czasie zaczęliśmy,wyprzedziłeś mnie.Powodzenia na prostej drodze i wiary na maxa. :P

• yoytek
2012/01/14 11:39 #79 przez yoytek
yoytek odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG
Cześć czarny

Więcej
2012/01/15 10:03 #80 przez MISIA
Witajcie w 7 dniu,dzisiaj nie piję!.Piątek i sobotę przeżyłam pierwszy raz inaczej,jakoś dziwnie było.Obudziłam się z bólem głowy,śniło mi się ,że wypiłam kieliszek wódki nawet smak i zapach pamiętałam.Jestem trzeźwa i to jest najważniejsze.Czuję się tak,jakby Ktoś mnie młotkiem walnął.W jakim czasie zauważyliście zmiany fizyczne u siebie?

• cytryna
2012/01/15 10:09 #81 przez cytryna
cytryna odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG
jakie zmiany fizyczne?
To ze snilo Ci sie ze pijesz jest normalne. Obudziłaś sie z objawami kaca, to sie nazywa "suchy" kac. Nie piłaś a cierpisz jakbyś piła.

Więcej
2012/01/15 10:14 #82 przez MISIA
Opuchlizna,przekrwione oczy,spadek wagi itp.Dzięki Asia o suchym kacu nic nie wiedziałam,często to jest?

• yoytek
2012/01/15 10:23 - 2012/01/15 10:27 #83 przez yoytek
yoytek odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG

MISIA napisał: Opuchlizna,przekrwione oczy,spadek wagi itp.Dzięki Asia o suchym kacu nic nie wiedziałam,często to jest?

Ja nie miałem, ale słyszałem z opowieści, że się trafia.
Edit: ale sny alkoholowe miewałem- raz po rzuceniu palenia, bo się interesowałem jak ktoś pali epapierosa.
Ostatnia edycja: 2012/01/15 10:27 przez: yoytek

Więcej
2012/01/15 10:40 #84 przez MISIA
Zmykam,muszę mieszkanie doprowadzić do porządku.Do jutra ;)

• czorny
2012/01/15 10:41 #85 przez czorny
czorny odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG
hejka misia,gratulacje siódmego dnia,i nie ja tylko Ty mnie wyprzedziłaś,tylko z tą różnicą że ja nie traktuje tego jako zawody bo nie o to chodzi,nie powiem zdarzało mi się wspominać że gdybym po pierwszej terapii nie miał nawrotu to było by ponad 5 latek ale widocznie trzeba mi było tych przykrych doświadczeń by zrozumieć,że ja Robert alkoholik nie jestem w stanie kontrolować picia alkoholu i jestem wobec niego bezsilny i nie chce zapomnieć tych przykrych wydarzeń z moim szarpaniem się z alkoholem ale tylko po to by były dla mnie przestrogą,dziś chce patrzeć do przodu mając świadomość ile pracy mnie czeka nad sobą ale tak naprawdę liczy się dziś i jeżeli mogę Ci coś zasugerować to nie patrz na abstynencję i trzeźwienie pod kontem bicia rekordów bo mnie już to zgubiło,oczywiście też licze ale bardziej patrze na moje nie picie tak,że po każdy trzeźwym dniu dziękuje Bogu za tą łaskę,wytrwałości Ci życzę a tak apropo fajnie iść z kimś prawie krok w krok,by było tylko tak,że gdy nadejdzie nasz kres to obydwoje będziemy mogliśmy powiedzieć -Boże udało się nie dałam alkoholowi zniszczyć mojego życia %%-

Więcej
2012/01/15 10:45 #86 przez MISIA
Dzięki czorny,nie traktuję tego jak zawody ;) ,masz rację,trzymajmy się w pionie.Miłego i trzeźwego dnia :-H

• czorny
2012/01/15 10:45 #87 przez czorny
oj,sorki misia ale wpis wbił mi się 2 razy,to dowodzi że dawno mnie tu nie było :-T

Więcej
2012/01/16 07:12 #88 przez MISIA
Witajcie!rozpoczynam 2 tydzień,poniedziałek inny-nowy,dzisiaj nie piję!.Alkohol nie śnił mi się dzisiaj ale ból głowy pozostał,poty nocne również od tygodnia,samopoczucie zdecydowanie lepsze.Słoneczka wszystkim na cały dzień!

• cytryna
2012/01/16 08:02 #89 przez cytryna
cytryna odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG
Misia te wszystkie objawy fizyczne miną. Za kilka dni powinno już być wszystko ok. Bóle głowy też miałam okropne ale już się skończyły. Na szczęście. Pogody ducha:)

Więcej
2012/01/16 08:14 #90 przez MISIA
Dzięki Asia :grin: myślałam,że Ja jestem tylko wyjątkiem.Zastanawiam się co mnie jeszcze czeka.Trzymam kciuki za Twoje rozstanie z papierosem :-BD .Asia,czy zauważyłaś,że zostaje Ci więcej kasy po rzuceniu alkoholu?

• cytryna
2012/01/16 08:17 #91 przez cytryna
nie zauważyłam tak właściwie... Nie zwracam na to uwagi. Nie był to dla mnie jakiś ważny motyw żeby nie pić....

Więcej
2012/01/16 08:20 #92 przez MISIA
Pytałam się,ponieważ jak rzuciłam papierosy to wcale też nie zauważyłam,że mam więcej kasy,wydaje się na coś innego ;)

• cytryna
2012/01/16 08:35 #93 przez cytryna
z kasa to tak własnie jest. Sama dziwnie znika =))

Więcej
2012/01/16 08:55 #94 przez MISIA
Masz rację po prostu czary mary :ymdevil:

• yoytek
2012/01/16 09:19 #95 przez yoytek
Ja wiem na co idzie kasa- finansuje wyjazdy dla swojej trzeźwości
Poza tym mam swojego buchaltera:
Nie palę już 846 dni (+ 13g49m27s).
Ilość niewypalonych papierosów: 23704.
Będę żyć dłużej o 181 dni (+ 01g45m24s)!
Zaoszczędzone pieniądze: 11 615,02 zł!
Na moje jest on zbyt drobiazgowy, ale nie wtrącam się:)

Więcej
2012/01/16 09:51 #96 przez MISIA
yoytek ale jesteś szczegółowy,z tego co obliczyłam to nie palisz ponad 3 lata,zakładając,że 20 dziennie.Ja przed rzuceniem byłam lepsza 30 a może i więcej x_x

Więcej
2012/01/16 09:53 #97 przez MISIA
ślepota ze mnie,przecież wpisałeś ile dni,okulista potrzebny dla mnie

• yoytek
2012/01/16 10:05 #98 przez yoytek
Paliłem też coś ponad paczkę bezfiltrowych
To mi trochę ułatwiło, bo akurat jak rzucałem tych "moich" nie było.

Więcej
2012/01/16 10:15 #99 przez MISIA
Wiesz co?Bogu dziękuję,że nie palę.Za jakiś czas chciałabym napisać tak:Bogu dziękuję,że nie piję.Wszystko przede mną,liczy się dziś,dzisiaj nie piję :grin:
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: yoytek

• xawier33
2012/01/16 14:13 #100 przez xawier33
xawier33 odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG
MISIA trzymaj sie dzielnie ja nie pije od 16 dni na poczatku faktycznie miałem objawy fizyczne ale mineły prawie całkowicie dodam że pilem tzw.ciagiem kilka miesięcy praktycznie codziennie do urwanego filmu :oops:.nie byłem na detoxie ani na odtruciu,stosuje odpowiednia diete (duzo ryb,owoców morza, warzyw i owoców),pije duzo soczków,diete uzupelniam mikroelementami(szczegolnie potas,magnez,) i witaminami i jest super do tego dzień w dzień myslenie tylko i wyłącznie pozytywne....po co sie martwić życie jest za krótkie aby sie zamartwiać więc głow do góry i bedzie a raczej musi być dobrze!!!

Więcej
2012/01/16 14:24 #101 przez MISIA
Dzięki xawier33,też odliczam jak Ty.Film nigdy Mi się nie urwał :)) .Wiem,że będzie lepiej,dobrze,że jest forum,dużo rzeczy można się dowiedzieć jak np.suchy kac ;) .Ja to jestem laik,biorę już od dawna Neomag skurcz,bellisę,piję zieloną herbatę oraz melisę,dużo wody.Dzisiaj zdecydowanie lepiej się czuję,nabieram pewności siebie.Zauważyłam,że dni są dłuższe i to mnie cieszy.Za mną sobota i niedziela prawie na kanapie cały dzień(dawno tak nie było).Jednym słowem prostuje się życie,hura!

Więcej
2012/01/16 14:36 #102 przez MISIA
xawier33 dodam jeszcze,że Moje życie czarno-białe zamienia się powoli w kolory :P

Więcej
2012/01/16 14:37 #103 przez MISIA
ooooooo gadułę ze mnie zrobili,ha ,ha

• xawier33
2012/01/16 14:47 #104 przez xawier33
xawier33 odpowiedział(a) w temacie Nigdy nie mów nigdy,ale wierzę,że pokonam NAŁÓG
MISIA no moje zycie też zmienia sie na mało ze kolorowe to jeszcze HD 3D =)) i dopiero od dwoch tygodni zauważyłem że doba ma 24h :grin: nie mowiac że jakos tak mniej wybieram codziennie kasiorki ktora wczesniej szla na alkohol i tak sobie pomyslalem że to co przepilem bede odkladal grzecznie do skarbonki ;) i za jakiś roczek to sie uzbiera na calkiem niezłe autko m/

Więcej
2012/01/16 15:08 #105 przez MISIA
Córka Mi mówiła,że jeszcze jest 4d ;) a Ja chcę 5 i 6 i na maxa d.Grzeczny chłopczyk z Ciebie karmisz tą skarbonkę,na zabaweczkę uzbierasz.Żartuję,bez obrazy wariat Mi się włączył ale za to pozytywny :grin: