Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Nie mogę przestać pic

Więcej
2023/01/08 16:46 #1 przez Anca
Nie mogę przestać pic was created by Anca
Przed chwila się zarejestrowalam na forum...Ponad 20.lat temu byłam.na terapii, później wzięłam slub, urodziłam syna i jakoś nie piłam... poświęciłam.sie dziecku. Od dwóch lat syn studiuje w innym.miescie, a ja zaczęłam pić,  w ukryciu.Nawet mąż,  niepijacy alkoholik dlugo nic nie widział...ale w końcu się zorientował. W pracy, na imprezach caly czas udaję osobę nie pijąca,  ale czuję,  że staczam się....Coraz gorzej się czuję,  co rano wstaję z postanowieniem, że dzisiaj nie... idę do pracy, wracam i jak w letargu do sklepu po alkohol.. To tak najkrócej jak się da...
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, marcin, Krysia 1967, Bogdan, Marianna2022, Mysza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/01/08 16:53 #2 przez jerzak
jerzak odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
 Witam. Jerzy alkoholik.

"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze" Seneka

Gdzieś we wszechświecie

Więcej
2023/01/08 17:26 #3 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Witaj na forum 

Więcej
2023/01/08 17:41 #4 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Cześć. Mam na imię Marcin i jestem alkoholikiem.

Jaki masz plan na dzisiejsze popołudnie i wieczór?

Dobrze, że jesteś 

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: malgorzata.83

Więcej
2023/01/08 18:20 #5 przez Mysza
Mysza odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Witaj na forum 
Fajnie że jesteś 

Więcej
2023/01/08 19:31 #6 przez Lakarnum00
Lakarnum00 odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Też sobie obiecuje, że nie, już nie kupię niczego, co zawiera %, nawet wytrzymałem, mimo że ciśnienie miałem ogromne. Ale z tego postanowienia, że "zero alko" już nici.

Więcej
2023/01/08 20:34 #7 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Witaj Ancia na forum  .
Przypomniałaś mi ,mój schemat picia.Miałam identyko,co rano zarzekałam się,że dziś nie sięgnę po alkohol a przyszedł wieczór i nici z postanowienia i tak w kółko co dnia, aż w końcu  trafiłam na to forum.To tu zaczęłam swoją trzeźwość, będę wdzięczna do końca,albo i  jeszcze dłużej,że tu trafiłam.Czytaj i pisz,to forum,to dobry początek na zmiany.
Poczytaj o zasadzie 24 godzin i programie HALT,na początku te 24 godziny były za długie,dzieliłam je wtedy na godziny,to dobry sposób,żeby przetrwać te gorsze dni.Dobrze,że jesteś,trzymam za Ciebie kciuki  .
Jestem Krysia alkoholiczka. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Bogdan, Mysza

Więcej
2023/01/08 22:08 #8 przez Bogdan
Bogdan odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Witaj na forum.
Mi tez się przypomniały sytuacje, jak rankami myślałem, że "może dzisiaj nie wypiję, bo dzień zawalony sprawunkami" itp.
Bywało tak, że np.  rozwoziłem dzieci, załatwiałem sprawy, przywoziłem dzieci, odbierałem żonę z imprezy w robocie. Taki niby "wzorowy mąż i ojciec" ,
pod koniec takiego dnia jednak zahaczałem o monopol i flaszeczka na poczet dobrze wykonanych obowiązków szybciutko pękała, ba, jeszcze przed północą w panice (żeby zdążyć przez zamknięciem) pośpieszny wypad po dodatkową butelkę "na wszelki wypadek", bo mogę być niedopity..

Pozdrawiam
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Mysza

Więcej
2023/01/09 07:02 #9 przez Killgrave
Killgrave odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Tak dygresyjnie - czasem lepiej oszukać innych niż siebie.

Mam odwrotnie - nie piję alko a dookoła społeczeństwo oprócz najblizszej rodziny i kilku przyjaciól jest przekonane że piję i to ostro :D

W pracy poczestowany alko odstawiam kubeczek na bok i potem niby go myjąc wylewam zawartośc do zlewu. Podobnie flaszki od klientów- przyjmuje i wyrzucam do kontenera :) Mam z tego jakąs niopisaną satysfakcję.

Ostanio na zabawie sylwestrowej daleki znajomy składając mi zyczenia stwierdził, ze jestem ostro nawalony (a ja tylko nie umiem tańczyć- dlatego wygladam jak wiejski król parkietu). Potraktowałem to jako komplement a jego mina jak chwile pózniej wsiadałem za kierwonice auta bezenna 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, maluczka, darek70, marcin, Krysia 1967, Tomasz23, A_niech_to

Więcej
2023/01/09 12:38 #10 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic

... co rano wstaję z postanowieniem, że dzisiaj nie...
idę do pracy, wracam i jak w letargu do sklepu po alkohol..
Witaj Anca  , pamiętam swoje obiecanki, których nie potrafiłem samemu sobie dotrzymać.
To było załamujące, gdy nie miałem nad sobą tej woli wykonawczej, by potrafić zrezygnować z tego czasu
wieczornego luzu gdzie za nic nie odpowiadałem.   
Jak zwykle wszystko jest do czasu, bo i moje picie zajmowało mi co raz więcej czasu i pieniędzy.
Widać to było po rodzinnym budżecie jak i po tym, że praca zaczynała w piciu przeszkadzać. 
Gdy wyleciałem z niej dyscyplinarnie, a żona założyła sprawę o alimenty - ocknąłem się z pijanego letargu.

Ty Anca widocznie jeszcze nie doznałaś takich poważniejszych przebudzanek w postaci ciężkich konsekwencji
swego picia i nie potrafisz wkurzyć się na siebie, na tyle by ruszyć i działać w kierunku swej trzeźwości.
Życzę Ci roztropności, byś nie czekała na to brzemię konsekwencji. 
Warto zabrać się za siebie już teraz.
To co ukrywasz przed samą sobą i światem i maskujesz alkoholem - można przepracować na trzeźwo. 
Dobrze, że jesteś. Zadbaj o siebie. Polecam to co mi uratowało życie - Wspólnotę AA i doświadczenia innych:
aa24.pl/pl
Pozdrawiam ciepło. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Tomasz23

Więcej
2023/01/12 15:20 #11 przez jankes12
jankes12 odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Witaj Anca
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Więcej
2023/01/12 16:07 #12 przez Tom72
Tom72 odpowiedział(a) w temacie Nie mogę przestać pic
Witaj na forum 

Tomek alkoholik

Cele są marzeniami z wyznaczonym terminem spełnienia