Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Moja Historia

Więcej
2023/01/08 10:43 #1 przez Ola 38
Moja Historia was created by Ola 38
Witam,
Chciałabym się podzielić swoją historią bo może komuś pomoże.
Od lat zmagam się z uzależnieniem od alkoholu ale z początku nie byłam tego świadoma.
Byłam weekendowym alkoholikiem...urwany film...kac moralny.....niskie poczucie własne wartości.....wszystko przez moje picie.
Na codzień jestem elegancką kobietą z bardzo dobrą pracą zawodową......
Zaczęłam szukać pomocy ponieważ też myślałam że poradzę sobie sama ale niestety tak nie było.......
Pojechałam na wszywke ale to była tylko przerwa w piciu ponieważ to nie leczy choroby ( jeszcze o tym nie wiedziałam)
Zaczęło mi się rozpadać małżeństwo bo zaczęły się problemy i trafiłam do niedoświadczonego Psychologa która mi powiedziała że idę w alkohol przez to że mąż mnie zaniedbuję.......Napisałam pozew o rozwód...wyprowadziłam się od męża ale piłam dalej. Pojechałam do Psychiatry od uzależnień....w moim mieście a On na mnie spojrzał i mówi że ludzie tak sami nie przychodzą do niego tylko są przyprowadzani przez kogoś ale Ja prosiłam żeby mnie wysłuchał....i pomógł to zaproponował mi prywatny ośrodek bo nic innego mi nie jest w stanie zaproponować i uważał że nie jest tak jeszcze źle i muszę znaleźć źródło swojego picia.
Oczywiście dalej chodziłam do Psychologa gdzie rosłam w skrzydła ponieważ słyszałam jaka jestem wspaniała itd.....To mój mąż był źródłem moich problemów tak wierzyłam.......
Ale Ja dalej piłam i dalej się źle czułam.....nie potrafiłam pić żeby się dobrze bawić.....to była męczarnia i pojechałam do innego miasta do Psychiatry od uzależnień i trafiłam na fachowca który mi pomógł i dalej pomaga.....
Zaproponował mi ośrodek ale z uwagi na moją pracę to nie jest możliwe i musimy poradzić sobie inaczej......
Pojechałam na detox 3 dni i po tym miałam wrócić to zaczniemy terapię.....Zaproponował mi program 24 godziny....Program HALT ale co dla mnie najcenniejsze to książka,, Od jutra nie piję,,
Tu zrozumiałam dlaczego już nigdy nie będę normalnie pić jak wszyscy.....Jestem Chora i muszę to zaakceptować....
Polecam książę każdemu kto chcę się leczyć....
Cały czas się leczę ale zaczynam się lepiej czuć i źródłem mojej depresji i złego samopoczucia był alkohol...
Teraz wstaję codziennie z uśmiechem bez moralniaka i rozmyślania co Ja po alkoholu złego zrobiłam.....
Cieszę się każdym dniem...
Sama bym sobie nie poradziła....

Jestem trzeźwa i teraz zaczynam się cieszyć każdym dniem...
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, jerzak, mandala, Alex75, jankes12, marcin, Teo70, Namika, Krysia 1967, Bogdan, Tomasz23, Swistak, Marianna2022, Emma

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/01/08 12:05 #2 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witaj Ola na forum 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Ola 38

Więcej
2023/01/08 12:40 #3 przez Jurek
Jurek odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witaj Olu na  forum.  Fajnie ze jesteś i szukasz wsparcia w różnych miejscach. Doświadczenia innych trzezwiejacych z trzeźwej drogi - bezcenne. 
Jurek alkoholik. 

Pomagając sobie pomagasz innym.

Więcej
2023/01/08 15:38 #4 przez jerzak
jerzak odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witam. Jarzy alkoholik.

"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze" Seneka

Gdzieś we wszechświecie

Więcej
2023/01/08 19:23 #5 przez krzysiek
krzysiek odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witaj na Trzeźwym Szlaku

Więcej
2023/01/08 20:39 #6 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witaj Olu na forum  .
Jestem Krysia alkoholiczka. 

Więcej
2023/01/09 09:39 #7 przez Tomoe
Tomoe odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Cześć Olu. 
Jestem Alicja, trzeźwa alkoholiczka.

Więcej
2023/01/09 10:54 #8 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Moja Historia

Zaproponował mi ośrodek ale z uwagi na moją pracę to nie jest możliwe i musimy poradzić sobie inaczej......
Jestem trzeźwa i teraz zaczynam się cieszyć każdym dniem...
Witaj Olu   
Na tamten czas uwierzyłaś, że pijesz - bo mąż Ciebie zaniedbuje, gdyż pewnie na swój sposób "przeszkadzał" Ci w piciu,
a Tobie pić się jeszcze chciało jak widać. I nikt już Ciebie nie zaniedbywał , a dalej piłaś, bo alkoholik "kocha" pić przez kogoś.
Moja partnerka kiedyś także piła przeze mnie i nawet jak odszedłem piła dalej. Tym razem pewnie dlatego, że odszedłem.
Świadomość alkoholizmu budzi się - wraz z co raz to cięższymi konsekwencjami picia.
Można mieć świadomość, że jest się alkoholikiem i mimo to pić dalej - jeśli się tego faktu UCZCIWIE nie zaakceptuje.

Ciesz się Ola każdym trzeźwym dniem.
Ja trzeźwe życie zawdzięczam doświadczeniom innych alkoholików ze Wspólnoty AA.
Jeśli praca nie pozwala Ci na terapię zamkniętą polecam właśnie mitingi:
aa24.pl/pl
Na smartfona masz też aplikację "Meeting Guide", która pomaga znaleźć najbliższy Twej aktualnej lokalizacji GPS
miting AA wraz z adresem i odległością w linii prostej. 
Może to być świetne uzupełnienie tego co robisz by zdrowieć. 

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967, mihau

Więcej
2023/01/09 15:17 #9 przez Ola 38
Ola 38 odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witam,

Nie opowiedziałam ze szczegółami o swojej relacji z mężem bo uważam to za jzamknięty temat....
Oczywiście że może i mu przeszkadzało ale myślę że dla niego mogę dalej pić abym tylko wróciła.....
Nawet mój terapeuta mi to powiedział po tym jak mi proponował żebym z nim wypiła a wie że podjęłam terapię to albo nie rozumie mojego problemu albo mu nie zależy na moim zdrowiu.....
Ja jestem alkoholikiem weekendowym i chyba do niego nie docierało to że mam problem......
Nie obwiniam nikogo ale to Ja sama chciałam sobie pomóc bo nie chcę żeby choroba postępowała i nie chcę skończyć jak mój Ojciec bo zasłużyłam na lepsze życie.....
Terapię cały czas kontynuje i chcę zacząć chodzić do AA bo wiem że muszę mieć kontakt z osobami z podobnym problemem...
Najważniejsze jest dla mnie to że nie piję i czuję się bardzo dobrze i myślę że jak bym trafiła wcześniej do specjalisty to bym wcześniej przestała pić.....Bo to była męczarnia.....
Bardzo dziękuję za namiary na miting online na pewno skorzystam.

Więcej
2023/01/09 17:19 #10 przez andrzejej

... zasłużyłam na lepsze życie.....
Terapię cały czas kontynuje i chcę zacząć chodzić do AA bo wiem że muszę mieć kontakt z osobami z podobnym problemem...
Najważniejsze jest dla mnie to że nie piję i czuję się bardzo dobrze i myślę że jak bym trafiła wcześniej do specjalisty
to bym wcześniej przestała pić.....
Ola   myślę, że Twój mąż nie rozumiał Twego problemu i faktycznie gdybyś od razu trafiła na profesjonalistę
- zaoszczędziłoby to Ci trochę tych męczarni z piciem, bo byś wcześniej zaczęła coś z tym robić.
Ważne, że chcesz i działasz. 

Więcej
2023/01/10 03:47 - 2023/01/10 03:48 #11 przez siwy
siwy odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Dziwni Ci psycholodzy, co winę zrzucaja na innych, ale to już inna historia.
W kazdy razie dobrze, ze jesteś,  dzialasz i pracujesz nad sobą.

Trzymam kciuki.

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2023/01/10 03:48 przez: siwy

Więcej
2023/01/10 07:52 #12 przez Ola 38
Witam,
Widzisz od Terapeuty się dowiedziałam że Psycholog jest po to żebyśmy się dobrze poczuli i to nie są osoby z doświadczeniem.
Facet się zagotował bo naprawdę długo chodziłam do Psychologa ale tylko małżeństwo mi pomogła zakończyć nic więcej....
Przykro mi bo może bym inaczej zrobiła..........
W książce od ,, Jutra nie piję,,  jest cały mechanizm opisany i może odzyskam jeszcze uczucia i będę szczęśliwa bo tylko tego mi brakuje i brakowało......
Nie byłam świadoma że moje stany depresyjne mogą być skutkiem spożywania alkoholu.......Ja odchodząc od męża powiedziałam że potrzebuję pomocy i jak nie odejdę to stracę wszystko na co ciężko pracowałam.....Troche mi przykro było że nie szukał pomocy ze mną tylko był zajęty sobą i że pozwolił mi odejść......Myśle że nie rozumiał choroby i dla niego to Ja byłam zdrowa.....

Ja nie potrafiłam pić na wesoło.....zawsze po alkoholu zaczynałam płakać i się żalić wszystkim......(Wstyd)
A może i dobrze że tak się stało bo przynajmniej to dostrzegłam i chciałam przerwać te koło......
Ja kupując  alkohol oczekiwałam że mi przyniesie ulgę a było zawsze odwrotnie........Naprawdę się męczyłam......
Wstydziłam się kupować w sklepie alkohol to jeździłam po różnych sklepach.........w weekend jak mi brakowało to w nocy szłam do sklepu z psem po piwo do nocnego....
Rano wyrzuty sumienia za każdym razem poczucie wstydu że piję w samotności......To mnie po woli zabijało od środka.........Obecnie jak przejeżdżam obok sklepów gdzie kupowałam alkohol to jeszcze mam traumę......
Cieszę się że trafiłam do Terapeuty od uzależnień i człowieka z dużym doświadczeniem który pracuję w ośrodku oraz jest wykładowcą bo mi pomogł i dalej pomaga......Raz w tygodniu do niego jeżdżę.....
I sama bym sobie nie poradziła z tym!!!

Mam w sobie teraz takie zniechęcenie do alkoholu po tym jak zrozumiałam dlaczego się tak czułam........Naprawdę polecam się zagłębić każdemu w mechanizm choroby alkoholowej jak postępuję i musiałam zrozumieć że to jest do końca życia....
Nie piję I wierzę że nie będę pić........
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, marcin, Krysia 1967, Marianna2022

Więcej
2023/01/12 15:18 #13 przez jankes12
jankes12 odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witaj Olu
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Więcej
2023/01/12 16:12 #14 przez Tom72
Tom72 odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witaj na forum Olu. 
Tomek alkoholik

Cele są marzeniami z wyznaczonym terminem spełnienia

Więcej
2023/01/12 17:27 - 2023/01/12 17:28 #15 przez Bogdan
Bogdan odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Cześć Ola,
jesli byłaś weekendową alkoholiczką, to po co detox przez 3 dni?
Przepraszam, jesli pytanie jest głupie, ale "weekenowdy alkoholik" to chyba taki, co pija w weekendy i dni wolne, a w resztę pracuje i nie pije.

Pozdrawiam serdecznie i nie pijemy!
Ostatnia edycja: 2023/01/12 17:28 przez: Bogdan

Więcej
2023/01/13 07:54 #16 przez Ola 38
Witam,
Mi Terapeuta wytłumaczył że powinnam zacząć od detoxu tłumacząc że mam organizm zatruty toksynami.....że od tego się zaczyna leczenie....że będę się lepiej czuć.
Na ośrodek się nie zgadzałam bo nie mogłam to prywatnie pojechałam na detox........
Zrobiłam to co mi kazał.....
Nie piję I nie brakuję mi tego i wierzę że tak zostanie....
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967, Bogdan

Więcej
2023/01/13 08:03 #17 przez Krysia 1967
Brawo Olu i tak trzymaj  .

Więcej
2023/01/13 15:02 #18 przez Bogdan
Bogdan odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Super i niech tak zostanie!
Mam dokładnie to samo - nie chcę i nie brakuje mi picia.
Pozdrawiam

Więcej
2023/01/16 20:38 #19 przez Ola 38
Cześć,
Miałam dziś ciężki dzień i przez chwilę pomyślałam o alko ale wolałam się rozpłakać ze złości po ciężkim dniu niż cokolwiek wypić bo wiem że tylko bym pogłębiła swojego doła........Jak pomyślałam o alkoholu to odrazu weszłam na forum was poczytać....
Bardzo się cieszę że tu trafiłam.....

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: siwy, marcin, Krysia 1967

Więcej
2023/01/16 21:01 #20 przez Krysia 1967
Brawo,super,dobrze postąpiłaś,mnie też to forum pomagało w tak ciężkich chwilach.Bądz tu za każdy raz ,kiedy będzie Ci trudno,no i oczywiscie nie tylko,fajnie,że jesteś.Trzymam kciuki 

Więcej
2023/01/16 21:13 #21 przez Ola 38
Jestem tutaj codziennie 
Zamówiłam troche książek,, Anonimowi Alkoholicy,,
,,Dwanaście kroków i Dwanaście tradycji,, , ,,Życie w trzeźwości,, i ,, Codzienne Refleksję uczestników AA,,
I myślę wrócić do biegania żeby emocję wybiegać 

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: siwy, andrzejej, jankes12, marcin, Krysia 1967

Więcej
2023/01/19 21:34 #22 przez Ola 38
Witam,
Cały czas trzymam abstynencję i jest bardzo dobrze 
Za tydzień mam terapię i oczywiście zadam to pytanie o które teraz was chcę się zapytać jak u was wyglądało przyjmowanie lekarstw na alkoholu....mam na myśli syropy....kroplę różne....czy na to też musimy uważać co zawiera etanol....?
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, marcin

Więcej
2023/01/19 21:47 #23 przez jankes12
jankes12 odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Kiedy ja chodzę do lekarza i mam przepisywaną receptę, to albo lekarz mi się pyta albo sam mówię że jestem alkoholikiem trzeźwiejącym i mam przeciwwskazania na leki zawierające alkohol i tyle.

dzisiaj nie piję
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, marcin, dzordzklunej, Ola 38

Więcej
2023/01/19 21:58 #24 przez Ola 38
Dziękuję za odpowiedź 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jankes12

Więcej
2023/01/20 13:57 #25 przez andrzejej
Ola   ogólnie na początku trzeźwej drogi warto dmuchać na zimne i nie brać syropów na bazie etanolu.
Bo to jest tak, że nie wiadomo jak na to zareaguje zryty beret alkoholika. 
Jeden będzie widział tylko syrop i lekarstwo, drugi zobaczy alkohol i włączy mu się któryś z mechanizmów choroby.
Dla jednych to może być wyzwalacz, dla innych nie.
Zależy to od stopnia świadomości i akceptacji choroby czyli można by rzec  od stopnia "zaawansowania" w zdrowieniu.
Cieszę się, że dobrze sobie radzisz i jesteś zadowolona, nie mniej przyglądaj się sobie uważnie
- swoim emocjom i swoim myślom po nich. 

Więcej
2023/01/21 08:46 #26 przez Ola 38
Witam,
Dziękuję bardzo za odpowiedź 
Dziś nie piję i za parę dni będzie miesiąc jak nic nie piję.....
Dużo informacji od was przyswajam.
Zauważyłam że naprawdę żyję mi się lepiej 
Jestem bardziej wydajna w życiu i pracy ale bardzo dużo czasu poświęcam na czytanie książek które mi przyszły......
Teraz zamówiłam  książkę,, Jak powstają emocję,, bo ktoś z was polecił 
Codziennie coś robię wieczorem....albo spacer,  basen lub ćwiczenia.
Wyrobiłam sobie codzienny nawyk do picia Herbatki....meliska...mięta.. 
Ale cały czas stosuje zasadę że dziś nie piję 
Miłego dnia życzę wszystkim 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, jankes12, marcin, Krysia 1967, Waldek

Więcej
2023/01/21 20:42 #27 przez Namika
Namika odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Witam na forum, też w chwilach słabości wchodziłam na forum i dosłownie zaczytywałam się. Najważniejsze w tym jest to że dzięki temu udawało mi się przetrwać kolejne 24h w trzeźwości. Tobie też tego życzę.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967, Ola 38

Więcej
2023/01/22 03:28 #28 przez Swistak
Swistak odpowiedział(a) w temacie Moja Historia
Część Ola jestem Argi i teź jestem alkoholikiem. Dziś mam taki wieczór przywitań dlatego i z Tobą chciałem się zaznajomić. Pogody Ducha i kolejnych 24h

Wszystko jest trudne nim stanie się proste

Więcej
2023/01/22 08:36 #29 przez Ola 38
Witaj,
Świstak bardzo mi miło 
Ja dziś dzień zaczęłam od porannej kawy i właśnie jadę trochę po górach pochodzić i na basen 
Cudownie jest spędzać inaczej weekendy 
Dziś nie piję 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, Krysia 1967, Swistak

Więcej
2023/01/22 10:10 #30 przez andrzejej
Ola   super, że masz jakby rozplanowany dzień, bo to jest fajne znaleźć czas na wszystko - co zaplanowane
i nie mieć głupiego poczucia, że mi nudno.   Gdybyś jednak kiedyś jakimś dziwnym trafem stwierdziła: nudno się robi,
to dołącz do swojego zestawu działań jeszcze jakieś NOWE. Gdyby obok tej nudy zaświtała myśl by ją uatrakcyjnić
w znany alkoholikowi sposób, to dorzuć przynajmniej chwilowo jakieś elementy zdrowienia typu rozmowa z drugim
alkoholikiem, miting AA. W zdrowieniu z uzależnień poczucie NUDA jest sygnałem, że trzeźwość nie cieszy.
Warto wtedy zastanowić się nad sobą, czego mi brak?
Miłej niedzieli i spokojnej. 
Dołączam się  do Twojej meliski czy tam herbatki. 

Więcej
2023/01/22 10:31 #31 przez Ola 38
Dziękuję za każde słowo 
Obserwuje cały czas Siebie i mój terapeuta mi tłumaczył że powinnam uczestniczyć w klubie AA ale powoli się do tego przygotowuję......
Na obecną chwilę mi pomaga terapia...forum...książki które mnie uświadamiają o chorobie.....
Po niektórych wpisach widzę że tu również można znaleźć przyjaciół 
Mam pracę bardzo odpowiedzialną w której nie można się nie nudzić.....
Ale nie chcę zostać pracocholikiem więc muszę i chcę szukać pasji.....kiedyś bardzo dużo biegałam i teraz chcę wrócić do tego.....zaczynam tęsknić za zawodami i medalem po zaliczonej mecie 

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, Krysia 1967, Swistak

Więcej
2023/01/31 08:21 #32 przez Ola 38
Dzień dobry,
1 miesiąc bez alkoholu 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, marcin, kubek3city, Krysia 1967, Waldek, Swistak, Emma

Więcej
2023/01/31 08:27 #33 przez Krysia 1967
Brawo,brawo Olu  ,super sobie radzisz,zyczę Ci kolejnych rocznic i czerpania radości z trzeżwienia  .

Więcej
2023/01/31 21:19 #34 przez Ola 38
Dziękuję bardzo,
Naprawdę się cieszę że mogę tu być i z wami się dzielić swoją radością 

Codziennie tu was czytam 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, marcin, Krysia 1967

Więcej
2023/02/02 10:28 - 2023/02/02 10:34 #35 przez Ola 38
Cześć,
Mieliście sponsora w klubach AA??
Czy to bardzo pomaga?
Mam na myśli jak przychodzi gorszy czas to na czym polega taka pomoc?

Ostatnia edycja: 2023/02/02 10:34 przez: Ola 38