Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Chcę się zmienić

Więcej
2023/01/06 13:13 #1 przez malgorzata.83
Chcę się zmienić was created by malgorzata.83
Witam, zaczęłam 40 lat i chce się zmienić. Przez to że się upijalam przestałam lubić siebie. Minęły 24 godziny odkąd nie sięgam po alkohol. Nie czuję potrzeby ,żeby się napić.. ale objawy odstawienne są okropne. Trzęsie się we mnie wszystko, zwiększona potliwość wahania ciśnienia i ogólny niepokoj. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, jeryho 1, Krysia 1967, Waldek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/01/06 16:09 #2 przez Moni74
Moni74 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj Małgosiu 
Dużo wody, coś słodkiego, potas, witaminy.
Jak najszybciej udać się po pomoc w realu.
Nie ma na co czekać, sama sobie nie radzisz, więc z pomocą, wsparciem innych.
Jestem Monika alkoholiczka.

Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Więcej
2023/01/06 17:02 #3 przez malgorzata.83
malgorzata.83 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj. Już mi lepiej.. spedzilam popołudnie z córką. Odrzuciłam wszystkie myśli.. dziękuję za odpowiedz
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak

Więcej
2023/01/06 17:21 #4 przez Mysza
Mysza odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj 
Ja też jestem  tu od niedawna.
I w tym roku 40- dziestka mi stuknie.
Fajnie że jesteś 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jeryho 1, Waldek, malgorzata.83

Więcej
2023/01/06 17:40 #5 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj Małgosiu 
40-stka, to dobry wiek na refleksję np. czy jestem z życia zadowolony? Czy tak chcę żyć czy nie do końca?
Oprócz abstynencji warto Gosiu poszukać odpowiedzi na pytanie - dlaczego piłem?
Co alkohol mi "załatwiał" i jak sobie teraz radzić z tym - bez niego.
Jeśli wrócisz myślami do picia, to może skorzystaj z doświadczeń tych co nie piją i pójdź na miting:
aa24.pl/pl
Na smartfona masz też aplikację "Meeting Guide", która pomaga znaleźć najbliższy Twej aktualnej lokalizacji GPS
miting AA wraz z adresem i odległością w linii prostej.
Bo z reguły po jakimś czasie niepicia zaczynamy wątpić, że mamy problem z alkoholem.
Przerabiałem to także i ja.
Wszystko stało się prostsze kiedy uznałem, że jako alkoholik nie potrafię zawsze wypić ile bym chciał.
Dlatego nie ma sensu bym pił.
Jak trzeźwo żyć musiałem więc się "nauczyć" od innych.
Dobrze, że jesteś. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jeryho 1, jankes12, Waldek, Aknum, Mysza, malgorzata.83, Vera

Więcej
2023/01/06 17:45 #6 przez jeryho 1
jeryho 1 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj
40 lat to bardzo dobry moment na zmianę.
Jestem tego żywym przykładem , tuż przed 40 udałem się do ośrodka terapii uzależnień i nie piję do teraz..
Łatwo nie było, picie było łatwiejsze ale jestem dumny z pracy jaką włożyłem w swoją trzeźwość.

tylko dzisiaj
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: A_niech_to, Aknum, malgorzata.83

Więcej
2023/01/06 19:35 #7 przez Vera
Vera odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Mam,ten sam problem co ty a myślę że nawet większy ponieważ myślę że to wymknęło się już spod kontroli...podobny stan miałam dzisiaj cały dzień tylko że mam cały czas obłędną myśl "żeby" to zaleczyć. Rozmawiałam z tatą dziś I słowa "po prostu odstaw" nie trafiają do mnie, ciąg mam od 23, przed przylotem do PL wypiliśmy  partnerem już przed podroża (wkisky) potem jakieś piwko po przylocie dalej, w święta sama się nachlałam (mój tato nie pije) potem Sylwester bajabongo dalej...jak przerwać to błędne koło...to już nie jest drink w towarzystwie...co mam zrobić że sobą
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: malgorzata.83

Więcej
2023/01/06 19:39 #8 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj Małgosiu  .
Fajnie,że jesteś.Pij dużo wody,witaminy,elektrolity.Tak od ręki możesz wejść na mting online, nawet już dziś,wystarczy mieć ściągniętą aplikację discort, zoom i(lub)skype.Poczytaj o zasadzie 24,jest bardzo pomocna, zwłaszcza na początku abstynencji.
Jestem Krysia alkoholiczka. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Waldek, Aknum, malgorzata.83

Więcej
2023/01/06 20:05 #9 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj Małgosiu na forum 

Vera, ty też możesz utworzyć swój własny wątek.

Więcej
2023/01/06 20:19 #10 przez malgorzata.83
Ja nawet teraz nie pomyślę o alkoholu. Chce żeby moje dziecko miało trzeźwa matkę, żeby się nie wstydziło i żeby odzyskało poczucie bezpieczeństwa.. Trzymam kciuki za Ciebie. Staram się przetrwać te najgorsze chwile gdy bardzo źle się czuje.. Wierzę ,że nam się uda 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967

Więcej
2023/01/06 20:56 #11 przez Adam75
Adam75 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj Małgosiu. Przywitam się chociaż, bo poprzednicy dali Ci już dobre rady. Zresztą sama rozpoczęłaś od tego dając sobie przekaz "Chcę się zmienić" Nie wiem ile razy tak sobie mówiłaś i jeśli tak, to co w tym kierunku robiłaś? Nie będę pouczał i moralizował, ale mogę tylko powiedzieć po swoim przykładzie. A, że w sumie po to tu jestem by zabić czas pisaniem i czytaniem, to coś naskrobie.Zresztą widzę, że więcej osób dołączyło z nowym rokiem. Starsi stażowo bywalcy tego forum mądrzej Ci doradzą i pchną w odpowiednim kierunku, bo ja zauważyłem, że nawet z wieloma fachowymi sformułowaniami się nie spotkałem.
Od bardzo wielu lat wiedziałem, że jestem alkoholikiem. Miałem "delikatne" próby leczenia. Choć tak naprawdę byłem pewien, że mój alkoholizm kontroluję. Jak samochodzik zdalnie sterowany.
Jednak chyba fale radiowe zaczęły nawalać, bo coś samochodzik zaczął jechać pod prąd bez mojej wiedzy i zgody. Pewne sytuacje życiowe też w tym pomogły, by upaść na dno. Dzięki Bogu szybko nadjechała pomoc drogowa i trafiłem do serwisu!! Ok, teraz już poważnie. Tym serwisem nazywam to co wydarzyło się u mnie od początku roku. Tylko dzięki woli przeżycia i życia w trzeźwości dla 10 letniego syna i zacząłem walczyć. Od czego zacząłem? Nie wiem jak to zrobiłem, ale najpierw sam zacząłem leczyć organizm i duszę. Muszę dobrze przemyśleć by dat nie pomylić, bo pewna pani może znaleźć nieścisłości (żartuję Tomoe ;) )
Na początku roku 2022 trafiłem do GKRPA (wbrew swej woli) tam dostałem namiary na terapeutkę uzależnień. Do niej zacząłem chodzić dobrowolnie choć wtedy jeszcze bez przekonania. W marcu nastąpiło największe w moim życiu bagno. Pierwsze i wierzę, że ostatnie. Szczegóły pominę. Jednak to właśnie ona (też Małgosia) wyciągnęła mnie z tego. Do dziś kiedy tylko mogę spotykam się z nią w soboty. Ona z kolei namówiła mnie na mitingi. Na które do dziś chodzę co dwa tygodnie.
Od marca wiem już, że nigdy nie będę mógł powiedzieć, że swój alkoholizm kontroluję, bo moje autko zaliczyło grubego dzwona z przydrożnym drzewem. Nie wszyscy takie coś przeżywają. Dla mnie to już drugi taki dzwon w życiu. Ten pierwszy był 11 lat temu (prawdziwy wypadek samochodowy) i tez cudem przeżyłem. A jakie jest powiedzenie? Do trzech razy sztuka.
Na tą chwilę swoją historią chcę Ci pokazać, że warto walczyć. Tak samo mówię do was wszystkich którzy w ostatnim czasie szukacie tu pomocy, rad i wsparcia! Mysza, Aga, Vera. WarszawaOn1997.

Albo choćby jak ja gdy 29 grudnia się zarejestrowałem by po prostu popisać tylko w okresie międzyświątecznym, wyrzucić z siebie to co kotłowało się w głowie. A może jak z mitingami i spotkaniami z moją Małgosią pozostanę na miesiące :)
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75

Więcej
2023/01/06 21:05 #12 przez malgorzata.83
Nigdy nie przypuszczałam, że to akurat spotka mnie.. Myślałam, że to kontroluje, że w każdej chwili powiem stop.  Alkohol zastępował mi towarzystwo, zabijał samotność, która w ostatnim czasie strasznie mi dokucza.. Dlatego też od tygodnia pochłonęła mnie praca, którą kocham..Zresztą tam też się domyślają , że mam problem.. ale nigdy nie przyszłam do pracy pijana ani na kacu. Na to nie mogłabym sobie pozwolić. 

Więcej
2023/01/06 21:16 - 2023/01/07 00:15 #13 przez Vera
Małgosiu zachowujesz się identycznie jak ja, ale zdałam sobie sprawę że jak po tej pracy wypijasz np z 2piwa a do tego jeszcze jakiegos drinka a w weekend daje sobie solidnie w palnik (no ale to tylko whisky drink) tylko że np my z mężem potrafiliśmy wypić 0.7 tego w wieczor i nastepnego dnia jechac po nastepne to mi się zaświeciła zarowka
Bo tylko więcej i więcej do tego jak w święta tutaj potrafilam otworzyc wino i SAMA PIĆ W POKOJU jak już wszycy poszli spac to jest na prawdę nie halo
Ostatnia edycja: 2023/01/07 00:15 przez: Alex75 Powód: Połączenie wpisów, możliwa edycja

Więcej
2023/01/06 21:50 #14 przez Vera
Chciałam dziś wejsc na meeting widzialam kilka po godz 18 zabrakło odwagi bo nawet nie wiem jak zacząć rozmowe

Więcej
2023/01/06 22:01 #15 przez malgorzata.83
Ja zawsze piłam w samotności.. raz mniej raz więcej.. a wczoraj we mnie coś pękło..mówię sobie dość. Cierpię ja moja córka..cierpienie nie jest tylko psychiczne ale też fizyczne.. objawy odstawienne są okropne. W tej chwili czuje ból brzucha , pieczenie , ucisk..głowa się robi ciężka.. ale nie , naoewno się nie napije. Wiem , że to by pomogło i zaraz bym się lepiej poczuła, ale muszę przetrwać . Wiem , że noc będzie fatalna. 

Więcej
2023/01/06 22:53 #16 przez Vera
Ja też już nie chcę, dasz radę siedzę i czytam o programie 24godziny może to na początek a potem jakoś pojdzie...

Więcej
2023/01/07 00:18 #17 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Vera, Jeśli chcesz coś dopisać, a wysłałaś już post, to przez 15 minut jest czynny przycisk edytuj. Możesz coś dopisać w tym czasie, nie trzeba wtedy tworzyć posta pod postem

Więcej
2023/01/07 07:48 #18 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Vera, na mitingach bywa po kilkanaście osób albo i więcej. Nie musisz mówić, wystarczy na początek słuchać. 

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.

Więcej
2023/01/07 08:02 - 2023/01/07 08:11 #19 przez Aknum
Aknum odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Hej,
Pamiętam swoje pierwsze tygodnie po odstawieniu alkoholu...pierwsze dni to objawy odstawienne...poty, bezsenność, silne rozdrażnienie i generalnie huśtawka emocjonalna, kołatanie serca..jednym słowem nie było dobrze. Wtedy trafiłam tutaj, zaczęłam pochłanać w internecie wiedzę na temat alkoholizmu, zaleceń trzeźwych alkoholików, czytałam książki o chorobie, zaopatrzyłam się w witaminy ( szczególnie witaminy z grupy B, magnez, potas), dużo piłam wody. Postanowiłam, że choćby nie wiem co, będę się mocno trzymała tych 24 godzin, zrezygnowałam całkowicie ze spotkać towarzyskich gdzie jest alkohol, pozbyłam się z domu całych zapasów, zrobiłam porządki w domu-> powyrzucałam wszelkie puste, pochowane butelki po alkoholu. Teraz jestem w terapii uzależnień i widzę, że jest coraz lepiej. Emocje się wyciszyły, umysł uspokoił, głody mnie już nie męczą mocno. 3 razy w tyg. odpalam sobie wieczorem meeting online, dużo też się ruszam...w trakcie picia i zaraz po odstawieniu, kondycja fizyczna była beznadziejna., teraz śmigam jak mały samochodzik ;)j. Długie i szybkie spacery też korzystnie wpływają na mój stan psychiczny. Niestety u mnie nie obeszło się bez wizyty u psychiatry i leków, ponieważ po odstawieniu zaliczyłam depresję poalkoholową i mocno nasiliły mi się stany lękowe ( które mam od dziecka)...teraz jest dużo lepiej:) . Tobie też może się udać, jak sięgniesz po pomoc, nie musisz być z tym sama. Trzymam kciuki Kobietko:) P.S. też dobijam do 40, nigdy nie jest za późno na zmianę :)
Ostatnia edycja: 2023/01/07 08:11 przez: Aknum
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, Alex75, Krysia 1967, A_niech_to, Adam75, malgorzata.83

Więcej
2023/01/07 11:54 #20 przez malgorzata.83
Vera jak minęła noc ?

Więcej
2023/01/08 08:43 #21 przez malgorzata.83
72 godziny bez alkoholu. Nie mam myśli by się napić. Nadal słabo się czuje, ból brzucha, bol mięśni..codziennie budzę się w nocy kilka razy. czasami myślę ,że bol brzucha spowodowany jest jakaś ciężka choroba.. badałam się i nic nie wykryto. To tylko w mojej głowie, powtarzam sobie... 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin

Więcej
2023/01/08 08:52 #22 przez jankes12
jankes12 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Witaj Małgosiu
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Więcej
2023/01/08 09:00 #23 przez Tomoe
Tomoe odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Cześć Małgosiu. 
Jestem Alicja, alkoholiczka trzeźwa dzięki profesjonalnej terapii i wspólnocie Anonimowych Alkoholików. 

Więcej
2023/01/09 07:34 #24 przez malgorzata.83
Dzień dobry
muszę Wam powiedzieć, że trzymam się.. nie pije. Chociaż wczoraj znowu zakpił ze mnie los.. Wolałam sobie popłakać niż iść się napić.. Wcześniej tak bym właśnie zrobiła.. wszyscy ludzie mnie zawodzą.. ale ja staram się być silna ..
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Waldek

Więcej
2023/01/09 11:57 - 2023/01/09 11:59 #25 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić

... wszyscy ludzie mnie zawodzą.. ale ja staram się być silna ..
Małgosiu   - ja na te zawody uczę się stosować NOWE myślenie. 
Nazywam je moimi oczekiwaniami wobec innych i dlatego można rzec:
to nie ludzie mnie zawodzą tylko ja mam wobec nich oczekiwania, których nie spełniają.
W sporej większości przypadków dochodzę do wniosku, że me oczekiwania są bezzasadne.
Czy mam prawo oczekiwać tego czy owego?
Przecież wcale nie musi być tak jakbym sobie życzył.
Na ludzi wpływu nie mam i nie zamierzam ich zmieniać.
Tam gdzie mam na coś niezgodę i nie mam na to wpływu - powinienem zmienić swoje spojrzenie na sprawę.
Wierz mi Gosiu, daje się sporo rzeczy sobie wytłumaczyć tak, aby nie mieć żalu do nikogo i czuć się OK.
Powtórzę tą naszą mądrość: oczekiwania - źródłem rozczarowań.
Trzeźwość jest najważniejsza i warto dla niej na początku "pocierpieć" bez naszego panaceum.
To cierpienie czyni nas alkoholików mocniejszymi, a z czasem gdy rozwiniemy w sobie trzeźwy styl myślenia
- nie będzie już bolało w ogóle. Powoli dojdziemy do zadziwiającego pytania:
czemu ja w ogóle piłem? - przecież można nie pić. 
I tego Ci w perspektywie życzę.
Dzisiaj - jestem mądrzejszy mądrością innych. 
Pozdrawiam ciepło. 
Ostatnia edycja: 2023/01/09 11:59 przez: andrzejej
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75, marcin, Krysia 1967, Aknum

Więcej
2023/01/11 10:19 #26 przez malgorzata.83
Witam
Znowu mnie dopadl zespół odstawienny.. drżenie całego ciała, wysokie ciśnienie, kołatanie serca.. ogólne rozbicie... Nie wiem co robić 

Więcej
2023/01/11 11:16 #27 przez darek70
darek70 odpowiedział(a) w temacie Chcę się zmienić
Profesjonalny detoks!

Nikt tu nie jest w stanie zweryfikować, czy twój stan nie zagraża twojemu życiu! 

D. 

"Everything is gonna be alright"
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, malgorzata.83

Więcej
2023/01/11 17:47 #28 przez malgorzata.83
Już jest lepiej.. dodam tylko że nie piłam..
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, marcin, Krysia 1967