Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Znowu upadłem.

Więcej
2022/09/23 10:08 #1 przez Krzysiek K
Znowu upadłem. was created by Krzysiek K
Witam. Jestem 56 letnim alkoholikiem niestety. Tak stwierdził kiedyś terapeuta. Tyle razy sobie mówiłem,że ta trucizna szkodzi,niszczy moje zdrowie i szarpie nerwy rodzicom,partnerce. Biorę też leki na serce i antydepresant. Modliłem się do Boga o wytrwanie w trzeźwości,jakiś czas było dobrze. Jednak jakiś stres z powodu okropnego typa obok domu,i reakcji policji nieodpowiedniej oraz rozstanie z partnerką po wspólnym pięknym lecie( na jakiś czas tylko mam nadzieje- mieszka daleko,praca teraz w Niemczech) spowodowało Stany nerwicowe,przygnębienia,i niestety zapilem znowu aż przez 2 i pół dnia. Tak żałuję,bo mecze się teraz,strucie straszne,kolejny dzień zmarnowany. Boje się iść na grupę są,kiedyś nieco chodziłem. Mam nerwicę lękowa,pragnę spokoju. Pomagam też rodzicom,a ja durny przez atak szatana zapilem. Mama jest chora,ojciec utrzymuje to wszystko. Ja w opiece seniora już nie pracuje od 3 lat,oszczędności się kurczą. To też stres. Będę musiał jechać znowu,a to duży wysiłek. Partnerka pracuje w opiece,wróci w połowie października. Te cudne,gorące lata,nasze wojaże,plaże,morze się nagle skończyło. Tak bym cofnął czas. Zostały piękne zdjęcia,wspomnienia. Tak szybko minęło.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, Anisa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/09/23 10:29 #2 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Witaj Krzysiek na forum 

Dobrze, że jesteś i szukasz pomocy. Myślałeś o terapii, AA?
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krzysiek K

Więcej
2022/09/23 10:58 #3 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Krzysiu   dobrze, że jesteś. 
Znalazłeś sobie usprawiedliwienie i co gorsza na chwilę uwierzyłeś, że masz powód do napicia. 
Oszukałeś sam siebie, bo wiesz doskonale dzisiaj, że świata dookoła nie zmienisz.
Może pójdź znowu na grupę AA. Ja myślę, że potrzeba Ci dzisiaj kontaktów z ludźmi i naładowania "akumulatorów".
Nie szukaj  powodów na nie. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Aknum, Krzysiek K

Więcej
2022/09/23 11:39 #4 przez Krzysiek K
Krzysiek K odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Dziękuję serdecznie za odpisy,porady. Myślę o pójściu na AA. Mam jakies lęki,ale tam są pomocni ludzie. Wpierw poczytam tu forum,poradzę się. Jest też mityng online pewnie. Okropnie się czuję. Psychicznie i fizycznie. Struty organizm. Czemu nie pomyślałem ,że taki będzie skutek przed piciem? Teraz tak cierpię za to. Leczę się kroplami nasercowymi,vitaminy, leżę.  Muszę podgrzać obiad rodzicom. Tak ich znów zawiodłem. Dzwonila przyjaciółką,też ma ciężko w pracy,wraca za 10 dni. Tak daleko jest.

Więcej
2022/09/23 12:33 #5 przez Jajo-Bajo
Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Cześć KrzysiekMyślę, że najbardziej to zawiodłeś siebie samego. 
Przynajmniej ja bym się tak czuł.
W końcu jestem trzeźwy dla SIEBIE.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.
Grunt to się nie poddawać i próbować. 
​​​​​​

Więcej
2022/09/23 13:53 - 2022/09/23 14:00 #6 przez jerzak
jerzak odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.

Myślę o pójściu na AA.
Witam.
Mitingi: Grupa "Spotkanie u Billa" Dziś 23.09.2022r. Godzina 20: 00
Link; discord.gg/DMDuHrb
aa@aa.org.pl
Spokojnego popołudnia wieczoru.
Jerzy alkoholik.

"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze" Seneka

Gdzieś we wszechświecie
Ostatnia edycja: 2022/09/23 14:00 przez: jerzak

Więcej
2022/09/23 17:55 #7 przez jankes12
jankes12 odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Witaj Krzysiek
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie pije

Więcej
2022/09/23 18:18 #8 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Witaj Krzyśku  .
Słuchaj,stało się,czasu nie cofniesz,ale masz szansę na lepsze jutro,wyciągnij wnioski z tego co się stało podnieś się,jesteś potrzebny rodzicom.Dzisiaj pij dużo wody,musisz nawodnić się,może nie odrazu,ale jak nie sięgniesz już po alkohol,gwarantuję Ci,że małymi krokami,będziesz zauważał poprawę,organizm zregeneruje się,lęki powinny ustępować.
Dobrze,że jesteś tu,poczytaj co pomaga innym,może znajdziesz coś dla siebie,odważysz się pójść dalej po pomoc.Tak od teraz możesz wejść na mitingi online, są o różnych godzinach,na dzisiejszą Twoją duszę mogą zadziałać jak balsam,wiem to z autopsji.
Gdyby coś się działo(bierzesz poważne leki),nie wahaj się dzwoń po pogotowie,uważaj na siebie 
Jestem Krysia alkoholiczka 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Emma, Krzysiek K

Więcej
2022/09/23 18:18 #9 przez krzysiek
krzysiek odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Witaj na Trzeźwym Szlaku No było Miło i Przyjemnie a to co się Stało to Samo się nagle ot tak znienacka nie Stało ? Powiedz co robiłeś dla utrwalenia Abstynencji i Trzeźwienia??? Jak Walczyłeś o Siebie coby być Trzeźwym??? Terapia??Mitingi?? Grupy Wsparcia???
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, jerzak, Emma

Więcej
2022/09/23 19:15 #10 przez Krzysiek K
Krzysiek K odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Dzięki. Ka,dr słowo wsparcia jest ważne. Już nie ta samotność. Dzwonila partnerka. Też wymaga trzeźwości. Damy radę,modlitwa,siła w nas. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967

Więcej
2022/09/23 19:42 - 2022/09/23 19:46 #11 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Krzysiu,modlitwa dla mnie też bardzo pomaga a na początku,to już jestem pewna,że modlitwa dała mi nadzieję i wiarę do działania,ale działać już musiałam sama.Najpierw,próbowałam z samym forum i mitingami i to był bardzo dobry dla mnie początek,ale dzięki też forum,przekonałam siebie,że to za mało i poszłam po pomoc do poradni uzależnień,nie odrazu,bo jak przyszłam tu,to nawet przez myśl nie przeszło mi,że pojdę kiedyś do poradni ,ale poszłam w 11 miesiącu trzeźwości i to była kolejna dobra dla mnie decyzja.Życzę Ci dobrych wyborów,może partnerka weźmie przykład z Ciebie
Ostatnia edycja: 2022/09/23 19:46 przez: Krysia 1967

• Mateusz29l
2022/09/24 04:44 #12 przez Mateusz29l
Mateusz29l odpowiedział(a) w temacie Znowu upadłem.
Siema Krzysztof, jesteś tutaj z nami i rozumiesz swój problem. Wszyscy tutaj jesteśmy równi wobec problemu. Róznice lat, zawodów itd. itd. Ale nie poddajemy się, wspieramy i idziemy do przodu. Zapamiętaj te dni kiedy zapiłeś i teraz źle się czujesz oraz skrupulatnie przypominaj w momencie, kiedyś znów będziesz chciał sięgnąć po alkohol. Z tego co czytałem napiłeś się, bo napięcie i stres wzięło górę, ale jak widzisz czujesz się jeszcze gorzej? Alkohol nie załatwił magicznie problemu, dał Ci tylko złudną ulgę na chwile. Ja wszystkie swoje problemy dopiero kroczek po kroczku rozwiązałem na trzeźwo. Wiadome jest, że sama abstynencja nie przyniesie jakiś łask od losu, bo to trzeba spiąć tyłek i robić coś z tym. W każdym razie tylko w pełni sprawny umysł, który nie jest truty alkoholem ma siłę na walkę. Na pewno też wiele lęków mija w momencie, kiedy przestaje się pić, w zależności jakie było ich podłoże.
Pozdro Krzychu, nie łam się i pamiętaj, że jesteśmy z Tobą