Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Emma

Więcej
2022/09/04 06:28 #1 przez Emma
Emma was created by Emma
Chyba to jest miejsce gdzie założę nowy wątek. Jeśli coś namieszam, to z góry przepraszam:) mam 43 lata, jestem ucieczkowa,  alkohol ostatnio. Nie piłam 3 lata, bylam na terapii, jest mi znane aa. Trzymam się teorii halt, ale terapia nie pomogła, nadal nie myślę trzeźwo, uciekam. Dużo wyjeżdżam,  nie pójdę na terapię stacjonarną, szukam czegoś online. Wsparcia i docelowo terapii, mechanizmy znam, wiem co mi jest i wiem że sama sobie nie poradzę. Czy możecie mi coś polecić? Nie piję dziś, to hasło mnie skierowalo na te stronę. Dobrego dnia.  
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, kubek3city, Krysia 1967, dzordzklunej, Waldek, Liddka, Krzysiek K

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/09/04 06:55 #2 przez Liddka
Liddka odpowiedział(a) w temacie Emma

Ja nie mogę 
On może 
Pozwolę Mu 
Liddka alkoholiczka 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Emma

Więcej
2022/09/04 06:57 #3 przez jerzak
jerzak odpowiedział(a) w temacie Emma
 Witam. Jerzy alkoholik. 

"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze" Seneka

Gdzieś we wszechświecie

Więcej
2022/09/04 07:09 #4 przez Emma
Emma odpowiedział(a) w temacie Emma
Stoicyzm staram się praktykować:) jakoś nie zrozumiałam odpowiedzi Lidki. Jerzy,  rozumiem,  chcę żyć nie pić ale jak szukam w necie to nie wiem gdzie uderzyć.  Stacjonarnie w Warszawie byłam na terapii,  zmieniam miejsce pobytu co 2-3 tygodnie dlatego próbuję się dowiedziec czy może mogę mieć wsparcie on-line. Tutaj już widzę że jest grupa wsparcia,  super.  A terapia online? Ktoś coś? 

Więcej
2022/09/04 07:12 #5 przez Waldek
Waldek odpowiedział(a) w temacie Emma
Witaj Emmo na forum fajnie że Jesteś z nami.
Mówisz,że znasz AA,że przeszłaś cykl terapeutyczny,wiesz co to jest HALT...a więc wiesz dużo na temat choroby alkoholowej...i to jest bardzo dobrze...
Bardzo proste rozwiązanie w tej kwestii proponuje Program AA-uznać swoją bezsilność wobec alkoholu-a więc zaprzestanie z nim jakiejkolwiek walki i zapragnienie trzeźwego życia.To jest pierwszy krok pozwalający wejść na drogę osiągania trzeźwości.Ja Program AA stosuję w moim życiu od początku...i do dzisiaj jestem trzeźwy...
Życzę Tobie Emmo Powodzenia i Konsekwencji w Działaniu
Jestem Waldek alkoholik.

"Nie zginiesz w tłumie póki jeszcze umiesz...przystanąć, gdy zaśpiewa ptak"...

Więcej
2022/09/04 07:21 #6 przez Liddka
Liddka odpowiedział(a) w temacie Emma
To są w skrócie trzy pierwsze kroki z 12 kroków programu AA. 
Program można realizować online chociaż dla mnie to było za trudne. Potrzebowałam kogoś oko w oko , kto wytlumaczy mi jak to działa. Potrzebna była interakcja i naprostowanie mojego chorego myślenia. 
W chwilach  oczywiście można online,  można korzystać z tego super fora ale to trochę inna relacja. 
Sama wstydziłam się stacjonarnych spotkań ale to jedno z lekarstw,  w sumie vardzo skuteczne. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin

Więcej
2022/09/04 07:21 - 2022/09/04 07:40 #7 przez Emma
Dziękuję Waldku.  Super że nie pijesz i że napisałeś o aa. Bywalam na mitingach ale faktycznie nic więcej nie zrobiłam. Nie mam łaski wiary,  straciłam 3 bliskie osoby, kościół zawiódł,  nie mam w sobie wiary ale taktycznie,  są programy, mogę pójść do aa z innym nastawieniem. 

Ok, teraz rozumiem:)
Ostatnia edycja: 2022/09/04 07:40 przez: Alex75 Powód: Połączenie wpisów, możliwa edycja
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Waldek

Więcej
2022/09/04 07:36 - 2022/09/04 07:42 #8 przez jerzak
jerzak odpowiedział(a) w temacie Emma

Jestem po terapii dla osób uzależnionych od alkoholu, po "zrobiłem" indywidualną  dla DDA. w trakcie pierwszej terapii; najpierw to co najważniejsze -  zacząłem uczęszczać spotkania AA.- ma program zdrowienia. Jestem trzeźwy kolejne 24 godziny, co ułożyło się w kilka lat abstynencji. 
Szukałem każdego sposobu by odzyskać siebie dla siebie - robiłem wszystko by to osiągnąć. Potrzebna była determinacja , pokora, cierpliwość i konsekwencja.
 To moje doświadczenie, nim się chciałem podzielić.
Spokojnego dnia.
"Ktoś coś"
Grupa "Spotkanie u Billa"
Link:    discord.gg/DMDuHrb
aa24.pl/pl/mityngi-on-line

"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze" Seneka

Gdzieś we wszechświecie
Ostatnia edycja: 2022/09/04 07:42 przez: jerzak
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Emma

Więcej
2022/09/04 07:39 - 2022/09/04 07:45 #9 przez Emma
Zerkam na inne wątki i teraz w sumie myślę że źle zadalam pytanie? Nikt mi nie poda namiaru na terapię bo nie reklamujemy, tak? 

Dziękuję. Też staram się zrobić wszystko.  
Ostatnia edycja: 2022/09/04 07:45 przez: Alex75

Więcej
2022/09/04 07:44 - 2022/09/04 07:47 #10 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Emma
Witaj Emma na forum 

Spis mityngów AA online znajdziesz tutaj:

aa24.pl/pl/mityngi-on-line

Nie reklamujemy prywatnych ośrodków ale gdybyś udała się do najbliższego ośrodka leczenia uzależnień NFZ może mieliby jakieś informacje o terapiach online.

Jeszcze mam techniczną prośbę abyś nie pisała posta pod postem kiedy nie upłynęło 15 minut od wpisu i można go edytować. Wtedy jest czas na dopisanie albo poprawienie czegoś.

Edit 
Na forum nie ma możliwości indywidualnej odpowiedzi więc kiedy wciskasz przycisk "odpowiedz" pod kolejnymi postami tworzą się takie osobne wpisy. Jeśli chciałabyś zaznaczyć do kogo się odnosisz można użyć nick tej osoby.
Ostatnia edycja: 2022/09/04 07:47 przez: Alex75 Powód: Dopisanie

Więcej
2022/09/04 07:56 #11 przez Emma
Dzięki.  Spytam w NFZ choć BARDZO nie lubię. Rozumiem że od strony technicznej zawalam, postaram się.

Więcej
2022/09/04 07:59 #12 przez Andrzej alkoholik
Andrzej alkoholik odpowiedział(a) w temacie Emma
Cześć. Skoro wiesz już czego oczekujesz/chcesz. Pozostaje już tylko wybór odpowiedniego terapeuty z którym znajdziesz "wspólny język" terapia on-line jest spoko (ale to nie to samo co fizycznie usiąść i pogadać) nie ogranicza wyboru! Jest kilka portali gdzie są opinie o terapeutach. A czy terapeuta będzie prywatnie czy na NFZ nie ma znaczenia. Znaczenie ma doświadczenie i podejście do pacjenta/klienta. Życzę byś znalazła kogoś z kim praca (sesje) będą przyjemnością. To możliwe.
Pozdrawiam serdecznie.

Więcej
2022/09/04 08:09 #13 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Emma
Cześć Emmo  .
Trzy lata abstynencji,to spory czas,więc znasz życie na trzeźwo.Teraz wyciągnąć wnioski ,wrócić do trzeźwości i szukać sposobu na utrzymanie trwałej trzeźwości,dla mnie pomaga program 24 h,HALT, terapia, mitingi online i zmiana podejścia do życia.Według mnie,czy terapia pomoże,to dużo zależy od nas samych,od nastawienia i podejścia do niej.
Życzę Ci Emmo,żebyś znalazła najlepszą drogę dla siebie,trzymam kciuki  .
Jestem Krysia alkoholiczka. 

Więcej
2022/09/04 08:21 #14 przez Emma
Dzięki.  Zwrócono mi uwagę że źle odpisuje,  mam nadzieję że teraz jest ok. Ja bardzo dużo wyjeżdżam i dlatego szukam pomocy online,  czegoś więcej niż aa. Nie piję dziś,  trzymaj się:)
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75, Krysia 1967

Więcej
2022/09/04 08:28 #15 przez krzysiek
krzysiek odpowiedział(a) w temacie Emma
Witaj na Trzeźwym Szlaku

Więcej
2022/09/04 08:31 #16 przez Emma
Pozdro:) dziękuję za reakcję. 

Więcej
2022/09/04 10:17 #17 przez jankes12
jankes12 odpowiedział(a) w temacie Emma
Witaj Emma
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Więcej
2022/09/04 10:25 #18 przez Emma
Dziękuję. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jankes12

Więcej
2022/09/04 11:02 #19 przez Aknum
Aknum odpowiedział(a) w temacie Emma
Cześć Emma,
Jak w piszesz w wyszukiwarce terapia uzależnień online to wyskoczy Ci masa tego...z tymże to w większości są płatne sesje.

Więcej
2022/09/06 02:35 #20 przez Emma
Dzień dobry.  Przejrzałam forum. Bardzo dużo się dowiedziałam. Przede wszystkim o reakcjach, których nie rozumiałam, co budziło mój lęk. Kurczę, faktycznie wszyscy mamy te same etapy. Dzielenie się doswiadczeniem pomaga. 
Wypiłam ostatnio ze świadomością że nie chcę i dziś nie piję pomaga, ale najbardziej pomogły mi posty o użalaniu. Czyli jeszcze tkwię w iluzji. Trzymam się mocno tego, że z każdym dniem będzie lepiej ale nie poszłam na terapię. Przerosła mnie ilość "ofert", i przerosło złe samopoczucie. Tak, przede wszystkim sobie dowalam. Jeszcze kilka dni i mam nadzieję odzyskać wolę i ruszyć w tym trzezwieniu z lżejszą głową.  No ciężko jest. Nawet bardzo. Dziś nie wypije. Trzymajcie się. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak

Więcej
2022/09/06 11:54 #21 przez Arbuz
Arbuz odpowiedział(a) w temacie Emma
Cześć 
ja mam terapeutę online. Niestety płatnie, ale traktuję wydaną kasę jako inwestycję w swojej zdrowie, życie.
Ja zrobiłam tak, że wyszukałam w necie kilka telefonów i zadzwoniłam do kilku terapeutów. Wybrałam tego, z którym najlepiej mi się rozmawiało. I jak dotąd same plusy . Działaj 

Więcej
2022/09/06 14:31 #22 przez Emma
Dzięki Arbuz.  Zaczęłam dzwonić. Trochę się boję zniechęcenia przez deb..I, już przez to zrezygnowałam A dzięki forum wiem,  że nie tylko ja. Także ok, nowa próba dania szansy terapii. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, Arbuz

Więcej
2022/09/06 15:19 - 2022/09/06 15:32 #23 przez siwy
siwy odpowiedział(a) w temacie Emma
Chyba dania szansy sobie.
Dla terapii to kompletnie bez znaczenia jak sobie poradzisz na terapii, dla Ciebie jak Ty sobie na niej poradzisz może mieć kluczowe znaczenie.
Zatem daj sobie szansę.
Mądrych wyborów.

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2022/09/06 15:32 przez: siwy
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, dzordzklunej, Emma

Więcej
2022/09/06 15:31 #24 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Emma

Ja bardzo dużo wyjeżdżam i dlatego szukam pomocy online,  czegoś więcej niż aa.
Witaj Emmo 
Jeśli dużo wyjeżdżasz to jednak rozejrzyj się też za mitingami w realu - jest ich naprawdę sporo:
aa24.pl/pl
Na smartfona masz też aplikację "Meeting Guide", która pomaga znaleźć najbliższy Twej aktualnej lokalizacji GPS
miting AA wraz z adresem i odległością w linii prostej.
Uważam, że odbiór rzeczywisty po kilkakroć bogatszy niż on-line i bardziej "działa" i dociera. 
Nie powinnaś mieć oporów, bo ponoć chodziłaś. 
Jestem alkoholikiem. 

Więcej
2022/09/07 02:20 #25 przez Emma
Jest apka zainstalowana i w trasie miting online. Jest też mnóstwo nowych doznań na trzeźwo także powinno być ok.  Przewrotne chorobsko.  Wczoraj moja Mama była pijana jak ze mną rozmawiała. Ojciec wziął jej stronę. Ja niepotrzebnie się unioslam. BARDZO.  Niby jedno piwo ale ona nie jest uzależniona, ja tak. Dobrego dnia. Dziękuję, że nie jestem sama.  Nie piję. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, jerzak, Krysia 1967, Waldek

Więcej
2022/09/09 01:16 #26 przez Emma
Hej. Nie raz kupilam, zaczęłam,  wylalam. Ktoś tu kiedyś pisał o "alergii", opuchnieciu-wszystko się zgadza. Mechanizmy z emocjami i ciałem - wszystko to samo,  czas ze strachem, uzalaniem się. Mam taką obserwację,  te 3 lata temu potrzebowalam sporej ilości, potem jakiejkolwiek,  jakby projekcja, że  wiem co będzie i jest.

Terapia on-line słaba, szukam dalej. Serio, szkoda, bo mnie to blokuje. Jestem szczera, używam słów,  które myślałam, że jako kod znany osobom obytym z uzależnieniem będą kluczem a nie są.

Czy ktoś może mi proszę podpowiedzieć czy i gdzie znajdę wątek osoby, która bardzo źle wyglądała po zapiciu i przez to miała jazdy? Mam wrażenie, że nie o ilość chodzi a o sam fakt. Wiem, nie mogę, wiem, pić dużo wody i być uważnym.  Przyjąć, że to minie. W sumie zamiast być dumna że wylalam skupiam się na wyglądzie i na tym, że ktoś się domyśli. Czytalam Wasze podobne opisy-w skrocie: chora glowa, dusza, nie pić, działać. Umysł nie jest tak silny żeby generować opuchlizne, więc co to za zmiany w ciele i jak sobie pomóc jeszcze? Higiena życia i regularność = czas.

Dziś nie piję, a w sklepach obok ustaliłam, że proszę żeby mi nie sprzedawać. Możliwe, że pożałuję łatki, ale tyle doraźnie bylam w stanie wymyślić.

Zaraz nowy dzień - powodzenia w Waszych krokach na szlaku trzeźwości. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, marcin, Krysia 1967, Waldek

Więcej
2022/09/09 05:12 - 2022/09/09 05:28 #27 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Emma
Myślę Emmo,że poczatek dla każdego nie był łatwy,choć dla każdego inny.Ja na początku bardzo skupiałam się na tym,żeby nie pić,chciałam wogóle nie pić,ale po każdym upadku  myślałam  ,że to raczej juz niemożliwe,więc w trudnych momentach,przychodziła myśl,niechby nawet zrobić przerwę dłuższą,to dla wątroby i organizmu ,to już jakaś ulga.Też czytałam tu nie sięgać po alkohol,pić dużo wody i być uważnym,no i te 24 h. Wiem,że to banalne,ale naprawdę te 24 godziny mają moc,chyba właśnie one najbardziej mi pomogły,chociaż kilka razy na początku złamałam tę zasadę,to ciągle do niej wracałam .W końcu skupiłam się  na tych 24 h,nie na tym ,żeby nigdy już nie pić,tylko właśnie na tych 24 h, i tak mam do dziś ,chociaż dziś już bez tej obsesji.Staram się,żeby każdy dzień przeżyć możliwie jak najlepiej,każdego dnia zrobić coś dla siebie,,nie zapominać o sobie.
Dobrze,że pozamykałaś sobie furtki w okolicznych sklepach ,ale wiesz,że to zależy dużo od Ciebie i oby głowa pozamykała też furtki na te wszystkie sklepy oddalone też .
Emmo też Ci życzę miłego dnia i powodzenia w trzeźwości  .
Ostatnia edycja: 2022/09/09 05:28 przez: Krysia 1967

Więcej
2022/09/09 10:00 - 2022/09/09 10:03 #28 przez Ada1906
Ada1906 odpowiedział(a) w temacie Emma
Hej
Myślę, że każdy kto swoje wypił i wciąż nadużywa, następnego dnia wygląda źle i puchnie. Zwłaszcza po 40-ce, jak my. Wykonać podstawowe badania, transaminazy, kreatyninę, TSH, Coś na wątrobę nawet ostropest, , słaby lek odwadniający, zero trucizny i wszystko wróci do normy.
Tego Ci życzę
Dziś nie pijemy
Ostatnia edycja: 2022/09/09 10:03 przez: Ada1906

Więcej
2022/09/09 13:26 #29 przez Aknum
cześć,
opuchlizna w końcu zejdzie, ale ile się wlało w siebie % też swoje robi, w sensie alkohol ma masę pustych kalorii, człowiek tyje po nim jak szalony (przynajmniej ja tak miałam), potrzeba czasu, żeby organizm się zregenerował.

Więcej
2022/09/10 01:24 #30 przez Emma
Dzięki Ada, Aknum, Krysiu.  
Nie piję,  a wyglądam oj słabo nadal. Dziękuję że odpisalyscie. Dużo dla mnie znaczy Wasza obecność. Mysle, po przeczytaniu roznych wątków, ze z tym wyglądem to też nadal pijane niestety myslenie czyli jeszcze długa droga przede mną zanim skupię się na tym co serio jest ważne. Dobrego dnia! Dziś sprzątanie,  przerasta mnie to ale wreszcie siły znów mam. Jeszcze kilka godzin na sen. Btw.  W samolocie wino za free,  upici Irlandczycy, na legalu, w ramach biletu, serio mamy wybór ale dostęp czasem mam wrażenie jest zbyt łatwy. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967

Więcej
2022/09/10 03:10 #31 przez freelander
freelander odpowiedział(a) w temacie Emma
Wygląd wróci do normy. Gorzej z głową, tutaj odbudowa trwa zazwyczaj dłużej.

Człowiek staje się legendą nie dzięki temu, co wie, ani dzięki temu, co osiągnął, ale za sprawą celów jakie sobie stawia - H. Kissinger, "Świat odbudowany: Metternich, Castlereagh i problemy pokoju 1812-1822."

Więcej
2022/09/10 06:11 #32 przez Aknum
Emma,
możesz pomóc organizmowi się szybciej regenerować. Kup witaminę B complex, najważniejsza tu jest witamina B1 i 6, potas, dużo magnezu, omega 3...to wszystko pomoże organizmowi, szczególnie układowi nerwowemu i mózgowi szybciej dochodzić do siebie. Pij dużo wody, jak dopadnie Cię głód alkoholowy, możesz zjeść coś słodkiego...to tak na początek. Uzależnienie psychiczne to już działka terapeutów i AA. Dobrze poznać mechanizmy jakie alkoholizm wytwarza w naszym umyśle. Polecam Ci książki Wiktora Osiatyńskiego, są cienkie i dostępne w internecie od ręki. Generalnie na yt można znaleźć całe wykłady na temat alkoholizmu i pełno porad, jak sobie radzić na początku. Dzisiaj nie pijemy:)

Więcej
2022/09/12 06:11 #33 przez Emma
Wdrozylam nawadnianie i witaminy. Dziękuję że jesteście. Nie pijemy.  Dobrego dnia!
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek

Więcej
2022/09/12 18:41 #34 przez Ada1906
Ada1906 odpowiedział(a) w temacie Emma
Nie pijemy.
Trzymaj się Emma

Więcej
2022/09/12 21:14 #35 przez Emma
Dziękuję.  No nie pijemy. I mocno trzymam za Was kciuki.  Nie umiem jeszcze aktywnie pomagać innym tutaj, jakąś okropną pustkę czuję i mam wrażenie ze jestem najgorszym człowiekiem na świecie (ale książki z tego nie będzie- żarcik taki...). Wasze niby proste rady dużo mi dały. Wiem, nie obiecywać,  ale zaczynam mieć nadzieję. Kłaniam się nisko i tule mocno. Zapilabym gdyby nie Wy. Przejrzalam wątki o nadkontroli rodziny,  osób młodszych ode mnie, ale mocno  dorosłych, i to też dało mi do myślenia. Serio, więcej stąd wniosłam niż myślałam.  To ma sens. Trzymajcie się.  Dziś pierwszy raz zaczęłam inaczej patrzeć na gada - szkodzi nie koi, nie kupiłam, nie otworzyłam butelki żeby ze wstretem potem wylać A jak pisałam to właśnie robiłam- mocne, drogie upodlenie najlepiej. Jest jeszcze problem ze snem ale tbl nasenne odpadają, na drugi dzień zjazd mnie przerasta. Higiena wróci, przedstawię myślenie i wróci. Yt też ma sens,  każda forma kontaktu z Tymi którzy rozumieją. Przespanej nocy. Mam nadzieję,  że ci w zwatpieniu po tych słowach dostaną trochę otuchy. A ci trzezwi poczują ze naprawdę będąc tu robią masę dobrego. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, MatiX83, Ada1906