Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

Więcej
2022/09/02 22:06 #71 przez Jajo-Bajo
Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Panie dromaxMoże ludzie mają już dość tego kościelnego
prania mózgów, wciskania się wszędzie gdzie kasa i władza, manipulacji i zakłamania?
Może to sami księża pchaniem łap w dziecięce majtki i w kieszenie dorosłych wywołują większości normalnych ludzi wstręt do tej instytucji?
A może po prostu ludzie się wykształcili zaczęli myśleć i przestali wierzyć w prawdy objawione głoszenie z ambony?
Miłego weekendu

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Andrzej alkoholik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/09/02 23:21 #72 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

dromax przyszedł na forum i dzieli się swoim doświadczeniem, opowiada o sobie, co mu pomogło. Nikogo nie namawia, żeby szedł jego drogą. 

Andrzej, Jajo-Bajo, MatiX83, jeśli nie podzielacie jego poglądów to nie czytajcie, nie udzielajcie się w tym wątku i nie piszcie komentarzy, które nic nie wnoszą. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, krzysiek, marcin, Waldek

Więcej
2022/09/03 05:42 #73 przez Andrzej alkoholik
Andrzej alkoholik odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Alex.. Gdybym ja otwarcie opisał co mi pomogło, jakie mam doświadczenie i jaką idę drogą. Ban murowany.. Autor wątku to znajomy królika, już nawet oficjalnie wiadomo którego, tego co się zna na wszystkim.. Tak więc "jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one" 

A naczelny filozof tego forum, dalej płacze w swoim wątku (: Biedactwo.. 

Ja osobiście z lubością patrzę, jak po 2000 lat wreszcie ludzie nawet w polszy, dostrzegają czym to wszystko jest. Mam ogromną nadzieję że jeszcze za mojego życia zrobię sobie tak jak na zachodzie zakupy spożywcze w zapomnianej świątyni, której nikt już nie chce utrzymywać. 

Tak apropo administracji. Czy starsze wątki które usuniecie z "forum" to te nie wpisujące się w kontent?  (: 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Killgrave, Jajo-Bajo

Więcej
2022/09/03 06:47 #74 przez krzysiek
krzysiek odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Witam O Ludzie i po co Wam to Naśmiewanie z tego czego Nie Rozumiecie Wiara i Kościół Dawały i Dają Nadzieje przez Tysiąclecia chocia co Poniektorzy Wypaczają istotę Wiary i Kościoła poprzez zachowanie niektórych Księży  i Szydzenie moim zdaniem jest tu  nie na Miejscu .Wydaje mi się ze nie spełni się Nadzeja i Marzenia coponiektórych wyznawców Nowoczesnych Ideologii zrobienie z Kościołów miejsc zakupów i Rozrywki .Jeśli jesteś bez Winy to Pierwszy Rzuć Kamieniem??Widzę na co dzień takich co to przestali Pić a już są Najmądrzejsi w każdym Temacie i pouczają Innych jak mają Żyć takie Picie na Sucho
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967, Mysza

Więcej
2022/09/03 08:07 - 2022/09/03 08:10 #75 przez Jajo-Bajo
Alex
Dlaczego uważasz, że mój komentarz nic nie wnosi? Myślę, że dość jasno i prosto wyjaśnia forumowiczowi dromax, dlaczego moim zdaniem bóg z małej litery. 
Krzysiek 
Oczywiście, że w kościołach będą dyskoteki, sklepy itp. Normalna kolej rzeczy. Piszesz o dawaniu nadziei.
Nie zapominaj jaka kosztowna to była nadzieja.
Nadzieja raju po śmierci za poświęcenie swojego całego życia dla dobrobytu klechy.
Zresztą...nie ma co dyskutować po próżnicy. 
Gołym okiem widać kryzys powołań, kryzys mamony itp. Nawet na wsiach kościoły w niedziele raczej pustawe. Przeważają staruszki, emeryci i ludzie po 50. Seminaria się zamykają,
Młodych na szczęście jak na lekarstwo. 
​​​​​​Nie trzeba było wroga zewnętrznego. KK sam się wykończył.
I nie pisz o "zachowaniu niektórych księży" cała ta instytucja od najmniejszej parafii do papieża chroni pedofilów, drenuje nasze kieszenie, manipuluje, kłamie itp.
A swoje pranie mózgów i kształtowanie kolejnej ofiary zaczynają praktycznie od niemowlaka. 
Obrzydliwość 

Ostatnia edycja: 2022/09/03 08:10 przez: Jajo-Bajo
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Andrzej alkoholik, Mysza

Więcej
2022/09/03 08:40 #76 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Jajo-Bajo......bo nic nie wnosi.
Ty krytykujesz Kościół a inni go chwalą. Problem polega na tym, że Forum nosi nazwę Niepijemy a nie co myśle o Kościele.
z takimi wywodami udaj sie na forum katolickie.
Drogę zdrowienia każdy wybiera swoją. Nie podważam Twojej, Ty nie podważaj innych. I będzie to w porządku.

Widze nawet, że budzi się w Tobie proroctwo, bo widzisz dzis to, co będzie w Kościele jutro.
I nie pchaj tych po 50-tce na siłę do Kościoła. To jest tylko wytwór Twojej wyobraźni

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, jerzak, Alex75, marcin, Krysia 1967, Waldek

Więcej
2022/09/03 08:53 - 2022/09/03 08:56 #77 przez jerzak
jerzak odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

I nie pchaj tych po 50-tce na siłę do Kościoła.
To jest tylko wytwór Twojej wyobraźni
Nie pchaj.
Wytwór Twojej wyobraźni.

"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze" Seneka

Gdzieś we wszechświecie
Ostatnia edycja: 2022/09/03 08:56 przez: jerzak
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Waldek

Więcej
2022/09/03 21:22 #78 przez dromax
dromax odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

Panie dromaxMoże ludzie mają już dość tego kościelnego
prania mózgów, wciskania się wszędzie gdzie kasa i władza, manipulacji i zakłamania?
Może to sami księża pchaniem łap w dziecięce majtki i w kieszenie dorosłych wywołują większości normalnych ludzi wstręt do tej instytucji?

Ten wątek robi się antyklerykalny - a mnie przecież nie o to chodziło...te slogany typu "pchanie łap" są już nudne i oklepane.
Normalny człowiek to kto?
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, marcin

Więcej
2022/09/04 03:30 #79 przez Jajo-Bajo
Panie dromaxOdpowiadam na pytanie (żeby potem nie było, że piszę nie w temacie)Moim zdaniem, normalny człowiek na widok pedofila czuje wstręt i obrzydzenie.

Więcej
2022/09/04 06:09 #80 przez Daniel87
Daniel87 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Czytając Twoje kwestie o płakaniu i księdzu Leszku naprawdę zaczynam się zastanawiać czy przesadziłeś z czymś czy raczej zapomniałeś wziąć... I chyba większość odbiorców ma podobne odczucia co ja. Zwłaszcza, że jak widać coraz więcej jest osób (ja reż), które z radością patrzą na upadek zachłannej i stojącej ponad prawem monarchii... Tak czy siak Dromax proponuje, że zamiast wychwalania pana pisz lepiej jak wygladała twoja przygoda z alkoholem, ile czasu i ile piłeś a wątki religijne dawaj jako smaki jako tą silę wyższą która ci pozwoliła zerwać z nałogiem. Póki co to wynika, że można pójść na niedzielną msze i będziesz uleczonym :) - to ja zaraz się zbieram! 

Więcej
2022/09/04 07:18 #81 przez Andrzej alkoholik
Andrzej alkoholik odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Widzisz "bezstronna" administracjo.. Nie jestem sam w swoich poglądach (:  Tak więc jeszcze trochę tu zostanę. Na szczęście są jeszcze zdrowo myślący ludzie (:  To wasze szczucie powoduje, że albo siedzą cicho, albo odzywają się kiedy już naprawdę się ulewa.. 

Dzięki Panowie! Udanego dnia! 

Więcej
2022/09/04 08:35 - 2022/09/04 08:37 #82 przez krzysiek
Witam a miało być  Co Mi Pomaga w Trzeźwieniu a Co Mi Przeszkadza a zrobił się AntyKościelny Jad i Widać tych Wytrzeźwiałych Pełnych Tolerancji Mistrzów Jadu Domyślam się jaką Preferują Stację Telewizyjno Radiową .Pozdro z Pogodo Trzeźwego Tolerancyjnego Ducha
Ostatnia edycja: 2022/09/04 08:37 przez: krzysiek

Więcej
2022/09/04 11:05 #83 przez dromax

ile czasu i ile piłeś a wątki religijne dawaj jako smaki jako tą silę wyższą która ci pozwoliła zerwać z nałogiem. Póki co to wynika, że można pójść na niedzielną msze i będziesz uleczonym :) - to ja zaraz się zbieram! 

Ja tylko odpowiedziałem na zapytanie od POWROTY, a z tzw. PICIORYSU to ja dawno wyrosłem...i nie będę odpowiadał na ironię!
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, darek70

Więcej
2022/09/04 11:12 - 2022/09/04 11:29 #84 przez darek70
darek70 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Wszelkim krytykom autora watku, moze nalezy przypomniec, ze jednak 30 letni okres abstynencji swiadczy o znalezieniu skutecznej metody na opanowanie choroby alkoholowej, czy ona sie komuś podoba czy nie !

Warto pamietac, ze w sumie tez o to chodzi, w zalozeniach tego poratlu, o nie picie, gdy to bylo lub jest dla kgos problemem. 
Alkoholik przestej picie czesto wiele razy, ale malo komu udaje sie pozostac w tym stanie na dluzej i znalezc na to skuteczny sposob !

D.

"Everything is gonna be alright"
Ostatnia edycja: 2022/09/04 11:29 przez: darek70
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, jerzak, Alex75, marcin, Krysia 1967, dzordzklunej, Waldek, Mysza

Więcej
2022/09/04 14:19 - 2022/09/04 14:20 #85 przez dromax

Wszelkim krytykom autora watku, moze nalezy przypomniec, ze jednak 30 letni okres abstynencji swiadczy o znalezieniu skutecznej metody na opanowanie choroby alkoholowej, czy ona sie komuś podoba czy nie !

D.
Chciałem rozwijać wątek ale kilku zaczęło robić sobie śmichy...chichy i wchodzić w antyklerykalizm. Więc chyba daruję sobie!!!
Ostatnia edycja: 2022/09/04 14:20 przez: dromax

Więcej
2022/09/04 16:53 #86 przez dzordzklunej
dzordzklunej odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Hej Dromax!Naprawde jeszcze Cie irytuja takie zwroty po 30 latach trzezwienia?Nie to nie jest sarkazm ani ironia,jak to jest w desideracie "krocz spokojnie wsrod zgielku..."Ja tam luzuje rajty na takie zaczepki.Mi moze jest nie po drodze z kosciolem jako instytucja,ale jestem Ciekawy Ciebie i Twej drogi trzezwienia,30 lat to kawal czasu wiec moze cus sobie wezme   A tak z ciekawostek pracowalem 5 lat temu z muzulmaninem,wogule pierwszy moj kontakt "na zywo" z wyznawca tej wiary no i w robocie oczywiscie byl polew: Allah Akbar! itp itd,ja duzo z nim pracowalem bylem jego przelozonym i zapytalem sie Go czy ten "Allah Akbar "to nie jest obrazoburcze dla niego,a on mi odpowiedzial ze chlopaki nie rozumieja co to znaczy dla ich wiary i dla niego sa po prostu glupi i to ich problem.Stoicki spokoj z jego strony,a chlopak mial 20 lat i zaimponowal mi ta dojrzaloscia.Pozdrawiam!
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, jerzak, marcin, Waldek

Więcej
2022/09/05 20:44 - 2022/09/05 20:48 #87 przez dromax
DŻORDZUKLUNEY -  założyłem wątek nie po to by wyżywali się tam antyklerykałowie i wszelcy przeciwnicy Kościoła!
 Mnie nie interesuje, który duszpasterz ma jakieś skłonności pedofilskie. Dla moich praktyk religijnych (sakramentów, nabożeństw, Eucharystii, itp...)
nie ma to znaczenia. Pedofilstwo jakiegoś duszpasterza nie ma żadnego wpływu na moje zbawienie!
Nie wyobrażam sobie trzeźwienia bez BOGA! Nie żadnej siły wyższej czy większej lecz konkretnego BOGA _ STWÓRCY!
jeśli chodzi o tego muzułmanina - to nieraz na mityngach AA usłyszałem, by nie używać słowa CHRYSTUS - bo jak przyjdzie muzułmanin to nie spodoba mu się to!
Ale przez 30 lat muzułmanin nie przyszedł...
Ostatnia edycja: 2022/09/05 20:48 przez: dromax
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, jerzak, dzordzklunej

Więcej
2022/11/29 09:16 #88 przez dromax
Ten temat nurtuje mnie i często dopada. 
Jak to jest?

Więcej
2022/11/29 09:26 #89 przez Alex75
Dromax, tutaj jest twój temat proszę abyś nie tworzył nowych. Na forum jest zasada jedna osoba jeden osobisty wątek. Połączyłam je.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Moni74, marcin, dromax

Więcej
2022/11/29 11:28 - 2022/11/29 11:28 #90 przez Stary_Kuń
Stary_Kuń odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
DromaxJ
a mysle, że jak jesteś częścią kościoła, i wspierasz go finansowo to jesteś po części odpowiedzialny za świństwa jakie wyprawiają księża. 
Bo w końcu kto, jak nie wierni dają im pieniądze na łapówki i adwokatów?
A to właśnie umożliwia im bezkarne łamanie prawa.
Ale to tylko moje zdanie. 
Ja tam ich nie sponsoruje i mam czyste sumienie.

Ostatnia edycja: 2022/11/29 11:28 przez: Stary_Kuń

Więcej
2022/11/29 14:37 #91 przez Alex75

DromaxJ
a mysle, że jak jesteś częścią kościoła, i wspierasz go finansowo to jesteś po części odpowiedzialny za świństwa jakie wyprawiają księża. 

Temat, który nurtuje dromax jest zawarty w tytule wątku i nie jestem związany z kościołem:

Czy da się osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, krzysiek

Więcej
2022/11/29 17:41 #92 przez Waldek
Waldek odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

Ten temat nurtuje mnie i często dopada. 
Jak to jest?

Punktem zwrotnym w moim życiu był moment kiedy bardzo zapragnąłem innego,trzeźwego życia bez najmniejszej nawet kropli alkoholu
Wiedziałem,że sam sobie nie dam rady...i udałem się po pomoc do Ośrodka Leczenia Uzależnień gdzie spędziłem dwa miesiące.Tam uzyskałem wiedzę o chorobie alkoholowej,o jej mechanizmach.Tam dowiedziałem się o sobie,że jestem 100% alkoholikiem i o tym,że choroba alkoholowa jest nieuleczalna...a więc,że alkoholikiem pozostanę do końca życia.Dowiedziałem się tam również,że z tą choroba można normalnie,szczęśliwie funkcjonować...pod jednym,podstawowym  warunkiem -uczynić całkowity rozbrat z alkoholem...Dzięki wiedzy o chorobie alkoholowej wiem,że dla alkoholika nie ma powrotu do kontrolowanego picia...i w tej kwestii wiem,że alkoholizm jest nieuleczalny.Wiem również...i to jest dla mnie priorytetem...że można Wyzdrowieć z alkoholizmu-Czynnego alkoholizmu...dzięki stosowaniu w swoim życiu Programu 12 Kroków AA...
Reasumując-Wyleczenie z alkoholizmu-NIE...Wyzdrowienie z czynnego alkoholizmu-TAK...

"...Szanujmy wspomnienia,smakujmy ich treść,nauczmy się je cenić..."

Skaldowie.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967

Więcej
2022/11/29 17:57 #93 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

A to właśnie umożliwia im bezkarne łamanie prawa.

Zgłosiłeś to na policji lub prokuraturze?

Przypominam, że przesłaniem forum jest dzielenie się własnym doświadczeniem 

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.

Więcej
2022/12/01 11:27 #94 przez dromax
Napiszę do ANDRZEJA ALKOHOLIKA.
Wygląda na to, że pozjadałeś wszelkie rozumy! Lubisz tu się poszarogęsić trochę...
Pokazać swój poziom inteligencji itp. A przy okazji popsioczyć i poironizować na wierzących - 
powiedzmy katolików. pewnie w ten sposób podnosisz swój wizerunek.

Więcej
2022/12/01 13:12 #95 przez MatiX83
MatiX83 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Andrzeja alkoholika nie ma już na forum jakieś 3 miesiące,dostał bana za dobre sprawowanie. Dromaxie , Marcin przypomniał jakie jest przesłanie forum więc pomyśl u kogo w głowie są korniki już bezrobotne.Za to Ty podniosłeś tym postem własny wizerunek

31.01.2022r
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Katarzynka77, Alex75, marcin

Więcej
2022/12/01 13:56 #96 przez Katarzynka77
Katarzynka77 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Nie ładnie jest pisać o kimś kogo już nie ma na forum.To nie fer Dromax .Ta osoba nie może odpowiedzieć.
Warto popatrzeć na swoją inteligencje i co ja sobą reprezentuje.
Życze owocnych przemyśleń

Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..

Więcej
2022/12/01 19:41 #97 przez dromax
Nie wiedziałem, nie zauważyłem, że jego już nie ma!

Więcej
2022/12/07 11:51 #98 przez dromax
Główną, podstawową metodą mojego wyzdrowienia czy wyleczenia z alkoholizmu jest po prostu powrót do BOGA, do źródeł wiary.
Moja REEWANGELIZACJA związana z moim wyznaniem jako chrześcijanina i katolika. 
Natomiast pedofilstwo jakiegoś duszpasterza nie ma żadnego wpływu na moje zbawienie!
Mogę tu opisać dokładniej na czym polegała ta reewangelizacja...

Więcej
2022/12/15 11:49 #99 przez dromax
Ale największą atrakcją jest jednak STYL ŻYCIA BEZ ALKOHOLU!
To jest po prostu REWELACJA!
Bez wszelkich nałogów - człowiek staje się WOLNY!
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: magnat

Więcej
2022/12/16 20:39 #100 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Dromax,
Przypominam, że nie umieszczamy linków. Chodzi o wątek Mąż alkoholik a terapia

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Alex75

Więcej
2023/01/01 14:33 #101 przez dromax
W zasadzie wszystkie tzw. "piciorysy" są jednakowe - czyli powiedziane wg ściśle określonego schematu:
Piłem, żigoliłem, obsikany chodziłem, żonę często biłem i wyzywałem, spodnie porwane miałem, nos czerwony był,
aż trafiłem na AA!

Więcej
2023/01/01 15:40 #102 przez Alex75
dromax, proszę abyś nie tworzył nowych tematów. Połączyłam je
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin

Więcej
2023/01/02 06:13 - 2023/01/02 06:16 #103 przez darek70
darek70 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Takie piciorysy, to te " wyraziste" i czesto nie majace wiele wspolnego z tym, jak ludzie dzis pija. 85% alkoholikow i ludzi naduzywajach alkoholu, robi w to w zaciszu domowym, w weekendy, ale na etapie chronicznego alkoholizmu do ktorego predzej, ale czesciej pozniej i zapewne dojdzie, to i owszem, czlowiek przestaje dbac o siebie, szuka towrzystwa wsrod pijacych podobnie itd
Agresja ( "bicie zony", o ktroym wpsominasz), tez sie moze pojawic, ale duzo czesciej i wczesniej bedzie to np depresja. Dlatego wielu alkoholikow najpierw chce leczyc depresje, bo nie sa wciaz gotowi na rozstanie sie z alkoholem i na dojscie do sedna problemu.
Wspominasz o rozdartych spodniach ! Jasnowidz jakis ? hehehe, Moj ostatni marsz do monopolowego, w spodniach rozdartych centralnie w kroku, to byl element mojego dna. Tak bylo !
Aha, to moje spostrzezenia, poparte wlasnym doswiadczeniem !

D.

"Everything is gonna be alright"
Ostatnia edycja: 2023/01/02 06:16 przez: darek70
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967, Aknum

Więcej
2023/01/02 07:42 #104 przez krzysiek
Witam Panie dromax mam inne zdanie w tem temacie Wielu Uzależnionych od Alkoholu pije ( Kulturalnie)( Inteligentnie) nie ma czerwonego Nochala porwanych mokrych spodni i nie leży w rowie nie bije Żon i dzieci są czyści ogoleni . Znajoma wspomina swojego Tatę  Fajny Podpity wesołek ciągle na Rauszu taki Miły Fajny Gościu
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967, Aknum

Więcej
2023/01/02 10:47 - 2023/01/02 10:49 #105 przez siwy
siwy odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

W zasadzie wszystkie tzw. "piciorysy" są jednakowe - czyli powiedziane wg ściśle określonego schematu:
Piłem, żigoliłem, obsikany chodziłem, żonę często biłem i wyzywałem, spodnie porwane miałem, nos czerwony był,
aż trafiłem na AA!

Niestety takie uogólnianie, jest bardzo szkodliwe, gdyż utwierdza stereotyp alkoholika jako człowieka z marginesu społecznego, a taki obraz dotyczący pijacych alkoholików jest tak samo prawdziwy jak i fałszywy.
Oczywiście są tacy, którzy mają taki piciorys,  ale są i tacy, którzy zdecydowanie wcześniej wyhamowali.

Nie wspomnę już,  że szczęśliwe zakończenie nie zawsze oznacza wizyty w aa.

Takie są moje doświadczenia.

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2023/01/02 10:49 przez: siwy