Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

Więcej
2022/08/29 16:00 - 2022/08/29 16:22 #36 przez dromax
dromax odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

Witam.
A gdyby tak, trzeźwość uznać za styl życia. Trzeźwość ciała, umysłu i duszy.
Dobrego dnia.

Jeśli ktoś chce uznać,  że się uzdrowił/wyleczył z alkoholizmu, to kto mu zabroni.

Ja bym skłaniał się ku DEFINICJI Siwego odnośnie tego uzdrowienia.
Ostatnia edycja: 2022/08/29 16:22 przez: Alex75 Powód: Poprawa cytatu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/29 20:41 - 2022/08/29 21:04 #37 przez Magda777
Magda777 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

Witaj Pani Magda 777 mam pytanie Gdzie  u mnie widzi Pani Pogardę ??

W  Twojej sarkastycznej wypowiedzi. 
Ostatnia edycja: 2022/08/29 21:04 przez: Alex75 Powód: Poprawienie cytatu

Więcej
2022/08/30 05:28 #38 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

W  Twojej sarkastycznej wypowiedzi. 
A może Magdo zaprezentujesz jak wyglądają wypowiedzi niesarkastyczne? Albo może wypowiedzi niepretensjonalne? Pokażesz jak to wygląda?

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Moni74, marcin

Więcej
2022/08/30 05:43 #39 przez Magda777
Magda777 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Spasuje bo nie warto. 

Więcej
2022/08/30 08:10 #40 przez krzysiek
krzysiek odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Witam ooo Pani Magdo 777 i to jest Wypowiedź pełna Ciepła i Tolerancji

Więcej
2022/08/30 10:39 #41 przez MatiX83
MatiX83 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Cześć
Jestem pod wrażeniem Twojego okresu abstynencji .Bardzo mi się podoba Twoje wyleczenie z alkoholizmu ,daje to nadzieje innym na lepszą przyszłość . Widzisz ,jeden woli się biczować codziennie ,że jest chory (alkoholikiem)  ,a Ty wyzdrowiałeś.  Twoja wersja pozwala myśleć pozytywnie ,nie jeden zapija przez to ,że myślenie o chorobie alkoholowej zawładnęło jego życiem .Nawet jeżeli nie zapija to co to za życie jak myślę codziennie ,że jestem nieuleczalnie chory . ( Ja to tak rozumiem.Nie posiadam wiedzy fachowej z terapii więc może to być błędne myślenie )  Forum fajna sprawa ,czytając innych userów chcąc nie chcąc dowiaduje się jak nie chcę ,,zdrowieć" i odwrotnie .    Pozdrawiam serdecznie i kolejnego trzezwego stulecia Panie kolego : )

31.01.2022r

Więcej
2022/08/30 13:01 - 2022/08/30 14:37 #42 przez siwy
siwy odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

Cześć
Jestem pod wrażeniem Twojego okresu abstynencji .Bardzo mi się podoba Twoje wyleczenie z alkoholizmu ,daje to nadzieje innym na lepszą przyszłość . Widzisz ,jeden woli się biczować codziennie ,że jest chory (alkoholikiem)  ,a Ty wyzdrowiałeś.  Twoja wersja pozwala myśleć pozytywnie ,nie jeden zapija przez to ,że myślenie o chorobie alkoholowej zawładnęło jego życiem .Nawet jeżeli nie zapija to co to za życie jak myślę codziennie ,że jestem nieuleczalnie chory . ( Ja to tak rozumiem.Nie posiadam wiedzy fachowej z terapii więc może to być błędne myślenie )  Forum fajna sprawa ,czytając innych userów chcąc nie chcąc dowiaduje się jak nie chcę ,,zdrowieć" i odwrotnie .    Pozdrawiam serdecznie i kolejnego trzezwego stulecia Panie kolego : )

Matix... być zdrowy.... to marzenie  wielu alkoholików.  (którzy tęsknią do picia  mój autorski komentarz)
Wyleczenie z alkoholizmu... jaka wspaniała nadzieja na przyszłość.,wyzdrowieć...  eden alkoholików 

A gdybym Ci powiedział, że mi informacja o tym, że jestem nieuczalnie chory (akurat na tę chorobę, bo na inną nie wiem jak bym reagował),  mnie zupełnie nie dołuje i nie przeszkadza normalnie żyć i cieszyć się tym życiem.
Bo jesli zastanowisz się.... co tak naprawdę oznacza nieuleczalnośc tej choroby, to zobaczysz,  że  to tylko pewna niedogodność (choć dla mnie to już pewna dogodność), że nie mogę/nie chcę pić i alkohol jest nie dla mnie. Mniej dokuczliwa niż pryszcz na czterech literach, pod warunkiem, że wszelkie, głody, akceptacje swojej choroby i siebie w tej chorobie masz przepracowane.
Ograniczenia jakie stawia ta "Śmiertelna choroba", żeby Cię ta choroba nie zabiła są - po pewnym okresie pracy nad sobą - dziecinnie proste.
Ta myśl nieuleczelnie chory czyli nie mogę/nie chce pić alkoholu nie tylko mnie nie doluje, ale powiem inaczej, ja już sobie nie wyobrażam takiego życia, w którym alkohol, byłby obecny w moim życiu z bardzo wielu względów.
Także tak...... nie ciągnie mnie do tzw. mitycznego uzdrowienia, bo go nie potrzebuję. I piszę to zupełnie serio, bez żadnego mistycznych opowieści typu, że będącalkoholikiem jestem wybranym lub wyjatkowym przez swoją chorobę. itd. tylko z bardzo pragmatycznego i przyziemnego powodu. 

Ps. Nie uważam, też, że opowiadanie o uzdrowieniu i uleczeniu powinno być zabronione jak opowieści o piciu kontrolowanym.
Dlaczego, gdyż wszelkie blokowanie i zakazy odgorne bardziej szkodzą niż przekonanie sie na własnej skórze z czym wiąże się picie kontrolowane, lub uzdrowienie z alkoholizmu. 
Jest taka zasada, że jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz, może i niebezpieczna, ale brdzo skuteczna, bo każdy człowiek i w tym alkoholik nie jest wyjątkiem żadko wierzy na slowo i musi doświadczyć.

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2022/08/30 14:37 przez: Alex75 Powód: Poprawienie cytatu
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, dzordzklunej, Jajo-Bajo, MatiX83, Aknum

Więcej
2022/08/30 14:23 - 2022/08/30 14:27 #43 przez siwy
PS. Dziś nie doluje i nie przeszkadza, co nie zmienia faktu, że kiedyś uważałem ją za najgorszą chrobe na świecie i czułem się najbardziej skrzywdzonym człowiekiem na świecie.  To była wielka niesprawidliwość, ze strony losu, Boga Świata,  że mnie taka straszna chroba dotknęła i nie wyobrażałem sobie życie dalej, no bo jak żyć iedy moje całe dotychczasowe życie kręciło się wokół alkoholu.

To były (dziś się z tego mogę smiać) ale bardzo cięzkie, żeby nie napisać wręcz traumatyczne doświadczenia z uświadomieniem sobie, że już do końca życie będe alkoholikiem i nie będe mógł "NORMALNIE" jak wszyscy żyć. A najbardziej denerwowali mnie CI wszyscy, którzy mogę normalnie pić i cieszyć się życiem. Miałem ochotę ich rozszarpać, że są tak uprzywilejowani.
Na szczęście wyrosłem już z tego, bardzo, bardzo dwano temu 

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2022/08/30 14:27 przez: siwy
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: MatiX83

Więcej
2022/08/30 17:02 #44 przez emmocja
emmocja odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Przypomniała mi się mityngowa opowieść jednej z osób, która po kilku latach abstynencji "zapomniała", że jest uzależniona, co skończyło się dla niej zapiciem, z którego ledwo się wykaraskała.
Wydaje mi się, że sztuką jest znaleźć konsensus pomiędzy świadomością swojej choroby, a poczuciem uwolnienia od niej. Myślę, że jedno drugiego nie wyklucza. A nawet więcej - jedno wynika z drugiego.

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, darek70

Więcej
2022/08/30 20:31 #45 przez dromax
Ja oczywiście nigdzie nie mówię o tzw. PICIU KONTROLOWANYM. Ja mówię o stylu życia bez alkoholu. 
I mówię to jako uzdrowiony z alkoholizmu. Ten alkoholizm był mi potrzebny do pojednania z BOGIEM! To alkoholizm doprowadził mnie do źródeł mojej wiary.
Do realnego kontaktu z BOGIEM. Ja to odkryłem! CUD się dzieje na moich oczach!

Więcej
2022/08/30 20:47 #46 przez Powroty
Powroty odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Mam pytanie. Jak dostrzegłeś działanie Boga w Twoim życiu? Czy tylko tym, że nie pijesz i sam ten fakt uznajesz za cud, czy przytrafiły Ci się sytuacje, które uznałbyś za boską interwencję? Podasz przykłady? Jestem autentycznie ciekawy. Jestem też ciekawy tego momentu czy okresu, w którym poczułeś, że jesteś wyleczony/uzdrowiony. Czym to się objawiało? Jaka jest różnica między tym jak chorowałeś na alkoholizm od tego, kiedy jesteś uzdrowiony? Miewasz głody alkoholowe, w sensie chęci napicia się? Mam nadzieję, że te pytania nie będą odebrane jako nieprzyjemne, niemiłe, prowokacyjne. Autentycznie jestem po prostu ciekawy. Dla mnie 3 dekady trzeźwości to abstrakcja. Jutro rano stuknie mi 100 dni od ostatniego łyka...

– Miau.
– Tak?
– To ja.
– Kto?
– Alkohol.
– Nie chce mi się z tobą gadać.

Więcej
2022/08/31 05:25 #47 przez Waldek
Waldek odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Do dzisiejszego dnia bardzo sobie cenię mój pobyt w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Stanominie.Przebywałem tam przez 2 miesiące i tego pobytu nie zapomnę nigdy.Tam uzyskałem wiedzę o chorobie alkoholowej,jej mechanizmach.Tam dowiedziałem się,że choroba alkoholowa jest choroba nieuleczalną,czyli że alkoholikiem pozostaje się do końca życia,że nie ma żadnej możliwości powrotu do tzw.picia kontrolowanego.Będąc tam w Stanominie,dowiedziałem się o sobie-że jestem 100% alkoholikiem...i to była dla mnie bardzo cenna informacja-tam przy pomocy Ośrodka,terapeutów,UŚWIADOMIŁEM sobie ten niewątpliwy fakt mnie dotyczący.Od tamtej pory,do dnia dzisiejszego-JESTEM TRZEŹWY,bez obsesji picia...i w pełni ZAAKCEPTOWAŁEM fakt,że jestem alkoholikiem...i pozostanę nim do końca mojego życia.Moim pragnieniem jest,w każdej ofiarowanej mi chwili życia,osiągać trzeźwość i bezustannie DZIAŁAĆ w tej kwestii...
A więc-ŚWIADOMOŚĆ,AKCEPTACJA,DZIAŁANIE,stało się dla mnie kluczem do wyzwolenia  z czynnego alkoholizmu...i stawania się Trzeźwiejącym,Zdrowiejącym Alkoholikiem.

"...Szanujmy wspomnienia,smakujmy ich treść,nauczmy się je cenić..."

Skaldowie.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, Krysia 1967

Więcej
2022/08/31 08:44 - 2022/08/31 08:52 #48 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

... mi informacja o tym, że jestem nieuczalnie chory ...,  mnie zupełnie nie dołuje i nie przeszkadza normalnie żyć
i cieszyć się tym życiem.
... ja już sobie nie wyobrażam takiego życia, w którym alkohol, byłby obecny w moim życiu z bardzo wielu względów.
Robert   w punkt.
Myślę, że być może - to właśnie "przeżywa" dromax i nazywa ten okres wyleczeniem.
Mi  na nazywaniu siebie wyleczonym czy uzdrowionym - nie zależy. Po prostu świadomość bycia alkoholikiem mnie nie boli,
powiem więcej - widzę w niej źródło zmiany swego życia na lepsze. Dzięki alkoholizmowi zacząłem zmieniać swoje myślenie,
siebie,swoje życie. 
Gdybym pił normalnie - zapewne nie zastanawiałbym się tak dogłębnie jak BYĆ SOBĄ i co to znaczy.
Dzisiaj mam świadomość kiedy zaczynam "grać" kogoś innego, gdzie jestem nie w porządku w stosunku do kogoś,
do siebie, kiedy chcę siebie oszukać, kiedy chcę się dowartościować.
Wiem, że mam prawo powiedzieć nie zgadzam się, nie zrobię tego, odmówić bez konieczności tłumaczenia się
- w dbałości o to, aby dbać o siebie i żyć w zgodzie z własnym sumieniem. 
Dzisiaj potrafię spojrzeć na siebie nawet z zewnątrz i zdemaskować często swe egoistyczne zapędy.
Tego nauczyło mnie trzeźwe życie.

O alkoholu nie myślę, chyba że pójdę na miting albo poczytam forum. 
Jeszcze jak widzę pijących albo pijanych, to też mogę chwilę pomyśleć i wtedy czuję wdzięczność i radość,
że zrozumiałem w końcu siebie i żyję ze sobą w zgodzie.
Uważam, że dla tych na początku drogi, gdy jeszcze "tęskno" za ulgą jaką dawał alkohol - "wieść" o wyleczeniu jest
jednym wielkim OSZUSTWEM i ogłupianiem alkoholika.
Terapia i AA uczą o nieuleczalności alkoholizmu, a dojrzali alkoholicy głoszą wyleczenie. 
Ja tego nie rozumiem jak świadomy alkoholik może oszukiwać siebie, że jest wyleczonym alkoholikiem?
Ale to nie mój problem.
Jeśli komuś na początku drogi podoba się taki eden, to niech się przynajmniej zastanowi
- co on przez to wyleczenie rozumie?
Czy odebranie mu obsesji picia, tęsknoty za natychmiastową ulgą?
A może jest cicha nadzieja, że jednak można będzie czasem wypić w towarzystwie?
A może, że chociaż bywanie ze starymi, pijącymi znajomymi - nie będzie bolesne z powodu niepicia?
Może też nie będę już musiał sam siebie w swoim sumieniu i myślach - nazywać alkoholikiem?

Ja jestem alkoholikiem, będę nim i mi to nie przeszkadza w życiu.
Jeśli komuś "przeszkadza"  bycie alkoholikiem (nie akceptuje świadomie tego faktu) - no cóż,
ma w trzeźwym życiu nieźle pod górkę.
Nie leczy się czegoś - na co się nie choruje. 
Ostatnia edycja: 2022/08/31 08:52 przez: andrzejej
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, Aknum

Więcej
2022/08/31 09:14 #49 przez Killgrave
Killgrave odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
W moim przypadku zaufałem zarówno ciemnej jak i jasnej stronie mocy. Warto zauważyć, ze mistrzowie Jedi oraz Lordowie Sith istnieli dawno temu w odległej galaktyce już dużo wcześniej przed Chrystusem stanowiąc od niego duzo poteżniejszy wzór do naśladowania. Ten jak wiadomo z biblijnych przekazów nie stronił zarówno od kobiet i alkoholu. Ci znający historię dobrze wiedzą, że tacy Mistrzowie jak Obi-Wan czy Yoda nigdy nie sięgali po alko całe swe życie oddając niesieniu Światła. Podobnie błądzący Anakin (Lord Vader). Ten mimo, ze uległ emocjom do samego końca zachował wiele cnót.

Może nie jestem wyznawcą tej Religii ale zdecydowanie wierzę w moc uzdrawiania midichlorianów. Również z alko
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Andrzej alkoholik

Więcej
2022/08/31 10:59 #50 przez dromax
POWROTY - 
Można pisać wiele, temat jest obszerny.   Po roku abstynencji kompan z AA zaproponował mnie DNI SKUPIENIA w Gostyniu. Tam jest klasztor Filipinów i sanktuarium M.B. Róży Duchownej. 
Tam poznałem rewelacyjnego kapłana - LESZKA. I tak się zaczęło!  Gdy wracałem z GOSTYNIA to całą drogę płakałem. Odkryłem, że BÓG przemawiał przez Leszka! Następnie nastąpił rozwój duchowy związany z budową wiary. Długo by pisać. Doświadczyłem mnóstwo CUDÓW.

Więcej
2022/08/31 11:20 - 2022/08/31 11:39 #51 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
 ja, alkoholik, agnostyk - jestem w pokoju z Bogiem - cokolwiek bym nie myślał o Jego istnieniu.
Nie daję sobie prawa do krytyki czyjejkolwiek wiary.
Z moim podejściem unikam słów cud czy Bóg przemawiał przez kogoś.
Za dużo tych "pośredników" by było.
Jeśli już Ktoś do mnie przemawia - to poprzez moje trzeźwe sumienie.
Gdy lubię siebie i akceptuję, moje sumienie jest dla mnie głosem Prawdy.
Mojej trzeźwości nie wynoszę do rangi cudu - bo takim miałem być od samego początku. 
Po prostu - wróciłem na właściwe tory.
W sensie niewytłumaczalności czemu jestem trzeźwy - skoro sam nie potrafiłem przestać pić, zakrawa to na cud
lecz wiem, że za tym stoi moja uczciwa abstynencja, wsparcie doświadczeniami innych alkoholików i moja wiara,
że da się pod pewnymi warunkami: trzeźwe zalecenia plus praca nad poznaniem i zmianą siebie.
Masz rację - cudem jest, że mi się chciało dostrzec własny egoizm. 
Cuda trzeba chwalić i cieszyć się z ich doznania. 
Ostatnia edycja: 2022/08/31 11:39 przez: Alex75 Powód: Likwidacja pustego pola
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, Aknum

Więcej
2022/08/31 12:40 #52 przez Jajo-Bajo
Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
KillgraveNie zapominaj, że latający potwór spaghetti ma większą moc uleczania. 
Do tego nie domaga się ciągle pieniędzy, władzy ani dzieci do gwałcenia i molestowania.

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Killgrave, Andrzej alkoholik

Więcej
2022/08/31 13:09 #53 przez Andrzej alkoholik
Andrzej alkoholik odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Wczoraj widziałem pod pomnikiem Jezusa w Warszawskim parku faceta który głosił prawdę o Jezusie piłując mordę na pół parku.. Ja rozumiem że z ''przesłaniem'' trzeba dotrzeć do jak największego grona ''odbiorców''.. Najzabawniejsze, że w tej wykrzyczanej prawdzie co drugie słowo było ''soczyste'' (:  W tym kraju jest pełne przyzwolenie na takie zidiocenie. 4godziny później kiedy wracałem nadal tam był (: Ustawiał z cudzych kwiatów ''kompozycję florystyczną'' piłując dalej mordę...  Gdyby takie zachowanie miało miejsce gdziekolwiek indziej, a artysta-florysta zmienił by temat głoszonej prawdy najprawdziwszej, a także jedynej. Skończyło by się to szybką wizytą na oddziale zamkniętym i zakratowanym (: 
Państwo świeckie.. Tylko z nazwy.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: MatiX83

Więcej
2022/08/31 13:49 #54 przez MatiX83
MatiX83 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Andrzej alkoholik
Sam widzisz ,że są jeszcze gorsze choroby od alkoholizmu  

31.01.2022r
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Andrzej alkoholik, Jajo-Bajo

Więcej
2022/08/31 19:23 - 2022/08/31 19:28 #55 przez krzysiek
krzysiek odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Witam Myślę Sobie tak No tak tak czasem myślę że mnie Krzyśkowi Alkoholikowi nie jest do niczego potrzebne czy to ja jestem Wyleczony czy Uleczony?? A jeśli ktoś tego potrzebuje to ju jego sprawa i ja to Szanuję Każdy ma Swoją Drogę i Swoje Buty .Nie wciskam Boga Jezusa do Życia Abstynencji czy Trzeźwienia chodzę na Msze tak zwane Rocznicowe w Intencji Trzeźwienia Dekalog jest dla mnie Podstawą do mojej Moralności Lubię te Spotkania w Licheniu Wożniakowie Zakroczymiu i gdziekolwiek jest Niepijąca Wiara .Jak to Mówią Jednemu pomagają Ogórki a Drugiemu Ogrodnika Córki Pozdro z Pogodo Trzeźwego Ducha
Ostatnia edycja: 2022/08/31 19:28 przez: krzysiek
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, Jajo-Bajo

Więcej
2022/08/31 20:45 #56 przez Agnieszka7802
Agnieszka7802 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Myślę, że to jak nazwieny stan w jakim jesteśmy jest mało istotne. Każdy z nas powinien tak to sobie interpretować aby osiągnąć to co najważniejsze. Nie pić. Twój post budzi ambiwalentne uczucia u Wielu z nas ponieważ mówiąc jestem zdrowy możemy zapomnieć na co chorujemy. Ja po 3 miesiącach właśnie czułam się zdrowa co skończyło się źle. Ty Po 30 latach abstynencji może czujesz się pewnie. Ale robisz krzywdę tym na początku bo im to się nie uda. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, Andrzej alkoholik

Więcej
2022/09/01 06:19 #57 przez Andrzej alkoholik
Ja napiszę wprost. Absolutnie nie wieżę w te 30 lat abstynencji dzięki bogu. Sam fakt, że ktoś spędza czas na forum dla alkoholików po 30 latach jest zaprzeczeniem "wyzdrowienia". Bo i po co skoro już jest zdrowy? No tak.. Niesie "posłanie" (:  Kto uwierzy w te brednie, poniesie konsekwencje swej głupoty. A wtedy należało by rzec że bóg tak chciał. Druga sprawa to to że takich oryginałów nikt już nie chce słuchać, nawet z politowaniem. Stąd szukają kontaktu z ludzmi (sam bóg mimo że wszechmocny nie wystarcza) idealne miejsca to te gdzie ludzie cierpią, szukają swojej drogi w życiu i odpowiedzi na pytania które nie dają spokoju. 
Druga sprawa, to jaka to trzeźwość kiedy zamienia się wódkę na boga? Dla mnie żadna. Absolutnie niczym się to nie różni od sytuacji jaką kiedyś wykręcił mi tu jeden aowiec o sporadyczne palenie trawy podczas początków abstynencji od alkoholu (;  teraz dokładnie to samo pytanie mogę zadać autorowi tego wątku. 
Dromaksie! Czego szukasz w bogu? (Tak jak ja "szukałem w trawie"?  Kolejną ciekawostką jest to w jaki sposób wypowiadają się tacy ludzie. Im więcej boga, tym mniej składne wypowiedzi (:
Czyżby bóg na ustach powodował bełkot jak % ?

Absolutnie nie mam nic do ludzi którzy mają tego boga w sercu. W pełni szanuję. Obrzydliwe jest wycieranie sobie nim mordy na każdym kroku w życiu.. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, Jajo-Bajo

Więcej
2022/09/01 08:36 #58 przez Waldek
Waldek odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
03-03-1991 roku był moim pierwszym dniem życia w trzeźwości...i dzisiaj wiem,że bez obecności i wsparcia Boga-wyłbym dzisiaj nikim...czyli najpewniej nie było by mnie dzisiaj wśród żywych...03-03-1991 rok-czyżby była to przypadkowa data?-jakiś tam zbieg okoliczności?Dzisiaj wiem,że nie,dzisiaj wiem,że zostałem wówczas uratowany...-uratowany przez Boga .
Moim ulubionym Krokiem AA jest Krok Trzeci-"Powierzyłem swoją wolę i swoje życie Opiece Boga"...i dzisiaj wiem,że 03-03 1991 r nie jest datą przypadkową...,w tym bowiem dniu Bóg otoczył mnie Swoją Opieką...i tak trwa do dnia dzisiejszego.Pięknie łączącym z Krokiem Trzecim jest Krok Jedenasty AA-"Dążę poprzez Modlitwę i Medytację do coraz doskonalszej więzi z Bogiem,prosząc jedynie o poznanie Jego Woli wobec mnie oraz o siłę do jej spełnienia"Dla mnie Waldka alkoholika Krok Jedenasty AA jest Krokiem Nieustannego Działania...,i wówczas tak bardzo pięknie czuję Boga w moim sercu...i w modlitwie i medytacji nie schodzi z moich ust...Trzeźwe Życie Jest Piękne...Najpiękniejsze...

"...Szanujmy wspomnienia,smakujmy ich treść,nauczmy się je cenić..."

Skaldowie.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967

Więcej
2022/09/01 08:59 - 2022/09/01 09:02 #59 przez siwy
Andrzeju Alkoholiku, zluzuj.
Przecież Dromax, ani Cię nie namawia, ani nie nagabuje i nie chce Cięzmieniać(w odróżnieniu od tego co tu był) on wierzy w to co mowi i to jego prawo i jego życie.

Nie Tobie, ani nikomu innemu oceniać jakość jego trzeźwości.
Mądrze piszesz, ale ta Twoje alergia na wierzących, ktorzy o tym piszą i się z tym obnoszą, aż bije po oczach.

pozdrawiam 
Dromax sorki, ze w trzeciej osobie.

Ostatnia edycja: 2022/09/01 09:02 przez: siwy
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, dzordzklunej

Więcej
2022/09/01 09:26 - 2022/09/01 09:29 #60 przez Andrzej alkoholik
Siwy nie interesuje mnie ani dromax, ani to co bije cię po oczach. Twoja atencja AA też bije mnie po oczach i co mam zrobić? Mogę tylko popatrzeć i się pośmiać. Chodzi mi tylko o to że takie brednie jakie wypisuje tu twój pupil i jemu podobni szkodzi osobom na początku. Dziwi mnie tylko że ci normalni, skromni katolicy patrzą bezczynnie jak robi się z ich świętości narzędzie do swoich obrzydliwych celów. A tak jak napisałem wcześniej marnie skończy się zaufanie komuś takiemu. Ty ze swym pokrętnym jak dla mnie rozumowaniem doskonale wiesz co robisz (; A teraz też zluzuj co ci tam wygodnie i co cię tak pije(;  Nie ze mną te numery (;
Ostatnia edycja: 2022/09/01 09:29 przez: Andrzej alkoholik

Więcej
2022/09/01 09:56 - 2022/09/01 09:57 #61 przez siwy
Tak to był błąd.....,że skierowałem poprzedni post do Ciebie zapomnialem z kim chciałem zatańczyć, a przecież nie z Tobą te numery. Zatem już zamykam morde w kubeł i obchodzę z daleka.  

Ostatnia edycja: 2022/09/01 09:57 przez: siwy

Więcej
2022/09/01 10:35 - 2022/09/01 10:52 #62 przez Andrzej alkoholik
Robert jak mam cię traktować, skoro:
Obrażasz się i olewasz odpowiedzi na pytania.
Odzywasz się tylko po to by bronić swoich racji (i o zgrozo nie tylko swoich).
Najzwyczajniej w świecie ściemniasz..
Zauważyłeś już na szczęście że nie jestem idiotą (: To zawsze jakieś pocieszenie...
Nikt ci nie każe się zamykać (na pewno nie ja)
Ale odrobina konsekwencji i szacunku do samego siebie by się przydała... Do mnie szacunku mieć nie musisz, nie jest mi do niczego potrzebny. Na dyskusję na jakiekolwiek argumenty jestem zawsze otwarty. Chyba że.. Znów się obraziłeś..

Tak właśnie moi drodzy wygląda stabilność emocjonalna u wieloletniego abstynenta do którego stażu trzeźwości nie mam nawet co podskakiwać. Czy tak powinno być, odpowiedzcie sobie wszyscy sami. Ja będąc na terapi grupowej (w kilku różnych grupach, w różnych ośrodkach) Dostrzegłem w sobie i innych alkoholikach to wewnętrzne emocjonalne dziecko/bachora który zwyczajnie nie jest gotów normalnie funkcjonować w jakimkolwiek społeczeństwie.. Przeraziło mnie to bardzo. I nadal przeraża ):  co w sumie dosyć ciekawe ten brak dojrzałości emocjonalnej jest taki sam lub podobny u wszystkich alkusów niezależnie od wszystkich innych czynników (wykształcenie, stan posiadania itd..)  Nauczono mnie na terapii cennej umiejętności spojrzenia na coś z boku, innej perspektywy. Spróbuj Robert! Spójrz na tą konwersację jako przeciętny czytający..

Ostatnia edycja: 2022/09/01 10:52 przez: Andrzej alkoholik

Więcej
2022/09/01 12:19 #63 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu

Chodzi mi tylko o to że takie brednie jakie wypisuje tu twój pupil 

To co dla Ciebie Andrzeju jest brednią, dla innych może byc mądrością.
To tak apropo szacunku, o którym wspomniałes post niżej

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75, marcin, Krysia 1967, Waldek

Więcej
2022/09/01 13:18 - 2022/09/01 13:37 #64 przez siwy
Andrzeju
Juz kiedyś to przerabialiśmy (a ja się zapomniałem) i nie mam żadnej ale to żadnej potrzeby wchodzić z Tobą w dyskusję, bez względu jak mnie postrzegasz, czy moją emocjonalność. Jak przeczytasz swój post skierowany do mnie teraz i powyżej to może dotrze do Ciebie, że rozmowa z Tobą nie ma sensu więc nie rozmawiam (niestety "zagapilem się" cośmjie podkusiło), ponieważ Ty już mnie oceniłeś i szukasz jedynie potwierdzenia swojej racji.
I nie mam poczycia, że za unikanie z Tobą rozmowy jest ucieczką, raczej zadbaniem o siebie.

Ps Tak, darzę aa szacunkiem, co do pupili, to Cię poniosło,  gdyż nie znam człowieka.

Ps.
W społeczeństwie dość dobrze dobie funkcjonuję, 
bo dziś wybieram z kim chcę toczyć dyskusje,  a kim nie.
Ale Ty już wiesz jak sobie radzę, wiec po co miałbym z Tobą rozmawiać. 
ps.
Twoja łatwość i szybkość wyciągania wnioskow I oceniania innych ludzi z gotową "diagnozą"  na podstawie wyrywkowych wpisów świadczyć może o Twojej arogancji lub głupocie.
Jedno i drugie niebezpieczne więc omijam.

Ostatnia edycja: 2022/09/01 13:37 przez: siwy

Więcej
2022/09/01 14:01 - 2022/09/01 14:10 #65 przez Andrzej alkoholik
Zatem nie zapominaj się już więcej i bądź konsekwentny w swym działaniu(wszak tyle o tym piszesz.. I "motywujesz" innych). Tego ci życzę. Amen.
I zdecyduj się w końcu czy jestem mądry czy głupi, bo w ciągu jednego popołudnia masz takie jazdy, że się już zgubiłem.. Też nie mam o czym dyskutować z gościem stabilnym jak chorągiewka na wietrze. Bywa to tylko zabawne, bo na pewno nie konstruktywne.
Ostatnia edycja: 2022/09/01 14:10 przez: Andrzej alkoholik

Więcej
2022/09/01 14:48 #66 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
Andrzej, Robert gdybyście zdecydowali się jednak kontynuować rozmowę miedzy sobą to zapraszam do swoich wątków a najlepiej na priv. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: siwy, szekla, jerzak, marcin, Waldek

Więcej
2022/09/02 13:57 - 2022/09/02 14:01 #67 przez dromax

J

Absolutnie nie mam nic do ludzi którzy mają tego boga w sercu. W pełni szanuję. Obrzydliwe jest wycieranie sobie nim mordy na każdym kroku w życiu.. 

.........................................................................................................................................................................................................................................................................
To ta twoja wypowiedź jest OBRZYDLIWA!!! Nawet ateista wie, że Bóg pisze się z dużej litery...

Ostatnia edycja: 2022/09/02 14:01 przez: dromax

Więcej
2022/09/02 15:51 #68 przez Andrzej alkoholik
Gdybym miał szacunek dla twojego bożka, być może bym tak zrobił, ale nie mam (; Twory wymyślone przez Żydowskich pasterzy mnie nie interesują, podobnie jak jego owce i baranki..

Skoro studiowałeś te głupoty(w moim mniemaniu), powinieneś wiedzieć, że u podstawy absolutnie wszystkich religii stoją psychodeliki.. Ale takim jak wy, wystarczą opowieści (: Wszak religie to "opium dla mas"..  Mądre to słowa.
Ale nie radzę ci sprawdzać, bo twój świat legnie w gruzach.. ):  Z mojej strony koniec konwersacji. Szkoda baterii..

Więcej
2022/09/02 17:22 - 2022/09/02 17:23 #69 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Osiągnąć WYLECZENIE z alkoholizmu
dromax,

tutaj jest instrukcja jak cytowac:

niepijemy.pl/forum/przewodnik-i-instrukc...290642-odp-cytowanie
Ostatnia edycja: 2022/09/02 17:23 przez: Alex75

Więcej
2022/09/02 19:38 - 2022/09/02 19:43 #70 przez dromax

Gdybym miał szacunek dla twojego bożka, być może bym tak zrobił, ale nie mam (; Twory wymyślone przez Żydowskich pasterzy mnie nie interesują, podobnie jak jego owce i baranki..

Skoro studiowałeś te głupoty(w moim mniemaniu), powinieneś wiedzieć, że u podstawy absolutnie wszystkich religii stoją psychodeliki.. A
Jest to bardzo agresywna odpowiedź i Poniżająca nie tylko chrześcijan ale i inne wyznania. Może opamiętaj się. Zapanuj nad emocjami i skrajnie negatywnymi, obraźliwymi tekstami!
Ostatnia edycja: 2022/09/02 19:43 przez: dromax
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Moni74, szekla, marcin