Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1

TEMAT:

Problemy z alkoholem 2022/07/31 09:35 #1

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 14
Cześć, mam 36 lat i myślę że mam problem z alkoholem. Nie piję codziennie ale np. w ciągu ostatnich 2 tygodni około 5 razy wypiłem więcej niż 4 piwa. Zwykle myślę że jedno wystarczy ale później kończy się na kilku, mam wrażenie że włącza się w mojej głowie jakiś dziwny mechanizm którego nie kontroluję. Zwykle nie piję sam, są to raczej sytuacje towarzyskie typu grill, odwiedziny u szwagra itp., odwiedziny znajomych zza granicy. Nie wiem jaką strategię obrać żeby zrezygnować z alkoholu po którym na drugi dzień nie czuję się zbyt dobrze zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Problemy z alkoholem 2022/07/31 09:38 #2

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Witaj Łukasz na forum :czesc:

Możesz sobie zrobić test Baltimorski dostępny online.

Dobrze, że zauważasz takie sygnały i szukasz pomocy, im wcześniej tym lepiej.
Za tę wiadomość podziękował(a): MatiX83

Problemy z alkoholem 2022/07/31 09:52 #3

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dzięki Alex75 - zrobiłem test i rzeczywiście wyszło mi że mogę już być uzależniony. Raczej stronie od wódki, w moim przypadku jest to w zasadzie tylko piwo, chociaż były epizody że lubiałem sobie np. drinka zrobić na wieczór. Wczoraj był grill, planowałem wypić 1 piwo a skończyło się na 7. Niby nie rzutuje to bardzo negatywnie na moje funkcjonowanie w rodzinie ale jednak chciałbym coś zmienić. Cel jaki sobie zakładam to całkowita rezygnacja z alkoholu w sierpniu - wiem że to nie będzie łatwe bo nieraz ktoś wpadnie z czteropakiem itp.
Będę raportował postępy na forum - z góry dziękuję za wsparcie :czesc:
Za tę wiadomość podziękował(a): Namika

Problemy z alkoholem 2022/07/31 09:53 #4

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1298
Witaj Łukasz :czesc:
Na teraz jak pisze Alex test Baltimorski i udać się do poradni rozwiązywania problemów alkoholowych , tam dostaniesz wskazówki.
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję
Za tę wiadomość podziękował(a): MatiX83

Problemy z alkoholem 2022/07/31 10:20 #5

• MatiX83
  • MatiX83 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 329
Łukasz
Zdrowa osoba (nie uzależniona) nie zakłada, nie planuje ile wypije. W planie masz wytrzymać cały sierpień bez alko , będziesz z siebie dumny i może stwierdzisz ,że nie jesteś uzależniony nawet . Za jakiś czas sam dojdziesz pewnie do odpowiednich wniosków , alkoholik zawsze ma rację i zawsze jest mądrzejszy od innych . Często masz te sytuacje towarzyskie jak przez ostatnie dwa tygodnie wypiłeś więcej jak 5 razy więcej niż 4 piwa : ) a to ,,zazwyczaj " sam nie pije ? to tak delikatnie się mówi , żeby nie było ,że jestem alkoholikiem :-?
Pozdrawiam i nie odbieraj zle mojego wpisu bo w żadnym wypadku nie jestem złośliwy tylko znam to z własnego doświadczenia .
31.01.2022r jestem czysty na umyśle.Lubię ten stan.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy

Problemy z alkoholem 2022/07/31 18:14 #6

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dziękuję Mati, myślę że to że dopuściłem do siebie myśl że jestem alkoholikiem jest już krokiem we właściwym kierunku.

Dziś byłem u znajomych, standardowo był alkohol jednak nie chciałem. Dałem znać wszystkim że uważam że jednak mam problem z alkoholem i próbuję coś z tym zrobić - zostało to odebrane ze zdziwieniem. Myślę że znajomi też są wysokofunkcjonujący alkoholikami i nie widzą problemu - zakładają że tak się po prostu żyje.

Jeżeli o mnie chodzi to boję się że powtórzy się cotygodniowy scenariusz - pierwsza połowa tygodnia na sucho, około czwartku stwierdzę że można 1-2 piwka wypić... Spróbuję jednak przyglądnąć się co mówią mi moje myśli i znaleźć jakiś alternatywny scenariusz na wieczór.

Problemy z alkoholem 2022/08/01 10:26 #7

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 15242
Witaj Łukaszu :czesc:
To dobrze, że zastanawia Ciebie Twoje picie, bo widocznie nie raz "potoczyło się" ono niezgodnie z "planami".
Ja często nie chciałem "zauważyć" przypadków kiedy sprawy wyrywały mi się spod kontroli, dlatego
chwała Ci za czujność i nie bagatelizowanie takich sygnałów.
I choć wielu w piwie nie widzi aż takiego "zagrożenia" - jest w nim jednak taki sam alkohol jak w winie czy wódce .
Dla mnie to była często "nagroda" za pracę, relaks po niej, odpoczynek, napój schładzający ale chęci do roboty jakiejkolwiek. :)
U mnie planowanie przerwy w piciu miało na celu udowodnienie sobie - braku problemu.
Było to błędne koło myślowe gdyż byłem już uzależniony.
Jestem i czuję się alkoholikiem. :-BD

Problemy z alkoholem 2022/08/01 11:49 #8

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 20920
Witaj Łukaszu :czesc:
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Problemy z alkoholem 2022/08/01 18:37 #9

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
>> U mnie planowanie przerwy w piciu miało na celu udowodnienie sobie - braku problemu.

Wierzę że wyznaczenie sobie czasu abstynencji spowoduje że będę później ten czas przedłużał - niemniej jednak obawiam się że będzie podobnie i potem stwierdzę że miesiąc wytrzymałem to znaczy że wszystko jest okay.

Póki co będę starał się monitorować jakie wyzwalacze powołują u mnie chęć napicia się alkoholu i jak ich uniknąć, a jeżeli się pojawią to spróbuję zastanowić się jaką aktywnością zastąpić alkohol. Staram się również wyposażyć w wiedzę - znalazłem ciekawy kanał na youtube:

LINK

Dziś nie czułem potrzeby picia piwa, miałem fajny dzień - wieczorem basen, teraz kolacja i na spokojnie do spania.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, andrzejej

Ostatnia edycja: przez Alex75. Powód: Usunięcie linku

Problemy z alkoholem 2022/08/01 18:42 #10

• Namika
  • Namika Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Też stroniłam od wódki ale piwo wchodziło lepiej niż woda.
Jestem ciekawa co czujesz gdy wypowiadasz na głos słowa "jestem alkoholikiem". :-?

Ostatnia edycja: przez Namika.

Problemy z alkoholem 2022/08/01 18:42 #11

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2486
:-H Witaj na Trzeźwym Szlaku

Problemy z alkoholem 2022/08/01 18:52 #12

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Łukasz, na forum jest zakaz wstawiania linków. Dziękuję

Problemy z alkoholem 2022/08/01 19:04 #13

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5692
Witaj Łukasz na forum :czesc: .
Nie myśl ile nie będziesz pił,czy to tylko przerwa w piciy.Wystarczy,że nie będziesz pił dziś i tak dzień po dniu.
Zrobiłeś duży krok przychodząc tu,fajnie,że jesteś @};-
Jestem Krysia alkoholiczka .

Problemy z alkoholem 2022/08/02 19:23 #14

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dziękuję za słowa wsparcia - bardzo miło Was wszystkich poznać :czesc:

>> Nie myśl ile nie będziesz pił,czy to tylko przerwa w piciy.Wystarczy,że nie będziesz pił dziś i tak dzień po dniu.
Wydaje mi się że u mnie to nie zadziała. Dziś miałem kilka prac do wykonania w ogrodzie - w pewnym momencie naszła mnie myśl że możnaby wypić jedno piwo dla ochłody, ale pamięć o postanowieniu że sierpień nie piję pozwoliła mi tą myśl odepchnąć.

>> Jestem Monika alkoholiczka.
Napisz coś więcej o sobie - przyznanie się do alkoholizmu to jedno, natomiast definiowanie siebie tylko przez ten pryzmat jest nie fair wobec samej siebie i odbiera sprawczość. Na pewno masz jakieś hobby, znajomych, pomysły do zrealizowania.

>> Jestem ciekawa co czujesz gdy wypowiadasz na głos słowa "jestem alkoholikiem".
Mi to pomaga zejść trochę na ziemię - często miałem wysokie mniemanie o sobie, myślałem że powinienem mieć lepszy samochód, dom itp. Goniłem za tym, a życie często sprowadzało mnie na ziemię. Startowanie z poziomu alkoholika którego głównym celem jest pokonanie tego problemu zmniejsza trochę presję jaką człowiek często sam na siebie narzuca.

Problemy z alkoholem 2022/08/02 21:18 #15

• Namika
  • Namika Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik

>> Jestem ciekawa co czujesz gdy wypowiadasz na głos słowa "jestem alkoholikiem".
Mi to pomaga zejść trochę na ziemię - często miałem wysokie mniemanie o sobie, myślałem że powinienem mieć lepszy samochód, dom itp. Goniłem za tym, a życie często sprowadzało mnie na ziemię. Startowanie z poziomu alkoholika którego głównym celem jest pokonanie tego problemu zmniejsza trochę presję jaką człowiek często sam na siebie narzuca.

Nie odpowiedziałeś na pytanie co czujesz.

Ciekawe jest to co piszesz. Czy dobrze rozumiem że mniejszą presją jest pokonanie problemu alkoholowego niż poradzenie sobie z dążeniem do osiągnięcia wygórowanych celów finansowych?

Problemy z alkoholem 2022/08/03 06:25 #16

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
>> Nie odpowiedziałeś na pytanie co czujesz.

Nazwanie siebie na głos alkoholikiem nie powoduje we mnie jakichś szczególnych uczuć. Traktuje to jako problem do rozwiązania do którego chce podejść proaktywnie, a powiedzenie tego głośno sprawia że nie zamiatam sprawy pod dywan lecz ustawiam wysoko na liście priorytetów życiowych.

>> Ciekawe jest to co piszesz. Czy dobrze rozumiem że mniejszą presją jest pokonanie problemu alkoholowego niż poradzenie sobie z dążeniem do osiągnięcia wygórowanych celów finansowych?

Myślę że tak - problem alkoholowy to problem który jest w jakimś stopniu rozwiązywalny i dużo zależy tu od determinacji człowieka. Realizacja celów finansowych wydaje się trudniejsza - ekonomia nie dopasuje się do nas, to my musimy grać według jej reguł. Być może rozwiązanie problemu z alkoholem okaże się dla mnie jednym z kroków potrzebnych do realizacji celów finansowych - czas pokaże. Wielokrotnie wpadałem w błędne koło - niemożliwość szybkiego zrealizowania celów finansowych powodowała że sięgałem po alkohol, a to jeszcze bardziej oddalało mnie od podejmowania właściwych działań.

Problemy z alkoholem 2022/08/03 07:26 #17

• Mateusz29l
  • Mateusz29l Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 442
We mnie też nie wywołują żadnych emocji stwierdzenia - jestem alkoholikiem. Ja mam troszeczkę inny do tego stosunek. Wiem, że moim poważnym problemem jest alkohol i że nie służy mi jego spożywanie, ale nie stosuje żadnych określeń tego typu i nie mam potrzeby ciągle to powtarzać oraz rozgłaszać całemu światu. Jestem normalnym gościem, który chce przezwyciężyć swoje słabości. Każdy jakieś ma, a moje to m.in alkohol. Częściej stosuje się do stwierdzeń, które budują mnie w jakiś sposób - jestem fajnym i zabawnym gościem, niż - jestem alkoholikiem etc. czyli nie afirmuje swoich słabości
Słońce szybko chowało się za horyzontem, a po niebie rozlewał się złowieszczy mrok. Nie podobało mi się to przedstawienie. Ale los dał mi miejsce w pierwszym rzędzie…

Problemy z alkoholem 2022/08/03 15:11 #18

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 20920
Łukaszu, to jest specyficzne miejsce, więc tak tutaj piszę, przecież to fakt niezaprzeczalny. W życiu z codziennym nie informuję, nie nazywam, bo to moja prywatna sprawa, a po tylu latach to w ogóle inaczej podchodzę do tego tematu. Żyję, poukładałam sobie i o siebie zadbałam, wiem kim jestem i to jest dla mnie najważniejsze.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Problemy z alkoholem 2022/08/03 19:33 #19

• Namika
  • Namika Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Dziękuję za odpowiedź. Widzę że masz to wszystko dobrze przemyślane i poukładane.

Problemy z alkoholem 2022/08/03 19:51 #20

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
>> Łukaszu, to jest specyficzne miejsce, więc tak tutaj piszę, przecież to fakt niezaprzeczalny.

Rozumiem - ja poznałem kilku ludzi którzy bycie alkoholikiem traktują jako fakt niezmienialny i nie próbują nic z tym zrobić. Oczekują że otoczenie będzie się nad nimi użalało i nikt od nich nie ma prawa niczego wymagać. Cieszę się że to nie jest Twój przypadek i że skutecznie udało Ci się poukładać swoje życie. Tak trzymaj!

...

Dziś przyszedł do mnie szwagier z czteropakiem. Miałem sporo pracy w ogrodzie i byłem dosyć zmęczony pod koniec dnia. Przyznam że pojawiła mi się w głowie myśl że w sumie jedno piwko po tak ciężkim dniu to nic takiego. Jednak myśl że gdybym teraz odpuścił to już plan rezygnacji w sierpniu spaliłby na panewce zwyciężyła. Wyjaśniłem szwagrowi moją sytuację więc nie naciskał - sam wypił 3 piwa a 4 zabrał. Takie małe zwycięstwa budują - boję się jednak że kiedyś zbagatelizuję swój problem i stare nawyki się odnowią.

Problemy z alkoholem 2022/08/04 03:24 #21

• Namika
  • Namika Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Gratuluję małego sukcesu. :YMAPPLAUSE:
Skoro pojawiają się takie obawy masz na nie jakiś plan. :-?

Problemy z alkoholem 2022/08/04 08:19 #22

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
>> Skoro pojawiają się takie obawy masz na nie jakiś plan.

Niestety nie, ale wierzę że to że ten temat traktuję teraz poważnie (dużo czytam o problemie, staram się zrozumieć psychologiczne podstawy) sprawi że mój mózg się troche przeprogramuje i nie będą odpalać się wyzwalacze które sprawiały że automatycznie sięgałem po alkohol, a jeżeli się pojawią to je w porę zauważę. Ale to nie jest takie proste bo nasz mózg to taka bestia która nie zawsze chce współpracować.

Problemy z alkoholem 2022/08/04 09:57 #23

• Jajo-Bajo
  • Jajo-Bajo Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 402
cześć Łukasz
Masz rację. Mózg to cwana bestia.
Do tego przebiegła i zna nas na wylot. Dlatego tak ciężko nad mózgowymi podszeptami zapanować.
Mi pomogło wyśmiewanie go i tłumaczenie tak głodów. Mówiłem sobie-
Hahaha próbujesz cwaniaku, ale Ci się nie uda i nie dostaniesz swojej trucizny
No i w końcu się poddał.
Ale co za sztuczki próbował wykombinować żeby mnie skusić, to aż trudno uwierzyć.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Perles

Problemy z alkoholem 2022/08/05 08:51 #24

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Na sobotę i niedzielę mam zaproszenie na imprezy - 30 urodziny kuzyna, urodziny siostrzeńca. Zakładam że będzie jakiś alkohol. Nastawiam się na odmawianie, wiem że nie będzie łatwo. Spodziewam się tekstów: "ze mną się nie napijesz", "chociaż jedno piwo" itp. Trzymajcie kciuki żebym to przetrwał kwiaaatek

Problemy z alkoholem 2022/08/05 09:55 #25

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33132
Nasze kciuki niewiele pomogą, wszystko zależy od Ciebie.
Jeśli nie jesteś w stanie przełożyć spotkanie na inny termin, bezalkoholowy ti jest jeszcze plan "B". Wyjście wcześniej i telefon do drugiego alkoholika
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): dzordzklunej

Problemy z alkoholem 2022/08/05 12:31 #26

• aga54
  • aga54 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2747
Trzymać kciuki...chyba najwięcej zależny od Ciebie od normalnego stwierdzenia , dziękuje nie pije , mam problem z alkoholem , chcę przestać pomóżcie mi wspierając mnie , a nie namawiając...najprostsze rozwiązanie ....idziesz do siostrzeńca, porozmawiaj ze swoja siostrą , może jak nazwiesz sam swoja słabość ,,alkoholizm,, okaże się ,że wiele osób wokół już miało takie zdanie , podejrzenia...
W gonitwie po dobrobyt zdarza nam się tracić nadzieję i nie zauważać tego co w życiu jest najważniejsze.(Kamil Bednarek)

Problemy z alkoholem 2022/08/05 13:46 #27

• MatiX83
  • MatiX83 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 329
Zgadzam się z Szekla , kciuki nie pomogą , chyba,że Twoja wiara w te kciuki jest tak silna : )
U mnie wygląda to tak,że normalnie chodzę na imprezy na które mnie zapraszają i zwyczajnie nie wypada mi odmówić , musisz się przygotować ,że nawet ,,najlepsi kumple" Cię oleją , ja mówię ,że nie i koniec , nie robię wykładów czemu nie piję , nie pasuje to niech spadają ,no i tak się właśnie dzieje,że już spadają i grono moich znajomych się bardzo ale to bardzo zmniejszyło . Teraz już raczej nikt mnie nie namawia , wystarczy powiedzieć stanowczo NIE. Imprezy to już też rzadko się trafiają bo bo co komu taki kumpel niepijący bnggfgbfb . Od doświadczonych alkoholików to raczej dostaniesz radę żeby jednak na początku omijać balangi , myślę ,że to jest dobra rada ale nie zawsze się da ,czasem 3eba iść żeby nie zrobić z siebie wariata . Początek Twojej abstynencji zależy od determinacji i chęci bycia trzezwym , jak padniesz to moralniak może być okropny .
Co do tego co pisze Aga54 to już każdy sam musi zadecydować czy powiedzieć,że jesteś alkoholikiem , mnie by to dobiło jakby się w tym okresie na początku znajomi naśmiewali ,a wiem ,że by tak było . Do tej pory nikt nie wie w moim gronie ,że mam problemy z alkoholem i jest gitara ,mniej wiedzą ,dłużej żyją :mrgreen:
31.01.2022r jestem czysty na umyśle.Lubię ten stan.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, jankes12

Problemy z alkoholem 2022/08/06 14:06 #28

• siwy
  • siwy Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć, kiedy myślisz, że nie możesz to się mylisz.
  • Otrzymane podziękowania: 10552
Hejka i jak tam... daleś radę.
Mam nadzieję, że tak.

MatiX83 pewnie się zdziwisz (a może nie), ale o fakcie, że alkoholik ma problem z alkoholem ostatnim do ktorego to dociera jest sam zainteresowany.
Na ogół znajomi, rodzina wczesniej dostrzegaja problem, ale przez grzecznosc nie wspominaja. Taka tajemnica poliszynela.
Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Za tę wiadomość podziękował(a): jankes12, MatiX83

Ostatnia edycja: przez siwy.

Problemy z alkoholem 2022/08/06 14:47 #29

• Mateusz29l
  • Mateusz29l Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 442
Ja byłem na paru takich posiadówkach/imprezach/grillach od czasu mojego "nie picia", gdzie był alkohol i sporo znajomych. Oczywiście nikt nie namawiał, wszyscy przyjęli moją abstynencje z wyrozumiałością. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że świetnie się czułem, miałem świeży umysł, byłem bardziej błyskotliwy i zabawny. Wiele osób stwierdziło, że jestem lepszą wersją siebie. Chociaż zdarzyły się opinie, iż fajnie by było jakby uaktywnił się ten hardcore'owy Mati (Mi osobiście jego nie brakuje xd) Oczywiście takie stwierdzenia były ze strony największych chlejusów xD Ogólnie fajnie, że co raz częściej na takich spotkaniach jest więcej osób, które odmawiają sobie picia. Fakt, jestem zdecydowanie krócej na takich balangach, bo wiadomka po 2/3 godzinkach towarzystwo po prostu robi się głośne, zaczyna gadać bzdury, pojawiają się agresywne dyskusje itd. W każdym razie są tacy, co omijają, lecz ja na początku potrzebowałem tej rozrywki bycia wśród ludzi, rozmów i dobrej zabawy. To właśnie był mój proces trzeźwienia. Dzięki temu mogłem się dowiedzieć, że mogę fajnie bawić się bez alkoholu. I nie, nie miałem później głodów, ale satysfakcje i współczucie dla tych co cierpieli dzień po :) Aktualnie jestem w fazie, w której trochę odciąłem się od ludzi, ale staram się pracować nad tym
Słońce szybko chowało się za horyzontem, a po niebie rozlewał się złowieszczy mrok. Nie podobało mi się to przedstawienie. Ale los dał mi miejsce w pierwszym rzędzie…
Za tę wiadomość podziękował(a): Jajo-Bajo

Problemy z alkoholem 2022/08/07 13:37 #30

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 15242

... wierzę ... że mój mózg się troche przeprogramuje i nie będą odpalać się wyzwalacze ..., a jeżeli się pojawią to je w porę zauważę.
Ale to nie jest takie proste bo nasz mózg to taka bestia która nie zawsze chce współpracować.
Łukaszu - mózg to nie żadna bestia, która czasem nie chce współpracować. :)
Czym go karmisz - taką masz współpracę.
Jeśli mu wmawiasz, że sierpień będzie bez alkoholu i tak postanowiłeś - jest szansa, że tak będzie.
Jednak w następnym miesiącu dajesz mu chyba cichą nadzieję na picie.
Jednak czemu już teraz dokarmiasz go jakimiś niezrozumiałymi imprezami z alkoholem?
Pewnie chciałby Ciebie spytać: po gwizdek tu jesteśmy?
A może i Ciebie spyta przy okazji: co Ty tutaj robisz?
Zmyj się wtedy z szacunku do siebie i własnych postanowień. :-BD
Samo się nic nie przeprogramuje - trzeba tego dokonywać przez dokonywanie TRZEŹWYCH wyborów. %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Liddka

Ostatnia edycja: przez andrzejej.

Problemy z alkoholem 2022/08/07 19:41 #31

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Cześć, jestem po imprezach - ludzie coś tam pili ale generalnie nie było grubo. Raczej nikt mnie nie namawiał - była propozycja ale po odmowie nikt nie naciskał. Ja nie piłem - w zasadzie nie czułem potrzeby więc jednak odpowiednie nastawienie pomogło.

Problemy z alkoholem 2022/08/07 20:15 #32

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5692
Super,że dałeś radę,bądz uważny też teraz po imprezach obserwuj siebie.

Problemy z alkoholem 2022/08/07 21:08 #33

• Jajo-Bajo
  • Jajo-Bajo Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 402
Łukasz.
Jak ja przestałem pic, to parę razy chodziłem na takie imprezy typu grill.
Tak jak napisałeś, jak towarzystwo było w miarę trzeźwe, to dało się wytrzymać.
Ale potem szedłem do domu-pijackie dysputy to nie dla mnie jak jestem trzeźwy.
I w sumie, po paru latach towarzystwo samo się zmieniło. Teraz raczej z niepijacymi przebywam, chociaż czasem z ludźmi z pracy na "afterwork" do pubu na piwko, kręgle, rzutki, bilard wyskoczę. Ale też nie siedzę dlugo-godzinke czy dwie, bo co to za przyjemność pijanych słychać?
Pozdrawiam

Problemy z alkoholem 2022/08/16 16:44 #34

• lukaszx8
  • lukaszx8 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Wciąż nie piję, nawet przestałem o tym za wiele myśleć ostatnio. Rozchorowałem się trochę i przez najbliższe 2-3 tygodnie mam antybiotyk więc nie ma szans na alko.

@Jajo-Bajo
To prawda - słuchanie co ludzie opowiadają po pijaku to dramat. A jak sobie nieraz przypomne co sam opowiadam to aż mi słabo :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, szekla, jerzak, Namika, Krysia 1967, Liddka

• Strona:
  • 1