Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1

TEMAT:

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 03:19 #1

• maroth100
  • maroth100 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Mam dość poważny problem.Mianowicie zaszylem się drugi raz.Pierwszym razem parę lat temu, wszystko normalnie się przyjęło i goiło prawidłowo.Teraz dokładnie 1 lipca podjąłem decyzję o kolejnym zaszyciu,od początku czułem że jest coś nie tak. Bolało mnie mocno od początku, zresztą boli do teraz.Do tego już przed zdjęciem szwów zrobił się tam stan zapalny i leci z tego chyba ropa.Poszedlem na umówiony termin zdjęcia szwów chirurg który mnie szył stwierdził że 1 raz widzi coś takiego zdjął mi ledwo co jeden z dwóch szwów i przepisał antybiotyk który brałem 6 dni do tego kazał robic okłady z sody które robię do teraz.Na kolejną wizytę umówiłem się w dzień końca brania antybiotyku.Poszedlem powiedział mi że jest lepiej ale dalej dobrze nie jest,zdjął mi drugi szew kazał dalej robić okłady i kolejna wizyta za parę dni.Dzien później jak się kładłem spać zaczęły mnie swędzieć ręce i nogi.potem wyskoczyło mi jakies uczulenie i swędzenie się nasilało do tego stopnia że musiałem iść prywatnie do dermatologa..Na kolejnej wizycie powiedział że mam dalej sobie robić okłady i zacznie się w końcu goić.Do tego mam wrażenie że jego podejście do tego jest bardzo obojętne co niezbyt mi się podoba ..Dziś mija 31 dzień a rana dalej mnie boli dalej leci z niej ropa i dalej się nie goi wygląda to fatalnie jak by zabieg był robiony z dwa dni wstecz... Oczywiście zadzwoniłem powiedziałem jak wygląda sytuacja i powiedział mi że jestem na to pewnie uczulony.Moje pytanie brzmi.Czy ktoś kiedyś miał podobną sytuację?i czym to może być spowodowane?i co mam wgl z tym zrobić? bo martwi mnie ta sytuacja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 06:33 #2

• rejek
  • rejek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 496
Siema
Pytanie czy na pewno wszył ci
XXXX . czy np witaminy.
Czasem tak lekarze robią -bo boją się że pacjent zapije i się przekręci -to po co im kłopoty.
Wszywają witaminy -kto ma nie pić ze strachu-to i tak pić nie będzie.
Sam to kupowałeś?Czy w usłudze było?
Skoro za pierwszym razem organizm nie odrzucał ,ciekawe dla czego za drugim razem jest źle?
Chyba że zabieg źle zrobiony,jakaś infekcja się dostała -a okłady z sody to jakaś magia?- chyba są jakieś maści antybiotykowe na takie infekcje.
Ja stawiam że masz wszyte coś innego nie XXXX
Jak wyropieje to się rana zamknie.
Rodacy jeśli chcecie
zobaczyć polski ład
wypnijcie w stronę pisu
zad
Za tę wiadomość podziękował(a): maroth100

Ostatnia edycja: przez Alex75. Powód: Nazwa leku

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 06:35 #3

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5692
Witaj Maroth :czesc: .
Tu chodzi o Twoje zdrowie,każdy stan zapalny ,może być poważny.Może idz do lekarza rodzinnego ,on pokieruje co robić dalej,być może za krótko brałeś antybiotyk, a może faktycznie jesteś uczulony.Miesiąc ,to faktycznie zbyt długo,żeby rana tak się paskudziła.
Jestem Krysia alkoholiczka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, maroth100

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 08:05 #4

• Mateusz29l
  • Mateusz29l Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 442
Nie wiem gdzie dokonywałeś takiego zbiegu, ale wszystko co opisałeś wskazuje na zakażenie lub nietolerancje. W dobrych klinikach wszystko Ci objaśniają i w razie komplikacji powinni Ci pomóc. Z tego co mi mówił lekarz, to zdarzyły mu się przypadki, kiedy wszywkę trzeba było usunąć, ze względu na reakcje alergiczne, lecz ty wspomniałeś iż to Twoja druga, a to dziwne. Rana powinna się goić od 7 do 10 dni, oczywiście powinieneś odpowiednio dbać o nią. Używać oniseptu, rane zakrywać gazikiem jałowym etc. Przed wykonaniem zabiegu powinieneś podpisać oświadczenie, w którym jest nazwa leku jaki bedzię zaimplementowany oraz pieczątka lekarza. Wątpię, żeby któryś lekarz wszył Ci witaminy, jezeli podpisuje się i stempluje swoim imieniem oraz nazwiskiem.
Słońce szybko chowało się za horyzontem, a po niebie rozlewał się złowieszczy mrok. Nie podobało mi się to przedstawienie. Ale los dał mi miejsce w pierwszym rzędzie…
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, maroth100

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 09:19 #5

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Witaj maroth100 na forum :czesc:

rejek, nie używany nazw leków, również w taki sposób.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, maroth100

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 09:34 #6

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 13578

Dzien później jak się kładłem spać zaczęły mnie swędzieć ręce i nogi.potem wyskoczyło mi jakies uczulenie i swędzenie się nasilało do tego stopnia że musiałem iść prywatnie do dermatologa
Dziś mija 31 dzień a rana dalej mnie boli dalej leci z niej ropa
czym to może być spowodowane?i co mam wgl z tym zrobić? bo martwi mnie ta sytuacja.
Co najlepiej zrobić? To usunąć wszywke.Długi czas i jak widać poprawy żadnej.Brałeś antybiotyk i nie za bardzo zadziałał.
Może zostało wszyste coś innego ,tak jak pisali poprzednicy.Może to witaminy.Często uczulają.
Nawet jeśli wszysto to samo ,to nie powiedziane jest że organizm nie mógł tym razem się uczulić.
Wszywka mogła zostać zabrudzona podczas zabiegu.Zabieg nie został przeprowadzony w sterylnych warunkach.Powodów może być mnóstwo.
Ewidentnie jest to zabrudzone skoro sączy się ropa.
Mnie zawsze uczyli aby odcinać od źródła alergenu.Wtedy leczenie ma sens. @};-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 09:45 #7

• darek70
  • darek70 Avatar
  • Z dala
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • 24 h
  • Otrzymane podziękowania: 2231
Normalny człowiek pojedzie na ostry dyżur. Alkoholik będzie kombinował.

Tu warto zacząć leczyć alkoholizm !

:czesc:
"Everything is gonna be alright"

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 10:19 #8

• Mateusz29l
  • Mateusz29l Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Darek, sugerujesz że autor tematu nie jest normalnym człowiekiem? Po tekście, wydaje mi się, że zależy mu na trzeźwości, a to jaką drogą chce kroczyć to jego sprawa. Pytanie marotha było odnośnie rany i raczej skierowane do osób, które takiego zabiegu dokonywały. Przestań stawiać swoje diagnozy i nie mów nikomu jak ma walczyć ze swoim alkoholizmem. Mój przyjaciel, po zaszyciu przestał pić, kompletnie się zmienił i robi to juz 6 raz. W ciągu tych 6 lat pokreślał nie raz, że to była najlepsza decyzja, ze teraz jest szczęśliwy i ze ta metoda mu wystarczy :) A walił wódę niemiłosiernie. Jeden potrzebuje 11412412 miesięcznej terapii, przebywania godzinami na mitingach, a drugi sobie moze wyjechać do Tybetu i wstąpić do zakonu. Nie psuj zabawy z korzystania forum i jak nie masz nic wiecej do powiedzenia, niż Twoja diagnoza to daruj sobie
Słońce szybko chowało się za horyzontem, a po niebie rozlewał się złowieszczy mrok. Nie podobało mi się to przedstawienie. Ale los dał mi miejsce w pierwszym rzędzie…
Za tę wiadomość podziękował(a): rejek, Kasia 84, maroth100

Ostatnia edycja: przez Mateusz29l.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 10:42 #9

• darek70
  • darek70 Avatar
  • Z dala
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • 24 h
Sugeruję by udał się na ostry dyżur.
Alkoholizm jest chorobą psychiczną, a nie alkoholik raczej nie wszywa sobie do pośladków jakiś nieznanych preparatów.

Czy napisałem cis niezgodnego z faktami ?

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 10:49 #10

• Mateusz29l
  • Mateusz29l Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Napisał, że był u lekarza. Powodzenia z ostrym dyżurem na nie gojącą się ranę. Wiedział, że idzie na zabieg wszycia (wiadomo czego, bo to jedyna dostepna substancja w Polsce) To raczej nie wyglądało na takiej zasadzie - Siema, wszyj mi Pan co tam masz pierwszego z brzegu, o mogą być te landrynki.
Bardziej przyczepiłem się do Twojego zestawienia normalny człowiek vs alkoholik. Ja tam jestem alkoholikiem i zdaje mi się, że jestem normalnym człowiekiem, mogę tak Darek? czy nie za bardzo?

Ostatnia edycja: przez Mateusz29l.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 10:52 #11

• Szpak
  • Szpak Avatar
  • Gość
  • Gość

Normalny człowiek pojedzie na ostry dyżur. Alkoholik będzie kombinował.

Tu warto zacząć leczyć alkoholizm !

W sedno.
To zadziwiające, że dorosły człowiek nie wie co zrobić z paprzącą się raną.

Ostatnia edycja: przez Szpak.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 11:06 #12

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 13578

W sedno.
To zadziwiające, że dorosły człowiek nie wie co zrobić z parzącą się raną.
Szpaku czy te słowa są pomocne? Co one właściwie wnoszą :-? Co pokazują :-?
Czy tak się wita kogoś na forum :-? Czy chciałbyś być powitany w taki sposób?.
Chłopak pyta,bo nie wie,nie wie co się dzieje.Pyta o wasze doświadczenie w tej sprawie...czy ktoś też tak miał @};- Dobrego dnia i mądrych przemyśleń.
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasia 84, maroth100

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 11:16 #13

• Szpak
  • Szpak Avatar
  • Gość
  • Gość
Katarzynka77. Tak, wg mnie wiele wnoszą i powinny być pomocne autorowi pytania. Z taką intencją je pisałem odnosząc się do postu Darka który wg mnie bardzo dobrze oddaje prawdziwą istotę problemu. Zapytam retorycznie: czy gdyby autorowi tego pytania jątrzyła się rana po "zwykłym" zabiegu chirurgicznym to szukałby rozwiązania na forum czy poszedł na ostry dyżur / do lekarza?

Ostatnia edycja: przez Szpak.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 11:31 #14

• darek70
  • darek70 Avatar
  • Z dala
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • 24 h
Fakty są takie, że ropa z rany na tyłku, to problem z którym trzeba udać się do chirurga.

Alkoholicy i osoby zaburzone ( np współuzależnione), mogą mieć trudności z godzeniem się z faktami.

Za tę wiadomość podziękował(a): Szpak

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 12:23 #15

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33132
Czy te wpisy s pomocne? Czy to kolejna zagorzała dyskusja?

Witaj Maroth100 na Forum :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967, maroth100

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 12:31 #16

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 18767

Bardziej przyczepiłem się do Twojego zestawienia normalny człowiek vs alkoholik. Ja tam jestem alkoholikiem i zdaje mi się, że jestem normalnym człowiekiem, mogę tak Darek? czy nie za bardzo?

Wprawdzie nie jestem Darkiem, ale pragnę zauważyć, że alkoholizm to "zespół zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania". Czy osoba psychicznie zaburzona jest normalna? Jak dla mnie to się wyklucza. Zaburzenie to odstępstwo od normy.

Cześć Maroth. Wszywka jest ciałem obcym. Jeśli rana po implantacji ciała obcego pod skórę się jątrzy, to uważam, że należy to ciało obce usunąć.

Ostatnia edycja: przez Tomoe.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 12:55 #17

• rejek
  • rejek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 496

rejek, nie używany nazw leków, również w taki sposób.

Dlaczego administracja nie przestrzega wasnego regulaminu?
A wymaga tego od użytkowników ?
Gdzie tu jest nazwa leku?
To jak napisać "tego leku na alkoholizm co to się go wszywa" -wszyscy wiedzą o co chodzi,ale nikt nie wymienia tego słowa,bo zakaz -coś jak polski ład dla pis.
Albo jakimiś rebusami popiszmy -jak dla dzieci.
Gdzie tu pomoc?
Chore to na maxa -ale w sumie to forum ludzi chorych-więc czemu się dziwię?

Alkoholizm jest chorobą psychiczną, a nie alkoholik raczej nie wszywa sobie do pośladków jakiś nieznanych preparatów.
Czy napisałem cis niezgodnego z faktami ?

Ale autor tematu nie prosił cię o ocenę czym jest alkoholizm,tylko co zrobić z paskudzącą się raną -syndrom fejsbunia?
Bo kto z piszących znawców w temacie miał wszywkę i pisze o własnym doświadczeniu -no pewnie wszyscy ,bo tu się regulaminu nie łamie bnggfgbfb .
Miał osobiście -nie wujek,kolega itp
Rodacy jeśli chcecie
zobaczyć polski ład
wypnijcie w stronę pisu
zad

Ostatnia edycja: przez rejek.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 13:12 #18

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
rejek, wystarczy. Blokada konta na 48 godzin, Mam nadzieję, że ten czas pozwoli ci przemyśleć czy chcesz być na forum czy nie.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 13:16 #19

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33132

Wprawdzie nie jestem Darkiem, ale pragnę zauważyć, że alkoholizm to "zespół zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania". Czy osoba psychicznie zaburzona jest normalna? Jak dla mnie to się wyklucza. Zaburzenie to odstępstwo od normy.
Alicjo
Czy tu mówisz o sobie czy o osobach trzecich?
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 13:21 #20

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
Mówię o ogólnie obowiązującej definicji zespołu zależności alkoholowej, która dotyczy każdego alkoholika.
Pozwolę sobie zacytować:
"Czym jest zespół zależności alkoholowej (ZZA)?
Uzależnienie od alkoholu określane jest w literaturze medycznej również jako zespół zależności alkoholowej. Choroba ta zaklasyfikowana została do grupy zaburzeń psychicznych, a jej leczeniem zajmują się przede wszystkim lekarze psychiatrzy oraz specjaliści terapii uzależnień. ZZA przejawia się pod postacią nieprawidłowości somatycznych, czyli związanych z pracą konkretnych narządów, a także zmian w zachowaniu oraz postrzeganiu rzeczywistości."
Źródło; portal "Zdrowie i życie"

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 14:17 #21

• Mateusz29l
  • Mateusz29l Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Gościu przyszedł z wyraźnie innym problemem i pytaniami xD standardowo uzyskał znany już tutaj bełkot. Przy okazji jeszcze stosowną klasyfikacje dostał na temat swojej "normalności". Ja sie zaszywałem, a wiec się udzieliłem. Moglem od razu mu polecić mitingi online, wysłać na ostry dyżur i życzyć pogody ducha, zapomniałem o szablonie forumowicza.
Juz nie wspomne, ze pisał w poście, ze był u lekarza, brał antybiotyki, wiec zapewne jak coś się nadal komplikuje, to trzeba udać się znów do lekarza pierwszego kontaktu. Po opisie wynika, że Pan nie czuje się az tak zle aby jego zyciu zagrazało niebezpieczenstwo, to też nie napędzajmy mu strachu i nie wysyłajmy go na ostry dyżur xD
Za tę wiadomość podziękował(a): Magda777, Kasia 84

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 14:35 #22

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum

Gościu przyszedł z wyraźnie innym problemem
A mnie się wydaje, że przyszedł z dokładnie tym samym problemem co wszyscy, którzy szukają pomocy na forum dla alkoholików - czyli z alkoholizmem. Więc sugestia, że warto byłoby zacząć leczyć alkoholizm, jest tutaj, moim zdaniem, jak najbardziej na miejscu.
Za tę wiadomość podziękował(a): darek70, Szpak

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 15:29 #23

• maroth100
  • maroth100 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich,
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.Postaram sie w tym poscie odniesc do wszystkich.Oczywiscie ide ponownie do chirurga na kolejna wizyte,ktora zapewnie skonczy sie usunieciem wszywki.Co jest dla mnie jeszcze wiekszym problemem.Napisalem tego posta z nadzieja na jakies porady/odpowiedzi na moje pytania,bo jak wspomnialem moj chirurg nie jest zbyt kontaktowy mam wrazenie.Pierwszy raz zaszywalal mnie inny chirurg,ale w tym samym miejscu a nawet w tym samym gabinecie co teraz.Podal mi tylko wtedy nazwe lekarstwa ktore mi wszywa i ze jak napije sie alkoholu nastapi reakcja jak bym sie napil plynu hamulcowego.Teraz z kolei chirurg wzial mnie pierw na bok na rozmowe itd.Dodatkowo dal mi do przeczytania ulotke z widoczna nazwa lekarstwa na niej.Mam jeszcze pytanie dodatkowe jak by ktos sie mogl orientowac.Swedzenie i uczulenie moze byc reakcja na wszywke czy raczej od antybiotyku?Chcialbym jeszcze dodac ze zdecydowalem sie na drugi zabieg poniewaz pierwszy zadzialal na mnie korzystnie.Nie pilem rok,wyszedlem wtedy na prosta.Nie potrzebowalem w tym czasie zadnych dodatkowych terapii traktowalem to jak zloty srodek do nie picia przynajmniej dla mnie.Teraz idac tym samym tokiem myslenia bo znow zaczely mi puszczac hamulce chcialem wyjsc z nalogu przynajmniej na rok ponownie bo stracilem prace ktora na prawde lubilem do tego narobilem sobie wiele innych problemow.Jednak niestety czlowiek chce sie ogarnac a nie moze bo zawsze jest cos...Teraz jestem tylko i wylacznie stratny bo wywalilem pieniadze na darmo na wszywke/antybiotyk/dermatologa.Nie wiem sam jakie kroki dalej mam wobec tego podjac,przyznam ze ryje mi to psyche coraz bardziej.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 15:29 #24

• siwy
  • siwy Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć, kiedy myślisz, że nie możesz to się mylisz.
  • Otrzymane podziękowania: 10554

Gościu przyszedł z wyraźnie innym problemem i pytaniami xD standardowo uzyskał znany już tutaj bełkot. Przy okazji jeszcze stosowną klasyfikacje dostał na temat swojej "normalności". Ja sie zaszywałem, a wiec się udzieliłem. Moglem od razu mu polecić mitingi online, wysłać na ostry dyżur i życzyć pogody ducha, zapomniałem o szablonie forumowicza.
Juz nie wspomne, ze pisał w poście, ze był u lekarza, brał antybiotyki, wiec zapewne jak coś się nadal komplikuje, to trzeba udać się znów do lekarza pierwszego kontaktu. Po opisie wynika, że Pan nie czuje się az tak zle aby jego zyciu zagrazało niebezpieczenstwo, to też nie napędzajmy mu strachu i nie wysyłajmy go na ostry dyżur xD

Ten "belkot" wielu ludziom tu pomaga. Więc moze byś go nie deprecjonowal I nie zachowywal się jak ignorant.
Daleś swoje wskazówki i spoko, miejmy nadzieję, ze pomogą, a inni zastosowali szablon i może też się przydadza koledze. Każdy udziela się tak jak umie I nie rozumiem czemu twoje wskazówki są cenniejsze od innych.

Nie wiesz jak się goi rana i jakie zagrożenia z tego mogą wyniknąć, dlatego wskazowka, zeby poszedł do lekarza, czy ostry dyzur wydaje się najrosadniejszą. Bo opowiesci typu, że rana sama sie zagoi moze byc taką sama prawdą jak ta, ze wda się zakażenie.
Tego nikt z tu obecnych nie wie, więc lekarz jest najlepszym rozwiazaniem.

Co do problemu....jeśli zalogowal się na takim, a nie innym forum, to może informacja o innych mozliwosciach niepicia niż wszywka, pewnie też nie zaszkodzi.

Maroth100... lekarz i jeszcze raz lekarz, tym bardziej, że antybiotyk nie działa.

Czy poza wszywka szukales innych sposobow nie picia.
Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jajo-Bajo, karencja, Kasia 84

Ostatnia edycja: przez siwy.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 16:29 #25

• Kasia 84
  • Kasia 84 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 59
Cześć
Ja miałam kiedyś wszywke i też mi zebrała ropa zadzwoniłam do lekarza ale do czasu wizyty miałam duża banie i wycisnęłam całą ropę....pojechałam na zastrzyk z antybiotykiem i infekcja przeszła....Ale zdecydowałam się na nową wszywke.....
Chcę Tobie powiedzieć że nawet jak masz wszywke to podejmij terapię AA ponieważ po zakończeniu choroba nie przejdzie będziesz jeszcze więcej mógł wypić.....I będzie coraz gorzej wiem co mówię...Bo miałam 3 razy wszywke
Powodzenia życzę oraz dobrych wyborów kwiaaatek
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, Krysia 1967

Ostatnia edycja: przez Kasia 84.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/07/31 16:49 #26

• siwy
  • siwy Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć, kiedy myślisz, że nie możesz to się mylisz.
  • Otrzymane podziękowania: 10554
Kasia 84
to szacun za konsekwencje i wyciąganie wnioskow w drodze do trzeźwości.
Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasia 84

Ostatnia edycja: przez siwy.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/08/01 08:49 #27

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2487
Witaj na Trzeźwym Szlaku ja jako Cukrzyk używam do Ran takiego fajnego Środka i pomaga mi leczyć trudnogojące rany

Ostatnia edycja: przez krzysiek.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/08/01 09:44 #28

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5692

Mam jeszcze pytanie dodatkowe jak by ktos sie mogl orientowac.Swedzenie i uczulenie moze byc reakcja na wszywke czy raczej od antybiotyku?Chcialbym jeszcze dodac ze zdecydowalem sie na drugi zabieg poniewaz pierwszy zadzialal na mnie korzystnie.Nie pilem rok,wyszedlem wtedy na prosta.Nie potrzebowalem w tym czasie zadnych dodatkowych terapii traktowalem to jak zloty srodek do nie picia przynajmniej dla mnie.Teraz idac tym samym tokiem myslenia bo znow zaczely mi puszczac hamulce...

Swędzenie może mieć różną przyczynę,myślę,że chirurg pomoże Ci,dobrze,że idziesz do niego.
Nie miałam nigdy wszywki,ale przy tej wiedzy jaką mam teraz, orientuję się ,że sama wszywka zadziała ,ale do pewnego momentu,dlatego nie potrzebowałeś na tamten moment,żadnej dodatkowej pomocy,ale rok szybko mija i co dalej??.Dobrze,że znalazłeś nas,poczytaj co pomogło innym trwale nie pić,może znajdziesz coś dla siebie.Zdrowia Ci życzę,daj znać jak czujesz się po wizycie u chirurga??

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/08/01 10:03 #29

• Kasia 84
  • Kasia 84 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 59
Ja po zakończonej wszywce z 4 piw mogłam wypić 8 ...miałam 3 razy i u siebie zauważyłam po zakończeniu że mogłam więcej wypić......z drugiej strony to piłam na imprezach alko bezalkoholowe czyli w głowie cały czas miałam chęć wypicia co zauważyłam nie pijąc....Nie miałam żadnych problemów
Potrafiłam się bawić bez alko i ogólnie było fajnie....Mogłam wsiąść do auta o każdej porze i jechać jeżeli była potrzeba.... Wszywka to nie jest rozwiązanie....Teraz nie piję ale podjęłam inne kroki leczenia.....Niby jestem weekendowym alkoholikiem ale to alkoholizm....brak kontroli itd....Wszystko z domu wyniosłam co ma związek z alko....w restauracji nie zamawiam napojów bezalkoholowych......Staram się wyprzeć ten trunek z mojego życia.....Tłumaczę sobie że jestem uczulona i nie mogę pić tak jak ludzie są uczuleni na laktozę......Bardzo się zagłębiłam w temat uzależnienia i naprawdę się bardzo przeraziłam tym co się dowiedziałam to mi pomaga..
Nie brakuje mi alkoholu.....czuję się dobrze ...staram się organizować czas na weekendy żeby nie było nudy.....Mi się mnie zrobiło szkoda żeby zmarnować życie Sobie oraz mojej rodzinie.....
Myślę że tak już zostanie.....należę do osób że jeżeli mam problem to szukam pomocy w książkach...poradnikach na portalach u psychologa trzeba zawalczyć o Siebie i lepsze jutro kwiaaatek
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej

Ostatnia edycja: przez Kasia 84.

Wszywka się nie goi,co robić? 2022/08/01 12:01 #30

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 20920
Witaj :czesc:
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

• Strona:
  • 1