Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Stany lekowe po odstawieniu alkoholu

Więcej
2022/08/13 07:37 #71 przez Andrzej alkoholik
Andrzej alkoholik odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Cześć. Fajnie że pojawiają się dni spokojne. Mam pytanie, czy zauważyłeś zależność samopoczucia i lęków od aktualnej "aury pogodowej" Jakie są te dni, kiedy czujesz się lepiej? A kiedy gorzej? Widzisz jakieś zależności w tej kwestii?

Ps. Każdy lekarz widzi doskonale czym spowodowane są lęki. Cera wysuszona, twarz opuchnięta.. Tego nie da się ukryć. Trafiłeś po prostu na lekarza, który nie drąży tematu. Ale wiedz, że oni wiedzą.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/14 15:57 #72 przez Killazik
Killazik odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu

Cześć. Fajnie że pojawiają się dni spokojne. Mam pytanie, czy zauważyłeś zależność samopoczucia i lęków od aktualnej "aury pogodowej" Jakie są te dni, kiedy czujesz się lepiej? A kiedy gorzej? Widzisz jakieś zależności w tej kwestii?

Kurde, sory, zapomnialem odpowiedziec na to pytanie. Nie, nie zauwazylem zeby pogoda miala na to jakis wplyw. Od czasu mojego ostatniego posta bylo jednak bardzo fajnie, mialem stany lekowe ale krotki czas i nie byly one duze.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Andrzej alkoholik, Domineq

Więcej
2022/08/19 21:24 #73 przez Killazik
Siemanko, ostatni post byl piec dni temu wiec dam maly update:

Ogolnie to czuje poprawe, mam nadal stany lekowe ale przez coraz krotszy czas. Niestety ale wczoraj i dzisiaj sie one nawrocily :( znowu. Wczoraj czulem tez przez moje gorne rece (pomiedzy bicepsem a tricepsem) drganie, troche tez przy klatce piersiowej. Ja tam nie wiem dlaczego ale moja mama mowila ze to na tle nerwowym bo za duzo mysle o tym przez dlugi juz czas, mi sie wydaje ze ma racje bo dzisiaj juz tego nie czulem, bylem z kolegami wiec nie mialem czasu aby o tym myslec. Zaczalem pisac tego posta bo przed chwila czulem naprawde silne leki, trwaly przez jakies... 15 minut? to naprawde krotko w przeciwienstwie do kiedys. Teraz juz jest okej. Zanim ktos sie znowu spyta: termin u psychologa 25. Kurde, ja juz mam tego dosc xd niech to sie wreszcie skonczy raz na zawsze.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, Alex75, marcin, Namika

Więcej
2022/08/19 21:34 #74 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu

Zanim ktos sie znowu spyta: termin u psychologa 25.

Informacje zwrotne na ten temat już dostałeś. Robisz to, co sam zdecydujesz :)

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Arbuz, Namika

Więcej
2022/08/20 12:21 #75 przez Domineq
Domineq odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Kolego ty nie myśl że Cie psycholog uleczy odrazu bo tak nie będzie te lęki to będziesz jeszcze odczuwał dość długo. Poprsostu musisz nauczyć się jak z nimi żyć i w tym ci pomoże właśnie psycholog.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Andrzej alkoholik

Więcej
2022/08/20 12:25 #76 przez Moni74
Moni74 odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Pisałeś, że to termin do psychiatry, a teraz, że do psychologa. To jak to jest? To jest duża różnica.

Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Więcej
2022/08/20 12:59 #77 przez Jajo-Bajo
Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Moni
A może się chłopak pomylił?
A może jak się rejestrował powiedzieli mu, że spotka się z lekarzem specjalistą? Kto wie...
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Andrzej alkoholik

Więcej
2022/08/20 14:21 #78 przez Andrzej alkoholik
Andrzej alkoholik odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Domineq napisał prawdę. Potrzeba czasu żeby to wszystko przeszło. Jedyne co można zrobić, to psycholog/terapeuta lub inna forma wsparcia psychicznego. Albo psychiatra, prochy które być może zmniejszą lęki, ale mają szereg skutków ubocznych których "przeżywanie" prowadzi do jeszcze gorszego samopoczucia..
Wiem że nie powinno się tu dawać "rad" ale..
Spędzaj czas tam gdzie lęki są mniejsze
Staraj się spędzać czas z ludźmi, ale nie "na siłę"
Im więcej stymulacji psychiczno-ruchowej tym lepiej. Staraj się dobrze odżywiać. Zapoznaj się z HALT i stosuj każdego dnia. Sam przyznałeś że jest lepiej. I z czasem będzie coraz lepiej. Daj sobie czas. To nie działa wstecznie (:

Ps. Jeśli do tej pory radzisz sobie bez leków, to dobrze świadczy. Zwykle najwięcej sensu ma podawanie ich na samym początku abstynencji, kiedy delikwent jest naprawdę w ciężkim szoku (AZA) Dziwnym trafem na samym początku podaje się stary i sprawdzony lek, w większości przypadków znakomicie działający. Dopiero potem zaczyna się przypisywanie coraz to nowych "wynalazków" których nie polecam. Ten pierwszy jak najbardziej na krótko (uzależnia).

Więcej
2022/08/20 14:30 #79 przez Moni74
Moni74 odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Jajo-Bajo, dlatego pytam autora wątku, nie lubię gdybania.

Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Więcej
2022/08/21 01:11 #80 przez Killazik

Psycholog xD dzisiaj bylo ogolnie dobrze ale mialem dwa zle momenty, na szczescie trwaly tylko po 2-3 minuty: zrobilo mi sie bardzo slabo, mialem problemy z oddychaniem i mrowily mnie rece od polowy przedramion do dloni.

Więcej
2022/08/21 04:36 #81 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu

Czy wy czytaliscie pierwsze posty? Xd 25 sierpnia termin mam
Czy to ja już sie gubię czy Ty coś mieszasz?

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Więcej
2022/08/21 05:01 #82 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Dobrze,że obserwujesz siebie .Piszesz,że ogólnie jest lepiej,więc idzie w dobrym kierunku.Wizytę u psycholog masz już niedługo,opowiedz o swoich objawach i obawach,napewno pokieruje co dalej,będziesz w dobrych rękach.A tymczasem może poszukaj sobie zajęcia,,jakieś hobby,może Twoja mama ma rację ,może jak zajmiesz czym głowę ,będziesz mniej skupiał się na złym samopoczuciu ,nauczysz się z nimi żyć ,pomału te lęki będą mijały,albo przynajmniej będą mniej dokuczliwe.

Więcej
2022/08/21 12:45 #83 przez Domineq

Psycholog xD dzisiaj bylo ogolnie dobrze ale mialem dwa zle momenty, na szczescie trwaly tylko po 2-3 minuty: zrobilo mi sie bardzo slabo, mialem problemy z oddychaniem i mrowily mnie rece od polowy przedramion do dloni.

Kolego ty może porób sobie jakieś badania bo może ty nie masz żadnych stanów lękowych tylko coś Ci dolega innego może masz jakieś problemy zdrowotne
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jajo-Bajo

Więcej
2022/08/21 13:54 #84 przez Jajo-Bajo
Domineq
Co racja to racja.
Badania z pewnością nie zaszkodzą.
A jak to coś poważniejszego, to I'm szybciej się znajdzie powód tym lepiej.
Doktor, szczera rozmowa i badania.
To moim zdaniem najlepsze wyjscie.
Pozdrawiam

Więcej
2022/08/21 14:59 #85 przez Killazik
juz mialem badania robione wszystkie na poczatku lipca, bylem nawet w szpitalu na pare dni :D wszystko gites, fizycznie nic mi nie dolega
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Namika

Więcej
2022/08/21 19:45 #86 przez Domineq
A ile już nie CHLASZ?

Więcej
2022/08/21 20:08 #87 przez Killazik
Ostatni raz wypilem trzy puszki piwa 19 lipca, przedtem ostatni raz w moje urodziny 18. czerwca

Więcej
2022/08/23 23:06 #88 przez Killazik
Kurde, ludzie, ja mam teraz taka hustawke tego wszystkiego... Na zmiane, jest super, jest zle itd.

Mam teraz urlop, wczoraj przez cala noc gralem sobie w fife i poszedlem spac 23 sierpnia o 10 rano, spalem przez piec godzin, pisze o tym gdyz moze taki niezdrowy tryb ma cos na rzeczy. W przeciwienstwie do poczatkow stanow lekowych mam je juz przez mniejszy okres czasu podczas dnia. Pamietacie jak na poczatku pisalem wam, ze sie boje, ze wszystko tak naprawde nie istnieje? Ktos mi tutaj wytlumaczyl, ze to sie nazywa odrealnienie, na szczescie juz mi to przeszlo. Niestety ale teraz inny lek mi to zastapil a mianowicie... strach przed wszechswiatem. Wiem, to brzmi debilnie. Boje sie jego ogromu. Nie jest tak jednak caly czas jak o nim pomysle, zalezy czy czuje lek czy nie. Jak tak to sie boje a jak nie to se mysle "ale debil". Przed chwila czulem to samo co ostatnio, dziwnie mi sie zrobilo w mozgu i na calym ciele, czulem oslabienie i moje nogi staly sie watowate. Nie trwalo to jednak dlugo, jakies trzy minuty. Musze jednak przyznac, ze mam duzo zlych mysli pelnych nienawisci, byc moze (a raczej napewno) dokladaja one swoje pietno do tego wszystkiego. Jutro, wreszcie, dostane termin do psychologa, nie moge sie doczekac. Mam nadzieje, ze to bedzie poczatek lepszych czasow.

Więcej
2022/08/23 23:20 #89 przez Tomoe
Tomoe odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu

Ostatni raz wypilem trzy puszki piwa 19 lipca

A pomyślałeś o tym, że te stany lękowe mogą być typowymi objawami głodu alkoholowego? Głód nie mija po miesiącu abstynencji.

Więcej
2022/08/24 16:55 #90 przez Domineq
Ja po 170 dniu zakręcenia butelki nadal odczuwam dziwne lęki i myślę że to jest głod alkoholowy ponieważ one są najczęściej wieczorem a w nocy śni mi się że się bratam z butelka piwa na szczęście to tylko głupi sen i z dnia na dzień jest coraz lepiej bo zdarza mi się to coraz rzadziej ale się zdarza. Ahhh ten głupi przechlany mózg się domaga tej trucizny
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Killazik

Więcej
2022/08/24 18:21 #91 przez Aknum
Aknum odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu

W przeciwienstwie do poczatkow stanow lekowych mam je juz przez mniejszy okres czasu podczas dnia. Pamietacie jak na poczatku pisalem wam, ze sie boje, ze wszystko tak naprawde nie istnieje? Ktos mi tutaj wytlumaczyl, ze to sie nazywa odrealnienie, na szczescie juz mi to przeszlo. Niestety ale teraz inny lek mi to zastapil a mianowicie... strach przed wszechswiatem. Wiem, to brzmi debilnie. Boje sie jego ogromu. Nie jest tak jednak caly czas jak o nim pomysle, zalezy czy czuje lek czy nie. Jak tak to sie boje a jak nie to se mysle "ale debil".
Cześć,
myślę, że od stanów lękowych wciąż towarzyszy Ci odrealnienie. Myślenie o wszechświecie, o świecie, myśli egzystencjonalne, nierealność świata i siebie to, to wszystko objawy derealizacji. Ten stan jest odbierany zazwyczaj bardzo źle, bo człowiek ma poczucie, że wariuje ale to nie jest groźne. Może to nasilać lęki, chociaż funkcją derealizacji jest odcięcie umysłu od intensywnego przeżywania, żeby mógł się regenerować. Jak przychodzą Ci "dziwne" myśli, to mów sobie " teraz nie będę się nad tym zastanawiać" , bo każde próby rozkminiania ich, nasilają tylko lęk i tworzą się nowe wątki myślowe. Nie martw się, jak umysł się zregeneruje trochę, to to odejdzie...najprościej mówiąc, ten stan trzeba ignorować.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: siwy, marcin, Killazik

Więcej
2022/08/24 19:56 - 2022/08/24 19:59 #92 przez siwy
siwy odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Killazik napisałeś kiedyś, zejak się zajmujesz działaniem, to nie masz czasu na myślenie i dobrze się czujesz.
Pomyślałem sobie...może to głupie, ale zbyt koncentrujesz się na sobie, a to sprowadza "głupie myśli " co byś powiedział, abyś zmienił punkt skupienia.
Nie wiem gdzie pracujesz ale jakbyś po pracy zapisał się na jakiś wolontariat i pomoc tym potrzebującym.
Wówczas swoją uwagę przekierowalbys na rzeczy związane z działaniem i na rzecz pomocy bardziej potrzebującym od Ciebie, a prwnie paru by się znalazło.
Co Ci szkodzi możesz sprawdzić przez miesiąc i się przekonać, czy nastąpiła poprawa.
Pozdrawiam

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2022/08/24 19:59 przez: siwy

Więcej
2022/08/25 20:19 #93 przez Killazik
Dzieki wam za odpowiedzi, wszystkie sa przydatne :)

Wczoraj bylo bardzo dobrze, najlepszy dzien dotychczas, praktycznie zero lekow, az zdziwiony bylem. Dzisiaj bylo nieco gorzej, gralem w koszykowke z kolega, byl tam piasek, kiedy zrobilismy sobie przerwe to wzialem garsc do lapy i rozsypalem. Wtedy przypomnial mi sie fakt, ze we wszechswiecie jest wiecej gwiazd niz na ziemi ziarenek piasku. To calkiem mocno we mnie uderzylo i stalo sie bardzo nieprzyjemne, nie powiedzialem o tym koledze tylko opanowalem.

• Mateusz29l
2022/08/26 04:15 #94 przez Mateusz29l
Mateusz29l odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Dziwne masz te lęki powiem Ci szczerze xD takie na wyższym levelu :D Bo tak w sumie co wywołuje w Tobie strach w tej materii? to ze wszechświat jest taki ogromny? Czy nie potrafisz go pojąć? Tutaj chyba nic do rzeczy nie ma alkohol.
No a tak w ogółe, wczoraj miales chyba tą wizyte u psychiatry?

Więcej
2022/08/26 05:56 #95 przez Jajo-Bajo
Siema.
Co doktor powiedział?
Jakiś plan ustaliliście?
Pozdrawiam
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: dzordzklunej, Killazik

Więcej
2022/08/26 19:03 #96 przez Killazik
Witajcie, najpierw opowiem jak bylo u psychiatry a nastepnie jak sie czuje.

U psychiatry bylem i mu opowiedzial co, gdzie i jak, chcial mnie przepisac na stacjonarne leczenie ale odmowilem no bo tego nie potrzebuje. Spytal sie mnie wiec czego chce xD tabletki odmowilem, zdecydowanie nie! Powiedzialem o psychoterapii, dal mi skierowanie oraz liste psychoterapeutow w mojej okolicy. Teraz musze zrobic jedynie terminy.

Dzisiaj bylo rowniez ogolnie bardzo dobrze. Stany lekowe nastapily jedynie jakies pol godziny temu i trwaly mniej niz 10 minut. Wreszcie nastepuja dobre dni :D
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak

Więcej
2022/08/28 17:05 #97 przez Killazik
Ok, dzisiaj bylo zupelnie inaczej niz zwykle i to w negatywnym znaczeniu tego slowa. Przez caly dzien mialem praktycznie mocna depresje, sam nie wiem czemu. Po prostu myslalem o przeszlosci, latach szkolnych i o dawnych kolegach. Nie mialem raczej stanow lekowych, jedynie ten duzy smutek. W pewnym momencie az polecialo mi troche lez ale to dobrze bo od razu lepiej sie zrobilo. Czy to jakis kolejny etap czy co xD 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967

Więcej
2022/08/28 17:58 #98 przez Aknum
Aknum odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Cześć,
Wahania nastroju są normalne po odstawieniu alkoholu. Proponuję Ci, żebyś trochę poczytał sobie o alkoholiźmie w necie, o fazach trzeźwienia, itd, będziesz wiedział z czym masz do czynienia.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, Krysia 1967, Killazik

Więcej
2022/09/03 09:13 #99 przez Domineq
Nie spożywając już dość długi okres alkoholu to obudziłem się dziś z mega kacem jaaa ale faza co? Jak bym był po poporzadnym melanżu 

Więcej
2022/09/06 21:41 #100 przez Killazik
Witajcie, juz dawno nic nie napisalem wiec zrobie to teraz ale tak na szybciora bo chce zaraz isc spac. Mam do tego jeszcze jedno pytanie co mnie trapi.

Tak ogolnie to jest zdecydowanie lepiej! Jeszcze czuje stany lekowe ale przez coraz krotszy okres czasu i sa one tez coraz slabsze. Niestety pojawil sie teraz troche inny problem, nie wiem do konca czy to to ale wydaje mi sie ze tak. Chodzi o skoki cisnienia. Zaczelo sie przedwczoraj, poczulem mocne oslabienie, takie ze nie czulem konczyn xD trwalo to jakies 5 minut. Zachowywalem spokoj wiec nie bylo tak zle.  Dzisiaj w nocy bylo to samo przy probie zasniecia ale trwalo dluzej, moze jakies 20 minut. Czulem cale cialo ale czulem sie bardzo dziwnie i slabo, jakbym zazyl jakis narkotyk czy cus. Ale najbardziej niepokoi mnie to ze kiedy to nadchodzi to czuje mrowienie w najczesciej plecach (jej malej partii), czasami tez na ramionach. Tutaj moje pytanie, czy to moze byc niebezpieczne? Czytalem, ze sa zagrazajace objawy odstawienia alkoholu ale mam nadzieje, ze to nie to i jest to po prostu kolejny etap trzezwienia. Dzisiaj podczas calego dnia np bylo dobrze, jedynie teraz poczulem dosc silny stan lekowy ktory trwal krotko, z piec minut, zaraz po tym nastapilo ponownie te mrowienie. Troche sie boje :( 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak

• Mateusz29l
2022/09/07 04:28 #101 przez Mateusz29l
Mateusz29l odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Ja na Twoim miejscu juz w ogole bym nie łączył tych stanów twoich z piciem alkoholu. Piles juz dawno i nie w takich destrukcyjnych ilościach. Masz jakąś obsesje i musisz to stary leczyć. Nie bój się farmakologii, bo po to ja wymyslili, zeby polepszać ten komfort życia

Więcej
2022/09/07 05:33 #102 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
W takich przypadkach dobrze iśc do lekarza. Poprosić o skierowanie a kompleksowe badania krwi, do neurologa, chirurga naczyniowego. Zrobić tomografię, rezonans.
Przyczyny mogą być bardzo różne i myślę, że nie jest dobrze mysleć, że ....odstawiłem alkohol i samo przejdzie. Trzeba dotrzeć do źródła dolegliwości.
Forumowicze Cie nie wyleczą, więc dobrze jest poprosić o pomoc specjalistów.

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, dzordzklunej, Waldek, Killazik

Więcej
2022/09/07 05:56 #103 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Też uważam,że najlepszym wyjściem jest pójść do lekarza rodzinnego,powiedz o swoich objawach,napewno zostaniesz skierowany na jakieś badania..Z doświadczenia wiem,że lepiej znać diagnozę i działać ,niż zamartwiać się i nakręcać czarne scenariusze.Być może, to nic poważnego,ale warto sprawdzić dla swojego dobra ,żeby nie przeoczyć czegoś ważnego,albo poprostu  uspokoić siebie,że wszystko jest ok.
Dobrze,że obserwujesz siebie,że zauważasz kiedy coś dzieje się,ale gdy niepoki Cię coś zawsze warto to sprawdzić u fachowca.
Zdrówka Ci życzę,dbaj o siebie i fajnie ,że trwasz w trzeźwości 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Waldek, Killazik

Więcej
2022/09/07 15:46 #104 przez Domineq
To jak będziesz się dziwnie czul to zmierz ciśnienie i będziesz wiedział czy masz skoki ciśnienia czy nie mi jak skakało na początku to też tak dziwnie się czułem tylko ze nic mnie nie mrowilo 

Więcej
2022/09/07 19:44 #105 przez Killazik
Tej nocy po napisaniu tego posta nie mialem tego dziwnego uczucia ani mrowienia :D bylo normalnie. Dzisiaj podczas dnia tez nie mialem problemow z cisnieniem mimo ze pracowalem, mialem jedynie troche lekow. Dzien uznaje za dobry.

Powiem tak: jest naprawde juz calkiem niezle porownujac do czasow zakladania tematu, wtedy jak przez 10 min podczas dnia czulem sie dobrze to byl cud. Jezeli w tym tempie bedzie mi coraz lepiej to przypuszczam ze do pazdziernika bedzie juz wszystko gites. Jak bylem w szpitalu to robili mi wszystkie badania wiec nie widze sensu je ponownie robic. 

Bede informowal czy nadal zyje xD