Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Stany lekowe po odstawieniu alkoholu

Więcej
2022/08/02 21:17 #36 przez Killazik
Killazik odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
No ja z rok chlalem praktycznie codziennie :/ potem juz rzadziej. Dobrze chociaz, ze po tym i nastepnym tygodniu zaczyna mi sie urlop, dwa tygodnie na regeneracje :D chociaz mam nadzieje, ze do tego czasu juz bedzie ok. Dzisiaj zaczalem tez troche biegac, mam w domu takie male urzadzonko do tego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Mateusz29l
2022/08/02 21:25 #37 przez Mateusz29l
Mateusz29l odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
No to po roku picia, to trochę potrzebuje ta głowa, żeby wrócić do ustawień fabrycznych ;p Sport mi bardzo pomógł :) No i wiadomo, że aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na psychikę. A jak już masz biegąć, to nie w domu tylko rusz się na dwór ;p małe odcinki sobie wybierz, ale dobrze Ci zrobi aktywność plus świeże powietrze!

• Mateusz29l
2022/08/03 12:29 #38 przez Mateusz29l
Cześć Mati, i jak tam dzisiaj się czujesz?

Więcej
2022/08/03 14:03 #39 przez Killazik
Poszedlem na zwolnienie lekarskie do konca tygodnia, nie liczac dzisiaj mam cztery dni regeneracji. Moj lekarz domowy nie wie, ze moje stany lekowe sa z alkoholu, przepisala mi jakies dziwne tabletki ktore mam brac przez kilka miechow a ich efekt poczuje po jakichs dwoch tygodniach, najpierw powiedziala, ze poczuje ich skutki uboczne xd spoko, nie mam najmniejszego zamiaru je brac, wywalilem to. Jak dotad nie jest dzisiaj zle, mialem stany lekowe ale nie mocne. Biegalem sobie na maszynie przez osiem minut a teraz jeszcze raz se pobiegne ale dluzej :D

Więcej
2022/08/03 20:54 #40 przez Domineq
Domineq odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Ja po 150 dniach nie chlania nadal mam jakieś dziwne leki są już coraz bardziej mniej dokuczliwe jak na początku a szybciej mijają takie dziwne Stany ze zaraz stracę przytomność że zawału dostanę że serce mi wyskoczy bo tak wali, badania robiłem wszystko ok wyszło to tak łeb zryl mi alkohol że sobie jazdy wkręcam takie gdzieś tam szarych komórek pewno od chlania brakuje i tak to jest

Więcej
2022/08/03 21:21 #41 przez Killazik
A moge wiedziec przez jaki czas piles? Bo sie boje, ze to dopiero poczatek :(

Więcej
2022/08/03 21:32 #42 przez Arbuz
Arbuz odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Byłeś u lekarza. Dostałeś leki . Wywaliłeś leki.
I ok.
Może jednak spróbuj przyspieszyć wizytę u psychiatry. Potrzebujesz diagnozy. Z tego co piszesz podejrzewasz że te lęki to pochodna picia alkoholu. Może tak, może nie.
Z tego co opisujesz to mogłabym się właściwie podpisać pod każdym Twoim słowem. U mnie te objawy to nerwica lękowa (zdiagnozowano gdy byłam nastolatką)

Więcej
2022/08/04 07:01 #43 przez Domineq
No kolego tak z 25 lat to było tego chlania. Powiem Ci tak na początku sam się bałem takich stanów jakie doznawalem bo zdarzały się mniej więcej co 2 dzień ale z każdym kolejnym dniem abstynencji takie dziwne leki zdarzają się rzadziej. Może kiedyś zanikną a może nie tego nie wiem więc głową do góry jak cie napadnie to minie iod tego nie umrzesz napewno. Mija 150dni i jeszcze żyje więc i ty dasz radę

Więcej
2022/08/04 21:25 #44 przez Killazik
04.08.22:

Dzisiaj byl najlepszy dzien odkad zalozylem ten temat. Przez jakies 75 % dnia nie czulem stanow lekowych a jak juz to raczej male. Jedynie wzielo mnie jakas prawie godzine temu, sa spore ale jakos daje rade. Mam nadzieje, ze to oznacza, ze juz bedzie tylko lepiej xD tak, wiem, ze ten dzien moze byc wyjatkiem i od jutra bedzie gorzej ale kto wie, duzo dzisiaj biegalem i zdrowo sie odzywialem.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, Katarzynka77, Krysia 1967, Mateusz29l

• Mateusz29l
2022/08/05 07:04 #45 przez Mateusz29l
Coś tak podejrzewałem, że sport i zdrowe odżywianie będzie na początku strzałem w dziesiątkę ;)

Więcej
2022/08/05 13:34 #46 przez Domineq
No pewnie ze będzie z każdym suchym dniem coraz lepiej zobaczysz trzeba dać czas czasowi.doskonale rozumiem że strasznie męczące są takie dziwne Stany jeżeli nie będziesz dawał sobie rady sam z nimi to po prostu idź do specjalisty który cie wspomorze i się na siłę nie mecz jak nie chcesz. Tylko nie zaciągnij mułu ze strachu bo jak tak zrobisz to one wrócą ze zdwojana siła. Pozdrawiam i trzymaj się dasz radę jeszcze troszkę i słońce wyjdzie za chmur

Więcej
2022/08/05 14:33 #47 przez Domineq
Przyjacielu doczytałem się w twoim poście że miałeś problemy z krążeniem które ustały samoistnie, jak się dziwnie poczujesz i doznasz swoich leków to zmierz ciśnienie jakie masz, mi po 70dniu abstynencji tak zaczęło skakać ze musiałem udać się do lekarza który przepisał mi tabletki na nadciśnienie i spowolnienie tętna i jest w porządku już. Nigdy nie miałem problemów z tym a po odstawieniu wyszło mi to. Powiedziałem że przestałem chlać to powiedział że to że stresu z nerwów itp. 2 miesiące pomiary ciśnienia rano i wieczorem i unormowalem to więc kazał mi odstawić proszki i jest jak na razie dobrze

Więcej
2022/08/05 20:20 - 2022/08/05 20:22 #48 przez Killazik
05.08.22:

No niestety ale mialem jednak racje z tym, ze wczorajszy dzien byl wyjatkiem. Dzisiaj jest kiepsko... Byl czas podczas dnia gdzie sie czulem normalnie ale teraz to chyba zwariuje. Dzisiaj tez duzo biegalem. Dzizas, niech ten horror sie wreszcie zakonczy. Dobrze przynajmniej ze nie bylo upalu jak wczoraj.

Wiem jednak, ze napewno dam rade. Jak juz nareszcie nadejda dni w ktorych jestem calkowicie zdrowy to bede chyba skakal z radosci. Nawet przez mysl mi nie przychodzi napic sie chociaz piwa, ze niby jeszcze mocniejsze leki niz dotychczas? Nie ma mowy!
Ostatnia edycja: 2022/08/05 20:22 przez: Killazik

Więcej
2022/08/05 20:55 - 2022/08/05 21:00 #49 przez Domineq
Przyjacielu dasz radę z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepiej. Prawie każdy przez to przechodził troszkę mniej troszkę więcej i dali radę więc i ty dasz napewno. To nic strasznego jak się wydaje to tylko twój mózg domaga się trucizny i będzie to robil podstępnie i na różne sposoby aby dostać to co dostawał zawsze czyli %%%
Ostatnia edycja: 2022/08/05 21:00 przez: Domineq

Więcej
2022/08/06 19:31 #50 przez Domineq
I jak Przyjacielu lepiej już troszkę?

Więcej
2022/08/06 22:30 #51 przez Killazik
06.08.22:

Dzisiaj bylo naprawde dobrze, teraz jest po polnocy i dostalem leki jakies prawie 3 h temu. Ale tak to przez caly dzien git wiec czuc progres. Ale teraz nie jest najlepiej xd ale spoko, uda sie, jeszcze jeden tydzien i urlop

Więcej
2022/08/07 09:04 #52 przez Domineq
To super oby tak dalej

Więcej
2022/08/07 22:31 #53 przez Killazik
07.08.22:

Dzisiaj bylo... Srednio. Wiekszosc stanow lekowych byly male ale trafialy sie tez mocne, na szczescie nie trwaly one dlugo. O godzinie 13:30 poczulem bardzo dziwne uczucie w mozgu, jakby cos przez niego przeszlo xD potem czulem sie dziwnie przez moment ale bylo ok. Juz lepiej znosze bieganie, nie juz tak wyczerpujace.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, szekla, Krysia 1967, Powroty

Więcej
2022/08/08 22:25 #54 przez Killazik
08.08.22:

W nocy jak probowalem zasnac to dopadly mnie bardzo mocne stany lekowe :( myslalem o smierci ale nie ze o samobojstwie tylko tak ogolnie, pomyslalem o moim zmarlym wujku (przez covid) oraz koledze (narkotyki) i myslalem o tym jakie to jest dziwne ze tak po prostu ich nie ma i juz. Na szczescie i tak dosyc szybko zasnalem. Ja to zauwazylem, ze jak nie mysle o tych stanach to jest wszystko gites ale jak mi sie one przypomna to od razu jest gorzej :D podczas nocy bylo zle ale podczas dnia bylo ogolnie nawet dobrze, byl czas kiedy sie balem przez jakies pol godziny. Tylko, ze ja sie boje, ze wszystko co mnie otacza jest nierealne, czytalem troche nawet o tym. Ale i tak nie jest to takie okropne jakie bylo na samym poczatku tych stanow lekowych.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, jerzak, Krysia 1967

Więcej
2022/08/10 20:45 #55 przez Killazik
Ja juz mam powoli dosc... Przez ostatnich pare dni bylo coraz lepiej i juz myslalem, ze od teraz bedzie coraz lepiej a stany lekowe sie nawracaja i ponownie sa silne :/ dzis w nocy bylo strasznie, dzisiaj tez. Nie caly czas ale przez dlugi czas. Balem sie slonca, wszechswiata (jego ogromu) i tego ze umre. Najgorsze w tym jest to, ze ja wiem ze to glupota a i tak sie boje. Mam skoki cisnienia, czuje to. Ja wiedzialem, ze taka karuzela jest mozliwa ale mialem nadzieje, ze teraz to juz tylko lepiej.

Więcej
2022/08/11 05:30 #56 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Cześć. Myślałeś o wizycie u lekarza?

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967

Więcej
2022/08/11 05:32 #57 przez Arbuz
Może jednak lekarz?

Więcej
2022/08/11 06:28 #58 przez Jajo-Bajo
Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Killazik
A dlaczego nie pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu po jakieś doraźne leki? Jest lekarstw które mogą pomóc od ręki.
Dlaczego się tak męczyć?
Nie rozumiem tego
Pozdrawiam
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Moni74

Więcej
2022/08/11 10:15 #59 przez Killazik
Czy wy czytaliscie pierwsze posty? Xd 25 sierpnia termin mam

Więcej
2022/08/11 10:33 #60 przez Subtelny
Subtelny odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Szczery z ciebie Typ , ale prosze nie nie nakręcaj się we wlasnej Iluzji i wszystko bedzie dobrze :czesc:

Więcej
2022/08/11 11:14 - 2022/08/11 11:15 #61 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Do 25 sierpnia jeszcze 2 tygodnie.
Może lekarz pierwszego kontaktu poradzi coś doraźnie?
Stany lękowe to nie przelewki.

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.
Ostatnia edycja: 2022/08/11 11:15 przez: marcin
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: dzordzklunej

Więcej
2022/08/11 16:54 #62 przez Domineq
Przyjacielu jak tam trzymasz się? Bo ja już na sucho cisnę 157 dzień i daje rade. Ostatnio jakieś leki mi wchodziły dziwne dziś byłem na kontrolnych badaniach wszystko ok ciśnienie unormowane jestem na etapie odstawiennych leków na nadciśnienie. I wspomniałem ze rozstałem się z chlaniem 5 miesięcy temu i że mam jakieś nieraz dziwne jazdy z tymi lękami to mi przepisał jakieś tam pigulki na stany lękowe, Stany depresyjne i na poprawę humoru, jeszcze nie miałem okazji ich użyć bo coś ostatnio mam dobry humor i samopoczucie więc śmiało smignij do medyka i powiedz mu co ci jest i najważniejsze od czego to ci też coś poradzi bo po co masz się męczyć. Wytrwałości na trzeźwym szlaku. Mam nadzieję że mi psychiatryk nie będz mi potrzebny. Potrzezwiejemy zobaczymy.

Więcej
2022/08/11 16:56 #63 przez Aknum
Aknum odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
Hej,
z tego co opisujesz...to odrealnienie, poczucie nierealności świata, myśli egzystencjonalne, to może być tzw. derealizacja. Pojawia się często w stanach lękowych, żeby trochę nam "pomóc" wytrzymać lęk. Chociaż z własnego doświadczenia wiem, że ten dziwaczny stan może powodować dodatkowe lęki. Jest to jednak niegroźne i jest to stan obronny umysłu. Jak przestaniesz na to zwracać uwagę, to to przejdzie. Podobnie jest z lękiem, jak pozwolisz mu być i przepływać przez Ciebie, to szybciej odpuści. Z lękiem jest tak, że będzie generował nieprzyjemne myśli, katastroficzne, będzie wyszukiwał zagrożenia, bo tak zostaliśmy skonstruowani, jako ludzie. Kiedyś baliśmy się tygrysa szablozębnego i lęk pomagał nam w walce z nim bądź ucieczce przed nim....dzisiaj stresogenne rzeczy są inne..praca,używki, korek na drodze, itd. Nasze myśli są takie jaki jest nasz stan emocjonalny...jak jesteś głodny, to myślisz o jedzeniu, jak jesteś zły, to chcesz komuś dokopać, jak jesteś zakochany to myślisz o drugiej osobie. Myśli są ulotne, nie mają znaczenia tak naprawdę, większość z nich jest automatyczna, to tylko impulsy w naszym mózgu. Ja wiem, jak trudno żyć z lękiem, bo od dziecka cierpię na zaburzenia lękowe, ale te stany mijają, trzeba dac sobie troche czasu i przede wszystkim akceptacji tego, ze przez jakiś czas będę się czuł gorzej...po presja nie pomaga
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: A_niech_to, Lenorek8

Więcej
2022/08/11 17:50 - 2022/08/11 17:53 #64 przez Arbuz
Owszem, ja czytałam. że wizyta u psychiatry 25-go . Ale przecież już byłeś u lekarza, dostałeś leki, wyrzuciłeś, więc nie bardzo rozumiem... Dostałeś pomoc, odrzuciłeś ją
  • Ostatnia edycja: 2022/08/11 17:53 przez: Arbuz
    Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla

Więcej
    2022/08/11 19:03 - 2022/08/11 19:08 #65 przez Jajo-Bajo
    Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
    Killazik
    Czy Ty czytałeś mój post? Pisałem o lekarzu pierwszego kontaktu. Do którego możesz pójść praktycznie od ręki.
    Da Ci leki, które pomogą wytrzymać do wizyty u specjalisty
    Pozdrawiam
    Ostatnia edycja: 2022/08/11 19:08 przez: Jajo-Bajo

Więcej
    2022/08/11 20:24 #66 przez Magda777
    Magda777 odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu

Killazik
    Czy Ty czytałeś mój post? Pisałem o lekarzu pierwszego kontaktu. Do którego możesz pójść praktycznie od ręki.
    Da Ci leki, które pomogą wytrzymać do wizyty u specjalisty
    Pozdrawiam

Dał mu leki, które kolega wyrzucił. Ja uważam, ze tak długie utrzymujące się lęki to poważny problem i nie można ich lekceważyć.

Więcej
    2022/08/11 20:44 #67 przez Domineq
    Eee... Tam poważny,pojdzie 25 do specjalisty to mu nastawi tryby na dobry tor i będzie jak nowonarodzony

Więcej
    2022/08/11 23:43 #68 przez Killazik
    Moja sytuacja sie poprawia, powoli ale poprawia :D za 13 dni opowiem psychologowi dokladnie moj problem i wtedy zobaczymy, moze i nawet do tego czasu bedzie o wiele lepiej? Ja jestem tez typem czlowieka ktory czasami za duzo mysli, moze to tez dlatego? Dzisiaj spotkalem sie z kumplem a potem gadalem z drugim i bylo caly czas gites. Dzisiaj ogolnie nie bylo zle, mialem jakies leki ale srednie. Bardzo pomogla mi odpowiedz Aknum, mialem juz kiedys czasami te leki odrealnienia ale z czasem po prostu przestalem myslec o takich glupotach o samo przeszlo. Przez ostatni czas jednak duzo myslalem o etapie trzezwienia wiec moze dlatego tak dlugo sie to utrzymuje. Poczekam te 13 dni i zobaczymy, jeszcze dwa dni roboty i mam urlop, skupie sie na sporcie i medytacji.

Więcej
    2022/08/12 14:46 #69 przez Lenorek8
    Lenorek8 odpowiedział(a) w temacie Stany lekowe po odstawieniu alkoholu
    106 dni trzeźwości - a mam podobnie jak Ty . Cały czas się boję . Nie potrafię określić tego lęku .
    Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Killazik

Więcej
    2022/08/12 15:21 #70 przez Killazik
    O kurde... Gdyby nie te trzy piwerka to bym mial prawie 60 dni. Ale chodzisz na terapie jakies? Czy jedyne co robisz to nie pijesz? Tak btw jest prawie w pol do 18 i dzisiaj jest jak marzenie, absolutnie nic.
    Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967