Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Skończyłem 30 i chce się zmienić.

Więcej
2022/09/26 19:30 #281 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Kropki to kropki. W poście Mateusza kontekst jest oczywisty. 

Regulamin jest równy dla wszystkich. 

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Mateusz29l
2022/09/26 19:37 - 2022/09/26 19:41 #282 przez Mateusz29l
Mateusz29l odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Te Marcinek, czemu trzy kropki to dla Ciebie aż taki oczywisty kontekst? Słusznie zauważył Jajo, że to był wielokropek, a nie słowo wykropkowane xD oczywiście, teraz nikt tego nie przyzna, tylko sztywno będzie sie trzymał tępego przekonania kropki to kropki xD
Kopnąć można również kogoś w tyłek. Jeszcze bez kitu, jakby na prawdę z mojego kontekstu wynikało jakiś wulgaryzm, który jest kompletnie zły i powszechnie potępiany. 
Popatrz jaka to kompromitacja w sytuacji wystosowania takiego bana. Mówisz zdanie i je nagle kończysz, po czym ktoś podchodzi do Ciebie - ooo panie mandat, ja  tu jestem policjantem/moderatorem i ja wiem co żeś tam pan chciał powiedzieć xDDDD piękne
Zresztą zobacz, kropki na końcach twoich zdań są nacechowane mocną agresją. Tak wynika z kontekstu i Twojego nastawienia
Dobra zresztą nara, nie będę wdawać sie w zbędne pyskówki. Drażniłem osobe, która mi dała tak bardzo manifestacyjnego bana, wiec dla mnie to ewidentny sygnał, że nie jestem tu mile widziany. Entuzjazm zgaszony, nie bede się juz kompromitował i prowokował kogoś kropkami..............................
Ostatnia edycja: 2022/09/26 19:41 przez: Mateusz29l

Więcej
2022/09/26 20:04 #283 przez Waldek
Waldek odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Siema Mateusz fajnie że jesteś z nami...a wiec bądź i nie kombinuj mi tutaj z jakimś odejściem z forum.
Proponuję Tobie Mateusz,abyś nie za bardzo przejmował się tym banem...przyjął go na "klatę" i będzie "gicio'
Pamiętaj,ze tak jak My Wszyscy-Jesteś tutaj po prostu nam potrzebny-przecież to Nasze Forum jest najlepsze na całej kuli ziemskiej...Pozdrawiam

"Nie zginiesz w tłumie póki jeszcze umiesz...przystanąć, gdy zaśpiewa ptak"...
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967

Więcej
2022/09/26 21:08 - 2022/09/26 21:11 #284 przez Jajo-Bajo
Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Marcin

Skoro regulamin jest równy dla wszystkich to dlaczego ktoś dostaje bana za wielokropek, o którym nie ma słowa w regulaminie?
Ja wyczytałem tam tylko zakazie używania wulgaryzmów. Zarówno pisanych bezpośrednio jak i WYKROPKOWANYCH czy WYIKSOWANYCH.
A trzy kropki przecież oznaczają coś zupełnie innego niż ocenzurowany wulgaryzm. 

Ostatnia edycja: 2022/09/26 21:11 przez: Jajo-Bajo

Więcej
2022/09/26 21:21 #285 przez marcin
Zdanie, w którym pojawiają się kropki, wielokropek czy jakkolwiek to nazwać, sugeruje, co powinno znaleźć się w jego miejscu. Tyle w temacie. Decyzja została podjęta i dalszą dyskusję z mojej strony uważam za bezcelową. 

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75, dzordzklunej

Więcej
2022/09/26 21:54 - 2022/09/26 21:56 #286 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Oczywiście Mateusz decyzja jest Twoja,ale dodam jeszcze do słów Waldka ,lubię Cię czytać,zawsze wezmę cos dla siebie,szkoda gdybyś odszedł stąd
Ostatnia edycja: 2022/09/26 21:56 przez: Krysia 1967
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Waldek

Więcej
2022/09/27 04:37 - 2022/09/27 04:43 #287 przez rejek
rejek odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.

Marcin

Skoro regulamin jest równy dla wszystkich to dlaczego ktoś dostaje bana za wielokropek, o którym nie ma słowa w regulaminie?
Ja wyczytałem tam tylko zakazie używania wulgaryzmów. Zarówno pisanych bezpośrednio jak i WYKROPKOWANYCH czy WYIKSOWANYCH.
A trzy kropki przecież oznaczają coś zupełnie innego niż ocenzurowany wulgaryzm. 

Pewnie dla tego samego dla czego ja dostałem za to że napisałem ID leku -a zgodnie z regulaminem nie wolno nazwy o ID czy kodzie leku nie ma w nim mowy.
Forum to takie PL w pigułce w wydaniu chorych głów -są równi,równiejsi ,gorliwi ,nadgorliwi,ci których kręci władza ,przyłębskie =
"Zdanie, w którym pojawiają się kropki, wielokropek czy jakkolwiek to nazwać, sugeruje, co powinno znaleźć się w jego miejscu. Tyle w temacie. Decyzja została podjęta i dalszą dyskusję z mojej strony uważam za bezcelową. "
-co każdy zapis zinterpretują na swoją korzyść itd.
Ot życie -dlatego nie wolno tu utknąć.

Ostatnia edycja: 2022/09/27 04:43 przez: rejek

Więcej
2022/09/27 05:06 - 2022/09/27 05:27 #288 przez siwy
siwy odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Dawno mnie nie było   wchodzę sobie zobaczyć co tam na "moim" forum, a tu taka perełka emocjonalna.
Mateusz, Ty wiesz i każdy, że kropki w tym poście ostatnim i tym za który dostałeś bana są użyte w innym kontekście i nie ma się co oszukiwać i próbować zakłamywać rzeczywistość. Inna kwestia czy za to należy się ban.Moim zdaniem nie, ale to nie ma znaczenia, bo życie poszło już dalej.
Na tym forum jak w życiu często zdarzają się sytuacje,  które uznajemy za niesprawiedliwe. Pytanie jak reagujemy, jak się zachowujemy, gfy coś takuego nas dotyka.
W ogóle to ciekawego porównania użyłeś z tym rozporkiem. Mi się ono bardzo podoba, bo pokazuje ono jak potrafimy lub nie potrafimy się zachować w sytuacjach dla nas niezrecznych, które według nas są dla nas ośmieszające, krzywdzące. Jedni spalą się ze wstydu inni zasuną rozporek, zażartuje z sytuacji i po sprawie.
Zastanawia mnie też Twoje nazwanie tych co piją lajzami. Fakt powiedzenie tego co myślisz o jego zachowaniu mu wprost nie oznacza, że od razu należy wyzywać go od łajz, oczywiście nie usprawiedliwiam ich zachowania.

ps.  Przemyśl temat zamkniecia wątku, bo decyzje pod wplywem emocji na ogół są nie najlepsze. Pozdrawiam.

Jajo-Bajo jak zwykle w formie ciśnięcia i obrażania "tych innych" ,...zapewnie są takie gnidy, co  życzą tutaj tym co mają inne zdanie zapicia.... Skąd w ogóle taki pomysł. Znasz pewnie takie zachowanie, że inni oceniają innych poprzez pryzmat siebie samego, czyli mierzą innych swoją miarą, a jeśli tak to masz ciekawe miary.
A swoją drogą te "mózgi" piszą też że piwo O procent dla trzeźwego jest niebezpieczne nie dlatego, że ma alkohol tylko dlatego, że może by potężnym wyzwalaczem. Wiem, wiem dla Ciebie nie i to jest ok, ale może jeszcze nie zauważyłeś,  że dla wielu ludzi, to jest wyzwalacz który uruchamia stare mechanizmy i dlatego picie piwa bezalkoholowego dla bardzo dużej części niepijacych jest niebezpieczne.
Twoje dyskredytowanie tych co uwazaja, ze nie wystarczy powiedzieć ...od dziś nie pije i wejść na drogę trzeźwości...,  że potrzebne leczenie i pomoc innych jest "godne" podziwu.
Wygląda to mnie więcej tak
....Ten "mózg" lub "gnida" pisze do takiego początkującego nie skacz do wody w miejscach które nie znasz, a ty piszesz,  nie słuchaj go, możesz skakać, bo ja skakałem i mi się udało. Co prawda pomijasz fakt,  że 100 innych rozbiło sobie głowę, ale mówisz jeśli ja dałem radę Ty też możesz.
Ktos mówi idź do lekarza po pomoc, Ty piszesz, po co będziesz szedł po pomoc ja nie poszedłem i wyzdrowiałem....
Jeszcze raz napiszę podziwiam i w pewien sposób zazdroszczę,  że tak pięknie rozwiązałeś swoje uzależnienie, niestety dla większości pójście twoją drogą  będzie powrotem do picia o czym wiesz najlepiej śledząc nawet drogi do trzeźwości tych tu na forum.

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2022/09/27 05:27 przez: siwy
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, andrzejej, jankes12, marcin, kubek3city, Krysia 1967, dzordzklunej, karencja, Waldek, Anisa, Aknum, Emma

Więcej
2022/09/27 06:53 #289 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.

Kopnąć można również kogoś w tyłek. Jeszcze bez kitu, jakby na prawdę z mojego kontekstu wynikało jakiś wulgaryzm, który jest kompletnie zły i powszechnie potępiany. 

No właśnie Mati. Można kogoś kopnąć w tyłek, w pupę, zadek. Nie można jednak kogoś kopnąć w wielokropek  Tu użyłeś słowa "tyłek"  i jakoś nikt sie Ciebie nie czepia.
Zmierzam do tego, że jeśli chciałbys użyć, któryś z tych synonimów to nie musiałbyś nic kropkować. Wpis byłby jasny i czytelny, i nie byłoby też dzis focha.
Dlatego ja traktuję to, że zrobiłeś to w sposób świadomy i odpowiedzialny, za co poniosłeś konsekwencje.

"Rok nie wyrok, trzy lata nie katorgi" To takie moje powiedzenie, które pomaga mi w przełknięciu pewnych sytuacji. Dwudniowa blokada to nie koniec świata. Poczułeś niesprawiedliwość tego świata a w szczególności tego Forum. Niech i tak będzie. Jeśli w dalszym ciągu chcesz usunąć konto-uszanuję to.
Proszę Cie tylko o jedno-żebys odpowiedział sobie szczerze, co tymi kropkami chciałeś zastąpić.
Odpowiedz sobie. Nie mnie. Sobie.

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, Alex75, marcin, kubek3city, dzordzklunej, Anisa

Więcej
2022/09/27 07:40 #290 przez Moni74
Moni74 odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Offtop
Jako że Jajo-Bajo i Rejek nie mają własnych wątków, to tutaj informuję, że dostaliście ban na stałe. Po co Wam się tutaj męczyć i przeżywać, być w miejscu, które Wam kompletnie nie odpowiada, tutaj wywalać co najmniej dziwne projekcje, jeździć po ludziach jak po szmatach, szacunek równy zeru. 

Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, darek70, Alex75, marcin

Więcej
2022/09/27 07:52 #291 przez Anisa
Anisa odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Heeeesu.... Nie róbmy z ludzi co najmniej niemądrych. Po pierwsze, jest coś takiego jak kontekst. Jeśli ja na początku użyłam wielokropka, to widać, że robię to w akcie niewerbalnego "załamania rąk", a jeśli w środku emocjonalnego zdania go wrzucę, jako niedopowiedzenie konkretnej, jasno kojarzącej się frazy, to też wiadomym jest raczej co autor mi na myśli.
natomiast kompletnie powalił mnie na łopatki Jajo-bajo i rozmyślania o lekach. Serio uważasz, że skoro w regulaminie mowa jest o nazwach leków to podanie innej informacji jasno identyfikującej taki lek jest już spoko i nie podlega pod tą zasadę? Nie wiem czy na serio to pisałeś. Jeśli tak, to nie jest nawet śmieszne... Po prostu rozłożyło mnie to na łopatki.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Waldek

Więcej
2022/09/27 10:27 #292 przez MatiX83
MatiX83 odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Asia 3491
jajo i rejek dostali bana i już nie mogą się wybronić w żaden sposób,  więc pisanie o takiej osobie to już kopanie w twarz leżącego. Marcin, Waldek  rozumiem, że te podziękowania pod postem Asi to już taki kopniak na dobranoc.  Słabo to wygląda. 

31.01.2022r
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Arbuz, Katarzynka77, Xena

Więcej
2022/09/27 12:38 #293 przez Anisa
Przepraszam, nie zauważyłam, że już są zbanowani.

Więcej
2022/09/27 15:02 #294 przez marcin
Matix. 
Ja wypowiedziałem się przed ich zbanowaniem. To raz. Po drugie, obaj swoim zachowaniem i postami zapracowali na bana. Po trzecie, moje podziękowanie dotyczy posta Asi, bo zgadzam się z tym co napisała. Fakt, że ten post dotyczy konkretnej sytuacji, nie zmienia tego, że sens wypowiedzi można odnieść do wielu innych sytuacji. 

Więcej
2022/09/27 15:21 #295 przez Waldek
Waldek odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Matix
Nie mam nic do JajoBajo i Rejka...a więc nie mam najmniejszej ochoty im w jakikolwiek sposób szkodzić...a tym bardziej ich kopać-to nie mój styl...Jeżeli więc Matix czujesz się urażony...to sorry...tamtym podziękowaniem pragnąłem okazać szacunek dla adresata postu-nic więcej....Pozdrawiam.

"Nie zginiesz w tłumie póki jeszcze umiesz...przystanąć, gdy zaśpiewa ptak"...

Więcej
2022/09/27 19:08 #296 przez szekla
Przypomnę, że wątek  w dalszym ciągu jest Mateusza a Mateusz w dalszym ciągu jest Forumowiczem.
I bez względu na to jaka by nie była decyzja proszę przyjąć do wiadomości, że jest to wątek osobisty i uszanować.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Mateusz29l

• Mateusz29l
2022/09/28 06:08 #297 przez Mateusz29l
Emocje opadły, siwy miał racje, żeby się nimi nie kierować. Niestety wciąż się tego uczę. Przez pochopne decyzje, które podejmuje pod chwilą emocji często robię sobie przypał w życiu. Dosłownie ostatnio miałem podobną sytuacje z koleżanką w pracy. Wymiana zdań, a ja obrażony, po czym manifestacyjnie trzaskam drzwiami i oznajmiam, że nasza współpraca się nie uda. Gdy ochłonąłem w domy, to się zastanawiałem - ależ ze mnie buc, no przecież taka sytuacja i zachować się jak dzieciak. Musiałem wszystko odkręcać. Na szczęście ludzie są lepsi ode mnie i koleżanka zareagowała - nie ma sprawy, już zapomniałam :) 
Ostatnio ogólnie nie czuje się jakoś sobą. W tym tygodniu mało co spałem. Może stres z pracy, ale też jakieś myślenie o życiu i rozkminy egzystencjonalnę... zaczęły wracać trochę flashbacki czasu utraty mojej dziewczyny. Do alkoholu mnie nie ciągnie, raczej wręcz odwrotnie. Uspokaja mnie myśl, że "Dobra, przecież już nie chlasz tyle czasu, jesteś zdrowy, wszystko zaczyna się układać, po co szukasz dziury w całym?". Ale nie panikuje, po prostu akceptuje fakt, że taki moment w moim życiu po prostu obecnie jest. Z pewnością minie. Bo przecież nie może być ciągle słodko-kolorowo, co nie?

PS: Głupio mi za wywołaną dyskusje. Mam nadzieje, że ludzie, którzy czytają mój wątek oraz będą czytali - wybaczą ten wnoszący złą energie epizod. 
PS2: Dobrze, że jesteście i trochę uczycie mnie pokory ;p 
Dziś nie pije, pogody ducha i uśmiechu w ten szary dzionek

Więcej
2022/09/28 08:31 #298 przez marcin
Mawia się, że pierwszy pomysł jest najlepszy. Pod warunkiem, że nie działa się pod wpływem emocji.

Więcej
2022/09/28 10:08 #299 przez Krysia 1967
Tak pocichutku, miałam nadzieję,że taką własnie decyzję podejmiesz.Fajnie,że jesteś    .

Więcej
2022/09/28 10:59 #300 przez Anisa
Super, że zostałeś :)

• Mateusz29l
2022/09/30 12:48 #301 przez Mateusz29l
Witam wszystkich, kłaniam się nisko :3 No, minęły mi bezsenności, nostalgie i lekkie poczucie beznadziejności. To był mocno szary tydzień, w takim wymiarze mentalno-duchowym. Kompletnie pozbawiony barw. Dziś zobowiązałem się, że odbiorę przyjaciela ze szpitala, bo miał wypadek i trochę z nim pobędę, tak więc wziąłem sobie wolne. Trzydniowy weekend mi nie zaszkodzi. Niby dzień wolny od pracy, a człowiek więcej ma do roboty obowiązków i bardziej się wymęczy :D Rano jak wspomniałem odebrałem go ze szpitala, narobilem mu zakupów, posiedzieliśmy i pogadaliśmy. Później wróciłem do siebie i od razu wzialem się za sprzątanie całego mieszkania, mycie okien, pranie i gotowanie jakiegoś pociwego i zdrowego jedzenia (ostatnio częsciej mi sie zdarzało jeść niezdrowo, wiec mozliwe ze to też odbiło się w jakimś stopniu na samopoczuciu). Noo, i taki to odpoczynek
No ale czas napić się kawki i wyczekuje wieczoru, bo mam randkę ;p kino i kolacja ^^ 
Wiem, że nudny mój wpis, ale jak już wpadłem to postanowiłem, że coś skrobnę 
Miłego dzionka!

• Mateusz29l
2022/10/03 10:25 - 2022/10/03 10:26 #302 przez Mateusz29l
Ehh wczorajszy dzień z jednej strony trochę mnie zdołował, a z drugiej pokazał, że jednak istnieje szczęście w nieszczęściu. Miałem wczoraj wypadek samochodowy nie z mojej winy. Poważnie wyglądał, oba samochody skasowane. Gościu z dziewczyną, które we mnie wleciał miał poważne urazy, jego dziewczyna coś poważnego z nogą. Ja w tym wszystkim doznałem tylko pękniętych żeber. Dziś rano wypisałem się sam ze szpitala, bo obecność w nich zawsze mnie mega przygnębia. Żebra odczuwam dosyć mocno przy schylaniu i jak kaszle, ale fizycznie nie czuje się tak bardzo źle. Natomiast psychicznie hmm ciągle przed oczami mam to zdarzenie, które działo się bardzo szybko. Gdy o tym myślę to bierze mnie jakiś lęk, mam przyspieszony puls i czuje potężny dyskomfort. Myślę o tym, że wczoraj tak po prostu mogłem zginąć. Ale to świeże wydarzenie, więc może uczucia związane z tym będą z czasem słabnąć,
Spokojnego i zdrowego poniedziałku, uważajcie na siebie i miejcie oczy dookoła głowy!
Ostatnia edycja: 2022/10/03 10:26 przez: Mateusz29l

Więcej
2022/10/03 11:14 #303 przez Krysia 1967
Po wypadku (czołówka, oba samochody skasowane)najważniejsze było dla mnie odważyć się odrazu wsiąśc za kierownicę,przełamałam się ,chociaż lęk i strach towarzyszył jeszcze jakiś czas,to z czasem był coraz mniejszy.
Mozna powiedzieć ,miałeś szczęście w nieszczęściu, najważniejsze,że żyjesz,pomalutku wykurujesz się,uważaj na siebie ,wracaj szybko do zdrowia 

Więcej
2022/10/03 11:21 - 2022/10/03 11:24 #304 przez Aknum
Aknum odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Dużo zdrowia Mateuszu, kuruj się. Co do lęków to myślę, że to taki trochę efekt stresu pourazowego. Było poważne zagrożenie życia,więc nie dziwota, że czujesz niepokój. To minie pewnie za jakiś niedługi czas. Dobrze, że nikt nie zginął i tego się trzymaj. Jeszcze raz zdrowia.
Ostatnia edycja: 2022/10/03 11:24 przez: Aknum

Więcej
2022/10/03 14:44 #305 przez Emma
Emma odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Szok minie. Szybkiego powrotu do zdrowia.  Myślę,  że masz za co być wdzięczny! 

• Mateusz29l
2022/10/12 04:25 #306 przez Mateusz29l
Cześć Wam, moje zdrówko troszkę lepiej, moje zwolnienie chorobowe poświęciłem na rekonwalescencje oraz spędzanie czasu z dziewczyną, o której wspominałem. Jesteśmy obecnie razem, a wypadek który mnie spotkał pokazał mi m.in że jest bardzo opiekuńczą osóbką :3 W tym okresie wolnego czasu postanowiłem praktycznie w ogóle nie korzystać z internetu oraz telewizji. Zero. Tylko książki, planszówki, rozmowa.. i powiem Wam szczerze, że taki detoks od telefonu,lapka i telewizji  bardzo dobrze buduje relacje i wpływa ogólnie dobrze na samopoczucie. Ostatnio mam jakieś sytuacje przy których często sie wzruszam, w momencie kiedy jeszcze jakiś czas temu w ogóle powieka by mi nie drgnęła. Dziwnie. Jakaś może przemiana wewnętrzna albo chwilowa niestabilność emocjonalna xd nie wiem.

Więcej
2022/10/12 06:34 #307 przez marcin

Dziwnie. Jakaś może przemiana wewnętrzna albo chwilowa niestabilność emocjonalna xd nie wiem.

To nie jest dziwne. Emocje są czymś naturalnym. Mam podobnie od 2, może 3 lat

• Mateusz29l
2022/10/16 07:36 #308 przez Mateusz29l
Te trzeźwe niedzielne poranki nieustannie mnie fascynują, a słoneczna aura podbija poziom ekscytacji. Za każdym razem, gdy budzę się trzeźwy jestem wdzięczny sobie, nie Bogu czy jakimś innym siłą wyższym. Tylko sobie. Ciesze się, że każdego dnia wygrywa ta lepsza wersja mnie. Jestem dumny z każdego złapanego trzeźwego dnia, tygodnia i miesiąca - mam nadzieje, że niedługo powiem "roku". I ja miałbym oddać to wspaniałe życie za alkohol? Nie ma opcji!! Obecnie jest to dla mnie totalnie irracjonalne i niewyobrażalne. Wpadam na forum raz na tydzień, ale nie dlatego, że mnie nudzi lub nie mam chęci. Po prostu troszeczkę staram się przebudować swoje nawyki, ale nie mam zamiaru rezygnować z tego miejsca. Pamiętam emocje i uczucia jakie mi towarzyszyły, gdy się tu rejestrowałem i pisałem pierwsze posty. Byłem rozbity, zlękniony i przygnębiony. Ale byliście ze mną. To samo, gdy straciłem kogoś ważnego i nie sięgnąłem po alkohol, to dostałem od niektórych mega wsparcie. Ale moja obecność na forum nie jest tylko umotywowana tym, aby pisać o sobie. Historie ludzi, którzy tutaj wpadają są dla mnie bardzo pouczające, biorę z nich co tylko mogę dla siebie. Jedni dają rade i zostają na dłużej, inni są tylko przelotem i wracają do nałogu. Wszyscy natomiast zostawiają jakiś ślad nawet we mnie. Zdaje mi się, że jeszcze tak całkiem niedawno byłem żałosnym gówniarzem, który zwalał winę na cały świat za swoje chlanie i usprawiedliwiał się jakimiś żałosnymi pobudkami, odwalał dzikie akcje jak małolat, oszukiwał, nie szanował ludzi i tworzył jakąś porąbaną wizje siebie. Nie przypuszczałem, że z czasem tak dojrzale będę podchodził do tematu swojej trzeźwości, ale i ogólnie pracy nad sobą. Mam oczywiście świadomość tego, że to nieustanny proces i wiele przede mną. Natomiast wiem, że osiągnę wszystko, bo nie towarzyszy mi C₂H₆O. 

Więcej
2022/10/16 08:13 - 2022/10/16 08:16 #309 przez Krysia 1967
Wylogowałam się,bo wybieram się do kościoła,ale ukratkiem jeszcze spojrzałam na forum i przeczytałam Twój post,no poprostu musiałam zalogować się z powrotem, żeby skrobnąć coś u Ciebie.Jestem pod wrażeniem,jak bardzo dojrzałeś przez ten czas jak tu jesteś,jesteś przykładem,że  można i warto się zmieniać,życzę Ci kolejnych trzeźwych 24 godzin  i pogody ducha .Trzymaj tak dalej  .
Pozdrawiam  .
Ostatnia edycja: 2022/10/16 08:16 przez: Krysia 1967
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Mateusz29l

Więcej
2022/10/16 09:39 #310 przez szekla

Jedni dają rade i zostają na dłużej, inni są tylko przelotem i wracają do nałogu.

A jeszcze inni oddają się zdrowieniu w realu

Za każdym razem, gdy budzę się trzeźwy jestem wdzięczny sobie, nie Bogu czy jakimś innym siłą wyższym.

A tu sie akurat całkowicie z Tobą zgodzę.
Dość często spotykam się ze stwierdzeniem, że wszystko zawdzięczam Wspólnocie, że bez niej życie nie miałoby sensu.
Otóż Wspólnocie zawdzięczam jej istnienie, to że mam gdzie iść po siłę, po wsparcie. Natomiast o tym czy pójdę decyduję ja sama.
Podobnie jest z Bogiem czy SW-jeżeli istnieją to zapewne dla mnie istnieją od chwili moich narodzin. A jednak, mimo wszystko, błądziłam, czyniłam zło, sobie i innym.
Dziś myśle, że jestem na właściwej drodze, żyję w zgodzie ze sobą, ze swoim sumieniem, nie dlatego, że Bóg tak chce tylko dlatego, że ja tak chcę, ja tak zdecydowałam i ja do tego dążę.

Emilka Alkoholiczka

Więcej
2022/10/16 09:53 - 2022/10/16 09:58 #311 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.

Zdaje mi się, że jeszcze tak całkiem niedawno byłem żałosnym gówniarzem, który zwalał winę na cały świat za swoje chlanie i usprawiedliwiał się jakimiś żałosnymi pobudkami, odwalał dzikie akcje jak małolat, oszukiwał, nie szanował ludzi i tworzył jakąś porąbaną wizje siebie.

Nie przypuszczałem, że z czasem tak dojrzale będę podchodził do tematu swojej trzeźwości, ale i ogólnie pracy nad sobą.
Mam oczywiście świadomość tego, że to nieustanny proces i wiele przede mną.
Natomiast wiem, że osiągnę wszystko, bo nie towarzyszy mi C₂H₆O.
Mateuszu   jeśli potrafisz wyjść poza własne ego, stanąć "obok" i popatrzeć na siebie z dystansu - będą z Ciebie ludzie. 
i co najważniejsze będziesz widział to - co można w sobie zmieniać i poprawiać. 
Z tym naszym bolesnym związkiem chemicznym doprecyzuję skład C2 H5 OH.
Prawie jak palny etan (C2 H6 ), tylko zamiast szóstego atomu węgla jest grupa hydroksylowa OH.
Z takim podejściem i otwartym na siebie umysłem - będzie dobrze. 
Wdzięczny jestem nie tylko sobie ale i losowi, że spotkałem na mojej drodze pewnych ludzi
i postawił mnie w pewnych sytuacjach życiowych, które zmusiły mnie do głębokich refleksji. 
Dzięki nim mogłem wkroczyć w nowy, trzeźwy wymiar. 
O ile prostsze jest trzeźwe życie. 
Pozdrawiam ciepło i serdecznie. 

Ostatnia edycja: 2022/10/16 09:58 przez: andrzejej

Więcej
2022/10/18 13:15 #312 przez Shiny
Shiny odpowiedział(a) w temacie Skończyłem 30 i chce się zmienić.
Jestem tu nowa. Przeczytałam Twoją historię od deski do deski. Imponujesz mi, a Twoja historia jest bardzo motywująca. Dziękuję, że podzieliłeś się nią.

• Mateusz29l
2022/10/22 06:07 #313 przez Mateusz29l
Cześć, cześć ^^ Dzisiaj rano się obudziłem, zrobiłem sobie kawę i stanąłem przed oknem i popatrzyłem na ten obraz przygnębiającej jesieni. Nagle mnie naszła taka myśl, że przecież mogę sobie pozwolić na to, aby oderwać się od tej szarej rzeczywistości. Postanowiłem więc, że zrobię mojej nowej dziewczynie niespodziankę i w poniedziałek zabiorę ją na Majorkę. Na tydzień, a co! Ona jest i tak w trakcie urlopu, a ja mogę pracować zdalnie :D Ciesze się na ten pomysł jak dziecko! 
Ogólnie ostatnio nawiedzają mnie sny o alkoholu. W takim sensie, że ktoś non stop stara mnie się namówić do picia, a ja w tym śnie jestem jakby mocno ugruntowany w swojej decyzji, że nie i ciągle musze kombionować albo odmawiać. Już moja podświadomość próbowała różnych opcji. A to, że spotkałem przyjaciół po latach, a to jacyś żołnierze mnie mieli zmusić, a ja trzymałem w buzi i wylalem "za kołnierz", a to nawet Robert Lewandowski przyszedł do mnie z flachą xD boje się, że jak we śnie pofatyguje się do mnie Bono z U2 to mogę jednak się napic. A tak całkiem serio, to co to może oznaczać? Czy to po prostu głupie sny, czy wersja pijącego mnie chce się przedrzeć ? 

Więcej
2022/10/22 06:46 - 2022/10/22 06:47 #314 przez szekla
Sny alkoholowe nie są głupimi snami. Na ogół skądś się biorą. Być może choroba odzywa sie poprzez podświadomość, głowa upomina się o kolejną dawkę i wcale nie musi sie to odzywać w formie...."chce mi sie pić, chcę mi się piwa". Choroba potrafi zapukać tak podstępnie, że świadomość wie swoje ale podświadomość mówi zupełnie co innego.
Reasumując to w wielkim skrócie to: to, że nie myślisz o napiciu się, nie masz chęci wypicia nie oznacza, że jest to zgodne z prawdą, czego przykładem moga być sny alkoholowe, które często kończą się suchym kacem, połączonym ze strachem a nawet chwilową wiarą, że jest to zgodne z prawdą.
Za sny nie odpowiadam ale może warto przeanalizować to, bo raczej maja one jakieś podłoże. Mówią, że jak jestem alkoholiczką to mleko raczej śnić mi sie nie będzie. Jednak myślę, że maja one swoje podłoże. Może to być np. przebywanie wśród pijących, półki sklepowe, reklamy, filmy i jeszcze, jeszcze sporo tego. Wtedy może odzywać sie żal za stratą. Może to być również niedostateczny HALT, program tak bardzo ważny dla zdrowienia. Nieprzestrzegany - prowadzi właśnie  do podobnych sytuacji.
Czemu piszę, że za sny nie odpowiadam. Moje sny sa czasem z jakiegoś kosmosu. Na jawie nawet przez myśl by mi coś podobnego nie przeszło. a jednak 
Ostatnio mi sie sniło, że walczyłam z wielorybem (popularnie określając - na gołe klaty), zmęczył mnie ten sen. Przecież taka walka jest na jawie a-logiczna   we śnie mój wytwór wyobraźni robi swoje. Skąd to się bierze? Nie mam pojęcia.
Mateusz, zwróć uwagę na ta swoją codzienność. Czy masz czas na posiłek, na odpoczynek, relaks, czy nie przemęczasz sie pracą. Może to i szczegóły ale one naprawdę są ważne

edit: dopiszę jeszcze. "Bestia" - Ewy Jasik Wardalińskiej w bardzo przystępny sposób opisuje mechanizmy choroby alkoholowej

Emilka Alkoholiczka
Ostatnia edycja: 2022/10/22 06:47 przez: szekla

• Mateusz29l
2022/10/22 11:26 #315 przez Mateusz29l
Dzięki Emilka za rade ^^  z pewnością przeanalizuje wszystko skrupulatnie :)