Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT:

Wieczny chłopiec 2021/02/06 17:27 #71

• RicardoBy82
  • RicardoBy82 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 62
Czytam ten wątek i nie wierzę. Jak tylu trzeźwych alkoholików daje się kręcić temu Panu co założył wątek. Gość się nieźle bawi na tym forum nic sobie nie robi z Waszych (bardzo trafnych) porad, a ja nie mam możliwości ani uprawnień Was wszystkich "spoliczkować". To jest żenujące. Prowokator pełną gębą a Wy wciągnięci w zabawę alkoholika tańczycie jak Wam zagra. Miłego i trzeźwego wieczoru dla każdego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sztos88

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wieczny chłopiec 2021/02/06 17:37 #72

• lukasz1123
  • lukasz1123 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1076
Cześć rico. Wiesz, że każdy jest kowalem swojego losu. Za mnie nikt pijany, ani trzeźwy nie będzie, tak samo ja za nikogo tego nie zrobię. Ja czerpię z doświadczeń innych, jak inni mogą. Każdy robi wedle siebie. W kwestii pijanstwa jestem samolubny i nie piję głównie dla siebie.

Wieczny chłopiec 2021/02/06 17:46 #73

• Gabi
  • Gabi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 49
Ricardo,
Prowokator czy nie, jak go nie nazwać wiele mi przypomniał i wiele pokazał. Od każdego można się uczyć. Ja tu też jestem dla siebie a z jego " prowokacji " wyciągnęłam swoje wnioski i spostrzezenia o sobie i swojej sytuacji. Może chciał się tylko pobawić a udało mu się pokazać coś dla mnie bardzo ważnego. Także każdy weźmie tyle ile chce z tych postów. A jak on sam się dobrze bawił to już dwie osoby wzięły coś dla siebie :lol:

Ostatnia edycja: przez Gabi.

Wieczny chłopiec 2021/02/06 19:59 #74

• Rysiek
  • Rysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 131

... argument, że alkoholizm jest chorobą śmiertelną jest dla mnie bezsensowny,

bowiem życie jest chorobą śmiertelną

Rysiu :-H życie jest chrobą? :-?
Tak widzisz życie? :lol:

Dokładnie tak - życie jest chorobą przenoszoną drogą płciową a jego ciemne strony dopadną każdego wcześniej czy później. Reszta to bal na Titanicu, bez względu na to czy orkiestra gra skocznie czy już smutno. Jedynie antynatalizm czy nawet efilizm jest drogą, która zamknie cierpienie istot czujących na tym łez padole. Intensywnie biorę udział w mityngach bo pomaga mi to w utrzymaniu trzeźwości i tak słucham jak ludzie opowiadają ile to zła wyrządzili, ile to inni ludzie ich chcieli ratować a ja nawet nie mam kogo przeprosić bo zawsze dawałem nie dostając nic w zamian. Nawet ludzie, którym załatwiłem płatne operacje ratujące życie dziś nie wiedzą czy w ogóle istnieję. Nie mogę się odnaleźć wśród alkoholików bo u mnie to nie alkoholizm spowodował upadek tylko upadek wywołał alkoholizm. Jak dojdę do ósmego kroku to chyba przeproszę mojego kota, że po pijaku zostawiłem go na tarasie i zmarzł. Nie chcę nawet o tym myśleć bo jestem trzeźwy a jednym ze sposobów na utrzymanie tego stanu jest niemyślenie o tym jak to wszystko wokół działa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wetter

Wieczny chłopiec 2021/02/06 20:04 #75

• Yeti
  • Yeti Avatar
  • Gość
  • Gość

jestem trzeźwy a jednym ze sposobów na utrzymanie tego stanu jest niemyślenie o tym jak to wszystko wokół działa.

I ja tak uważam. To wszystko to jedna wielka granda, a ludzie wolą nie wiedzieć. Może to dla nich też jedyny sposób? Tylko dlaczego tyle gadają o radości?

Ostatnia edycja: przez Yeti.

Wieczny chłopiec 2021/02/06 20:26 #76

• Rysiek
  • Rysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 131
Dla mnie to jest na tej samej zasadzie jak głupi się śmieje do sera. Im mniej myślisz, im mniej rozumiesz, im więcej dajesz sobie wmówić pewne rzeczy bez racjonalnych podstaw tym łatwiej ci się żyje. A już te ścieżki "kariery" napędzające niektórych w AA, gdybym nie wspiął się na szczyt aby pojąć, że tam nie ma nic, to może jeszcze ze dwadzieścia lat radości i uciechy miałbym przed sobą bo potrafię i porwać ludzi i do nich mówić. Niestety - jestem wrakiem a jedynym powodem dla którego żyje są dzieci. Nie mogę im pokazać, że jestem słaby, sami muszą przegryźć to życie i przejść je własną ścieżką. Nie piję tylko dlatego, że wstydzę się za siebie, za swoją otwartość, za to że pod wpływem byłem w stanie powiedzieć świni, że jest świnią.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sztos88

Wieczny chłopiec 2021/02/06 20:39 #77

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 2210
:-H Witam nooo często na Trzeźwym Szlaku mówią Wyłącz Rozum przynieś Ciało? Nie bierz wszystkiego na Rozum :-? Mogę ci napisać że chyba źle trafiłeś Tu nie jest Forum Myślicieli tu jest Forum dla Alkoholików bnggfgbfb

Wieczny chłopiec 2021/02/07 06:24 #78

• Sark
  • Sark Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 272
Argh, niedziela, 7 rano, a ja na nogach, coś okropnego. Produktywny dzień będzie jak nie padnę gdzieś w połowie, czuję się jakby mnie ktoś kijem poobijał, dlaczego się zawsze muszę przeziębić tą porą roku. Przynajmniej nie będę mieć czasu na piwo. Kratka to już jakiś postęp względem picia codziennie, chyba. Do później.

A i tak, wczoraj dałem xxxx, zaszedłem na piwo więc nie pisałem.

Ostatnia edycja: przez szekla. Powód: wulgaryzm

Wieczny chłopiec 2021/02/07 06:51 #79

• freelander
  • freelander Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2269
Tobie nie zależy na abstynencji, więc nie mogłeś niczego dać. Uczucie porażki może mieć ktoś kto leczy alkoholizm, a napił się mimo tego. Ty jesteś na etapie "szukania powodów do nie picia" więc Twoje wyjście na piwo to naturalna kolej rzeczy. Będą kolejne.
Powodzenia, nic tu po mnie.
"Szalone przyspieszenie i przemienność historii, co jest istotą czasu, w którym żyjemy, sprawia że w wielu z nas żyje jednocześnie kilka postaci, niemal obojętnych sobie, a nawet nawzajem sprzecznych." - Ryszard Kapuściński.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, darek70, SzaraGodzina

Wieczny chłopiec 2021/02/07 06:57 #80

• Paulka87
  • Paulka87 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 48
Sark dopiero masz 31 lat, dobrze napisał jeden z forumowiczów, napisz za rok, za dwa... Nie jestem abstynentką , od czasu do czasu pije też piwo. Czemu pije ? Tez nie wiem.. w niczym mi nie przeszkadza, to dlaczego przestać. Nic nie mam zawalonego. Założyłam watek rok temu i napisałam też po roku. Wiesz co się zmieniło? Tez nie wiele. Oprócz problemy z pamięcią ale też nie wiem czy to związek z alkoholem. Pije nie wiele. Średnio teraz 2 piwa na tydzien. Tylko wiesz co, ja sobie zdaje sprawę z tego że w każdym momencie mogę wejść w kolejną fazę. I teraz sobie tego nawet nie wyobrażam bo dalej wszystko jest ważniejsze jak alkohol. Ale to się może zmienić . Mam dopiero 33 lata. A gdzie 40-stka, 50 -tka. Można pomyśleć co tu robię? A Co Ty tu robisz ? Skoro problemu nie ma. A jednak coś uwiera. Chciałabym nie ulegać towarzystwu i nie szukać okazji do napicia. Na tym etapie jestem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sark

Wieczny chłopiec 2021/02/07 07:00 #81

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 31619
Sark....proszę abyś zapoznał sie z Regulaminem.
Na Forum obowiązuje zakaz używania wulgaryzmów.
Kolejne użycie spowoduje blokadę konta na 48 godzin ale jak czytam to Ci raczej wszystko jedno
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, Zakapior, Kayo78, Alex75, RicardoBy82, Sark

Wieczny chłopiec 2021/02/07 10:43 #82

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 14101

... życie jest chorobą przenoszoną drogą płciową a jego ciemne strony dopadną każdego wcześniej czy później.

Jedynie antynatalizm czy nawet efilizm jest drogą, która zamknie cierpienie istot czujących na tym łez padole.

Nie mogę się odnaleźć wśród alkoholików bo u mnie to nie alkoholizm spowodował upadek tylko upadek wywołał alkoholizm.
Jak dojdę do ósmego kroku to chyba przeproszę mojego kota, że po pijaku zostawiłem go na tarasie i zmarzł.

... jestem trzeźwy a jednym ze sposobów na utrzymanie tego stanu jest niemyślenie o tym jak to wszystko wokół działa.

Rysiek - co to są "ciemne strony życia"? :-?
Co powoduje cierpienie istot czujących na tym ŁEZ PADOLE?

Ja myślę, że alkoholizm kiełkuje tam - gdzie ktoś nie radzi sobie ze swoim życiem emocjonalnym.
Najprościej obwinić o to CAŁY ŚWIAT.
Twój upadek wywołał alkoholizm.
Równie dobrze można rzec, że Twoje pójście na łatwiznę w znieczulaniu bólu było powodem do rozwoju alkoholizmu.
Swoją drogą to alkoholizm też pogłębił Twój dół, bo raczej nie podniósł Cię z tego upadku.
Ja nie muszę się podpisywać pod ZŁEM TEGO ŚWIATA - by żyć. ^#(^
Wystarczy, że świadom jestem tego zła, nie wchodzę w nie, a tam gdzie to ma sens obnażam je by inni mogli je też dostrzec.
Wielu ludzi tego zła nie chce widzieć i małpuje je podobnie jak Ty cytat tytułu filmu Krzysztofa Zanussiego.
Człek świadomy nie ma problemów ze zrozumieniem tego świata, z adaptacją w nim.
Może i Ciebie program przebudzi?
A kota oczywiście przeproś - jeśli poczujesz taką potrzebę. :lol:

Zdaje mi się, że właśnie poznanie tego jak to wszystko działa jest sednem zdrowienia.
Poznanie siebie, odróżniania DOBRA od ZŁA i świadomość, że źródłem wszelkiego mojego samopoczucia jestem
przede wszystkim ja - to klucz do trzeźwego życia.
Postawa, że prokreacja jest złem jest równoważna z poglądem, że ludzie powinni zniknąć z tego świata.
Dla mnie to jest jedno z wielu ludzkich dziwactw filozoficznych, z którymi trzeba się zmierzyć i iść dalej
przez życie spokojnie.
Wiem, że kresem jest śmierć, ale czy od kiedy o tym wiem mam nosić nos na kwintę i psioczyć na bezsens życia?
Skoro już jestem - to żyję, a nie wyję. :lol:
Mam małą nadzieję, że może po programie spojrzysz NA SIEBIE inaczej.
Bo wszystko Rysiu jest w Tobie. l-) :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, jasiek, Alanon92

Ostatnia edycja: przez andrzejej.

Wieczny chłopiec 2021/02/07 11:59 #83

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1048
Witaj Sark :czesc:
Jestem tutaj bo jestem alkoholikiem
Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Wieczny chłopiec 2021/02/07 17:06 #84

• Sark
  • Sark Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Wróciłem do domu, po drodze odwiedziłem jak zwykle bar, dość liczne grono znajomych się nazbierało, ponad 10 osób, pogadaliśmy, fajnie było i do tego bezalkoholowo, przy samych herbatach siedziałem, czuję z tego powodu dziką satysfakcję. Jutro po pracy może być trudniej.

~~

Tobie nie zależy na abstynencji, więc nie mogłeś niczego dać. Uczucie porażki może mieć ktoś kto leczy alkoholizm, a napił się mimo tego. Ty jesteś na etapie "szukania powodów do nie picia" więc Twoje wyjście na piwo to naturalna kolej rzeczy. Będą kolejne.
Powodzenia, nic tu po mnie.

To w sumie prawda, całkowita abstynencja nie jest moim celem, bardziej umiar w piciu. Albo inaczej, nie picie codziennie, pozbycie się tej rutyny codziennego zachodzenia do baru na piwo.

Sark....proszę abyś zapoznał sie z Regulaminem.
Na Forum obowiązuje zakaz używania wulgaryzmów.
Kolejne użycie spowoduje blokadę konta na 48 godzin ale jak czytam to Ci raczej wszystko jedno

Skąd ten pomysł, że wszystko jedno? Skąd to negatywne podejście, co ja tutaj piszę niezgodnie z Waszą wizją? Tak, wiem, przeszliście więcej to traktujecie protekcjonalnie, na każdym forum o każdej tematyce są takie osoby. Regulamin przeczytałem, założyłem, że tamto słowo zdecydowanie nie jest wulgaryzmem, nigdy się nie spotkałem by było, raczej takie czepianie się mnie ;)

Witaj Sark :czesc:
Jestem tutaj bo jestem alkoholikiem
Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

A cześć, też jestem, to z AA? Dlaczego każdy to powtarza?
Za tę wiadomość podziękował(a): Arseniusz

Wieczny chłopiec 2021/02/07 18:37 #85

• Gabi
  • Gabi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
:lol: :lol: :lol:
Czasem trudno zrozumieć drugiego człowieka.

Wieczny chłopiec 2021/02/07 18:55 #86

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3452
Różne są na tym forum ścieżki użytkowników i ich historie. Natomiast łączy nas jedno - dzielimy się swoim doświadczeniem w trzeźwieniu. Upadki się zdarzają i o tym też rozmawiamy, niestety odnoszę wrażenie, że Ty pojawiłeś się tu, ponieważ chcesz opowiadać nam jak sobie radzisz z piciem.
I nie bardzo wiem, jak możemy Ci pomóc mówiąc szczerze i w czym...
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Katarzynka77, jankes12, SzaraGodzina, vince, Yeti

Wieczny chłopiec 2021/02/07 18:58 #87

• Sark
  • Sark Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła

:lol: :lol: :lol:
Czasem trudno zrozumieć drugiego człowieka.

A da się? ;)
Nasze ego sprawia, że wszyscy uważamy się za wyjątkowych. Przez to albo nie zrozumiemy innych albo będziemy błędnie myśleć, że rozumiemy ;)

Różne są na tym forum ścieżki użytkowników i ich historie. Natomiast łączy nas jedno - dzielimy się swoim doświadczeniem w trzeźwieniu. Upadki się zdarzają i o tym też rozmawiamy, niestety odnoszę wrażenie, że Ty pojawiłeś się tu, ponieważ chcesz opowiadać nam jak sobie radzisz z piciem.
I nie bardzo wiem, jak możemy Ci pomóc mówiąc szczerze i w czym...

Starczy, że piszecie, nikt nic za mnie nie zrobi. Mam problem więc to dobre miejsce.
Radzę z piciem? Masz na myśli jak przestaję pić?
Nie mam o kim z tym pogadać to znalazłem forum.

Naszła mnie nieodparta chęć na wyjście do baru na piwo ale nie wyszedłem, uffffff.
Gdyby się jutro udało to powtórzyć to byłaby najdłuższa przerwa od miesięcy.
Teraz tylko się zmotywować i biegiem z auta do domu po pracy.

Ostatnia edycja: przez Sark.

Wieczny chłopiec 2021/02/07 19:05 #88

• jeryho 1
  • jeryho 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2612

Naszła mnie nieodparta chęć na wyjście do baru na piwo ale nie wyszedłem, uffffff.
Gdyby się jutro udało to powtórzyć to byłaby najdłuższa przerwa od miesięcy.

no właśnie "gdyby jutro". jutro to dziś tyle że jutro.
dlatego większość powtarza dziś nie piję
tylko dzisiaj

Wieczny chłopiec 2021/02/07 19:11 #89

• Sztos88
  • Sztos88 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 90
Przeczytałem Twój wątek i sam się zastanawiam czy Ty chcesz nie pić. Ja mam tak samo. W niczym mi to nie przeszkadza w czystej teorii. Ba nawet piję tylko alko który mi smakuje. Zawsze patrzyłem się na ludzi którzy na weselu czy imprezach pili czystą kieliszek a drugą reką natychmiast popijają krzywiąc się strasznie. Nie smakuje to nie pij. Tobie jsk czytam smakuje. Spotykasz ludzi i jest fajnie. Więc w czym tak naprawdę szukasz pomocy? Mi towarzystwo do picia jest zbędne/obojętne. Napisałeś też że pijać w barze z ludźmi wpadasz czasami na konstruktywne pomysły. A co czujesz niepijąc?

Wieczny chłopiec 2021/02/07 19:39 #90

• Sark
  • Sark Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła

Przeczytałem Twój wątek i sam się zastanawiam czy Ty chcesz nie pić. Ja mam tak samo. W niczym mi to nie przeszkadza w czystej teorii. Ba nawet piję tylko alko który mi smakuje. Zawsze patrzyłem się na ludzi którzy na weselu czy imprezach pili czystą kieliszek a drugą reką natychmiast popijają krzywiąc się strasznie. Nie smakuje to nie pij. Tobie jsk czytam smakuje. Spotykasz ludzi i jest fajnie. Więc w czym tak naprawdę szukasz pomocy? Mi towarzystwo do picia jest zbędne/obojętne. Napisałeś też że pijać w barze z ludźmi wpadasz czasami na konstruktywne pomysły. A co czujesz niepijąc?

Dzisiaj w sumie tak samo się czułem tylko szybko znudziłem się siedzeniem tam przy herbacie i poszedłem do domu. To po alkoholu się zawsze zasiedzę, w sensie, że jak już zacznę to piję aż wypiję tyle, że nie mogę więcej jeśli mam rano kierować.

Wódki też już nie piję, w szkole gdy liczył się budżet to leciała czysta, teraz jak pracuję i nienajgorzej mi się żyje to już wymyślam, mam jedno ulubione piwo, które zawsze piję - i to ciepłe tą porą, a do tego z raz na tydzień, kieliszek, maksymalnie dwa cynamonowej whisky - i ją już dla samego smaku, fantastyczna jest smakowo.
Hmm, chyba powinienem napisać piłem zamiast piję, już zauważam problem.

Wieczny chłopiec 2021/02/07 20:14 #91

• lukasz1123
  • lukasz1123 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1076
Nie obraź się, nie pytam złośliwie. Czy ty chcesz całkowicie zerwać że spozywaniem alkoholu, czy ograniczyć picie do jakichś tam ustalonych ilości?

Wieczny chłopiec 2021/02/07 20:24 #92

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 8355
Miałem u Ciebie nie pisać bo nie dajesz się poznać jako osoba, która chce przestać pić, a mnie jest szkoda energii na ludzi, którzy piszą o walorach smakowych gorzał zamiast szukać sposobu jak tu sobie pomóc. Z racji jednak, że swoimi wrażeniami możesz komuś zaszkodzić, proszę powstrzymaj się i nie opisuj tutaj, która wóda jest fantastyczna dla Ciebie. My tutaj nie pijemy, chyba nikogo tego typu doświadczenia nie interesują.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, freelander, Katarzynka77, Kayo78, darek70, jankes12, marcin, SzaraGodzina, jasiek, Krysia 1967, vince, Yeti

Wieczny chłopiec 2021/02/07 20:53 #93

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 14101
Sarku :-H a rzygałeś już kiedyś swoim ulubionym piwem?
Masz jakieś takie smakowe doświadczenia? :-?
Za tę wiadomość podziękował(a): SzaraGodzina, Yeti

Wieczny chłopiec 2021/02/07 21:05 #94

• dzordzklunej
  • dzordzklunej Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 366
Hej Sark,tu jest wlasnie problem bo to jest forum dla alkoholikow wiec ja jako zdiagnozowany alkus nie moge Ci poradzic jak pic mniej lub kontrolowanie bo przy mojej chorobie takie pojecie jest abstrakcyjne,ja tego nie wymyslilem tylko ludzie madrzejsi odemnie(lekarze)i mimo wielkich checi i zapalu tej odpowiedzi nie uzyskasz jedynie taka ze nie kazdy wytrzezwieje...i zgodze sie z Zakapiorem apropo wychwalania smakow alko,czy to piwo super wyjatkowe czy whisky cynamonowa nawet 50 letnia najdrozsza "najlepsza" na swiecie czy wino z 5 zyli pod sklepem to wszystko zawiera C2H5OH substancje silnie uzalezniajaca ktora jako trzezwiejacy alkoholik wyparlem ze swojego zycia bo w tej chorobie nie ma polsrodkow pod tym wzgledem.Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, szekla, Krysia 1967, Yeti, Sark

Wieczny chłopiec 2021/02/07 21:20 #95

• Gabi
  • Gabi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Sark napiszę po raz ostatni w twoim poście bo szkoda mi czasu na tego typu rozmowy, ale nie chce zostać z tym co czuje.
Nie jestem alkoholiczka ale mam wrazenie że gdybym nią była to niełatwo było by mi się nie nakręcić na picie. Jestem zniesmaczona i poirytowana twoimi wypowiedziami. I nie mówię tu o merytoryce tylko formie. Odbieram Cię jako osobę arogancką i prowokujacą.
Skwituje to jednym zdaniem:
Tytuł wątku trafiony w punkt oklaskiii
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Wieczny chłopiec 2021/02/07 21:36 #96

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 11840

Nie jestem alkoholiczka ale mam wrazenie że gdybym nią była to niełatwo było by mi się nie nakręcić na picie. Odbieram Cię jako osobę arogancką i prowokujacą.

Gabi nie jesteś alkoholiczką i to takie gdybanie to nic nie da.Trzeba mieć te buty na nogach aby cokolwiek powiedzieć na ten temat.Tobie wydaje się to łatwe,a dla wielu osób uzależnionych to "Walka".Sark nie widzi tego co Ty,działają u niego mechanizmy choroby i żyje w iluzji.Takie moje zdanie. @};-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Zakapior, Cyrax 666, Alex75, marcin

Wieczny chłopiec 2021/02/07 22:20 #97

• Gabi
  • Gabi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Katarzynka77 nigdy nie mówiłam że dla kogokolwiek jest to łatwe i w ogóle tak nie uważam, wręcz przeciwnie. Poza tym ja napisałam że nie jestem alkoholiczką co nie oznacza że nie mam innego uzależnienia i dokładnie wiem jak to jest " walczyć "
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Wieczny chłopiec 2021/02/08 07:24 #98

• Solder
  • Solder Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 454
Gabi, oddajmy co boskie Bogu
co cesarskie cesarzowi
a to co dotyczy alkoholizmu alkoholikom.

Pogody ducha
Solder

Wieczny chłopiec 2021/02/08 09:14 #99

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć
  • Otrzymane podziękowania: 9831
Ciekawie... ciekawie...

Czyli o alkoholizmie może wypowiadać się tylko alkoholik i alkoholik ma prawo, a ktoś inny nie bo nie chodzi w tych butach.
To się nazywa spojrzenie z góry na wszystkich "nie rozumiejących" tej naszej choroby.
A ja uważam inaczej. Otóż dobrze jest spojrzeć na daną sytuacją czasami z innej perspektywy, posłuchać kogoś, kto nie potrzy na życie przez pryzmat swoich alkoholowych butów
Mówi się, że trzeźwiejacym alkoholicy są dla siebie wsparciem i to jest najprawdziwsza prawda, ale nie tylko oni.
Gdybym wyszedł z tego założenia, to co moja terapeutka mogłaby wiedzieć o chorobie alkoholowej. Przecież nie była uzależniona, ale wierzcie i wiedziała bardzo dużo i to właśnie jej trzeźwe spojrzenie pozwoliło mi stanąć samodzielnie na nogi i przestać być wiecznie trzeźwiejacym alkoholikiem.
Więc kiedy słyszę tę opowieść: co ty wiesz o życiu przecież nie jesteś alkoholikiem więc jak możesz coś trafnego powiedzieć nam alkoholikom to uważam, że nie jest to dobry kierunek.
Uważam, przynajmniej z mojego punktu widzenia, że wielu cennych rad skorzystałem w swoim nowym trzeźwym życiu od tzw. niealkoholikow, więc może warto czasami ich posłuchać.

Ps. Nie odnoszę się zupełnie to tekstu Gabi.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, szekla, Killgrave, Kayo78, Sark

Wieczny chłopiec 2021/02/08 09:21 #100

• Solder
  • Solder Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 454
A ja owszem, a ja tak.

Ostatnia edycja: przez Solder.

Wieczny chłopiec 2021/02/08 09:43 #101

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 11840
Ja widze to zupełnie inaczej.Oczywiście że każdy powinien wyrazić swoje zdanie,wyrazić swoją sugestje.Pisanie jednak gdybym była alkoholiczką to dałabym rade i było by cudownie i super,jest to nie na miejscu.
Pamiętam wpis w moim wątku..Gdybym miała dzieci a nie mam to zrobiłabym to i tamto. :grin: Najpierw trzeba założyć te buciki aby zobaczyć czym jest rodzicielstwo.I czym jest uzależnienie dziecka. @};-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, marcin, Yeti

Wieczny chłopiec 2021/02/08 10:20 #102

• Gabi
  • Gabi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Katarzynka77 przeczytaj jeszcze raz mój wpis. Ja tam nigdzie nie napisałam że dałabym radę gdybym była alkoholiczką. Wręcz przeciwnie napisałam że nie dałabym rady nie pić gdybym coś takiego poczytała. Przeczytaj to sobie raz jeszcze bo chyba czegoś w moim wpisie nie zrozumiałaś albo to sobie totalnie nadinterpretowalas. Przeczytaj raz jeszcze to co sama zacytowalas odpowiadając na mój wpis. Ma się nijak do twojej odpowiedzi.
Za tę wiadomość podziękował(a): makino

Wieczny chłopiec 2021/02/08 10:22 #103

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 8355
Proszę Państwa spokojnie, off top się robi zolta-kartka to jest wątek Sarka.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Katarzynka77, Alex75

Wieczny chłopiec 2021/02/08 10:33 #104

• Gabi
  • Gabi Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Tak, masz rację
Przepraszam za zbędna dyskusję.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Zakapior

Wieczny chłopiec 2021/02/08 16:37 #105

• Sark
  • Sark Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Huh, klasycznie po pracy zaszedłem do baru, nawet miałem po co, musiałem spotkać dwie osoby i zrzucić trochę rzeczy z auta przy okazji. Tak czy siak wchodząc zamówiłem herbatę, wypiłem, powalczyłem ze sobą kilka minut czy by nie zamówić piwa i się ewakuowałem. Miałem szczęście, było tylko dwóch znajomych, na trzeźwo nie miałem o czym za bardzo z nimi rozmawiać bo już tam rządzili od jedenastej. Gdyby byli inni pewnie bym teraz siedział i pił. Ale tak czy inaczej, wielki sukces, dwa dni bez picia, naprawdę nie pamiętam kiedy ostatnio miałem tak długą przerwę, może na początku zeszłego roku.

~~

Nie obraź się, nie pytam złośliwie. Czy ty chcesz całkowicie zerwać że spozywaniem alkoholu, czy ograniczyć picie do jakichś tam ustalonych ilości?

Nie myślałem o tym jeszcze, zauważyłem, że mam problem i nie myślałem czego chcę, po prostu szybka reakcja by się pozbyć problemu. Najrozsądniej byłoby przestać całkowicie bo picie z umiarem nie jest możliwe. Już się "rozpiłem" więc ograniczenie odpada.

Sarku :-H a rzygałeś już kiedyś swoim ulubionym piwem?
Masz jakieś takie smakowe doświadczenia? :-?

Nie, nie zdarzyło mi się, nie piję aż tyle. Nie piłem, muszę się nastawić by tak zacząć mówić.

Hej Sark,tu jest wlasnie problem bo to jest forum dla alkoholikow wiec ja jako zdiagnozowany alkus nie moge Ci poradzic jak pic mniej lub kontrolowanie bo przy mojej chorobie takie pojecie jest abstrakcyjne,ja tego nie wymyslilem tylko ludzie madrzejsi odemnie(lekarze)i mimo wielkich checi i zapalu tej odpowiedzi nie uzyskasz jedynie taka ze nie kazdy wytrzezwieje...i zgodze sie z Zakapiorem apropo wychwalania smakow alko,czy to piwo super wyjatkowe czy whisky cynamonowa nawet 50 letnia najdrozsza "najlepsza" na swiecie czy wino z 5 zyli pod sklepem to wszystko zawiera C2H5OH substancje silnie uzalezniajaca ktora jako trzezwiejacy alkoholik wyparlem ze swojego zycia bo w tej chorobie nie ma polsrodkow pod tym wzgledem.Pozdrawiam.

Dzięki, fajna odpowiedź, wnosi coś konkretnego dla mnie. Upewniam się powoli, że kontrola odpada, zostanie tylko całkiem rzucić picie.

Sark napiszę po raz ostatni w twoim poście bo szkoda mi czasu na tego typu rozmowy, ale nie chce zostać z tym co czuje.
Nie jestem alkoholiczka ale mam wrazenie że gdybym nią była to niełatwo było by mi się nie nakręcić na picie. Jestem zniesmaczona i poirytowana twoimi wypowiedziami. I nie mówię tu o merytoryce tylko formie. Odbieram Cię jako osobę arogancką i prowokujacą.
Skwituje to jednym zdaniem:
Tytuł wątku trafiony w punkt oklaskiii

Błędnie moim zdaniem, całkowicie błędnie jeżeli chodzi o prowokacje, słowo arogancja zamieniłbym na niepodważalną pewność siebie. A to zaleta nie wada, znam siebie i wiem ile mogę się po sobie spodziewać.

Sark nie widzi tego co Ty,działają u niego mechanizmy choroby i żyje w iluzji.Takie moje zdanie. @};-

Mogłabyś rozwinąć temat tej iluzji? I nie chcę się tutaj kłócić tylko dowiedzieć więcej o tym, tak po prostu.

Proszę Państwa spokojnie, off top się robi zolta-kartka to jest wątek Sarka.

Jeżeli mógłbym o to prosić to chciałbym jak najbardziej zezwolić na offtop - po to tutaj jestem, żeby się czegoś dowiedzieć, a to o czym pisali jest jak najbardziej pasujące do mojego problemu. Im więcej spojrzeń na dany temat tym więcej można rozwiązać.

Ostatnia edycja: przez Sark.