Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Mikrodawkowanie substancji/leku

Więcej
2021/12/20 12:06 - 2022/09/25 10:54 #1 przez Filbert
Mikrodawkowanie substancji/leku was created by Filbert
Szukam terapii opartej namikrodawkowaniu XXX w okolicach Bielska-Białej. Czy możecie kogoś polecić?
Ostatnia edycja: 2022/09/25 10:54 przez: marcin Powód: nazwa leku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/12/20 12:21 #2 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Witaj :czesc:
Ja myślę żebyś o taką terapię zapytał wujka google.
Alkohol jest chorobą głowy i do leczenia jego substancje halucynogenne są zbedne i niewskazane.
Myślę, że na tym Forum nie znajdziesz odpowiedzi na te pytanie

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75, marcin

Więcej
2021/12/20 14:16 #3 przez Jajo-Bajo
Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Za wklejenie linku pewnie zaraz ban by poleciał
Musisz sam poszukać.
W Googlach np.
Tutaj na forum jest dość liczna i silna grupa przeciwników nowoczesnych metod.
Szukaj, bo jest sporo alternatyw dla ludzi mających problem z alkoholem.
Powodzenia i pozdrawiam
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: BezFiltra

• Szpak
2021/12/20 15:58 #4 przez Szpak
Szpak odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
O ile rzeczywiście jest tu grupa przeciwników, to raczej nie nowoczesnych metod a metod niesprawdzonych i o wątpliwej skuteczności.

Więcej
2021/12/21 06:52 - 2021/12/21 06:55 #5 przez Tsubasano
Tsubasano odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Ostatnio miałem rozmowę z pewną panią psycholog, która nie wiedziała że mam cokolwiek wspólnego z uzależnieniami. Obszernie i pozytywnie wypowiadała się na temat nowych, niekonwencjonalnych metod, które mają fantastyczne działanie, ale są znienawidzone przez stary terapeutyczny "beton", który za jedyną skuteczną drogę uznaje abstynencję.
Grzecznie zapytałem, czy mogłaby mi wskazać jakieś naukowe źródła dotyczące badań nad skutecznością takich metod. Wskazała kilka źródeł w internecie. Strony miały rzeczywiście fajny design, ale nie było tam odniesienia do niczego, o czym można by było powiedzieć, że są to poważne naukowe badania. Nazwy różnych specyfików mogą brzmieć poważnie, ale to nie wystarczy.
Osobiście uważam że w tych alternatywnych metodach chodzi tylko o jedno - uzależniony panicznie boi się spotkania oko w oko z PUSTKĄ, która zostaje po stracie alkoholu. Dlatego nigdy nie zniknie nadzieja, że gdzieś tam kwitnie "kwiat paproci" - lek który bez cierpienia pomorze przestać pić albo nawet pić w sposób kontrolowany.

Całą kwestie m trochę komplikuje fakt że wśród niepijących alkoholików jest pewna grupa osób, która ma inaczej niż przeciętny uzalezniony, to znaczy porzuciła dotychczasowy destrukcyjny sposób picia bez wielkich zmian w życiu, bez terapii, bez wyrzeczeń, bez cierpienia a czasem też posiłkując się rozmaitymi wspomagaczami (od środków chemicznych, przez różne rytuały po np. sport). Ludzie z tej grupy czasem nie przyjmują do wiadomości, że istnieje coś takiego jak statystyka i warto wprawdzie szukać (z pomocą specjalistów) nowych, skutecznych metod, ale nie warto nie skorzystać z metod, które statystycznie jak dotąd pomogły największej ilości ludzi.

... Pamiętając też, że statystycznie prawdopodobieństwo wyjścia z nałogu jest małe a najbardziej sprzyja mu abstynencja i maksymalne zaangażowanie w terapię...

jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Ostatnia edycja: 2021/12/21 06:55 przez: Tsubasano
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: williwilli55, Jaskolka, marcin, makino, Filbert

Więcej
2021/12/21 07:05 #6 przez makino
makino odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Sporo jest chorób i zaburzeń które pojawiają się po to żeby człowiek nie musiał stawać oko w oko z pustką która w nim tkwi. A skąd ta pustka - no oczywiście że z dzieciństwa :)

Działaj konsekwentnie. Dzień po dniu.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Tsubasano

Więcej
2021/12/21 07:33 #7 przez krzysiek
krzysiek odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
:-H Witaj na Trzeźwym Szlaku Tutaj Dzielimy się Doświadczeniem Silą i Nadzieją jak wytrwać w Trzeźwości a nie jakie brać PROCHY aypererew
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Arbuz

Więcej
2021/12/21 12:11 - 2022/09/25 10:50 #8 przez Pitbull
Pitbull odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Microdosing XXXw leczeniu alkoholizmu jest dla mnie bardzo podobny do początkowej fazy leczenia lekomanii, tj. schodzenia z dawek, najczęściej przy pomocy innych leków. Pod względem fizycznym pewnie ma to nawet rację bytu, tylko czy to rozwiązanie właściwego problemu?

Zresztą, tak jak jest multum pozytywnych opinii, tak druga strona (i nie mam tu na myśli terapeutycznego "betonu", jak to zostało wyżej określone :mrgreen:) zwraca uwagę, że to najzwyklejsze placebo - byle oszukać mózg czymkolwiek.

Intelligence + character - that is main goal of true education.
Ostatnia edycja: 2022/09/25 10:50 przez: marcin
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75, marcin

Więcej
2021/12/21 16:23 #9 przez darek70
darek70 odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Chemią nie da rady rozwiązać duchowego problemu.

Darek, trzeźwy alkoholik

:czesc:

"Everything is gonna be alright"
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: jerzak, marcin

Więcej
2021/12/21 17:11 - 2022/09/25 10:51 #10 przez samsal
samsal odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku

Szukam terapii opartej namikrodawkowaniu XXX w okolicach Bielska-Białej. Czy możecie kogoś polecić?
Jesteś wielki. To z pewnością lepiej działa niż zwykła terapia i AA.

Znasz mnie ale nie wiesz kim jestem
Ostatnia edycja: 2022/09/25 10:51 przez: marcin Powód: nazwa leku

Więcej
2021/12/22 07:02 - 2022/09/25 10:51 #11 przez rejek
rejek odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku

Szukam terapii opartej namikrodawkowaniu XXXw okolicach Bielska-Białej. Czy możecie kogoś polecić?
Na hyperrealu poszukaj-tu nie ma specjalistów.
Ostatnia edycja: 2022/09/25 10:51 przez: marcin Powód: nazwa leku
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: karencja

Więcej
2021/12/22 15:09 - 2021/12/22 15:47 #12 przez siwy
siwy odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku

Tutaj na forum jest dość liczna i silna grupa przeciwników nowoczesnych metod.
Szukaj, bo jest sporo alternatyw dla ludzi mających problem z alkoholem.
No i święte oburzenie w pierwszej chwili mnie dopadło. Zaraz zaraz jaka liczna i silna grupa przeciwników nowoczesnych metod.... jak on śmie.
I zaraz chwila olśnienia.
Jakim cudem Cię to dotknęło.
Po pierwsze musiałem się zakwalifikować do tej grupy.
Po drugie I ja niby w tej grupie "betonu" jestem hamulcowym i przeciwnikiem nowoczesnych metod. Ja, który caly czas pracuje nad sobą i który uważa, ze jeśli po roku pracy nad sobą nie stwierdzi... "ale ja głupi bylem rok temu" to znaczy, że za małą pracę wykonałem nad sobą.

I jeszcze w wątku, gdzie gość pisze o psychodelikach i szuka specjalisty od mikrodawkowania, a przecież to znów jakieś osxustwo, a gość szuka drogi na skróty.

Oj jak dobrze, że w tym czasie czytam świetną pozycję Adama Granta "Leniwy umysł", w której mówiąc w skrócie autor pudze dlaczego wsrto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje i dlaczego warto przekonywać się, że sie nie ma rscji.
I eureka. Zanim poznałem fakty, chciałem po pierwsze odrzucić tę metodę leczenia i jeszcze oburzyłem się, że jestem przeciwnikiem (sam się tam wrzuciłem) nowoczesnych metod.
Dlatego też przyjrzałem się metodzie, poczytałem i spokorniałem.
Wiem jedno ja już nie skorzystam z tej metody, gdyż u mnie zadziałała doskonałe terapia i praca nad sobą i już jej nie potrzebuję, ale pewnie wielu osobom mogą pomóc psylobicydy jeśli znajdą specjalistę, który będzie wiedział jak to leczenie przeprowadzić, tym bardziej, ze badania jak poczytałem są obiecujące, a substancja nieuzależniająca. .
To trochę jak z THC w konopiach, pomimo, że psychoaktywne i nswrt uzależniające, to są obszary chorób w których odpowiednie leczenie niesie pomoc. Nie wspomnę już o bezpiecznym CBD, które też jest przez wielu potępiane, a ma świetne właściwości lecznicze.

Każdy swoj rozum ma, a przynajmniej tak się wydaje.

W kazdym razie dużo nauczył mnie ten post, a moje oburzenie na niego, a raczej chwila refleksji nad swoim oburzeniem. Czasami dobrze jest przekonać się, że nie ma się racji, bo dzięki temu czegoś nowego się nauczyłem o psychodelikach, a przede wszystkim o tym, że warto wciąż podważać swoje "racje" na dany temat i nie przywiązywać się za bardzo do swoich przekonań.

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2021/12/22 15:47 przez: siwy
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Pitbull, Jajo-Bajo, blackangel, Filbert

Więcej
2021/12/22 17:01 #13 przez Jajo-Bajo
Ja tam mam czasem poczucie, że są ludzie uważający iż mają monopol na wiedzę. Do tego zwalczają usilnie (lub wyśmiewaja) metody, o których nie mają pojęcia. I w sumie dowiedzieć się nie chcą, bo przecież słuszna droga jest jedna.
Trochę mi to przypomina stosunki panujące w niektórych sektach, bądź ruchach religijnych (nie chce nikogo obrazić).
Na zasadzie.
Jest jedną słuszna droga, a kto próbuje innej jest wrogiem i skończy źle bądź się nawróci.
No ale to tylko moje odczucia.
Pozdrawiam

Więcej
2021/12/23 07:08 #14 przez rejek
Świat idzie do przodu,nauka też.
Nudząc się na terapii 2 lata temu podprowadzałem terapeutów do wypowiedzi na temat Harm Reduction i okazuje się że jest ona akceptowalna przez terapeutów,ośrodki i Parpę -nawet są jakieś opracowania przez habilitantów i innych uczonych w piśmie z wierchuszki parpy.
Więc i tutaj beton się kruszy.
Może nawet na tym forum zawieje wiatr zmian i za powiedzmy , 20 lat nie będzie dostawać się bana za napisanie xxx tylko ostrzeżenie?

Więcej
2021/12/23 07:15 #15 przez darek70

Więc i tutaj beton się kruszy.
Może nawet na tym forum zawieje wiatr zmian i za powiedzmy , 20 lat nie będzie dostawać się bana za napisanie xxx tylko ostrzeżenie?

Nie czekał bym 20 lat, bo ban może nadejść dużo szybciej, jeśli zostawisz te trzy krzyżyki w swoim wpisie.

bnggfgbfb

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin

Więcej
2021/12/23 07:36 - 2021/12/23 07:39 #16 przez rejek
Wiem, tu jest portland plus,a zrozumienie potrzeby wzmocnienia przekazu, jak u boota na fb .I musimy z tym żyć...
Ostatnia edycja: 2021/12/23 07:39 przez: rejek

Więcej
2021/12/23 08:17 #17 przez Jajo-Bajo
Radykalny beton będzie nadal ludzi straszyć, że jest tylko jedna droga-cierpiętnictwa.
Jak u kościółkowych. Albo z nami, albo przeciw nam.
A ten kto się nie zgadza to zaraz jest wyśmiewanie, ban, ostracyzm i tym podobne.
Obserwuje to forum i widzę jak wiele potrzebujących osób szybko stąd ucieka.
Myślę, że to po trochu , powodu takiego podejścia.
No ale świat idzie naprzód. Jak ja byłem młody, to o znieczuleniu u dentysty nikt nie wspominał. A dziś to standard. Tak samo z chorobami psychicznymi.
Kiedyś mówili "weź się w garść", wyzywali od słabych, zamykali w ośrodkach lub leczyli lobotomią.
Dziś są skuteczne medykamenty, pozwalające takim ludziom normalnie żyć.
Nauka idzie naprzód i powinniśmy z tego korzystać.
Tak myśle

Więcej
2021/12/23 08:37 - 2021/12/23 08:44 #18 przez darek70

Radykalny beton będzie nadal ludzi straszyć, że jest tylko jedna droga-cierpiętnictwa.
Jak u kościółkowych. Albo z nami, albo przeciw nam.
A ten kto się nie zgadza to zaraz jest wyśmiewanie, ban, ostracyzm i tym podobne.
Obserwuje to forum i widzę jak wiele potrzebujących osób szybko stąd ucieka.
Myślę, że to po trochu , powodu takiego podejścia.
No ale świat idzie naprzód. Jak ja byłem młody, to o znieczuleniu u dentysty nikt nie wspominał. A dziś to standard. Tak samo z chorobami psychicznymi.
Kiedyś mówili "weź się w garść", wyzywali od słabych, zamykali w ośrodkach lub leczyli lobotomią.
Dziś są skuteczne medykamenty, pozwalające takim ludziom normalnie żyć.
Nauka idzie naprzód i powinniśmy z tego korzystać.
Tak myśle

Słusznie prawisz, z małym zastrzeżeniem.
Taki kawał o żarówce mi się przypomina, ilu psychiatrów trzeba by wkręcić żarówkę ? Wystarczy jeden, ale żarówka musi chcieć.

Tak mi to jakoś, do obrazu alkoholika pasuje i tych wielu metod, jakie ma do wyboru niby ;-)

:czesc:

Ostatnia edycja: 2021/12/23 08:44 przez: darek70
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Romek83

Więcej
2021/12/23 08:38 #19 przez Moni74
Moni74 odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Proszę trzymać się tematu tego wątku, od narzekania i żali jest odpowiedni dział. Rejek, nie musimy, proszę pisz za siebie, a po drugie skoro tutaj Tobie i Jajo-Bajo tak wiele nie odpowiada, to po co tutaj się udzielacie? Pytanie jasna rzecz czysto retoryczne. Kolejne off topy będą usuwane. No i oczywiście ostzezenie :lol:

Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: rejek, Alex75

Więcej
2021/12/23 08:58 #20 przez Jajo-Bajo
Moni74
Dziękuję za Twój post.
Chciałbym zwrócić uwagę, że od początku moje wpisy dotyczą tematu wątku. A konkretnie tego, dlaczego Filbert nie dostanie tutaj odpowiedzi, na zadane przez siebie pytanie.
Zastanawia mnie jedno.
Dlaczego administracja nie przemyśli takich wątków, nie zastanowi się czy jest w nich jakaś prawda, sens itp.
Przecież możnaby coś zmienić, ulepszyć, więcej ludzi by zostało, uzyskało pomoc itp.
A nie tylko od czapy "skasować", "zbanować", "uciszyć"
Oczywiście, nie chce dostać bana na miesiąc czy rok, doświadczyć wykluczenia na forum i tym podobnych "atrakcji", wiele się tutaj nauczyłem i nauczę.
Fajnie by było, jakby z okazji świąt władze portalu pomyślałby nad tym.
Pozdrawiam

Więcej
2021/12/23 09:29 - 2022/09/25 10:53 #21 przez Tomoe
Tomoe odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku

Chciałbym zwrócić uwagę, że od początku moje wpisy dotyczą tematu wątku. A konkretnie tego, dlaczego Filbert nie dostanie tutaj odpowiedzi, na zadane przez siebie pytanie.

Filbert szuka terapii opartej na mikrodawkowaniu XXXi pyta, czy możemy mu kogoś polecić w okolicach Bielska-Białej. Ja nie polecę nikogo kto stosuje w tych okolicach tę metodę, z prostego powodu - bo nikogo takiego nie znam. Ty chyba też nikogo takiego nie znasz, bo nie zauważyłam, żebyś na pytanie Filberta odpowiedział. Pomogłeś mu w jakikolwiek sposób w jego poszukiwaniach? Nie.
Skorzystałeś natomiast z okazji, żeby sobie poużywać na "sekcie" i "forumowym betonie" i przeciwstawić im rzekomo "nowoczesne" metody leczenia uzależnień z wykorzystaniem substancji psychoaktywnych.
Jeśli twoją intencją jest udzielenie pomocy autorowi tego wątku, to mu tej pomocy udziel, odpowiedz mu na jego pytanie. Nie widzę przeszkód.
Ja ze swej strony chcę tylko zauważyć, że stosowanie substancji psychoaktywnych w leczeniu uzależnień nie jest niczym nowym. Od wielu lat w leczeniu narkomanów stosuje się nazwa leku. A już w latach 50. ubiegłego wieku eksperymentowano z podawaniem alkoholikom LSD i niacyny żeby wyeliminować u nich obsesję picia. Nawet Bill W., założyciel AA, przyjmował LSD i niacynę, pod kontrolą lekarską. Oczywiście w tych czasach LSD było traktowane jako medykament, a nie jako narkotyk.
Reasumując - nihil novi sub sole.
Pozdrawiam.
Ostatnia edycja: 2022/09/25 10:53 przez: marcin Powód: nazwa leku
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: darek70, Alex75, marcin, Romek83

Więcej
2021/12/23 12:41 - 2022/09/25 10:53 #22 przez rejek

że stosowanie substancji psychoaktywnych w leczeniu uzależnień nie jest niczym nowym. Od wielu lat w leczeniu narkomanów stosuje się nazwa leku

nazwa leku nie jest substancją psychoaktywną .Nie wprowadzaj w błąd.Natomiast XXXmogą cię wysłać do wewnętrznego świata.
Mój post jest tylko sprostowaniem błędu.
A twój ma 30 wersów ,zwraca uwagę Jajo-Bajo i nie wnosi żadnej treści w odpowiedzi na pytanie autora topicu

PS Jak się wygasza posty?Można w ogóle?
Ostatnia edycja: 2022/09/25 10:53 przez: marcin Powód: nazwa leku

Więcej
2021/12/23 12:53 #23 przez szekla
Proszę o ponowne zapoznanie sie z Regulaminem, bo być może zostało coś zapomniane :-?
Dotyczy dwóch ostatnich wpisów

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: rejek, Tomoe

Więcej
2021/12/23 14:09 - 2021/12/23 14:13 #24 przez Tomoe
Tomoe odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Przepraszam za użycie nazwy preparatu.
A w odpowiedzi rejkowi napiszę, że każdy opioidowy środek przeciwbólowy, oddziałujący bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, ingeruje w produkcję neuroprzekaźników w mózgu, przez co zmienia nastrój, więc jest substancją psychoaktywną. Ten preparat, którego nazwę wymieniłam, też tak działa.
Ostatnia edycja: 2021/12/23 14:13 przez: Tomoe
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Arbuz

Więcej
2021/12/23 17:52 - 2021/12/23 17:55 #25 przez rejek
Taaaa ...w stopniu takim jak ja bym się chciał upić kukułkami.Natomiast skręty po nim i zejscia ,oraz zerowanie ,są gorsze od normalnego opio.
Fizyczne objawy głodów niweluje,psychicznie to kupa.
Ostatnia edycja: 2021/12/23 17:55 przez: rejek

Więcej
2021/12/23 20:07 #26 przez szekla

Taaaa ...w stopniu takim jak ja bym się chciał upić kukułkami.
A wiesz, że to jest możliwe :-? :lol:
To było niedługo po zakończeniu terapii. Siedziałam z Mamą i tak rozmawiałyśmy sobie, Ja-pożerając własnie kukułki. Rozmowa była coraz fajniejsza a ja rozkoszniejsza. Czar prysnął jak uświadomiłam sobie co Ja robię, nawet się chyba zdenerwowałam, świeżo upieczona adeptka.
Znaczy kiedyś kukułki zawierały spora ilość alkoholu. Jak jest dzisiaj? Nie wiem.
Chociaż czasem w sklepie kukułki kusiły tak pamięć tego dnia stawiała mnie do pionu :lol:

Emilka Alkoholiczka

Więcej
2021/12/23 20:18 - 2021/12/23 20:19 #27 przez rejek
Eeee to chyba efekt placebo i działania na podświadomość.
Jak ja się zaliczałem do ekstraklasy w piciu ,to kukułki jakbym chcial piłkę z przedszkolakami kopać.
Na terapii uczyli że nawet u dentysty/nie mówiąc o anestezjologu/ powinno się mówić że jest się alkusem ,bo mogą niektóre środki nie działać w dawce liczonej dla normalnego człowieka.
Ostatnia edycja: 2021/12/23 20:19 przez: rejek
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin

Więcej
2022/09/23 07:46 - 2022/09/25 10:54 #28 przez adam.jarosz.89
adam.jarosz.89 odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Jeżeli szukacie naprawdę sprawdzonej terapii opartej o XXX to odezwijcie się do  XXX dobierze Wam indywidualne dawkowanie i grzybki typowo pod Twoje potrzeby
Ostatnia edycja: 2022/09/25 10:54 przez: marcin

Więcej
2022/09/23 08:07 #29 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Mikrodawkowanie substancji/leku
Adam. 
Na forum nie podajemy linków. 
​​​​​

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla