Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT:

Wspierajmy się 2021/11/23 16:37 #71

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 290
Dodam jeszcze, że gdy teraz, na trzeźwo, dociera do mnie ile straciłam przez nadużywanie alko, ile spraw zawaliłam, ilu ludzi zraniłam, ile razy zaszkodziłam sobie samej, to powinnam teraz siąść i płakać.:wmur: Ale wybieram pozytywne myślenie i staram się zapomnieć o ostatnich latach, bo gdybym zaczęła się samobiczować /co chyba niektórzy z Was tu robią/^^) , to bym się od razu załamała. Na razie cieszę się tym, że nie piję i tyle mi wystarczy.zwyciesteoe
Urodziłam się aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle ;)
Keep calm and let karma finish it. ;)
Z natury jestem leniwa, a jak wiadomo- trzeba żyć zgodnie z naturą. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana
Temat został zablokowany.

Wspierajmy się 2021/11/23 16:45 #72

• makino
  • makino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 470
Nie sądzę abym jojczyła, szukanie przyczyny swojego problemu to nie jojczenie tylko stawianie mu czoła.
Działaj konsekwentnie. Dzień po dniu.

Wspierajmy się 2021/11/23 16:54 #73

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
Makino, nie bierz tego tak personalnie do siebie- pisałam ogólnie. Z tym jojczeniem^^) to bardziej chodziło mi wpisy np. Jurka. :P Stawiać czoła problemowi, tak jak i robić każdą inną czynność, można w wieloraki sposób. Np. Krysia 1967, też robi to samo co niektórzy z nas, ale jak czytam jej wypowiedzi, to nabieram otuchy i dobrej nadziei. Szklanka zawsze jest do połowy pełna albo w połowie pusta. Ja z każdej sytuacji wyciągam jak najwiecej pozytywów, robię to automatycznie, taki mam charakter.
Inna osoba w identycznej sytuacji jak ja może skupiać się na negatywach, narzekać i biadolić, co mnie osobiście bardzo wkurza.:-* Mnie też teraz jest ciężko, bo nagle muszę żyć całkiem inaczej niż przez ostatnie lata, ale jak Wam tu zacznę smęcić, to wcale nie poczuję się lepiej.kwiaaatek kwiaaatek kwiaaatek
Urodziłam się aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana

Wspierajmy się 2021/11/23 17:02 #74

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 18763
A to przez ostatnie lata żyło ci się lekko?

Wspierajmy się 2021/11/23 17:07 #75

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
Tomoe, jako wysokofunkcjonująca alkoholiczka, z dobrą pracą, fajnym wyglądem, inteligentna i ogarnięta, ^^) nie mogę powiedzieć, ze żyło mi się z tym problemem bardzo ciężko. Tu się zamiotło pod dywan, tam się przymknęło oko, i jakoś to się toczyło /co nie znaczy, że problemu nałogu nie było/.

Wspierajmy się 2021/11/23 17:10 #76

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33105
Branie problemu alkoholowego na poważnie nie oznacza być smutasem.
Nie jestem adwokatem Jurka, no.....ale musze to napisać.....niewiele znam ludzi z tak dużym poczuciem humoru i z taką energią do życia aypererew
Dużo mądrości od Niego i od innych stąd wzięłam i dlatego dziś jestem właśnie tu gdzie jestem.
Jest mi dobrze i wesoło, czuję sie szczęsliwa. Natomiast nie zamierzam zapomnieć gdzie byłam kiedyś i gdzie nie chcę wracać. Gdybym zapomniała - zapomniałabym też, że jestem alkoholiczką.
Ale nic to.....już nie jojczę. Widzę, że to jeszcze nie Twój czas aby docenić potęgę choroby, więc sie oddalę z Twojego wątku, by Cie przypadkiem nie wprowadzić w zdenerwowanie lub smutek
Pa
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Tsubasano, Moni-80, Masza94, Halotoja, makino

Wspierajmy się 2021/11/23 17:12 #77

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
Skoro tak lekko ci się z piciem żyło, to jeśli wrócisz do picia, to nic złego się nie stanie? Przeciwnie - będzie ci się znowu lekko żyło? Tu się zamiecie pod dywan, tam się przymknie oko i jakoś to się znowu potoczy?

Zatem co właściwie spowodowało, że przestałaś pić, skazując się - jak sama piszesz - na obecne ciężkie życie, pozorowane zadowolenie, sztuczny entuzjazm i udawaną radość?
Było to jakieś konkretne wydarzenie, ciąg wydarzeń?
Za tę wiadomość podziękował(a): MaałaaMi, makino
Ostatnia edycja: przez Tomoe.

Wspierajmy się 2021/11/23 17:20 #78

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
Tomoe, po prostu przez pewien splot wydarzeń ostatnio nastąpiła taka eskalacja mojego nałogu, że gdybym tego w końcu nie zakończyła i nie rzuciła w diabły,^^) to jeszcze trochę i musieliby mnie wnosić do kościoła nogami do przodu. :lol:

Wspierajmy się 2021/11/23 17:34 #79

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
Bardzo, bardzo ogólnikowo. Wstydzisz się napisać prawdę? Bo prawda jest brzydka? Wolisz budować ten nieprawdziwy, ale za to śliczniutki, wizerunek różowej wróżki?
Wiesz, różowe wróżki z różowych chmurek spadają z dużym hukiem, a im wyżej w górę polecą, tym mocniej sobie mogą pupę obtłuc przy upadku.

Każdy pijak jest aktorem, bo buduje sobie zewnętrzną reputację, na którą nie zasługuje.
Ale od uzależnienia wyzwolić może prawda, szczerość, uczciwość, a nie ciągłe udawanie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Havana, Gosiax, Moni-80, makino

Wspierajmy się 2021/11/23 17:49 #80

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4648
Do jojczenia mi bardzo daleko. Również do postawy uciemiezonego człowieka. Wyobraź sobie, że jestem szczęśliwym i pogodnym człowiekiem. Nie stało się to dlatego, że ubrałem swoje trzezeienie w kwiatki tylko wiele musiałem zmienić, zarówno w moim myśleniu jak i działaniu. Teraz sobie przycupnę i spokojnie poczekam.
Pomagając sobie pomagasz innym.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Havana, Annaannaanna, Masza94, makino

Wspierajmy się 2021/11/23 18:17 #81

• makino
  • makino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Nie odebrałam tego personalnie, ale nie chciałabym pisać za innych, dlatego napisałam że wg mnie to co robię to nie jojczenie. Moje życie nie jest idealne, ale patrząc na to jak się zaczęło jest bardzo dobre a jeszcze wiele wspaniałych chwil przede mną. A to co nazywasz "jojczeniem" bardzo mi pomogło w tym, że nadal po tym świecie chodzę : ) jak udawałam że jest różowo to oh. Powiem jedynie że wcale nie było.

Wspierajmy się 2021/11/23 23:34 #82

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
@ Tomoe
Napisałam jak było- czego nie rozumiesz?^^) Po prostu przez pewne czynniki zewnętrzne nadużywanie alko w ostatnim czasie osiągnęło taką skalę, że byłam wykończona psychicznie i wycieńczona fizycznie. Jeszcze kilka tygodni a sama zostałabym takim latającym aniołkiem / a warunki fizyczne już w sumie mam/.^^)
Nie jestem żadną aktorką, chyba że taką "ze spalonego teatru".buahaha . A o moją obtłuczoną pupę to niech Cię głowa nie boli.:lol:

Ja nie udaję, bo szkoda mi na to energii,a tych, co grają i ściemniają, uważam za frajerów.:grin:

Z takich bardziej radosnych informacji, ^^) to dziś kolejny dzień bez alko za mną. Czuję się bardzo dobrze, w ogóle nie mam chęci "grzania". Czasem, gdy jestem w sklepie i przechodzę koło moich /wcześniej/ ulubionych alkoholi, to przez ułamek sekundy mam wrażenie, jak gdyby te buteleczki same chciały mi wskoczyć do koszyka.bnggfgbfb. No te flaszki dosłownie pchają mi się w ręce...aniodiabel Na szczęście ta myśl to tylko przebłysk i nigdy nie przeradza się w nic więcej. Tak samo, gdy w TV widzę jakieś filmy/seriale, gdzie aktorzy degustują jakieś trunki, to przemyka mi przez głowę myśl- "A ja to jak to...to ja już nigdy więcej?...nic?"... wtedy bym zrobiła takiemu aktorowi to:((dusze hi hi Niemniej godzę się z tym, bo wiem, że ten aktor pewnie w ciągu całego życia nie przepił tyle co ja średnio przez miesiąc zwyciesteoe
Ostatnia edycja: przez MaałaaMi.

Wspierajmy się 2021/11/24 04:03 #83

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Bo do marzen potrzebni sa ludzie
  • Otrzymane podziękowania: 3416

:grin: Jeśli autorka tematu w dalszym ciągu będzie tak "wylewna" ^^) w swoich postach, "obszernie" ^^) opisując swą sytuację, to prognozuję jakieś konkrety tak mniej więcej na rok 2023. buahaha

Skopiowałam Twoją wypowiedź z wątku agi i chciała bym Ciebie zapytać jakie uczucie Tobą kierowało podczas pisania tego. Nie chcę zaśmiecać jej wątku , dlatego tutaj. MaałaaMi czy potrafisz nazwać uczucie, emocję jaką kierowało napisanie Twoich słów popartych emotikonami mrugnięciem oka i tarzaniem się ze śmiechu po podłodze.? Przyjrzyj się sobie.
To pytanie jest bardzo potrzebne w procesie zdrowienia.
Potem kiedy już sobie odpowiesz, zerknij na ilość postów jaką napisała aga a ile ty napisałaś. Jest taka informacja. Ona 2 Ty 36 na chwile obecną.
Są rzeczy, których będzie mi brakować, jak chociażby błysk w oku kiedy udaje Ci się mnie zrozumieć.
Za tę wiadomość podziękował(a): dzordzklunej

Wspierajmy się 2021/11/24 04:26 #84

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
@ Jaskolka
Nie bardzo rozumiem, z jakiej paki chcesz mnie tu rozliczać z moich uczuć, no ale ok.:YMPARTY:
A zatem- uczucie zdegustowania, że osoba, która niby szuka pomocy na forum, tj. Aga, "opisuje" swój problem w 2 zdaniach. To jakaś kpina czy jak mam to rozumieć? Jeśli chce, by jej pomóc, to niech się przyłoży i zrelacjonuje sytuację, albo niech nie stwarza tu jakiejś prowizorki.
A swoją drogą, Jaskolka, chyba Ci się bardzo nudzi, skoro zajmujesz się takimi pierdołami ^^) jak uczucia towarzyszące forumowiczce /tj. mnie/, komentującej wypowiedź innej uczestniczki forum. :ymdevil: Może zgłoś się do jakiegoś domu dziecka i w tym czasie pomożesz jakimś biednym dzieciom?^^)

Wspierajmy się 2021/11/24 08:02 #85

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33105

:grin: Jeśli autorka tematu w dalszym ciągu będzie tak "wylewna" ^^) w swoich postach, "obszernie" ^^) opisując swą sytuację, to prognozuję jakieś konkrety tak mniej więcej na rok 2023. buahaha

Pycha kroczy przed upadkiem. I ten sie śmieje kto sie śmieje ostatni. Dla wróżek i proroków nie ma tu miejsca, więc zanim napiszesz to co Ci ślina na język przyniesie, to sie trzy razy zastanów czy poniesiesz za to konsekwencje.

Ja nie udaję, bo szkoda mi na to energii,a tych, co grają i ściemniają, uważam za frajerów.:grin:
Nie pytam o kim mówisz ale mówię, że Twoje wypowiedzi świadczą tylko o Tobie. Masz z czymś na bakier, Tak?

A swoją drogą, Jaskolka, chyba Ci się bardzo nudzi, skoro zajmujesz się takimi pierdołami ^^) jak uczucia towarzyszące forumowiczce /tj. mnie/, komentującej wypowiedź innej uczestniczki forum. :ymdevil: Może zgłoś się do jakiegoś domu dziecka i w tym czasie pomożesz jakimś biednym dzieciom?^^)

sobą się zajmij i tylko sobą. Tym co masz Ty robić. Nam życia nie układaj
ostzezenie X 3. Kolejnych nie będzie
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosiax, Alex75, Moni-80, Magda777, Masza94

Wspierajmy się 2021/11/24 08:49 #86

• Magda777
  • Magda777 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 201
Twój nick zdecydowanie pasuje do charakteru.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosiax

Wspierajmy się 2021/11/24 09:47 #87

• Poziomka
  • Poziomka Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 154
Nie chciałam się udzielać w Twoim wątku, bo czytając Cię, w zasadzie nie wiem po co zarejestrowałaś się na forum, ale po prostu to co dziś tu przeczytałam... Jestem tu od kilku miesięcy i mam wielki szacunek do pozostałych forumowiczów, którzy trwają w trzeźwości i służą swym doświadczeniem zarówno nam, świeżakom, jak i wspierają "długodystansowców" w niepiciu. I nagle przychodzi taki ktoś jak Ty i pisze, że nie dziwi się, że ci ludzie pili skoro mają takie rozkminy? Jesteś mega gburowata żeby nie powiedzieć, że chamska. Zadano Ci pytanie o używanie tych emotek, których ilość wygląda jak z pamiętnika gimnazjalisty i można mieć wrażenie, że nie piszesz tego wszystkiego na serio, a Ty atakujesz osobę która Cię o to zapytała. Podziwiam obecne w Twoim pokoiku osoby, że wdają się z Tobą w jakiekolwiek dyskusje, bo nie dość, że negujesz prawie każdą ich wypowiedź, to jeszcze ich obrażasz i czujesz się wielce urażona. Nabierz pokory, a przede wszystkim szacunku do tu obecnych, bo ci ludzie powinni być dla Ciebie wzorem do naśladowania, a nie obiektem kpin i głupich tekstów. Jeśli mój komentarz narusza regulamin forum, to przepraszam, najwyżej sięgnie mi się ostrzeżenie, ale po prostu musiałam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Jaskolka, Magda777, Halotoja

Wspierajmy się 2021/11/24 10:29 #88

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 20912
Poziomko, proszę, abyś nie oceniała innych osób, czyli "jesteś taka czy taka".
Można napisać o Twoim, moim odbiorze zachowania tej osoby, ale nie oceniać osoby bezpośrednio.
Odbiór całkowicie inny.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Alex75

Wspierajmy się 2021/11/24 10:51 #89

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
kwiaaatek kwiaaatek kwiaaatek
@ szekla

1/ Z nikogo się nie śmieję, po prostu lubię konkret i irytują mnie osoby, które pojawiają się na forum zostawiając posty w stylu Agi.
2/ Nie układam życia Jaskółce, to raczej ona chciałaby rządzić moimi emocjami, ale nie ze mną te numery.bnggfgbfb

@ magda 777

Pięknie dziękuję za komplement ^^) , aczkolwiek na forum staram się być miła i grzeczna, choć ze względu na niewyparzony język przychodzi mi to z dużym trudem. :lol:

@ Poziomka

1/ A czy ktoś Cię zmusza do wchodzenia na mój wątek? bnggfgbfb
2/ Oczywiście, że traktuję ten poważny problem alkoholizmu z tzw. czarnym humorem, bo jest to na tyle smutny nałóg, że muszę rozładować napięcie poprzez żart czy emotki, ale rozumiem, że nie każdy jest w stanie złapać mój poziom ironii czy szydery.:YMPARTY:

@ Moni 74
Dzięki za głos rozsądku, buziaczki :-*

kwiaaatek kwiaaatek kwiaaatek

Wspierajmy się 2021/11/24 11:07 #90

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
Dzień dobry.
Zatytułowałaś swój wątek "wspierajmy się" więc mam pytanie: na czym polega wsparcie, którego ty udzielasz innym osobom na tym forum i jakiego wsparcia oczekujesz od innych osób dla siebie?

Wspierajmy się 2021/11/24 11:14 #91

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
@ Tomoe
A jak myślisz, jakiego wsparcia może oczekiwać osoba mająca problem z alko, rejestrująca się na forum dla alkoholików?^^) No chyba nie tego z zakresu zadań z fizyki kwantowej.:-H

Wspierajmy się 2021/11/24 11:18 #92

• makino
  • makino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Hej, ja wiem tylko jakiego wsparcia bym oczekiwała. Każdy jest inny. Też chętnie się dowiem jakiego Ty oczekujesz.

Wspierajmy się 2021/11/24 11:23 #93

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
To nie jest odpowiedź na moje pytanie, MaałaaMi. To jest próba uniknięcia odpowiedzi.

W moim odbiorze, nie jesteś tutaj ani po to żeby przyjąć wsparcie, ani po to, żeby komukolwiek dawać wsparcie, lecz po to, żeby się poboksować ze wszystkimi, powyzłośliwiać się na nich, spuścić sobie trochę napięcia z wentyla, podregulować emocje.
Tak to widzę.
Jeśli uważasz, że taka postawa pomoże ci utrzymać abstynencję od alkoholu - próbuj dalej, na zdrowie.

Wspierajmy się 2021/11/24 11:35 #94

• Masza94
  • Masza94 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 491
Bardzo rzadko wypowiadam się wątkach innych osób. Powodem jest to ze na pewno nie jestem obecnie odpowiednia osoba żeby to robic. Sama nie umiem jeszcze poradzić sobie ze sobą wiec nie czuje się na miejscu żeby radzić innym. Ale jednak musze tu coś od siebie zostawić… według mnie, czy jest się alkoholikiem czy nie to pokora i szacunek do innych na pierwszym miejscu. Po drugie, Ci wszyscy doświadczeni ludzie na prawdę bardzo pomagają. Gdybym tu weszła w najgorszym momencie życia (tak jak się stało), poprosiła o pomoc i otrzymywała odpowiedzi od większości forumowiczów ze picie to tylko kwestia silnej woli, można to zrobić z dnia na dzień a ja jestem jojczacym smutasem to wiesz co mogłoby się stać? Już by mnie tu nie było. Pomyślałabym ze jestem tak beznadziejna, coś ze mną nie tak, tak samotna w tym wszystkim ze nawet nie zobaczyłabym cienia nadziei na ratunek dla siebie. Zapilabym się na smierć albo skoczyła z balkonu. W wieku 27 lat skończyłabym tragicznie swoj żywot. Ale na szczęście oni tu są, każdy jest inny, dziela się pomocą i doświadczeniem. Nie traktują nikogo z góry. Nie traktują żartobliwie i sarkastycznie naszej choroby jaka jest alkoholizm. Wielokrotnie są bardzo cierpliwi. Może warto zamiast ironicznej odpowiedzi najpierw pomyśleć i zastanowić sie nad tym co piszą. Czytając Twój wątek czuje jakiś smutek i pogardę, pogardę dla nas wszystkich ze nie potrafimy byc tacy wyluzowani i zyc pełnia życia na drugi dzień po latach odstawienia picia. Tak jakby to było proste do zrobienia na pstryknięcie. Codziennie loguje sie tu ktoś nowy kto ma problem. Komu może nie chce sie zyc. Kto nie widzi nadziei. Myśle ze takie wypowiedzi mogą byc szkodliwe. Tez bardzo przepraszam jeżeli w jakiś sposób złamałam regulamin.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Moni-80, Romek83, Magda777, Halotoja, makino

Wspierajmy się 2021/11/24 11:38 #95

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
@ makino

Jako że grzecznie pytasz, to uprzejmie odpowiadam, że jako abstynentka z praktycznie "noworodkowym" ^^) stażem "niepicia" mam nadzieję, że ludzie bardziej doświadczeni w wychodzeniu z nałogu pomogą mi w tej walce.:)

@ Tomoe

Możesz tak odbierać moje wypociny, ale ja po prostu mam taki ironiczny sposób pisania i nie zmienię go na siłę, tylko dlatego że nie podoba się to jakiejś damie z kotem na ramieniu.bnggfgbfb Jestem konkretna i złośliwa, a Ty masz wybór- "take it or leave it". Pozdrowienia:)

Wspierajmy się 2021/11/24 11:42 #96

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
Też się tak zachowywałam. Jak piłam.

Wspierajmy się 2021/11/24 11:46 #97

• makino
  • makino Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
W takim razie muszę powiedzieć, że osoby tutaj zgromadzone mają doświadczenie w wychodzeniu z nałogu i pomagają tak, jak sami pomogli sobie albo ktoś pomógł im lata temu. Dlatego przyjęłabym to na Twoim miejscu, tak samo jak staram się przyjmować pomoc w swoim wątku dotyczącym współuzależnienia, chociaż nie zawsze jest mi miło i przyjemnie, a jestem tu od bardzo niedawna. Jakby mnie ktoś (ten ktoś na pewno wie że o niego chodzi :D) nie kopnął w cztery litery to bym się nie zebrała i nie poszła na mityng AlAnon, przekładałabym to. A tak pierwszy krok mam już za sobą. Także czerp z tego i poszukaj w sobie pokory, bo bez niej może być bardzo ciężko.

Jak na razie widzę że jedynie krytykujesz każdą wiadomość, a przecież dostajesz to, czego chciałaś rejestrując się na forum.

Wspierajmy się 2021/11/24 11:47 #98

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
@ Masza94

Moja droga, jeśli mój styl wypowiedzi Ci nie odpowiada i rani Twoje uczucia, ^^) a w dalszym ciągu wchodzisz na mój wątek, to albo jesteś masochistką albo jest tu problem jakiegoś grubszego kalibru. :-H O ile wiem, jak na razie nie ma przymusu czytania mojego wątku.zwyciesteoe

@ Tomoe

Ja jak piłam, to byłam słodka i kochana, a teraz na pewno jest we mnie więcej rozdrażnienia, które, mam nadzieję- wkrótce minie.:-?

Wspierajmy się 2021/11/24 11:51 #99

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
I uważasz że to jest fair - wyzłośliwiać się na ludziach, żeby sobie trochę spuścić z wentyla, bo akurat jesteś w ostrym zespole abstynencyjnym, z którym nic w realu nie robisz?
Ludzie mają obrywać za to, że tobie się leczyć nie chce?

Wspierajmy się 2021/11/24 11:56 #100

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
@ Tomoe

A pamiętasz, co powiedział Franz Mauer dzwoniąc z puchy do Angeli? /film "Psy''/ buahaha To samo mogę Ci napisać.^^)

Wspierajmy się 2021/11/24 12:00 #101

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
A ja ci powiem tyle: gdybyś tu pisała pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem, pokazując swoją twarz, nie byłabyś aż tak odważna.

Anonimowość na tym forum daje ci duże pole do działania, które, niestety, w moim odbiorze coraz bardziej zmierza w kierunku zwykłego agresywnego trollowania. Coraz bardziej się nakręcasz.
A trzy ostrzeżenia od administracji już dostałaś...
Żegnam
Za tę wiadomość podziękował(a): makino

Wspierajmy się 2021/11/24 12:06 #102

• Masza94
  • Masza94 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 491
Masz racje MalaMi. Ewakuuje się stad. Dla Ciebie mogę byc masochistką czy kim tam chcesz mnie nazywaj. Chce wytrzeźwieć wiec nie będę pchać się w coś w co mi szkodzi. Udzieliłam się bo szanuje tych ludzi którzy tu są. Zarówno trzeźwych jak i trzezwiejacych. Jeśli ktos by stracił przytomność na ulicy a druga osoba stała i się naśmiewała ze wystarczy silna wola i wstanie, to raczej bym ratowała ofiarę niż dołączyła do sarkastycznego gapia. Jak tu ktoś już napisał, pycha kroczy przed upadkiem. Tak czy siak życzę powodzenia i super ze nie pijesz
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni-80

Wspierajmy się 2021/11/24 12:08 #103

• Killgrave
  • Killgrave Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 407
E tam zluzujta.....:o)

Ja tu złosliwości od naszej nowej userki nie widzę. Trochę z tych emotek odrobaczyć i fajne z niej tu pisadło może być winmer

Kibicuje jej trzeźwości włąsnie w takim stylu jak tu sie nam przedstawia %%-

P.S dobór emot w moim poście przypadkowy- nie znam sie na tym kwiaaatek

Wspierajmy się 2021/11/24 12:16 #104

• MaałaaMi
  • MaałaaMi Avatar Autor
  • Wylogowany
@ Killgrave

Masz buziaczka za wsparcie:-*
Niektóre forumowiczki tutaj to są spięte jak plandeka na Żuku.^^)
Ja do swojego uzależnienia muszę podchodzić z czarnym humorem, bo inaczej bym zwariowała. Nawet z moimi bliskimi, którzy wiedzą, ile straciłam przez alko, potrafimy żartować na temat mojego nałogu. Takie żarty bardzo pomagają mi "uczłowieczyć" ten problem i nie traktować go ze śmiertelną powagą, a wiadomo, że jeśli do czegoś podchodzimy na luzie, to łatwiej się z tym zmierzyć /chyba każdy kto zdawał jakiś egzamin albo rozmowę kwalifikacyjną, to powinien to wiedzieć/3aa .
Pozdro dla wszystkich Muminków czających bazę zwyciesteoe

Wspierajmy się 2021/11/24 12:18 #105

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11263

ja po prostu mam taki ironiczny sposób pisania i nie zmienię go na siłę, tylko dlatego że nie podoba się to jakiejś damie z kotem na ramieniu.bnggfgbfb Jestem konkretna i złośliwa, a Ty masz wybór- "take it or leave it". Pozdrowienia:)

pamiętasz, co powiedział Franz Mauer dzwoniąc z puchy do Angeli? /film "Psy''/

Ostrzeżenia już były teraz masz czas na przemyślenia. Proponuję zapoznać się z regulaminem, netykietą i zacząć szanować innych uczestników forum.

Blokada konta na 48 godzin.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla