Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/04/08 06:59 #36

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4658
Witaj Aniu :czesc:
Aniu nie wiem jakiej drogi szukasz ale z tego ci czytam to trochę takiej wygodnej. Masz wiele możliwości a Ty nawet psycholog nie chcesz się przyznać do problemu. Wobec siebie się przyznalas ? Zaakceptowalaś? Tak w pelni? Nazwij wreszcie ten problem po imieniu. Bo bez tego dalej nie wystartujesz. Co robisz realnie żeby zmienić nie picie na trzezwienie? Nie da się trzeźwieć bez realnych zmian, zarówno w myśleniu jak i działaniu.
Mi pomogła terapia (nie u psychologa, a z terapeutamii uzależnień) , pomogły i pomagają mityngi aa, mam stały kontakt z niepijacymi. Doświadczenia innych z trzeźwej drogi bezcenne. DZIAŁAJ.
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, dzordzklunej, MatiX83, Halotoja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/04/08 13:10 #37

• Halotoja
  • Halotoja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
Masz rację Jurku, że nie robię realnie niczego co pomogłoby mi zdrowieć. Boję się wszystkiego co nowe i nieznane, a taka właśnie jest droga ku trzeźwości. Nie wiem jak zacząć.
Za tę wiadomość podziękował(a): MatiX83

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/04/08 13:31 #38

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 18767
Możesz zacząć od telefonu do ośrodka terapii uzależnień i umówienia się na wizytę u terapeuty oraz od pójścia na spotkanie Anonimowych Alkoholików. Obie te rzeczy możesz zrobić dziś.
Powodzenia w działaniu.
Oczywiście możesz też nadal nic nie robić. To twoje życie, więc wybór jest twój.
Za tę wiadomość podziękował(a): dzordzklunej, MatiX83, Halotoja

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/04/08 13:42 #39

• MatiX83
  • MatiX83 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 329
Cześć.Jak sama nie będziesz zdecydowana na 100 proc. ,że chcesz być trzezwa to nawet psycholog , mitingi i duch św. Ci nie pomoże . To są tylko narzędzia do pomocy ,a tak naprawdę to Tylko Ty decydujesz czy będziesz dzisiaj trzezwa. Nikt za Ciebie nie będzie pamiętał, że alkohol Ci nie służy i nie jest Ci do niczego potrzebny. To nie jest proste ale do zrealizowania . Jak mam ochotę się napić to myślę jak jutro będę się czuł i jakie będą konsekwencje i wiesz co , skutecznie to działa w moim przypadku. A jak już minie dłuższy czas abstynencji to będzie Ci już szkoda zmarnować tego czasu co poświęciłaś na trzezwienie. Tak jest w moim przypadku.
31.01.2022r jestem czysty na umyśle.Lubię ten stan.
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Halotoja

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/04/08 14:16 #40

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4658
Podpiszę się pod postem Tomoe. Zacznij od pierwszego kroku, pierwszej decyzji. Wykonaj telefon.
Nie zagryzą Cię. Powiadasz że boisz się wszystkiego co nowe. Więc ja napiszę tak : pomyśl ile nowych rzeczy nauczyłaś się w życiu poprzez stawianie małych kroczków. Ile doświadczenia zdobyłaś poprzez nowe wyzwania i działanie. To się da. Spróbuj. Trzymam kciuki i wierzę że zadziałasz.
Pomagając sobie pomagasz innym.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, Halotoja

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/04/08 18:21 #41

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5692
Słuchaj kochana,wszystko co zaczynamy jest nowe tylko na początku...,czasem potrzeba tylko i aż przełamać się, a za jakiś czas przyjdzie taki moment,że sama będziesz się zastanawiać nad tym, czego się bałaś,bo pomyślisz,że właśnie te zmiany Ci służą ,a jesteś tu właśnie dlatego,że potrzebujesz tych zmian,tak było u mnie.
Trochę pogmatwałam :lol: ,ale chyba wiesz o co mi chodzi .
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, Halotoja

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/04/08 18:47 #42

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 33132
Nic Krysiu nie pogmatwałaś.
Nowe kojarzy się z nieznanym. Nieznane powoduje lęk, czasem panikę.
Ale, ale....i jak wchodziłam na imprezę do knajpy, której nie znałam, czy też czyjegoś miszekania to nie czułam żadnego lęku.
Za to przed pierwszym mitingiem, OTU aż mnie ściskało w gardle.
Niepicie do końca życia przerastało moją wyobraźnię, wstyd i poczucie bycia kimś gorszym.
To wszystko tłumiło pierwsze kroki. Ale żeby poczuć, że warto trzeba je po prostu zrobić
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, Halotoja

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/08/05 22:16 #43

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11274
Aniu, co u Ciebie słychać? Jak sobie radzisz?

Przywitanie i wiara w lepsze jutro. 2022/08/07 19:36 #44

• Halotoja
  • Halotoja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 24
Ojej, b. dziękuję za zainteresowanie .
Cóż do tej pory średnio sobie radziłam, ale jest chęć ,,walki" , chęć zdecydowanych zmian, dzisiaj mój szósty bezalkoholowy dzień, rozpoczęłam równą datą, ważną dla wszystkich Polaków, wierzę mocno w to, że dla mnie podwójnie ważną. Inspiruję się ludźmi, którzy osiągają cel we własnym zakresie, przy okazji pozdrawiam Matix83, ciągle staram się robić przemeblowanie w głowie, wyostrzać priorytety i poczuć przeświadczenie ( to niezwykle istotne), że dla mnie alkohol jest destrukcją, trucizną, owocem zakazanym!
Piszę,,poczuć", bo ww. wiem i doskonale rozumiem, ale nie zawsze ta wiedza pozostaje we mnie tak silna jak np. strach przed wejściem do płonącego budynku, czy skok ze skarpy bez zabezpieczenia dziesiątki metrów w dół, pomimo, iż świadomie wiem, że skutki mojego picia są podobnie niefajne i marzę, aby wypracować sobie podobną blokadę do napicia się alkoholu, niczym uczucie maturalnego strachu w niebezpiecznych sytuacjach.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich kroczących w dobrą stronę, jak również Tych błądzących, ale z poczuciem, że nie trendy droga, MOC BĘDZIĘ Z NAMI !
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75, Krysia 1967

• Strona:
  • 1
  • 2