Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT:

Nie piję 2021/12/18 10:37 #106

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 18201
Fajnie się czyta takie dobre wieści. @};-
W pierwszym roku mojego zdrowienia robiłam sobie takie comiesięczne podsumowania i zawsze mi wychodziły kolejne korzyści z trzeźwego życia. Potem tego zaprzestałam, a może szkoda? Może warto byłoby wrócić do takich bilansów?
Dzięki za inspirację.
Za dwa dni przybędę z życzeniami. ~O) %%-
Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy się już wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością! (Tove Jansson, "Pamiętniki Tatusia Muminka")

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie piję 2021/12/18 10:51 #107

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 11660
%%- Witam.
Gdy byłem na początku cieszyło mnie każde 24 godziny, gdy miną rok cieszyłem się że mam powtarzalność dni trzeźwych, że każdego rodzaju święta są "trzeźwe" a najbardziej cieszę się z każdego trzeźwego zwykłego dnia - ich jest najwięcej w roku.
Na dziś życzę kolejnych 24 godzin.
"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze"- Seneka
Za tę wiadomość podziękował(a): karencja, Jurata

Nie piję 2021/12/19 07:53 #108

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 4928

. ...Zrobiłem sobie fajny tatuaż, podjąłem definitywną decyzję o odejściu na emeryturę. Zapuszczam długie włosy (byłem łysy z wyboru przez 22 lata). ...

Super zmiany Maniek :-BD. Nie wiem czemu ,ale wyobraziłam sobie,że dopisujesz..,,i kupiłem sobie motor :mrgreen: "...
Fajnie czytać,że takie pozytywne zmiany u Ciebie zachodzą,gratuluję i kolejnych trzeźwych24 h życzę @};-.Ten Licheń :-? ,piękna sprawa @};- .

Ostatnia edycja: przez Krysia 1967.

Nie piję 2022/01/08 07:16 #109

• ManiekGarden
  • ManiekGarden Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 388
Hej hej hello. Ten weekend to egzamin z trzeźwości. Morsuje od 14 lat. Bywałem na prawie wszystkich dużych zlotach w Kołobrzegu i Mielnie. Nie ukrywam, że był tam ze mną alkohol (w różnych ilościach). Ten weekend to X zlot w Kołobrzegu. Jest to dla mnie egzamin z trzeźwości. Oczywiście nie będę się pchał w gniazdo,,os" , ale jest to miejsce silnie związane z zabawą, alkoholem i może wywołać głód. Ale wiem, że alkohol będzie istniał na wielotysięcznych imprezach a ja muszę nauczyć się z tym żyć i czerpać radość z tego co sprawia mi przyjemność. ManiekGarden alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Romek83, Milka

Nie piję 2022/01/08 07:51 #110

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 13768
Broń mnie Panie przed takimi egzaminami!
Nie wiem dlaczego podchodzisz do tego jak do egzaminu? Widać masz zamiar się zmierzyć...
Ja kocham śpiewać w chórze i czasem po koncercie pojawia się alkohol. W życiu nie przyszło by mi do głowy, że to egzamin. Po prostu robię to co kocham i nie myślę o alkoholu. On jest i będzie i nie mogę (nawet nie chcę) zabronić ludziom pić.
Przemyśl swoje podejście do tego wydarzenia, bo takie stawanie na ringu jest bardzo niebezpieczne.
Dobrej zabawy i staraj się oddzielić to co było a skoncentrować się na tym co jest i co kochasz robić.
Pozdrawiam @};-
"Jeśli ci się nic nie chce, to wypij dużo wody. Będzie ci się chciało sikać"
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, darek70, ManiekGarden, Andrzej88

Nie piję 2022/01/08 10:15 #111

• ManiekGarden
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Hej hej hello. Dziękuję Ursa za wsparcie. Miałem na myśli egzamin przez duże E. Nie konkretnie do kontaktu z alkoholem, lecz kontaktu z miejscem, imprezą, złotem, z czymś gdzie spotykałem się z alkoholem. Jestem na zlocie z rodziną więc zajmujemy sobie czas i nie ma miejsca na alkohol, ale będą sytuacje miejsca i czynności , które będą się kojarzyć z przeszłością. Chodziło mi o taką konfrontację, której nie unikne. Będę wchodził do wody z tłumem, radością, krzykiem, piskiem, śmiechem, wspólnymi zdjęciami itp itp. Chodzi o to jak bardzo i czy w ogóle będę tęsknił do starych zlotów . ManiekGarden alkoholik.
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK

Nie piję 2022/01/08 14:43 #112

• tg
  • tg Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 104
Cześć Maniek , nie piłem prawie trzy lata , runęło wszystko przez takie egzaminy , wpierw jeden potem drugi i następny , aż w końcu uznałem że przebywanie w miejscach gdzie leje się alkohol nie jest dla mnie problemem , teraz jestem o wiele bardziej ostrożny , takie egzaminy omijam szerokim łukiem ,nawet prace przy domu w soboty musiałem przerwać ponieważ tak bardzo kojarzyła mi się z piciem, nawet starszych rodziców dwa lata nie odwiedziłem gdyż odwiedziny te zawsze były pretekstem do popijawy ,od nie jednego dostało mi się za to, piszę to ażeby przestrzec co się może wydarzyć ,każdy jest inny , wiem ale dla mnie długo jeszcze nie będzie miejsca na takie egzaminy ,pozdrawiam Grzegorz
Za tę wiadomość podziękował(a): Alchemia, Tomoe, HENIEK, Alex75, Krysia 1967, ManiekGarden

Nie piję 2022/01/08 21:00 #113

• ManiekGarden
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Hej hej hello. Dziękuję za wsparcie. Muszę się pochwalić. Fajny dzień. Spacerek kołobrzeski, plaża, kąpiel, hotel, sauna, i wieczorny spacer. Zero pokus. A to dlatego, że zrobiło się nam małe rodzinne morsowanie na dużym wieloklubowym zlocie. Hihi. ManiekGarden alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK, Krysia 1967

Nie piję 2022/01/08 21:27 #114

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 4928
Kilka lat temu,byłam w sanatorium w Świnoujściu w styczniu,były sztormy,zimno brr.,chodziłam po plaży opatulona po uszy a w pewnym momencie mega widok...grupka morsów kąpała się w tej lodowatej wodzie,jejku nie wiem czy mi było bardziej zimno na ten widok,czy gorąco jak porównywałam się sytuacją z nimi bnggfgbfb .Podziwiałam ich odwagę ,nawet uwieczniłam ten moment na telefonie .
Zazdroszczę Ci tego dnia :mrgreen: ,w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście :ymhug: .
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK, ManiekGarden, Andrzej88

Nie piję 2022/01/11 16:48 #115

• ManiekGarden
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Hej hej hello. No i stało się. Powiadomiłem szefostwo o przejściu na emeryturę. Jeszcze dwa miesiące w pracy i wolność. Wiecie co to znaczy? Ale nie nie, nie będzie tak łatwo. Nie dopadnie mnie ten gad. Jestem z nim na świętej wojnie. ManiekGarden alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK, Krysia 1967, Milka, Tomek4562, Jurata

Nie piję 2022/01/11 16:52 #116

• Tomek4562
  • Tomek4562 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 456
Cesorz to ma fajne życie. Pozdrowionka!
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK, ManiekGarden

Nie piję 2022/01/11 20:08 #117

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 32438
aypererew aypererew aypererew Znam to uczucie od prawie 10 lat aypererew
I jest mi z tym cudownie. Może dlatego, że nie walczę z tym gadem :-? Co?
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK, ManiekGarden, Tomek4562

Nie piję 2022/01/11 20:29 #118

• ManiekGarden
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Hej hej hello. Na emeryturce nie będzie nerwów zawodowych, więc nie będzie z tego powodu głodu. Istnieje jednak zagrożenie, gdyż praca to jednak jakieś lejce. Ale mam dużo do zrobienia, np. zmiana wyglądu mojej działeczki, doświadczenia z nasadzeniami z ciepłych krajów, częstsze odwiedziny córeczki za granicą (jak covid pozwoli), poświęcę więcej czasu dla wspólnoty AA i wiele wiele innych atrakcji. A najważniejsza z nich to trzeźwość, trzeźwość i jeszcze raz trzeźwość. ManiekGarden alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, andrzejej, jerzak, HENIEK, marcin, Krysia 1967, Romek83, Milka

Nie piję 2022/01/22 13:05 #119

• ManiekGarden
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Hej hej hello. Minęło pięć miesięcy. Jak sobie radzę? Jedno jest pewne. Wy i to forum. To jest bardzo dobre miejsce. Na początku pisałem częściej, gdyż było ciepło w rączki hihihi. Otóż wierszyki na dzień dobry piszę na pieserku (słowo przywłaszczone od jerzaka hihi ). Teraz rzadziej bo zimno, ale to jeden z elementów, dających mi siłę. Oczywiście mitingi i terapia. O zastrzyku prawie nie pamiętam, i dobrze, o to chodzi. Zrobiłem sobie tatuaż. Nasz symbol , trójkąt w okręgu z datą pierwszego dnia bez alko. To jest dopiero straszak hihi. Będę musiał odrąbać sobię rękę jak się złamię. A tak całkiem poważnie to dobrze mi z tą trzeźwością. Alko nie zajmuję mi dużo czasu i miejsca w głowie. Od wczoraj zacząłem coroczną przygodę z uprawami. Pierwsza papryczka posiana, czekam aż zacznie kiełkować, no i może wieczorem nowe poziomeczki rzucę na nawilżone ręczniczki papierowe. To jest dopiero egzamin. Zawsze towarzyszyło mi piwo. Teraz już koniec, wszystkie rozsady będą trzeźwe, będą rosły prosto a nie zakręcone jak kiedyś ja. ManiekGarden alkoholik.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, marcin, Krysia 1967, Milka

Nie piję 2022/01/22 20:01 #120

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 2359
:-H Witaj daj znać jak papryka rośnie to może zrobimy Paprykarz bnggfgbfb
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Tr0piciel

Nie piję 2022/01/22 21:26 #121

• Tr0piciel
  • Tr0piciel Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Nie traćcie głowy życie chce Was po niej pogłaskać
  • Otrzymane podziękowania: 925

:-H Witaj daj znać jak papryka rośnie to może zrobimy Paprykarz bnggfgbfb

Śmiechłem buahaha
A z poziomek :-? - poziomicę
By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
S. J. Lec

Michał, alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Milka

Nie piję 2022/02/27 06:20 #122

• ManiekGarden
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Hej hej hello. Pozdrowienia z rekolekcji trzezwosciowych w Licheniu. Jestem tu drugi raz. Polecam. Zajęcia prowadzone są przez terapeutę i księdza. Tym razem tematem przewodnim jest trzeci krok. Powierzamy się Bogu czy też sile wyższej. Jest to fajny czas na odpoczynek i wyciszenie. Naprawdę szczerze polecam. ManiekGarden alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): williwilli55, Krysia 1967, Romek83

Nie piję 2022/04/28 15:02 #123

• ManiekGarden
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
Hej hej hello. Jeżeli ktoś ma wątpliwość czy ,,wejść" na to forum niechaj to przeczyta. Zacznę z grubej rury. Uratowaliście mi życie. Tak, tak, wy wszyscy i ty co robisz teraz duże oczy ze zdziwienia też. Na początku trzeźwości każdego dnia zaglądałem na forum, to było moje śniadanie na spacerze z Rafą. Sprawiało mi to wielką przyjemność, byłem dumny, że trzeźwieje, cieszyłem się z moich wierszyków na każdy dzień. Pomagało mi to przetrwać gdyż myślałem o tym forum. Teraz gdy zaglądam sporadycznie jest tak samo tylko, że sporadycznie. Ale jestem spokojniejszy, nie dokuczają mi tak bardzo myśli o wypiciu. Zamieniłem forum na naukę angielskiego podczas spaceru, ale jest to znakomite zajęcie pozwalające nie myśleć o piciu. Piszcie, czytajcie, to na początku drogi pomaga. Bardzo pomaga. ManiekGarden alkoholik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, ursa, szekla, jerzak, Tomoe, Ona29, Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, Halotoja, Gosiaczek, Emily3022

Ostatnia edycja: przez ManiekGarden.

Nie piję 2022/05/04 12:31 #124

• Emily3022
  • Emily3022 Avatar
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 111

Hej hej hello. Jeżeli ktoś ma wątpliwość czy ,,wejść" na to forum niechaj to przeczyta. Zacznę z grubej rury. Uratowaliście mi życie. Tak, tak, wy wszyscy i ty co robisz teraz duże oczy ze zdziwienia też. Na początku trzeźwości każdego dnia zaglądałem na forum, to było moje śniadanie na spacerze z Rafą. Sprawiało mi to wielką przyjemność, byłem dumny, że trzeźwieje, cieszyłem się z moich wierszyków na każdy dzień. Pomagało mi to przetrwać gdyż myślałem o tym forum. Teraz gdy zaglądam sporadycznie jest tak samo tylko, że sporadycznie. Ale jestem spokojniejszy, nie dokuczają mi tak bardzo myśli o wypiciu. Zamieniłem forum na naukę angielskiego podczas spaceru, ale jest to znakomite zajęcie pozwalające nie myśleć o piciu. Piszcie, czytajcie, to na początku drogi pomaga. Bardzo pomaga. ManiekGarden alkoholik.

brawo ile optymizmu...suuuper!
Za tę wiadomość podziękował(a): ManiekGarden