Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT:

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/21 11:08 #1

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 649
Założyłam tu dziś profil. Przeczytałam cały ten wątek. Karencja brawo :-*
Ciągle się pocę, mokra jestem, chodź dziś już bez upałów :) W niedzielę piłam po raz ostatni. Wracając z dziećmi!!! za kółkiem!!! znad jeziora pijana + piwo w ręku (oczywiście w innym pojemniku). Po powrocie do domu 6 mocnych piw. W poniedziałek wstałam i wiedziałam, że jak nie teraz to umrę... to ostatni moment, żeby się obudzić. Kryję moją chorobę od kilku lat. Jestem DDA - mój ojciec pił całe życie, po kilku odwykach, ale wciąż pije. Nigdy nie byłam na żadnym mitingu, ani ośrodku. Baaaa.... o alkoholikach rozmawiałam w poradniach AA jako...kurator...który pilnował alkoholików. To było 3 lata temu, jeszcze wtedy tak nie piłam. Potrzebuję pomocy!!! :shock:
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Krysia 1967, Kiszony Ogór, Sky

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Milka.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/21 11:15 #2

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 10090
Milka,
Utworzyłam ci jednak twój własny wątek. Tutaj możesz pisać o sobie a inni będą wspierać Cię swoimi słowami.

Wstawiam jeszcze raz link do mityngów online, o które prosiłaś w innym wątku:

aa24.pl/pl/mityngi-on-line

Witaj na forum :czesc:
Za tę wiadomość podziękował(a): Milka

Ostatnia edycja: przez Alex75.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/21 11:24 #3

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Dziękuję, nie wiem po prostu jak to tutaj chodzi.
Dam radę!!!

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/21 16:30 #4

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1048
Witaj Milka :czesc:
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/21 18:07 #5

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 16961
Cześć Milka. :czesc: Jestem Alicja, trzeźwa alkoholiczka.
Lista rzeczy, które musisz udowodnić innym ludziom:
1. Nic.
2. Kompletnie nic.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/21 19:10 #6

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 2210
:-H Witaj na Trzeźwym Szlaku Myślę co tutaj wielu jest i Własnymi Kuratorami i Własnymi Pacjentami bnggfgbfb
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK, Sari44, Milka

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/21 20:20 #7

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3088
Cześć Milka, mam na imię Ania, jestem szczęśliwą alkoholiczką.
Pierwszy tytuł mojego wątku na początku miał taki sam tytuł jak Twój. Później go zmieniłam, bo dzięki tej pierwszej pomocy jaką tutaj dostałam i którą przyjęłam od innych, stałam się szczęśliwą alkoholiczką.
Fajnie, że jesteś.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 03:38 #8

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 3704
Cześć Milka :czesc: .
Przyszłam tu ponad rok temu,nikt nawet mąż nie wiedział,że szukam pomocy a ja zdesperowana i pełna nadzeii siedziałam tutaj prawie dzień i noc,dużo czytałam,otrzymałam dużo wsparcia i wskazówek,skorzystałam z nich i tak już ponad rok jestem trzeźwa i jestem szczęśliwa,że podięłam taką decyzję,najlepszą jaką mogłam podiąć.
Dziś nie piję %%-
Jestem Krysia alkoholiczka .
Za tę wiadomość podziękował(a): Camilia, Kiszony Ogór, Milka, Sky

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 08:24 #9

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Wszystkim Wam dziękuję. Jestem w pracy i wczoraj też nie piłam. Brawo ja !!! Nie mogłam wieczorem w domu się zalogować bo dzieci i partner, oni nic nie wiedzą. Czy powinnam im powiedzieć ? Czy powinnam chodzić na mitingi?
Super, że mogę liczyć na wsparcie na tym forum, postaram się zaglądać tu jak najczęściej. Dziś mam plan wynieść z piwnicy "skitrowane" puste flaszki i puszki, będzie tego pewnie kilka worków x_x
Źle się czuję, kręci mi się w głowie, nie mogę się skupić na pracy. Brak alko we krwi ((dusze
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiszony Ogór, Sky

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 08:52 #10

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Z dala
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Bo do marzen potrzebni sa ludzie
  • Otrzymane podziękowania: 3166
Bardzo ważne abyś wyrzuciła wszystko co Ci się kojarzy, kieliszki, otwieracze, nawet magnes na lodówkę, To może się wydawać przesadą ale działa. Moje córki to wszystko uprzątnęły , kiedy byłam na terapii. Oczywiście powiedz w domu o wszystkim, możesz być zmęczona, rozdrażniona, wtedy otrzymasz wsparcie. Koniecznie mityngi. To wszystko pomoże zmienić nawyki i sposób postrzegania świata. Zobaczysz o co mi chodzi kiedy będziesz dłużej trzeźwa.
Są rzeczy, których będzie mi brakować, jak chociażby błysk w oku kiedy udaje Ci się mnie zrozumieć.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 08:57 #11

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Poszukam czegoś u siebie w mieście. Chociaż to małe miasteczko, a ja pracuję w samorządzie i trochę się wstydzę, że kogoś tam spotkam.
Dam radę!!!

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 09:07 #12

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć
  • Otrzymane podziękowania: 9831
Jak spotkasz tam znajomego, to tez alkoholika, który chce byc trzezwy i jedynie moze Cie pomóc a nie zaszkodzić.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Zakapior, Katarzynka77, jankes12, Sari44, Milka, Sky

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 10:07 #13

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Zacznę od mitingów on-line.

Wciąż myślę, że być może przesadzam, że nie jestem uzależniona, bo ta świadomość przecież całkiem zmienia moje życie. Nie będę mogła nigdy już się napić, odlecieć, wyluzować na maksa. Straszna świadomość.
Dam radę!!!

Ostatnia edycja: przez Alex75. Powód: Połączenie wpisów, możliwa edycja

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 10:32 #14

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 10090
Mam prośbę techniczną. Pod każdym wpisem przez 15 minut jest aktywny przycisk edytuj. Należy go użyć jeśli się chce coś dopisać zmienić albo poprawić. Nie ma potrzeby wtedy pisać posta pod postem.

A odnośnie wyluzowania na maksa, będziesz mogła tylko znajdziesz na to inny sposób niż alkohol :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 11:59 #15

• Kiszony Ogór
  • Kiszony Ogór Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 502
Cześć Milka i witaj na forum.:czesc:
Pisz jak najwięcej i korzystaj z porad i doświadczeń tych, którym udaje się żyć w trzeźwości. Wszyscy znamy te same problemy bo przeżyliśmy je w tym lub innym stopniu na własne skórze. Forum to prawdziwa kopalnia wiedzy i bezcennego doświadczenie społeczności. Czytaj i jeszcze raz czytaj. Mi osobiście obecność bardzo pomogła (choć staż niepicia mam jeszcze b.krótki) i pomagać będzie dalej.
Odnośnie obaw co do mitingów: jak napisał siwy - wszystkich, których tam spotkasz mają ten sam problem i pewnie przy pierwszym wejściu mieli podobne rozterki, więc bez obaw.
Odnośnie takich myśli:

Wciąż myślę, że być może przesadzam, że nie jestem uzależniona, bo ta świadomość przecież całkiem zmienia moje życie. Nie będę mogła nigdy już się napić, odlecieć, wyluzować na maksa. Straszna świadomość.

Domyślam się, że to raczej pytanie retoryczne i trochę żal utracenia czegoś do czego przywykłaś, ale sama doskonale wiesz, że masz problem - inaczej by Cię tu nie było. Po drugie zestaw to ze swoim pierwszym postem i wątpliwości natychmiast przeminą. Nie chcę zbytnio moralizować, ale wsiadanie za kółko po pijaku, a zwłaszcza picie za kierownicą nie zdarza się ludziom bez problemu alkoholowego. Nie mówiąc już o tym jak to jest szalenie nieodpowiedzialne: narażasz na ryzyko utraty zdrowia lub życia nie tylko siebie, ale o zgrozo własne dzieci oraz niewinne osoby postronne. Nie wspominając już o możliwych konsekwencjach prawnych w przypadku kontroli, czy jeszcze gorzej w razie kolizji/wypadku. Konsekwencji, z których jako kurator zdecydowanie powinnaś zdawać sobie sprawę i powinny być wystarczającym hamulcem przed wsiadaniem za kółko (od zakazu prowadzenia pojazdów, przez karę pozbawienia wolności, do ograniczenia praw rodzicielskich i konsekwencji zawodowych włącznie). Przepraszam że jednak trochę moralizuję, ale jeżdżenie po pijaku jest skrajnym brakiem odpowiedzialności i czymś obok czego jako człowiek, współużytkownik dróg i ojciec nie potrafię przejść obojętnie. To granica, której przekroczenie daleko wykracza poza szkody jakie alkoholik może wyrządzić sobie. Dlatego cieszę się, że podjęłaś próbę i że tu trafiłaś.

Baz alkoholu da się żyć i to bardzo przyjemnie:) Poczucie straty szybko minie jak dostrzeżesz korzyści. Walcz o siebie i zostań z nami.
Pozdrawiam serdecznie.
Dziś nie piję:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Krysia 1967, Moni-80, Sztos88, Majkel_M, agnieszka_, Emy, Milka, Sky

Ostatnia edycja: przez Kiszony Ogór.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 13:28 #16

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Kiszony Ogór ależ Ci dziękuję za post. Dwa razy przeczytałam, mnóstwo mądrych słów, aż mam ciarki. Cieszę się, że tu jestem i rozpoczynam prawdziwą walkę. Wczoraj córka pyta - czy dziś nie wychodzę z psem?, bo była przyzwyczajona, że zawsze wieczorem wychodziłam. Tak naprawdę to był pretekst żeby iść po alk i go wypić, a potem jeszcze raz iść i znów go wypić i znów i znów....aż budziła się rano z lukami w pamięci, a obok łóżka flaszka i zawsze miałam nadzieję, że zostało coś w środku, a jeśli zostało to wypijałam .... i od nowa... No więc nie wyszłam z tym psem!!!! Hurra!!!! i dziś też nie wyjdę zwyciesteoe
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75, Krysia 1967, Kiszony Ogór, Sari44, Sky

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 13:50 #17

• Kiszony Ogór
  • Kiszony Ogór Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 502
Skąd ja (my) znam te spacery z psem..... , albo porządki w garażu czy samochodzie, wieczorne odwiedziny rodziny itd. Na początku warto omijać szerokim łukiem miejsca i okoliczności jednoznacznie kojarzące się piciem.

Pisz śmiało i zaglądaj tu regularnie.
Dasz radę:)
Trzymaj się.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/22 15:14 #18

• Majkel_M
  • Majkel_M Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 96
Cześć Milka :czesc: kolega Ogór wyłożył to bardzo dokładnie, nie oszukuj się i nie rób sobie mętliku w głowie , odpuść to nie jest normalne zachowanie tak się nie pije w sposób kontrolowany koniec kropka.
Życzę pogody ducha i mądrych decyzji. Fajnie że się ogarniasz alkohol to tak naprawdę nic fajnego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Emy, Milka

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/23 07:58 #19

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Zdecydowanie macie rację we wszystkim! Mogę trzeźwo spojrzeć na świat, na ludzi, na dom itd. Noce są jeszcze ciężkie, budzę się mokra (i to nie z podniecenia bnggfgbfb ), ale jest coraz lepiej. Wiem, że wszystko jest w mojej głowie, a wiem też że jestem mądra ( i skromna :-* ) więc dam radę!!! Dziękuję, ze jesteście @};-
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Anetka, Krysia 1967, Maciek36, Roxi, Majkel_M

Ostatnia edycja: przez Milka.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/23 12:43 #20

• Anetka
  • Anetka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1736
Alkoholik ma czesto przerysowany stosunek do wszystkiego, co moze mu przyniesc ulge...seksu, jedzenia,zakupow, gierek, manipulacji innymi osobami.Ma tez wykrzywione spojrzenie na temat samego siebie i wybujale ego.
Niepicie to tylko start...a potem trzeba zanurkowac w tym bagnie, co ma sie w sobie.
Dobra wiadomosc to taka, ze jak sie juz wyplynie na wierzch, to swiat jest inny i przychodzi wew, spokoj i akceptacja.
Gratuluje trzezwosci i trzymam za ciebie kciuki.Masz o co walczyc Milka @};-
" Time changes" ..
Mój profil: Szczęścia mozna się nauczyć. Na forum od 2018
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, looking2019, Milka, Sky

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/23 17:54 #21

• Krzys1965
  • Krzys1965 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 930
Witaj na Forum Milka :czesc: @};-
Jestem Krzysztof alkoholik.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 09:25 #22

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Mam kryzys. Zdaję sobie sprawę, że większość z Was nie pije znacznie dłużej, jednak dla mnie te 8 dni to kosmos x_x
Dzieci na wakacjach, jestem sama w domu i ciągle myślę o tym żeby się napić :( :( :( Boję się, że odpuszczę. W pracy ledwo siedzę.
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Szpak

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 10:20 #23

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
Dobrze Milka,że napisałaś tu.Teraz właśnie nie powinnaś być sama,zadzwoń do kogoś,zajmij się czymś,rób wszystko,żeby nie złamać się,nie odpuścić.Głód alkoholowy(bo myślę,że właśnie tego teraz doświadczasz) ma to do siebie,że mija,trzeba tylko nauczyć się sobie z nim radzić.Pamiętam swoją pierwszą taką silną potrzebę picia....piłam wtedy bardzo dużo wody,weszłam na miting online, czytałam w internecie informacje na ten temat,wzięłam zimny prysznic a wieczorem jeszcze raz weszłam na miring online ,głowa uspokoiła się a na drugi dzień byłam szczęśliwa,że znów wstaję trzeźwa.
Bądz tu i pisz ,od Ciebie zależy czy przetrwasz ten kryzys.
Trzymam kciuki %%- .

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 10:29 #24

• Szpak
  • Szpak Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 384
Oj niedobrze. Musisz być uważna. Pilnuj HALT i zaleceń dla trzeźwiejących alkoholików. Ale najgorsze co możesz zrobić to zamknąć się z tym w czterech ścianach. Musisz w jakis sposób wyjść do ludzi i podzielić się z nimi (dosłownie i w przenośni) tym obciążeniem. Może byś na mityng poszła? Nawet nie musisz niczego oczekiwać, zakładać, obiecywać sobie itd. Po prostu idź jeśli masz możliwość i zobaczysz czy Ci to pomoże. Zaszkodzić nie powinno. Pamiętaj, że głód alkoholowy ma to do siebie, że narasta do pewnego momentu a potem opada i jest lepiej. Trzeba tylko przetrzymac ten najgorszy moment. Samemu czasem jest to bardzo trudne. Od biedy chociasz pisz na forum. Pozdro ;-).

Ostatnia edycja: przez Szpak.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 10:42 #25

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 20304
Witaj Milka :czesc:
Można przetrzymać ten czas, zająć te myśli innymi. Zyski i straty przeanalizować. Co Ci da alkohol, czego Ci brak, co możesz zrobić, aby nie kupić? Mityng online? Spójrz na swój podpis w profilu. Dasz radę %%-
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 11:17 #26

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Koniecznie muszę dziś wziąć udział w mitingu on-line. Ciągle pocę się i czuję alkohol w ustach....co za koszmar :( :( :(
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967, Kiszony Ogór

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 11:53 #27

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 10851
%%- Witam. Jerzy alkoholik.
"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze"- Seneka

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 12:10 #28

• Magda777
  • Magda777 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 188

Koniecznie muszę dziś wziąć udział w mitingu on-line. Ciągle pocę się i czuję alkohol w ustach....co za koszmar :( :( :(

Ja też mam kryzys, ale wchodzę na forum i mi to pomaga. Wczoraj wzięłam udział w mitingu online, dla kobiet. Jest tego naprawdę dużo więc coś znajdziesz dla siebie. Trzymam mocno kciuki

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 12:23 #29

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Mój wątek na forum: "Wąska droga"
  • Otrzymane podziękowania: 10767
Dwie rzeczy. Pierwsza - ciesz się. Masz dowód, że jesteś alkoholiczką. Osoby, które nie są alkoholikami nie mają takich kryzysów. Nie musisz sobie już łamać głowy nad tym, czy jesteś czy nie jesteś. Masz potężne objawy odstawienia i to może być dla Ciebie źródło pewności, której inni szukają czasem długo i boleśnie.

Druga - ciesz się. Jak minie Ci ten kryzys i się nie napijesz, to Twoja motywacja do trzeźwości bardzo wzrośnie. Będziesz mogła być dumna, że przetrwałaś trudny czas a jednocześnie nie wbijesz się w pychę i będziesz wiedziała, do czego wrócisz jak zapijesz. Trzmaj się. Bardzo Ci kibicuję!
:)
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Kiszony Ogór, Milka

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 12:48 #30

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 14101

Nie mogłam wieczorem w domu się zalogować bo dzieci i partner, oni nic nie wiedzą.
Czy powinnam im powiedzieć ?
Czy powinnam chodzić na mitingi?

Witaj Milka :-H - myślę, że powiedzenie najbliższym o problemie ułatwi Ci funkcjonowanie w domu. :-BD
Chcesz nadal kryć się jak z piciem i czytać forum albo słuchać mitingów "z partyzanta"? :ymdevil:
Pora dojrzeć.
Czas na uczciwość, na wyjście z podziemia - na ZMIANY. l-)
Te zmiany możliwe są tylko gdy zachowuje się bezwzględną abstynencję i DZIAŁA w realu. zwyciesteoe
Mam na myśli terapię albo mitingi AA.
Przecież na początek by przełamać lody możesz pojechać na miting poza swoje miasteczko:

spis.aa.org.pl/

Polecam Ci też aplikację MITING GUIDE na smartfona - podającą listę mitingów w okolicach Twej aktualnej lokalizacji GPS.
Podana jest w niej odległości w km w linii prostej oraz adresy.

Wciąż myślę, że być może przesadzam, że nie jestem uzależniona, bo ta świadomość przecież całkiem zmienia moje życie.
Nie będę mogła nigdy już się napić, odlecieć, wyluzować na maksa.
Straszna świadomość.

Popełnianie przestępstwa jakim jest jazda po pijanemu - to nie efekt Twego kaprysu lecz uzależnienia.
Nie kombinuj moja droga - jak koń pod górę, bo uczciwe przyznanie się przed samym sobą do swego alkoholizmu jest
NIEZBĘDNYM warunkiem do pomyślnego zdrowienia. :-BD
Ktoś, kto tego nie jest w stanie uczciwie zaakceptować nie utrzyma się na trzeźwym szlaku.
By leczyć chorobę - trzeba w nią uwierzyć i zaakceptować.
Ja miałem kuratorkę dosyć długo, bo chyba z 6 czy 7 lat.
Gdy nie piłem już kilka lat chciała bym porozmawiał z jakimś "opornym" alkoholikiem u mnie po sąsiedzku.
Nie bardzo mogła pojąć, że to ten gość powinien sam nazwać się alkoholikiem by coś mogło z tego być.
Moja pomoc sprowadziła się do propozycji przyjścia na grupę AA.
Kto chce zdrowieć - znajdzie drogę.
Co do picia, odlotów i wyluzowania na maksa.
Nie pij na razie tylko dzisiaj, a z czasem zrozumiesz, że trzeźwe życie wcale nie jest trudne.
Poznasz jego smak i zobaczysz jak można żyć na trzeźwo - NA LUZIE. zwyciesteoe
Gdy odlatywałem jak piłem - nie było mnie tak naprawdę.
To chwilowe złudzenie, po którym jest tylko KAC fizyczno-moralny.
Fajnie, że jesteś. %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): dzordzklunej, Milka

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 14:49 #31

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 16961

Mam kryzys. Zdaję sobie sprawę, że większość z Was nie pije znacznie dłużej, jednak dla mnie te 8 dni to kosmos x_x

Jeśli nie pijesz osiem dni i masz, jak to nazywasz, kryzys, to znaczy że jesteś w ostrym zespole abstynencyjnym i odczuwasz silny głód alkoholowy. Poczytaj sobie w necie o objawach zespołu abstynencyjnego. Trwa on zwykle około dwóch tygodni od chwili wypicia ostatniej dawki alkoholu i osoby nieuzależnione go nie mają, tylko alkoholicy.
Alkoholizm jest chorobą. Choroby się leczy. Dostępne są dwie metody leczenia alkoholizmu: albo profesjonalna terapia uzależnień, albo wspólnota Anonimowych Alkoholików i jej program 12 kroków. Można też połączyć jedno z drugim, choć niektóre elementy się wykluczają wzajemnie, dlatego nie jest wskazane stawianie 12 kroków w tym samym czasie, w którym się robi terapię. Ale na mityngi chodzić można.
Mityngi online były ok, nawet bardzo, gdy z powodu pandemii i związanego z nią lockdownu nie odbywały się spotkania AA na żywo. Teraz już się odbywają, więc nie ma przeszkód, aby się udać na spotkanie na żywo, do salki mityngowej.
Pierwszy krok na drodze do zdrowienia - to wyjście z ukrycia, przełamanie izolacji.
Lista rzeczy, które musisz udowodnić innym ludziom:
1. Nic.
2. Kompletnie nic.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Jaskolka, Annaannaanna, Kiszony Ogór

Ostatnia edycja: przez Tomoe.

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/27 15:15 #32

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Tak, zrobię to. Dziękuję.
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/28 07:17 #33

• Milka
  • Milka Avatar Autor
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Udało się, nie zapiłam wczoraj :-BD , mega się cieszę !!! Rano nawet poszłam pobiegać. Od jutra trzeźwy urlop zaczynam, trzymajcie kciuki :grin:
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Tsubasano, jerzak, Alex75, Krysia 1967, Kiszony Ogór

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/28 08:05 #34

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
Super :-BD .No to pierwsze koty za płoty.Pierwsze doświadczenie już jest i z każdym będziesz silniejsza.Udanego i trzeźwego urlopu życzę.
Tylko nie rób urlopu od nas ^^) ,bądz tu i odpoczywaj,trzymam kciuki :-H

Potrzebuję pomocy!!! 2021/07/28 09:22 #35

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 13587
Cześć Milka.
Ja mam na imię Ula i jestem alkoholiczką.
Alkoholizm to bardzo specyficzna choroba, nie ufaj sobie za bardzo.
Ja zapiłam właśnie kiedy moje dzieciaki wyjechały na wakacje, po 3 miesiącach abstynencji.
Nie zostawaj sama, dbaj o HALT. Poczytaj o mechanizmie iluzji i zaprzeczeń, to bardzo pomocne i otwiera oczy na różne sprawy.
No i powiedz rodzinie o swoim alkoholizmie- zamkniesz sobie w ten sposób jedną z wielu furtek, które prowadzą do butelki, a poza tym każde wsparcie się przyda.
Ważne, żeby w tych pierwszych dniach dom był czysty od alkoholu... po co ma kusić.
Pozdrawiam i fajnie, że jesteś @};-
"Jeśli ci się nic nie chce, to wypij dużo wody. Będzie ci się chciało sikać"
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiszony Ogór, Milka

Ostatnia edycja: przez ursa.