Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1

TEMAT:

Zmiany 2021/04/24 11:58 #1

• Emy
  • Emy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 10
Witam. Potrzebuje wsparcia w trzeźwości. Piłam kilka lat, czasem mniej czasem więcej, raczej piwo nigdy mocnego alkoholu. W młodości po alkoholu nie raz popełniałam błedy I przeżyłam setki kacy fizycznych i psychicznych. Nigdy przez alkohol nie zawaliłam pracy ani obowiązków domowych. Alkohol służył mi jako rozweselacz i uspokajacz. Znam też system chowania pustych puszek I butelek. Od piwa przytyłam I straciłam na urodzie. Ostatni rok mnie ponioslo, mimo iż alkoholu nie potrzebuje już do rozweselenia to złożył mi do relaksu i wyciszenia w życiowych trudach. Piłam częściej 3-4 w tygodniu, czasem piwo, czasem 5. Za każdym razem miałam poczucie winy i beznadziejności. Przez uzależnienie świat bez nałogu wydaję mi się szary I ponury, nic mnie nie cieszy A wręcz wszystko drażni. Mam syna dla którego chcę to zmienić. Mam 38 lat.

Nie piję 2 dzień.
Za tę wiadomość podziękował(a): samsal, jerzak, marcin, Krysia 1967, Majkel_M

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zmiany 2021/04/24 12:11 #2

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 8348
Witaj Emy na forum

Zmiany 2021/04/24 12:20 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 19460
Witaj :czesc:
Proponuję udział w mityngach onine, tutaj jest cały spis aa24.pl/pl/mityngi-on-line oraz forumowy mityng, w każdy piątek na skype,
więcej szczegółów w okienku na górze "Mitingi AA i Al anon Online - Otwarte i Zamknięte". Z czasem zajdą zmiany i zaczniesz ten świat inaczej postrzegać, potrzeba wiele zrobić samemu dla swojej trzeźwości, krok o kroku do przodu, nie bać się trzeźwego życia, z czasem będzie łatwiej i lżej. Alkohol nic nie daje, alkohol tylko zabiera, a tak naprawdę to Ty sama sobie wiele zabierasz po alkohol sięgając i siebie oszukując, żyjąc w iluzji.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Zmiany 2021/04/24 12:20 #4

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 3351
Cześć Emy :czesc:
Jestem Agnieszka trzeźwa alkoholiczka.
Fajnie, że jesteś @};-

Zmiany 2021/04/24 12:23 #5

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 7971
Witaj :czesc: jestem Marcin alkoholik.

Zmiany 2021/04/24 12:40 #6

• Emy
  • Emy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dojrzalam do tego żeby móc powiedzieć że nic nie daje, że to życie w krainie fantazji i ułudy, dlatego chcę wyeliminiwać tą toksynę z mojego życia.
JeszcZe przedwczoraj był moim najlepszym przyjacielem i terapeutą.
Dziś nie chcę fałszywych przyjaciół i walczę z nim bo ciągle z tyłu głowy mnie woła I woła.

Zmiany 2021/04/24 13:13 #7

• OMA
  • OMA Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 116
Witaj Emy,
ja też zaczynam swoją przygodę :)
Nie pijmy dzisiaj razem
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Emy

Zmiany 2021/04/24 13:18 #8

• Emy
  • Emy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
OMA powodzenia i wytrwałości.
Za tę wiadomość podziękował(a): OMA

Zmiany 2021/04/24 13:41 #9

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2134
Witaj Emy :czesc: .
Ten pierwszy Twój wpis,to jakbym czytała o sobie,jeszcze 10 m-cy temu.To wołanie z tyłu głowy,to ja też miałam,to jak obsesja.najważniejsze to ,żeby nie sięgnąć po nawet gram alkoholu,przetrzymać to wszystko ,minie kilka dni i to wołanie będzie się wyciszało,będzie coraz lżej.Mnie pomaga zasada 24 godzin.Nie piję dziś i tak dzień po dniu .Poczytaj też o HALT,o mechanizmach tej choroby ,wejdż na miting online ,pij dużo wody,zadbaj o spędzanie wolnego czasu,trzeba zmienić nawyki i przeorganizować sobie czas,żeby tę szarość dnia codziennego zamienić na jakieś zainteresowania,może hobby.Ja odkąd nie piję,w tak krótkim czasie odkryłam w sobie nawet ukryty talent :P .Życie w trzeźwości jest piękne,trzeba tylko to zauważyć i tego Tobie życzę@};- .
Jestem Krysia alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, agnieszka89, Emy

Zmiany 2021/04/24 14:21 #10

• Emy
  • Emy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Krysia 1967, bardzo się boję tego nawoływania, bo nawet łyk będzie prowokował do skamlenia organizmu "daj więcej, więcej..." Więc chodzę z tym potworem na plecach i staram się ignorować choć wbił się pazurami głęboko. Liczę że w końcu zlezie i będzie mi lżej.
Dziękuję za odpowiedź i rady.
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin

Zmiany 2021/04/24 15:10 #11

• moni
  • moni Avatar
  • Gość
  • Gość
Cześć Emy , jestem Monika alkoholiczka , nie pije już jakiś czas , Ty tez dasz radę , jeśli tylko będziesz chciała , trzymam kciuki

Zmiany 2021/04/24 15:21 #12

• Majkel_M
  • Majkel_M Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 32
Część Emy jestem Michał :czesc:
Dziś i pije i zamierzam spędzić fajny wieczór trzymaj się będzie dobrze musi być dobrze

Ostatnia edycja: przez Majkel_M.

Zmiany 2021/04/24 15:34 #13

• Magdam
  • Magdam Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 53
Cześć Emy.Dasz radę,jeśli ja mogę,to Ty także.

Zmiany 2021/04/24 15:35 #14

• Majkel_M
  • Majkel_M Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 32
Emy polecam jednego gościa na YT jego kanał nazywa się Bez Zniewolenia. Sylwek jest spoko facet zna się na rzeczy i fajnie się go słucha :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): Bellinka83, Emy

Zmiany 2021/04/24 15:44 #15

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 13058

Więc chodzę z tym potworem na plecach i staram się ignorować choć wbił się pazurami głęboko.
Liczę że w końcu zlezie i będzie mi lżej.

Witaj Emy. :-H
Tak, ten potwór - to nikt inny jak ta druga, pijana część Twej duszy i umysłu. aniodiabel
Możesz tylko przez abstynencję i konsekwencję w zmianie myślenia i działania - wyciszyć te podszepty.
Za jakiś czas ich częstość zelżeje, a może i nawet rozśmieszy Ciebie gdy zauważysz zalety trzeźwego życia. :-BD
Wiele zależy od Ciebie - czy nie będziesz wystawiać się na próby typu - bywanie tam gdzie piją, trzymanie alkoholu w domu,
polewanie innym, kupowanie alkoholu, picie piwa czy wina 0%, ...
Polecam mitingi w realu:

aa24.pl/pl

albo z aplikacji na smarfona "Meeting Guide", która poda Ci czynne mitingi z adresami w Twej okolicy wraz z odległością
w linii prostej od miejsca gdzie aktualnie przebywasz.
Jestem alkoholikiem. @};-

Zmiany 2021/04/24 17:26 #16

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 29841
Witaj na Forum :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Zmiany 2021/04/24 20:15 #17

• Krzys1965
  • Krzys1965 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 778
Witaj na forum kwiaaatek :czesc:
Jestem Krzysztof alkoholik

Zmiany 2021/04/25 07:02 #18

• Emy
  • Emy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Witam, dzień dobry.
3 dzień bez alkoholu.
W nocy dopadło mnie straszne uczucie gorąca i potliwość.
Zasmucilo mnie jak wiele rzeczy przypomina mi o piciu. Przykre jest to że chęć napicia się wywołują osoby które same nie piją.
Moja twarz nadal wydaję się być szara i opuchnieta, no ale przecież to długi proces pewnie będzie żeby jakoś te oznaki picia zniknęły.

Mam pytanie co i po jakim czasie poprawilo się w waszym wyglądzie po odstawieniu ?

Jakie zioła polecacie na oczyszczenie - detox.
Wiem że mogę to znaleść U wujka Google, lecz wolę uslyszeć to od doświadczonych.

Dziękuję. Miłego dnia.

Dziś nie piję.

Ostatnia edycja: przez Emy.

Zmiany 2021/04/25 07:35 #19

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4127
Witaj Emy na forum .:czesc:
Fajnie że jeses i szukasz wsparcia .To dobra droga.
POtliwosć to normalny stan po zaprestaniu picia.Organizm się brni i wywala toksyny.Uzupelniaj poas i magnes,bo te pierwiastki są utracone przez alkohol.
Natomiast co do czasu ,po jakim się porawii wygląd.To wg. mnie zależy od Twojego nastawienia i dbania nie tylko o diete ale również o samopoczucie wewnetrzne.
Pelna akceptacja choroby ,uznanie swojej bezsilności wobec alkoholu,to start w trzeźwe życie.
Ciałko jest stosunkowo latwo uleczyć,To choroba CUD.Ciała,umysłu,duszy i emocji.Nad tym trzeba popracować a efekty z czasem przyjdą.
Dasz radę tylko ie zostawaj z tym problemem sama.
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Zmiany 2021/04/25 10:05 #20

• dzordzklunej
  • dzordzklunej Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 200
Hej Emy!Pytasz co i po jakim czasie sie zmienilo w waszym wygladzie?hmm...ja schudlem podczas terapii,po, mocno przytylem,a po roku znowu schudlem do swojej wagi i dalej jestem tym samym ogrem co bylem bnggfgbfb jednak jak patrze na niego w lustro co rano to nie uciekam wzrokiem bo go takiego trzezwego polubilem,a nawet smiem twierdzic pokochalem ^^) niby za bardzo sie nie zmienil wizualnie,ale jednak brak szklistych swinskich przekrwionych oczek roztrzesionego bladego ciala i tepego spojrzenia jest calkiem ok jak dla mnie i podobi mi sie no i energia!nawet jak jestem niedospany przemeczony po pracy czasem to i tak potrafie sie usmiechnac do lustra bo to przemeczone odbicie jest fajne nie spowodowane alkoholem tylko obowiazkiem ktory wypelnilem najlepiej jak potrafilem...niby pewne podobienstwa sa do czasu w ktorym pilem,ale calkowicie inaczej je odbieram,dobra napisze to ,zaryzykuje...sa sexy buahaha takze zycze Ci droga Emy zebys byla zawsze dla siebie sexy mimo iz czasem nie zawsze teoretycznie bedzie odzwierciedlalo to odbicie i polecam trzezwosc na to uczucie jest przynajmniej dla mnie 100% lekarstwem.Pozdrawiam w ten piekny dzionek!
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Taka Ja, Emy

Zmiany 2021/04/25 10:21 #21

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 701
Witaj Emy:czesc:
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Zmiany 2021/04/25 11:02 #22

• OMA
  • OMA Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 116
Emy,
nie przejmuj się wyglądem, buzia szybko wróci do normy :). Ja przez kilka lat piłam, przestawałam, chorowałam a jak tylko odchorowałam to znowu piłam i tak w kółko. I o dziwo nie widziałam w tym PROBLEMU. Z doświadczenia Ci powiem, że jak tylko prześpisz normalnie pierwszą noc to od razu przychylniej spojrzysz na swoje odbicie w lustrze. Bo skoro piszesz o gorącu i nocnych potach to wnioskuję spać pewnie też nie możesz... . U mnie różnie bywało, ale czwarta noc już zazwyczaj była w miarę ok - przynajmniej 3 - 4 godziny przespane bez koszmarów. Z plusów poprawy wyglądu to tym razem po tyg zdecydowanie poprawiła mi się cera. Nigdy nie miałam jakiś poważniejszych problemów w tym temacie ale ostatnimi czasy to miałam tak paskudnie rozszerzone pory, że każdy nawet najlepszy podkład wyglądał jak "tapeta" a po kilku godzinach musiałam go ścierać i nakładać nowa warstwę bo wszystko spływało i widok był tragiczny. Brrr..masakra. W tej chwili wszystko wraca powoli do normy. Poczekaj jeszcze kilka dni - warto ^^)
Jeżeli chodzi o detox to wszystkim polecam płynny wyciąg z ostropestu. Już gdzieś pisałam, że mojemu tacie bardzo pomógł na stłuszczenie wątroby a jak wiadomo wątroba to taka nasza oczyszczalnia, która dostaje mocno w kość jak pijemy. Nazwy nie mogę podać ale od jednego producenta jest taki nie na bazie alkoholu. Można zamówić w internecie albo zapytać w sklepie zielarskim.
Pozdrawiam i cierpliwości :P

Zmiany 2021/04/25 12:25 #23

• Emy
  • Emy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
OMA dziękuję za rady.
Też miałam kilka razy wmawianie sobie...już jest ok możesz pić dalej.... jak było źle to nerwice i wstyd po co mi to było to koniec. I tak kilka razy.
Teraz jednak czuję taki dziwny impuls, takie wewnętrzne silne Coś co mówi że to jest ten właściwy moment, nie taki zakłamany. Czuję że dam radę. Siedzę I czytam forum, to mi pomaga nie myśleć o demonach. Oglądam filmy co alkohol potrafi zrobić z człowiekiem i jego życiem i jest to dla mnie smutne ale i motywujące aby nie powielić tych błędów.

Noce nie przespane gdyż z racji picia większej ilości wody woła mnie Wc co chwilę :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Sandra87

Zmiany 2021/04/26 07:09 #24

• Emy
  • Emy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dzień dobry. Witam.

Dziś śniło mi się że byłam na imprezie i oczywiście piłam, sen był tak realny że po obudzeniu długo zastanawiałam się czy faktycznie nie jestem pijana.
Głowa jest naprawdę chora.
Na szczęście to był tylko chory sen i ulżylo mi jak doszło do mnie ze jednak jestem trzeźwa.

Dziś nie piję.

Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej

Zmiany 2021/04/26 07:15 #25

• Sandra87
  • Sandra87 Avatar
  • Gość
  • Gość
Witaj. Mnie też się dziś śnił alkohol, i matka... To był koszmar. To mój 7 dzień bez alkoholu.. Mam chwilę, że pomału mam swój power, czuję się lepiej, a mam chwilę jak teraz, że tylko spać, smutek, wewnętrzne poczucie niemocy... Powodzenia. Trzymam kciuki za nas.

Zmiany 2021/04/26 07:34 #26

• Kalinka
  • Kalinka Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
Wielokrotnie budziłam się rano z myślą czy jestem trzeźwa czy nie? A piłam niby tylko w weekendy..
Emy,Sandro,w trakcie terapii nauczyłam się wyprowadzać ze stanów lękowych,nie ulegać dolegliwościom psychosomatycznym,w porę stopować"trzaski";) I zrozumiałam,że jeśli ja sama się nie oprę sobie i nie wyciągnę z niemocy,to to się nie uda.
Łap się jasnej myśli za wszelką cenę w momentach kiedy nachodzi Cię zwątpienie lub ta wewnętrzna niemoc.Nie mówię tylko o piciu,tu nie mam żadnej wiedzy, mówię o stanach depresyjnych spowodowanych dragami, życiem, własną historią...Wyciagaj się sama z tego,bo to działa
Za tę wiadomość podziękował(a): Emy, Sandra87

Ostatnia edycja: przez Kalinka. Powód: Błąd

Zmiany 2021/04/26 07:36 #27

• Emy
  • Emy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Sandra87
Też mam słabsze momenty, takie zawiechy, siedzę i pustka w głowie, nie wiem co myśleć co czuć i wmawiam sobie że piwko by pomogło, masakra.
Narazie daje radę, zastąpiłam alkohol lodami.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sandra87

Zmiany 2021/05/02 12:01 #28

• Sandra87
  • Sandra87 Avatar
  • Gość
  • Gość
Rozumiem, ja papierosy zastąpiłam słodyczami a na punkcie sernika mam fioła. Czym zastąpię to, jeszcze nie wiem, ale chciałabym ćwiczeniami :)
Dzisiaj mnie nosi, mam kosmate myśli. Dobrze, dzięki Ci Panie Boże, że jadę na 17 na mityng dzisiaj zwyciesteoe

Ps. Myślimy o tym, bo regulowalysmy sobie emocje alkoholem, a tak naprawdę sukcesywnie je niszczyłysmy.. Bylam smutna to piłam, zła to piłam, radosna, zmęczona, samotna, szczęśliwa to piłam. Wszystko ko byloo dobre byle się napruc.

Ostatnia edycja: przez Sandra87.
  • Strona:
  • 1