Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jak przerwać ciąg? 2021/04/27 06:43 #36

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 60
Ja wolę jeść, nie mogę sobie narzucać żadnych innych ograniczeń. Piję różne zioła.
Dziś jestem wściekła od rana :/ Mam nadzieję, że to przejdzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak przerwać ciąg? 2021/05/03 19:09 #37

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Wpadam donieść, że minęły dwa tygodnie bez alkoholu. Z tym że biorę lek, który na pewno mi w tym pomaga. Mam nadzieję, że w najbliższym tygodniu, a najpóźniej w jeszcze kolejnym, zacznę terapię.
Spędziłam majówkę z niepijącymi przyjaciółkami z liceum - czasów, gdy jeszcze nie piłam. Było super.

Nie mam odwagi opisać jeszcze swojej historii, ale Wasze historie, przemyślenia i wnioski bardzo mi pomagają. Dziękuję.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, Zakapior, Kayo78, Alex75, jankes12, Annaannaanna, U89, Kiszony Ogór

Jak przerwać ciąg? 2021/05/08 13:39 #38

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Hej!
Na próżno czekałam na konsultację w klinice, bo okazało się, że nie mają specjalisty, który może się mną zająć. W poniedziałek jestem umówioną w innej, już z psychoterapeutką, ale szukam dalej. Gdyby ktoś miał do polecenia kogoś z Warszawy, będę wdzięczna za wiadomość.
Nie piję trzy tygodnie, jestem szczęśliwa z tego powodu.
Mam pytanie dotyczące minyngów zamkniętych. Co to właściwie znaczy? "Tylko osoby z postanowieniem zaprzestania picia, mogą dołączyć do spotkania" - jak się udowadnia to postanowienie?

Jak przerwać ciąg? 2021/05/08 13:44 #39

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 8348
Mitingi zamknięte to spotkania tylko dla alkoholików, otwarte są dla wszystkich. Może na nie przyjść na przykład członek rodziny, który nie jest uzależniony.

Jak przerwać ciąg? 2021/05/08 13:50 #40

• darek70
  • darek70 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • 24 h
  • Otrzymane podziękowania: 1635
Nie potrafie zagwarantowac, jak to dokladnie bedzie na danej grupie, jednak nic nie trzeba nikomu udowadniac. Nie powinno przeprowadzac sie nowicjusza przez jakiekolwiek inicjacje, przepytywanki itd
Czesto wystepuje zapytanie na mitingu, czy jest tu ktos po raz pierwszy, ale nie oznacza ono wezwania, do jakiejs inicjajcji, lecz powinno dac wrazenie nowej osobie, ze jest mile widziana i czuc sie jak "wsrod swoich", czyli wsrod innych alkoholikow i osob z problemem alkoholowym.
Mozna przedstawic sie, albo nie. Mozna podobnie do wiekszosci, po przedstawieniu sie z imienia (lub pseudonimu) dodac, " i jestem alkoholikiem", ale to tez nie obowiazkowe. Nie ma wogole obowiazku zabierania glosu.
Mam nadzieje, ze to pomocne, co napisalem.

:czesc:
"Everything is gonna be alright"
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Zakapior, Mi, marcin, Krysia 1967, karencja

Jak przerwać ciąg? 2021/05/08 13:52 #41

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Rozumiem, dzięki za wyjaśnienia.

Ostatnia edycja: przez karencja.

Jak przerwać ciąg? 2021/05/10 14:13 #42

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dziś mam pierwsze spotkanie (online) z psychoterapeutką. Trzymajcie kciuki, żeby poszło dobrze, bo nie stać mnie za bardzo na testowanie wielu specjalistów, zanim znajdę odpowiedniego :D
Mam też pytanie: czy jest tu ktoś z fobią społeczną, komu udało się chodzić regularnie na terapię grupową?
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy

Jak przerwać ciąg? 2021/05/10 19:04 #43

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Jestem po spotkaniu z psychoterapeutką. Jedna rzecz mnie bardzo zaskoczyła. Niepicie idzie mi na razie dobrze, udaje mi się wciąż pamiętać o tym, że jestem alkoholiczką, nie muszę walczyć ze sobą każdego wieczoru, żeby się nie napić. Tak jak pisałam, to zasługa leków, ale zawsze coś.
A jednak gdy opowiadałam terapeutce o ostatnim ciągu, tym, którego nie umiałam przerwać, już w trakcie opowieści uderzyło mnie, że zdążyłam zapomnieć, jak bardzo wtedy przegięłam. Czyli mój mózg jak zwykle zaczął w najlepsze zacierać ślady i przygotowywać grunt pod kolejne zapicie. Zaczynam rozumieć, dlaczego tak ważne jest nauczenie się rozpoznawania wszystkich symptomów głodu.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, Moni74, Zakapior, Mi, jankes12, marcin, Rosalinda1985, Annaannaanna, Krysia 1967, agnieszka89

Jak przerwać ciąg? 2021/05/18 17:37 #44

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Cześć :) Dziś mija miesiąc mojego niepicia. To najdłuższa przerwa od co najmniej 10 lat.
Wbrew zaleceniom terapeutki poszłam wczoraj na urodziny byłego najlepszego przyjaciela. Wszyscy pili, większość pod koniec była mocno pijana. Czułam się źle, byłam skrępowana, prawie nic nie mówiłam, nie byłam też rzecz jasna tak wesoła jak reszta. Z jednej strony to było bardzo dobre, bo byłam w końcu po prostu prawdziwą sobą - prawdziwa ja nie jest głośna, nie opowiada ciągle śmiesznych historii, nie wygłupia się, jest trochę wycofana i nie przepada za dużymi grupami ludzi. Cieszę się, że odważyłam się to pokazać i nie przykryłam tego, jak zawsze do tej pory, nawaloną, imprezową wersją. Ale było to trudne przeżycie i wracając, popłakałam się z nadmiaru emocji.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Jak przerwać ciąg? 2021/05/18 18:41 #45

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć
  • Otrzymane podziękowania: 8991
Uważaj teraz na siebie.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Za tę wiadomość podziękował(a): karencja

Jak przerwać ciąg? 2021/05/18 20:14 #46

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 3351

nie wygłupia się, jest trochę wycofana i nie przepada za dużymi grupami ludzi. Cieszę się, że odważyłam się to pokazać i nie przykryłam tego, jak zawsze do tej pory

A wg mnie pokazałabyś, że nie lubisz dużych grup ludzi, że czujesz się w takich miejscach niekomfortowo - po prostu tam nie idąc. A tak... Spędziłaś czas, w sposób którego nie lubisz, z pijanymi ludźmi, przyjmując wycofaną pozę,
na szali stawiając swoją trzeźwość. Powtórzę za Siwym - uważaj na siebie.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, szekla, jerzak, Zakapior, Mi, jankes12, Krysia 1967, dzordzklunej

Jak przerwać ciąg? 2021/05/30 08:55 #47

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Hej,
u mnie ok, 41 dni za mną (: Dziś uświadomiłam sobie, że prawie codziennie budzę się nad ranem na kilka- kilkanaście minut, jestem w półśnie i wyraźnie czuję się tak, jak gdy budziłam się po dużym piciu - jeszcze trochę pijana, ale już z bardzo nieprzyjemnymi objawami kaca. Dziwne, że dopiero dzisiaj odkryłam, że zdarza się to prawie każdego dnia. Zawsze po chwili zasypiam i rano budzę się już w normalnym stanie. To jest ten "suchy kac"? Miewaliście go w początkowym okresie tak często?

Jak przerwać ciąg? 2021/05/30 09:43 #48

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 701
Na początku mojego trzeźwienia, często budziłem się myśląc że jestem na kacu po chlaniu, kiedy zorientowałem się że to był tylko sen, wróciło szczęście na jawie. Teraz mając dłuższy czas swojego trzeźwienia zdarzy się taki sen, na szczęście to tylko sen.

dzisiaj nie piję
Za tę wiadomość podziękował(a): karencja, agnieszka89

Jak przerwać ciąg? 2021/05/30 18:49 #49

• agnieszka89
  • agnieszka89 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 78
Hey, u mnie dzisiaj jest dzien 70 - ktorys i mam ciagle sny ze sięgam jednak po alkohol wiedzac ze ja JUZ nie pije.. i mam w tym snie od razu takie wyrzuty sumienia ze budze sie prawie z placzem... masakra :shock:
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, HENIEK, Wetter, Krysia 1967, karencja

Jak przerwać ciąg? 2021/05/30 20:07 #50

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Ja jeszcze nie miałam snu, choć być może nie pamiętam, bo coś tam mgliście mi majaczy. Pamiętam natomiast, że bardzo pomógł mi jeden sen, gdy rzucałam palenie. Był bardzo realistyczny, zaczęłam w nim palić na imprezie i nie umiałam już przestać. Gdy się obudziłam, poczułam ogromną ulgę, że to tylko sen, tak dużą, że jeszcze długo przypominała mi się, gdy wracały myśli, by zapalić.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wetter, Krysia 1967, agnieszka89

Jak przerwać ciąg? 2021/05/30 21:37 #51

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2134
Pamiętam swój pierwszy sen alkoholowy,miałam za sobą dwa i pół miesiąca abstynencji,sen był tak realny,że po przebudzeniu byłam pewna,że wczoraj piłam,byłam strasznie zła na siebie i przypominałam sobie jak to się stało,zaczęłam się rozbudzać i dopiero dotarło do mnie,że to tylko sen,ależ to była ulga i radość.Za jakiś czas miałam poraz drugi taki sen i potraktowałam te sny jako przestrogę,taki przypominacz,jakbym czuła się, gdybym to naprawdę zrobiła.A jeżeli chodzi o suchy kac,to nie przypominam sobie,żebym miała.
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK, Kayo78, marcin, karencja, agnieszka89

Jak przerwać ciąg? 2021/06/08 19:16 #52

• Elektra
  • Elektra Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 1

Polecam Wam yerbe.. Naczytałam się o jej magicznych właściwościach więc po pierwsze żyje się 150 lat bnggfgbfb.
Po drugie naprawdę fajnie oczyszcza i daje energię, bez typowego dla kawy uczucia niepokoju.. Wstrzymuje łaknienie.

Właśnie piję Yerbę, go Was czytam bnggfgbfb Yerba jest cudowna, bo ożywia, daje energię, poprawia nastrój, pomaga w koncentracji, przyspiesza trawienie, ale nie dzięki kofeinie, tylko dzięki innym, zdrowszym substancjom, ma dużo witamin. Ja uwielbiam od lat :-*

Jak przerwać ciąg? 2021/06/09 15:16 #53

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
A ja jeszcze nigdy jej nie piłam. Muszę spróbować, ale musiałby mi zrobić ją ktoś, kto ma ten cały sprzęt.
Kiedyś w ogóle piłam bardzo mało (rzecz jasna nie mówię o napojach alkoholowych). Po rzuceniu palenia zastąpiłam przerwy na szluga zieloną herbatą, z którą szybko zaczęłam przesadzać. Teraz piję 1-2 kubki herbaty dziennie, a poza tym różne zioła. Właściwie cały czas muszę mieć coś zaparzonego, po co mogę sięgać i popijać. Chyba wciąż zastępuje mi to papierosa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967

• Strona:
  • 1
  • 2