Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 09:31 #1

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 60
Drodzy państwo,
jestem alkoholiczką od wielu lat, ale dopiero niedawno zaczęłam wpadać w klasyczne ciągi. Dziś jestem w 7. dniu ciągu - to mój rekord. Zasypiam pijana wieczorem, budzę się rano i piję dalej, bo nie mogę sobie poradzić ze stanami lękowymi. Zaczynam czuć się tak potwornie, że nie daję rady nie pić. Wiem, że to klasyczne oszukiwanie siebie i szukanie wymówek, by móc dalej pić - jak to u alkoholiczki. Ale świadomość tego nie pomaga mi zmniejszyć tego lęku, nic mnie nie uspokaja. Bardzo chciałabym przestać (choć, jak widać, niewystarczająco i tak), ale nie mogę sobie poradzić z tym strachem. Co mogę zrobić, żeby przerwać to błędne koło? Żeby przetrzymać ten najgorszy stan? W jaki sposób wychodzą z ciągu "w zdrowy sposób" ludzie, którzy są w nim od miesiąca? Albo od roku? Wiem, jak wychodził mój ojciec - załatwiał sobie recepty na xxx i inne tego typu środki, po których przesypiał tydzień i budził się pewnego dnia bez tego potwornego lęku i potrzeby jak najszybszego zlikwidowania go. Całe szczęście ja nie mam żadnych znajomości, które pozwalałyby mi na skołowanie sobie recept na silne środki uspokajające i podarowanie sobie kolejnego uzależnienia. I jeszcze tej granicy nie przekroczyłam, choć jestem pewna, że gdybym dziś miała do nich dostęp, wzięłabym bez wahania.
Wiem, że mój post wygląda pewnie jak pisany przez opanowaną osobę, która ma pod kontrolą emocje. Ale to dzięki m.in. wieloletniemu doświadczeniu w ukrywaniu alkoholizmu przed światem, a poza tym piję już 4. piwo tego dnia i jestem znacznie spokojniejsza, zaczynam się czuć "normalnie". Ale wiem, że mój stan psychiczny jest bardzo zły. Mam problemy z lękiem od zawsze, od czasów, gdy jeszcze nie piłam, więc moje stany lękowe teraz to czysty horror.
Przepraszam, jeśli nie powinnam zamieszczać takich postów na forum dla alkoholików, którzy nie piją albo próbują nie pić, leczą się. Próbowałam je dziś poczytać przed napisaniem tego posta, ale z racji mojego stanu nie za dobrze idzie mi czytanie ze zrozumieniem. Podziwiam Państwa za siłę i za ciągłą walkę. W razie czego proszę o wiadomość i usunięcie tego posta.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Mi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Moni74. Powód: nazwa leku

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 09:36 #2

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 19460
Witaj :czesc:
Zapraszam na trzeźwo, tutaj jest zakaz pisania pod wpływem alkoholu. Tylko Ty możesz przerwać ten ciąg, jak samej się boisz, to warto pomyśleć o detoksie, odtruciu organizmu w szpitalu, ale tam też najczęściej przyjęcie na oddział bez promili we krwi. Wróć proszę tutaj na trzeźwo. Zawalcz o siebie i własne życie, bo naprawdę warto i jest to jak najbardziej możliwe.
Jestem Monika alkoholiczka.

Ps: Na Portalu obowiązuje zakaz używania nazw leków. Proszę o zapoznanie się z regulaminem i jego przestrzeganie.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, karencja

Ostatnia edycja: przez Moni74. Powód: dopisanie tresci

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 09:39 #3

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Jasne! Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że wrócę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, jerzak, Tomoe, marcin

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 10:06 #4

• lukasz1123
  • lukasz1123 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1003
Cześć.
Czas. Czas wg mnie najlepiej zrobi. Ale to wydaje się proste, ale strasznie trudne do wprowadzenia w życie. Mi po zatruciu wystarczało jakieś 48h, żeby fizycznie zacząć się czuć, a gdy piłem to od pół litra wódki przestawalem mieć lęki. Jednak gdy przestałem pić, względny spokój przyszedł po ok tygodniu, może dwóch. Jest to do ogarnięcia, ale trzeba zacisnąć zęby, bo picie zaprowadzi alkoholika w trzy miejsca. Mi wystarczy to w którym jestem, nie chcę tam wracać.
Wiem, że czasem godzina w nie piciu potrafi trwać niemal wieczność, ale jest wybór. Życzę tych dobrych.
Za tę wiadomość podziękował(a): karencja, monika.monika

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 10:39 #5

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 701
Witaj :czesc:
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję
Za tę wiadomość podziękował(a): karencja

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 10:47 #6

• antonio
  • antonio Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 228
Witaj. Az mi ciarki przeszły. Przypomnialem sobie ten potworny stan. Ja dawalem rade sam przestac jak juz nawet wodę zwracałem. Ale wiem, ze detox jest wskazany w takich stanach. Po prostu udaj się na pogotowie. Ja po którymś takim stanie zrozumiałem, że jak tego nie skończę z alko to czeka mnie śmierć. Albo ciało nie wytrzyma albo sam sobie coś zrobię. Mądrych wyborów życzę. Detox to tylko naprawa szkod w twoim organizmie. Masz jakiś plan żeby skończyć z piciem? Terapia lub aa?
Za tę wiadomość podziękował(a): karencja, monika.monika

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 11:58 #7

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Wróg publiczny
  • Otrzymane podziękowania: 2301

W jaki sposób wychodzą z ciągu "w zdrowy sposób" ludzie, którzy są w nim od miesiąca?

Bez bólu nie da się. Twoje lęki i demony same sobie pójdą ale trzeba przetrwać, jakiś czas. Problem jest w tym że czas horrorów ciągle jest jednostajnie coraz dłuższy i coraz bardziej dogłębnie penetruje duszę. Detox(?!) to chyba dobry pomysł, choć sam nigdy nie skorzystałem. Zawsze w zaparte - skutki picia wódki i nie dam się oszukać. Całe tygodnie spadających fortepianów i Tytaników płynących nad głową. Jeżeli naprawdę chcesz przestać pić to przetrwasz. Samo przejdzie. To najłatwiejsza część kuracji odstawiennej. Jak żyć i nie pić to jest wyzwanie. Masz tu na forum wielu bohaterów którzy sprostali wyzwaniu i chętnie podzielą się tą wiedzą. Często samo opisanie problemu pomaga. Nie odchodź od forum.
Znasz mnie ale nie wiesz kim jestem
Za tę wiadomość podziękował(a): Mi, karencja

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 12:02 #8

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Hej,
dziękuję za odpowiedzi, ale nie będę już tu odpisywać, żeby nie łamać zasad forum. Opiszę w wiadomościach prywatnych, a tu, mam nadzieję, wrócę.
Za tę wiadomość podziękował(a): samsal, Alex75

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 17:38 #9

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć
  • Otrzymane podziękowania: 8991
Pierwsze słyszę, że nie można odpowiadać.
Ja bym powiedział, że nawet trzeba. ^^)
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 17:48 #10

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 3351
Cześć :czesc:
Dziś zostań i czytaj. A jutro wróć i napisz jak radzisz sobie z odstawieniem ~O)
Tego na raty załatwić się nie da, ale pewnie doskonale zdajesz sobie z tego sprawę.

Jestem Agnieszka, trzeźwa alkoholiczka.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 17:51 #11

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 9911
%%- Witam. Jestem alkoholikiem.
Początki bywają trudne... nawet bardzo, zaraz potem jest lepiej.
Trzeźwienie to proces... alkoholizm zresztą też.
Mam na imię Jerzy.
"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze"- Seneka

Jak przerwać ciąg? 2021/04/14 18:17 #12

• believer
  • believer Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 33
Mój znajomy jak nie mógł przerwać ciągu to się kładł do szpitala psychiatrycznego. Detox to dobry pomysł.
Ja sam przerwałem kilkuletni ciąg, najpierw zmniejszałem dawkę alko przez kilka tygodni i kupowałem bezalkoholowe 0%, a pewnego dnia nic nie wypiłem. W czwartek zakończyłem, a w niedzielę poszedłem na grupę wsparcia do AA. Byli tam ludzie, którzy nie pili od kilku lat, miesięcy i zaimponowało mi to, też tak chciałem. Na początku założyłem że wytrzymam tydzień i przyjdę na nast. spotkanie i powiem, że nie piję i przyszedłem, potem za tygodnie i tak dalej.
Na początku po przerwaniu było mi bardzo ciężko, przychodziłem z pracy ok 16 godz, a o 17 kładłem się do łóżka bo nie byłem w stanie wytrzymać, próbowałem usnąć. Trzęsło mnie, rzucało, sny alkoholowe, suchy kac. Po jakiś 2 tygodniach organizm zaczął się regenerować i poczułem się lepiej. Obsesja picia mnie opuściła po około 10 msc. Chodzę na spotkania AA, chodziłem na terapię indywidualną ale przerwali przez COVID. W sklepach to prawie mdlałem, chciałem się dorwać do butelki i pić do upadłego. Teraz prawie już nie zwracam uwagi na flaszki. Piłem alkohol aby zabić lęki, po zaprzestaniu picia okazało się, że lęki w znacznej części same mnie opuściły, to alkohol pogłębia depresję i lęki. Obecnie najgorzej jest jak mam wolny dzień, to czuję taki bezsens i lęk przed przyszłością ale jakiś daję radę. Jak już jest ciężko to kładę się spać albo się szukam zajęcia. Próbowałem brać leki różne ale były za słabe i za wolno działały i dlatego wracałem do alko. Bardzo pomaga zasada 24-godzin.Powodzenia zwyciesteoe
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, Havana, Krysia 1967, U89, karencja, monika.monika, Elektra

Ostatnia edycja: przez believer.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/15 06:26 #13

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 29841
Witaj Karencjo :czesc:
Jak sie dzisiaj czujesz? Opowiesz Nam więcej o sobie?
Miłego i Trzeźwego dziś Ci życzę %%-
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Jak przerwać ciąg? 2021/04/15 07:28 #14

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2134
Witaj Karencjo :czesc: .
Początki są trudne,ale,żeby przerwać to błędne koło,trzeba się bardzo zmobilizować.
Ja na początku piłam bardzo dużo wody,możesz a nawet powinnaś uzupełnić elektrolity,wit.B,magnez.Dużo czytałam na temat alkoholizmu,wchodziłam na mitingi online, ciągle byłam obecna tu,to forum bardzo mnie mobilizowało.Trzymam się zasady 24 godzin,najważniejszy jest dzisiejszy dzień,żeby nie napić się dziś,na początku doba może być za długa,dzieliłam wtedy dobę na godziny,szukałam jakichś zajęć,hobby,rower a nawet szłam szybciej spać,żeby dzień był krótszy. Najważniejsze,jest żeby nie sięgnąć po pierwszy kieliszek i niechby niewiem jak było źle przetrwać,wejść na miting online,wypić wodę,wszystko byleby nie wypić.Poczytaj o HALT,też bardzo pomaga.Chwytaj się wszystkiego byleby nie pić.Zobaczysz,że
ta obsesja picia będzie malała i ważne stanie się nie tylko żeby dziś nie wypić,ale,żeby przeżyć dziś dzień najlepiej jak potrafię,czerpać radość z trzeźwego dnia.
Jeśli będzie bardzo ciężko skorzystaj z rad innych może detox,pomoc w realu,warto żyć w trzeźwości %%- .
Jestem Krysia alkoholiczka.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/15 14:14 #15

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4127
Witaj Karencjo na forum :czesc:
Ja dzisiaj nie piję alkoholu.
Dołączysz ?
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/19 06:00 #16

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie. Udało mi się nie pić od środy do soboty, w sobotę i niedzielę znowu :( Dziś jestem trzeźwa i idę do pracy, trzymam się myśli, by jutro pojechać na wszywkę alkoholową. Nie widzę innego wyjścia w tym momencie, by przestać pić na dłużej i podjąć terapię. Najbardziej chciałabym iść na odwyk, ale nie mam mam takich możliwości, utrzymuję się sama i prawie nie mam oszczędności.
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin

Jak przerwać ciąg? 2021/04/19 06:47 #17

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
W związku z tym mam prośbę o podpowiedzi, czym się kierować przy wyborze firmy oferującej takie usługi. Wiem, że na pewno nie można podawać nazw, ale może macie jakieś wskazówki, na coś powinnam uważać?

Ostatnia edycja: przez karencja.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/19 07:49 #18

• marcin
  • marcin Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2999
Cześć.
Sama wszywka nie załatwi problemu. Potrzebna jest praca nad sobą, terapia, 12 kroków, mitingi czy rozmowa z innymi alkoholikami. To, jakie podejmiesz decyzje, zależy od Ciebie
Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/19 07:55 #19

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Tak, tak, ale tak jak napisałam wyżej, nie widzę dla siebie innego sposobu, by przestać pić. Przerwałam w grudniu terapię, ze względu na pandemię miałam rozmowy z terapeutką przez telefon; potrafiłam zresztą rozmawiać z nią po alkoholu, porażka. Chcę się zapisać znowu + spróbować w AA, ale teraz za kilka dni znowu zacznę pić :(
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin

Jak przerwać ciąg? 2021/04/19 11:24 #20

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 701
Osobiście nie miałem wszywki, możliwe, że pomoże zatrzymać chorobę. Kiedy ja byłem u psychiatry też powiedziałem o wszywce, powiedział mi,że to zadziała jak tabletka od bólu zęba, ząb przestanie boleć i co dalej. Zdecydowałem się wtedy pójść na terapie i teraz wiem,że był to dobry krok.

dzisiaj nie piję
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75, marcin, karencja

Jak przerwać ciąg? 2021/04/19 11:43 #21

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Zgodnie z poradą osoby z forum umówiłam się dziś na konsultację psychiatryczną.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, jerzak, Kayo78, darek70, jankes12, marcin, Kuba78

Jak przerwać ciąg? 2021/04/21 17:25 #22

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Cześć. Trzeci dzień nie piję. Psychiatra odradził wszywkę i w ogóle ten środek, zapisał xxx (sama się ocenzurowałam;)), biorę od dzisiaj. Mam nadzieję, że uda mi się być na mityngu forumowym w ten piątek.
Mam też zalecenie udania się na terapię uzależnień (oczywiście) i na poznawczo-behawioralną, która zajmie się moim pierwotnym problemem, czyli zaburzeniami lękowymi. Mam do Was pytanie: czy ktoś z Was łączył takie dwie terapie?
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, jerzak, jankes12, Kiszony Ogór

Jak przerwać ciąg? 2021/04/21 23:39 #23

• U89
  • U89 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 99
Ja od trzech spotkań z terapeutą (on specjalizuje się w uzależnieniach, ma konsultacje w mojej sprawie z p-b) i sobie chwalę. Wcześniej byłam na samym "u" i się szybko podałam. A na połączeniu wszystko ma wymiar bardziej lekarski (w moim odczuciu), pierwsza rozmowa z terapeutą to w ogóle jak wywiad medyczny. Ale dzięki mam wrażenie, że ktoś mnie serio leczy, a nie zadaje pytania z kosmosu, które nic nie wnoszą.
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, karencja

Jak przerwać ciąg? 2021/04/23 17:27 #24

• Tom72
  • Tom72 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 253
Tylko terapia . Po sobie wiem , że wszywka jak napisano wcześniej jest jak proszek na bol zęba . Miałem trzy i żadnej nie donosiłem do końca terminu działania . Chęć picia była większa niż strach .
Cele są marzeniami z wyznaczonym terminem spełnienia

Jak przerwać ciąg? 2021/04/23 18:56 #25

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Właśnie jestem w trakcie poszukiwań odpowiedniej osoby. Mam jutro umówione spotkanie online, ale trochę się pospieszyłam z wyborem. Psychoterapeutka nie jest z mojego miasta, a po pandemii powinnam pewnie jednak spotykać się na żywo.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/24 05:00 #26

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć
  • Otrzymane podziękowania: 8991
Ważne, żebyś zaczęła.
Trzymam kciuki.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie

Jak przerwać ciąg? 2021/04/24 05:15 #27

• Nikoś24x
  • Nikoś24x Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 16

ma konsultacje w mojej sprawie z p-b) i sobie chwalę. Wcześniej byłam na samym "u" i się szybko podałam.

'p-b' z kim? "u" na czym?

Jak przerwać ciąg? 2021/04/25 08:47 #28

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Ja to zrozumiałam tak: "ma konsultacje w mojej sprawie z osobą specjalizującą się w psychoterapii poznawczo-behawioralnej" i "wcześniej byłam na samej terapii uzależnień". :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Wetter

Jak przerwać ciąg? 2021/04/25 10:50 #29

• Wetter
  • Wetter Avatar
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Andrzeju alkoholiku i Hipku - tęsknię za wami
  • Otrzymane podziękowania: 109

.
Mam też zalecenie udania się na terapię uzależnień (oczywiście) i na poznawczo-behawioralną, która zajmie się moim pierwotnym problemem, czyli zaburzeniami lękowymi. Mam do Was pytanie: czy ktoś z Was łączył takie dwie terapie?

Gros specjalistów poleca terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym jako bardzo skuteczną w leczeniu uzależnień. Jednym z założeń CBT jest zmiana sposobu myślenia: to nie dane wydarzenie na nas wpływa, a sposób w jaki postrzegamy dane wydarzenie.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/26 18:54 #30

• karencja
  • karencja Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Mija ósmy dzień. To jeszcze żaden wyczyn, do dwóch tygodni czasem udawało mi się nie pić bez większych problemów. Bardzo dużo śpię i bardzo dużo jem. Byłam pierwszy raz w życiu na mitingu AA (online, oczywiście nie odważyłam się odezwać) i widzę, jak duże to wsparcie. O wiele mniej boję się dzięki temu samotności, to duża ulga. Na którymś na pewno się odezwę :)
Ciągle szukam odpowiedniego psychoterapeuty.
Pozdrawiam wszystkich ciepło.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Jak przerwać ciąg? 2021/04/26 18:58 #31

• Sandra87
  • Sandra87 Avatar
  • Gość
  • Gość
U mnie jutro będzie 8 dzień.. Też tylko bym jadła i spała.. A myślałam że schudnę jak przestanę.
Jeju, 7 dni, tylko tyle i aż tyle. Ze tez taka władze ma nade mne alkohol..

Niech moc będzie z nami..

Jak przerwać ciąg? 2021/04/26 20:39 #32

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2240
Karencja gratuluję pierwszego mityngu.

Dziewczyny też na początku jadłam jak szalona. Zresztą dalej jem :lol:
Ale to nic, zapewniam Was, że i tak to jedzenie jest mniej tuczące niż alkohol, który piłam...
Pozdrawiam ciepło
Za tę wiadomość podziękował(a): karencja, Sandra87

Ostatnia edycja: przez Annaannaanna.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/27 03:00 #33

• Sandra87
  • Sandra87 Avatar
  • Gość
  • Gość
Polecam Wam yerbe.. Naczytałam się o jej magicznych właściwościach więc po pierwsze żyje się 150 lat bnggfgbfb.
Po drugie naprawdę fajnie oczyszcza i daje energię, bez typowego dla kawy uczucia niepokoju.. Wstrzymuje łaknienie.
Ja to jak piłam to też jadłam jak świnka, więc mam nadzieję że jednak przyjmuje mniej tych kalorii.
Miłego dnia wszystkim.

Jak przerwać ciąg? 2021/04/27 03:26 #34

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 7971
Sandro my to już tutaj mamy coś w rodzaju miniklubu yerbomaniaków :mrgreen: też lubię, też piję, też chwalę.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Kayo78, Sandra87

Jak przerwać ciąg? 2021/04/27 04:49 #35

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2240
No i nie uwierzysz Marcin, w końcu i ja się przekonałam bnggfgbfb
Wprawdzie sporadycznie, ale coraz częściej I z chęcią :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Zakapior, Kayo78, Krysia 1967, Sandra87

• Strona:
  • 1
  • 2