Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy

Więcej
2023/01/08 18:17 #316 przez Mysza
Mysza odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
Bogdanie I Siwy 
Zgadzam się z wami co do tego picia. Nie raz kończyłam na parę tygodni lub miesięcy po czym myślałam, że mam to pod kontrolą i umiem się uraczyć " cudowną substancją" - mając umiar. No niestety   zawsze kończyło się tak samo, ja nie umiem jak zacznę to nie umiem zakręcić butelki.
Pozdrawiam 

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Bogdan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2023/01/08 21:47 - 2023/01/08 21:56 #317 przez Bogdan
Bogdan odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
Siwy - te 3 doby bez jedzenia, to co i ile piłes (ile litrow i co dokładnie, wodę, wodę ze szczyptą soli, jakieś soki, herbaty itd.)?
Robiłeś je w równych odstępach czasu ( wychodzi mniej więcej co 3 miesiące)?
No i jakie wrażenia podczas i po odbyciu, chudłeś, jak reagował organizm i psychika?

W przerywanym te okienka 7-8 stosujesz normalnie na codzień, co kilka dni, czy jakoś po swojemu?

No i jeszcze sprawa po tym 72h jak wracałes do jedzenia, to co jadłeś na pierwsze kilka posiłków?
Trochę pytań się posypało.

Na razie od 1 stycznia ściąłem węglowodany, co jest w moim wypadku bardzo proste- odstawiłem pizzę (którą uwielbiam i moge podjadać 3-4 razy w tygodniu) i po tygodniu prawie 2kg spadły.
Jeszcze 12-15 kg i będę zadowolony ;)

Mysza- "bo pić to trzema umić" ;)  A poważniej, to jesteśmy tutaj, bo jak wszem i wobec widać "nie umimy"  :(  

Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 2023/01/08 21:56 przez: Bogdan
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Mysza

Więcej
2023/01/10 03:58 - 2023/01/10 04:00 #318 przez siwy
siwy odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
Bogdanie z tego jak zadajesz pytania, to już wiesz co i jak zrobić i jesteś gotowy.
Ja zaczynajac mialem na pewno mniej wiedzy niż Ty teraz.
Przeczytalem wieczorem artykul, uzałem, że to ma sens i rano zaczałem post,  nie robiac doktoratu na ten temat. Tak już mam, uważam to za duży plus mojej osobowosci, niemniej jednak muszę często uważać na pochopne decyzje.
W kazdy razie wracając do postu 72 godzinnego to nie fizyka jadrowa,  więc nie ma co dzielić włosa na czworo z przygotowaniami, a Ty chyba parę artykułów już przeczytałeś. Poza tym  ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, aby Ci doradzac, co i jak i tego robić nie zamierzam.
pozdrawiam.

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2023/01/10 04:00 przez: siwy

Więcej
2023/01/10 16:16 #319 przez Bogdan
Ale się Siwy nagle tajemniczy zrobiłes..  ;)
Pytałem po prostu o Twoje subiektywne doświadczenie fizyczne i psychine w trakcie (bo chyba te 3 dni nie minęły jak każde inne i pewnie doba czy dwie po poście też), a wiadomo, że praktyka często rózni się od teorii.
Ale jak nie chcesz, to nie nalegam.
Pozdrawiam

Więcej
2023/01/10 19:00 #320 przez marcin
marcin odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
Tajemniczy albo ma na tyle życiowej mądrości, żeby nie udzielać porad co do stosowania takiej czy innej diety. Podejrzewam, że postąpiłbym podobnie.
Forum służy dzieleniu się własnym doświadczeniem, więc tu nie ma rad, nakazów czy zakazów co do czyjegoś życia 

Mogę być tam gdzie Ty, do końca moich dni,
Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą.
Albo pić od rana Wyborową, bić matkę,
mieć jako dom klatkę schodową.
Mogę skończyć się i nie jestem zdziwiony.
Mogę wszystko, to ma dwie strony.

Więcej
2023/01/10 19:40 #321 przez Bogdan
Właściwie znowu nie wiem, co napisać.
"Forum służy dzieleniu się własnym doświadczeniem" -  a teraz przeczytaj jeszcze raz mój ostatni post.
Pozdrawiam

Więcej
2023/01/11 12:19 - 2023/01/11 12:20 #322 przez siwy

Ale się Siwy nagle tajemniczy zrobiłes..  ;)
Pytałem po prostu o Twoje subiektywne doświadczenie fizyczne i psychine w trakcie (bo chyba te 3 dni nie minęły jak każde inne i pewnie doba czy dwie po poście też), a wiadomo, że praktyka często rózni się od teorii.
Ale jak nie chcesz, to nie nalegam.
Pozdrawiam

Nie zrobiem sie tajemniczy, ale każdy organizm jest inny i inaczej reaguje i nie chcę Cie wprowadzać w błąd  i jak pisałem nie czuję się kompetentny w tym zakresie jak to robic co jeść przed, co pić w trakcie co jeść po poście. Natomiast dla mnie post 3 dniowy nie jest szczególnie trudny, ale są osoby, którzy wręcz nie wyobrażają sobie 24 godzinnego więc powracam do kwestii iż każdy organizm reaguje inaczej, a jak będzie u Ciebie to dopiero dowiesz się jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie. Żadne teoretyczne rozwiązania nie zastąpia praktycznego doświadczenia.
pozdrawiam

Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Ostatnia edycja: 2023/01/11 12:20 przez: siwy
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Bogdan

Więcej
2023/01/11 14:09 - 2023/01/11 14:12 #323 przez Bogdan
W jaki sposób miałbyś wprowadzić mnie w jakikolwiek błąd, opisując swoje subiektywne odczucia dotyczące przebytego postu?
Wiem Siwy, że jak "będzie u mnie", to dowiem się w trakcie swojego postu.. 
Apropos poruszonego przeze mnie tematu, to w sumie.. już nic. 
Nie było tematu.

Pozdrawiam.

Nie pijemy!

P.S Rozumiem, że lepiej nie będę dzielił się swoim doświadczeniem z głodówką, żeby komuś nie zaszkodzić. Wszystko jasne- zdrowy rozsądek i ci cho sza!
Ostatnia edycja: 2023/01/11 14:12 przez: Bogdan

Więcej
2023/01/11 15:33 #324 przez siwy

P.S Rozumiem, że lepiej nie będę dzielił się swoim doświadczeniem z głodówką, żeby komuś nie zaszkodzić. Wszystko jasne- zdrowy rozsądek i ci cho sza!
serio....

Więcej
2023/01/11 22:47 - 2023/01/11 22:53 #325 przez Bogdan
...Siwy? 
Najpierw nie możesz się podzielić (jak to zrobiłeś-  czyli przykładowo ile wody piłeś (czy czegoś innego), czy miało to jakiś widoczny wpływ na Twoje samopoczucie i organizm itp. rzeczy, o które już wcześniej zapytałem i pozostały bez odpowiedzi), a potem pytasz się mnie, czy "serio" zrobię tak samo?

Do tego pomiędzy wódkę a zakąskę wbija się akcent o "życiowej mądrości".. przecież rozmawia tutaj dwóch starszych facetów, co to z niejednego gara już płyny w siebie wlewali (skoro 1.5 litra 40% w ciągu 24h większej krzywdy mi nie zrobiło, to szczerze wątpię, aby "rada" co do litra wody, herbaty, kawy czy soku z marynowanej cukinii z dodatkiem rozmarynu (pewnie nie istnieje, akurat na poczekaniu wymyśliłem ;) ) zrobiła mi nieodwracalną krzywdę ma duszy i ciele..
I jeszcze raz - nie, nie pytałem jak ja mam to zrobić, tylko jak Ty to zrobiłeś. Od samego początku w ten sposób zadawałem pytania. 
(Mysłałem, że wyrażam się jasno, ale to pewnie mój sposób pisania.)

Ogólnie znowu nic nie kumam (to zdarzało się już wcześniej w moim temacie), dlatego chciałem przedtem skończyć ten niewdzięczny temat

P.W. Łoł jaka jazda, zupełnie jak z moją starą (żarcik!) , a chodziło przecież o proste rzeczy.

Pozdrawiam serdecznie,

Nie pijemy!

Ostatnia edycja: 2023/01/11 22:53 przez: Bogdan

Więcej
2023/01/12 09:48 #326 przez aNiezlaAgentka
aNiezlaAgentka odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
Boguś, może to tajemna wiedza ale chętnie ci opowiem o poście 72 godz. Dziś skończyłam   przez ten czas piłam wode (zeby sie nagrodzić kupiłam tą najlepszą :)i nieslodzoną herbatę - czarną i zieloną.Kawę czarna wypiłam tylko raz bo źle się czułam po niej. Głód dokuczał mi przez pierwsze 24 godz potem ssanie w żołądku ustało. Powodem mojej Głodówki była chęć oczyszczenia się i autofagii. Czułam się bardzo dobrze, przejrzystość umysłu i lekkość. Nie sprawdzałam na wadze jaki to ubytek bo nie miałam zamiaru się odchudzać - z reszta przez 3 dni to się nie uda. Pierwszy mój posiłek dzisiaj - woda zagotowała z siemieniem lnianym (taki glutek) na drugie śniadanie mam sok grejpfrutowy rozcieńczony z woda a na obiad brokuła. Nie wiem jeszcze co na kolacje, nie czuje się głodna.  Jestem z siebie dumna ze wytrwałam w tej głodówce - wbrew pozorom nie jest to trudne. Ale oczywiście nie dla wszystkich. Nie jestem lekarzem ani dietetykiem wiec nie będę polecać. Opisuje tylko moje doświadczenia. 
pozdrawiam Ania alkoholiczka
Nadal nie piję, pięknego dnia 

Więcej
2023/01/12 15:30 #327 przez Bogdan
Gratuluję NiezłaAgentka!
Mi zdarzały się już w przeszłości kilka razy jednodniowe. Raz nawet (nie pamiętam, czy o tym tutaj wspominałem) nic nie jadłem i nic nie piłem- zero czegokolwiek przez cały dzien. Wieczorem czułem się normalnie, może oprócz lekkiej suchoty w gębie i bardzo lekko "metalicznego" posmaku (pewnie odwodnienie), ale w sumie bez większych wrażeń.
Także 24h to luzik, 72 będzie myślę zdecydowanie większym wyzwaniem (chyba zrobie tylko z wodą, żeby nie przekombinowywać). Kawa lekko odwadnia i ma tez wpływ na żołądek, dlatego proste rozwiązanie z H2O wydaje mi się na pierwszy raz najbezpieczniejsze. 

Na youtube masa filmików i każdy poleca trochę co innego, także własne doświadczenia jak najmilej tutaj widziane.

W lutym mam nadzieję to zrobię i się podzielę wrażeniami.
Pozdrawiam

Nie pijemy!

Więcej
2023/01/13 15:14 #328 przez Bogdan
Plan już się zarysował.
Na dniach zrobię pierwszy "wprowadzający" pościk tylko 24h (od śniadania do śniadania).
Dopiero wczoraj uświadomiłem sobie, że te w przeszłości nie były to 24h tylko około 36h (jadłem kolację, potem noc +dzień +noc bez jedzenia).

Apropos wspominanej przez Ciebie braku utraty wagi na 72h to z tego, co pokazują na youtube,  ludzie tracą od 0.5 do 2-3kg.
Zależne to jest zapewne od wielu czynników (co się pije w trakcie, masa ciała, poziom tkanki tłuszczowej, przemiana materii itd.)

Nie pijemy!

Więcej
2023/01/13 21:15 - 2023/01/13 21:16 #329 przez Arbuz
Arbuz odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
W trakcie postu piję wodę. Gazowaną 
Ale oprócz tego elektrolity. Sama woda Cię za mocno wyjałowi. Poszczę  2-2,5 doby robię raz w miesiącu. Mi służy 
Ostatnia edycja: 2023/01/13 21:16 przez: Arbuz Powód: Głupia autokorekta

Więcej
2023/01/15 13:14 - 2023/01/15 13:15 #330 przez Bogdan
Pierwsze słyszę, ogólnie wszelkie gazowane napoje nie są przecież zalecane/ wskazane podczas postu?

W trakcie 72h można sobie dosolić wodę szczyptą soli ("elektrolity" - sód).
Jestem raczej minimalistą (branie zestawu wit-min itp.zostawiłbym na dłuższe głodówki).

Miłej niedzieli!

Ostatnia edycja: 2023/01/15 13:15 przez: Bogdan

Więcej
2023/01/18 00:53 - 2023/01/18 01:06 #331 przez siwy
Gazowanej wodzie dostalo się rykoszetm przez gazowane napoje, ktore są bardzo szkodliwe ze względu na cukier i inne świństwa.
Natomiast gazowana woda jest sama w sobie zdrowa i polecana, no chyba, że masz refluks lub inne klopoty żołądkowe. Wtedy trzeba bardzo ostroznie lub zrezygnować.

Ostatnia edycja: 2023/01/18 01:06 przez: siwy

Więcej
2023/01/21 00:10 #332 przez Bogdan
Dobry wieczór,
gazowana z minerałami na pewno zdrowa, natomiast raczej odpuszczę, bo mam po saturacji wzdęcia i bąki ;)

Ostatnie kilka dni zrobiłem najprostszy post przerywany (16 godzin postu, 8 godzin jedzenia w ciągu doby) i było bardzo łatwo, dużo pracowałem. 
Właściwie ten przerywany wpisuje się w miarę normalnie w rytm 24h.

Ostatnie przygotowania do 72h, który pewnie zrobię na wodzie i herbacie kukurma/imbir/galangal (akurat opakowanie z datą do końca lutego znalazłem na dnie szafki).

O alkoholu w ogóle nie myślę.

Życzę miłego i spokojnego weekendu wszystkim czytającym te wypociny,

Nie pijemy!
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, marcin

Więcej
2023/02/08 16:04 #333 przez Bogdan
Dzień dobry,
bardzo bliska mi osoba miała dzisiaj wypadek i jest na SOR, żyje.
Jak się nie napiję, to będzie cud.
Mam nadzieję wytrzymać, macie jakieś sprawdzone sposoby?
Pozdrawiam serdecznie

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75, marcin, Krysia 1967

Więcej
2023/02/08 16:15 #334 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
Zostań na forum. Pisz, czytaj inne historie. W czym Ci pomoże napicie się?
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967

Więcej
2023/02/08 16:27 #335 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
Możesz również pomyśleć, że pijany! nie pomożesz tej osobie, możesz być zbędny a nawet szkodliwy

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: marcin, Krysia 1967, reniab0721

Więcej
2023/02/08 18:01 #336 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Po 12 latach picia dzisiaj 17 dzien trzezwy
Bogdan,najważniejsze,że żyje.Jesli napiłbys się,napewno nie pomogłoby to w niczym,ani tej osobie ,ani Tobie.
Kiedy byłam pół roku trzeźwa,mąż miał wypadek samochodowy,samochód skasował,sam się poturbował i połamał,ale przeżył,to było najważniejsze.Emocje i stres sięgały zenitu,ale nie pomyślałam o piciu,bo zdawałam sobie sprawę,że to nic nie da,że to nie rozwiązanie,dołożyłabym tylko kłopotów.
Prawie miesiąc temu ,sama miałam wypadek,jechałam z mamą,znów stres,ale poraz kolejny byłam wdzięczna,że zostało ocalone,to co najcenniejsze, zycie.Bogdan,wiem,że lekko nie jest,ale przetrwaj to na trzeźwo,modl się o zdrowie jeśli jestes wierzący,dziś jest ciężko,ale jak pisałeś,bliska Ci osoba żyje,to najważniejsze,jest w dobrych rękach.
Trzymaj się ,bądz silny ,ściskam i pamiętaj,jestesmy tu 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Alex75, marcin