Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 19:53 #1

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 25
No cześć,
Teraz tak 100% szczerze.
Trafiłem na to forum dzisiaj rano.
Dobrze zarabiam.
Mam żonę, 3 dzieci i kupę kasy do przepicia co miesiąc.
29 lat.
Początek pewnie jak u większości z was - piłem z nudów, potem więcej, a potem codziennie.
Ostatnio wypijałem 7-8 piw dziennie. Trochę mnie to demotywowało do dalszego chlania bo naprawdę nie czułem się pijany po takiej dawce. Tak jakby alkohol przestał na mnie działać.

Dzisiaj kupiłem sobie 1l whiskey. Kończę właśnie 4. drinka. W końcu coś czuję. W tej chwili jest wspaniale, chociaż wiem że wkrótce będzie zjazd...

Niedawno miałem wyjazd za granicę do kraju bez alkoholu. 10 dni nie mogłem pić. Naprawdę nie było to problemem. Pierwszy dzień trochę takie uczucie że może bym się napił. Drugi lżejsze. A potem całkowita neutralność. Wiem dużo o chorobie alkoholowej, ale obserwacje mojego ciała nie przynoszą bardzo pesymistycznych wniosków.

Na chwilę obecną uważam że jestem na tej wąskiej linii którą jak przekroczę to nie będzie odwrotu. Ale uważam że jeszcze nie jest za późno. Mam w planach się ograniczać. Mam silną wolę. Nie chcę stać się alkoholikiem, mimo że wg wielu z Was już nim jestem.

Nie jestem nim. Prawda?

Tak tylko pytam.

Wg mnie nie jestem.

Kontroluję to.

Abstynentami brzydzę się na równi z alkoholikami. Bardzo nie chciałbym zostać którymś z nich :( Tutaj proszę bez urazy dla pijących/niepijących. Nie jest moim celem kogokolwiek obrażać.

Będę z siebie dumny u kresu życia jeżeli uda mi się pozostać kimś między alkoholikiem a abstynentem. A jeżeli zostanę którymś z nich - coż, to i tak bez znaczenia. I tak umrę. Wy też. Pozdrawiam,
Tomek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 20:11 #2

• jeryho 1
  • jeryho 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2117
cześć
widzę kolega taki trochę lepszy się czuje od tutejszego towarzystwa.
myśli kolega że picie łyski nobilituje?
taki sam alkohol wydalony przez drożdże po spożyciu cukrów prostych, co z tego że w dębowej beczce?
Tak jakby alkohol przestał na mnie działać.
też tak miałem na swojej drodze, krótko.
szybko przyszedł rachunek do zapłaty. Nie zauważysz kiedy ta wąska linia będzie za Tobą.

nie obrażam się, mam to gdzieś kim się brzydzisz, ja się nie brzydzę żadnym człowiekiem
tylko dzisiaj
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Dariusz, jerzak, Zakapior, andrzejt, Katarzynka77, Janusz89, jankes12, Wetter, Tokio ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 20:19 #3

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Cześć jeryho1,
dzięki za odpowiedź.
O tym łyski napisałem dlatego że autentycznie to teraz piję, nie po to żeby się chwalić.
Dzięki że się nie obrażasz. Szanuję Was wszystkich, co jeszcze nie oznacza że nie mogę się Wami "brzydzić". Może właściwie "Wami" to zły podmiot. Bardziej chodzi mi o chorobę alkoholizm/abstynencję. Przykre jest samo istnienie tych zjawisk. Tak głębiej zastanawiając się to nie brzydzę się Wami. Brzydzę się wizją siebie jako potencjalnym jednym z Was (bez względu na rolę alkoholik/abstynent).

Kocham być XXXXXXX. Ale kocham też być trzeźwy. W ogóle życie jest super. Szkoda że kiedyś to się skończy!
Ostatnio zmieniany: 2020/09/13 20:31 przez Alex75. Powód: Wulgaryzm

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 20:27 #4

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 6158
Witaj na forum :czesc:

Jest to forum "nie pijemy" dla osób które wspierają się w trzeźwieniu. Ponieważ piłeś dziś alkohol proszę abyś z szacunku dla innych nie pisał, tylko czytał. Wróć jutro trzeźwy, będziemy tutaj na ciebie czekać.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/13 20:28 przez Alex75.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Janusz89, marcin19, Samuraj, Szanelka, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 20:27 #5

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 582
:czesc: hackster4.
Pijesz?
Spotkajmy się tu jutro jak wytrzeźwiejesz,wtedy porozmawiamy.OK?
Za tę wiadomość podziękował(a): Janusz89, Szanelka, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 20:32 #6

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
Tomku proszę cię również abyś zapoznał się z regulaminem. na forum nie używamy wulgaryzmów, następne użycie będzie skutkowało czasową blokadą konta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Janusz89, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 20:35 #7

• jeryho 1
  • jeryho 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2117
nie ma tu relacji Ty-My, wlazłeś więc jesteś swój. to nie jet forum miłośników motyli.
Przykre? oprócz F10.1 jest tysiąc innych jednostek chorobowych, niektóre chyba gorsze.
ten wyraz który kochasz administracja Ci wykasuje, taki regulamin.
też kochałem, jeszcze raz powtarzam -za wszystko trzeba zapłacić
tylko dzisiaj
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Katarzynka77, marcin19, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 20:36 #8

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Cześć Alex75 i Krysia1967,
Możemy się tak umówić.
To będzie nawet ciekawe sprawdzić czy mój sposób myślenia jutro będzie taki sam jak teraz.
Z doświadczenia wiem ze wielkiej różnicy nie ma. Po prostu podpity jestem w stanie zdobyć się na większą szczerość.
Do jutra ;)

jeryho1 chciałbym żeby Twoja sprawiedliwa wizja świata była prawdziwa.
Niestety nie jest.
Ciotka Wiola całe życia była abstynentką. Wpadła pod tramwaj w wieku 44 lat.
Inny niespokrewniony z nią wujek ma 65 lat obecnie. Uwielbia się nachlać bimbru który sam pędzi. Kilka razy w roku chodzimy razem po górach. Zdrowie jak koń. Na wyprawę bierze kilka butelek szklanych (!) wina w plecaku. Waży to ze 20 kg. Każdy, w tym ja, wie że to alkoholik. I gdzie jest ta cena którą on płaci? Na Orlej Perci w wieku 65 lat? Życie nie jest sprawiedliwe.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/13 21:11 przez Alex75. Powód: Połączenie wpisów, możliwa edycja
Za tę wiadomość podziękował(a): hipek, Tolek Banan, Alex75

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 21:04 #9

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 131
Witaj :)

czytałeś o czymś takim jak mechanizm iluzji i zaprzeczeń ?

Pozdrawiam,
Adam alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): Plutoniczna, Janusz89, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 21:13 #10

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Cześć Samuraj,
Kiedyś się faktycznie interesowałem psychologią i traktuję swój organizm jako królika doświadczalnego.

Zwrócę honor jeśli taka chwila nadejdzie (życznie mi oby nie!)

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/13 21:18 #11

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
Tomku ponawiam prośbę abyś dzisiaj nie pisał. Jutro możesz wrócić i odpisać na wszystkie wiadomości - pkt 2 regulaminu. ostzezenie
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, Zakapior

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 00:27 #12

• lukasz1123
  • lukasz1123 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 843
hackster4 napisał:
Inny niespokrewniony z nią wujek ma 65 lat obecnie. Uwielbia się nachlać bimbru który sam pędzi. Kilka razy w roku chodzimy razem po górach. Zdrowie jak koń. Na wyprawę bierze kilka butelek szklanych (!) wina w plecaku. Waży to ze 20 kg. Każdy, w tym ja, wie że to alkoholik. I gdzie jest ta cena którą on płaci? Na Orlej Perci w wieku 65 lat? Życie nie jest sprawiedliwe.
Pewnie, że nie jest. Tylko że jak wuj pijany spadnie z góry, to może zapłacić najwyższą cenę.
Twój przypadek nie jest jedyny. Za mojej kadencji na forum było już kilku, co pili dziennie litra dobrych wódek będąc przekonanymi, że piją, bo lubią. Też tak sobie to tłumaczyłem. Wiele testów robiłem, by wychodziły na moje. Życie zweryfikowalo wszystko. I jak to mówił król sedesow: mamusie oszukasz, tatusia oszukasz, ale życia nie oszukasz.
Życzę ci mądrych decyzji, bo wypijanie codziennie 8 piw i dobijanie się tym myszowatym ochydztwem wskazuje na jedno. I nie trzeba mieć profesury z uzależnień. Pozdrawiam, Łukasz z tej strony.
Edit. Twój styl pisania przypomina mi jednego użytkownika, którego dawno nie było. Ale nie będę się bawił w borewicza, bo mi się nie chce i niczego mi to nie da.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/14 00:30 przez lukasz1123.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Samuraj, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 04:13 #13

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 5723
Witaj :czesc: jestem Marcin alkoholik. Mam nadzieję, że zapoznałeś się już z regulaminem bo widzisz, osoby nie posiadające jeszcze problemu tak jak Ty nie tylko potrafią przestać pić kiedy chcą. One też zachowują się odpowiedzialnie i przyjmują konsekwencje swoich działań. Ty wczoraj zarejestrowałeś się na tym forum, które ma swój regulamin. Nie zachowałeś się ani odpowiedzialnie ani trzeźwo, ale OK, być może to po tych drinkach. Mam nadzieję, że dzisiaj się zreflektujesz i nie zachowasz się już tak jak czynni alkoholicy, którzy Cię tak bardzo brzydzą.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Alex75, Janusz89, Krysia 1967, Samuraj, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 04:57 #14

• hofi
  • hofi Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 804
Witaj .
wiesz kiedys szedlem podobna droga do Twojej. Pilem sobie spokojnie , za swoje , inni glownie rodzina zaczynali mi zwracac na to uwage ja oczywiscie mialem 100 wymowek , usprawiedliwien , dowodow na to ze ten problem mnie nie dotyczy. Nawet pierwsza wizyta w ośrodku byla dla swietego spokoju w domu. za alkoholika oczywiscie sie nie mialem , sluchajac historii zapoznanych tam ludzi myslalem sobie gdzie mi do nich?...
mijaly lata .. problem mysle zaczol sie okolo 19-20 roku zycia ( dzis mam 32) w tej iluzji , mechanizmach zylem do koncówki wrzesnia 3 lata temu kiedy to pijany uderzylem w kuchni o kant stolu i malo sie nie zabilem. Trepanacja czaszki , usuniete dwa krwiaki dopiero bedac jedna noga na tamtej stronie zdałem sobie sprawe kim jestem .
Mozna sie łudzic , ze to napewno mnie nie dotyczy, ze kontroluje , zycze Ci zebys dal rade skoro dajesz. Tez tak kilka lat dawalem... Uwazaj jednak bo ta choroba predzej czy pozniejprowadzi tylko w jedna strone.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Katarzynka77, Plutoniczna, Mi, Krysia 1967, Samuraj, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 05:16 #15

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 10920
Witaj na forum. :czesc:
Może dzisiaj nie będziesz się "cykał" i odezwiesz się zanim się napijesz?
Jestem Alicja, trzeźwa alkoholiczka.
Powiadasz że brzydzisz się alkoholikami i abstynentami? A może prawda jest taka, że skoro Ty się nimi brzydzisz, to boisz się, że inni ludzie będą się brzydzili tobą, jeśli się okaże, że jesteś alkoholikiem i że jedyny sposób na zatrzymanie rozwoju uzależnienia to stuprocentowa abstynencja od alkoholu.
Bardzo jesteś uzależniony od tego co ludzie pomyślą i co ludzie powiedzą o tobie?
Dobrego dnia. kwiaaatek
Ostatecznie, miejmy otwarte umysły, ale nie na tyle, żeby mózg nam wypadł. (Richard Dawkins)
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, jerzak, Zakapior, jeryho 1, Katarzynka77, Plutoniczna, Mi, marcin19, Krysia 1967, Samuraj ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 05:24 #16

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1706
Cześć Hackster :czesc:

Tak właściwie to nie wiem, czego od nas oczekujesz. Masz kupę kasy, świetne życie, pijesz whiskey, wszystko pod kontrolą. Ludzie tak bardzo szczęśliwi oraz posiadający pełną kontrolę nad życiem i piciem (jak twierdzisz), nie budzą się rano z myślą: "A, tak mi dobrze. Zarejestruję się na forum dla alkoholików".
O co chodzi tak naprawdę, co chcesz tu znaleźć? Piszesz do osób, których się brzydzisz - jak sam przyznałeś. W jakim celu?
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, jeryho 1, hipek, Katarzynka77, Plutoniczna, marcin19, Annaannaanna, Tokio, Samuraj, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 05:26 #17

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7861
Cześć
Brzydzisz się abstynentami ciekawe dlaczego.
Brzydzisz się również alkoholikami, ciekawe dlaczego.
Więc sobie wymyśliłeś i stworzyłeś twardziela, który jest pomiędzy. Niezła koncepcja która pozwala Ci pić i wciąż się dobrze czuć.
W ogóle ciekawe skąd tak dużo wiesz o alkoholizmie i skąd trafiłeś na portal przeznaczony dla ludzi którymi się brzydzisz, bo wszyscy tu to alkoholicy (poza Tobą buahaha), a niektórzy są abstynentami, będąc alkoholikami, to już w ogóle do kwadratu mieszanka.
Z tego co piszesz czujesz się lepszy, gdyż uważasz, że kontrolujesz swoje życie i swoje picie.
Przyznanie się do uzależnienia niestety spowodowałoby, że Twój Świat ległby w gruzach. Ty taki twardziel alkoholikiem. Nie nie możliwe.
A ponieważ każdy z ludzi chce mieć rację więc z otaczającej rzeczywistości wychwytuj sytuacje, które potwierdzają jego rację.

I oczywiście możesz i pewnie będziesz żył w swojej bańce iluzji sądząc po Twoim poście jeszcze dlugo, ja nie zamierzam Cię przekonywać, że masz problem z alkoholem bo to już wiesz, (to forum, wiedza na temat uzależnienia, obserwacja siebie czy już przekroczyłeś tę linie) Pytanie pozostaje kiedy przyznasz się przed sobą.
Życzę Ci, aby było to wcześniej niż później.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Ostatnio zmieniany: 2020/09/14 05:50 przez siwy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, jeryho 1, Mi, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 05:54 #18

• aga54
  • aga54 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2244
Witaj Tomku , jestem Aga, żona alkoholika , piszesz o cienkiej linii, której nie chcesz przekroczyć, ale też chcesz , lub pijesz w/g Ciebie kontrolowanie.To czy i kim brzydzisz się pozostawiam bez komentarza, nauczyłam się :Twoja racja , mój spokój.
Masz 29 lat, 3 dzieci , pewnie kobietę z która tworzysz tą rodzinę.Wspominasz o 8 piwach, trochę czasu zajmuje wypicie 4 litrów płynu , inny alkohol....co wtedy z Twoja rodziną ,dzieci chyba jeszcze małe, kto się z nimi bawi, karmi, przewija, jak większe kto kopie piłkę, buduje z klocków,rysuje, kąpie , układa do snu, czyta bajkę?Wstaje w nocy gdy zapłaczą! Tato po piwie? Do wielu rzeczy można się przyzwyczaić , do męża po piwach też,można robić za niego -to co powinno robić się wspólnie... ale kiedyś z oczu spada zasłona i widzisz to czego nie widziało się wcześniej....co wtedy zrobi Twoja rodzina....Tutaj na forum , nie radzi się .Mam nadzieje ,że mnie nie ukarzą ...piszesz ,że masz pieniądze , kup wiec może sobie kamerę , nagrywaj siebie jak wyglądasz jak pijesz, nagrywaj siebie jak spisz po alkoholu.Nie będzie to obrazek jak z katalogu pościeli , zobaczysz czy wyglądasz, młodo , pięknie , męsko... Życzę Ci dużo dobrego, bo nie bez powodu tu jesteś, jeszcze może sam go nie odkryłeś, a może wiesz tylko tak się bronisz...
W gonitwie po dobrobyt zdarza nam się tracić nadzieję i nie zauważać tego co w życiu jest najważniejsze.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, jeryho 1, andrzejt, hipek, Katarzynka77, Killgrave, Kayo78, hofi, Mi, marcin19 ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 06:06 #19

• darek70
  • darek70 Avatar
  • Super Gaduła
  • 24 h
  • Otrzymane podziękowania: 1227
Wszyscy umrzemy powiadasz ?
I niby co to ma tłumaczyć ?
Nie bałem się śmierci jako takiej, a bardziej życia w którym nie jestem w stanie zrobić nic użytecznego dla innych. Tak, pogłębiając nałóg, izolując się byłem złodziejem, pasożytem i oprawca. Alkoholikiem mogę nazwać się teraz, gdy świadomy swej choroby codziennie żyje tak, by godnie umrzeć.
:czesc:
"Everything is gonna be alright"
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, jeryho 1, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 06:10 #20

• Katarina
  • Katarina Avatar
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 136
Witaj na forum. Dobrze ze z nami tutaj jesteś. Związek z alkoholem prowadzi do niczego - porównam to ze śmiercią (może dlatego, ze jestem zla jeszcze po tym jak moja 9letnia córka w maju tego roku pochwała swojego tatę,który zniszczył sobie życie przez alkohol w wieku 31lat)Jeżeli chcesz pić w małych ilościach, rzadko to jest pierwszy objaw twojej choroby bo wydaje ci się ze będziesz to kontrolował. Jeżeli chcesz pić tylko na imprezach okazjonalnie to znaczy, ze na imprezie musisz sie upic bo masz ciagatki. Jeżeli uważasz, ze dzień polega pp pracy na relaksie z alkoholem to juz masz wielki problem. Życie polega na życiu, czas jest bardzo cenny, czas spędzony z rodziną wspaniała która masz a nie z puszka piwa czy whiskey. Zatracasz sie. Fajnie, ze jesteś juz w tym miejscu, pozdrawiam. ALKOHOLICZKA KATARINA.ps.... Dzisiaj pewnie kacyk, zastanawianie sie co pisałem a tu tyle nas czeka na Ciebie ?????
Ostatnio zmieniany: 2020/09/14 06:23 przez Katarina.
Za tę wiadomość podziękował(a): jeryho 1, marcin19, Samuraj

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 07:14 #21

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Dziękuję za odpowiedzi.
A więc wstałem i piszę już 100% trzeźwy.
Moja ocena rzeczywistości jest taka sama jak wczoraj gdy pisałem te posty.
lukasz1123: pierwszy raz mam tutaj konto, serio.

Chcę jeszcze raz naprostować apropos "brzydzenia się". Brzydzę się wizją siebie jako alkoholika/absytnenta i obu chcę uniknąć. Innych ludzi nie będę osądzać.

Odnoszę wrażenie, że wg niektórych nie istnieje nic pomiędzy menelem a abstynentem. A przecież sam mogę wymienić na zawołanie kilkanaście osób które piją "normalnie". Np moi rodzice. Czasem wypiją sobie jakieś wino wieczorem. Czasem mama jakieś martini a tata whisky. Na imprezie mogą walić wódę. Tacie zdarza się upić, mamie nigdy. Tak było zawsze. Oglądałem to wszystko przez całe swoje 29letnie życie. Czy powiedziałbym że są alkoholikami i powinni zacząć chodzić na jakieś spotkania AA? Absolutnie nie. Nie mają problemu z alkoholem. Też chcę taki być. Czy to nie jest tak że ta cienka granica leży w różnych miejscach u różnych osób? Dlaczego z góry wykluczacie że mogę być zdrowy?

Trafiłem na to forum dlatego że mam przeczucie że mogę być blisko tej granicy. Chcę działać prewencyjnie i dlatego zacząłem się interesować chorobą alkoholową. Twierdzę że jeszcze nie jestem chory, chociaż odnoszę wrażenie że co niektórzy skoczyli by z radości gdyby okazało się że jednak jestem.
Za tę wiadomość podziękował(a): hipek

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 07:24 #22

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 5723
W czym widzisz problem? Skoro nie jesteś chory na alkoholizm to pij. Ludzie nieuzależnieni nie zwracają uwagi na to ile, gdzie i jak piją. Mało tego, oni mogą pić lub nie i nie widzą w tym problemu. Dajmy na to moja żona jakiś czas temu zorientowała się, że już ponad rok czasu nie miała w ustach alkoholu. Dla niej to jest normalne bo ona nigdy z alkoholem problemu nie miała. Jeżeli jesteś zdrowy i pijesz kilka litrów alkoholu dziennie dla sportu, a nie ze względu na uzależnienie to brawo Ty i w sumie to tyle ode mnie. Gdzie jest Twoja granica między piciem ryzykownym, a nałogiem, to nie mam pojęcia tak samo jak nie mam pojęcia, kiedy sam taką granicę przekroczyłem. Jestem sobie alkoholikiem abstynentem i bardzo mi z tym dobrze, Ty natomiast szarpiesz się, ale to już Twój wybór.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, Kayo78, Mi, Annaannaanna, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 07:26 #23

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 8119
hackster4 napisał:
Odnoszę wrażenie, że wg niektórych nie istnieje nic pomiędzy menelem a abstynentem. A przecież sam mogę wymienić na zawołanie kilkanaście osób które piją "normalnie".
Dobrze by było nabrać szacunku do tych "meneli"jak ich nazywasz.Alkoholizm jest chorobą i nie ma tutaj znaczenia czy będzie to "Pan Dyrektor"czy "manel".Osoba uzależniona nie potrafi pić "normalnie" i dlatego wpada w coraz większą iluzje i zaprzeczenia.Ja osobiście pije może raz do roku.. lampke martini i na tej lampce kończe.Mój syn nie ma takiej umiejętności.
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Ostatnio zmieniany: 2020/09/14 07:30 przez Katarzynka77.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Kayo78, Mi, marcin19, Katarina

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 07:39 #24

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Katarzynka77 napisał:
Dobrze by było nabrać szacunku do tych "meneli"jak ich nazywasz.

Ale po co te insynuacje o braku szacunku?

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 07:54 #25

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
hackster4 napisał:
Ale po co te insynuacje o braku szacunku?
Nazywanie kogoś "menelem"to jest brak szacunku do drugiej osoby.Proste i logiczne.To że jeden pije "wino patykiem pisane "a drugi "whisky" o niczym nie świadczy.Tu nie ma żadnej różnicy.Alkohol jest alkoholem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mi, Marta123

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 08:22 #26

• Tokio
  • Tokio Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 199
Cześć
Żeby to tak ładnie ująć: najwyraźniej nie dorosłeś ani do jednych ani do drugich, wnioskuję że tkwisz w zawieszeniu. Nikt nie będzie prowadził cie za rączkę, sam musisz się określić.
Ps. regulamin obowiązuje wszystkich bez wyjątku, wystarczy przeczytać - i wszystko jasne ^^)
Praevenire melius est quam praeveniri.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/14 08:22 przez Tokio.

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 08:38 #27

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Katarzynka77 napisał:
Nazywanie kogoś "menelem"to jest brak szacunku do drugiej osoby.Proste i logiczne.To że jeden pije "wino patykiem pisane "a drugi "whisky" o niczym nie świadczy.Tu nie ma żadnej różnicy.Alkohol jest alkoholem.

Ale kiedy ja tak kogoś nazwałem?

Cytat z mojej wcześniejszej wypowiedzi:
"Odnoszę wrażenie, że wg niektórych nie istnieje nic pomiędzy menelem a abstynentem."

No i jakie konkretne osoby ja tu określiłem mianem "menel"? Nie rozumiem jaki jest cel w takim pouczaniu i łapaniu za słówka. Ja Tobie nie wmawiam że kogoś obrażasz, ty mi też tego nie rób.

Kontynuując wątek:
Bardzo łatwo przychodzi niektórym z Was pouczanie. To powyżej to przecież świetny przykład. W temacie alkoholizmu to rozumiem bo po to tu jestem. Ale po co ta cała reszta?

Tokio: już dajcie mi spokój z tym regulaminem. Jeżeli wciąż łamię jakieś Wasze zasady to proszę o admina o usunięcie mojego konta. To juz kolejny taki post. Ileż można.
Ostatnio zmieniany: 2020/09/14 08:52 przez hackster4.
Za tę wiadomość podziękował(a): hipek, Killgrave

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 08:49 #28

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1706
Hacker, ponowię pytanie. Czego od nas oczekujesz?
Jeśli masz potrzebę podzielić się tym, że fantastycznie jest być pięknym, młodym i pijącym - nie to forum. Po prostu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 08:50 #29

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Zapytam tak.Kto to według Ciebie jest "menel"? :-?

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 08:55 #30

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
Przypominam, że celem portalu jest dzielenie się własnym doświadczeniem a nie ocenianie innych. Proszę wszystkich o zakończenie tej dyskusji i pisanie o sobie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Katarzynka77

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 08:56 #31

• Bozydar
  • Bozydar Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
hackster4, poczytaj na czym polega mechanizm iluzji i zaprzeczeń.
Sam raczej poczytuję tylko forum i korzystam z doświadczenia oraz pozytywnego nastawienia do świata innych użytkowników.
Ja mam 40 lat i jestem po skończonej terapii podstawowej, pogłębioną przerwałem. Obsesja "piwkowania" zamieniła się w brak komfortu, chociaż totalną abstynencję niestety przerwałem.
Nie piłem destrukcyjnie i nie miałem żadnych strat z tym związanych ale tak, jak Ty teraz - pewnego dnia sam sobie zadałem pytanie że może coś nie tak z tym jest?
Picie 8 piw lub 3,4[tak było w moim przypadku] codziennie nie jest normalne. Nie ma znaczenia że gdy obowiązki Cię zmuszą do przerwy - "dajesz radę".
Bo rzeczywiście możesz dawać radę ale jak na moje oko to jest pewne stadium (fachowcem nie jestem). Zresztą nie będę tutaj drążył tematu bo są mądrzejsi którzy już Ci odpisali. Są testy, terapeuci. Możesz skorzystać a możesz dalej codziennie pić.
Tak tylko na luzie piszę bo kurcze masz wszystko spoko ułożone + dzieciaki to po co Ci tak się truć.
PS Nie wiem ile czasu tak pijesz sobie ale na początek zrobił bym próby Aspat Alat ggtp, usg wątroby może to Ci da coś do myślenia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 08:57 #32

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Katarzynka77 napisał:
Zapytam tak.Kto to według Ciebie jest "menel"? :-?

Tym kim według słownika PWN. Chyba że zaszły jakieś zmiany o których nie wiem?

Poza tym kolejny raz powtarzam: PRZECIEŻ NIKOGO TAK NIE NAZWAŁEM. To ty próbujesz mi to wmówić i o to mam pretensje.
Za tę wiadomość podziękował(a): hipek, Katarzynka77

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 09:03 #33

• hackster4
  • hackster4 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Kayo78 napisał:
Hacker, ponowię pytanie. Czego od nas oczekujesz?
Jeśli masz potrzebę podzielić się tym, że fantastycznie jest być pięknym, młodym i pijącym - nie to forum. Po prostu.

A kto powiedział że czegoś oczekuję od Was? Założyłem konto bo chciałem się podzielić swoim doświadczeniem i przemyśleniami. Może kiedyś będę potrzebował pomocy, nie wiem tego. Po co ta pasywna agresja? Już kolejny taki post w którym ktoś sugeruje mi żebym sobie stąd poszedł.
Za tę wiadomość podziękował(a): Killgrave

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 09:24 #34

• Waldek
  • Waldek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4830
Witaj Tomku na forum :czesc: Fajnie,że Jesteś z nami %%-
Jestem Waldek alkoholik.
"W serce swe odważnie spójrz,
wsłuchaj się w miarowy rytm,
jaki jest ten skarbiec Twój,
ile jest miłości w nim"...

Miałem zamiar się przedstawić trzeźwy ale trochę się cykałem 2020/09/14 09:40 #35

• hipek
  • hipek Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 153
Witam hackster4. :czesc: Miałem podobnie jak piłem, a jeszcze siebie nie zakwalifikowałem do odpowiedniej grupy. Nie chciałem być abstynentem (bo to głupki) Nie chciałem być alkoholikiem (obsikanym menelem). Uświadomiłem sobie wreszcie, że jestem alkoholikiem z krwi i kości, który nie potrafi przestać pić. No i lipa. Dzisiaj jestem abstynentem. Też nie miałem ochoty nim być. Mam też inne spojrzenie na abstynentów. Alkohol jest dla ludzi. Nie dla mnie Jeszcze jedno. Nie każdy ma szanse zachorować na chorobę alkoholową. Jest ona zarezerwowana dla pewnej grupy ludzi. Alkoholizm to choroba niezawiniona. Jeśli nie masz tego ,,czegoś", ile byś nie wychlał, nie zostaniesz alkoholikiem możesz najwyżej zostać zwykłym pijakiem. Gdyby alkohol nie powodował tak wielu katastrof w moim życiu, pewnie dalej bym pił. A ocenianiem Ciebie przez innych użytkowników nie przejmuj się.
Dobrego dnia :czesc:
Za tę wiadomość podziękował(a): Cyrax 666, darek70, Samuraj
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3