Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Witajcie po nawrocie

Witajcie po nawrocie 2020/11/09 21:13 #106

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 386
Mam sponsora, dziękuję Annaannaanna za pomoc :)

Adam alkoholik
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, jerzak, Tomoe, Waldek, Zakapior, Kayo78, jankes12, Annaannaanna, Krysia 1967, Katarina

Witajcie po nawrocie 2020/11/10 05:25 #107

• Katarina
  • Katarina Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 355
Cudownie. PS. Dopiero przyjrzałam się dokładnie twojemu zdjęciu profilowemu kwiaaatek
Za tę wiadomość podziękował(a): Samuraj

Witajcie po nawrocie 2020/11/10 07:47 #108

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1758
Samuraj napisał:
Mam sponsora, dziękuję Annaannaanna za pomoc :)

Adam alkoholik

Cieszę się, że mogłam pomóc. Powodzenia!
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Grzegorz, Samuraj, Katarina

Witajcie po nawrocie 2020/11/13 12:24 #109

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Witajcie,

z nowości w moim życiu.
tak teraz wygląda mój dzień.
Rano
- modlitwa na kolanach ( do tego było mi się ciężko przełamać ale chyba widzę już pozytywne skutki modlitwy )
- medytacja - karta "tylko dzisiaj" ( czytam tyle razy aż każde zdanie poczuję )
- codzienne refleksje
- poranny miting

Wieczorem
- miting
- kilka stron wielkiej księgi ( dzisiaj dostałem wersje papierową, ucieszyłem się jak dziecko, w sumie to jestem teraz jak dziecko które się uczy żyć od początku)
- spisuje listę wdzięczności - ( pierwszego dni nie wiedziałem co napisać, z dnia na dzień widzę tego coraz więcej)
- przed snem dziękuję sile wyższej za dzień w trzeźwości i wyrzucam z głowy troski dnia codziennego ( chyba dzięki temu lepiej śpię )
- rozmowy ze sponsorem lub innym alkoholikiem

CO jeszcze?, ostatnio się pomodliłem za osobę która mnie trochę skrzywdziła ( to było ciekawe przeżycie, życzenie zdrowia, szczęścia, dobrobytu tej osobie - oj ale mi to ciężko przechodziło przez głowę i usta, mimo wszystko za którymś razem poczułem ulgę, ciekawe uczucie ).

Z rzeczy negatywnych, często wpadam w euforię, staram się nad tym panować i uspokajać te emocje.

Pozdrawiam

Adam alkoholik
Ostatnio zmieniany: 2020/11/13 12:25 przez Samuraj.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, ursa, Tomoe, Zakapior, hipek, Katarzynka77, Kayo78, YaroZja, darek70, jankes12 ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Witajcie po nawrocie 2020/11/13 14:32 #110

• hipek
  • hipek Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 276
oklaskiii Bo to jest Program działania nie gadania :czesc:
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzegorz, Zakapior, Annaannaanna, przemo80, Krysia 1967, Samuraj

Witajcie po nawrocie 2020/11/15 07:11 #111

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
O ludziska kochane ale wczoraj miałem głód alkoholowy. Jeszcze takiego nie miałem.

Rano modlitwa, śniadanko, praca, ale coś mi nie pasowało, no nic dzień leci dalej.
Po południu spotkanie rodzinne, bardzo przyjemna atmosfera. ( nie było alkoholu ).
Pod koniec spotkania przeszła mi przez głowę myśl, fajnie było by z bratem zapalić lub wypić szklaneczkę czegoś mocniejszego, pomyślałem że coś się dzieje i trzeba wracać do domu i wejść na miting.
Jestem na tym mitingu ale coś jest nie tak, nie słyszę co inni mówią, mój mózg zaczyna kombinować jak iść do sklepu po alkohol, byle tylko doczekać do rozmowy ze sponsorem i lecieć po to na co mam ochotę.
Czułem się jak by coś przejęło władzę nad moją głową, brzuch mi wywaliło jak bym był w 9 miesiącu ciąży, nie pomagało jedzenie i picie. Resztkami sił odezwałem się na mitingu i powiedziałem co się ze mną dzieje, inni alkoholicy zaczęli mi doradzać co mam robić by przetrwać, najgorszę było że ja to wszystko co oni polecali robiłem, zdecydowałem się zadzwonić wcześniej niż się umawialiśmy do mojego sponsora, chwile porozmawialiśmy powiedziałem mu co się dzieje. Schowałem kluczę od drzwi, zaparzyłem ziół na uspokojenie, zmoczyłem głowę ( no przecież nie wyjdę z mokrą głową a może w czasie suszenia jeszcze się zastanowię czy napewno chce iść po alkohol ). Nagle ktoś dzwoni, odbieram a tu inny alkoholik, porozmawialiśmy trochę, czuje że głód zaczyna schodzić, skończyliśmy rozmawiać a za chwile następny telefon :lol: i jeszcze jeden.
Głód coraz szybciej słabł, wracało myślenie. Jeszcze po kilku minutach zadzwonił jeszcze jeden alkoholik, już było ok. Co się okazało, mój sponsor przekazał mój numer innym alkoholikom i powiedział jaka jest sytuacja. Oni wszyscy mnie uratowali.
Czuje pierwszy raz od wielu wielu lat że nie jestem samotny :ymhug:
Dziękuję silę wyższej, dziękuję AA.

ps. ci co to przeczytają, jeżeli ktoś chce porozmawiać niech piszę na priv, wymienimy się numerami.

Adam alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, jerzak, Tomoe, Zakapior, hipek, Katarzynka77, Kayo78, Alex75, jankes12, marcin ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Witajcie po nawrocie 2020/11/15 09:32 #112

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Uśmiecham się do Ciebie Adam. Nawet nie wiesz jak się cieszę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Samuraj

Witajcie po nawrocie 2020/11/18 19:35 #113

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Witajcie,

trochę się pochwalę.
ok 10 dni temu trochę przez przypadek poprowadziłem miting, wtedy było to na wariata przez błąd skype.
Dzisiaj ok 17 odezwała się dziewczyna która prowadzi miting, niestety jej coś wypadło i nie miał kto poprowadzić spotkania, zaproponowała mi bym to zrobił za nią. Nie ukrywam że miałem trochę stresu ale zrobiłem to :lol:, ciesze się jak dzieciak, spodobało mi się :ymhug:, przełamałem następny strach dzięki sile wyższej.
Oczywiście wypełniam codzienne sugestie, dzwonie do innych alkoholików ( bardzo dużo mi to daje ), poznałem wiele bardzo fajnych osób które z przyjemnością bym poznał na żywo.
Myślałem że zaczęcie programu AA zaczyna się w momencie robienia kroków ale nie, to wszystko co robie teraz, od sugestii przez modlenie, dzwonienie to już działam.

Pogody ducha,

Adam alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): aga66, Waldek, freelander, Katarzynka77, Kayo78, Alex75, Annaannaanna, Muszynianka, jasiek, Krysia 1967

Witajcie po nawrocie 2020/11/25 08:24 #114

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Dzień Doberek :)

następny tydzień abstynencji i następny tydzień trzeźwienia.
Czuje że modlitwa zagościła u mnie na stałe, naprawdę dużo mi ona daje.
Rozmowy z innym alkoholikami działają na mnie terapeutycznie, wychodzą w nich moje wady i emocje do przepracowania.
Ogólnie z dnia na dzień widzę że mam więcej do zrobienia niż myślałem ale nie powoduje to u mnie jakiegoś zwątpienia czy załamania tylko szukam klucza i narzędzi by to naprawić.
Spory problem mam z tym jak się nic nie dzieje, brakuję mi czasami adrenaliny i nie potrafię jeszcze żyć w spokoju.
Zazdrość i chęć zemsty, poradzę sobie z tymi emocjami i będzie super aypererew
Podobno to przyjdzie z czasem.

Pogody ducha dla Was

Adam alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Zakapior, Katarzynka77, Annaannaanna, Muszynianka, Krysia 1967

Witajcie po nawrocie 2020/11/25 08:53 #115

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Codziennie przy modlitwie proszę o odebranie mi moich wad. Użalanie się nad sobą, osądzanie, porównywanie się do innych, egoizm,.egocentryzm. Nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić, dlatego zaczęłam się modlić o odebranie mi tego. Z czasem zauważyłam i zauważam, że są juz dni, gdzie przy wieczornym podsumowaniu dnia mogę powiedzieć "wow, dziś w ciągu dnia było naprawdę super, te wady dzisiaj zostały mi zabrane'.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, Muszynianka, Krysia 1967, Samuraj

Witajcie po nawrocie 2020/11/25 09:38 #116

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Dziękuję Ania ( ty to zawsze mi coś pożytecznego podrzucisz :)
Zaraz dokończę modlitwę i wprowadzę te zmiany na stałe.

Witajcie po nawrocie 2020/12/02 09:48 #117

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Hej,

zakończyłem znajomość która miała na mnie zły wpływ. Zbierałem się do tego już jakiś czas.
Zrobiłem to bo wiem że nie jestem sam i mam wsparcie od innych z AA.
Najgorsze jest to że rozwaliło mnie to psychicznie bardziej niż myślałem.
Czuje się że coś straciłem chodź wiem że dobrze zrobiłem.
Podobno chłopaki nie płaczą, a jednak.

Adam alkoholik (12K - AA)
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, freelander, Katarzynka77, Annaannaanna, Krysia 1967

Witajcie po nawrocie 2020/12/02 10:08 #118

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 7028
Byłem takim chłopakiem, który nigdy nie płakał, nawet wtedy kiedy śmierć zabierała bliskie mi osoby. Nie potrafiłem się naturalnie cieszyć i naturalnie zapłakać, a alkohol prał mój mózg coraz mocniej. Program i lata niepicia, trzeźwi ludzie na mojej drodze, Bóg, którego dopuściłem do siebie - to wszystko sprawia, że coraz częściej odczuwam naturalną radość, spontaniczność, smutek, ale także i złość czy chęć rywalizacji. Różnica między uczuciami z dzisiaj, a kiedyś polega na tym, że chociażby złość nie jest już nienawiścią :)
Jak dobrze jest nie być już soplem lodu...
Samuraju smuć się więc bo i smutek jest czasami potrzebny. Znajomości natomiast są dobre dopóki nie zaczynają szkodzić. Czasami w związku z tym trzeba dokonywać wyborów, ot życie.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, williwilli55, Katarzynka77, Kayo78, Annaannaanna, Samuraj

Witajcie po nawrocie 2020/12/02 11:47 #119

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 7457
Samuraj napisał:
zakończyłem znajomość która miała na mnie zły wpływ. Zbierałem się do tego już jakiś czas.
.....
Czuje się że coś straciłem chodź wiem że dobrze zrobiłem...

Patrząc na moje doświadczenie powiedziałabym że to normalne. Zakończyłam toksyczny związek, który mnie wyniszczał a mimo to poczucie straty miałam ogromne. Przeszłam przez wszystkie jej fazy i teraz czuję już spokój.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Katarzynka77, Krysia 1967, Ramzes, Samuraj

Witajcie po nawrocie 2020/12/03 08:42 #120

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
@Zakapior, no już mi lepiej, rozmowy, mitingi sporo mi pomogły. Dzięki za dobre słowo.

@Alex75, no nie jest to łatwe, ale dam radę tak jak ty dałaś.

Chyba wczoraj to był zapalnik tych wszystkich zmian w moim życiu i dlatego tak zareagowałem emocjonalnie. Najistotniejsze jest dla mnie to że tylko przez chwilkę przeszedł mi przez głowę pomysł żeby się napić, ale doszło do mnie bardzo szybko że to nie rozwiąże moich problemów dlatego zacząłem się modlić i odpuściło.

Pozdrawiam,

Adam alkoholik (12K-AA)
Za tę wiadomość podziękował(a): Grzegorz, Zakapior, hipek, Katarzynka77, Kayo78, darek70, Alex75, Annaannaanna, Ewcia

Witajcie po nawrocie 2020/12/11 07:22 #121

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Hej hej hello,

W ostatnim czasie dostrzegam nowe wady u siebie ( sporo tego ;P ). Ale jak to mówi mój sponsor, na spokojnie.
Pojawiały się tez głody, jeden nawet spory, ale bez paniki wiedziałem co mam zrobić i szybko go ogarnąłem.
Taka informacja dla nowych, warto działać, warto odpuszczać i nie chcieć sterować wszystkim, nie nogować, jakoś mnie "po mojemu" doprowadziło ale na dno.

Pogody ducha

Adam alkoholik ( działający ;) ) (12K-AA)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, andrzejej, krzysiek, Grzegorz, Krysia 1967

Witajcie po nawrocie 2021/01/02 20:57 #122

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Hej Kochani :ymhug:

Nie pisałem ponieważ poświęcam głównie czas na mitingi, rozmowy z innymi alkoholikami, pracę.
Wszystko idzie bardzo fajnie do przodu.
Miałem w tym roku najpiękniejsze święta od lat.
Sylwester super, byłem na mitingu od 22:30-1:00 - Było fajniej niż na wszystkich zakrapianych imprezach.
Siła wyższa zabrała mi ( przynajmniej narazie ) obsesje picia.

Dla nowych, WARTO działać zwyciesteoe

ps. jak komuś chciało się przeczytać mój wątek i ma ochotę pogadać to niech pisze na priv, wymienimy się numerami i pogadamy.

Pogody ducha

Adam alkoholik ( działający ;) ) (12K-AA)
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, szekla, andrzejej, Asia, jerzak, Tomoe, Zakapior, freelander, Kayo78, darek70 ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych