Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Faza Ostrzegawcza?

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/28 18:57 #1

• zuza1960
  • zuza1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witam. Mam na imię Zuza i chyba jestem alkoholiczką. Chyba, ale już teraz potrzebuję wsparcia, bo boję sie , że będzie gorzej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/28 19:05 #2

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 18414
Witaj Zuza :czesc:
Może możesz więcej napisać o sobie napisać, swoim piciu alkoholu, co Cię skłoniło do rejestracji na portalu.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): zuza1960

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/28 19:06 #3

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 6004
Cześć :czesc: jestem Marcin alkoholik.

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/28 19:06 #4

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1374
cześć Zuza,
Jestem Ania alkoholiczka
Fajnie, że jesteś

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/28 19:07 #5

• mandala
  • mandala Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • dobrze,że WAS znalazłam
  • Otrzymane podziękowania: 1564
Cześć Zuza
Jestem Edyta trzeźwiejąca alkoholiczka kwiaaatek

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/28 19:13 #6

• zuza1960
  • zuza1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witajcie wszyscy i dziekuję, że jesteście. U mnie to jest tak, że mogę nie pić i wydaje mi się, ze wszystko jest w porządku. Ale czasami otwieram wino i coraz częściej nie przestanę dopóki butelka sie nie skończ7y. A czasami muszę otworzyć drugą.. Wczoraj znowu to zrobiłam. Dziś kac, wstyd, bo piszę wtedy jakieś durne smsy, dzwonię do ludzi i nie pamietam co gadałam.Chyba coraz częściej się takie seanse zdarzają, a mieszkam sama. Nikt mnie nie widzi, wDoczytałam, że to jest faza ostrzegawcza, czy jakoś tak. Nie mieszkam w Polsce, nie mam ubezpieczenia i nie za dobrze znam język. Boję się, że muszę sama z tego wyjść. Tak to wygląda
Za tę wiadomość podziękował(a): Marii

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/28 19:16 #7

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 6494
Witaj Zuza na forum :czesc:

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/28 20:53 #8

• Krzys1965
  • Krzys1965 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 606
Witaj na forum Zuza :czesc: kwiaaatek

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 03:29 #9

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 27996
Witaj na Forum :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 04:11 #10

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3683
:czesc:
Darek alkoholik

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 05:12 #11

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4119
Witaj Zuza na forum :czesc: Nie musisz, sama. Są jeszcze mityngi online. Kto chce ten znajdzie. Masz link na górze strony na nasz mityng forumowy. Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 05:17 #12

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1913
Cześć Zuza :czesc:

Faza ostrzegawcza to faza alkoholizmu - nie warto czarować się, że to faza ostrzegająca przed alkoholizmem. To już etap choroby.
Każda faza ma swoje objawy. Na terapii nauczyli mnie, że uznaje się, że wystąpienie choćby jednego objawu z danej fazy (wcale nie muszą być wszystkie) - oznacza, że jestem już w kolejnym stadium. Stąd jeśli otwierasz butelkę i nie potrafisz przestać póki jej nie skończysz, i jeśli masz siłę otwierasz drugą i pijesz do odcinki - świadczyłoby jednak o wejściu w fazę krytyczną.
Jeśli Twoje picie Cię niepokoi warto mimo wszystko udać się po pomoc do kogoś z zewnątrz. Z tą chorobą ciężko zmagać się w pojedynkę.
Witaj na forum @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, darek70, jankes12, ona.opolanka, zuza1960

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 09:25 #13

• zuza1960
  • zuza1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Cześć Kayo. Nie wiem co napisać. Na razie jestem w strasznym dole. Mam ochotę wytrzaskać sie po ryju, albo ryczeć. Wstydzę sie wychodzić z domu i mam opory przed włączeniem komputera, bo nie wiem co znowu nawywijałam.
Niedopita butelka wina stoi w kuchni. Nie ciągnie mnie. Nawet sam zapach odrzuca. W takich chwilach myślę, że nic prostszego. Rzucę to w xxx sama. Ale uczciwie trzeba przyznać, że "takich chwil" już parę było. Może tym razem się uda?
Anonimowo przyznać sie na forum, przyznać się sama przed sobą, że coś jest nie tak, to nic w porównaniu z tym xxx wstydem. Stara baba alkoholiczka! Fajnie brzmi. I do tego Polka, to oczywiście, że chla!
Jak sobie poradziliście z tym wstydem? Nawet moja rodzina chyba nie wie, bo są daleko...A telefoniczne wpadki może (mam nadzieję) poszły w niepamięć.
Obawiam się, że jestem skazana na samotną walkę

Cześć Jurek.
Nie wiem nic o mityngach. Nie wiem jak to działa. Nie mam kasy, a to co znalazłam w internecie, to wszystko jest płatne i jak dla mnie sporo.
Wiem, że muszę sobie poradzić też i z przyczynami. Bo z jakiegoś powodu po tę flaszkę sięgam. A zawsze byłam niby twardzielką. Nawet śmierć męża zniosłam dzielnie i niby jakoś wszystko ogarnęłam.
Samotność, Strach. Ja wcale nie siegam po drinka jak mi smutno. Sama nie wiem po co to robię. Ot taki kieliszeczek winka przy filmie, albo przy książce. A potem drugi i trzeci... i tak dalej
Ostatnio zmieniany: 2020/08/29 09:47 przez Moni74. Powód: Zakaz używania przekleństw, wulgaryzmów itp. połączenie wpisów

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 09:44 #14

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 18414
Zuzo, na forum obowiązuje zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów, proszę o dokładne zapoznanie się z regulaminem.
Kolejne użycie tego typu słów będzie oznaczało tymczasową blokadę konta.
Od strony technicznej, jest opcja edytowania wpisu w ciągu 15 minut, prosiłabym o niepisanie w tym czasie nowych wpisów,
można dokonać korekty istniejącego już posta, dodać treść itp.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, zuza1960

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 10:00 #15

• Kolbek
  • Kolbek Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 948
Mitingi AA to spotkania anonimowych alkoholików, którzy dzielą się siłą, nadzieja i doświadczeniem. Chodzenie na mitingi jest całkowicie darmowe, co prawda są zbierane dobrowolne datki ale każdy sam podejmuje decyzję czy daje czy nie i ile, nikt naprawdę się tym nie zainteresuje. Na mitingach AA nie ma żadnych list zapisu, całkowita anonimowość. Mozesz powiedzieć o sobie tyle ile chcesz, możesz nic nie mówić. Tak samo możesz wyjść w każdej chwili i możesz już więcej nie wrócić jeśli się nie spodoba. Jest to naprawdę bezpieczne miejsce.

Ja idąc na swój pierwszy miting postawiłem pierwszy krok, który odmienił moje życie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, jerzak, Kayo78, zuza1960

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 10:18 #16

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 6494
Co tydzień w piątek odbywa się również forumowy miting AA online. Gdybyś chciała skorzystać wszystkie szczegóły znajdziesz w zakładce u góry strony.

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 10:36 #17

• Angora
  • Angora Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 440
Mitingi są bezpłatne i bardzo pomocne, nawet jeśli nie wszystko się rozumie. Nie ma czego się wstydzić. Alkoholizm to choroba psychiczna, i tak jak inne choroby, wymaga leczenia.
Jak dołączysz do wspólnoty AA , to już nie będziesz samotna.
Życzę odwagi :-BD

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 10:36 #18

• Dariusz
  • Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 1894
Witaj Zuzo na forum :czesc:

zuza1960 napisał:
Niedopita butelka wina stoi w kuchni.
Ja bym to wylał, a puste butelki wyniósł poza dom. Gdy podjąłem decyzję o trzeźwym życiu, wyrzuciłem nawet kieliszki i karafki, bo to kojarzyło mi się z flaszką.
Jestem Darek alkoholik
Podróż na tysiąc mil zawsze zaczyna się od pierwszego kroku...

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 15:36 #19

• zuza1960
  • zuza1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Wiecie, nawet zwykłe"witaj na forum" jakoś trochę pomaga. Cały dzień spędziłam czytając co tylko mi wpadło w oczy o alkoholiźmie, o sposobach leczenia i wszędzie piszą, że samodzielnie nie da się rady.Zrobiłam sobie oczywiście wszystkie dostępne testy i niestety w żadnym nie wyszło: " :grin: spoko, pij spokojnie dalej" Pewnie większość z was ten etap przechodziła - upieranie się, "ze spróbuję sam". Ja trochę nie mam wyjścia, a trochę tak mnie ten przedwczorajszy wieczór przeraził i zawstydził, że muszę coś zacząć robić. Spróbuję. Nie, nie wylałam tego wina. Stoi spokojnie w kuchni. Wiem, że samo nie picie (zobaczymy jak długo wytrzymam) to dopiero początek.Potem powinnam się jakoś zając sobą. Jak sobie radzić z samotnością, strachem, beznadzieją. Bo to chyba tak wygląda, że jak już ta samotność zatyka dech, to wtedy sięgam po kieliszek.
Założę konto na Skype i spróbuję jakoś zalogować się na jakieś spotkanie.Zobaczymy jak to pójdzie. Na razie, jeśli pozwolicie, będę tu wpadać. Czytać co piszecie i zdawać relację jak mi idzie. Trzymajcie się wszyscy. I jeszcze raz przepraszam za wulgaryzmy w poprzednim wpisie. Teraz już emocje trochę mniejsze, bo się uspokoiłam. Wiem, że nie jest dobrze i , że jakoś muszę z tym walczyć, a to trochę uspokaja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Moni74, krzysiek, Zakapior, Kayo78, jankes12, Krysia 1967

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/29 15:52 #20

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 11306
Nigdy nie jest za późno na nowy początek.
Jestem Alicja, trzeźwa alkoholiczka.
Ostatecznie, miejmy otwarte umysły, ale nie na tyle, żeby mózg nam wypadł. (Richard Dawkins)

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/30 02:36 #21

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 865
:czesc: cześć Zuza.
Fajnie,że dołączyłaś do nas,już nie jesteś z problemem sama.
Krysia alkoholiczka.
Dziś nie piję %%-

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/30 02:47 #22

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7895
Cześć Zuza,
Jeśli już sama próbowałaś i wracałaś do picia, to może czas najwyższy pomyśleć o innym sposobie. Jest ich kilka.
Powodzenia.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/30 05:02 #23

• Kayo78
  • Kayo78 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1913
zuza1960 napisał:
Nie, nie wylałam tego wina. Stoi spokojnie w kuchni. Wiem, że samo nie picie (zobaczymy jak długo wytrzymam) to dopiero początek.

Zuza, a w jakim celu zostawiłaś sobie to wino? Pytam na serio. Jaki cel Ci przyświecał?
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Sati, zuza1960

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/30 07:07 #24

• Dariusz
  • Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 1894
zuza1960 napisał:
Nie, nie wylałam tego wina. Stoi spokojnie w kuchni
Jeśli nie pozbyłaś się go, to znaczy, że je wypijesz (może nawet jeszcze dziś). W jakimś celu i nieprzypadkowo furtka pozostała otwarta. Samosiowanie z alkoholem to wg mnie bardzo zły pomysł.
Podróż na tysiąc mil zawsze zaczyna się od pierwszego kroku...

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/30 08:39 #25

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1375
:-H Witaj na Trzeźwym Szlaku

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/30 11:43 #26

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12474
Witaj Zuza. Mam na imię Ula i jestem alkoholiczką.
Ja też trzeźwieje za granicą, z AA i na programie 12 kroków.
Fajnie, że jesteś @};- i dobrych wyborów Ci życzę %%-
"I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja ze swoją miłością niech sobie będę głupi." Sted

Faza Ostrzegawcza? 2020/08/30 11:50 #27

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 388
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Faza Ostrzegawcza? 2020/09/03 13:40 #28

• zuza1960
  • zuza1960 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Cześć Wszystkim.
Dziś siódmy dzień. Wino stoi. Dlaczego go nie wylałam? Sama nie wiem. Może trochę sobie na złość? Może, żeby sobie coś tam udowodnić? Powiecie, że to głupota? Może i tak.
Gorsza przeprawa będzie jutro. Muszę zrobić tygodniowe zakupy. Mam zamiar po raz pierwszy od dawna nic nie kupić. Znam się. To będzie trudne.
Zaznaczam na kolorowo dni bez picia dopiero wieczorem, przed pójściem spać.
Nadal walczę ze wstydem. Piszecie, że to samo zblaknie. Chyba nie ma innej rady. Do fazy euforii mi daleko. Rzucałam już kiedyś palenie, odchudzałam się...wiem, że nie ma porównania, ale to jednak trochę podobne. "Ach, tylko taki mały sympatyczny kieliszeczek (jeden papierosek, jedno tylko ciasteczko)", co to komu zaszkodzi..., no a potem już z górki.
Wczoraj rozmawiałam z koleżanką, opowiadała o swoich problemach rodzinnych, gadałyśmy chyba z godzinę (telefon oczywiście) i wiem, że to u mnie słaby moment. Normalnie nalałabym sobie kieliszek, żeby się wyluzować i tak "fajnie" pogadać. Tylko, że potem oczywiście byłby następny. I wiecie co zrobiłam? Wyobraziłam sobie smak wódki. I zdałam sobie sprawę, że zapach, smak wódki wcale nie jest przyjemny. Potem czułam się jakbym miała lekkiego kaca.
Podczytuję forum i coraz lepiej rozumiem, jak różnie można w uzależnienie popaść, jak podstępnie i niewinnie alkohol wygryza nam mózgi.
Łapię się na tym, że jeszcze nie "wytrzeźwiałam" do końca. Cały czas mam to pijane spojrzenie na świat, pełne użalania się nad sobą, pretensji do wszystkich i wszystkiego, ze skłonnością do konfabulacji i kłamstw (mają przecież zakamuflować te różne idiotyzmy, które po pijaku wygadywałam, lub robiłam). Ale jak rano się budzę, leżę chwilę i dociera do mnie, że poprzedniego dnia nie piłam, czuję się o niebo lepiej. Fizycznie też, ale głównie psychicznie - świadomość, że nic nie zawaliłam, nie narobiłam głupot jest bezcenna.
Powinnam zrobić listę wątków (czy raczej osób, których wątki przeczytałam do tej pory), żeby Wam podziękować. To też rodzaj terapii. Czuję się bardzo bliska tym osobom, mimo, że się nie znamy. Zrobię to kiedyś. Taką listę z serduszkami :) Trzymajcie się i trzymajcie za mnie kciuki jutro. Bo jeśli zrobię zapasy, to popłynę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967, Marii

Faza Ostrzegawcza? 2020/09/03 15:53 #29

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 6004
Moje trzymanie kciuków za Ciebie nic nie da jeśli i tak zdecydujesz się na zakup alkoholu i jego konsumpcję. Wszystko jest w Tobie i Twoim podejściu do zdrowienia oraz Twoich działaniach bo zdrowienie to nie tylko sama abstynencja na zaciśniętych pośladkach. To szereg czynności czy to terapeutycznych czy aaowskich, ale z pewnością warto je stosować. Ty ich nie stosujesz, a wnioskuję to po tym winie, które stoi i nie zostało wylane. Na początku trzeźwej drogi to raczej nie jest dobry pomysł by robić sobie na złość, albo coś udowadniać takim z pozoru tylko stojącym winem. Pamiętaj, że sam alkohol nigdy nic Ci nie zrobi i w sklepie żadna butelka sama z siebie nie wskoczy Ci do koszyka. Ty natomiast zostając sama ze swoją chorobą bez realnej pomocy z zewnątrz możesz być dla siebie zagrożeniem. Życzę Ci mądrych wyborów i ustalenia priorytetów bo alkoholizm to nie katar - sam nie przejdzie.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, jerzak, Tomoe, mandala, Alex75, marcin19, sylwia

Faza Ostrzegawcza? 2020/09/03 20:23 #30

• Szanelka
  • Szanelka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 75
Witaj Zuzo po przeczytaniu twojego wątku postanowiłam po raz drugi założyć konto na forum. Mogę tylko powiedzieć, że u mnie też się tak zaczynało wstyd on się potem przestał pojawiać, bo robiałam ciągle głupoty po pijaku, że przywykłam. Do czasu, aż narozrabiałam konkretnie. Teraz już nie ma wstydu jest ratowanie siebie. Gdy zakładałam tu pierwszy raz konto też miałam jeszcze wątpliwości potem stan się pogorszył i z każdym piciem było raz lepiej raz gorzej. Tyle ludzi mówi, że jak by siebie słyszało ja też otwierałam jedno z czasem drugie, aż całkowicie kontrole traciłam i dotarło do mnie, że jestem chora bardzo poważnie chora. Trzymam kciuki
Nie wejdziesz do nowego jutra, przy otwartych drzwiach przeszłości.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967, zuza1960

Faza Ostrzegawcza? 2020/09/03 21:03 #31

• Samuraj
  • Samuraj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 229

Faza Ostrzegawcza? 2020/09/03 21:30 #32

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 865
:czesc: cześć Zuza gratuluję Ci 7 dni abstynencji.
Zuza jeśli na serio chcesz zdrowieć to na dobry początek,wylej to wino,nie katuj siebie i tak się jeszcze nacierpisz.Nie rób sobie egzaminu z niepicia.
Trzeba Zuziu zmieniać nawyki,dbaj o siebie i bądz dla siebie dobra.A jutro przed pójściem na zakupy proponuję zrobić listę zakupów i niech tam się nie pojawi alkohol.
Zuziu oczywiście trzymam za Ciebie kciuki,ale czy alkohol będzie w Twoim koszyku czy nie,zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
Priorytetem w trzeźwości jest absolutna abstynencja,nie sięgać pod żadnym pozorem po pierwszy kieliszek...

Zuziu dobrych wyborów i udanych jutro zakupów Ci życzę :-H . %%-

Dzisiaj nie piję.
Krysia alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Kayo78, Alex75, Szanelka

Faza Ostrzegawcza? 2020/09/04 04:48 #33

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4119
Po jakiego czorta Tobie to wino ? Czyżby stary schemat,aby nie zabrakło w razie W.
Wylej to diabelstwo.Odbierz sobie komfort picia,skoro nie pijesz.
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Faza Ostrzegawcza? 2020/09/04 06:06 #34

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 27996
Rozmawiałam kiedyś z pewną osobą:
- Jak żyjesz, co słychać?
- Nie piję. Nawet kupiłam sobie alkomat
= Po co ci ten alkomat skoro nie pijesz?

a Ty....po co Ci te wino skoro nie pijesz? Do czego Ci jest potrzebne? Do walki z alkoholem?
Walcz o siebie. Życie, zdrowie, dobre samopoczucie....
Dla alkoholu wywieś białą flagę
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Zakapior, Alex75, marcin19, Sati, zuza1960

Faza Ostrzegawcza? 2020/09/04 06:31 #35

• Katarina
  • Katarina Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 346
Cześć jestem alkoholiczką, która krzywdzi swoją kochana rodzinę. Mam dzisiaj ogromnego kaca, potworny bol głowy, zal do siebie. Nie wiele pamiętam z wczorajszego dnia chyba tylko jak płakałam i rzucanie obrączki. Kiedyś myślałam, ze sama dam radę z tym i doszło do tego ze nie pamiętam dnia bez alkoholu
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3