Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Re: Ruch AA

Re: Ruch AA 2020/06/30 21:26 #106

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1121
DamianJ napisał:
Zobacz jak niewiele trzeba żeby się opanować. Wystarczy się nazrec że tak powiem i wykąpać :-BD

O tak Damian wystarczyło się nażreć :lol: i zawlec siebie pod prysznic.Wystraszyłam się swoich myśli,tak bardzo,że działałam chyba szybciej jak myślałam. buahaha
Ostatnio zmieniany: 2020/07/01 02:21 przez Zakapior.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Ruch AA 2020/06/30 21:46 #107

• DamianJ
  • DamianJ Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 206
Krysiu, nie bój się swoich uczuć ani myśli. Panuj nad nimi, oboje wiemy że to my mamy sterować sobą a nie nasze uczucia czy lęki.
A nazrec zawsze sie warto akurat bnggfgbfb
Ja jak się denerwuje to sobie zaklne pod nosem, wyrzucam to z siebie po prostu i idę do lodówki zobaczyć co mam ciekawego buahaha
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967

Re: Ruch AA 2020/07/02 21:11 #108

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Hej :czesc: .Kolejny dzień za mną w trzeżwości.Spokojnej nocy życzę
Ostatnio zmieniany: 2020/07/02 21:11 przez Krysia 1967.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, jerzak, Zakapior

Re: Ruch AA 2020/07/04 07:40 #109

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 12486
Krysiu @};- spójrz na to z innej strony.
Twój mąż pijąc alkohol - ucieka przed samym sobą.
Wcale nie jest taki fajny po wypiciu - jak mu się zdaje.
Łata sobie alkoholem - swoje dziury emocjonalne.

Ty jesteś sporo do przodu przed nim, bo o tym wiesz.
Ty chcesz je łatać NOWYM MYŚLENIEM - nie alkoholem. :YMAPPLAUSE:
Ty nie uciekasz przed sobą, Ty zaczynasz siebie powoli rozumieć.
Tak trzymaj. :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, Krysia 1967

Re: Ruch AA 2020/07/05 07:13 #110

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc: Witam w niedzielny poranek.Jak dobrze wstać z lekką głową i zdrowym umysłem. Dziś mija mój 9 dzień bez alko.Może mało o sobie tu piszę ale jestem tu bardzo często prawie non stop,kiedy tylko mogę i to mi daje siły,bo wiem,że nie jestem z problemem sama,dużo czytam i dużo biorę dla siebie,pomaga mi też kontakt z przyjacielem forumowym z którym smsami dzielimy się małymi i dużymi wydarzeniami dnia.Nie jest lekko.Nachodzą czasem wieczorem natrętne myśli a może jedno,jak niewiele raz brakowało,już miałam nawet puszkę w ręku :ymdevil: ,ale szybko się opamiętałam i to był dla mnie sygnał,że wystarczy sekunda nieuwagi,trzeba cały czas być czujnym i rozpieszczać siebie w tym momencie.Ja znalazłam na takie stany sposób.Dla mnie to HALT,modlitwa,mitingi online i to forum.I jest lepiej i wiem,że dużo pracy jeszcze przede mną,ale cieszę się,że już zmiany widzę w sobie.Cieszę się,że tu trafiłam :-H .Miłego dnia życzę :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, jeryho 1, Katarzynka77, marcin

Re: Ruch AA 2020/07/09 04:11 #111

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc: Dzsiaj dopadła mnie jakaś chandra. Czuję jakiś smutek,samotność i pustkę.Mąż ma swój świat,jak wraca z pracy wynagradza się piwem,a ja nie chcę już tak, więc ja mam swój świat...Ogólnie jest lepiej, nie nachodzą mnie już,aż tak bardzo natrętne myśli o piciu,nauczyłam się z nimi radzić.Cieszę się,że rano wstaję i piję kawę dla przyjemności a nie jak wcześniej dla,,rozruchu".Cieszę się,że trafiłam tu na mitingi i mogę posłuchać wypowiedzi innych,żałuję tylko,że ja tak nie potrafię,jeszcze nie mogę się otworzyć nie jestem dobrym rozmówcą.Życie nauczyło mnie radzić sobie samej z uczuciami ,jak jest mi wesoło to zaśpiewam,jak jestem zła zaklnę pod nosem a jak smutna wypłaczę w poduszkę.Nie u miem się żalić(chociaż nie...dzisiaj to robię)Teraz zdałam sobie sprawę jak ja odizolowałam się od ludzi.Czułam się zawsze kontrolowana przez męża,jak gdzieś pojechałam i dlużej nie wracałam miałam zaraz telefon,gdzie jestem.Wszystko kręciło się wokół niego.Nawet o dzieci był zawsze zazdrosny,że bardziej poświęcam im czas. Teraz dociera do mnie,że zapomniałam o sobie w tym wszystkim.Niewiem po co to piszę,chciałam się chyba jednak wyżalić...jednak umiem się żalić.Nie chodzi mi o rady,chciałam tylko wyrzucić to z siebie.Już mi trochę lżej.
Ostatnio zmieniany: 2020/07/09 04:26 przez Krysia 1967.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marta74, krzysiek, jerzak, Tomoe, mandala, marcin

Re: Ruch AA 2020/07/09 19:42 #112

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Myślę, więc jestem.
Krysiu @};- na początku drogi żal towarzyszył mi bardzo często.
Pogrążony w alkoholowej żałobie, nie bardzo wiedziałem jak zatkać dziurę czasową po alkoholu i czym go zastąpić. To trudny okres żalu po stracie.
Nie użalaj się jednak za długo.
Pomyśl może wtedy o tym co masz, czego nie straciłaś, za co możesz dzisiaj mimo wszystko być wdzięczna. Z pewnością potrafisz znaleźć kilka rzeczy na swojej "liście wdzięczności".
Zadbaj o siebie w nowy sposób, bez użalania, a z wdzięcznością za trzeźwość.
Jeśli sądzisz, że Twój mąż się nagradza alkoholem - to świadczy o Twoim żalu z powodu niepicia.
Twój mąż maskuje swoje braki alkoholem, Ty idziesz do przodu - hartować zaczynasz swój trzeźwy charakter i powoli będziesz co raz bardziej siebie świadoma i lżej Ci będzie iść przez życie.
Ja :-BD za Ciebie i Twoje trzeźwe 24 godziny. @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): mandala, Krysia 1967

Re: Ruch AA 2020/07/10 05:17 #113

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc:Dziękuję Ci andrzejej za słowa.Może i jest coś w tym,że ten mój wczorajszy stan spowodowany był odstawieniem alko,ale wcale nie żałuję,cieszę się, że podięłam taką drogę i nie chcę żadnej innej.Nie zazdroszczę dla męża tych jego piw,przeciwnie,żal mi jego zachownia po alkoholu,te jego czepialstwo i fochy,zwłaszcza do dorosłego już syna są naprawdę przykre a dzięki temu,że mam trzeźwy umysł nie rozkręcam sytuacji.
Dzisiaj jest lepiej,rzeczywiście po analizie wszystkiego,masz andrzejej rację jestem wdzięczna za wiele rzeczy w życiu i mam kochanych synów,5 letnią wnusię a za 2-3 tygodnie na świat przyjdzie druga wnusia 3aa ,mam za co być wdzięczna a zwłaszcza za te trzeźwe dni,już nie muszę przed dziećmi ukrywać złego samopoczucia.Podnoszę się więc dziś,poprawiam przedziałek(jak to ktoś fajnie tutaj ujął :lol: )i zaczynam dzień.A będzie fajny dzień,bo mam wnuczkę dziś na noc,jeszcze śpi...więc wypiję jeszcze kawę ~O) i poczytam tu ...Miłego dnia wszystkim życzę kwiaaatek
Ostatnio zmieniany: 2020/07/10 05:24 przez Krysia 1967.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej

Re: Ruch AA 2020/07/13 15:40 #114

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Witam serdecznie.Dzisiaj mija mój17 dzień bez alkoholu.W pierwsze dni było najciężej wieczorami bo myśli krążyły tylko wokół alkoholu,a teraz czekam wieczoru,żeby w spokoju wejść tu na forum i poczytać.Wejść na miting online. Jest naprawdę dużo lepiej,jestem spokojniejsza i nadrabiam zaległości .No i sen już sam przychodzi i co najważniejsze wstaję bez żadnych wyrzutów.Jednak coraz częściej łapię się na tym,że mam do siebie żal,że tak późno się opamiętałam,że mogłam wcześniej.Muszę to przepracować :-? .
Dziś nie piję.Miłego,trzeźwego wieczoru życzę kwiaaatek
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, jerzak, Katarzynka77

Re: Ruch AA 2020/07/13 17:56 #115

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 28894
Myślę, że nadejdzie taki czas kiedy zaakceptujesz fakt, że alkoholizm jest chorobą niezawinioną i wybaczysz sobie. Jednak wybaczenie to nie zanik pamięci, żal będzie powracać czasami.

A tak w ogóle to....lepiej późno niż wcale. Wiesz o tym? ^^)
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin, Teo70, Krysia 1967

Re: Ruch AA 2020/07/18 21:04 #116

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc:.Hej.Dzisiaj mijają 3 tygodnie mojego trzeźwienia.Zmiany zachodzą 3aa .Jednak zdałam sobie sprawę ile zmian jeszcze mnie czeka.Otóż(taki przykład)zapomiałam o pewnej sprawie :-?. kilka miesięcy temu,jeszcze przed pandemią woziłam koleżankę (z którą kiedyś byłam w bliskich relacjach)na kurs prawa jazdy i na egzaminy,zdawała któryś już z kolei ten egzamin i powiedziała,że jak w końcu zda to,,oblejemy to"(ona nie ma problemu z alkoholem),wtedy widziałam w tym tylko okazję do spotkania się,ale dziś jak spotkałam jej męża i oznajmił mi,że Elka w końcu zdała wczoraj ten egzamin i jest szczęśliwa i tak jak obiecała flacha będzie(tak beztrosko to powiedział :mrgreen: )to mnie zamurowało.Przecież nikt nie wie o moim problemie,zwłaszcza sąsiedzi i nie zamierzam się chwalić,ale wybrnąć z tego jakoś muszę :shock:.

Dziś niepiję.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 2020/07/18 21:07 przez Krysia 1967.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Waldek, Katarzynka77

Re: Ruch AA 2020/07/19 06:57 #117

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Myślę, więc jestem.
Krysia 1967 napisał:
Dzisiaj mijają 3 tygodnie mojego trzeźwienia.
Zmiany zachodzą 3aa .
Jednak zdałam sobie sprawę ile zmian jeszcze mnie czeka.

... jest szczęśliwa i tak jak obiecała flacha będzie (tak beztrosko to powiedział) to mnie zamurowało.
Przecież nikt nie wie o moim problemie,zwłaszcza sąsiedzi i nie zamierzam się chwalić,
ale wybrnąć z tego jakoś muszę :shock:.
Krysiu @};- gratuluję :YMAPPLAUSE: 3 tygodni na trzeźwym kursie. :AR!

Moje spojrzenie dzisiaj na takie uczczenie sukcesu jest inne niż kiedyś.
Kiedyś chętnie wpisywałem się w takie okazje uznawałem je za "piękne" tradycje. :lol:
Dzisiaj widzę w tym - "ślepe" ich kultywowanie.
Ślepe, bo nieracjonalne z punktu widzenia logiki ludzi pijących towarzysko.
Jeśli mam radość, to czego szukam w alkoholu?
Towarzystwa innych, z którymi chcę się podzielić radością?
Czy w gościnność musi być wpisany ALKOHOL?
Czy nie jest to "kupowanie" innych, manipulacja by cieszyli się nie swoją radością?
Przyjaciel ucieszy się i bez alkoholu.
Może fajniej uczcić ją kawą i ciachem czy dobrym obiadem w restauracji? :-BD

Od narodzin i pępkowego poprzez sukcesy, dramaty, stresy, rozterki, zawody, wzloty, upadki, ... do śmierci i stypy - ALKOHOL.
Tradycja polska - chyba trochę "pijana".
Jasne dla mnie jest, że moja świadomość uzależnienia jest w zasadzie potrzebna tylko mi.
Bez jej uczciwej akceptacji nie ma ZDROWIENIA.
Ta wiedza innym jest zbędna, zwłaszcza tym, którzy jej nie potrafią zrozumieć właściwie
i mogą mi zaszkodzić.
Pozdrawiam ciepło. :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Katarzynka77, Teo70, Krysia 1967

Re: Ruch AA 2020/07/19 08:07 #118

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Właśnie andrzej tradycja polska jest,,pijana".Bo to,że pijesz przy jakiejś okazji czy bez okazji nikogo nie dziwi,ale jak już nie pijesz,to coś jest na rzeczy,jakiś powód jest :-? .
Swoją trzeźwość,biorę na poważnie,ja jestem świadoma swojego uzależnienia i taka sytuacja jak wczoraj wolałabym żeby się nie zdarzała a nieraz się jeszcze zdarzy.Wiem powinnam jakoś zareagować odrazu na tę ,,propozycję uczczenia"a ja nic,kazałam tylko pogratulować koleżance...I zamierzam właśnie zaproponować jej uczczenie jej sukcesu przy kawie ~O) .A za dwa tygodnie jadę na wesele.Będę kierowcą aypererew .
Ostatnio zmieniany: 2020/07/19 08:09 przez Krysia 1967.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Wetter

Re: Ruch AA 2020/07/19 12:49 #119

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 1599
:-H Witam no myślę że Trzeźwym Kierowcą bnggfgbfb

Re: Ruch AA 2020/07/19 13:16 #120

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
krzysiek napisał:
:-H Witam no myślę że Trzeźwym Kierowcą bnggfgbfb

Witam :-H .No nie wyobrażam sobie innaczej x_x.
Ostatnio zmieniany: 2020/07/19 13:17 przez Krysia 1967.

Re: Ruch AA 2020/07/19 13:40 #121

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 8938
Krysia 1967 napisał:
.A za dwa tygodnie jadę na wesele.Będę kierowcą aypererew .
Krysiu włącza się lampka ostrzegawcza nawet jak dla mnie.Na weselu goście piją alkohol.Piszesz że będziesz kierowcą .Tylko Ty chyba tych gości będziesz wiozła w dwie strony.Oby to byli abstynenci.Przemyśl to dobrze Krysiu.Nie wystawiaj się na takie próby . @};- Szanuj tą alkoholiczke w środku.
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, jerzak, Tomoe, Waldek, darek70, marcin, Krysia 1967

Re: Ruch AA 2020/07/19 14:42 #122

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Wiem Kasiu o czym mówisz aniodiabel .No niestety z mężem jadę i z mężem wracam,nie zostawię go tam,no chyba,że wysadzę po drodze l-)(żartuję).Tak,pamiętam jak ostatnio zadziałała wizyta siostry męża na grilu u nas...wyciągnęłam z tego wnioski.Wiem,że powinnam omijać takie imprezy,ale to jest wesele mojego bratanka :-? .Będę tam miała super towarzystwo,które jest dla mnie motywacją,moją 5 letnią wnusię 3aa kwiaaatek .
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77

Re: Ruch AA 2020/07/19 15:07 #123

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Krysia 1967 napisał:
Wiem,że powinnam omijać takie imprezy,ale to jest wesele mojego bratanka :-? .Będę tam miała super towarzystwo,które jest dla mnie motywacją,moją 5 letnią wnusię 3aa kwiaaatek .
Krysiu ja to wszystko rozumiem ale jesteś osobą uzależnioną i warto się chronić przed takimi wyzwalaczami i miejscami ,a takim wyzwalaczem będzie właśnie to wesele.Będziesz otoczona ludzmi pod wpływem..będzie alkohol na stole..będziesz słyszała dzwięk szkła kiedy będą wznoszone toasty..W dalszym ciągu nie stawiasz siebie na pierwszym miejscu Krysiu..dalej patrzysz na innych ..że nie wypada nie być na ślubie bratanka.Będzie to jednak Twoje kolejne doświadczenie.Będe tu Krysiu na Ciebie czekać @};-
Ostatnio zmieniany: 2020/07/19 15:08 przez Katarzynka77.

Re: Ruch AA 2020/07/19 15:31 #124

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
:-H Witam tak jak Mówio Nie sprobujesz Się Nie dowiesz :-? Ja znam Siebie i byłem na Weselach i odbiło się Kacem na Sucho ale przeżyłem bnggfgbfb

Re: Ruch AA 2020/07/19 17:31 #125

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
krzysiek napisał:
:-H Witam tak jak Mówio Nie sprobujesz Się Nie dowiesz :-? Ja znam Siebie i byłem na Weselach i odbiło się Kacem na Sucho ale przeżyłem bnggfgbfb

Hej :-H .No i gdybyś miał drugi raz wybór Krzysiek,poszedł byś na to wesele???

Wiem Kasiu,że będzie to moje kolejne doświadczenie.Niestety nieraz z pewnością takie sytuacje będą w życiu i niezawsze będę mogła od nich uciec,uczę się jednak je kontrolować a jak mogę,to poprostu omijam takie miejsca =;
Ostatnio zmieniany: 2020/07/19 17:46 przez Krysia 1967.

Re: Ruch AA 2020/07/19 17:39 #126

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
:-H Witam Tak poszedłbym z Rodziną zrobiliśmy strefę Bezalkoholową Wytańczyłem się z Żoną i taki sposób od starego Wyjadacza gdy odchodzisz od stołu zostawiaj naczynie na napoje puste coby nie wąchać=sprawdzać po powrocie do stołu.Unikałem rozmów kontaktów z pijanymi np Szwagier no coty zemną się nie napijesz??A tak wyszło na tym weselu że nie wszyscy piją bnggfgbfb

Re: Ruch AA 2020/07/19 18:15 #127

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
O to to l-) .Z tymi naczyniami po napojach,to dobry pomysł.
Na weselu jako kierowca to już ja byłam i naprawdę super się bawiłam.No i rzeczywiście nie wszyscy na weselu piją :grin:

Re: Ruch AA 2020/07/19 18:17 #128

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Krysia 1967 napisał:
Wiem Kasiu,że będzie to moje kolejne doświadczenie.Niestety nieraz z pewnością takie sytuacje będą w życiu i niezawsze będę mogła od nich uciec,uczę się jednak je kontrolować a jak mogę,to poprostu omijam takie miejsca =;
Krysiu to jest Twój początek drogi.Pamiętaj że to Ty decydujesz o tym co chcesz robić w danym momęcie.Masz trzytygodniową abstynencje i wybierasz się na taką impreze :shock:
Mój syn będąc osobą trzeźwa jakieś 5 miesięcy podjął decyzje że nie będzie mógł jechać na wesele do Chrześnicy mojego męża.To była bardzo dobra i świadoma decyzja.Wiesz..mój syn ma 21-lat-i chciałby spędzać czas inaczej..pewnie imprezująć ze znajomymi.Jednak wie co się dzieje na imprezach.Wybrał trzeźwe swoje życie.On ucieka od takich sytułacji a Ciebie to jeszcze cieszy.Krysiu to jest Twoje życie i to Ty będziesz ponosiła konsekwencje swoich wyborów nie ja.Pisze to co widze z boku. @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Waldek, marcin, Krysia 1967

Re: Ruch AA 2020/07/19 21:49 #129

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Kasiu wiem,że chore jest to co napiszę.Otóż jak wcześniej pisałam mąż mój raz mniej raz więcej,ale prawie codziennie coś pije.Wyzwalacza mam w domu niemal codziennie.Nie ucieknę od tego.Ja poprostu zajęłam się sobą i swoim zdrowieniem,staram się funkcjonować normalnie.Nawet dzisiaj mąż jak wrócił z pracy to wypił,a ja w tym czasie pojechałam do kościoła na 18,pojeździłam rowerem i byłam na mitingu online.A teraz jestem obok w pokoju.Ja jestem w innej sytuacji niż Twój syn Kasiu,on ma wsparcie w Was i nikt przy nim nie pije.Ja oczywiście unikam męża jak pije,ale gdzieś tam z boku jestem.
Na weselu będą też osoby nie pijące,będą też dzieci.Otoczę się osobami odpowiednimi dla siebie.I nie muszę być cały czas wewnątrz a przedewszystkim mogę wyjechać z niego kiedy będę chciała.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, Annaannaanna

Re: Ruch AA 2020/07/25 05:40 #130

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc: wszystkim.Więc dzisiaj mija mój 4 tydzień bez alkoholu.I jak się czuję?...Super :-BD .Dłuższej abstynencji niepamiętam dawno.Owszem miałam dłuższą przerwę w czasie rekonwalescencji po chorobie 6 lat temu,kiedy pękł mi tętniak w głowie.Dostałam wtedy drugie życie od Boga(dosłownie @};- ).No i po jakimś czasie niestety powoli wróciłam do picia.. .Ile razy modliłam się do Boga dziękując za dar życia i jednocześnie przepraszając Go za nie szanowanie tego daru.Modliłam się i mówiłam,,Boże co się jeszcze ma zdażyć,żebym się opamiętała",po co mi to picie?! I tak było co rano a wieczorem zagłuszałam się spowrotem kilkoma piwami i tak ciągnęłam.Chciałam nie pić,ale brakowało mi konsekwencji i działania.Teraz jestem w trakcie czytania Wielkiej Księgi,czytam i słucham w internecie też inne literatury.Bardzo mi to pomaga.Pracuję nad swoimi emocjami i spokojem wewnętrznym a żeby tak było to czasem muszę być zdrowym egoistą niestety.Pewnie się powtarzam i pewnie powtórzę to jeszcze nie raz,,Dziękuję,że jesteście",że jest to forum :-H
Pozdrawiam wszyskich,miłej soboty życzę.
Dziś nie piję :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, jerzak, Tomoe, Waldek, Katarzynka77, cehok, Annaannaanna

Re: Ruch AA 2020/07/27 06:29 #131

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Witam :czesc: .
Dzisiaj mam rocznicę ^^)
Miesiąc bez alkoholu i to jest najlepsza decyzja w moim życiu.
Zauważam zmiany nie tylko te wewnętrzne,ale i zewnętrzne.O dziwo mam teraz,,czas,żeby,bez powodu"pomalować paznokcie,wsiąść na rower i przejechać(słuchajcie!!)10 km.Tak już potrafię przejechać 10 km bez odpoczynku :grin: a jeszcze miesiąc temu 2km to dla mnie był niemal wyczyn.I tak naprawdę nic wokół mnie nie zmieniło się,problemy te same,smutki też dopadają czasem,ale jak zupełnie innaczej do nich podchodzę,bo pijąc nie dość,że ich nie rozwiązywałam to jeszcze dokładałam sobie problemów.
I czytać książki znów mogę,już głowa potrafi się skupić :P .Fajnie być trzeźwą.
Dziś też nie piję :-BD
Pozdrawiam wszystkich,miłego dnia życzę :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, szekla, andrzejej, jerzak, Tomoe, williwilli55, Waldek, Zakapior, Katarzynka77, Kayo78 ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Re: Ruch AA 2020/07/30 05:08 #132

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Cześć :czesc: .Wczoraj miałam dzień pełen wrażeń.I dobrych i trochę mniej.Zawiozłam synową do szpitala(za 4 dni ma termin porodu 3aa,wyniki coś nie tak)i sama zapisałam się do szpitala na zabieg palca ręki(mam jakiś guzek) no i żeby zrobić przyjemność dla wnuczki,poszłam z nią na wesołe miasteczko.Przejechałam się nawet z nią na takiej,,strasznie" fajnej karuzeli x_x ,niewiem kto się bardziej stresował bnggfgbfb ,ale było super.Po tych wszystkich emocjach wsiadłam jeszcze wieczorem na rower i tak zmęczona bez żadnych już emocji szybko zapadłam w głęboki sen.Dziś wstałam pełna energii, jadę po skierowanie do reumatologa i z wnuczką do dentysty.Wcześniej odkładałabym w czasie wszystko a teraz ogarniam na bierząco.
Dziś też nie piję.
Pogody ducha wszystkim na cały dzień życzę %%- :-H .
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, jerzak, williwilli55, Zakapior, Katarzynka77, Kayo78, Alex75

Re: Ruch AA 2020/08/01 06:30 #133

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Dzień dobry wszystkim :-H .
Muszę pochwalić się,dziś w nocy przyszła na świat córeczka mojego syna 3aa .Jestem szczęśliwą babcią dwóch wspaniałych wnuczek 3aa .Emocje były tak duże,że prawie wcale nie spałam,głowę mi rozsadza,jestem niewyspana a jeszcze czeka mnie dzisiaj wesele.Muszę być dla siebie dziś szczególnie dobra i wyrozumiała.Dużo kawy dziś wskazane ~O) .
Dziś nie piję alkoholu.
Miłej soboty życzę :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, krzysiek, Tomoe, Zakapior, Katarzynka77, Alex75, jankes12, marcin, Wetter, Annaannaanna

Re: Ruch AA 2020/08/02 14:50 #134

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc: .Witam.Wczoraj byłam na weselu było fajnie i dziś oprócz zmęczenia nie mam niepokojących objawów.Przyznam się szczerze,że po przemyśleniu i uprzedzeniach miałam obawy czy dobrze robię,że tam jadę.Trochę bałam się reakcji mojego organizmu ,ale było dobrze,nie musiałam nawet się tłumaczyć dlaczego odstawiłam lampkę z szampanem przywitalnym nietkniętą,nikogo to nie interesowało ^^).Każdy podchodził do tego,,Twoja decyzja,twój wybór".Fajnie było spotkać się z rodziną w dobie pandemii.Dziś leniuchuję ,pozwalając sobie zregenerować siły.Od jutra zamknięte przedszkole,zajmuję się wnuczką i druga wychodzi ze szpitala,więc będzie też częstym bywalcem w domu,to siły będą potrzebne l-) 3aa.
Wczoraj minęły 5 tygodni mojego trzeźwienia %%- .
Dziś też nie piję.
Pozdrawiam i pogody ducha życzę @};-
Ostatnio zmieniany: 2020/08/02 14:59 przez Krysia 1967.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, jerzak, Tomoe, Zakapior, Katarzynka77, Kayo78, darek70, Wetter, Teo70, Annaannaanna

Re: Ruch AA 2020/08/06 08:07 #135

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc: witam.Dzisiaj mam dzień dla siebie,bo starszy syn ma wolne więc zajmuje się starszą wnuczką.Wczoraj wieczorem byłam u młodszego pomóc wykąpać maleńką.Ojej jaki to stres taką kruszynkę biedną do wody wkładać a jej płacz jeszcze ten stres potęgował 3aa ,ale daliśmy radę :-BD .Do domu przyjechałam szczęśliwa,że mogłam być pomocna.Cieszę się,że mogą na mnie liczyć i o każdej porze zadzwonić a ja będę gotowa(trzeźwa) żeby wsiąść za kierownicę i przyjechać.
Uciekam na miting online...
Pozdrawiam. @};-
Dziś nie piję %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Zakapior, Katarzynka77, Kayo78, Alex75, Annaannaanna

Re: Ruch AA 2020/08/06 15:17 #136

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
:-H Witam Pozwolisz??To i ja Dzisiaj planuję się Nienapić aypererew
Za tę wiadomość podziękował(a): Wetter, Krysia 1967

Re: Ruch AA 2020/08/09 16:52 #137

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc: .Dziś wstałam pełna energi,byłam w kościele,zaszłam na kawę do siostry ~O)
Jak wróciłam weszłam tu na forum i poczytałam wątki współuzależnionych.Po obiedzie miałam w planie pojeździć rowerem,ale coś mnie zmogło,jakby uszło ze mnie życie.
Rzadko to robię,żeby w dzień się kłaść, ale dziś musiałam,nie wiem czy to ten upał na mnie tak zadziałal?...,czy wzięłam do siebie problemy tych dziewczyn...zdałam sobie sprawę,że był u mnie taki czas w życiu,że mogłabym śmiało do nich dołączyć,ale to może innym razem,jeśli się kiedyś otworzę).A teraz zmuszam siebie,żeby się zwlec z tego wyra w końcu na ten rower. :wmur:
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Waldek, Katarzynka77

Re: Ruch AA 2020/08/09 18:24 #138

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
:-H Witam tak jak tej piosence Niechcem Skody ani Łopla ja na rower sobie hopla

Re: Ruch AA 2020/08/09 20:29 #139

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
krzysiek napisał:
:-H Witam tak jak tej piosence Niechcem Skody ani Łopla ja na rower sobie hopla

No i tak było :D/ ja na rower hopla i odjechałam w siną dal,szczęśliwa,że zmusiłam siebie do aktywności...delektowałam się urokami przyrody %%- :muza: ,aż tu nagle myśl...nie zamknęłam przecież drzwi na klucz a w domu nie ma nikogo x_x .Wracałam tak szybko,że już nic nie widziałam w drodze powrotnej buahaha
Ostatnio zmieniany: 2020/08/09 20:33 przez Krysia 1967.
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74

Re: Ruch AA 2020/08/10 12:54 #140

• Becia
  • Becia Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 3
oklaskiii super ja jestem trzeźwa od 16 godzin to mój mały sukces