Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

Moje 12 Kroków Bez Sponsora

Więcej
2022/05/03 09:47 - 2022/05/03 10:04 #561 przez Tomoe
Tomoe odpowiedział(a) w temacie Moje 12 Kroków Bez Sponsora
Od dawna nie wypowiadałam się w tym wątku, bo sama, jak wiecie, zrobiłam program 12 kroków ze sponsorką i jestem zadowolona z efektów.
Natomiast wierzę w to, że można postawić 12 kroków bez sponsora, jeśli robi się to zgodnie ze wskazówkami, które są zawarte w książce "Anonimowi Alkoholicy".
Za to ani samemu, ani z piętnastoma sponsorami, nie można zrobić programu, utrzymując postawę nieuczciwości i samowoli.
Ostatnia edycja: 2022/05/03 10:04 przez: Tomoe
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej, krzysiek, jerzak, HENIEK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/06/01 19:00 #562 przez krzysiek
krzysiek odpowiedział(a) w temacie Moje 12 Kroków Bez Sponsora
Witam no i czas na Krokunio Six czy Sex bnggfgbfb Krok Szósty Staliśmy się całkowicie gotowi? aby Bóg ? uwolnił nas ?od wszystkich ? wad charakteru ??? Czy ja Krzysiek Alkoholik chciałbym być bez Wad ??Nooo jasnygwincio ideał mi się nawet nie marzy mam Swoje wady i cały czas mam nad czym Pracować aypererew
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967

Więcej
2022/07/01 19:21 #563 przez krzysiek
Witam a to znowu ja z Uporem Niepijącego Maniaka bazgrole te swoje wypociny o Krokach.A teraz ju czas na Krok Siódmy w Starym Brzmieniu aypererew Zwróciliśmy się do Niego(Boga)?? w Pokorze??Aby Usunął (Bóg)?? Nasze Braki ??? No Dzisiaj to dobrze że widzę te Swoje Braki i Wady i chcę bez pośrednika Pracować nad nimi aypererew Sam niektóre Ulepszać po Swojemu trochę zostawić a trochę posprzątać ogarnąć ogładzić A jak tam u Was??
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: darek70

Więcej
2022/07/01 19:24 #564 przez darek70
darek70 odpowiedział(a) w temacie Moje 12 Kroków Bez Sponsora
U mnie super, czasem zaklne soczyscie, ale czesciej niz kiedys usmiech gosci na mojej twarzy. Tak, ze ten tego, te wady jak by zmalaly, a Bog ? Cos sie grzebie,z tym usuwaniem. Moze jak bym na msze rocznicowe chodzil, to by je szybciej usuwal...bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb

:czesc:

"Everything is gonna be alright"
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek

Więcej
2022/07/02 08:55 #565 przez krzysiek
Witam ooo tak tak uczestnictwo w Mszach Rocznicowych to podstawa do zmian łapiesz Plusy w Niebie i wtedy Pomaga bnggfgbfb
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: darek70

Więcej
2022/09/26 18:40 #566 przez krzysiek
Witam uf ale Skleroza umkneny mi dwa Kroki ożeszTyjasnygwincio
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Krysia 1967

Więcej
2022/09/27 07:17 #567 przez darek70
darek70 odpowiedział(a) w temacie Moje 12 Kroków Bez Sponsora
O jasny. Wracaj na szlak Krzysiu !
co my tu mamy, dziewiąty krok ?

"Everything is gonna be alright"
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, Krysia 1967, Emma

Więcej
2022/10/02 07:42 #568 przez krzysiek
Witam no to Skleroza Sklerozą a Krok mamy  ju 10 w Starej Wersji Prowadziliśmy ??? Nadal ??Obrachunek Moralny ??z Miejsca Przyznając się ??Do Popełnianych Błędów ?? Mój Obrachunek Moralny to Podstawa Mojego Funkcjonowania ot tak bez Alkoholu bo moje poczynania są czasem jakbym był na Orbicie i to jest jedna nie kończąca się Praca Praca Praca i takie tam Pojedynki z Samym Sobą . A jak tam u Was idzie jak po Maśle ????
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: darek70, Waldek, Emma

Więcej
2022/10/02 08:23 #569 przez Waldek
Waldek odpowiedział(a) w temacie Moje 12 Kroków Bez Sponsora
Dla mnie,Program 12 Kroków AA stał się bardzo prosty w realizacji,ponieważ począwszy od Kroku Pierwszego-po prostu się Jemu Poddałem-Przestałem Kombinować-Przestałem Walczyć...
Bardzo cenię sobie Program AA,ponieważ pozwala mi skupić się na ofiarowanej mi chwili-Na TU i TERAZ-...i kiedy wieczorem przychodzi czas na wypoczynek-realizuję na tyle,na ile jestem w stanie-Krok Dziesiąty AA-...
Programu AA nie da się "przerobić",zakończyć...Ten Program po prostu JEST...w każdej chwili życia...A dlaczego tak jest?Ponieważ jest Programem Duchowym...nie religijnym...a Duchowym...

"Nie zginiesz w tłumie póki jeszcze umiesz...przystanąć, gdy zaśpiewa ptak"...
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, darek70, Emma

Więcej
2022/10/02 11:16 #570 przez andrzejej
andrzejej odpowiedział(a) w temacie Moje 12 Kroków Bez Sponsora
Ja obrachunek moralny z reguły robię - gdy nie mogę zasnąć? 
W zasadzie to najlepiej dba o jego zrobienie - moje sumienie. 
Ono wie kiedy, co i jak?
Od czasu gdy  zdecydowałem żyć w zgodzie z samym sobą - musimy współpracować, moje ego i moje sumienie.
Chadzamy ze sobą - na kompromisy. 
Jest ono jak cenzura.
Żadne moje draństwo się nie prześlizgnie bez osądzenia. 
Sumienie jest to ten cichy głosik, który szepce, że ktoś patrzy.   /Julian Tuwim/
Pogody ducha. 
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek

Więcej
2022/11/01 19:21 #571 przez krzysiek
Witam No i czas na Krokunio 11  Dążyliśmy ???Poprzez Modlitwę i Medytację ??Do coraz Doskonalszej Więzi z Bogiem??Jakkolwiek go pojmujemy???Prosząc o poznanie Jego Woli?? Wobec Nas???Oraz o Silę do jej Spełnienia ?? Wiem że wielu Niepijących trzyma się Trzeźwego Szlaku z Bogiem i Szanuję to.Ja Krzysiek Alkoholik Staram się nie zawracać Bogu  Głowy  Swoimi Sprawami .Moja Więź z Bogiem jest Niedoskonała i na Dzisiaj zostawiam to tak jak jest.A jak tam u Was????
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Waldek

Więcej
2022/11/02 20:58 #572 przez Waldek
Waldek odpowiedział(a) w temacie Moje 12 Kroków Bez Sponsora
Tak jak cały Program 12 Kroków AA(który uwielbiam),11 Krok,jego codzienna realizacja,pozwala mi nieustannie utwierdzać się w przekonaniu,Jak Piękne,Wartościowe Jest Życie Duchowe...Nieustanna realizacja Tego Kroku pozwala mi nieustannie działać...Owo działanie,pozwala mi kształtować w sobie poczucie bezpieczeństwa,akceptacji, opieki,miłości-tej czystej-nieuwarunkowanej-,tolerancji,szacunku dla jakiejkolwiek istoty żyjącej,empatii...Dla mnie Waldka alkoholika,Krok III i XI AA są w ścisłym powiązaniu-pięknie się uzupełniają...,pozwalają nieustannie Rozwijać się Duchowo...Uważam,iż każdy-a więc-wierzący-agnostyk,ateista-ma możność świetnie realizować Program 12 Kroków AA...jeśli będzie tego bardzo pragnął...A dlaczego? Ponieważ Program 12 Kroków AA Jest Programem Duchowym a nie religijnym.Mam wielu przyjaciół w AA którym "nie po drodze" jest z Bogiem...a pięknie realizują Krok XI AA(Krok III również)...Dla mnie Waldka alkoholika-Wiara w Boga nadaje sens mojemu życiu...Trzeźwemu Życiu...
Pozdrawiam Serdecznie.

"Nie zginiesz w tłumie póki jeszcze umiesz...przystanąć, gdy zaśpiewa ptak"...
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: krzysiek, Krysia 1967, Emma