Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT:

Odp: Coś o Sobie 2011/10/24 17:15 #71

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 13813
Ciesze sie, ze u Ciebie wszystko w porzadku, na nauke nigdy nie jest za pozno Siwy- tak mowia, ja tez zamierzam zaczac sie uczyc...ale powoli.
Pozdrawiam serdecznie :ymhug: :-*
" Wszystko czego kiedykolwiek pragnąłeś, jest po drugiej stronie lęku"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Coś o Sobie 2011/10/25 06:55 #72

• gosya
  • gosya Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy, ja też lubię czytać twoje posty, dają mi dużo do myślenia, więc wypowiadaj się jak najczęściej :-BD

Ostatnia edycja: przez gosya.

Odp: Coś o Sobie 2011/10/25 07:02 #73

• margaretka
  • margaretka Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja tez czekalam kiedy sie odezwiesz i co u Ciebie .To gratulacje za podjete wyzwania i zycze wytrwalosci .Jednak pisz czasami :-H

Odp: Coś o Sobie 2011/10/25 20:02 #74

• Mietek61
  • Mietek61 Avatar
  • Gość
  • Gość
Siemanko po przerwie :) podobny do mnie blondynie :lol: :czesc:

Nie ukrywam że mi Cie trochę też brakuje na forum, gratuluję jednak nowych wyzwań, aczkolwiek czy nie upomina sie w tym momencie trochę program HALT?

Wierzę że dasz radę, jednak ostrożności nigdy za wiele.

Trzymaj się Przyjacielu i rozwijaj ;) :czesc:

Odp: Coś o Sobie 2011/10/26 06:36 #75

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć, kiedy myślisz, że nie możesz to się mylisz.
  • Otrzymane podziękowania: 10529
Dzięki dziewczyny, dzięki Mietku.
Masz rację muszę uważać, żeby nie przedobrzyć, ale mi bez pracy niestety nigdy nic nie spadło z nieba więc trzeba zakasać rękawy i do pracy. Trzymajcie się, a w szczególności Ty Urso bo masz daleko do ziemi.
Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa

Odp: Coś o Sobie 2011/10/26 19:56 #76

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
Dzieki Siwy, masz racje, bujanie w oblokach nie jest zbyt dobre, mozna spasc i sie niezle potluc :((
W zwiazku z tym zmieniam avatara ;) w podstawowce przezywali mnie zyrafa, bo bylam najwyzsza :))

Odp: Coś o Sobie 2011/10/27 13:39 #77

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Urso tamten Avatar był taki słodki i lekki i niewinny. Teraz tez jest ciekawy, ale tutaj dziwnie, a marszczysz brwi żyrafo. A z ciekawości to na jaką wysokość wyrosła Twoja szyja od ziemi i czy bardzo daleko masz do pożywienia. ?
Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.

Odp: Coś o Sobie 2011/10/27 18:29 #78

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
Czesc Siwy. A wiesz, ze ja tez potrafie tak marszczyc brew? :lol: Serio. O ile w podstawowce bylam zyrafa, to potem zwolnilam i w rezultacie mam tylko 175 cm. do ziemi.
A ta dziewczyna na chmurce, wcale nie byla do mnie podobna. Wstawila bym swoje zdjecie, ale jestem malo fotogeniczna :))
A co u Ciebie? Czego sie uczysz jesli mozna wiedziec?
Ja zaczynam od stycznia angielski, potrzebny mi papierek, a potem kto wie, moze jakies studia...

Odp: Coś o Sobie 2011/10/27 19:01 #79

• Biegata
  • Biegata Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy, wreszcie przeczytałam cały Twój wątek...
no to mogę oficjalnie się z Tobą przywitać:)
:czesc:

Ursa, ja też tak z brewką umiem:>

Odp: Coś o Sobie 2011/10/30 15:29 #80

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Podyplomowe związane ze sprzedażą, bo jestem handlowcem z krwi i kości. :czesc: Biegato, ale na poście Finki zauważyłem, że już się pożegnałaś. Szkoda,choć tak naprawdę nie miałem okazji CIę bliżej poznać.

Odp: Coś o Sobie 2011/12/08 08:26 #81

• Pawelo
  • Pawelo Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy !
Forumowy kolego, gdzie Ty jestes?
Dawno nie gadalismy/pisalismy ;)

Odp: Coś o Sobie 2011/12/09 20:04 #82

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Witaj Pawello.
Dzięki, że pytasz. Mimo wielu obowiązków zawsze starałem się odwiedzić forum i choć przywitać Was i dzień. Niestety przez swoją, "zręczność" i "grację", załatwiłem sobie twardy dysk. Odzyskanie danych nadal trwa, a je jestem bez kompa i o jakieś 1600 złotych biedniejszy. Wiesz, kiedyś takie sytuacje, wywoływały by we mnie złość i flustrację. Dziś ze spokojem przyjmuję na klatę. Co mogę to naprawiam i dalej z pogodą ducha maszeruję przez życie. I o paradoksie, właśnie leczenie mojej choroby czyli trzeźwienie pozwala mi odnajdywać spokój i równowagę w codziennym życiu.

Ostatnia edycja: przez siwy.

Odp: Coś o Sobie 2011/12/09 21:44 #83

• Pawelo
  • Pawelo Avatar
  • Gość
  • Gość
No tego mi brakowalo :grin:

Rozumiem Cie doskonale, niemal co tydzien doswiadczam sytuacji z pozoru nerwowych, ale jak pilnuje swojego spokoju to okazuje sie, ze nie jest tak zle.
Ja Ci powiem, ze leczenie mojej choroby doprowadzilo do tego, ze mam wiekszy dystans i zrozumienie do wszystkiego co mnie otacza.
A z tym kompem to kiedys ktos mi poradzil zebym zrobil tzw dysk wirtualny jako kopia twardego i przyznam, ze to dziala.
Pogody Ducha

Odp: Coś o Sobie 2011/12/09 23:51 #84

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
Siwy... :ymhug: :-*

Odp: Coś o Sobie 2011/12/10 08:04 #85

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy %%- fajnie Cię znowu poczytać :)

Odp: Coś o Sobie 2011/12/10 11:36 #86

• Mietek61
  • Mietek61 Avatar
  • Gość
  • Gość
Dobrze że jesteś Siwaczku :grin: :czesc:
Dysk jak dysk, z czasem zmięknie, potem znów się utwardzi, ważne że mogę Cię poczytać i utwierdzić się w przekonaniu o Twojej trzeźwości :)

Pozdrawiam :czesc:

Odp: Coś o Sobie 2011/12/11 12:30 #87

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Cóż mój dostęp na ten tydzień do neta się kończy. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę mógł być z Wami, ale te dwa dni na forum znów wzmocniły moje akumulatory dały mi siłę. A na forum jak w życiu wiele radości i wiele smutku. Smutno mi kiedy czytam o kolejnym zapiciu, ale dostaję wiary kiedy po chwilach złych wracają na szlak trzeźwości. Jurku byłeś dla mnie jak opoka, jednak okazuje się, że nasza choroba jest niebezpieczną, a lód cienki. Super, że znów jesteś. Twoje świadectwo i powrót po 30 dniach to dla mnie ogromna lekcja pokory. Jeszcze raz dziękuję za twój powrót.
Do zobaczyska ludziska niebawem.

Odp: Coś o Sobie 2011/12/11 22:36 #88

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3892
Okej Siwy trzymaj się ;) :)

Odp: Coś o Sobie 2011/12/12 06:50 #89

• margaretka
  • margaretka Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja tez bede czekac :ymhug: :X :-*

Odp: Coś o Sobie 2011/12/24 15:14 #90

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Za chwilę usiądę do swojej trzeciej Wigilii bez alkoholu. Jesteśmy w komplecie syn zjechał z Anglii, córa z Krakowa. Cieszę się, że w pełni świadomy będę obchodził ten uroczysty dzień. Wiem, że po części oficjalnej(opłatku i kolacji wigilijnej) szwagrowie pewnie będą chcieli się napić i przyjdzie mi albo się pomęczyć i pobyć z rodziną dłużej, albo wcześniej opuścić uroczystość. Nie martwię się na zapas zobaczymy w jakim będę nastroju, wiem jednak, że teraz umiem już zadbać o siebie i najzwyczajniej w świecie, jak będę się źle czuł to wyjdę. Cieszę się, że jestem trzeźwy i że teraz dzięki zdrowieniu mam takie dylematy. Spokojnych i trzeźwych Świąt Wam życzę.

Odp: Coś o Sobie 2011/12/25 04:54 #91

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Rodzinka mile mnie zaskoczyła Wigilia nawet po części oficjalnej bez alkoholu.Posiedzieliśmy pogadali i fajnie było. Może to będzie taka nasza nowa tradycja.

Odp: Coś o Sobie 2011/12/25 07:27 #92

• margaretka
  • margaretka Avatar
  • Gość
  • Gość
Witaj Siwy to pieknie spedzac Swieta bez alkoholu .Super wypoczynek szykuje Ci sie w gorach .Badz ostrozny i wracaj do nas szybciutko .Nie wiem czego sie zyczy na szlaku narciarskim ja zycze duzo sniegu :ymhug: :X :-*

Odp: Coś o Sobie 2011/12/25 15:17 #93

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Dziękuję za życzenia Margaretko,
Nigdzie daleko się nie wybieram, a poza tym internet nie zna granic odległości.
Chyba, że komuś trześnie dysk jak mi ostatnio.
Śnieg znaleźliśmy w Kluszkowcach. Mi osobiście on za bardzo do szczęścia nie jest potrzebny, ale żonie i dzieciakom jak najbardziej. Szkoda, że córcia "uciekła" do chłopaka i nie będzie jej z nami na tym wypoczynku, ale cóż taka kolej rzeczy. Za to syn przyjechał ze swoją dziewczyną więc stan liczebny się zgadza. :grin:
Już czwarty raz robimy taki manewr, że zabieramy się w święta i uciekamy przed ciężką polską tradycją. Siedzenie za stołem i wsuwanie tych "ton" jedzenia to nie dla mnie. Poza tym jeszcze na wielu stołach alkohol, a to też już nie moje klimaty więc w sumie dla mnie i moich najbliższych takie wyjazdy to super sprawa. Chodź niestety mój pierwszy taki wyjazd, kiedy jeszcze piłem był koszmarny. Całe szczęście ten etap życia mam już zamknięty, a przede mną jeszcze mam nadzieję parę udanych świąt. Oczywiście na dziś, to te dzisiejsze są najważniejsze, dlatego dziś nie piję i doceniam piękno chwili. Pozdrawiam ze trochę śnieżnych Kluszkowiec :-H

Odp: Coś o Sobie 2011/12/26 07:16 #94

• margaretka
  • margaretka Avatar
  • Gość
  • Gość
To znow ja .Powiem Ci Siwy ze podsunoles mi dobry pomysl na spedzenie zdrowo moze nastepnych albo jeszcze nastepnych swiat .Mysle ze to naprawde fajny pomysl tak na zdrowo spedzic Swieta Bozego Narodzenia . :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE:

Odp: Coś o Sobie 2011/12/26 20:19 #95

• Mietek61
  • Mietek61 Avatar
  • Gość
  • Gość

przede mną jeszcze mam nadzieję parę udanych świąt. Oczywiście na dziś, to te dzisiejsze są najważniejsze, dlatego dziś nie piję i doceniam piękno chwili. Pozdrawiam ze trochę śnieżnych Kluszkowiec :-H

Taki to pożyje :) śnieżek sobie wymyślił, a ja musiałem na spacer z parasolem przeciwdeszczowym iść :cry: .
Tylko Ci Robert pozazdrościć, chyba jednak zacznę działać, żeby i mnie takie przyjemności dotyczyły :) .
Póki co cieszę sie tym co jest.

Pozdrawiam i przyjemnego wypoczynku życzę :-BD :czesc:

Odp: Coś o Sobie 2011/12/31 22:07 #96

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Żegnaj mój dobry roku 2011. Calusieńki trzeźwiusieńki. Mimo, że wiem jak wiele pracy przede mną to dzięki swojej pracy, wspaniałej terapeutce i sile "mojej" grupy, wsparciu mojej żony oraz Wam moi kochani jestem dziś trzeźwy i szczęśliwy. Chciałbym wierzyć, że również dzięki Bogu. I część mojego wychowania mówi mi, że tak właśnie jest, ale też wiem, że Bóg o ile jest, zostawia nam wolną wolę i my możemy zarówno wybrać drogę dobra jak i zła.
Ja staram się od kiedy zdrowieję, żyć w zgodzie ze sobą i powszechnie akceptowanymi zasadami etyki, które w wielu wypadkach pokrywają się z dziesięciorgiem przykazań. Wierzę, że dzięki swojemu postępowaniu w tym roku na twarzach ludzi pojawiał się uśmiech.
Co się zmieniło w tym roku ? Nauczyłem się nie tylko słuchać, ale przede wszystkim słyszeć innych ludzi co chcą mi powiedzieć i rozumieć ich odmienne zdanie.
Powoli poznaję również siebie: co mnie smuci złości i cieszy. Zaczynam docierać do siebie. Praca nad sobą i zdrowienie daje mi wiele satysfakcji, choć często docieram do bardzo mrocznych pokładów swojego ja. Chce się zmieniać, zmieniać na lepsze.
Jaki chciałbym aby był ten 2012 rok. Wiem,gdzie chciałbym być za rok, chciałbym przede wszystkim być trzeźwy. To jest fundament na którym mogę budować swoje życie. Czy tam dojdę. Mam nadzieję, że tak muszę tylko pamiętać o swojej chorobie i każdego dnia pracować nad sobą. Dlaczego, bo właśnie każdy dzień jest cudem, który trzeba przeżyć doceniając ten cud.
Pragnę Wam bardzo podziękować, że mogę być z Wami i dzielić się sobą. Jutro wstanie nowy dzień i wiem, że jutro też chcę być trzeźwy i dlatego nie będę pił. To wiem, pozostałą część powierzam Bogu, w którego bardzo chciałbym bezwarunkowo uwierzyć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33

Odp: Coś o Sobie 2011/12/31 22:22 #97

• ania
  • ania Avatar
  • Gość
  • Gość
Jaki był 2011 dla mnie? Burzliwy; rozpętała się burza na morzu łez wylanych w 2010... czy ucichnie w 2012? Zrobię wszystko, żeby tak było. Zbuduję w sobie siłę, która wyprowadzi mnie na spokojne wybrzeże, a żadne sztormy nie będą w stanie mnie pokonać. Jaki będzie 2012? Lepszy, bo bogatszy o moje marzenia.

Odp: Coś o Sobie 2011/12/31 22:36 #98

• Blu
  • Blu Avatar
  • Gość
  • Gość
Dla mnie mijający rok nie był łatwy. Mam pokorna nadzieję że 2012 będzie lżejszy i polepszy się nieco

Odp: Coś o Sobie 2012/01/01 07:37 #99

• Mietek61
  • Mietek61 Avatar
  • Gość
  • Gość

pozostałą część powierzam Bogu, w którego bardzo chciałbym bezwarunkowo uwierzyć.

To się da zrobić przy odpowiedniej pracy :) , aczkolwiek przemiana duchowa tak łatwo i szybko nie następuje :) .
Sam wiem po sobie, duchowości, załapałem cokolwiek dopiero po pięciu turnusach dni skupienia i kilku wizytach na spotkaniach trzeźwościowych w Częstochowie i Licheniu.
Jednak jak już załapałem... :grin: , dziś wiem że warto o tą duchowość dbać, rozwijać i nawet nie ma to nic wspólnego z dewocją :grin:

Wszystkiego dobrego Robercie w Nowym Roku %%- %%- %%- %%- %%- :-BD :-H .

Ostatnia edycja: przez Mietek61.

Odp: Coś o Sobie 2012/01/01 09:51 #100

• margaretka
  • margaretka Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja tez Siwy dziekuje Ci ze jestes tu na forum .Dla mnie dajesz piekne swiadectwo trzezwienia .Zycze Ci aby spelnily sie Twoje marzenia na ten Nowy Rok :ymhug: :X :-*

Odp: Coś o Sobie 2012/02/10 11:36 #101

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Dawno u siebie nie byłem. Cóż to oznacza, że łatwiej jest się ustosunkować do czyichś wypowiedzi niż zająć się sobą. Trochę brak czasu, trochę inne sprawy i tak odsuwam na tor dalszy siebie. Wczoraj wracając ze Śląska alternator odmówił współpracy z akumulatorem i wróciłem na lawecie. 250 km. Całą tą sytuację przyjąłem za spokojem. Kiedy jednak wracałem do domu w samochodzie jadącym na lawecie zaczęła mi ciążyć butelka alkoholu, która tam się znajdowała. Raczej nie ciążyła w samochodzie a w mojej głowie. Zmęczony dotrę do domu, mam prawo być zły z sytuacji wynikłej z awarii, żony nie ma. Trochę się przestraszyłem siebie samego z tą butelką alkoholu w domu.
Ciekawa jest też historia, jakim trafem się znalazła ona w moim samochodzie. Niestety jeszcze nie potrafię powiedzieć zdecydowanie nie, aby kogoś nie obrazić. A było to tak. Samochód zaczął psuć się u znajomych klientów i kiedy wyjeżdżałem od nich do servisu, wpadli na pomysł, że jak dam flaszkę to mi szybciej załatwią. Mimo moich sprzeciwów reklamówka z alkoholem jednak znalazła się w moich rękach,a później w samochodzie.
Teraz w trakcie powrotu zaczęła dawać znać o sobie. Po chwili paniki jednak na spokojnie jeszcze raz przemyślałem czy faktycznie mam czego się bać i po co faktycznie miałbym się napić.
Odpowiedzi, że nie mam potrzeby, ani powodu, aby się napić same przygotowały mnie do powrotu do domu. Nabrałem spokoju.
Jaki z tego morał, ponieważ alkohol, który gdzieś tam blisko obok mnie się przewija bardzo duże jeszcze zamieszanie powoduje w moich emocjach i potrzebuję czasu i przemyśleń aby odzyskać spokój, najlepiej nie brać do rąk reklamówek z alkoholem. :grin:

Odp: Coś o Sobie 2012/02/10 14:13 #102

• yoytek
  • yoytek Avatar
  • Gość
  • Gość
Bombonierka też mogłaby przyspieszyć.

Odp: Coś o Sobie 2012/02/10 14:55 #103

• budzik
  • budzik Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 108
Również kasa by pomogła jak już musiałbyś coś przyspieszać. :-b

A pomyślałeś Siwy co by było gdybyś (chcąc przyspieszyć) dając butelkę trafił na początkującego alkoholika który byłby mniej spokojny od Ciebie? Jak byś go rozjuszył to musiałbyś wracać na pieszo =)) .

Rozumiem to bo sam miałem taką sytuacje ktoś mi dał butelkę w podziękowaniu w 3 miesiącu mojej abstynencji, nie długo po terapii. Nie wiedziałem jak się zachować, trochę nawet spanikowałem trzymając ją w rękach. :-j

Odp: Coś o Sobie 2012/02/10 15:02 #104

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum

A pomyślałeś Siwy co by było gdybyś (chcąc przyspieszyć) dając butelkę trafił na początkującego alkoholika który byłby mniej spokojny od Ciebie? Jak byś go rozjuszył to musiałbyś wracać na pieszo =)) .

Budzik jego reakcja zależałaby czy jako alkoholik byłby na początku swojej drogi picia czy też już nie picia. Bo w tym pierwszym przypadku mógłby mnie ozłocić, a w tym drugim wysłać do wszystkich diabłów.

Odp: Coś o Sobie 2012/02/10 16:02 #105

• budzik
  • budzik Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 108
Siwy masz racje ale mówisz tak bo masz już doświadczenie, ja byłem miesiąc po terapii i zadziałało to na mnie jak płachta na byka, teraz już trochę lepiej sobie radzę ale wtedy niby wiedziałem po terapii jak się zachować ale życie to życie, to ja unikam alkoholu jak mogę a tu sami mi go przynoszą,jak nic uwzięli się cały świat przeciwko mnie.