Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT:

Odp: Coś o Sobie 2011/09/07 07:12 #36

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy :ojej: :ojej: :ojej: :ojej: :ojej:
No mów :?: :?: :?: Nic nie wiemy....proszęęęę %%-

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/08 10:02 #37

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć, kiedy myślisz, że nie możesz to się mylisz.
  • Otrzymane podziękowania: 10530
Już mówię, a raczej piszę. Wczoraj miałem dość ciekawą huśtawkę nastrojów. W ogóle,to pomyliłem się i córcia startowała wczoraj a nie we wtorek. Dzięki z doping bo siła jego utrzymała się do środy.
Zawody wypadły świetnie. Oczywiście radość, zadowolenie, ale nie dane było mi cieszyć się zbyt długo, gdyż ze względu na trudne warunki atmosferyczne zawody unieważnili. Wyobrażacie sobie Mistrzostwa Świata, kwalifikacje, wszyscy startują faktycznie przy bardzo silnym wietrze, ale wieje on tak samo dla wszystkich i po przejeździe okazało się, że Ci co mieli słabe wyniki oprotestowali i udało im się ten start unieważnić. Normalnie z kolejką uczuć z górki w dół. Mimo, że tłumaczyłem sobie, że nie mam wpływu na sytuację to jednak wkurzenie we mnie buzowało. Cały czas jednak byłem czujny miałem kontakt ze sobą co się tam ze mną dzieje w środku jakie tam się uczucia kotłują we mnie. Pomógł mi jeszcze 90 minutowy marszobieg.Kiedy wróciłem do domu wszedłem na forum, ale już nawet nie chciało mi pisać, tylko sobie trochę poczytałem.
Więc jutro jak wiatr się uspokoi do boju od nowa. Najważniejsze że córka jest w formie i powinno być dobrze.
I co ważne dziś nie pije, a wczoraj minęło dwa lata mojej abstynencji. I mam nadzieję, że gdzieś od roku również pracy na moim trzeźwieniem.
Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.

Ostatnia edycja: przez siwy.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/08 10:27 #38

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
GRATULACJE %%- %%- %%-

Ja nie doczekałam swoich 2 lat, :( trochę mi zabrakło. Ale nie dam się....zaczęłam od nowa :)

Tobie życzę pomnożenia tych latek tyle ile się da. Powoli dzień po dniu, trzeźwym dniu i tak codziennie itd.....
Co do zawodów to wiem,ze to przykre i wkurzające ale nic nie możesz na to poradzić. Jeśli mnie znów pamięć nie zawodzi to jutro będą następnne a jutro może i wiatry będą bardziej korzystne.
Ważne, że mimo niepowodzenia i stresu dzis jesteś trzeźwy.
Trzymaj tak dalej.Dzisiaj jesteś wsparciem dla córki, siłą i wiarą. Warto to pielęgnować.
Pozdrawiam ciepło i jutro znów trzymam kciuki :)

Ostatnia edycja: przez szekla.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/08 11:40 #39

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3892
Gratulacje i kolejnych trzeżwych 24 godzin życzę @};- @};- @};-

Odp: Coś o Sobie 2011/09/08 12:29 #40

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Gość
  • Gość

...I co ważne dziś nie pije, a wczoraj minęło dwa lata mojej abstynencji...

:YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE:

Twoja radość jest także moją radością !!! :grin: :grin: :grin:
ja też dzisiaj nie piję !!!

Odp: Coś o Sobie 2011/09/08 12:59 #41

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 13813
No, no Siwy ^:)^ , ja dwoch miesiecy nie moglam wytrzymac...
2 lata konczysz i tak mimochodem wspominasz??? GRATULACJE!!!
" Wszystko czego kiedykolwiek pragnąłeś, jest po drugiej stronie lęku"

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/08 13:53 #42

• agda
  • agda Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy, bardzo sie ciesze!!! :czesc: :-BD :mrgreen:
%%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-

Ostatnia edycja: przez agda.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/08 15:07 #43

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4637
Siwy Kolejnych 24 godzin trzeżwienia %%- :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE:
Pomagając sobie pomagasz innym.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/08 18:06 #44

• Mietek61
  • Mietek61 Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy gratuluję :-BD :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE: :YMAPPLAUSE:

Kolejnych zaś 24h życzę %%- %%- %%- :czesc:

Ostatnia edycja: przez Mietek61.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/09 06:33 #45

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Witaj :czesc:
Nie wiem o której te zawody więc kciuki zaczynam już trzymać :-BD :-BD :-BD :-BD :-BD
Miłego bezstresowego i trzeźwego dnia życzę %%- %%- %%-

Odp: Coś o Sobie 2011/09/12 09:21 #46

• margaretka
  • margaretka Avatar
  • Gość
  • Gość
Witaj Siwy jak tam po turnieju czy emocje juz opadly a corcia i oczywiscie cala rodzinka szczesliwa z wyniku?????Ja juz teraz gratuluje niezaleznie od zdobytego miejsca to juz jest wielkie osiagniecie same w sobie ze jestescie razem ze wspierasz corke i ze przy Tobie czuje sie bezpieczna i stara sie rozwijac swoje talenty.Pozdrawiam

Odp: Coś o Sobie 2011/09/14 10:42 #47

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
:ojej: :ojej: :ojej: hej Szekla gdzie Cię poniosło ? Nic nie piszesz o spotkaniu z "generałową Forum" czy poszłaś za nią do Wojska ? ;) :) =)) :wmur: acha a dałaś "generałowej" szpica ode mnie :wmur: :)) :wmur:

Odp: Coś o Sobie 2011/09/14 20:22 #48

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja....w kamasze.......? Norbi...mnie tam po cholerę :lol: :lol: :lol:
Napiszę jutro w jej wątku :grin:

Odp: Coś o Sobie 2011/09/15 14:20 #49

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
:czesc: :-H
Jestem.
Margaretko i Szeklo jest ok. Co prawda w całej radości jest pewien niedosyt, ale cóż. Córa spisała się świetnie, kwalifikacja zdobyta. Było fajnie, gdyż całoroczna praca zakończyła się spodziewanym efektem. Czuję niedosyt bo zabrakło walki o medale, ale niestety mały błąd uniemożliwił pełen sukces. Jestem jednak bardzo szczęśliwy.
Niestety po tych kilku dniach odpoczynku czas był powrotu do pracy i tutaj zapierdziel taki, że głowa mała. Lubie swoja prace jednak po okresie przerwy trochę trudno się pozbierać.Oczywiście w pn. byłem na grupie, której bardzo mi brakowało w ubiegły pn.
Zdaję sobie jednak sprawę, że mimo pracy obowiązków powinienem znaleźć każdego dnia również czas tylko dla swojego trzeźwienia. Niestety w ciągu ostatnich dni nic takiego nie zrobiłem. Dziś jestem jednak z wami i dziś nie pije więc jest ok.
Kiedy myślisz, że już nie możesz to nie musi oznaczać, że nie możesz, kiedy myślisz, że możesz, to równie dobrze możesz się mylić. Mów swoim myślą sprawdzam, ponieważ, to nie myśli budują nasze życie, ale nasze dzialania lub ich brak.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 14:27 #50

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Jestem rozczarowany, obecną sytuacją na forum za dużo jest w ciągu tych dni osobistych wycieczek, odświeżania zaległych urazów. I mimo, że te ostatnie dni spowodowały moje zniesmaczenie obecną sytuacją, to jednak nie straciłem kierunku i całokształtu z oczu. To forum jest mi potrzebne, tutaj znajduję cenne wskazówki na mojej drodze trzeźwości i z wymiany postów mam nadzieję, że moje zwroty również mogły okazać się pomocne innym. Nawet jeśli to była jedna sytuacja, jedna osoba to jestem już spokojny. Zdaję sobie sprawę, że moje posty chodź staram się nikogo nie urazić mogą się co niektórym nie podobać. I przyjmuje to ze spokojem, bo tacy jesteśmy MY ludzie. Każdy z Nas ma prawo poczuć się urażony wydać swoją opinię, być zły. Dlatego, jeszcze raz dziękuję za czas jaki tu spędziłem za "rozmowę" rady pomoc i wsparcie. I wierzę, że będę mógł jeszcze wiele razy powitać z Wami kolejny trzeźwy dzień.
Za tę wiadomość podziękował(a): agda

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 15:05 #51

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy ciesze się że jestes :grin: ,że dzielisz sie swoim doświadczeniem.nawet nie wiesz jak wiele może sobie wziąść człowiek z każdej wypowiedzi.Nawet z tych ostatnich postów na Forum.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 15:51 #52

• finka
  • finka Avatar
  • Gość
  • Gość

Jestem rozczarowany, obecną sytuacją na forum za dużo jest w ciągu tych dni osobistych wycieczek, odświeżania zaległych urazów. I mimo, że te ostatnie dni spowodowały moje zniesmaczenie obecną sytuacją, to jednak nie straciłem kierunku i całokształtu z oczu.

Gdybyś stracił kierunek i całokształt, to by było bardzo źle. Mam jeden piciorys, nie wymyśle innego, i często się powtarzam, no cóż...
Nie będę pisała o NAS ludziach, tylko o SOBIE. W czasie mojego picia, wielokrotnego zapijania byłam słabą, wystraszoną osobą. Łatwo "sterowalną", szłam gdzie mi kazano, no bo przecież piłam!!! Nie ośmieliłabym się komukolwiek przeciwstawić. Wytrzeźwiałam, i nikt mną nie kieruje, nikt nie robi sobie przepierki z mojego mózgu. Sama o sobie stanowię. Osobiste wycieczki o których piszesz Siwy, wywołują osobiste wycieczki w drugą stronę. To obrona. Na terapiach nauczono mnie mówić to co myślę,a w AA nauczono mnie mówić prawdę. Forum, to nie jest Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, każdy ma prawo pisać o tym, co mu leży na sercu. To jest branie odpowiedzialności za swoje życie. TRZEŹWE życie. Chyba bym nie mogła spojrzeć w lustro, gdybym czytała coś, z czym się nie zgadzam, i nie odniosłabym się do tego...tylko dlatego że bardziej lubię osobę która to pisze. Wielokrotnie dawałam odpór ludziom z forum, ale to wcale nie znaczy, że Ich nie lubię. Wszyscy tu są dla mnie jednakowo ważni, bo mamy wspólny cel. Trzeźwość, i służenie pomocą innym, i od innych branie ich doświadczeń. Osobiście nie liżę nikomu tyłów.Tak samo jak TY zdaję sobie sprawę, że moje posty nie podobają się niektórym osobom. To ICH sprawa.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 19:35 #53

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Finko, jak wiesz nie jestem zwolennikiem głoszenia prawd za wszelką cenę, tak między oczy. Daję sobie również prawo do pomyłki, gdyż wiele razy w swoim życiu się pomyliłem, co nie znaczy, że nie biorę odpowiedzialności za swoje słowa. Może właśnie dlatego, że ją mam nie wypowiadam się ostatecznie na tematy nawet co do których jestem pewny, że mam rację. Bo przecież, mogę się mylić. Taki paradoks.
Uważam, że najpierw liczy się człowiek, a nie racja. Finko tak długo jak piszesz byłaś sterowana przez innych, że teraz moim zdaniem (mogę się mylić) jesteś trochę przewrażliwiona na swoje racje i prawdy. Nie każdy, kto chce Ci coś powiedzieć, chce Tobą manipulować, tylko np.:dobrze Ci życzyć. Tak jak ja @};- , chodź jak pewnie zauważyłaś od jakiegoś czasu nie zabierałem głosu tam, gdzie brzmiał Twój ten ostateczny i jedyny głos. Twoje posty dużo mi pomagają i często ukierunkowują na na mojej ścieżce, często są też odzwierciedleniem moich przekonań. Więc dzięki CI za to, że jesteś i piszesz.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 20:11 #54

• mariusz345
  • mariusz345 Avatar
  • Gość
  • Gość

(mogę się mylić) jesteś trochę przewrażliwiona na swoje racje i prawdy.

Mogę sie mylić ale Ty chyba również :)

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 20:13 #55

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Zgadzam się Mariuszu. :)

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 20:21 #56

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Gość
  • Gość
kiedyś bardzo dawno temu pokłociłam się z kuzynka... Pogodziłysmy sie w koncu w morzu lez i ona powiedziała : "No to jak juz zapanowała zgoda to dawajcie z dubeltówki" i radośnie ucałowała mnie w oba policzki =)) =))
Więc Panowie skoro juz tak się ze sobą zgadzacie.... :lol: ;) ;)

Ostatnia edycja: przez cytryna.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 20:24 #57

• mariusz345
  • mariusz345 Avatar
  • Gość
  • Gość
To dajemy z dubeltówki :-* :-*
=)) =)) =))

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 20:31 #58

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
No to teraz moja kolej. Raz dwa trzy: start
:-* :-*
:ymblushing: :ymblushing:
:oops: :oops:
x_x x_x

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 20:49 #59

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Gość
  • Gość
Warto było posiedziec i poczekac na ten moment... :-* :-* :-* .he,he..

"Spieszmy sie kochac ludzi ,tak szybko odchodza..."

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Ostatnia edycja: przez nadzieja.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/16 21:42 #60

• finka
  • finka Avatar
  • Gość
  • Gość

Tak jak ja @};- , chodź jak pewnie zauważyłaś od jakiegoś czasu nie zabierałem głosu tam, gdzie brzmiał Twój ten ostateczny i jedyny głos.

Co znaczy głos ostateczny? Trochę się pogubiłeś Siwy ( ale mogę się mylić).
Masz racje, mylisz się w rozumieniu moich postów. Wybierasz z nich to co Tobie akurat pasuje ( ale mogę się mylić). To, ze była sterowana znaczy, że nie awanturowałam się po pijaku, nie rozstawiałam wszystkich po katach. Byłam uległa.Rozumiesz teraz?
Ty nie masz głosu ostatecznego pisząc do Norbiego żeby sobie odpuścił?
Kiedyś napisałeś do mnie, żebym nie dawała się wkręcać w sprawę Sławka...hmmm.
Lubisz tak doradzać? Nie dobrze, że nie zabierasz głosu, tam gdzie "brzmi mój głos ostateczny". Czyżbyś nie miał nic do powiedzenia?
No cóż, odniosłeś się do mnie, więc Ci odpisuję. Dziękuję.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/17 07:03 #61

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
No i mam na co sobie zasłużyłem.
Finko ja wiem jakie masz o mnie zdanie, gdyż wyraziłaś je dużo wcześniej w postach do Andrzeja. Więc nie mam złudzeń. Złamałam swoją zasadę, że nie należy rozmawiać/pisać z osobami, którzy mają tak złe zdanie o mnie i wydały już swój osąd na mój temat, bo po co. Dla mnie ważne, że są osoby na tym forum, którym nie przeszkadza mój sposób pisania i tego będę się trzymał. Tak to jest jak się burzy własne zasady.
Czy coś w tym złego, że wybieram z Twoich postów bliskie mi spostrzeżenia.
Nie powinienem odnosić się do Ciebie i przedstawić swojego zdania na ten temat, gdyż .... myślę, że każde uzasadnienie gdyż może być krzywdzące dla Ciebie, ponieważ tak naprawdę Cie nie znam, więc je pominę.
Więc przepraszam Cię. Myślę, że jest sporo miejsca na tym forum dla nas obojga i mnie musimy zahaczać o siebie. Miłego dnia.

Odp: Coś o Sobie 2011/09/17 07:17 #62

• finka
  • finka Avatar
  • Gość
  • Gość
:shock:

Odp: Coś o Sobie 2011/09/17 08:26 #63

• mariusz345
  • mariusz345 Avatar
  • Gość
  • Gość
Adziś taka ładna pogoda :YMPARTY: :YMPARTY: słonce tak pięknie świeci :-H :-H

Odp: Coś o Sobie 2011/09/17 08:33 #64

• finka
  • finka Avatar
  • Gość
  • Gość
Co nie? I morze widzę z okna, i żaglówkę...i zdrowsza jestem...szkoda czasu, i atłasu na.... :lol:

Odp: Coś o Sobie 2011/09/17 08:42 #65

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum

...szkoda czasu, i atłasu na.... :lol:

Tak miał powiedzieć król Stanisław August Poniatowski, kiedy mierny poeta wręczył mu wiersz na jego cześć napisany na atłasie.

bez komentarza.
Za tę wiadomość podziękował(a): finka

Odp: Coś o Sobie 2011/09/17 08:47 #66

• finka
  • finka Avatar
  • Gość
  • Gość
A, to nie wiedziałam nawet o tym. Nie było to zamierzone...oj Mój Siwy @};- Znowu dowiedziałam się czegoś mądrego na Forum. Dzięki.Pozdrawiam.

Odp: Coś o Sobie 2011/10/21 13:19 #67

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Alkoholiczka
  • Alkoholiczka
  • Otrzymane podziękowania: 13813
:czesc: Siwy. Pewnie u Ciebie o.k. ale chce zebys wiedzial, ze ja bardzo lubie Cie czytac i brakuje mi Ciebie tu na forum. Pozdrawiam @};-
" Wszystko czego kiedykolwiek pragnąłeś, jest po drugiej stronie lęku"
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy

Odp: Coś o Sobie 2011/10/24 12:55 #68

• siwy
  • siwy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
:czesc: Urso.
Miło widzieć Cię na chmurce. Twój poprzedni avatar był nie tylko pełen ekspresji, ale i smutku.
Bardzo Ci dziękuję za post. Przynajmniej Ty zauważyłaś, że mnie nie ma.
Niestety nie mam teraz czasu na forum, gdyż ............. pewnie powodów znajdę milion pięćset sto dziewięćset, ale faktycznie jestem załadowany pracą i dorzuciłem sobie szkołę gdyż chciałbym się rozwijać, a sporo niestety moich szarych komórek uległo zniszczeniu więc nauka kosztuje mnie wiele wysiłku i czasu. Jestem jednak zadowolony, gdyż mogę poszerzyć swoją wiedzę w sprawach zawodowych. I nawet jeśli nie skończę to przynajmniej podjąłem próbę i poważnie chcę podejść do tematu. Na terapie chodzę, na zajęcia grupowe też gdyż pamiętam o najważniejszym, że jestem alkoholikiem i aby móc cieszyć się życiem jak do tej pory nie mogę o tym zapomnieć. Miło, że lubiłaś czytać moje przemyślenia i były Ci one pomocne. To dla mnie ważne. Ponieważ nigdzie nam się nie spieszy i chcemy nadal podążać wyznaczoną drogą trzeźwości więc z pewnością wrócę jeszcze do swoich wpisów, ale abym robił to jak wtedy z pełnym zaangażowaniem musiałbym zostać tu na dłużej, a czas który dzielą w świcie rzeczywistym między, żonę, dzieci,pracę, terapię, szkołę niestety nie zostawia, go już na pobyt w sieci. Czasami jednak zaglądam czytam co u Was, ale już na wpisy brakuje mi czasu. Ściskam Cię mocno i pozdrawiam. @};-

Odp: Coś o Sobie 2011/10/24 12:58 #69

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Witaj Siwy :czesc: dobrze,że w tej "gonitwie" dałeś znać o sobie. :czesc: Pogody Ducha i wytrwałości życzę.

Odp: Coś o Sobie 2011/10/24 14:23 #70

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Gość
  • Gość
Siwy cieszę się że Cię widzę :)