Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dziennik Uczuć jest lusterkiem w którym można przyglądać się swojemu wnętrzu.

TEMAT: Podsumowanie Dnia

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/06/01 21:14 #526

• maciejski
  • maciejski Avatar
jeśli sa jakieś złe dni to tylko dlatego, że nie zadbałem o to abym był ze sobą w porządku.
Czasem soba manipuluję.. tego nie zrobię, to odłożę, tu siedzę za długo..
i niekoniecznie jest to nałogowe czy alkoholowe.
to jest w tym moim znaczeniu NIETRZEŹWE.
Bo trzeżwość to wszystkie te wyświechtane i podeptane banały które stoją mi przed oczami. (ludzie tak je zwykli określać.. a dla mnie są sednem i sensem istnienia)
---
a więc to był bardzo dobry dzień. i do tego dziecka..
a jutro też będzie dobry dzień.
Dobranoc Dzieci.
bo wiem, że w każdym z nas/Was jest dziecko. a w tych nas, którzy wpieprzyli sie po uszy w gówno tego życia na ogół to dziecko płaczące jest..
spokoju. przebaczenia. sobie i rodzicom.
albo olania problemu. bo każda droga prowadząca do trzeżwości to słuszna droga.
dobranoc
Ostatnio zmieniany: 2016/06/01 21:19 przez maciejski.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/06/03 21:57 #527

• maciejski
  • maciejski Avatar
dwa dni życzeń
dwa dni spokoju
dużo dni płodnych w pomysły.. aktywność..
...
gdybym tylko mógł oddać swoje samopoczucie tym, którzy własnie nie mogą przestać, albo ledwo się trzymają.
gdyby tylko uwierzyli, że to mija. tylko trzeba się zdecydować.. NIC WIĘCEJ.
to tylko decyzja o zmianie stylu życia. na ten trzeżwy.

to był bardzo dobry dzień.
a terapia , DOO, i terapia pogłębiona -> bez względu na nałóg -> były jednym z najważniejszych słusznych decyzji u mnie.
Reszta wykluwa się sama. a ja już umiem to ocenić i zdecydować co z tym zrobić.
znowu jestem wolny.
albo dopiero.

i jak mam napisać, że to był zły dzień?
To był DOSKONAŁY DZIEŃ.
czego i Wam na jutro życzę.
- maciejski

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/07/04 22:46 #528

• maciejski
  • maciejski Avatar
skoro nie piję, to jest to (powinien być) wspaniały dzień..
a tu mnie pogięło.. rwa. i wrzodu się odezwały. jęczę z bólu, biorę zastrzyki i jakieś kobyły przeciwbólowe..
ale patrze i nawet prze sekundę nie mam myśli alkoholowych..
jestem wolny. to dobry dzień.
ból przejdzie. a wolność zostanie.
pozdrawiam

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/07/05 03:57 #529

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 8321
maciejski napisał:
skoro nie piję, to jest to (powinien być) wspaniały dzień..
a tu mnie pogięło.. rwa. i wrzodu się odezwały. jęczę z bólu, biorę zastrzyki i jakieś kobyły przeciwbólowe..
Czyzby...
Czyzby sam fakt niepicia... wystarczyl abys mial wspanialy dzien... Tak z jedniej strony wystarczy.
A jakby spojrzec inaczej.
A jakbym zaryzykowal stwierdzenie, ze trzezwosc to nie wszystko to dopiero poczatek, to pierwszy krok. Milowy najwazniejszy, od ktorego zaczyna sie wspaniala podroz, ale pierwszy i bez kolejnych nasza wyprawa sie zatrzymuje.
Jakbym napisal ze trzezwosc to fundamenty bez ktorych nie powstanie wspanialy dom, ale ciezko zyc tylko w fundamentach i czas zaczac budowac ten dom.
pozdrawiam Robert dla ktorego trzezwosc to wspanialy etap w drodze zwanej zyciem, ale tylko etap.

Ps. A jakbym troche pomoralizowal i powiedzial ze nie dbasz o swoje zdrowie, bagatelizujesz je. Jakbym powiedzial ze takie zachowanie jest zgola nieodpowiedzialne bo masz jeszcze obowiazki ojca a jako wrak nafaszerowany lekami sie z nich nie wywiazesz.
Jakbym powiedzial, ze zastrzyki tylko zlagodza bol, ale niczego nie rozwiaza za Ciebie i nie zdejma z Ciebie odpowiedzialnosci za Ciebie i jak nie wezmiesz tej odpowiedzialnosci za swoje zdrowie to nic nie przestanie i nie minie tylko za jakis czas powroci ze zdwojona sila i wtedy jak Cie je.nie to dawki dla sloni Ci nie pomoga. I oczywiscie masz do tego prawo... mozesz tak wybrac.
Jakbym Ci tak napisal...
A moze pisze glupoty, a Ty nie bagatelizujesz problemow nie liczysz ze samo przejdzie po konskich dawkach lekow, tylko wziales odpowiedzialnosc za swoje zdrowie, za swoj organizm. Moze tak jest... nie wiem.
Ty znasz odpowiedz i tylko Ty mozesz zmienic swoje zycie, albo nie. Tylko jak trzezwosc jako synonim wolnosci Ci wystarcza, a reszta sie samo ulozy to po co mialbys to zrobic...
No wlasnie po co...
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Ostatnio zmieniany: 2016/07/05 04:44 przez siwy.

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/07/05 21:24 #530

• Antea
  • Antea Avatar
Dobry wieczór po 10 letnim piciu i życiu z alkoholem w tle zostały mi ponadwyrężane żyły -żylaki na rękach przyglądam się to choroba ciała ale jak to mówią czas leczy ramy.
Przyszło Lato
Pogody ducha

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/08/18 18:55 #531

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 1724
Witam Dzień ten Trzeźwy Dzień staram się wykorzystywać tak jak tylko potrafię i nauczylem się gdy nie piję Terapeutka dała i zadanie=pracę pisać Plan Dnia i Dzienniczek Uczyć co mnie na początku terapii wkurzyło ale co mi tam poświęcę się bo myślałem przejdzie jej zapomni i jakoś się wyłgam.Ale dla mnie Krzyśka alkoholika wariata emocjonalnego= raptusa= choleryka był to strzał w 10.Poukładałem sobie czas ktory już mi nie przeciekał przez palce,zobaczylem wieczorem jaki bylem przez cały dzień ,a wyszło to dla mnie nieciekawie.Dzień w dzień dominowała wszechobecna Złość i Agresja no i wziąłem się za siebie i dzisiaj jest trochę lepiej ale to jest ciągła praca nad sobą bez chwili odpoczynku .Mialem udany Dzień naprawiłem dwa skutery a teraz wyjdę zepsem zablok bo ma mnie kto wyprowadzić na spacer York i Labrador.Pozdrawiam Miłych Trzeźwych snów
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/08/18 20:07 #532

• Fiona
  • Fiona Avatar
Gratuluję podjęcia trudu życia w trzeźwości:)
Dbajcie o siebie:)
Życzę siły i wytrwałości:)
Podziwiam Was!!!!

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/11 20:02 #533

• maciejski
  • maciejski Avatar
Dobry wieczór.
Skoro nadal tu jestem, to znaczy że to dobry dzień tydzień miesiąc.
Co nas nie zabije - to nas wzmocni.
i mimo wszystko można po prostu nie pić.
tak jak wczoraj, tydzień temu, rok temu i trzy temu - nie piję. i gdyby nie Aga - nie pamiętałbym, że to kolejny rok..
a reszta - jest jak koło.
ten obrót nie był najlepszy. Ten rok nie był najlepszy.
ale o tym - kiedyś.
pozdrawiam
ps. to - jako podsumowanie roku. bo w dniach podsumowanie jest SUPER czasami. np. dzisiaj. aż zaszedlłem ti o tym powiedzieć, pomimo, że można mi słusznie zarzucić wiele pretensji a'propo mego tu adminowania. Temat do rozwinięcia. ale nie dzisiaj i nie w tym wątku.

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/11 20:14 #534

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 638
PODSUMOWUJĄC dzień kupiłem książkę,,Codzienne Refleksje,,czyli niedziela udana. :-BD

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/13 18:03 #535

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Dzisiaj 13=ty ale nic strasznego się nie wydażyło,i najważniejsze alkoholu się nie napiłem. aypererew aypererew aypererew
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/13 18:26 #536

• Adamm
  • Adamm Avatar
Cześć
To był dla mnie dobry dzień taki jakiego sam sobie zaplanowalem dobry bo trzeźwy i dlatego mogłem zrealizować wszystko to co miałem zrobić i z uśmiechem mowie "Dziękuję"

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/16 17:38 #537

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
:czesc: nie powiem narobiłem się w pracy dzisiaj,ale nie było tak źle,no i całe 50 centów podwyżki.A alkoholu się nie napiłem aypererew

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/17 18:14 #538

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Sobota do dup... normalnie to mam chęć zrobić wszystkim na złość szczególnie mojej żonie i się nachlać. :(
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/17 18:19 #539

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3215
A cóż to?.Po pierwsze sobie a po drugie kubeł zimnej wody dla ochłody ^^) .
Za tę wiadomość podziękował(a): thomas

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/17 18:57 #540

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 8321
To coz... nikt Cie nie powstrzyma przed zachlaniem.
Możesz zrobić to jedynie Ty sam. Więc podejmij taką decyzję abyś rano mógł spojrzeć sobie i żonie prosto w oczy.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Ostatnio zmieniany: 2016/09/17 18:57 przez siwy.

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/17 19:06 #541

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 1724
Witaj thomas jak widzisz sam najprościej to było zakręcić butelkę a teraz zrobić na złość i się nachlać a o wiele trudniej jest utrzymać abstynencję.Takie proste ale na drugi dzień rano jakież inne odmienne odczucia.

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/18 08:44 #542

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Dobry Duszek
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 12690
thomas napisał:
Sobota do dup... normalnie to mam chęć zrobić wszystkim na złość szczególnie mojej żonie i się nachlać. :(
Tomek :czesc: o czymś chyba zapomniałeś, albo w ogóle jeszcze tego nie bierzesz pod uwagę.
Z tego co piszesz można wywnioskować, że nie pijesz dla dla innych. :-BD
Napić się?
A ileż to roboty?
Proste jak budowa cepa.
Wracaj na Ziemię. :-BD

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/18 11:36 #543

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Nie piję dla innych,chyba też,przecież dużo krzywdy wyrządziłem bliskim w moim pijanym życiu.Nie piję dla siebie ,bo jest mi z tym dobrze.Wczoraj zły dzień ale najłatwiej było by sięgnąć po wódę i zalać smutki tak jak kiedyś,ale to było kiedyś,dziś wiem jak z tym żyć jak reagować na emocje nie zapijając tylko cieszyć się z dobrych rzeczy a że złych no co smucić taki jest ten świat,nikt nie mówił że będzie łatwo,kolorowo.Dziś nie piję i wczoraj też się nie napiłem.Rano wstałem i byłem z siebie dumny że udało mi się przeżyć ten dzień bez alkoholu-poradziłeś sobie Tomek i tak trzymaj- :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): kotnaboso, krzysiek

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/19 05:36 #544

• kotnaboso
  • kotnaboso Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • rozpadające się iluzje boleśnie ranią
  • Otrzymane podziękowania: 1005
Dlaczego pomyslałeś że panaceum na problemy jest alkohol??dlaczego nie rozmowa z żoną bądź bieganie?lub cokolwiek innego?Co spowodowało w ostatnim czasie u ciebie zdenerwowanie?
Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany.

Odp: Podsumowanie Dnia 2016/09/19 07:25 #545

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 19063
Thomas może założysz sobie własny temat ^^)
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Podsumowanie Dnia 2016/09/29 18:16 #546

• Adamm
  • Adamm Avatar
To był ciężki dzień - ale nie mogę powiedzieć o nim, że był dla mnie złym dniem - bo bogatszy o kolejne doświadczenia mogłem sobie dzisiaj poradzić - bo byłem trzeźwy - Pozdrawiam

Podsumowanie Dnia 2016/09/29 23:19 #547

• 57laku
  • 57laku Avatar
To był dla mnie dobry dzień,spokój jaki zapanował u mnie we wnętrzu nie do opisania,wystarczyła jedna rozmowa,parę słów,powiedzenia przepraszam za tamto,uwierało przez wiele lat,nie było okazji,a właściwie strach przed "odrzuceniem".A usłyszałem,cieszę się że i ja mogę ci powiedzieć przepraszam.Słowa,gesty,nie przemyślane,wtedy jeszcze pijane,i lata udawania że się nic nie stało,że nie pamiętam,a uwierało gorzej niż gwóźdź w bucie,czuję się jakby mi ubyło lat.Czemu tylko tak długo czekałem.Musiało się wiele zdarzyć,wiele spojrzeń w ziemię a nie w oczy,bolało-jestem lekki,teraz już tak.Dobranoc,kocham ludzi. %%-

Podsumowanie Dnia 2016/10/29 21:39 #548

• maciejski
  • maciejski Avatar
Jaki (ty)dzień?
własnie poruszam(y) się pomiędzy domem a szpitalem.
obdarci z nadzieji na pomysły
świadomi, że nie będzie lepiej
poinformowani, że może być gorzej
i znowu to samo. za każdym resetem to samo... tzn:
stan aktualny traktuję(my) jako dobry.
i będzie co ma być.
i jedziem dalej..
z polskiego na nasze: to był DOBRY (ty)dzień.
gdyby nie Szlak - nie napisałbym tego.
polecam tą trasę..

jest dobrze.
dobranoc

JAKI BYŁ TEN DZIEŃ ? 2016/12/09 23:42 #549

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Hej myślę że za zgodą naszej Kochanej Administracji będziemy sobie pisać,jak nam minął dzień tydzień itd.Co wy na to.Przecież to jest ważne a my uczymy się dalej żyć w trzeźwości.Wiemy że dziś się alkoholu nie napijemy ale co będzie jutro....I tak kochani forumowicze mi Tomkowi alkoholikowi tydzień zleciał jak z bata strzelił a co najważniejsze w trzeźwości ,i tak dzień za dniem do kolejnego dnia, tygodnia, miesiąca, roku.Wiecie nauczyłem się już albo tylko tak mi się wydaje kroczyć każdego dnia z Pogodą Ducha,i codziennie rano czytać ,,Oazę Spokoju,,co mogę zrobić właśnie dzisiaj dla siebie,a każdego wieczoru być z siebie dumny że wytrwałem ten następny dzień bez alkoholu.To też jest ważne dla mnie tak samo jak to że jestem tutaj z wami i nie zapominam kim naprawdę jestem.Do usłyszenia na trzeźwym szlaku albo zobaczyska. zwyciesteoe
Za tę wiadomość podziękował(a): Antea

JAKI BYŁ TEN DZIEŃ ? 2016/12/11 16:38 #550

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
SIEMANKO dzisiejszy dzień za sprawą naszych skoczków super,no i wiadomo można było poleniuchować.Oprócz obiadu lenistwo na całego.Acha przygotowania pomalutku do powrotu do domku na święta,do mojej ukochanej żonki Siły wyższej.

Podsumowanie Dnia 2016/12/21 17:59 #551

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Jeżeli ma ktoś zmartwienia to ja napiszę o swoich.W zeszłym tygodniu w czwartek,piątek i sobotę chodziłem do pracy przeziębiony,w sobotę już miałem gorączkę ale co tam myślicie że kierownik w cudzysłowiu bo to pierdoł.....nie kierownik przejmował się tym,wcale.Zapakowałem się w autobus,przyjechałem do Polski lekarz chorobowe do końca roku,bez ściemniania.A dzisiaj szefowa mi muwi że to ja zrobiłem go w konia i chce mnie przenieś na inny werk.Ja się cenię i wolę sobie znaleźć nową pracę,a,co nie którzy forumowicze wiedzą że dam radę.Nie poddaje się nie zapiję bo to nie powód,dla osłody kupiłem sobie wczoraj BMW bo mój fordzik wyzionął chyba ducha,jutro wymienię mu rozrusznik i zobaczymy.Pogody Ducha.

Podsumowanie Dnia 2016/12/22 10:28 #552

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Cześć Kochani.Przerejestrowałem Beemke,teraz kawusia i idę zobaczyć co dolega mojemu Fordzikowi mam nadzieję że to tylko rozrusznik.Obraził się bo chcę go sprzedać.Żonka się ze mnie śmieje dwa telefony,dwa laptopy no i teraz dwa samochody BURŻUJ-i pożyczka w banku bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb

Podsumowanie Dnia 2017/02/05 21:48 #553

• Adamm
  • Adamm Avatar
:czesc:
Po długim i ciężkim dniu nareszcie przychodzi chwila wytchnienia i spokoju a sen ciśnie się na powieki. Mogę napisać to był dobry dla mnie dzień - spędzony w pracy - ale za to na trzeźwo i z Wami na szlaku. Dziękuję

Podsumowanie Dnia 2017/03/09 21:03 #554

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Oj dawno nie zaglądałem ale dużo zmian w nowym roku na trzeźwo.Nowa praca nowe miejsce nowi ludzie,aby było dobrze.Nie piję i dobrze mi z tym a to jest ważne,mimo że ze wszystkich stron czai się ten podstępny duszek alkohol nie dam mu się sprowokować czego i wam życzę. :muza:

Podsumowanie Dnia 2017/03/09 22:58 #555

• Kozak
  • Kozak Avatar
Dzień minął w pracy, dzień w trzeźwości.
Dobrej nocy wszystkim.

Podsumowanie Dnia 2017/03/12 08:49 #556

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Wiecie co nie myślałem że sam się przyłapię wczoraj jedząc kolację oglądałem tv i myśl ,,ALE BYM SIĘ PIWA NAPIŁ,,a myślałem że reklamy piwa na mnie nie działają-szok.Nie napiłem się ale widzicie nie jest łatwo prawda. ostzezenie Szybko na miting trzeba jechać.Hamburg muszę poszukać.

Podsumowanie Dnia 2017/03/12 08:54 #557

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3215
Nie kuś losu i nie oglądaj TV w godzinach wieczornych.W necie znajdziesz mnóstwo ciekawych audycji radiowych jak i dobre kino ^^) .Na FB widziałam super spot z udziałem koni i osiołka,reklama "oranżady" nie podziękowałam,wiadomo dlaczego.

Podsumowanie Dnia 2017/03/14 15:36 #558

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Dzień jak co dzień mało godz.w pracy a co za tym idzie mało kasy.W głowie mętlik zastanawiam się nad zmianą firmy i pracy.Sam już nie wiem.W tej firmie co robię okazało się że nie ma kindergeldu i zwrotu podatku z Niemiec dziadostwo a w dodatku dzisiaj 14-ty a wypłaty nie ma na koncie,czas nadszedł na zmiany. zwyciesteoe

Podsumowanie Dnia 2017/03/14 18:08 #559

• ...anna63
  • ...anna63 Avatar
...to był dobry-trzeźwy dzień
Przede mną ciężka noc-idę do pracy, ale to też dobrze

Podsumowanie Dnia 2017/03/25 19:48 #560

• Kozak
  • Kozak Avatar
To był dobry dzień, trzeźwy, spokojny, bez zbędnych emocji, bez przepraszania za to że żyję.
Pozdrawiam Wszystkich.