Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dziennik Uczuć jest lusterkiem w którym można przyglądać się swojemu wnętrzu.

TEMAT: Wstyd

Wstyd 2017/05/07 19:18 #246

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Wszystko przemija
  • Otrzymane podziękowania: 2342
Robert17 napisał:
Czuję się jakbym był opętany ,takie dwie skrajności Robert po alkoholu kiedy bywa śmiały ,rozmowny ,zabawny i Robert abstynent który jest zamulony ,smutny i atowarzyski, ta gra mnie już nie bawi raczej przeraża .Robert po alkoholu i Robert abstynent to dwie inne osoby czasami zastanawiam się czy nie jestem shizolcem, ofszem pewnie tak
Robercie ,po nic nie mamy hasel.........haslo powoli lecz pewnie,albo zyj i daj zyc innym...................uzywaj je w trudnych chwilwh ja uzywam.i zapeniam Cie ze kazde uzelenienie jest choroba ,trudna.a wspouzalenienie jest rowniez walka z wiatrakami,czyli uzaleznienie emocjonalne,dla mnie nie dotykalne Bo co mam odstawic matke ,ex malozonka ....................ludzi wokol mnie.ale walcze dalej o siebie o zycie,o szarosc
Wszystko przemija nawet wczoraj ,nie warto zyc hstoria
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wstyd 2017/05/07 20:18 #247

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 19067
Robert17 napisał:
wydaje mi się ze muszę po prostu czekać na szanse ,na ten moment kiedy będę mógł skręcić z tej diabelskie drogi, uciec z niej obym tej szansy nie przegapił

Robercie na co czekanie, tak możesz życie przeczekać i nie żyć, bo co to za pijane życie, przepite życie, taka wegetacja. Masz wiedzę, wiesz co zrobić, przerabiałeś już nie raz odstawienie alkoholu, pomoc też wiesz gdzie jest, a szansa jest w każdej chwili, w każdym momencie, pozostaje tylko pytanie czy Ty jesteś gotowy na wykorzystanie jej, czy chcesz na prostą wyjść, czy zdajesz sobie sprawę, że pijąc alkohol zabijasz się na raty?
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Wstyd 2017/05/07 21:48 #248

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 13182
Czy jak pijesz i jestes wesoly i towarzyski, to jest to prawdziwy Robert? Czy raczej ten trzezwy i smutny, ktorego przytlacza to co sie wydarzylo do tej pory w pijanym zyciu? To takie bledne kolo, jak ten pijak z "Malego Ksiecia"- pije bo mi wstyd, a czego mi wstyd? No tego, ze pije.
Mowisz, ze czekasz na ten moment... obys zdarzyl, bo jak mowia: kazdy alkoholik kiedys przestanie pic, ale nie kazdemu sie to udaje za zycia.
Pozdrawiam @};-
"Jeśli ci się nic nie chce, to wypij dużo wody. Będzie ci się chciało sikać"

Wstyd 2017/09/23 16:15 #249

• Robert17
  • Robert17 Avatar
Witam po długiej nieobecnosci na forum i pozdrawiam .
Czy możliwe jest ze alkoholizm tak jak inne uzależnienia sa tak naprawde iluzją naszego umysłu ,pułapką którą fundują duże korporacje i państwo w celu zapewnienia stałego rurociągu gotówki z akcyz i zwykłego zysku.
Pytam bo być może na tym to polega na słabosci naszego umysłu ,być może nasz umysł tak po prostu działa-jest podatny na sugestie ,leniwy i łatwo go oszukać ,co o tym myslicie?
Ostatnio zmieniany: 2017/09/23 16:16 przez Robert17.

Wstyd 2017/09/23 16:21 #250

• Robert17
  • Robert17 Avatar
Moja terapia?- napij sie kilkanaście razy kontrolujac to, a w to uwierzysz i wyleczysz sie z alkoholizmu haha niemożliwe?!nie wiem ,a wy co o tym sądzicie.
Ostatnio zmieniany: 2017/09/23 16:23 przez Robert17.

Wstyd 2017/09/23 16:28 #251

• Robert17
  • Robert17 Avatar
Zastanawia mnie dlaczego nie ma terapi umiejętnego picia .Były takie?może po prostu źle sie nauczylismy pić ?
Jak zaczynałem to wydawało mi sie ze im wiecej wypije tym będe bardziej lubiany i szanowany ,tak to działało niestety .Czy mozliwe jest że tak po prostu sie nauczułem a chorobe alkoholową wbili mi do głowy jako iluzje i słabość mojego umysłu?
Ostatnio zmieniany: 2017/09/23 16:34 przez Robert17.

Wstyd 2017/09/23 16:35 #252

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
Alkoholizm nie jest iluzja umyslu i jesli jestes alkoholikiem to zostaniesz nim do konca zycia, bo nie mozna z kiszonego ogorka zrobic z powrotem swiezego. Dlatego pojecie "kontrolowanego picia" dla alkoholika nie istnieje i wszelkie proby takowego koncza sie upiciem a niejednokrotnie ciagiem i zgonem. Jak to mowia, kazdy alkoholik kiedys przestanie pic, nie kazdemu udaje sie to za zycia. Niestety.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek

Wstyd 2017/09/23 16:37 #253

• Robert17
  • Robert17 Avatar
Zwróćcie uwagę na wszystkie uzaleznienia ,wszystkie wymagają pieniędzy czy to nie podejrzane?czy ktoś tego nie wykorzystuje a przecież powstają nowe uzależnienia !! Czy to nie jest podejrzane?

Wstyd 2017/09/23 16:40 #254

• Robert17
  • Robert17 Avatar
Może własnie dlatego ze jesteś tego pewna Ula nie szukasz innych sposobów tylko trzymasz się swojego zdania .Może po prostu nam to wmówili bo tak działa nasz nieidealny umysł ...
Ale skoro jest ci tak dobrze i nie pijesz to chyba masz inny też dobry sposób.
Ostatnio zmieniany: 2017/09/23 16:41 przez Robert17.

Wstyd 2017/09/23 16:41 #255

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
Nie wmowili Robert, przerobilam na wlasnym tylku :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Robert17

Wstyd 2017/09/23 16:41 #256

• Gosiaczek
  • Gosiaczek Avatar
Tak samo miałam z paleniem. Nie poteafiłam się ograniczać. Wypalałam minimum paczkę dziennie. I mimo, że nie palę 9 lat, to jestem pewna, że jeden papieros i z powrotem paliłabym nałogowo. A znam osoby, które palą okazjonalnie i nie są uzależnione.

Wstyd 2017/09/23 16:42 #257

• Robert17
  • Robert17 Avatar
A myslałas o tym?

Wstyd 2017/09/23 16:42 #258

• Robert17
  • Robert17 Avatar
Fenomen jak dla mnie

Wstyd 2017/09/23 16:47 #259

• Robert17
  • Robert17 Avatar
Wszystko siedzi w głowie a słyszałem ze mózg ludzki się jednak zmienia .Czy nie sądzicie ze tą cześć mózgu odpowiedzialną za alkoholizm też można zmienić? Myśle że da sie to zmienić ale nie ma takiej potrzeby bo po co skoro można sie pomeczyć troszkę .Nasz umysł jest bardziej prymitywny niz wam sie wydaje ,mysle ze jest możliwe wyjscie z alkoholizmu bo to choroba wmówiona nam i na tym ma polegać .
"Według wiary waszej niechaj się stanie"
Ostatnio zmieniany: 2017/09/23 17:07 przez Robert17.

Wstyd 2017/09/23 17:16 #260

• Gosiaczek
  • Gosiaczek Avatar
Jeśli umiesz pić kontrolowanie, to super. Jeśli ktoś nie potrafi, to musi przestać. Proste. Alkohol do życia nie jest potrzebny, to po co próbować, gdy już się przestało wrócić do picia "kontrolowanego"?

Wstyd 2017/09/23 17:58 #261

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 753
Jeżeli masz potrzebę kontrolowania czegokolwiek to baaaardzo źle. Naturalnych dla nas rzeczy nie trzeba kontrolować, dzieją sie i juz. Po prostu. Jak chcesz odzyskać nad czymś kontrole oznacza jedynie, że ja straciłeś.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność." Konfucjusz

Wstyd 2017/09/27 19:12 #262

• Isabell
  • Isabell Avatar
Witaj Robert ))
Jest dużo racji w tym co Piszesz o mózgu i jego funkcjonowaniu. Bardzo wiele można mu wmówić. Człowiek nie zdaje sobie sprawy nawet z jednej trzeciej jego mocy jak i słabości. Często się słyszy o oswieceniach, przebudzeniach i uzdrowieniach . Skąd np małe dziecko wie choć teoretycznej wiedzy przecież nie ma, że brakuje mu np wapnia. Nie wie że to się tak czy tak nazywa ale zrobi dziurkę w ścianie i sobie palcem wyskrobie ten wapń. Żeby wrócić do takich możliwości trzeba oczyścić swój umysł i ciało. Próbuj, szukaj dróg ale trochę kółko się zamyka bo do tego potrzeba sporo czasu bez żadnych toksyn. I dla ciała i dla umysłu. Wszystko można tak naprawdę tylko czy starczy czasu na tego typu próby? Kiedy zalozmy umysł niby oszukany ale ciało już przyzwyczajone? Trzeba skorzystać ze sprawdzonych sposobów. Kiedyś, później można szukać różnych dróg aby uwolnić swój umysł.
Pozdrawiam. Życzę uwolnienia ale jednocześnie pamietaj " To czyń a tamtego nie zaniedbaj ^^)
Pozdrawiam ))

Wstyd 2017/09/27 19:17 #263

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6261
A ja się zastanawiam jaki związek mają Twoje pytania i rozważania z tematem wątku.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

Wstyd 2017/09/27 19:26 #264

• Isabell
  • Isabell Avatar
Może jednak ma? Wstyd...różne ma oblicza i w różny sposób może być zakrywany. Myślę że warto rozważać jeśli przy tym zachowuje się potrzebę trzezwienia, jego sensu we własnym życiu...a tak swoją drogą Chris, przecież Ty też dywagowales na podobne tematy jeszcze trzy lata temu ^^) Pamiętam nasze rozmowy jakby to było dziś ))
Ostatnio zmieniany: 2017/09/27 19:27 przez Isabell.

Wstyd 2017/09/27 19:44 #265

• martasa
  • martasa Avatar
Izuś, myślę, że takie odwołania do przeszłości czy do rozmów prywatnych nie do końca są na miejscu, ja przynajmniej nie do końca czuję się z tym komfortowo. Tu na forum odwołujemy się przede wszystkim do własnych życiowych doświadczeń.

Wstyd 2017/09/27 20:03 #266

• Isabell
  • Isabell Avatar
Ja nie powołuje się na prywatne rozmowy ani mi to w głowie Marta. Nigdy Krzysiu nie mowilby nic innego z resztą prywatnie o czym nie pisalby w swoim wątku . Warto poczytać
cały Chrisa wątek. To się przyda nie tylko alko ale i DDA oraz współuzależnionym.
Ostatnio zmieniany: 2017/09/27 20:04 przez Isabell.

Wstyd 2017/09/27 20:12 #267

• martasa
  • martasa Avatar
Izuś, nie chodzi mi już tylko o Chrisa, którego wątek zresztą znam bardzo dobrze i nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek dywagował na temat powrotu do picia poprzez zmiany w umyśle. Więc tu może lepiej jednak zakończyć ten temat.

Wstyd 2017/09/28 00:28 #268

• Isabell
  • Isabell Avatar
Ja również uważam że należy zakończyć ten temat ponieważ jestem chyba ostatnią osobą na świecie,ktora pochwalalaby czy uważała za dobre zabawy z alkoholem i próbowanie wyrobienia w sobie umiejętności kontrolowanego picia u osoby uzależnionej. Jasno napisałam że zmiany w umyśle mogą zaistnieć dopiero kiedy do organizmu nie będą dostarczane toksyny . W tym wypadku chyba oczywiste jest że chodzi o alkohol. Doszło do nieporozumienia. Pisząc o Chrisie miałam na myśli samą pracę nad własnym umysłem i jego przemiana a nie jakimiś eksperymentami z alkoholem buahaha To chyba OCZYWISTE :shock:
Swoją drogą wierzę w uwolnienie się od alkoholizmu ale na tej zasadzie że przestaje być potrzebny poprostu do życia i poczucia szczęścia.I to miałam na myśli pisząc o uwolnieniu czy uzdrowieniu poprzez uwolnienie swojego umysłu. Że przychodzi taki moment że myśli się o sobie już jako o wolnym od alkoholu CZŁOWIEKU a nie alkoholiku. To tak żeby jasność była.. Uważam że właśnie manipulacji różnych koncernów itd oraz obiegowych chorych opinii, reklam i wpływowi środowiska ulegli ludzie, których umysły "kupiły" informację że alkohol to podstawa dobrej zabawy czy antidotum na "Luz" i regulowanie emocji. I to są właśnie te słabe strony działania mózgu. Silne to te że można i da się "przeprogramować" swoje myślenie ale do tego potrzebna jest całkowita abstynencja i praca nad sobą..lub coś co nazywane jest przebudzeniem ..

Życzę wszystkim pogody ducha od ucha do ucha ))
Ostatnio zmieniany: 2017/09/28 00:42 przez Isabell.