Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dziennik Uczuć jest lusterkiem w którym można przyglądać się swojemu wnętrzu.

TEMAT: no to zaczynam nowe życie

no to zaczynam nowe życie 2019/11/23 09:11 #911

• Antea
  • Antea Avatar
Cześć @};-
w ten sobotni poranek byłąm na działce końcówka fundamentów pod mój nowy dom bez alkoholu zapasem :)
Po co tu weszłam do tego pokoju ,ponieważ u mnie jak się coś ważnego zadziewa i wydarza to powoduje ogromne wzburzenie ło matko i córko .Jestem osobą o bardzo dużym poczuciu humory tak miałam od dziecka tylko kolegów w szkole wybierałam takich tylko z poczuciem humoru z dystansem do siebie i świata. Chciałam napisać że, że ,że przez pięć lat" katowałam" się trzecim krokiem .Przyznaje się bez bicia to był koszmar .Raz że nigdy nie wierzyłam w Boga chyba że takiego kościółkowego i z obrazka Dwa że mama i tata oboje uzależnieni (zaniedbanie duchowe -ngdy nie byłam z rodzicami w kościele ,chyba że z babcią cioci samochodem odświęta) dwa że w książece od komunii świętej jako 9-latka Bug napisałam przez u zwykłe (to o czymś świadczy)
Co odkryłam u siebie że od trzech tygodni i znalazł się ktoś -OSOBA która w łopatologiczny sposób przyciągneła mnie do Siły Wyższej. (Bóg -jakkolwiek Go nie rozumie)
Filmiki z jego facebuka-np "Samotność"-playlista -Tęsknienie i wszystkie w internecie
Alkoholik- potrzebuje duszy jak gąbka. Pod wpływem alkoholizmu nasze dusze zostały wyschnięte (i okazuje się że nasycić nas może modlitwa-Siły Wyższej,Jego słowo -jak się łatwo domyśleć pochohodzące z Ewangelii .
Siłą Wyższa chce nas nasycić cieszeniem się ,radością ,łaskawością żeby była nasycona (dusza).No właśnie znalazłam przestrzeń żeby dać się nasycić Bogiem jakolwiek Go rozumiem.
Mowa oczywiście o Adam Szustak-dominikanin bnggfgbfb aypererew
Pogody ducha
Ostatnio zmieniany: 2019/11/23 09:19 przez Antea.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

no to zaczynam nowe życie 2019/11/23 09:35 #912

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 13182
Musze sie pochwalic, ze mialam okazje sluchac o.Szustaka na zywo, kilka razy, dostalam od niego przytulasa i krzyzyk na czolo, mam tez zdjecie pamiatkowe :grin: ale jak ja to mowie: "juz wyroslam z Szustaka" :grin:
Uwazam, ze jest rewelacyjny na poczatek duchowej drogi.
Anetko, przeraza mnie tylko to Twoje sluchanie wszystkiego i wszystkich dokola... czy Ty Masz w ogole wlasne zdanie, nie poparte zadnymi madrymi ksiazkami i opiniami innych? Takie po prostu: wlasne zdanie, takie z serca? Moze czas wsluchac sie bardziej w swoje wnetrze? Moze czas pozwolic Bogu przemowic do Ciebie? Bo mam takie wrazenie, ze On nie ma szans przemowic w Twoim zyciu, tak wiele masz pomyslow i madrych glosow w swojej glowie. Nie wiem, moze sie myle. Ale czy Ty odczuwasz kochana wewnetrzny spokoj?
Pozdrawiam @};-
"Jeśli ci się nic nie chce, to wypij dużo wody. Będzie ci się chciało sikać"
Za tę wiadomość podziękował(a): Antea

no to zaczynam nowe życie 2019/11/23 11:36 #913

• anikaa
  • anikaa Avatar
Hej Antea ja bardzo lubie jego Wstawaki. Mam,co rano nowy odcinek na emailu i slucham szykujac sie do pracy. Trwaja zwykle 5min i za kazdym razem jest jakis zyciowy temat.Twoja duchowa dtoga jest Twoja i dzieje sie i rozwija jak powinna :grin: Ja swoja droge pokonuje malymi kroczkami. Czasem spotykam ludzi, ktorzy mnie odstraszaja od kosciola, czasem, co przyciagaja. Wiara to jest dar tak jak i trzezwosc i ma rozne formy. Sciskam

no to zaczynam nowe życie 2019/11/23 12:16 #914

• Antea
  • Antea Avatar
Dziękuje dziewczyny @};-
Ula @};- uczę się za pomocą terapii być niezależną jednostką która mówi NIE jeśli nie mam ochoty na rozmowę/spotkanie. W swój alkoholizm weszłam bardzo wcześnie mając 16 lat. U mnie spokój wewnętrzny wiąże się z jeszcze nadal braku zaufania lub małym zaufaniem w podpis na obrazie np(Jezu,ufam ,Tobie!-Bądź wola Twoja a nie moja )u mnie są dopiero początki spokoju wewnętrznego.Ale mocne,stabilne. Buduje się na SKALE(Bóg) która jest nienaruszalna. Ale wiem ,że zmienia to radykalna więź z Bogiem z roku na rok u mnie jest lepiej,zdecydownie czuje wolność.
polecam Szustaka na dzisiaj "Dlaczego masturbacja jest zła i jak z niej wyjść?-jutube dla mnie cudowne odkrycie.
Anika(Anetko) bardzo dużo również biorę od Ciebie @};- podziwiam za własną pracę i własne pieniądze.

no to zaczynam nowe życie 2019/11/24 17:42 #915

• Antea
  • Antea Avatar
Hej @};-
Co mi się w Szustaczku podoba ? Zapragnęłam tak nagle jak on zwiedzać świat zresztą dawne niezrealizowane marzenie ale nieleczona choroba alkoholowa "wypłukała i wybiła" mi z głowy wszytko co piękne dobre i kochane.
Pogody ducha

no to zaczynam nowe życie 2019/11/27 17:32 #916

• Antea
  • Antea Avatar
Kochani @};-
Dorwałam książkę z "góry przyszła" to czysty przypadek że za niedługo Adwent. Więc się dzielę tym co odkryłam. Adam Szustak Plaster miodu" dla mnie książka wsam raz. Ponieważ alkoholizm "dokręcił mi śrubę" do samego końca.
Mam grypę z mitingu nici.
Pogody ducha :shock:

no to zaczynam nowe życie 2019/12/03 12:47 #917

• Antea
  • Antea Avatar
KOchani @};-
"Zanim w wiosennym słońcu wystrzelą w górę tchnące nadzieją pąki ,przeminąć musi zima-sroga,jałowa i trudna"Wszystkiego dobrego w tym adwencie i w przygotowaniach na przyjście.
p.s. nie wiem jak ja mogłam do tej poty żyć bez Sześciu zasad szczęśliwego życia według Szustaka .
No miotałam się jak zając w kapuście bnggfgbfb
Pogody ducha
Ostatnio zmieniany: 2019/12/03 12:47 przez Antea.

no to zaczynam nowe życie 2019/12/12 19:28 #918

• Antea
  • Antea Avatar
Hej
Mój dzisiejszy sen współuzależniowy się "dobija" a podświadomość krzyczy snem. Brata alkoholika ratowałam...Święta idą. Matka Teresa mi się włączyła czy to źle? Pójść powspierać dwa lata się nie widzieliśmy, jest po rozwodzie, dwoje małych dzieci cierpi. Otóż nie, Alkoholika w realnym życiu nie można swoją miłością uzdrowić. On tylko na to czeka. Tym sposobem oddalił abym brata od jego dna.Dziękuję i błogosławię tym którzy brzybliżyli mnie do mojego dna.
Jest u mnie pogodzenie się...
Ostatnio zmieniany: 2019/12/12 19:35 przez Antea.

no to zaczynam nowe życie 2019/12/29 10:14 #919

• Antea
  • Antea Avatar
:czesc:
Witajcie. Życzę każdemu żeby rok 2020 był lepszy od 2019 r. kwiaaatek
Tak się u mnie dzieje w trzeźwości od alkoholu i od współuzależnienia. Mam polewki jak byli "znajomi" mnie traktują pamiętając starą Anetę w kontakcie jest poniżanie mnie. Odzierania z godności. Wiadomo o czym to świadczy. Nie pasuje im taki układ. A u mnie wszystko na plus łącznie z budową nowego domu. Jestem sto procent pewna że iluzja w jakiej żyłam przez 22 lata to wynik łykania substancji psychoaktywnej Alkoholu.
Pogody ducha
Ostatnio zmieniany: 2019/12/29 10:15 przez Antea.

no to zaczynam nowe życie 2020/01/01 20:00 #920

• Antea
  • Antea Avatar
Kochani @};-
z każdego z Was napisałam sobie receptę na własną nieperzerwalną trzeźwość. 5 lat na spokojnie już z humorem i dystansem do wielu spraw. To Forum uratowało moje życie dziękuję. To zasługa tysiąca przeczytanych wątków i nauka życia z alkoholizem w sobie. Dziękuje.

no to zaczynam nowe życie 2020/01/03 12:46 #921

• Antea
  • Antea Avatar
Hej
Z dzisiejszych wątków o współuzależnieniu
Moja terapeutka od współuzależnienia kazała mi oddalić się, zająć się sobą i obserwować w oddali czy uzależnieni z rodziny chcą i pragną się zmienić. To jak z alkoholikiem jeden na milion wychodzi z bagna. Siedzenie i pukanie w kamień to samo. Dwa lata temu ogłosiłam bezsilność i wygrałam. Okazało się że umiem piec pyszne pierniczki. Warto skierować swoją energię na siebie. aypererew
Ostatnio zmieniany: 2020/01/03 12:48 przez Antea.

no to zaczynam nowe życie 2020/01/28 16:23 #922

• YaroZja
  • YaroZja Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3508
Antea napisał:
ja uważam że za mało jeszcze wycierpiałaś od "pustego dzbana" którym jest alkoholik.

Antea nie podoba mi się ten wpis, który dzisiaj napisałaś i ja wyczuwam w nim pogardę.. była Ci zwracana już uwaga.. że na forum piszemy o sobie i nie oceniamy.. nie będę cytował całego tego postu bo wiesz co w nim ujęłaś i proszę o zastosowanie się do zasad tego forum oraz o pisanie o sobie.. nie ocenianie i prorokowanie co będzie itd
dzisiaj jest bbann na 48 godzin
Dobrze widzi się sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Antoine de Saint-Exupery

Jarek alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Benia, Zakapior, Alex75, Judyta83

no to zaczynam nowe życie 2020/01/28 20:22 #923

• Judyta83
  • Judyta83 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 85
Antea, nie wiem co Cię w życiu spotkało i nie znam Twojej historii, ale nie podoba mi się Twój post. Ja, osobiście nie czuję się urażona. Uważam jednak, że osoby które na codzień walczą z chorobą alkoholową mogłyby się tak poczuć. Proponuję, żebyś dobrze zastanowił się w osądach i przyszywaniu łatki, każdemu alkoholików i temu trzeźwemu, i temu nieleczącemu się. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo pokoju w sercu!
Judyta!