Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wspólne Dyskusje Alko-Koalko-Narkomania.

TEMAT:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/29 17:59 #246

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Wyżyłam się fizycznie...hehhe wybraliśmy się do stolicy na kręgle. Trochę łapka boli ale było fajnie. Jutro odezwą się zakwasy i będę sobie chodziła jak sztywniak ale co tam :lol: Potem zwiedzaliśmy ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, fajne uroczyska, kładki schodki. Podobało mi się. Wracałam przez rodzinne strony...super. Jestem zadowolona z wyprawy :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/09/05 19:21 #247

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Cieszę się dzisiaj i to bardzo...i nawet jestem dumna. Dziecko mi powiedziało, że już się nie boi o mnie, że jest spokojna. Nawet jak nie ma mnie w necie lub nie odbiorę telefonu to nie obawia się, że to znowu z powodu picia. Tak...powiedziała mi to dzisiaj, i że potrafi się śmiać. Właściwie to zawsze potrafiła się śmiać. Z wyjątkiem okresu kiedy byłam w transie ale dla mnie ważne jest, że mi wierzy. Jest to dla mnie nie byle jaka motywacja do tego żeby się napić, żeby jej znów nie zawieść.
Tak :D lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/09/21 18:49 #248

• iza70232
  • iza70232 Avatar
  • Gość
  • Gość
Przedewszystkim dzisiaj nie piję,z czego się cieszę i rozpiera mnie duma.Drugi ważny powód to taki,że nareszcie mogę Was kochani towarzysze wspólnej niedoli(Alkoholizm) :lol: poczytać i sama coś od siebie naskrobać :D D Jestem naładowana pozytywną energią czego i Wam kochani życzę!

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/09/21 20:19 #249

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Iza nie tylko życzysz ale i ją przekazujesz :lol: Fajnie, że tak to na Ciebie działa bo mnie również się taka spokojna aura udziela.
Nie cieszę się zbytnio bo dopiero sie obudziłam. Jakies paskudne choróbsko mnie dopadło i szybko się męcze. Robię więc fik i śpię. Zobaczymy czy teraz też zasnę, sen ponoc najlepszy lekarz :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/09/21 21:25 #250

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3880

.W grupie siła,ja naprawdę w to wierzę :D Jestem naładowana pozytywną energią czego i Wam kochani życzę!

Tak ,tak Iza w tej chorobie samotność i samowola nie wskazana,mi pomagają trzeżwieć inni,Wy i Wspólnota,cieszę ,że dzisiaj nie pijesz :D pomagasz mi ,ja też dzisiaj jestem trzeżwy. ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/09/30 08:43 #251

• megi
  • megi Avatar
  • Gość
  • Gość
Witajcie Kochani!Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją radością-od jutra idę do PRACY :!: Jest to dla mnie ogromne szczęście bo nie muszę się ruszać z Węgorzewa gdzie mam swoją grupę AA,terapeutkę i poczucie bezpieczeństwa.A co też istotne-praca w moim zawodzie,który wykonuję prawie 20 lat.Jestem z siebie zadowolona :D ) )

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/09/30 09:03 #252

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Wielkie gratulacje Megi :D D D
Znajomość zawodu zapewne uchroni Cię przed lękiem poznawania nowości i nauki. Trzymaj się cieplutko, trzymaj się terapeutów i trzymaj się AA. Dobrze, że nie musisz zmieniać, wyjeżdżać, dobrze, że czujesz się bezpieczna. Życzę Ci z całego serca żeby było tak zawsze :D D D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/09/30 16:35 #253

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
No to moje gratulacje Megi,ja jestem w trakcie szukania pracy,ale nie popadam w pesymizm,będzie dobrze :D D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/10/07 08:43 #254

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Pisałam o tym przedwczoraj ale coś się działo w sieci i post mój gdzieś przepadł....ale jeszcze dziś się cieszę i to bardzo a może jeszcze bardziej. Córka znów mi powiedziała, że odzyskała spokój, że się nie denerwuje i że mi ufa. Są to chyba najpiękniejsze słowa i najbardziej motywujące do trzeźwego życia. Mówię poważnie :lol: :lol: :lol: O tak.... :lol: :lol: :lol: :lol: ....radość mnie rozpiera... :lol: :lol: :lol: Nie da się tego opisać.
Wczoraj spotkałyśmy się z Baszką. Byłyśmy na mitingu spikerskim. Bardzo fajnym. Byłam zachwycona tym z jakim ciepłem została przyjęta do grona AA. A z jakim ja byłam? Nie pamiętam :oops: :oops: :oops:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/10/07 09:45 #255

• iza70232
  • iza70232 Avatar
  • Gość
  • Gość
....Jestem trzeżwa dzisiaj,czego i Wam wszystkim życzę.Niebyło mnie długo na forum,bo syn wylał sok na klawiaturę i spaliło jakies kabelki ale nareszcie internet jest dostępny!Stęskniłam się za Wami i muszę nadrobić w czytaniu postów(jak mi tego brakowało!)U mnie spokojnie życie płynie utartym szlakiem,staram sie pracować nad sobą i swoim trzeżwieniem,regularnie uczęszczam na terapię,czuję się tam ufnie i bezpiecznie.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zyczę miłego jesiennego dnia :D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/10/07 12:12 #256

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Szekla mitingi spikerskie to fajna rzecz,może Cie kiedyś zaproszę na miting rocznicowy w roli spikera do Holandii.Kiedyś taki miting zrobił dla nas Mirek ze Śląska,Franek wie kogo mam na myśli.On jak przyjechał do Holandii od razu do mnie dzwonił więc poprosiłem go o to.Fajnie było,chyba se dzisiaj do niego zadzwonię.Potrzebuję pogadać z alkoholikiem.
Iza cieszę się ja też dzisiaj nie piję,fajnie,że się odezwałaś :) ;) Trzymaj się nas -w grupie Siła-wspieranie się to wielka moc.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/10/07 12:18 #257

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Tak, tak Iza....trzymaj się pędzla bo drabina leci :lol: :lol: :lol: Też się ciesze, że zawitałaś bo już się martwiłam o Ciebie, teraz martwię się o Myszę i Wodną :( lol: :lol: :lol:
Norbi...nie kuś tą Holandią bo ja w dalszym ciągu uwielbiam podróżować a mitingi spikerskie uwielbiam.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/10/08 20:15 #258

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Kurcze znowu weekend wszyscy poszli na dyskotekę,że taka cisza a mnie nie wzięli :evil: ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/10/09 20:10 #259

• Anessa
  • Anessa Avatar
  • Gość
  • Gość
Dziś cieszę się bo ja Aga, stara baba wybrałam się do ZOO ;) :lol: :lol: Polecam :D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/10/10 07:57 #260

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja się ciesze Anesso, że dostałaś się w końcu na Forum i podzieliłaś się tymi radosnymi chwilami.
Ja do ZOO wybieram się już ho ho albo i dłużej i zawsze jest coś, że nie pojadę. Albo za ciepło albo za zimno albo pada. Nic to...może mnie zmobilizujesz i wreszcie się wybiorę bo słyszałam, że bardzo się zmieniło na korzyść :lol: :lol: :lol: Ja jednak zawieszę się raczej na małpkach, może te wieszadełka się pode mną nie urwą :lol: :lol: :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/10/11 13:02 #261

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Annesa mnie tez to cieszy,że tu jesteś jak to mówią "damy radę" tylko trzymajmy się razem.
U mnie wszystko w porządku dzisiaj załatwiłem sobie prace nową i zaczynam w Listopadzie idę pracować na produkcje,praca 4 dni w tygodniu a soboty do wyboru własnego.Od godz;7 -ej do godz 18-ej no niestety co 2 godziny jest przerwa po 15 minut a przerwy nie są wliczane w godziny pracy,ale to już lepsze niż praca poprzednia bez godzin bez limitu 70-80 godzin /tydzień niedziela ,święta również urwanie głowy.Myślę ,że dobrą decyzję podjąłem,jedynie musimy zakupić drugie autko ,mam już na oku Golfa 4,ale poczekam ,jak zona będzie miała wolne to pojadę z nią ,bo ona ma dobre oko na kupno auta.No niestety -kobita i lepsza ode mnie .Baby znowu górą :D lol: :D lol: :lol: :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/26 09:01 #262

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Święta mijają bez szczególnych narzuconych zasad godzinnych; typu śniadanie o 9, obiad.....

Tradycyjnie wysypiamy się, jemy posiłki świąteczne i tradycyjnie, jak co roku przemierzyliśmy warszawskie ulice i Starówkę. Wyjątkiem była wizyta w klubie abstynenckim "Poznańska 38", który tętnił życiem i gromadził dużo osób....a wśród nich? Hehehe sama bym się tego nie spodziewała ale spotkałam... :D Zygę alkoholika i terapeutę z mojej terapii. Nieśmiało podeszłam i przywitałam się. Powiedziałam skąd go znam, bo ma prawo mnie nie pamiętać. Zapytał się jak się trzymam. Pogadaliśmy krótko bo nie mieliśmy za bardzo o czym, ja byłam w swoim towarzystwie i on też. Spotkanie to zrobiło na mnie wrazenie i fakt, że odważyłam się podejść i przywitać. Minęło 10 lat od terapii i nie byłam pewna czy to on.
Cieszę się też ze spaceru bo było dużo osób i....nie widziałam nikogo pijanego. Nawet nie czułam zapachu alkoholu co znacza, że sporo jest ludzi dla których Święta nie kojarzą się z obżarstwem i chlaniem.
Cieszę się też bo jestem trzeźwa i nie mam kaca i to, że zaraz pójdę z psem na spacer i mam pełną lodówkę i mogę nakryć do stołu, że Święta nie są i nie będą głodne.
Pozdrawiam wszystkich

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/26 21:37 #263

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Gość
  • Gość
Cieszę się bo:
1.pada znowu śnieg
2. Miłoszowi spadła gorączka
3. Męża nie ma ale nie jestem sama- zadzwonilam po Joannę , powiedzialam że siedzę sama i posiedziałysmy razem
4. Jestem trzeźwa
5. To były wspaniałe Święta
6. Moi rodzice byli trzezwi i jestem dumna że troche się do tego przyczyniłam

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/26 21:48 #264

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
No to ja się cieszę z Wami ,bo też byłem trzeżwy przez te świę :) D ta

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/27 10:10 #265

• iza70232
  • iza70232 Avatar
  • Gość
  • Gość
Już poświętach a ja mogę stwierdzić ,że przedewszystkim były trzeżwe! :D lol: Dzisiaj nie piję i pozdrawiam wszystkich poświątecznie!

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/27 17:34 #266

• anka35
  • anka35 Avatar
  • Gość
  • Gość
Minęły święta ,pierwsze od wielu lat spokojne i co najważniejsze bez alkoholu :ymblushing: . Tak wspaniale spokojnie nie było od lat. Niby nic nadzwyczajnego a jednak coś wielkiego, cieszyło mnie nic nierobienie i siedzenie z mężusiem :x x

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/27 17:47 #267

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Czyli trafiają się dobrzy alkoholicy ? :D ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/27 17:59 #268

• anka35
  • anka35 Avatar
  • Gość
  • Gość
Norbi ja to wiem, chociaż przez cały czas uczę się życia z trzeźwiejącym alkoholikiem a mój mąż uczy się życia bez alkoholu( właśnie jest na terapii pogłębionej) jestem z niego dumna. Ale to tak między nami .
Tak sobie kiedy myślałam ,że gdyby nie choroba mojego męża to teraz nie doceniałabym uroków dnia codziennego. małe rzeczy potrafią przynieś wiele radość :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/27 18:30 #269

• Nadzieja
  • Nadzieja Avatar
  • Gość
  • Gość
Dziś cieszę się ze świąt BOżego Narodzenia.. bo pomimo pijaństwa moich rodziców w domu, ja znalazłam swoją iskierke radości.Bo nie dałam się ponieść nerwom i nie weszłam z buciorami do pokoju swoich rodziców z pretensjami.Bo potrafiłam zająć się sobą i dziećmi.Bo była w nas radość z Gwiazdki,z pasterki,z szopki Bożonarodzeniowej,z kolędników,z odwiedzin u rodziny.Cieszę się bo przeżyłam te święta bez żalu i bólu.Na wesoło,wśród ludzi.Wśród rozgwieżdżonego nieba,drzew pokrytych białym puchem.I przy cieple KOMINKA,bo tam gdzie byłam był KOMINEK[taki który kiedyś będzie stał w moim mieszkanku]cieplutki,ceglasty,roziskrzony,dopełniający niesamowitą atmosferę świąt.

I wcale nawet nie zwróciłam uwagi, że ktoś spity przechodzi po ścianie obok mnie do kuchni.Bo to nie było dla mnie ważne.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/27 20:13 #270

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Gość
  • Gość

]cieplutki,ceglasty,roziskrzony,dopełniający niesamowitą atmosferę świąt.

ale ja lubię Cię czytać.......SIOSTRA !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/27 23:28 #271

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Oj Monika ja też Cię lubię............... =)) :x (|) |)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/28 21:02 #272

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Gość
  • Gość
Dziś cieszę sie bo Miłosz dochodzi do siebie :ymhug: Siedze sobie spokojnie,wszyscy już śpią nawet moje największe dziecko ;) ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/29 09:23 #273

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Najpierw musi być żle ,żeby potem zauwazyć zmiany na dobre :D )
A ja się już cieszę a to dopiero rano ,że wieczorem jest miting AA.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/29 12:14 #274

• repro50
  • repro50 Avatar
  • Gość
  • Gość
jestem trzeźwy :)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/29 13:53 #275

• cytryna
  • cytryna Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja się cieszę że zaraz ide na grupe a potem na pizze z moja kochaną Joanna :ymhug: :ymparty: :ymparty:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/30 20:52 #276

• Nadzieja
  • Nadzieja Avatar
  • Gość
  • Gość
Dziś się cieszę bo sprawiłam sobie prezent noworoczny;kuchenke gazową mastercook.Ależ jest piękna z piekarnikiem i grillem.Będe piekła ciasteczka i rumianego kurczaczka we WŁASNYM piekarniczku [bo teraz jechałam na mamy]Paluszki lizać..pychotki.Najlepiej jak zaczne od jutra. :D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/31 10:00 #277

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Bo to mój ostatni dzień w tym roku,jak jestem trzeżwy i udało mi się go przeżyć w takim stanie przez cały rok.
Jutro Nowy Roczek ,jaki będzie ? Bozia wie,ja jeszcze nie wiem tylko,że chciałbym ten Nowy rok też ugościć moimi trzeżwymi dniami.mam nadzieję,że z Waszą Pomocą ,pomocą AA będzie mi łatwiej to realizować. :D )
A cisza tu..............jakby wszyscy spali ,odsypiali ,robili rezerwę na dzisiejszą noc :D lol: :) Jak idziecie gdzie na Bal to weżcie mnie ze sobą ;) ;) a Tak pytając ,może faktycznie ktoś wybiera się na Bal bezalkoholowy,może chciałbym się podzielić z nami wrażeniami.
Jak byłem w Polsce jeszcze ,to takie Zabawy Noworoczne były standartem we Wspólnocie AA czy Klubach Abstynenckich.
A już mi chulać i tańczyć Wiaro Miła :muza: :ymapplause: :muza: przecie to Nowy Rok idzie ;) :D lol: :D ) lol: :wmur:

Trzymam kciuki za nowicjuszy,którym przyjdzie pierwszy raz przeżyć Sylwestra bez alkoholu :czesc: trzymajta się ludziska,abyśmy mogli się jutro ponownie spotkać z Pogodą Ducha i trzeżwością włącznie.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/12/31 15:13 #278

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość
ja również roczek do przodu bez alkoholu i myśli o nim,czlowiek starszy o roczek i latka leca,ale taka już kolej zycia,już niedługo, wraz z przyjaciółmi z klubu abstynenta będe sie bawil do rana,siódmy sylwester bez alkoholu w gronie abstynentow,wszystkiego najlepszego w Nowym 2011 Roku.

Dzis ciesze sie bo... 2011/01/01 15:56 #279

• margaretka
  • margaretka Avatar
  • Gość
  • Gość
Zaczol sie Nowy Rok i jak pamietam rok temu wyznaczalam sobie cele na ten miniony rok Nic mi po osiagnieciu paru z nich kiedy nie zadbalam o najwazniejsze w moim zyciu W tym roku zupenie inne mam pragnienia i dotycza mnie a nie celow materialnych Dzien dzisiejszy napawa mnie optymizmem i wierze ze jesli bede dbac o siebie o swoje zdrowienie to napewno za rok z glowa do gory bede mogla patrzec wstecz . Jeszcze bardziej jestem radosna gdyz bylismy na mszy i to co uslyszalam jeszcze bardziej upewnilo mnie ze ide sluszna droga i ze jesli bede pamietac ze jestem bezsilna wobec alkoholu i mam Wspanialego Przyjaciela i AA to bedzie dobrze

Re: Dziś cieszę się bo... 2011/01/17 22:01 #280

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Cieszę sie dziś i to bardzo i mam powód. Dzisiaj była u mnie klientka i niczym jak salwa armatnia wypowiedziałam słowa....Ja Panią znam, nie wiem skąd ale na pewno znam. No i dogadałyśmy się. Była to moja sympatia z OTU, Pani Bożenka. Kobiet mająca tyle ciepła w sobie, życzliwości i zrozumienia. Olałam swój nadzór pracowniczy i pogadałyśmy sobie parę minut. Jedyne co złe to to, że czuję niedosyt tej rozmowy, ale....OTU do mnie wraca. W Święta Zyga terapeuta, dzisiaj Pani Bożenka. Czy to jakaś szczęśliwa gwiazdka? :D