Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wspólne Dyskusje Alko-Koalko-Narkomania.

TEMAT:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/18 20:51 #176

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość
Może kiedyś będzie mi dane pojechać gdzieś dalej na mityng,potrzebuję pilnie wykazu mityngów na Czechy,
pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/18 21:03 #177

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3880
Franiu znajszłem coś,to ogłoszenie juz nie aktualne ,ale sa kontakty i adres email,a co wybierasz się do Czech? z posłaniem
zobacz www.aawpolsce.pl/20-lecie-aa-w-c ... szamy.html

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/20 05:39 #178

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Dzisiaj nie pije i to moje motto przewodnie na moje życie dzisiaj.teraz wyjeżdzam do pracy i wcale się nie wkurzam ,że niedziela i trzeba pracować.Przecież do roboty nie tylko są :lol: konie stworzone :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/20 07:41 #179

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość
a ja z rana skończyłem w Galicji wtorek,te województwa są ta pomieszane,szok,
dzisiaj nie piję,a wczoraj spotkałem się z Piotrem Nagielem,jest to wspaniałe jak można sobie pogadać,chociaż raz do roku,
pozdrawiam,

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/20 08:12 #180

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Tak,ale chyba Region Galicja jest największym regionem

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/20 08:47 #181

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość
A teraz jadę na mityngusik aby zadbać o swoją trzeźwość,
pozdrawiam,

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/23 20:19 #182

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
A ja się dziś cieszę ,jak by mi złota kapusta spadła na głowę,przed chwilą rozmawiałem z aowcem z Hiszpanii,jaki ten świat mały. :D D D D Ani nie przypuszczałem,że będe dzwonił do Hiszpani dzisiaj ,aby szukać drugiego alkoholika,aby sobie pogadać.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/23 21:09 #183

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja się dzisiaj czuję tak................

[img]images/fbfiles/images/63_3733ce495f6d45b5e2f57f2a7ac16009.gif[/img]

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/23 21:21 #184

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Szekla do łóżeczka ,do łóżeczka,administrator każe ,zamykamy teatrzyk :D D D D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/23 21:42 #185

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Figa :P P P P P P

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/25 10:54 #186

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
a ja się dziś cieszę że kolejny dzień jestem trzeźwy.....że syn dostał wyróżnienie za naukę....że jutro jadę na ryby...i ogólnie się cieszę bo się cieszę
:-) )

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/25 10:58 #187

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie na liby tylko na ściupaki :lol: :lol: :lol:
Gratulacje dla syna :D D D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/25 11:04 #188

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
Ściupaki to już na jesieni....jadę na spławiczek....posiedzieć odpocząć pomyśleć....dawno nie byłem

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/25 11:07 #189

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Przy moczeniu kija potzrebne jest myślenie :o o o ?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/06/25 11:12 #190

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
no.....chyba tak!!!

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/07/06 14:36 #191

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Wczoraj oglądałam agawy...takie kilkunastoletnie. Zawsze podobały mi się jak stoją u innych w ogródkach i dzisiaj zakupiła mi córka taką śliczną, śliczniutką i udało mi się ją nawet przywieźć. Cieszę sie ale ta radość jest zmieszana z zapytaniem....co ja z nią zrobię na zimę? E tam...coś wymyślę :lol: :lol: :lol:

[img]images/fbfiles/images/63_77a48135c859835132cf673100c0eb29.jpg[/img]

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/07/06 15:54 #192

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Ubierzesz ja na "cebulkę' jak będzie zima :lol: :lol: :lol: :lol: albo postawisz w domu .

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/07/08 06:09 #193

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
.....asertywność nie jest tylko dla mnie słowem ale potrafię zastosować ją w życiu. Tak więc nie czekając na utopijną wizję ogródka postanowiłam zrobić go po swojemu. Cieszę się bo przestałam się martwić, że jedni nie lubią doniczek, inni figurek trolli i doszłam do wniosku, że ich wizja ziści się ale dopiero wtedy gdy on całkiem zarośnie. Tak więc wzięłam się najpierw za kastrację, żeby dojść do wprawy później ewentualnie na menów :lol: i tak powycinałam krzaki, krzaczki i krzaczory, które przez tyle lat zdziczały. Dumna jestem z siebie i z tego postanowienia. Może nie jest fajnie, że przestałam się liczyć z resztą i robię to po swojemu, czyli realizuję swoją wizję. Do późnej jesieni będę miała w brud roboty, kopanie przesadzanie itp....ale przynajmniej coś z Marcinem robimy. Coś?? Realizujemy swoje wizje a reszta niech siedzi i marzy. To co zrobię teraz nie pozwolę później tknąć. Asertywność we mnie dojrzewa i optymizm też :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/07/08 06:55 #194

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Czyli przejęłaś władzę i kierownictwo na ogródku,zrobisz w/g swojego uznania i będziesz miała się czym cieszyć i radować a Twoi sąsiedzi przy okazji też.Moja kuzynka też tak zrobiła ,jak zagospodarowała cały ogródek przed blokiem,to nawet ze Spółdzielni przyjechali zdjęcia robić jak ładnie na osiedlu i jak Oni dbają o wygląd,Nazbierało im się ,bo kuzynka nie należy do milczących.Teraz sąsiedzi wspólnie pomagają utrzymać ten kwiatostan.Ale ktoś musiał zacząć.
A co do moich radości,to się cieszę,że dzisiaj nie piję.A co dzień przyniesie to zobaczę. ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/07/08 07:35 #195

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Ty się dzisiaj cieszysz, że nie pijesz a ja, że nawet mi to nie przyszło do głowy. Różnica?? Nie myślę o alkoholu :lol: A Ty :?: :P

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/07/08 08:07 #196

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Szekla tak ja się cieszę,że dzisiaj nie piję i chcę wytrwać w tym postanowieniu,a w tym pomaga mi Medytacja 24 godzin ,myśl,że dzisiaj nie piję,bo ja nie zapomniałem o tym kim jestem i ,że choroba alkoholowa jest moja.To,że się cieszę nie oznacza,że myślę o alkoholu,.Ty nie myślisz o alkoholu,alkohol myśli o Tobie ,więc bądż czujna,ja tą czujność prowadzę w taki sposób a nie inny,takie sugestie pomocy otrzymuje we Wspólnocie.Każdy mój dzień jest nowym dniem i każdy dzień chcę witać takim stwierdzeniem.Kiedyś nie trzymałem się tej zasady ,kiedyś nie myślałem o alkoholu(tak mi się wydawało)alkohol myślał za mnie i tak mnie podszedł,że zapomniałem o tym ,że jestem alkoholikiem,więc było mi łatwiej sięgnąć po ten 1-kieliszek.Ja swoje myśli i uczucia tak ukierunkowałem,że w najgorszych moich momentach życia(a były takie) ani myślami nie byłem przy tym,aby szukać ratunku w alkoholu.W moich myślach było Norbert uważaj-jesteś alkoholikiem.Multum ludzi alkoholików takich jak ja codziennie rano wali tą regułkę,ja też (dzisiaj nie piję) i mówiąc to nie mam żadnych skojarzeń o alkoholu,cieszę się ,że mogę kolejno dzień przywitać chęcią nie picia i starać się ten dzień przeżyć w taki sposób,aby sytuacje krytyczne ,złe emocje ,które mogą mnie zaskoczyć dzisiaj nie pozwoliły sięgnąć po pierwszy kieliszek,nawet myślami,bo tak sobie wbiłem do mojej mózgownicy,że jestem alkoholikiem i czujność powinna pozostać.Moje trzeżwe życie uczy mnie,że gdyby nastąpiła huśtawka emocji wywołana czymś tam,to nie szukam najpierw winnych i wytłumaczeń na swoje usprawiedliwienie,szukam rozwiązania najpierw u siebie.Każdy trzeżwieje inaczej nie po to czytam Medytacje i Refleksje aby myśleć o alkoholu,robię to po to,aby Sile Większej podziękować i oddawać się jej Woli-dlatego jest mi łatwiej żyć bez alkoholu-coraz łatwiej od kiedy powierzyłem siebie Bogu i przestałem opierać swoją trzeżwość na mojej Silnej Woli.Bo moja Silna Wola już mnie dwa razy zawiodła.
Fachowcy określają alkoholików na 3 sposoby;
alkoholik trzeżwiejący
alkoholik niepijący
alkoholik abstynent
Jak myślisz dlaczego psycholodzy tak to ujmują ?
Ja nie chcę zapomnieć o tym,że jestem alkoholikiem,bo zapomnienie,to pułapka obsajdowa tej cholernej i śmiertelnej choroby

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/01 17:58 #197

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Dwa dni weekendu spędziłam bardzo aktywnie i bardzo przyjemnie,czyli tak jak lubię. Błyskawiczny pomysł wybrania się gdzieś i błyskawiczna jego realizacja. Spotkania z przemiłymi ludźmi i co ważne dla mnie bardzo bezpiecznymi, granie w pong ponga i w kalambury, śmiech i wzajemna uprzejmość....fajnie. Teraz zostałam już znowu na jakiś czas sama ale za to z błogim nastrojem. Posiedzę trochę na Forum, może ktoś napisze, obejrzę jakiś film i spokojnie, bez trosk i nawału myśli zasnę :D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/02 09:19 #198

• tommek50
  • tommek50 Avatar
  • Gość
  • Gość
Dziś cieszę się bo... nowy miesiąc - do tego propagowany przez Kościół jako miesiąc trzeźwości.
W sierpniu mam też drugą rocznicę od ostatniej kropli / a właściwie morza/ alkoholu :oops:
Do tego rozpoczynam przeprowadzkę, aby się bardziej usamodzielnić i uniezależnić.
Mam na to czas do 14-ego, bo później czas na tygodniowy urlop :D D D
Będę więc mocno zajęty, postaram się jednak nie zapomnieć, że jestem alkoholikiem. B Na pewno na forum będę więc mniej aktywny, co nie znaczy że nie będę o Was pamiętał :!: :!: :!:
Choć z tą kastracją Szekla pomimo upałów mnie "zmroziła" i teraz mam nocne koszmary :lol: :lol: :lol:
Pogody Ducha w ten wakacyjny miesiąc dla wszystkich !!! :D ) D .

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/02 15:45 #199

• anka35
  • anka35 Avatar
  • Gość
  • Gość
Dziś ciesze się z minionego weekendu, który spędziłam z moją rodzinka . Byliśmy na wycieczce rowerowej z której najbardziej cieszyła się nasza młodsza córeczka :) P

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/02 16:07 #200

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja się cieszę, że Wy się cieszycie. W sumie to jestem padnięta ale mam szanse na pracę...kto wie? Może będzie od września. Tutaj już nie będę tak często ale stopa życiowa mi się podniesie. Oby tak było.
Tommek....chęć kastrowania samców już mi minęła. Nikogo w domu nie ma i telewizor włączam tylko przed snem na comedy central. Przelece "Seks w wielkim mieście" i już mnie nie ma. Strefa zagrożenia męskich genitaliów zamarła tymczasowo :lol: :lol: :lol: No chyba, że się nie będziesz pokazywał na Forum, to kara jakś musie być :lol: :lol: :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/02 19:17 #201

• megi
  • megi Avatar
  • Gość
  • Gość
:D lol: Nie zawsze jest lekko ale kto powiedział,że będzie :?: Dużą radością dla mnie jest świadomość,że jesteście :D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/02 19:43 #202

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja zawsze Megi jak piszesz o Mazurach to czuję coś dziwnego, zawsze się lekko uśmiechnę i też mi się robi trochę smutno, bo.....przez ten głupi alkohol mnie tam 10 lat nie było :cry: I choć 10 lat to szmat czasu to ustalałam córce weekendową marszrutę z Pięknej góry na Łabędzi Szlak :D D Nic to....to tylko takie miłe wspomnienia ale sądzę, że wyjdę z doła i za rok puszczę się na głęboką wodę.
Hehehe....jesteś moją Rusałką Megi albo inną nimfa wodną :lol: :lol: :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/02 20:15 #203

• megi
  • megi Avatar
  • Gość
  • Gość
I widzisz Emilko-jak tu się nie cieszyć skoro mamy się w przyszłym roku spotkać nad tymi cudownymi jeziorami :?: :D D D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/02 20:40 #204

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Wiesz Małgosiu jakie jeszcze jest jeszcze moje marzenie??? Też Twoje okolice....w Ogonkach....kajaczek....i na miejsca, które stworzyła natura a człowiek jeszcze nie zepsuł..taką mam nadzieję, że nie zepsuł :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/03 07:30 #205

• megi
  • megi Avatar
  • Gość
  • Gość
Niestety-"cywilizacja" postępuje ale tak to już jest...Myślę jednak,że jeszcze można i tutaj znaleźć to najpiękniejsze miejsce,zakątek,gdzie czas staje w miejscu i nieważne,co było i będzie ale co jest teraz i tutaj :) o lol: :lol: :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/03 07:55 #206

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja Megi już kupe lat marzę o Węgorapie. Nigdy tam nie byłam ale słyszałam, że jest taka dzika, wspaniała. Mieszkanie w stolicy, w tłumach zawsze powodowało, że urlop chciałam spędzić w dziczy. Każdy biwak był na dziko. Nawet w Mikołajkach jak robiłam zakupy to cumowałam na plaży koło cmentarza. To taka odskocznia od cywilizacji, którą sobie bardzo cenię. Na Węgorapę niestety jachtem się nie zmieszczę więc sio z wygodą.....kajaczek, wiosełka i płyniemy tam, gdzie jest ładnie :lol: :lol: :lol:
A jak wygląda wyspa Kormoranów? Możesz zrobić fotkę i ją tu załączyć?

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/03 09:34 #207

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Ja też się cieszę,że dzisiaj nie piję,cieszę się,że internet dotarł,ale oby się nie urwał,wczoraj takiego posta walnąłem w temacie alanon i szlak trafił łącze.Jutro planujemy powrót w nocy do Holandii,Pogoda jak zwykle nam nie dopisała,ale to nie jest powód do złości,ważne zdrowie i trzeżwość.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/03 10:03 #208

• megi
  • megi Avatar
  • Gość
  • Gość
Emilko,nie chcę Ciebie straszyć horrorami,bo taki obrazek przedstawia teraz Wyspa Kormoranów :shock: Części drzew nie ma,a reszta sterczy sucha i martwa więc widok wprawiający raczej w wisielczy nastrój :!: No al e to te ptaszyska taką żrącą kupkę sobie robią :lol: A Węgorapa faktycznie momentami dzika :) D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/03 10:49 #209

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Norbi taki to już jest internet playa. Ja się nauczyłam już,że zanim wyślę to sobie na wszelki wypadek zaznaczam tekst i robię kopiuj.....wtedy jak wypadnę po prostu robię wklej i po robocie. Powinnam Cię o tym uprzedzić no ale nie zrobiłam tego. Przepraszam :) lol:
Z tą pogodą faktycznie różnie bywa ale wiesz....wydaje mi się, że pogodę można olać. Dla Ciebie ważne jest to, że wróciłeś w rodzinne strony. Pobudziłeś wspomnienia i złe i dobre ale wróciłeś do dzieciństwa, które nie zawsze było okrutne i tak sobie myślę, że jest to dla Ciebie nie byle jakie przeżycie. Jak byłam na tym rajdzie Doliną Świdra dopytywałam się o Dom Dziecka, w którym była moja mama. Ona miała wtedy 6 lat a rok był 1941, okropny czas dla dorosłych i co dopiero dla nagle osieroconego dziecka. nie wiem co mnie do tego pobudziło tak samo jak nie wiem dlaczego teraz się rozpłakałam. Chyba spowodowała to trzeźwa wyobrażnia i wspomnienie jak mama nie lubiła sztucznych ogni na Sylwestra bo to jej się kojarzyło z wojną.
No dobra...koniec płaczu :P
Megi...wyspa Kormoranów nie jest dla mnie horrorem bo latami obserwowałam jak ona i te okoliczne wysepki umierają. Te okropne brzydkie ptaszyska mają faktycznie szkodliwe odchody i czasami zastanawiam się czemu są pod ochroną :lol: Za 100 lat rozpanoszą się i zniszczą całe Mazury a tego chyba nie chcemy. Dbaj o nie i pilnuj żeglarzy-fajańsiarzy żeby ich nie zdewastowali bo po nich też się można wiele spodziewać.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/08/03 17:50 #210

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość
Właśnie przeszła taka burze że hoho
a kormoranom mówimy głośne NIEEEEE!!!!